Click to Visit
Rock - GUNS 'N ROSES
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  

BizKoRn e-mail | 2003-01-15 18:58:33 | 57.
Lényeg a lényeg!
sirp e-mail | 2003-01-14 18:18:02 | 56.
Sajnos ez fordítva is igaz. Bár én egyik esetben sem használnám azért a "szart sem ér" kifejezést, legfeljebb nem nyújtják egymás nélkül azt, amit együtt tudnának.

Előzmény: rhapsody (54.)
BizKoRn e-mail | 2003-01-12 16:34:53 | 55.
Hasonló az enyém is
rhapsody e-mail | 2003-01-11 12:17:00 | 54.
Axl egyedül szart sem ér a többiek nélkül.Nekem ez a véleményem.

Előzmény: truck (47.)
BizKoRn e-mail | 2003-01-03 18:13:48 | 53.
Ez bonyi:)!Lényeg hogy má tudom:)
Grizon e-mail | 2002-12-29 08:59:58 | 52.
Pesti!Miből gondoltad hogy szegedi vagyok?

Előzmény: BizKoRn (51.)
BizKoRn e-mail | 2002-12-28 22:29:01 | 51.
Alex te akkor Szegedi vagy vagy Pesti? :)!Amugy minden tiszteletem a tied ifju Gunner hogy ilyen idökben is megtudtál ismerkedni a legjobbakkal!
Grizon e-mail | 2002-12-28 10:40:57 | 50.
Nyugatinál a Jókai utcában egy lemezbolt...a lemezbolt q:-)

Előzmény: truck (49.)
truck e-mail | 2002-12-28 00:30:21 | 49.
bocs, nézz hülyének, ha akarsz, de mi az a Mcd, és hol van. Én is imádnék guns plakátokat a szobám falán...

Előzmény: Grizon (45.)
truck e-mail | 2002-12-28 00:26:36 | 48.
"...de messze jobb mint a legtöbb mai (szarok)."
bocs...


Előzmény: truck (47.)
truck e-mail | 2002-12-28 00:24:16 | 47.
na! Végre egy hely, ahol nem olyan barmokkal beszél az ember akik ezeket a szar mai mű-hardrockot szeretik. A GUNS-NÁL NINCS JOBB. '99 óta vagyok guns rajongó, 'szal nem számítok túl öregmotorosnak, de az afd csak egy évvel fiatalabb mint én...
Egyébként letöltöttem pár új guns-számot, és bizony azt kell mondjam, hogy nincsenek olyan jók, mint a régiek, de messze jobb mint a legtöbb. Azok a részek amiket Axl írt ugyan olyan jók, a Chinese Democracy, és a Madagascar kifejezetten tetszik. DE! A gitár szólók elég gyatrák, látszik (hallatszik), hogy nem Soul "Slash" Houdson írta őket (a snakepit számok nagyon jók). Szóval én várom a 2003 júniust (ez a legújabb megjelenési dátum). A koncertekről annyit, hogy az elmaradt vancouveri koncert miatt Axl kárpótlásként szervezett egy másikat (igen, Vancouverben); most csak egy órát késtek, de botrány volt:pár csinos csaj vadul elkezdtek szeretkezni, akárhányszor rájuk tévedt a kamera...
Egyébként asszem a banda sosem oszlott fel:'96 felé a bandából kilépett Axl (vagy kiutálták), mert bár nem utálták egymást Axl sokszor késett és kissé "önállóvá" vált, nomeg gondolom féltékeny lett Slash egy nagyobb népszerűségére (vendégfellépések (pl.Michael Jacksonnál), meg egyebek). Axl megvette a GNR nevet és innentől már ismerjük a dologokat.
P.s.:legnagyobb tiszteletem a tiétek, mert ilyen remek zenei ízléseket van :)) VIVA GUNS N' FUCKIN' ROSES!!

BizKoRn e-mail | 2002-12-16 18:00:19 | 46.
Bocs de épp nemrég ajándékoztam el öket!
Grizon e-mail | 2002-12-15 11:15:17 | 45.
Menj el az Mcd-be,ott árulnak mindenféle plakátot 1000 Ft-ért,kurva jó minőségben és viszonylag még nagyok is...

Előzmény: Mrs. Grohl (44.)
Mrs. Grohl e-mail | 2002-12-14 13:40:59 | 44.
Sziasztok!
Keresnék Guns N' Roses posztereket, akinek van, és nem kell neki, az nagyon kérem szóljon!
Köszi:)

BizKoRn e-mail | 2002-12-12 18:10:15 | 43.
A legendás Guns’N Roses együttes tagjai Axl Rose kiválása után tovább folytatták a zenélést, és lázasan dolgoznak új lemezükön. Mint már tudósítottunk róla, eközben Rose és új csapata turnéját a szervezők lefújták, a Chinese Democracy címmel évek óta készülő új G'nR lemezt pedig már senki sem veszi komolyan. Slash, Izzy Stradlin, Duff McKagan, és Matt Sorum az utóbbi időben új frontembert kerestek a csapat élére, és egyes pletykák szerint meg is találták a megfelelő személyt, a Days Of The New nevű banda énekese, Travis Meeks személyében. Meeks már ki is adott egy közleményt, melyben tényként közli, hogy ő kapta a megtisztelő feladatot. Ám nem sokkal ezután érkezett a cáfolat Slash-éktől: "Valóban az elmúlt napokban rengeteget zenéltünk együtt Meeks-el, és tetszett nekünk a hozzáállása, de egyelőre nem született meg a végső döntés." Az együttes tagjai már május óta gyakorolják az új számokat, és az album jövő év közepére várható, amennyiben sikerül megtalálni a megfelelő arcot.


