Click to Visit
Rock - Rage Against the Machine
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  4  

Máté1 e-mail | 2003-05-10 13:23:47 | 79.
na mivan büdös árja-gojok,mi a probléma?
nomad e-mail | 2003-05-02 11:14:52 | 78.
VÉGE A MAJÁLISNAK ELVTÁRSURAK!!!
nomad e-mail | 2003-05-02 11:12:22 | 77.
Hogy én szeretem a fritzeket? Ilyet mondtam volna? Mi vagyok én, szkinyó?
Bizonyítsam a FINNUGOR felsőbbrendűséget, gyerekek?

hunturul e-mail | 2003-05-01 22:54:59 | 76.
Nem zsidő és föként nem büdös azt hagyuk a komcsikra és a szimpatizánsaira ! Én magyar vagyok és nem náci ! A nácik a német nép érdekeiért harcoltak én a magyar nezetért és ebben nagy különbség van !
Ha valakinek baj az hogy szeretem és imádom fajtámat, nemzetemet az egyszerüen nem normális !

minden jót nyilas !


nomad e-mail | 2003-05-01 10:51:21 | 75.
húúúúúú... akkor ez most büdösnácisoviniszta beszólás volt, ELVTÁRSURAK???
nomad e-mail | 2003-05-01 10:45:22 | 74.
Nocsak. Tanult zsidók... :DDDDDDDDDDD
hunturul e-mail | 2003-04-30 23:15:03 | 73.
Csá Fritz !

Már meg ne haragugy de azt a csomó baromságot amit a S. Eszterről írtál az türhetetlen ! Én megértelek hogy te végsökig agykimosott bal-liberális eszmét valló punk vagy de az nem jogosírt fel arra hogy hülyeségeket írj bizonyos dolgokról amik nyilvánvalóan megtörténtek ! Reagálva a rokoni kapcsolataidra csak annyit hogy lehat igaz mit írtál de ép ugy nekem sem és másnak sem kell elhinnie azt ! Viszatérve a S. Eszter és az E.F esetére egy nagyon is szép számot írtak a fiuk és szerintem biztos nem haragudna meg a néhai Eszter ha hallaná a számot és főként nem perelné be a bandát mert eléket állítottak neki !
A punkokra reagálva csak annyit hogy neonácik azok elvből és meggyözödésből azok (Persze van kivétel) de a már hanyatlóban lévő "bal" punk kultura inkább hasonlít a divtos trand zenékre ! Az valódi punk már Jello Biafra-val kihalt !

Kitartás, feltámadás ! 88/14

üdv : nyilas


Előzmény: Ferike69 (50.)
Gregory e-mail | 2003-04-16 19:21:59 | 72.
Sleeping in the Fire Rulez!!!!!!
Sittes e-mail | 2003-04-06 20:11:04 | 71.
Elesszuk mar fel a topicot!!
Vagy mar senki sem ismeri oket?

Gemby e-mail | 2003-04-02 09:01:10 | 70.
nem akarok nagyon beleszólni a vitátokba, de amit mondtál, azt nem tudtam elengedni a fülem mellett.

ha azt mondod, hogy érted az ratm szövegeit, akkor talán rájöttél, hogy ők azért zenélnek
(-tek), mert pl faji +különböztetés érte őket (Morellot többször is leniggerezték az iskolájában), vagy mert (legfőképpen ezért) egyetértenek azzal az ESZMÉVEL, amit Marx, Engels stb. leírtak. Ez a baj itt kis hazánkban, hogy a kommunistákat (mint pl engem) egyből azonosítják rákosiékkal, sztálinékkal...
meg azzal is amit műveltek...
Lehet hogy ez csak nálam van így, de én eszmét követek, nem pedig személyt. így én a fenti emberek cselekedeteit egy szégyennek tartom.

ez csak az én véleményem...

FIGHT THE WAR, FUCK THE NORM!


Előzmény: Sittes (66.)
Gurhu e-mail | 2003-01-11 17:36:30 | 69.
baromság, amiről vitatkoztok, mert ne felejtsétek:a RATM-t, és politikai nézeteit egy teljesen más közeg szülte...
Audioslave rulez!

alizka e-mail | 2002-12-19 10:41:05 | 68.
Szia Mindenki!

