Sterbinszky: Gates Of Mind

2001. december 21-én megjelent Sterbinszky várva-várt, második szerzőalbuma, amely – csakúgy, mint a néhány héttel korábban kiadott nagysikerű maxi – a Gates Of Mind címet viseli.

A művész ezúttal is a jól összeszokott szerzőgárdával dolgozott együtt: Tranzident (Váradi Balázs), Brunner Zsolt és Andrew J. már a Discography album stúdiómunkálataiban is tevékenyen kivették a részüket. A csapat igen nagy hajtásban volt, hiszen egyfelől szorította őket a leadási határidő, viszont arra is törekedtek, hogy a tőlük megszokott színvonalas zenék kerüljenek a lemezre. A rajongók nagy örömére, a Gates of Mind végül mégsem csúszott le a karácsonyi piacról, így sokak fenyőfája alatt már bizonyára ott lapult az új Sterby-album. A pörgős house és trance nóták minden bizonnyal a 2002-es év kedvenc clubslágerei között lesznek.

Az album címadó dala, a Gates Of Mind –, amelynek Jewls, az indiai származású, amerikai tehetség bájos énekhangja adja a pikantériáját – időközben a klubok és a rádiók játszottsági toplistáinak élére ke-rült, sőt, több külföldi kiadó érdeklődést is felkeltette: az olasz EMI nemrégiben bakelit formájában megjelentette a számot.

A számhoz készült nagy költségvetésű videó is kedvező fogadtatásra talált a magyar zenetévé, a Viva+ nézőközönsége körében. A klipben, amely egy érdekes fikciót tár elénk a halál utáni lét egy lehetőségé-ről, Sterby együtt szerepel állandó szerzőtársával, Tranzidenttel, akivel az album trance szekciójában működtek együtt. Sterbinszky és Tranzident nemrégiben alakították ki közös stúdiójukat, amelynek a hangzatos Sonar Eclipse nevet adták. A szerzőpáros rendszeresen bővíti a hangszerállományt, bizto-sítva ezzel a változatos hangzásvilághoz szükséges technikai hátteret. Ebben változatlanul nagy segít-ségükre van támogatójuk, a Hit Space (Budapest, VII. kerület Wesselényi u. 27. Tel.: 06 1 322-25-19), ahonnan a csúcsminőségű szintetizátorok és hangmodulok zöme származik.

A lemez egyik különlegessége a M.É.Z. és a Sterbinszky-Tranzident duó együttműködésének gyümöl-cse, az Irish Coffee című szám, amelyen élő hangszerek – cselló, ír furulya és fuvola – kísérik a fülbe-mászó trance melódiát.

A Depeche Mode It’s No Good című egykori slágerének feldolgozása tovább színesíti a Sterby-album zenei palettáját. A szám, amely Winand Gábor jazzénekes jóvoltából új énekhangot kapott, megjelent a Private Moon által kiadott magyarországi Depeche Mode Tribute Albumon is.

Természetesen, a house blokk összeállításánál is kitett magáért Sterby. Elkészült többek között a „Discography-széria” harmadik darabja, amely minden bizonnyal hamarosan elődei, a Discography I, il-letve II nyomdokaiba lép. Összességében elmondható, hogy Sterby új house számait az eddiginél sok-kal keményebb hangzás jellemzi; a stílusváltás legszembetűnőbb példája a Floating c. szám. A Neo Noize és a M.I.R. c. dalok megírásánál Tymmo Superstarral, a tehetséges fiatal zeneszerzővel dolgo-zott együtt Sterby.

Sterbinszky tehát ismét sikeres évet zárt. A Gates Of Mind albummal minden esélye megvan arra, hogy – Magyarország meghódítása után – végre betörjön az európai zenepiacra is. Felettébb ígéretes kez-detnek számít, hogy – a Gates Of Mind (EMI) maxi olaszországi megjelenése után – a spanyol Chin Chin Pum kiadó a napokban piacra dobta a Jamie Winchester - Hrutka Róbert szerzőpáros It’s Your Life c. (Tom Tom Records) számából készített nagysikerű Sterbinszky & Tranzident remix bakelitét.

2002. január 4.



Click to Visit

HÍRDETÉSEK



FÓRUMOK

Trance
Superbutt
Linkin Park
Heaven Street Seven
Placebo
Limp Bizkit
Darren Hayes
Blue
P!nk
A legjobb klubok
Eminem
50 Cent
Snoop Dogg
Sub Bass Monster