Click to Visit
Rock - Fiúk akik sminkelik magukat
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  

nane e-mail | 2004-02-14 09:12:21 | 86.
hat ne haragudj, de nincs igazad.A "nyugati orszagokban" en is voltam es orulok ha tudjak hol van magyarorszag.Angliaban pl egy csaladnal laktam es amig el nem magyaraztam nekik hogy nem egy ehezo afrikai orszagbol, addig szentul meg voltak gyozodve rola, hogy nem tudom, hogy mi az a tv...persze ez nem altalanos azert, de az sem, hogy mennyire tisztelik ott a magyarokat, sot...
ahhoz hogy kinek milyen nickneve van meg semmi kozod es szerintem semmi nem mulik rajta.
es legyel csak buszke magyar ausztraliaban(irigyellek, sokkal inkabb lennek ott), de nehogy azt hidd hogy ezzel a szoveggel barmiben is megvaltoztatod barki hozzaallasat.
na de majd meglatjuk, ha tobb magyar nev lesz, gratulalok:)de en biztosan maradok a regi(angol)nickemnel.


Előzmény: BüszkeMagyar (84.)
INCUBUS-Máté e-mail | 2004-02-14 08:42:58 | 85.
én örmény cigány vagyok!és akkor most mér ne lehetne félig angol nevem!Nem értelek

Előzmény: BüszkeMagyar (84.)
BüszkeMagyar e-mail | 2004-02-14 01:23:57 | 84.
Jezus Krisztus, meik vilagban eltek, ti Magyarok vagytok, de feleteknek nem is Magyar a neve...? En egy ausztraliai magyar vagyok szoval most innen irok... Nagyon megvagyok lepodve, hogy feletek tok huje! Azt hiszitek ha angol a felhasználó nevetek stb akkor menok vagytok... Na, megkell mondjam, hogy nem vagytok azok, sot... En lenezlek titeket, szerintem ha annyira angolul akartok irni akkor tanuljatok meg a nyelven... Ebben a pillanatban szegyellem, hogy Magyar vagyok... Gozotok sincs, hogy a nyugati orszagokban pld:. Ausztralia, Amerika(mind kettoben jartam mar) mennyire tisztelik a magyarokat s az europaikat, s ti meg suljedtek az amerikai szintre... Gondolkozzatok el ezen, mert en szerintem komoly problemai lesznek Magyarorszagnak s nektek is ha az amerikai felfogas fele hajlodtok... If you speak English, then I'm sorry about saying, shame on you for having an english nickname, but you know... It pisses me off to know that the Hungarian society doesn't aknowledge how good they are, but instead they try to act like the fuken Americans exetra... hm...

Csaba


Előzmény: Razorbladekiss (83.)
Razorbladekiss e-mail | 2004-02-06 14:45:45 | 83.
:PPPPPPPPPP


Előzmény: coma (79.)
LadyBlack-eyed e-mail | 2004-02-05 20:06:35 | 82.
jajj ne haragudj nem bunkóságból mondtam,próbáltam viccesen,no mindegy.akkor úgy mondom hogy jó neked ha mész:)

Előzmény: coma (81.)
coma e-mail | 2004-02-05 19:48:18 | 81.
ööhhh..ez bunko volt:(
Még nem bizti hogy megyek,majd meglátom.Azt se tudom épp itt leszek-e.Persze tervezhetem ugy hogy itt legyek >:)


Előzmény: LadyBlack-eyed (80.)
LadyBlack-eyed e-mail | 2004-02-05 19:43:22 | 80.
hogy rohadnál meg,én is akarok menni!:)))


Előzmény: coma (79.)
coma e-mail | 2004-02-05 18:53:08 | 79.
na fogadjunk hogy megyek ha akarok.Ime a dátumok:
25.03.2004 hamburg
27.03.2004 bremen
28.03 münster
30.03 magdeburg
31.03 berlin
01.04 leipzig-itt lakom én,ehhem!:)
02.04 dresden
03.04 köln
05.04 dortmund
06.04 offenbach
07.04 münchen




Előzmény: Razorbladekiss (78.)
Razorbladekiss e-mail | 2004-02-05 14:34:15 | 78.
:)
him-koncertre április elsején tuti h nem mész.
max a szigetre de még az is 2séges


