Click to Visit
Rock - MAGYAROCK
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  

RETEKEGÉR e-mail | 2003-06-03 09:59:13 | 58.
TANKCSAPDA A KIRÁLY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NO MEG ALVINÉS A MÓKUSOK, RÓZSASZÍN PITBULL, BEATRICHE + JUNKLES!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
driftwood e-mail | 2003-06-01 19:15:17 | 57.
és ez most hogy jön ide?

Előzmény: e819 (56.)
e819 e-mail | 2003-05-31 13:25:46 | 56.
Hát szóval a búcsúzó nap fényébe' fekszünk
végtelenül
nincsen kiirtva belőlünk az érzés
nincsen megírva...
azér' nincsen, mer' ami érdekes,
meg van írva minden, de minden ,de minden...
(Lovasi András)

Che Guevara e-mail | 2003-05-29 06:36:47 | 55.
Szia Peng-e!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ha már a ligetnél tartunk, holnap megyak én is. Jó kis buli lesz!

Előzmény: Peng-e (54.)
Peng-e e-mail | 2003-05-28 16:42:28 | 54.
nem vagyok magyargyűlölő, de utálom kissé, hogy mikor nyugodtan iszogatunk péntek esténként a ligetben, jön egy csomó hungarista skinhead, és ok nélkül mindenkibe belekötnek. egyébként ez az, ami rossz képet mutat rólunk. pedig ha már egyszer ide születtünk, egyszerűen örülhetnénk is neki, emiatt nem kell USA feliratú pólóban járkálni. mert nem mondom, ott is van 1-2 jó hely, de azért itt mégiscsak otthon vagyunk. sok minden köt ide engem is, bár néha én is elmennék.
a kokárdáról szólva meg csak annyit, hogy szerintem egy magyar ünnep jelképét nem kell politikai célokra használni.
mellesleg én is táncolom a népet és nem hiszem, hogy emiatt szégyenkeznem kéne.

na, azt, hiszem, mára elég volt ennyi belőlem

Laughter e-mail | 2003-05-28 10:25:07 | 53.
Miért? Hát mert a viktor így meggyalázta...

Előzmény: Unodare (51.)
driftwood e-mail | 2003-05-28 10:18:59 | 52.
...igen részben ezért nem hordok mert a kokárda=a pol hovatarozással...
de amugy se hordanék...
valahogy nem érzem magaménak


Előzmény: Unodare (51.)
Unodare e-mail | 2003-05-27 18:16:47 | 51.
mért nem hordtok kokárdát??????
én hordok (hordtam márc.15.-én) és szar lenne ha
nem hordhatnám
nem azér mer fideszes vagyok , mer ez sajna mostmár összejön a kokárdával
hanem azér mert márc. 15.-ére emlékszek , és sztem
ekkor mindenkinek erre kéne emlékeznie....ennek
történelmi okai vannak h. mér hordjuk
nálunk a suliba van két tanár akik mindig hordják a kokit.......ez azé má gáz......
ez egy magyar ünnep, és ez ennek a jelképe, a multé....

Nightqueen e-mail | 2003-05-26 15:27:25 | 50.
Nem maga az ország, az anyaföld a hibás, hanem a vezetők, és ezt Te is írtad...

Én viszont roppantul röstellem, de rajtam sem volt kokárda. Nagyon prózai oka van: rohantam a buszra, és ez valahogy elmaradt. De Pécsett azért beszereztem egyet! :)


Előzmény: stevie (48.)
driftwood e-mail | 2003-05-26 06:23:45 | 49.
háát..rajtam elvből nem volt kokárda...
de soha nem is hordtam


Előzmény: stevie (48.)
stevie e-mail | 2003-05-25 21:08:39 | 48.
Néha röstellem, hogy magyar vagyok. Főleg amikor belegondolok, hogy ezt a szegény országot mindig tehetségtelen, balfasz és szemétláda emberek irányították. Meg azért is, hogy a világ egyik legokosabb nemzete vagyunk, eközben szinte lehetetlen idehaza megélni. Ilyen körülmények után ne csodálkozzatok, hogy sok hazánkfia nincs igazán oda az országért, meg a gondolatért, hogy itt élje le egész életét.