BizKoRn e-mail | 2002-12-10 17:22:23 | 42.
A Guns’N Roses-nak az utóbbi időben nincs szerencséje a koncertekkel. Nemrég Axl Rose nem érkezett meg időben a vancouver-i fellépésre, és a rendőrségnek kellett a randalírozó rajongókat eloszlatniuk. Ezúttal Philadelphia-ban maradt el a fellépés, mert a csapat egyik tagja megbetegedett, és ezért képtelenek voltak fellépni. Az együttes fellépésének hírére szinte pillanatok alatt elfogytak a jegyek, és mintegy 14 ezer rajongó töltötte meg a sportcsarnokot. Az üzemeltetők elmondták, hogy az együttestől este 11-kor kapták a hírt, és azonnal kihívták a rendőrséget, okulva a múltkori eseményekből. Addigra már a türelmetlen közönség hangosan követelte, hogy kezdődjön meg a koncert, majd amikor a hangosbemondókon elhangzott, hogy a koncert elmarad, kitört a botrány. Számos verekedés kialakult, a sportcsarnokban is komoly károk keletkeztek, ám a rendőrség információi szerint ezúttal súlyos személyi sérülés nem történt.
BizKoRn e-mail | 2002-12-07 12:05:56 | 41.
Én12éve vagyok GN'R fan és és amit leirtál az helyes ezért lépett ki a dobos és a gitáros!Gilbyt Axl igazán sohasem kedvelte de megtürte magamelett meg amugy is jol csinálta amit csinált!Slash-el nagyon jol kijött igy ezért kise lehett volna rugni!GN'R 4 ever
lacika85 e-mail | 2002-12-05 06:32:38 | 40.
Szerintem jo muzsika , mert mindent elocskeben csinalgatnak.Mindossze 2 eve halgatyozom a zene kart.

Előzmény: sirp (39.)
sirp e-mail | 2002-12-02 18:33:24 | 39.
Csada!

Üdvözöllek a Gunnerek közt!
Ami a kérdésedet illeti, lehet, hogy soha nem kapsz rá igazi választ. Annyit lehet tudni(?), hogy Steven Adler-t a drog miatt rúgták ki. Szegény nem tudott leszokni róla. Innentől viszont bonyolultabb a dolog. Már az sem teljesen egyértelmű, hogy Izzy-t kirúgták, vagy Ö ment el. (Bár ez szinte soha nem egyértelmű.) Izzynek igazából nem tetszett a túl nagy felhajtás a banda körül (Limó, Concord stb.), meg a túl sok vacakolás az új lemezzel (UYI), így nem is volt kedve beleadni mindent, ezért került összeütközésbe a többiekkel. Valami ilyesmi. Gilby-nél inkább személyes ellentétek voltak. Állítólag volt néhány nyilatkozata, ami nem tetszett mindenkinek. Főleg Axl-nek nem. Kb. ennyi.
Ezek után viszont már teljesen elvesztettem a fonalat. Lehet, hogy csak én nem jártam utána a dolgoknak, de fogalmam sincs, hogy ki mikor került ki a bandából. De túl sok jelentősége nincs is talán. Az okokról szintén nem tudok sokat. Voltak zenei ellentétek is, meg szerintem egy idő után mindenki (Slash, Matt, Duff) beleunt az éveken át tartó szarakodásba.
Nagyjából ennyi amit el tudok mondani röviden.
GN'R FOREVER


Előzmény: csada (37.)
jonnYZMOS e-mail | 2002-11-30 23:06:45 | 38.
Szerintem azért mert Axl túl sokat pofázott. Én legalábbis ezt hallottam... És ahogy a srácot ismerem el is hiszem.

Előzmény: csada (37.)
csada e-mail | 2002-11-29 17:27:40 | 37.
GnR forever!
Én évekig csak keresgéltem a zenében. Szerettem egy csomó bandát, főleg régieket(Rolling Stones- még ma is-,Supertramp,Nick Cave...). Majd egyik nap megkaptam a Guns dupla koncertalbumát, és végre meghallottam a ZENÉT. Addig nekm a Guns csak egy rockbanda volt, 3 jó számmal- November Rain, Paradise city, You could be mine. Azóta otthon felfedeztem a Use your illusion I-II és a Lies kazikat, és a keresztapámtól megkaptam a USE YOUR ILLUSION I-II World Tour in Tokyo koncertvideót. Az utóbbi a legfantasztikusabb zenei élményem. Nagyon sok mindent megadnék azért ha ott lehetnék élőben egy Guns koncerten fénykorukban, de ez már nem fog összejöni.
Én még nem hallottam az új "Guns"-t, de ez már nem lehet a régi. Igaz ott van még Axl és Dizzy, de Dizzy egyedül nem tud sokat tenni. Axl-t elnézve pedig nem sok jóra számítok. Jó lenne hogyha valaki leírná vagy elküldené nekem valójában miért/kiért oszlottak fel. Annyi mindent olvastam már, hogy nem is tudom mi az igazság. Na megyek. GnR forever!

emberlánya e-mail | 2002-11-26 14:07:05 | 36.
Azé asse felejtsétek el hogy igaz hogy GNR steni volt.de csak VOLT.nekem is egyik kedvencem.DE.Azonfelül hogy Axl egy hihetetlen tehetség,nem tudok elnézni afelett hogy a hiressége tetöfokán,elfelejtette hogy kiknek is köszönheti hogy odáig jutott...a rajongóknak.
tehát mint ember nagyon hiresen már valoszinü nem szerettem volna annyira,mint illusion elött.