Előzmény: coma (77.)
coma e-mail | 2004-02-04 19:39:57 | 77.
hm..gonosz leszek és elmegyek egy him-koncertre megnézni milyen ott a szféra:)Április elsején városkámban fognak koncertezni,lehet ténleg ki kéne használnom az alkalmat??Mansonon már kétszer voltam,mindkétszer elsö sorban,és a tömeg ugy nyomult elöre-csak tudnám mi a fenét akartak-,hogy majdnem palacsinta lett belölem.Vagy nem is,inkább darált hus.Hm..a krumpliprés még találobb,a rács miatt,hihi:)Azért azt megnézném mi történne ha felszabadulna egy ilyen tömeg a szinpadra.Szerintem mansonrol is lekerülne a maradék ruhája is,cafatokban:)))

Előzmény: Razorbladekiss (74.)
LadyBlack-eyed e-mail | 2004-02-04 17:12:54 | 76.
nos teljesen egyetértek.
az nem provokálás hogy így megy színpadra.ha rajonganak érte az a az emberek dolga.ő a közönségnek énekelni akar,nem pózolni.aki normális rajongó az meg nem rohan oda egy pusziért.erre szerintem nem csak ville reagál így.


Előzmény: Razorbladekiss (74.)
Metál Baby e-mail | 2004-02-04 16:16:33 | 75.
:))) Ja, az, csak nem az átlagos (szerencsére).
Nem sok ilyen emberke sétál veled szembe az utcán.....:))))


Előzmény: norrsken (67.)
Razorbladekiss e-mail | 2004-02-04 14:33:00 | 74.
nem tudom mind2őben van valami,de hát el kéne fogadni hogy ez is az ismerettséggel jár.egyik interjúban ezt nyilatkozta:

"Nem azért kezdtem el zenélni, hogy szexszimbólumnak
könyveljenek el. Szép, hogy az emberek úgy gondolják, hogy jól nézek ki, de a zene fontosabb nekem a félmesztelen fotósorozatoknál és a magazinok címlapjain való szereplésnél."

Ville Valo

És azért provokálja ki,mert félmeztelenül megy ki a szinpadra? manson is kimegy aztán neki valahogy nem sikit minden rajongó...mondjuk lehet hogy mansonnak nincsenek picsa rajongói mint mostanában a himnek(tisztelet a kivételnek).




Előzmény: coma (73.)
coma e-mail | 2004-02-03 21:40:57 | 73.
na várjunk csak,ez "hülye pöcs" magatartás lenne.Elöször provokáljuk a rajongoinkat,aztán meg szarunk a fejükre?:D
"ne azt nézd te hülye rajongo,hogy a kigombolt gatyám alatt van-e also,meg hogy milyen szép a csipöcsontom és a köldököm alatt a tetoválásom,hanem csak a zenét hallgasd.."
Ha problémái vannak azzal hogy rajonganak érte,vagy nem teccik neki akkor ne provokálja ki!


Előzmény: LadyBlack-eyed (72.)
LadyBlack-eyed e-mail | 2004-02-03 21:25:26 | 72.
És ha megvesznek érte akkor mivan?nem kért rá senkit.ő bajuk.
Ő így érzi jól magát...sokaknak meg nem tetszik.
Az hogy egy koncert után már nem ugrál örömében a rajongói puszik miatt azt valahogy megértem.

coma e-mail | 2004-02-03 20:43:17 | 71.
bocs elirtam:nem a dolgom nem érteném hanem a dolgot.
Amugy ne értsetek félre,semmi bajom ville-vel,csak azt mondom,hogy nem ártatlan abban a dologban,hogy sokan megvesznek érte.