Help!
Ska zenéről lenne szó, azon belül is arról a néhány magyar bandáról, akik ilyen zenét játszanak.
Tudna valaki nekem ilyen neveket mondani?
(17, Homo Skapiens, Csizmáskandúrt kivéve, róluk tudok :) )
Előre is köszi!

Máté1 e-mail | 2002-11-08 21:49:24 | 67.
Kádár és Rákosi két külön világ,de most nem állok neki megmagyarázni,olvasd el a politika topicot!

Előzmény: Sittes (66.)
Sittes e-mail | 2002-11-08 17:32:15 | 66.
Hmm fotel bizkites? szart se tudsz rolam de egybol altalanositasz.....
Namamost nem fikazni ohajtottalak,csak tettem egy eszrevetelt,amire egybol kedvesen is valaszoltal.....mind1,embere valogatja.
Tovabbra is fenntartom azt a nézetemet miszerint az ratm antikapitalista,és nem kommunista(max ideologia szintjén),és erre abbol építek ,hogy végighallgattam az osszes lemezuket,jonéhány dalt kivulrol is tudok.
Bevallom magyarorszagi viszonylatban(!!!) jobboldali vagyok..... de egyetértek mindazzal amit az ratm enekel....
jah és visszahoznád Kádárt?,akkor mindjárt miértnem rákosit állitsuk vissza az ÁVO-t vagy a munkásőrséget,hogy majd egy éjjell arra ébredj,hogy elvitték a faterodat és soha nem látod tobbé.... mert ugyebár éberség emberek..az ellenség sohasem alszik.....

lzsolt e-mail | 2002-09-22 15:23:46 | 65.
Igazatok van, de szerintem azért van igazság abban, amit írt.

Előzmény: Máté1 (64.)
Máté1 e-mail | 2002-09-22 15:16:48 | 64.
Mit vártok egy ilyen fotel-bizkitestől?
Thomas e-mail | 2002-09-22 14:25:11 | 63.
"ok a kommunizmust mint ideologiat tartjat jonak"

Sztálin politikája elég távol állt a kommunista ideológiától, a RATM '96-os egyik promo csoportképe pont egy Sztálin festmény alatt készült. Így rakd össze.


Előzmény: Sittes (60.)
Ferike69 e-mail | 2002-09-22 13:16:56 | 62.
Persze, most kurva okosnak hiszed magad,de ezt képzeld én is tudom,mert egypárti diktatúra volt, kommunista álarccal,de mivel a kommunista tanításra hivatkoztak,azért engedd meg,hogy annak hívjam,mert bár nem gondolod ezt rólam,de sajnos tudom,hogy a szocializmus,kommunizmus és marx-engels nem azt találta ki amit nevükkel végre hajtottak,sittes,nem mindenki hülye, attól,hogy szerinted hülyeséget beszél...
Más,amerikában szerinted van oylan,hogy Amerikai Kommunista Párt? Nincs!!!És miért nincs?Mert rohadt jobboldaliak és nem engedik a baloldalt,elnyomják! Azt hiszem a 1900-as évek elején lőttek agyon két olasz kommunistát azért az USA-ban,mert kommunisták voltak és éppen arra jártak ahol valami gyilkos kinyírt pár embert!Ennyit amerikáról!Képzeld tisztában vagyok arról,hogy bár nem ismerem minden dalszövegét,de tudom,hogy mikről énekel a rage,nem sztálinról és Gorbacsovról,te valamit nagyon összekavartál a kicsi fejedben amikor elkesztél nekem írni!Kiolvastam Marx Engles összesművét,Johann Most a dinamitpróféta művét és más anarchokommunista könyvet,tehát ne gondold azt nem vagyok és nem tudom miről beszélek és mit hogyan értsek!Csak azt nem értem,amit szerintem Te sem,hogy baloldali,antikapitalista és rendszer ellenes,kizsákmányolás ellenes ideákkal és a faji előítéletek ellen énekelő zenekar szövegeit mi a faszért hallgathatják jobboldaliak?????!!!!Amikor a jobboldal midnig is a nagytőke és a kapitalizmus kiszolgálója volt!!!A fasiszták és a jobboldaliak mindig is a nagytőkét és a munkásook,kisebbségek elnyomását akarták és akarják a nagytőke miatt és nemzeti érzelmekkel próbálják az egyszerü melós népet behülyíteni,hogy ez az érdeküket szolgálja és akkor midnen így jobba lesz....Ennyit erről!Olvass végig mindent és ne csak egy beszólást...