BizKoRn e-mail | 2002-11-13 18:16:32 | 35.
Zavargásokhoz vezetett a Guns 'N Roses-koncert 2002. november 11., hétfő, 12:02 Kisebbfajta lázadás tört ki Vancouverben, miután a Guns N' Roses együttes több ezer rajongója hiába várt Axl Rose énekes megjelenésére. A feldühödött tömeg ablakokat tört be és a rendőrséggel is harcba keveredett. Botránnyal indult a Guns 'N Roses észak-amerikai turnéja. A GM Palace névre hallgató vancouveri koncerthelyszín előtt már akkor elkezdődtek a gondok, amikor is a bejelentett időpontban még mindig nem nyitották ki a kapukat a közönség előtt. Mikor egy óra múlva megérkezett a hivatalos bejelentés, hogy a koncert elmarad, elszabadultak az indulatok. A feldühödött tömeg perceken belül már a torlaszként felállított rácsokkal tört-zúzott a környéken, ablakokat törtek be és autókat rongáltak meg. Ajánlat Hallgassa otthon a Guns albumait! Fórum ROCK & ROLL FOREVER!! A rendőrség megpróbálta feloszlatni a randalíro-zók hadát - több-kevesebb sikerrel. A huligánok-ká vált rajongók kövekkel dobálták meg a GM Palace parkolójából a kivezényelt csaknem száz rendfenntartót. Több mint egy óra alatt sikerült csak a zavargásokat elfojtani, tizenkét embert letartóztattak, többek között vandalizmus és engedély nélküli gyülekezés vádjával. Az együttes szóvivője szerint az énekes Axl Rose azért nem érkezett meg, mert a Los Angeles-i repülőtérről a rossz időjárás miatt nem indultak a repülőgépek. A Guns N' Roses egyébként híres arról, hogy tagjai időnként elfelejtenek elmenni saját koncertjeikre vagy jóval a hivatalos időpont után kezdenek. Augusztusban a Carling Weekend Leeds Fesztiválon Axl kétórás késés után maga jelentette be: ő maga fog lázadást kelteni, ha nem hagyják a tervezett teljes koncertet leadniuk

BizKoRn e-mail | 2002-11-03 18:30:06 | 34.
www.gunsandroses.ini.hu

BizKoRn e-mail | 2002-10-14 22:47:46 | 33.
Slash a király!Világ negyedik legjobb gitárosa valami hozzáértö ujság szakiroi szerint és a közönség szerint!Csak a régi legendák elözik meg!HY
BizKoRn e-mail | 2002-09-30 22:10:17 | 32.
Legjobb a G'N'R!De vessetek meg én szeretem a mai fosaidat is:)!
Les Paul e-mail | 2002-09-30 09:41:52 | 31.
Ja, egyébként a mai napig a GN'R a kedvenc zenekarom, imádom.