coma e-mail | 2004-02-03 20:38:10 | 70.
na ne védjétek már annyira!Persze,én is kiállnék a szinpadra,meztelen felsötesttel,és a pincébe letolt gatyával,közben még kacsintgatnék is egy kicsit a rajongok felé,aztán meg baromira meg lennék lepödve hogy egyesek legszivesebben letepernének.Nem is érteném a dolgom,hisz én csak a munkámat csinálom:zenélek,és a külsöm tök mindegy.Ezen az alapon felhuzhatna egy tök normális fekete polot is meg egy gatyát ami nem ugy néz ki hogy mindjárt lecsuszik.Erröl ennyit.
Razorbladekiss e-mail | 2004-02-03 17:00:37 | 69.
nemtom hogy ville kihasználja-e hogy jól néz ki mert szerintem nem de lehet hogy elfogult vagyok.
egyik ismerősöm találkozott vele a sziget koncert után és kérte hogy had fényképezze le.ezt még engedte bér elég unott és dühös képet vágott..aztán kért tőle egy ártatlan kis puszit és erre ő azt felelte hogy elege van a picsa rajongóiból és otthagyta.és nem egy esetről hallottam már.

LadyBlack-eyed e-mail | 2004-02-03 16:45:22 | 68.
egyetértek.és sajnos sok az olyan kis picsa akinek köze nincs ehez a zenéhez ,de mivel az előadó jól néz ki vagy egy egyéniség...máris az a kedvencük.elég sok minden divat lesz és nem a zenéjük miatt.

Előzmény: norrsken (66.)
norrsken e-mail | 2004-02-03 16:23:49 | 67.
miért? manson is csak ember...

Előzmény: Metál Baby (65.)
norrsken e-mail | 2004-02-03 16:21:57 | 66.
egy zenésznek nem a kinézetéből kell megélnie!
nem igazán értem ezt a "direkt csinálja hogy olyan szexi,és szánt szándékkal akar ezzel is rajongokat toborozni,mert tudja hogy ezzel hat a csajokra" dolgot, mert a 'szexisséget' egyrészt nem lehet csinálni, másrészt relatív, hogy kinek, mi a szexi... rajongót 'toborozni' pedig nem így kell, hanem tehetséggel.

Metál Baby e-mail | 2004-02-03 15:17:45 | 65.
:) Hát igen.... lehet, hogy négyszemközt elsőre ilyesztő lenne, belegondoln, hogy ki is Ő valójában!
LadyBlack-eyed neked is igazad van, aki teheti, tegye meg!!!! jogos


Előzmény: coma (63.)
LadyBlack-eyed e-mail | 2004-02-03 14:43:31 | 64.
Manson bácsit szertjük:)
És ha Ville kihasználja hogy jól néz ki?aki megteheti,tegye meg!

coma e-mail | 2004-02-02 20:29:35 | 63.
hm..manson veszélyesen jol ismeri az emberi fajt,annak szokásait,fantáziáját,legmélyebb vágyait.Ha találkoznék vele,lehet hogy nehézségeim lennének a szemébe nézni.(Egy darabig,haha..)

Előzmény: Metál Baby (62.)
Metál Baby e-mail | 2004-02-02 20:19:58 | 62.
Na, látod! Manson tud valamit....:)))))

Előzmény: coma (61.)
coma e-mail | 2004-02-02 20:09:41 | 61.
mindenesetre lefogadok hogy ville direkt csinálja hogy olyan szexi,és szánt szándékkal akar ezzel is rajongokat toborozni,mert tudja hogy ezzel hat a csajokra.Persze ezt sose ismerné el,azt mondaná ö igy néz ki,nem tehet rola,ö csak egy zenész és nagyon reméli hogy a rajongok a zenéje miatt szeretik blablabla..:)
Manson viccesebb mert annak ellenére hogy néha undoritoan tud kinézni,mégis buknak rá elegen:P

Metál Baby e-mail | 2004-02-02 19:05:45 | 60.
:) Kösz, a "felvilágosítást"! Én ezt csak olvastam....
De, egyébként tőlem aztán lehet bárki bármi, ha jó a zenéje!!!!!


Előzmény: Razorbladekiss (56.)
LadyBlack-eyed e-mail | 2004-02-02 19:03:45 | 59.
sajnos..