Én megmondom őszintén, a videokorszak gyermeke vagyok. Pepsi cola, chips, Porsche, California, bikinis csajok, Pontiac Firebird, Alice Cooper, Guns 'n Roses, Metallica, Megadeth, szakadt térdű farmer, szegecselt bőrdzseki stb. nálam ezek a cuccok az istenek, nem a buggyos gatya. Aszerintm, amiben én felnőttem, a néptánc meg ilyesmi égő és unalmas dolog, akárcsak a vallás, és utálom, amikor ezeknek az ellenkezőjéről akarnak meggyőzni. Szerintem hagyni kell az embereket szabadon dönteni. Szarok rá, hogy ki milyen zászlós cuccokban van. Szíve joga eldönteni, mit visel, nem?

Tudom, hogy ez nem politikai topic, de ezt nem bírom kihagyni: én nem is vagyok magyar, mert március 15-én nem volt rajtam kokárda.
Bocs ha valakit megsértettem, de úgy érzem, ezeket el kellett mondanom.

driftwood e-mail | 2003-05-25 18:55:21 | 47.
helyes helyes:) éljük békében!
peace 4 ever (itt szabad angol szavakat használni ugye?)


Előzmény: ember_ke (41.)
Nightqueen e-mail | 2003-05-25 17:09:37 | 46.
Az mondjuk drága mulatság lenne, ha havonta hazajönnél. Nem? Akkor már kint is úgy élnél, mint itthon! :)
Engem még a pénz sem csábít külföldre. Nagyon ragaszkodó típus vagyok, és nem tudnám itthon hagyni Magyarországot, sőt, talán még a lakóhelyemet sem. Pedig ez "nem több", mint egy falu. Pár nap után már nagyon hiányzik!
Igen, értettem, amit ki akartál hozni a mondanivalódból.
Persze, én is jól akarok élni, de itt Magyarországon. Éppen ezért igyekeztem olyan iskolát és foglalkozást választani, amiben ezt látom biztosítottnak.
Nagyon sok minden ide köt... Ha kimennék mondjuk egy évre, akkor az lenne a vég. Ott is egy csomó embert megismernék, megszeretnék. És mikor hazajövök, ők hiányzonak, mikor kimegyek, akkor meg az itthoniak... Én maradok! :))))


Előzmény: Acca (45.)
Acca e-mail | 2003-05-25 16:00:54 | 45.
Úgy nem, hogy kimegyek, és 50 év mulva vissza jövök. Azonban az már más ha kint dolgozok és hetente vagy havonta haza járok. A megélhetés és az egzisztencia kérdésében szerintem el kell vonatkoztatni ilyen esetben a Hazaszeretettől. Az ha létezik 1-2 hét mulva úgy is vissza hív! Azért mert szeretem a hazámat még nem kell "nyomorogni". Jó ez meredek volt, de remélem mindenki megértette mit akartam kihozni ebből. A lehetőségeket meg kell ragadni, de a Hazáról sem szabad el feledkezni!! Cél természetesen, hogy ha lehet itthon keressük meg a boldogulásunk kulcsát!

Előzmény: Nightqueen (44.)
Nightqueen e-mail | 2003-05-24 17:32:48 | 44.
És Te is szívesebben élnél külföldön??

Előzmény: Acca (43.)
Acca e-mail | 2003-05-24 15:36:34 | 43.
Master G! Teljes mértékben egyet tudok veled érteni! Örülök neki, hogy így gondolkozol, amellett, hogy ilyen higgadt tudtál maradni. Sajnos nagyon ritka az a vita partner aki a nyugodtságát meg tudja őrizni, minden esetben. Azt, hogy kinek milyen az identitás tudata az tényleg függ attól is hogy milyen környezet veszi körül... valamint a MÉDIA. Sajnos a rendszerváltás nálunk nem úgy zajlódott le ahogy elképzeltük. Itt most lehet szidni az akkori kormányt és lehet védeni is. Nem erről van szó. Helyzete mindenképpen nehéz volt. Nem sikerült megszerezni a legfontosabb "fegyvert" a médiát. Ebben, biztos a "nyugatnak" is része volt. Hiszen számukra a mi kis Hazánk még kiaknázatlan terület volt. A média megszerzésével pedig úgy formálták a közvéleményt ahogy akarták. Ezért vannak ilyen emberek akik gyűlöletet szítanak a saját hazájukkal szemben, és nem is biztos hogy ez az Ő hibájuk. Arra a kérdésre meg, hogy -miért jobb nyugaton, vagy Amerikában élni mint Itthon- csak annyit: Ott nem volt 40 év kommunizmus!