Előzmény: Les Paul (30.)
Les Paul e-mail | 2002-09-30 09:40:22 | 30.
A GN'R nem lesz soha a régi Slash nélkül, ezért aki a régi bukéját szeretné érezni, hallgassa meg a Snakepit albumokat, bár szerintem nektek nem kell bemutatni. Már csak a név a régi. Axl nagy jelenség volt és maradandót alkotott, nem úgy, mint a mai mondvacsinált "rocksztárok" ( LINKINPARK, PAPARÓCS ÉS A TÖBBI FOS) de Axl csak a régi bandával Axl. Szerintem.
BizKoRn e-mail | 2002-09-13 19:47:51 | 29.
Rockra fel avagy a rózsa már elvirágzott? Axl Rose a Guns első albumát készíti 11 év óta. Érdekeljen minket? Vegyük úgy a népszerű zenét, mint egy óriási vállalatot. Mikor a Hard Rock alelnöke lemond, rendszerint kinevez egy utódot, egy ígéretes fiatal tehetséget, tele akaraterővel, aki ismeri a vállalat filozófiáját és boldoggá tudja tenni a részvényeseket. Led Zeppelin úr kinevezte Aerosmith urat, aki később kinevezte Kiss urat. Ez a hatalomátadás biztosítja, hogy a korábbi vezetők emléke örökké él és növekszik és egy új formát kap. És az örök életű Rolling Stones-t kivéve a váltások lehetőséget adnak az öregeknek a diszkrét, de szükséges távozásra. 1987-től 1991-ig a Guns n' Roses kezében volt az alelnöki iroda kulcsa. Az uralkodás a 'Welcometo the Jungle' kezdő riffjeivel indult és a 'November Rain' záróakkordjaival fejeződött be. Egy négy éves időszak, melyben a pozíciójuk ritkán került veszélybe. Ők voltak a Led Zeppelin, az Aerosmith, a Kiss a maguk generációjában, egy nehézsúlyú rock banda, több generáció figyelmének felkeltője, és végtelen értékesítési lehetőség. A Kiss végül a hasonlóan pompás (és valószínűleg tehetségesebb) Van Halen-nek adta át a hatalmat, majd a Van Halen továbbította azt a Guns n' Roses-nak. De a Guns n' Roses irodája üresen maradt, mikor tíz évvel ezelőtt viharos körülmények között elhagyták az épületet. Néhányan bekukkantottak, de senkinek sem volt lehetősége, hogy beüljön a főnöki székbe. A Guns n' Roses maradt az utolsó zenekar, amely szerette ezt a beosztást és méltó volt rá, hogy meg is tartsa. Eddie Vedder-nek volt rá esélye, hogy betöltse a posztot, de soha sem volt ínyére, hogy egy fog legyen a nagy fogaskerékben, ehelyett zenekara, a Pearl Jam, a csendes hősök zenekara egész karrierjét a jegyárusokkal, a kalózfelvételek kiadóival és a zeneipar más piócáival való harcokkal töltötte. És még emlékezhettek Kurt Cobain-re, aki szintén nem akart bekerülni a vállalatba, inkább szétlőtte a saját fejét, amikor a zenei élet fejei a mahagóni asztal mögé akarták tuszkolni. Axl Rose akarta a munkát és meg is voltak hozzá az ajánlólevelei. A kísérteties üvöltések, a nagy ambíciók, a tömeg akarata, ezek azok a nagyszerű lehetőségek, melyek hozzájárultak ahhoz, hogy sztárrá váljon. De a sikerének titka az a csoport tehetséges zenész volt, akik számára a kilövőállást biztosították. A Guns n' Roses írgalmat nem ismerő zenekar volt (egy könyörtelen menedzsment csoport, hogy a korábbi metafóránál maradjunk), melynek minden egyes tagja "felelős" az utóbbi 25 év néhány emlékezetes rock dallamáért. Slash kezdő riff-je a 'Sweet Child o' Mine'-ban még mindig 2 másodperc alatt megjegyezhető. Matt Sorum kemény dobszólója a 'You Could be Mine' elején a legrobbanékonyabb dal a 'Jungle' óta. De még a kicsit alulértékelt Dizzy Reed is támogatta ezt a vonalat, zongorakíséretet kölcsönözve a kicsit kemény hangzású Bad Obsession-nek, amely úgy pereg, mint Billy Powell dalai a Lynyrd Skynyrd blúzosabb időszakából. A Guns n' Roses blues alapú pop-metál zenét játszott, egy skatulya, melybe senki más nem tartozott, mert senki más nem próbálkozott vele. A Guns n' Roses pontosan ügyelt az egyedi, mindent körülölelő hangzásra. A blues, pop és metál megfelelő elegyítésével sikerült nem elidegeníteniük a felnőtteket, akik Hendrix-en nőttek fel, vagy a középiskolásokat, akik Metallica-ra rázták a fejüket, vagy a még fiatalabb MTV nemzedéket, akik lehet, hogy még a New Kids on the Block-ot is szerették. Éles és énekelhető, utcakész és rádiókész, a Guns volt az utolsó nagy zenekar, a néptömegek kedvence. A Linkin' Park lehet, hogy képes ma eladni 8 millió albumot, de senki másnak a főiskolák, egyetemek kapuin kívül. Hétköznapi nyelven, a nagy rock hatalomátvétel után reménykedünk benne, hogy a Guns n' Roses elfoglalja helyét a rocktörténelemben, romlatlanul, visszatérő albumok, koncertek és más félszar dolgok nélkül, melyek egyetlen célja a régi dicsőség visszaszerzése. A visszavonulás gyakran a lagjobb megoldás, olyan zenekarok számára, melyek fénye kialudt az utóbbi néhány évben. De mivel a zenekar jó hírneve és tehetsége hosszú időn keresztül megkérdőjelezhetetlen volt és mert nincs más zenekar, aki elfoglalhatná a képzeletbeli irodát, tartozunk magunknak annyival, hogy izgalomba hoz minket az újjáalakult Guns n' Roses és a régóta várt album, amely ez évben a boltokba kerül. A zenekar tervei csak vázlatosan ismertek, de a banda úgy tűnik valahogyan továbbtántorog. Axl lesz a Spin magazin szeptemberi számának címlapján és a zenekar tervezett néhány magas színvonalú koncertet augusztusra Japánba, az utolsó részeként annak az újrabemutatkozó kampánynak, mely az előző évben sikeresen kezdődött Las Vegas-ban és a Rock in Rio fesztiválon. Kicsivel a rioi show után a Guns európai túrnét szervezett, hogy bemutassák az új felállást, amely Rose-ból, Reed-ből és néhány kísérőzenészből áll, köztük a KFC vödörrel a fején fellépő Buckethead-ből. 2001 februárjában jelentették be a túrnét, majd májusban lemondták, aztán később májusban újabb időpontokat adtak meg, csak, hogy novemberben újra lemondhassák. Egy nyilatkozatban a zenekar menedzsere Doug Goldstein kijelentette, hogy a világkörüli túrné mindaddig el lesz halasztva, míg Axl és a csapat be nem fejezi a 'Chinese Democracy' albumot. "Fogtam magam és szerveztem egy európai koncertkörutat, mert úgy volt, hogy még abban az évben kiadjuk az albumot." - mondta Goldstein, hozzátéve, hogy "Axl az utóbbi öt év minden percét annak szentelte, hogy megírja, felvegye és irányítsa az albumot és annak elkészítését." A Chinese Democracy azóta sem készült el és úgy tűnik senki sem tudja, hogy mikor lesz kész, bár mindenki reméli, hogy hamarosan. Az album hasonló lesz, mint a Brian Wilson-féle Smile album, amit képtelen volt befejezni, még az agyerősítő drogok segítségével sem. Wilson végül más projektek felé fordult, de Rose úgy tűnik elhatározta, hogy befejezi ezt. Reméljük megteszi és minden nehézséggel szemben jól sül el. Ez nem lesz könnyű Slash nélkül, Matt nélkül és az összes többi korábbi tag nélkül, akik hozzájárultak a Guns hírnevéhez (és nemcsak a saját üzletrészük mértékéig). De kell, hogy higgyünk. Mert abban a nem valószínű helyzetben, hogy a 'Chinese Democracy' beválik, sokkal magasabb célokat fog szolgálni az egyszerű zenélésnél, hiszen szégyenbe hozza majd a mai szörnyű, egydimenziós nu-metál zenekarokat, mint ahogy a Nirvana 'Nevermind'-ja szégyenbe hozta azokat a szörnyű, egydimenziós zenekarokat, melyek egész karrierjüket annak szentelték, hogy Axl Rose nyomdokaiba lépjenek. A Nirvana 'Nevermind'-ja épp abban a hónapban került a boltokba, amikor a Guns n' Roses utolsó saját anyaga. A 'Nevermind' punk hangzása elijesztette a világ minden Poison és Skid Row jellegű zenekarát és bejelentett egy sor alkalmasabb, kevésbé követelőző, sikerre éhes zenekart. A Guns soha nem próbált lépést tartani a Nirvana-val és a sor új előadóval. Csak az óriási számú Illusion dalokkal koncerteztek, eltűntek, majd megjelentek, hogy bemutassák a tiszavirág életű, punk feldolgozásokból álló 'Spaghetti Incident?'-et 1994-ben és egy a fénykorukra visszatekintő kiadvánnyal 1999-ben. Ma már távol vagyunk az alternatív zene fénykorától. Az utóbbi 11 évben sok zenekarnál bebizonyosodott, hogy egyszerűbb lemásolni Cobain bánatát, mint utánozni Slash gitárszólóit. Ennek eredményeként egy olyan környezetben találjuk magunkat, ahol van egy rakás hard rock zenekar, melyek éneklesei úgy szereznek sikert maguknak, hogy megfelelően tudnak dúdolni. Igen Staind és Puddle of Mudd, rólatok van szó. A reménységek, mint a The Strokes és a Hives mókásnak tűnnek, de soha nem hódítják meg a világot. Az asszociációval élve ők mindig is a vállalat levélszobájában fognak dolgozni. Mivel nincs megmentő szupersztár a láthatáron, a legjobb ellenszer a mai hard rock pangása ellen egy újabb klasszikus Guns n' Roses album lenne. Felszínesen tekintve az albumnak meglehetnek majd a maga szépségei, ez nem kétséges. De a legnagyobb élvezet mindnyájunk számára az lenne, ha látnánk Axl Rose-t, ahogy beszáll a liftbe, felmegy a felső emeletre, odacsörtet a szobájához, berúgja az ajtót és azt mondja a Linkin' Park-nak, hogy délig hagyja el az épületet. Nick Marino, www.jacksonville.com