Előzmény: coma (57.)
Razorbladekiss e-mail | 2004-02-02 18:07:48 | 58.
:)))

Előzmény: coma (57.)
coma e-mail | 2004-02-02 16:36:07 | 57.
a részeg ember mindig felszabadultabb és mindig ÖSZINTE!:)))

Előzmény: Razorbladekiss (56.)
Razorbladekiss e-mail | 2004-02-02 11:39:27 | 56.
tévedsz,én csak azokat itélem el akiknek csak ville tetszik és azért hallgatják.pl.nekem is bejön mint pasi,de ezt a zenével el lehet különíteni szerintem.
metál baby,te meg olvass vissza,mert nemrég beszéltünk ville szexualitásáról!:)amúgy nekem a véleményem hogy biszex,de volt nem egy csaja is meg mindig nyilatkozik hogy így a lányok meg úgy a lányok,de nem eccer lehet látni fiukkal smárolni,de akkor mondjuk van benne rendesen pia,de másról még nem hallottam.öszintén szolva nem is érdekel annyira.


Előzmény: coma (53.)
LadyBlack-eyed e-mail | 2004-02-01 22:11:37 | 55.
hát szóval mindenki máshogy akar tetszeni..ez stílusfüggő.az biztos h. az ilyen festett fiúk szarnak a többi ember véleményére(legalább még léteznek ilyenek)de a ville sminktől függettlenül nekem tetszik egy manson,vagy egy murderdolls kinézet is.
egyébként én lány vagyok de engem ugyanúgy baszogatnak az utcán a kinézetem miatt,de már engem sem érdekel,csak simán utálom az emberiséget.
a szürke,birka nép meg soha nem fog elfogadni tőlük különböző embereket.
nekem is szokásom néha előítélkezni,de úgy érzem minden jogom meg van hozzá.
és ha egy fiú sminkeli magát az akkor sem jelenti feltétlenül azt hogy biszex vagy buzi.ha valaki meg az akkor az se baj.különben meg az ő dolga,senkinek nincs hozzá köze.
aki leszólja annak meg gratulálok a 8. általánoshoz!


Előzmény: coma (41.)
Metál Baby e-mail | 2004-02-01 18:53:34 | 54.
Szia! Én úgy tudom, hogy Ville a pasikat szereti....Vagy nem jól tudom? Egyébként nincs vele bajom.
Igazad van, sokan beleesnek abba a hibába, hogy osztják az észt, hogy senkit nem kell elítélni, meg nem baj, ha más zenét hallgat, közben meg ők is ugyan olyanok! De, ez van, megváltozni ugysem fognak......:)


Előzmény: coma (53.)
coma e-mail | 2004-02-01 18:16:13 | 53.
nézd nyuszi,egyet értek veled,de azért a lo másik oldalára sem kell esni.Te ugyanugy elsö ránézésre elitéled azon rajongotársaidat,akiknek teccik ville.Pedig attol hogy valakinek teccik,attol még nem biztos hogy csak azért hallgatja a zenéjét.Persze hogy vannak ilyenek is,sajnos elég sokan.Engem csak az idegesit,amikor emberek hatalmas pofával (nem rád célzok)tiltakoznak az ellen,hogy a külsejük meg rocker létük alapján az emberek rögtön elitélik öket,ugyanakkor ök is azonnal elitélik és beskatulyázzák azokat az embereket akik esetleg más fajta rockot hallgatnak mint ök.Hirdetik hogy mindenkinek más az izlése és hogy mindenki nyugodtan hallgasson azt amit akar,utánna meg fikázza azokat az embereket akik más zenét hallgatnak.
Én is szoktam LP-ot hallgatni,mert igenis vannak számaik amik nagyon tetszenek.Csak attol kapok herotot amikor egy rendes diszkoban a hülye dj berak egy offspring vagy egy nirvana-számot,esetleg a tainted love-ot,és az a sok diszkopatkány elkezd rá ugrálni.Az ilyen barmok miatt nem táncolok az ilyen számokra többet még a rockdiszkoban sem,és legszivesebben meg tudnám fojtani azt a rockdj-t is aki még mindig minden egyes alkalommal elsüti ugyanezt a poént.


Előzmény: Razorbladekiss (52.)
Razorbladekiss e-mail | 2004-02-01 16:39:41 | 52.
a him mindenki tudja hogy két dimenzios 1üttes.ha te valamennyire is ismered akkor tudod hogy pl. az elsö albumuk még nem vonzotta a divatpicsákat,csak a következök.és én is koncerteken legszivesebben megfolytanám az ilyen kurvákat akik egész végig csak azt ordibálják neki hogy oh máj dárlin áj láv jú.és az se igaz hogy a himet gyakran egy tipusba sorolják a placeboval,pedig rohattul nem egy zenét jáccanak.és engem nem érdekel hogy azér engem lenéznek mert himet szeretem,bár a him rajongok körében is "elismertebb" vagyok mert én legalább nem hallgatok a him mellet linkinparkot vagy bustedet,mert sokan még britni szinten vannak,csak az énekes gyönyörü szemei fogták meg a zene meg ejte van.