Előzmény: Master G (31.)
Nightqueen e-mail | 2003-05-22 14:18:47 | 42.
Nikolett.
Akkor is vagyány csajszi vagy! ;)


Előzmény: ember_ke (37.)
ember_ke e-mail | 2003-05-22 13:20:55 | 41.
Master G + Scalpel, normálisak vagytok!
Laughter, már téged sem tartalak ősbunkónak...na jó Driftwood, téged se:)

(ezt vegyétek békülésnek)

ember_ke e-mail | 2003-05-22 13:13:34 | 40.
Figyelj, Laughter, én nem ítélem el a más véleményt! Az a jó, hogy nem vagyunk egyformák. És ha most szarul érzed magad, biztos lesz jobb is!:) vagy itt, vagy máshol... Őszintén ezt kívánom neked, hogy érezd jól magad a világban. (kívánnám azt is, hogy bárhol jársz, tudd, honnan származol, de ha ez neked nem olyan jó érzés...)
ember_ke e-mail | 2003-05-22 13:08:03 | 39.
nem vagyok hungarista, meg bőrfejű se.

Előzmény: Máté1 (35.)
ember_ke e-mail | 2003-05-22 12:59:55 | 38.
kólát azért nem iszom, mert nem ízlik:) (SÖR JOBB!) farmert hordok, de mostanába szar filmek vannak a moziba itt nálunk Veszprémben...
nem arról van szó hogy leszólom ami nem magyar, hanem hogy nem vagyok jobban oda pl. amerikai vagy német dolgokért...:)


Előzmény: Pók (22.)
ember_ke e-mail | 2003-05-22 12:54:02 | 37.
Eszter. neked? nem vagyok érdekes személyiség... szerintem. bár én elvagyok magammal...:)

Előzmény: Nightqueen (21.)
Nightqueen e-mail | 2003-05-21 16:12:27 | 36.
Ebben teljesen igazad van, de az már nem biztos, hogy a boldogságot számodra csak egy másik ország jelentheti!
Itt is vannak lehetőségek!


Előzmény: Laughter (32.)
Máté1 e-mail | 2003-05-21 14:19:47 | 35.
a börfejű a legundorítobb népség a Földön.Akinek kisebbségi komplexusa van,vagy gyűlöli önmagát,esetleg otthon gondok vannak abból lesz a hungarista.
driftwood e-mail | 2003-05-21 10:44:31 | 34.
ebben TELJESEN igazad van!!
itt ha valaki felvesz egy piros fehér zöld ...akármit, csak eza 3 szin van rajta akkor azt már rögtön hungaristának nézik... és ennek valami oka is van... valeszeg az hogy más nem vesz fel ilywsmit


Előzmény: scalpel (30.)
Laughter e-mail | 2003-05-20 17:28:09 | 33.
Ez mind szép és mind jó... de én egyenlőre úgy érzem hogy én itt nem vagyok itthon... lehet hogy ez majd megváltozik idővel, lehiggadok vagy valami, de egyenlőre itt nem jó nekem...

És kösz, ez sokkal jobb megközelítése volt a dolognak. Kár hogy nem működik...


Előzmény: Master G (31.)
Laughter e-mail | 2003-05-20 17:14:21 | 32.
De ha nem jövök rá hogy mi a baj, és a helyzetemen nem változtatok semmit akkor se lehet az életem teljes és boldog, mert nem tettem érte semmit!

Előzmény: Nightqueen (29.)
Master G e-mail | 2003-05-20 12:43:52 | 31.
Valóban, nem kötelező magyarázatot adni az érzéseidre.
Én csak azt kértem, gondolkodj el rajta, és mint látom megtetted...
Nekem nem volt célom megváltoztatni a véleményedet, csak megpróbáltam a benned is meglévő együvé-tartozás érzését felszínre hozni. Ez nem sikerülhet mindig, de nem csüggedek. Minden józan nemzettestvérnek (így nekem is) feladata, hogy a magyarság fogyását megállítsa, és a többieket is erre buzdítsa.
És a hazánk(a tied is) nem kicsi, mert a magyarok hazája ott van ahol magyarok élnek, összeköti őket az a nemzeti, lelki kötődés ami meghatározza a céljaikat, cselekedeteiket, érzéseiket; nem választhatja el őket egy határ, egy párt, egy eszme sem. Ez az amit minden magyarnak, legyen bármelyik politikai oldalon, éreznie kell.
Ennek hiánya fakadhat a neveltetésből, a környezetből, a média általi befolyásoltságból vagy az egyszerű érdektelenségből. Mi ezen okok ellen küzdünk, ez a célunk; hogy ne legyen annak a szónak pejoratív felhangja hogy: MAGYAR.
Te még nem érzed/érted ezt, de szerintem el fog jönni az idő amikor átlátod a dolgokat, megbékélsz a helyzeteddel és ott próbálsz rajta(és így magadon is) változtatni ahol tudsz, mert nem szabad menekülni, sehol se lesz jobb, csak másabb...
"Az élet célja a küzdés maga."
Soha ne add fel, soha ne add meg magad, soha ne menekülj! Ezt üzenem mindenkinek...