sirp e-mail | 2002-09-10 18:51:09 | 28.
Biztosan jó volt a koncert, csak nem tudom, hogy miért ide írtad. (Persze nem baj :-)

Ami a GN'R-t illeti, ez a Guns már nem az a Guns. De egyvalamit nem szabad elfelejteni. És ezt elsősorban azoknak írom, akik fikázzák az újat, és visszasírják a régit. A régi felállás utolsó valamirevaló megmozdulása óta (lsd. spagettis lemez) 9 év telt el. Az akkor huszas éveikben járó lázadó fiatalokból 30-as, 40-es éveiket taposó felnőtt emberek lettek. Az a régi Guns sem lenne ma már ugyanaz, nyoma sem lenne már a laza "mindenbe beleszarok" hozzáállásnak.
Én is sajnálom, hogy szétszéledtek az egykori tagok, de lehet, hogy jobb, hogy így alakult.
Igy a Guns N' Roses név egy legenda.
És ezen nem változtat igazán az a tény, hogy Axl a régi néven új zenekart alakított. A Guns N' Roses név hallatán szerintem az emberekben a "kendős-cilinderes" együttes képe jelenik meg, nem a "elöl kopasz-KFC" páros.
Ha együtt maradtak volna, akkor most olyanok lennének, mint az AC/DC, vagy a Metallica. Jó zenekarok, de semmi különös, megszokottá váltak, elveszett a régi feeling-jük.
Így viszont olyanok, mint a Black Sabbath. Mindenki az Ozzy-féle felállásra gondol. Ja, közben ott volt a Dio meg a nemtudonénki is? Kit érdekel? A Black Sabbath az Black Sabbath.
A Guns N' Roses az Guns N' Roses.
A név ugyan a régi, de ez már egy új zenekar, annak is kell kezelni. Én nyitott vagyok rá.