Előzmény: coma (48.)
Krisz* e-mail | 2004-02-01 15:26:28 | 51.
Hi haverock! Fiuk akik sminkelik magukat..hmm...
kurrva sexyk!!!!!!!!! :D És milyen furcsa,h náluk is jelentkezik az állapot,mikor nincs rajtuk make up,hogy olanok mint a rongy :)
Persze ez a smink dolog is csak a rock műfajban elfogadható..:) De nem is vagyok elfogult! :)
No csumpi!

Metál Baby e-mail | 2004-02-01 14:29:59 | 50.
Johnny te már megint nem vagy normális (már bocs),de hadjuk!...........Nem érdemes olyanoknak magyarázni, akik alapból elleneznek valamit.

Előzmény: johnny (49.)
johnny e-mail | 2004-02-01 13:44:12 | 49.
Csak a buzik sminkelik magukat,azokat meg el kell gázosítani a picsába!!!
coma e-mail | 2004-02-01 12:02:36 | 48.
én szeretem a himet,még nem szoltam le egy him-rajongot sem.Az olyanok szolják le akik kiütést kapnak attol,hogy ha egy együttes rajongoi odavannak az énekesért mert rohadt jol néz ki.Függetlenül attol hogy saját maguk szeretik-e vagy sem az együttest.Nos ville baromi vonzo,és valoban a lányrajongok -fogadni merek-99 százaléka odavan érte,söt,biztos pasik is vannak akik olvadoznak ha meglátják.Merem állitani hogy mansonnál is igy van,csak ott talán kevesebb százalékban mert még mindig vannak olyanok akik undoritonak találják a pasast,csak a zenéjét szeretik.Mások meg ugymond "nem azért szeretik mert hogy jol néz-e ki vagy sem,a zene számit".Utálom ezt a szöveget.Sosem tetszene attol még egy együttes zenéje,hogy az énekes jol néz ki.De ez valoban fokozo tényezö lehet.

Előzmény: Razorbladekiss (46.)
Metál Baby e-mail | 2004-02-01 10:13:34 | 47.
Hát én nem tudom,....de szerintem nincs semmi gond azzal, ha valaik sminkeli magát! Egyébként a Tvben szereplő férfiak mindegyik ki van sminkelve, csak az éppen nem látszik(jobb esetben), mert más színeket használnak! Amugy azok akik ez ellen tiltakoznak, azok Masonra is azt mondják, hogy biszex???(pedig a klipjeiben bizonytja, hogy a csajokat szereti...) Meg mást ne is említsek, minden darkos, meg sátánista srác biszex, vagy buzi???? ..... Nem hinném!!!
Razorbladekiss e-mail | 2004-01-31 18:57:50 | 46.
na igen ez az egyik véglet és sajnos ez alapján itélik meg a HIM rajongókat,pedig a többség teljesen normálisan öltözködő(relatív) és gondolkodású ember.
de ezen a fórumon már megszoktam hogy hatalmas nagy megvetéssel és elitéléssel "jutalmazzátok" a HIM rajongókat.legalább is én ezt szűrtem le,de biztos megint én értek félre vkit...


Előzmény: dead soul (44.)
coma e-mail | 2004-01-31 11:28:13 | 45.
hasonló és még sokkal extrémebb külsökröl odákat tudnék zengeni,hihihi:)))

Előzmény: dead soul (44.)
dead soul e-mail | 2004-01-31 11:09:07 | 44.
van egy ismerösöm, tipikus him-rajongó. him-póló, him-gatya, lávmetál-nyaklánc, minden ilyen kellék. múltkor összefutottam vele, és csak azért nem ijedtem meg, mert már hozzá vagyok szokva a stílusához: centivastagon kihúzott szemmel, ville-pólóval meg neccharisnyával a karján nyomult; hát mondom neki, hehe. és az a vicces benne, hogy az outlooktól eltekintve normális, kedves ember. morális tanulság: ne ítélj külsöre! bízd a szomjadra, vagymi.