Előzmény: Laughter (28.)
scalpel e-mail | 2003-05-20 10:04:28 | 30.
Tudod ember_ke az itt a probléma,hogy Angliában és Amerikában az emberek szabadsága mindig is nagyobb volt mint a mi kis országunkban.És ők büszkék arra, hogy hordják a nemzetük zászlóját ábrázoló pólót stb.Nálunk ezt az emberek nem nézik jó szemmel,mert teljesen más az emberek mentalitása, beállitottsága és általában nézve az emberek társadalmi helyzete és nem utolsósorban az országok történelme.Nálunk azt, aki nemzetiszín pólót vagy ruhát stb. vesz fel azt sajnos hungaristának nézik az emberek.Én nem ítélem el ezeket az embereket,de sajnos a társadalom sokszor kirekeszti őket.

Előzmény: ember_ke (16.)
Nightqueen e-mail | 2003-05-20 07:16:04 | 29.
A spenót és egy ország közt azért van különbség...
Az életben nem mindig elégedetlenkedni kell, hanem megbecsülni, ami megadatott.
Ha egész végig elégedetlen vagy, az életed sosem lesz teljes és boldog!


Előzmény: Laughter (23.)
Laughter e-mail | 2003-05-19 20:27:01 | 28.
Jogos felháborodás. Minek magyarázat? Azt hogy tudná valaki megmagyarázni mert nem szereti a spenótot (hülye egy példa, de mindent példákkal magyarázok)? Nem szereti az ízét, no. A sóska meg tökugyanúgy néz ki mint a spenót, mégis azt szereti jobban.
Nem ért sehol hátrányos megkülönböztetés.
Nincs életcélom.
Nem is tudok magammal mit kezdeni.
És azt se hiszem hogy máshol jobb lenne a helyzetem.
Most felsorolhatnám hogy mit utálok az országban, de inkább megpróbálom röviden összefoglalni. Ez egy rohadt putri hely. Elmaradott, kicsi, és amilyen helyzetek vannak (a büdös politikától kezdve a Pista bácsi konyhakertjéig)!
Igen, képzeld én is Nyugatra mennék, mint a legtöbb ilyen erkölcsi nulla hazaáruló!


Na meg elegem van a Nagy Magyarokból akik nagyon büszkék, csak tudnám hogy mire...


Előzmény: Master G (25.)
driftwood e-mail | 2003-05-19 20:23:26 | 27.
huuu de bölcs itt valaki...
próbáltál már külföldön élni?? mert ha még nem akkor ne nyilatkozz olyanról amit még ki sem próbáltál


Előzmény: Master G (25.)
Master G e-mail | 2003-05-19 07:55:40 | 25.
Na itt van egy díszpéldány a nemzetvesztők közül:
"NEM szeret itt élni"!!!

Úgy vélem, nem fejtetted ki; MIÉRT nem szeretsz itt élni? Mi ennek az oka?

Miért lenne jobb egy másik országban? Mi az ami számodra ITT nincs meg és mi az amit úgy gondolod máshol megtalálhatsz?

Esetleg hátrányos megkülönböztetés ér(t) valahol?
Talán nem látod az életed célját, irányát?
Nem tudod mit kezdhetsz magaddal Magyarországon?


Ezen gondolkodj el! És ha a kérdésekre megvan a válasz, akkor gondold végig:
ugyanezek a dolgok nem történhetnek meg veled más országban is?