Előzmény: BizKoRn (27.)
BizKoRn e-mail | 2002-09-08 20:45:02 | 27.
Ha csak a mai fiatalok között legnépszerubb "együtteses" pólókat és pulcsikat nézzük, akkor a Korn magasan vezet (a Tankcsapda után). A tapasztalat azonban azt mutatja, hogy ezek a csávók maximum a Follow the Leader, illetve az Issues albumokat ismerik, pedig nem szabad elfeledkeznünk arról, hogy a Korn elso albumának megjelenésekor új színfoltot hozott a metal életbe. Ne csak a pince mélyre hangolt gitárokra gondoljunk itt, hanem a különbözo stílusok elborult keverésére és egyéb jellemzokre is. Emellett most abba se nagyon menjünk bele, hogy ezt az új orületet hogyan nevezték el okos szakértok, Los Angeles-i metalnak, spooky core-nak, avagy nu metalnak, a lényeg az, hogy divatot (ej de pejoratív ez a jelzo) teremtett, és a banda orületes karriert futott be. Jómagam is hamar belezúgtam a zenéjükbe, így amikor híre kelt egy ausztriai koncertnek, nem is volt kérdéses, hogy ott leszek e.
Kis csapatunk hajnali nyolckor indult, hogy átruccanjunk a szomszédba, egy kis Korn koncertre. Az utazás jó hangulatban telt el, sok zenehallgatással, kisebb országnézéssel, például megtekintettük a Soproni Plázát, ahova lottót adni álltunk meg. Nem lett ötösöm. (Egy régi Veszprémi Utcazene fesztiválon történt, hogy az egyik helyi kocsmában az iq bajnok pincérno a Sopronból érkezett zenészeknél a következo szöveggel akart bevágódni: "Sopron az szép város... tök szép a plázája..." Nabumm.) A határnál hál'istennek nem sokat szoröztek a határorök, és már csak egy órás kavargás várt ránk az osztrák kisvárosok között, hogy megérkezzünk a fesztivál helyszínére. Irigylésre méltó helyzetük van a helyi szervezoknek, ugyanis a bulit erdovel borított dombok között szokták megrendezni, így oket valószínuleg nem zargatja évrol évre semmilyen Tarlós Istvánra emlékezteto polgármester. Talán épp ennek ellensúlyozására rengeteg negatívummal is rendelkezett, sajnos. A színpad nagyon pici volt, a Sziget nagyszínpadához szokott fesztiválozók, mint ahogy én is, elhulve találgatták, hogy fog itt elférni az a rengeteg ember. Az árakat meglátva is keresgélhettük leesett állunkat, ugyanis egy kori sör 4 euro volt. Mit ne mondjak, nem rúgtunk be. Az osztrák fiatalok nem nagyon különböztek hasonszoru magyar társaiktól, bár punkot mintha jóval kevesebbet láttam volna. Gótok, motoros rockerek, alterosok, laza csávók/csajok - a szokásos fesztivál képet mutatta a hely, mindenki próbált valamivel kitunni, szakadt, vagy épp ellenkezoleg, oda nem illoen elegáns ruha, vicces póló, festett haj, feltuno smink, stb., amivel ugye csak még jobban beleolvadtak a tömegbe. Nem ragozom, ismerjük a jelenséget. Az egyetlen üdíto (?) színfoltot, a Shakira-klónok tömege okozta, bár legalább akadt köztük néhány jó csaj is, mert bizony az osztrák lányok többsége eros jóindulattal is csak átlagosnak mondhatók. Ismét csak a Szigetet tudom összehasonlítási alapnak hozni, ott ugyanis általában a hímnemu egyedek csak kapkodják a fejüket, node, szociológiai felmérésbol legyen ennyi elég.
A fellépo zenekarok nem mutattak túl nagy változatosságot, os-metal témákat modernebb hangszerelésben, sok sikítással vegyítve - ennyit bírtak felmutatni. Egyedül a Trust Companyre kaptuk fel a fejünket, miközben a porlepte fák, és agyonkínzott függoágyak árnyékában vártunk az esti foprogramra, akik legalább mutattak valami egyéniséget, és zenéjük is határozottan kellemes volt. A Disturbed elott igyekeztünk elfoglalni elonyös pozícióinkat, így a koncertet az elso sorokból csodálhattuk végig. Kigyúrt fazonok, látványos piercing, folyamatos pózolás - csak így röviden, ez azonban senkit ne tévesszen meg, mert baromi jó bulit nyomtak, és bár még soha nem hallottam oket, mégis magával ragadott a hangulat. Az osztrák kiscsajoknak is nagyon bejöhetett a buli, mert ekkora villázást én még nem láttam. És lassan eljött a pillanat, amire annyira vártunk. Levonult a Disturbed, a roadok nekiálltak, hogy a ládahegyekbol összerakják a színpadot, a tömeg pedig izgatottan várakozott, és amikor behozták Jonathan Giger által tervezett mikrofonállványát, a hangulat a tetofokára hágott. A Korn tagjai beszállingóztak a színpadra, majd belecsaptak a Here to Staybe. Iszonyat nagy zúzás vette kezdetét, a haverjaimat pillanatok alatt elsodorták mellolem, így egyedül kellett állnom a sarat sógorék vad pogózása ellenében. A nagy tombolás azért megijeszthette az osztrák tiniket is, mert a szám után inkább kihúzódtak a sátor szélére, és egy kicsit szellosebb lett a tömeg. A banda pedig elhagyva a felesleges átvezeto szövegeket, folyamatosan nyomta a jobbnál jobb dalokat: Twist, Blind, Dead Bodies Everywhere, A.D.I.D.A.S., Faget, stb., azaz régi és új számok váltották egymást. Az A.D.I.D.A.S.-nak külön örültem, sose gondoltam volna, hogy egyszer éloben is hallhatom. Hüpp (ezek itt a meghatottság könnyei). A sátoron kívül ezalatt megeredt egy szimpla kis felhoszakadás, minderrol persze mit sem tudtam, csak akkor vettem észre, amikor egy kis felfedezoútra indultam, hogy körülnézzek (najó, piszkosul kifáradtam és kitikkadtam). A közönség nagyon jól érezte magát, a páholyszeruen kialakított vip részen is egy emberként headbangeltek, a sátorból kiszorultak pedig önfeledten tapicskoltak a méretes pocsolyákban. A Korn pedig beleadott apait-anyait, volt konfetti, illetve cigipapír eso, Metallica feldolgozás, skót dudázás, egyszóval minden együtt volt ahhoz, hogy életem egyik, ha nem a legnagyobb koncertjét élhessem át. A Végzetnek úgy tunik morbid lehet a humorérzéke, mert komolyan vette a fenti mondatomat, és a hazafelé úton megajándékozott egy váratlan defekttel. Ha nem olyan ügyes a sofor, mint amilyen, akkor tényleg ez lett volna életem legnagyobb bulija, de így még van esélye más bandáknak is nálam, hogy übereljék a Kornt. Nehéz dolguk lesz, de remélem megérem :o)