Előzmény: Grizon (43.)
Grizon e-mail | 2004-01-31 10:37:13 | 43.
Szerintem te félreértesz...Nekem nem azzal van bajom, ha egy férfi sminkeli magát, tegye!Hisz nagyon nagy múltja van a férfi sminknek a rock-zenében(gondolok itt a black-metalra, a glam-rockra vagy a dark&gothic-ra)!De ha vki azért néz ki úgy mint aki vmi horror-film zombi statisztája, mert ő most kurva nagy Mansonos vagy Himes azt én bevágnám vmi jó nagy húsdarálóba...

Előzmény: Razorbladekiss (42.)
Razorbladekiss e-mail | 2004-01-31 09:26:54 | 42.
ez a hozzászólás csak téged minősít

Előzmény: Grizon (39.)
coma e-mail | 2004-01-30 19:34:58 | 41.
senki nem mondta hogy minden srác aki sminkeli magát,buzi vagy biszex.Én kevés pasit ismerek aki tetszeni akar.Ha egy pasi tetszeni akar,akkor elmegy gyurni.De hogy az arcán csinálna valamit azért hogy jobban nézzen ki?Hm..Egyébként is azt tapasztaltam hogy a rocker pasik nemigen adnak a külsöségekre.A legtöbb aki festi magát azért teszi mert szarik mindenkire aki ezt furának tartja vagy összefüggésbe akarja hozni valamiféle hajlammal.Amolyan csakazért is alapon.Van olyan is akinél bizonyos jelentése van a sminkjének.Mint pl a hajviseletnek.Ne mondja nekem senki hogy jól néz ki ha valakinek le van borotválva a szemöldöke meg a feje közepéig keresztben a haja (mint régen az angol királynönek)..Mégis futkosik elég emberke ezzel a külsövel,meg egy pár pötty festékkel a homlokán.Maradjunk annyiban hogy a legtöbb pasinak aki festi magát buzi-vagy biszex-beütése van-ami egyébként nem feltétlenül baj-,vagy ha nincs-kisebbség-akkor a barátnö bukik az ilyesmire és rábeszélte az ipsét hogy probálja ki.Én mondom kevés a hiu pasi,és amelyik az,az inkább az izmait probálja domboritani:/Arra viszont általában csak a buta libusok buknak,hihihi:))))

Előzmény: LadyBlack-eyed (38.)
coma e-mail | 2004-01-30 19:25:58 | 40.
no comment:/

Előzmény: Grizon (39.)
Grizon e-mail | 2004-01-30 18:21:38 | 39.
Jujj csajok, de jó hogy itt vagytok!Adhatnátok 1-2 sminktippet, jövő héten ugyanis megyek ki HIM koncertre valami nürberg vagy nünberg nevű német falucskába...mind1, szóval nagyon csini szeretnék lenni, hátha megakad rajtam a cuki énekes cuki szemecskéje és talán még egy kis zacsi-pacsi is lehetne az öltözőben...Szinte beleborzongok a gyönyörbe, ha arra gondolok, hogy a rajtunk lévő, összesen 7 kiló smink egybefolyik ahogy leizzadjuk magunkról hancúrozás közben...Amúgy nem vagyok buzi, attól, hogy szeretem festeni magamat, meg hogy feláll a pisilőm Villére...
LadyBlack-eyed e-mail | 2004-01-30 17:08:20 | 38.
szerintem sincs teljesen köze a sminknek a biszexséghez..én is ismerek egy-kettőt akinek nincs hajlama rá...bár ellenkezőt is.viszont azok a fiúk akik "festik" magukat tetszeni akarnak,igényesek,adnak magukra..és jól is néznek ki.persze aki normálisan csinálja meg magát.
Razorbladekiss e-mail | 2004-01-30 14:24:04 | 37.
hát igen Ville inkább biszex minthogy buzi,de nem hiszem hogy azért mert néha a koncerteken kihúzza a szemét feketével.Szerintem nincs a kettőnek egymáshoz köze.

Előzmény: coma (35.)

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.