Előzmény: Sittes (60.)
Szabi e-mail | 2002-09-22 10:34:21 | 61.
Húha, most aztán újat mondtál! Todod, ha valaki nem tudja, mi az a kommunizmus, annak úgy kell!

Előzmény: Sittes (60.)
Sittes e-mail | 2002-09-21 22:03:31 | 60.
Hmmm ferike..... tudod amerikában kicsit mát jelent a baloldaliság mint MO-n.A ratm kapitalizmus és kizsákmányolás ellenes.Nemkéne oket egyenlové tenni a kommunizmussal.Aki nemismeri a zanéjuket és ezt a forumot olvassa azt hiszi h komcsi zenészek(Mszp) és nem hallgatja meg. Eloszor is ok a kommunizmust mint ideologiat tartjat jonak(ami valljuk be elég jo kár h megvalosithatatlan).Ami Mo-n és ORoszorszégban volt AZ NEM KOMMUNIZMUS.Koze nem volt hozza.Egyszeru elnyomo diktatura semmi mas.
A Rage nem ezeket a dolgokat isteniti.És mo n jobboldaiak is nyugodtan hallgathatják mert nem arrol szol j elljenel a barom elnyomok és éljen az mszp.

Ferike69 e-mail | 2002-09-18 12:38:52 | 59.
Ja,szokatni kell a fülnek a jó ska-punk muzsikákat!!!Lesz nálam kapható Juhászképző CD,pkg-vel utánvéttel 2000 forint,a CsizmáSKandúr és a Kókler közös anyaga,ska és rocksteady dalok,plusz emlék dal Gagarinnak oroszul!!!
Már a BNV-on is kaphatóak Che Guevara cuccok,elég bizarr és undoritó!


Előzmény: Máté1 (58.)
Máté1 e-mail | 2002-09-17 19:27:01 | 58.
Ska-p annyira nem tetszik,nekem az énekes hangja, énekstílusa kicsit szokatlan a fülemnek.

Előzmény: Ferike69 (57.)
Ferike69 e-mail | 2002-09-17 09:04:10 | 57.
Nem baj,imádom a focit!Nekem tök mindegy kinek szurkolok,csak jol játszanak és a szurkolóik ne legyenek rasszisták,plusz ha lehet akkor a megyéből jöjjenek!!!A RATM okés!
Ska-Pval hogyan álltok?
Aki szereti a balos punk-rockot,lessen ide:
www.nucleoterco.com
vagy látogassa meg a MAd Butcher kiadót,aki hamarosan ad ki egy lemezt magyar bandákkal is:
www.madbutcher.de
Viva la Revolucion!


Előzmény: Máté1 (56.)
Máté1 e-mail | 2002-09-16 19:18:24 | 56.
kössz:)
a Diósgyőrt meg nem szeressük.Csak a Vasutast!!(megye 1.)


Előzmény: Ferike69 (54.)
Grizon e-mail | 2002-09-16 15:38:38 | 55.
Ok,azóta már rájöttem q:-)

Előzmény: Máté1 (53.)
Ferike69 e-mail | 2002-09-16 12:00:08 | 54.
Hajrá Vasgyári Huligánok!!!
Hajrá Diósgyőr!!!

RATM,lehet eredetiek és tesznek valamit,de én nekem egy Sony-BMG zenekar ne magyarázzon már arról,hogy ők nem nyúlják le a pénzt és csak azután tesznek valami bereklámozott dolgot!!!DE azért ennyiben tisztelem a RATM-t!!!Legalább megpróbálják felnyitni a szemeket,csak a hiba nem az Ő"készülékükben van",hanem a hallgatókban!!!