BizKoRn e-mail | 2002-09-07 01:15:05 | 26.
Története minden bizonnyal egyik leggyengébb fellépését produkálta a tízéves pihenő után visszatérő Guns N’ Roses az MTV VMA 2002-es díjkiosztóján. Axl Rose meglehetősen hamisan, erőtlen hangon énekelt, és a zenekar játéka is az értékelhetetlen kategóriát súrolta. Talán ezért lehetett olyan kevés érdembeli kritikát hallani az elmúlt hetekben megtartott koncertjeikről.

Egy viszont tény, a ”Guns” visszatért, bár Axl Rose szerint az új csapat első nagylemezének megjelenésére továbbra is várni kell.

1992 óta, - amikor a November Raint együtt adták elő Elton Johnnal - a mostani díjkiosztón a Welcome to the Jungle című opusukkal robbantak be, majd egy új szám, a Madagascar jött, végezetül a rock-klasszikus Paradise City-t nyomták - mialatt a stáblista ment biztos sokan elgondolkoztak azon, hogy mi történt a fiúkkal az elmúlt tíz év során.

Axl Rose szélnek eresztette a régi bandatagokat és fiatal zenészekből új együttest verbuvált. Most a következő fiúkkal játszik, Brian ’Brain’ Mantia dobok, Tommy Stinson az ex-Replacements basszusgitárosa, a két ritmus/szólógitárnál pedig Buckethead és Robin Finck.

Többnyire így dolgoztak együtt az elmúlt években a ”Chinese Democracy” lemezükön. ”Meglátjátok majd az albumot, de nem hiszem, hogy ehhez a "hamarosan" szót is hozzátehetem.” - válaszolt az MTV News kérdésére Rose, nem sokkal azután, hogy felfedte zenekarának új összetételét egy amerikai tévé show-ban.
„Hátravan még néhány felvétel, de biztosan ki fogjuk adni. Azután a turnénk amerikai szakaszára is sort kerítünk.” - ígérte az énekes.

A Guns N’ Roses világszerte széles rajongótáborral rendelkezik, akik már régóta vártak, várnak a nagy visszatérésre, és az új stúdióalbumra, de félő, hogy a legendás együttes mostani fellépése alapján sok jóra nem számíthatnak.
ÉN MÉG VÁROK TÖLÜK VALAMIT Ami jó

bolond e-mail | 2002-09-04 13:10:56 | 25.
szerintetek él még steven adler?

bolond e-mail | 2002-08-29 12:16:51 | 24.
elmongom a véleményem aztán lépek: szerintem axl-nek nem kellene már a gnr nevet használnia, mer amit most csinál az már nem a gnr! Az igazi guns Izzy-ből Slash-ből Seve-ből Axl-ből meg Duff-ból állt, és nem ebből a sok mai gyerekből! mikor tud már csinálni axl még egy olyan számot mint pl. a Dead Horse. A Guns N' Roses-nak már 10 éve vége!!!!!!
Még valami: mi a világ legjobb albuma? Hát az Appetite!!!!!!!!!!!

rezi e-mail | 2002-05-03 18:29:31 | 23.
Emberek!! Imádok mindent ami kicsit is fűződik a Gunshoz!
Damien666 e-mail | 2002-04-22 17:55:33 | 22.
Ja tök igazad van!Ez már tényleg nem az igazi!