Előzmény: Laughter (23.)
driftwood e-mail | 2003-05-19 06:50:49 | 24.
akkor tépd már ki a gerincem léci:)


Előzmény: ember_ke (14.)
Laughter e-mail | 2003-05-17 15:12:28 | 23.
Na, most aztán tényleg büszke lehetsz magadra! Gratulálok! A Nagy Magyar! Így kell kultúráltan megvitatni a problémákat! Köszönöm! *taps* *taps*
Elmondtam a véleményem, hej de nagy bunkó vagyok! Legalább NEKED mondtam a véleményemet, nem pedig másnak. Tehát ki itt a bunkó?

És képzeld, angol zászlós papucsom is van, és akkor mi van? Miért nem lehet elfogadni hogy valaki NEM szeret itt élni? Sajnos ide születtem, de ez még nem jelenti azt hogy szeretnem is kéne a hazámat. Én se erőszakolok rá senkit hogy szeresse a spenótot.


Előzmény: ember_ke (14.)
Pók e-mail | 2003-05-16 13:18:08 | 22.
És mennyire mély nálad ez a "magyarság"? Úgy értem, hogy kólát sem iszol, farmert sem hordasz, amcsi filmeket sem nézel a moziba meg ilyenek?

Előzmény: ember_ke (19.)
Nightqueen e-mail | 2003-05-16 13:08:23 | 21.
:) Igazad van!
Mindenesetre tényleg egy nagyon érdekes személyiség vagy!
Amúgy mi az igazi neved?


Előzmény: ember_ke (19.)
ember_ke e-mail | 2003-05-16 12:48:28 | 20.
nem ismersz, én se téged. csak szimpik a hozzászólásaid. ennyi. gondolom, jól eldumálhatnánk az "élet dolgairól" ezen a fórumon.
ja, és tetszik a felhasználói neved:) (bírom a Mátékat, egyik kedvenc nevem:))
köszi


Előzmény: Máté1 (18.)
ember_ke e-mail | 2003-05-16 12:45:41 | 19.
onnan ered, h rájöttem, h nem olyan nagy cucc ez az amerika-csodaország-hülyítés, + néptáncolásom során sikerült megismerkednem szép kultúránkkal, + idegesít h ez nem teccik pár embernek h nem imádom a mekit meg az adidaszt meg amerikát. (szóval picit dacból is:))
nem arról van szó, h igen, én kiírom magamra, h büszke vagyok, h magyar vagyok, de inkább mint amcsi cuccokat hordani! (azért ha kéne kiírnám:))
elég nehéz ezt elmagyaráznom h én hogy vagyok ezzel az egésszel. sok részletet érintve más és más válaszokat tudok adni. majd ha már elég rég óta írogatunk 1másnak, kicsit jobban +ismersz, -> talán majd ráössz, hogy gondolom.


Előzmény: Nightqueen (17.)
Máté1 e-mail | 2003-05-15 21:10:42 | 18.
ismernem kéne téged?ugye nem borsodi vagy...?

Előzmény: ember_ke (16.)
Nightqueen e-mail | 2003-05-15 14:54:41 | 17.
Így igen, érthető, amit mondani akartál.
Amúgy honnan ered, hogy ennyire büszke vagy a származásodra?


Előzmény: ember_ke (16.)
ember_ke e-mail | 2003-05-15 14:44:48 | 16.
nem úgy értem, persze, hogy nem attól vagyok magyar. az a gáz, hogy angolt meg amerikait lehet, és veszik is! ha angol meg amerikai van akkor magyar miért nincs? ha a magyar zászlós hungarista, meg fanatikus, akkor az angol nem hazaáruló? na jó, én ezt nem így fogom fel, de ha csak azért néznek fanatikus hungaristának, mert büszke vagyok, h megyar vagyok, akkor én is gondolkothatnék így! pedig nem is hordok magyar cuccokat! de angolt meg amerikait se!!! na sza, jóéjszakát:), kiküldtekk minket a suliból, és csak innen tudok írni!!!:(

Előzmény: Nightqueen (15.)
Nightqueen e-mail | 2003-05-15 14:34:32 | 15.
Nos, annyira azért nem gáz, hogy nem lehet kapni magyar zászlósat. Magyarnak vallom magam, és nem attól, ha olyan holmit felhúzok. Ugyanígy vagyok a rockerséggel is. Nem öltözködöm úgy, mint az igazi "tökös, belevaló" rockerek.
De persze nem szólom le az olyanokat sem, akik így öltözködnek!

Azért jó utazást, és vigyázz magadra!


Előzmény: ember_ke (14.)
ember_ke e-mail | 2003-05-15 14:22:33 | 14.
hát ez az!!! de tudod mi a gáz? nem is lehet magyar zászlósat kapni!!!

fú, képzeld, szerintem ki fognak b*szni a "Travis - ismeritek?" témából... megkérdeztem, hogy akar-e esetleg valaki írni a magyarock-ba, de le lettem b*szva, hogy hát ők inkább érzik magukat turistának! most szólj hozzá?! nem bunkóság??

az ilyen csajoknak ki kelll tépni a gerincét és angol zászlót rajzolni vele a képébe. aztán deportálni angliába... na jó, ilyen radikális nem vagyok, de engem is idegesít!!

de azért senki nem néz le uyge, mert angliában magyar leszek, + turista? (mostt megyünk, rögtön suli után júniusban, aztán vagy 2 hetet ott leszünk, ismerősöknél:))

persze azért utazni szeretek, de az egészben az a legjobb, amikor hazaérsz és tök jó érzés!!!


Előzmény: Nightqueen (13.)
Nightqueen e-mail | 2003-05-15 14:02:56 | 13.
Ma hazafelé nagyon ideges lettem: egy csaj angol zászlós cipőt, angol zászlós szoknyát, és England feliratú pulcsit viselt. Gondoltam, biztosan angol (naiv létemre...), erre mikor elhaladtam mellette, magyarul beszélt. Tudom, nem az én dolgom ebbe beleavatkozni, de akkor is!
Ez nagy taplóság!


Előzmény: ember_ke (12.)
ember_ke e-mail | 2003-05-15 13:53:44 | 12.
igen. köszönöm, hogy egyetértettél velem.

Előzmény: Nightqueen (2.)
ember_ke e-mail | 2003-05-15 13:49:00 | 11.
látom jól eltársalogtatok nélkülem... bocs, de nem jutok túl gyakran gépközelbe... mostanában túlsok a táncfellépésem! (pl holnap Balatonfüredre megyünk:))

amúgy ki honnan ír, mármint városilag? én veszprémi vagyok. igazatok van. (miben is?)
de én egyáltalán nem akarom túlzásba vinni, és nem is viszem túlzásba, nacionalista sem nagyon vagyok... csak büszke vagyok arra, amire lehetek is, hoyg magyar vagyok.:) ez az egész nálam abban nyilvánul meg, hogy nem imádok minden nyugati szart, hanem becsülöm a kultúránkat és a nyelvünket, stb.

van amúgy olyan közöttetek, aki szereti a magyar népzenét vagy néptáncot? (én igen, de ez talán természetes is, ha táncolok...:))

mellesleg kösz, hogy írtatok valami kis reakciót!

jók legyetek!:)

Eszter

zeika e-mail | 2003-05-14 14:24:18 | 10.
Ááááááááááááááááááááá! Hát senki sem érti hogy mit mondok??????! (köbö azt mint ti.... de mind1):)))
(És ha vkt érdekel a nacionalizmus és az ebből kialakult sovinizmus kapcsolata, akkor ajánlom a gimn. 3. oszt. törikönyvet...)

Nightqueen e-mail | 2003-05-09 12:38:28 | 9.
Ugyanezt mondtam én is, csak kevésbé szakszerűen... :)

Előzmény: Ferdydurke (8.)
Ferdydurke e-mail | 2003-05-08 20:35:50 | 8.
A sovinizmus viszonyfogalom: annyit tesz a nemzet, a nép (persze mindig csak egyes tagjai) önmagát mással szemben határozza meg olymódon, hogy felmagasztosítja, a másikat viszont lealacsonyítja... ezért van, hogy a sovinizmus általában kevert, szorosan egymás mellett élő különböző nációjú emberek között tenyészik.

A nacionalizmus egy XIX. századi ideológia, minden nemzet történetében egy lépcsőfok, a nemzet öntudatra ébredésének ideje, a nemzeti kultúra kivirágzása (bármily furcsa a középkorban nem volt magyarságtudat), mai formájában pedig számomra egy egészséges önbecsülést jelent, amit nem másokkal szemben határozok meg, hanem a mindennapi életem szerves részeként: áll a nemzeti jelképeink tiszteletéből, magyar kultúrális termékek élvezetéből, magyaros ételeinkrendszeres fogyasztásából, nyelvemnek minél tisztább formában történő műveléséből stb. stb. - egyszóval elsősorban ember vagyok, utána világpolgár, s legvégül de nem utolsósorban magyar...


Előzmény: zeika (6.)

1  2  3  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.