Előzmény: Bruce (21.)
Bruce e-mail | 2002-04-13 15:32:30 | 21.
Helló gyerekek!
Az egyik kedvenc bandám a Guns!Kurva jók!Jeah!
Szóval hallottam,ezt a rioi koncertet és...haááttt....tudjátok,szerintem Axl akkorát ordít az elején,hogy elmegy a hangja!:-)
A másik,hogy rosszul sípolnak a Paradise City-ben,ráadásul kétszer is...áááhhhhh.Az új számok pedig borzalmasak.
Különben én is várom már az új albumot.
A többiekkel,pedig...az az igazság:hallottam Izzy szólóalbumát és Slash-ét is.Gyerekek,meg kell,hogy mondjam,engem nem győzött meg igazán.És ezek kapcsán azt hittem,hogy Duff-nak is befellegzett,eltűnt,nem zenél,sikertelen.
EMBEREK!Beszereztem egy Duff-albumot.Magamban nem sok reményt fűztem hozzá,mondtam magamban,hogy biztos csak egy bukott sztár,aki a nevéből akar megélni.EZ NEM IGAZ!CSALÓDTAM,DE KELLEMESEN!Duff egy olyan albumot csinált,ami...ami...fantasztikus.Meg merem kockáztatni azt a megállapítást is,hogy bizony ez egy igazi Guns-album színvonal Duff-módra.Zseniális,gyerekek!Gyors,tökös számok!Nem ám olyanok,hogy jól kezdődik aztán szar a refrén,meg elalszol és a három gyors szám mellett a többi mind lassú!Ha-ha!Ezt az albumot még annak is ajánlom,aki nem szereti a Gunsot,de a rajong a dögös,keményzenéért(bár kétlem,hogy van olyen,aki ha szereti a kemény,tökös zenét,de nem szereti a Roses-t)!Szóval 13 számos lemez,abból 2 lassú szám,de ott is megdörrennek a gitárok és őszintén szólva csak egyetlenegy szám van az albumon,ami nem került kapásból a kedvenc rockdalaim közé!!!!Az album címe Belive in me és 1993-ban jelent meg.Persze azóta utánajártam a dolgoknak és most már tudom,hogy Duff-nak van egy másik albuma is,ami 99-ben jelent meg!Azt sajnos nem tudom megmondani,hogy milyen,még nem hallottam!De ezt szerezzétek be Guns-osok,értitek?!Ezt az albumot most csak az Iron Maiden Rock in Rio-ja tudta kicsalni a lejátszómból és ez már teljesítmény!Szóval...megéri!!!
Csá!

Bruce


Chrisi e-mail | 2002-03-28 14:58:07 | 20.
Én csak akkor hiszem el,hogy van új lemez,ha már a kezemben tartom.Mellékesen megjegyzem,hogy semmi jóra nem lehet számítani...Ez már csak a neve szerint lesz Guns n' Roses album.

Előzmény: Valaki (19.)
Valaki e-mail | 2002-03-21 15:38:16 | 19.
anyám szerint (olvasta valahun) lesz új guns album, valami 40 számmal, amiket axl írt:))
Grizon e-mail | 2002-03-21 15:13:29 | 18.
ok, majd utánanézek.Köszi!

Előzmény: Chrisi (17.)
Chrisi e-mail | 2002-03-21 14:24:52 | 17.
Nem árulják az albumot minden utca sarkon,de meg lehet szerezni.Szerintem érdemes,de hát én Gn'R ill. Slash fanatikus vagyok...De komolyan,nagyon jó volt a kritikájuk.Nézzd meg a Headbanger-ben,ott valószínüleg megtalálod.

Előzmény: Grizon (16.)
Grizon e-mail | 2002-03-19 17:11:54 | 16.
Még nem is hallottam tőlük semmit...

Előzmény: Chrisi (15.)
Chrisi e-mail | 2002-03-14 15:01:11 | 15.
Miccccsoda kérdés!Fantasztikus amit a színpadon művelnek.Meglepően kevesen voltunk a koncerten, de látszólag ez őket egy cseppet sem izgatta.Így is ugyanaúgy beleadtak mindent,ahogy egy stadion beli megakoncerten.

Előzmény: Grizon (14.)
Grizon e-mail | 2002-03-14 14:48:14 | 14.
Komoly??És milyen a Slash új zenekara?

Előzmény: Chrisi (13.)
Chrisi e-mail | 2002-03-13 17:37:47 | 13.
Hi!Az unokabátyjám is volt GN'R koncerten,ezért csak azután nyírtam ki,miután elmesélte fantasztikus élményét.A kis szemét!Én Slash's snakepit koncerten voltam.:)
Grizon e-mail | 2002-03-12 13:11:28 | 12.
Nekem is van egy ilyen tanárom q.-))))))

Előzmény: MacPhisto (8.)
Ámor e-mail | 2002-03-11 14:51:19 | 11.
Mi a fa...z?
MacPhisto e-mail | 2002-03-10 21:23:08 | 10.
Hi Airbag!

Nem, nem az a MacPhisto vagyok :)
A GNR-től átvett kazim elég sok van, CD csak kettő, a Use your illusion II, ami alapmű, meg a dupla koncertalbum, ami hihetetlen..

Van az a csávó, aki úgy néz ki mint a Predator, fel van nyírva a haja elöl, hátul hosszú... ..hát, nehéz lesz megszokni, ha egyáltalán adnak rá lehetőséget :)


Előzmény: Airbag (9.)
Airbag e-mail | 2002-03-10 20:08:46 | 9.
Üdv itt is MacPhisto...

Veled minden topicban találkozom...jó az ízlésed:)


Amúgy te azonos vagy az index.en lévő MacPhisto-val?

ja amúgy az indexen én is nyitottam anno GNR-fórumot, és egy év alatt párszáz hozzászólás jött össze, ami OTT kevésnek számít...


Előzmény: MacPhisto (8.)
MacPhisto e-mail | 2002-03-10 18:49:17 | 8.
Mikor ránéztem, hogy csak ennyi hozzászólás van a témához, aszittem eldobom az agyam, ilyen nincs! De aztán rájöttem, hogy nincs is nagyon miről beszélni velük kapcsolatban. Valaha tényleg az egyik legjobb rockbanda volt a világon. Az egyik tanárom meg bedobta, hogy ő már volt GNR koncerten '92-ben!!! Azt hittem megölöm :))
A mellesleg.hu-n van 1-2 letöltésre váró klip, némelyik elég fasza minőségű. Itt van a Chinese Democracy címadó dal is egy élő koncertről.


1  2  3  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.