Előzmény: Máté1 (53.)
Máté1 e-mail | 2002-09-15 19:10:06 | 53.
nekem célózta azt a részt


Előzmény: Grizon (52.)
Grizon e-mail | 2002-09-15 14:56:41 | 52.
Ezt honnan vetted hogy miskolci vagyok?q:-))))Tősgyökeres pösti gyerkőccel van ám dolgod...

Előzmény: Ferike69 (50.)
jay e-mail | 2002-09-15 13:56:37 | 51.
szal nem kéne faszságokat irogatni mer kevés hitelesebb zenekar létezik a ratmná, és pont ők azok akik nem csak pofáznak ,de tesznek is valamit
Ferike69 e-mail | 2002-09-11 15:41:09 | 50.
Még egy utolsó dolog a FEjbőrről!
Nekem rokonom az a Solymossi Eszter akinek emlékére fejbőr egy dalt írt!A gáz,az,hogy nagyanyám unokanővére volt a csajnk,akit állitólag a zsidók öltek meg azért mert pászkát szűz lány véréből kell csinálni!Ekkora butaságot a középkjorban beszéltek!!!Nos,a FEjbőr nem keresett meg egyetlen Solymossi rokont sem,se minket,se a Tiszaeszláriakat!Mert tudtunk volna róla!De ha megkeresik a rokonokat,akkor csalódtak volna,mert állitólag a kiscsaj öngyilkos lett és azért folyt el a vére,nem azért mert a vámpír zsidók kiszívták!!!Ha tehetném és én lennék a legközelebbi rokon beperelném a FEjbőrt és megaláznőám ország világ előtt,de egy 80 éves öregasszonynak ha ezt elmondod,nem biztos,hogy minden szót felfog!!
Ha Miskolci vagy pajtás,akkor földik vagyunk,én tokajban nyomulok!!!!Az egyetlen skinhead Tokajban!Ja,tegnap találkoztam egy 5 fős náci bandával,akiket elzavartam a Tisza partról,haza siettek,szegények nem értették a helyzetet,de rettegjenek,mert minden helyi náci retteg!!!
A miskolci nácikat egyszer elkellene jól verni,aza baj,hogy a miskolci punkok csak hangemberek!!!Van egy két normális 50kilós,de azoknak van eszük és inkább nem kötekednek a 100 kilós állatokkal,de az elég durva,hogy egy miskolci náci valami horogkeresztes pólóban nyomult a tokaji motoros találkozón!De kapott!!!
A politikai zenék kedvelője vagyok,mert nem csak jó a zene,hanem szóljon is valamiről,mert ha nem akkor hallgatok inkább Danubius rádiót!
A zene és a politika mindig is összetartozott és így is lesz örökké!!!


Előzmény: Grizon (49.)
Grizon e-mail | 2002-09-10 14:56:59 | 49.
Végülis tök mind1,távol áll tőlem a Fejbőr eszméje,soha nem is hallgattam és nem is fogok hallgatni EF-et...az a néhány szám amit ismerek tőlük elég is volt...

Előzmény: Szabi (46.)
Szabi e-mail | 2002-09-09 21:08:43 | 48.
Na ja, lassan már minden topicban erről lesz szó.

Előzmény: Máté1 (47.)
Máté1 e-mail | 2002-09-09 20:52:24 | 47.
sok mindenben egyetértünk.Pl.Itt Miskolcon a punkok nagyon gyávak.
Egy punk koncerten voltam(nem is tudom minek mentem),20-on valahány punk lehetett ott,lejött egy skinhead és mondta hogy viszajönnek többen és szétcsapnak mindenkit.Erre az összes punk vette a kabátját és elindult hazafelé,a kocsma tulajdonosa meg könyörgött hogy maradjanak,nem lesz semmi gond...ilyenkor bezzeg már nem punkok,hanem gyáva férgek.
Az ilyen emberek megérdemlik hogy összecsapják a boneheadek.Van egy két fószer aki negy punknak érzi magát,már vagy 5X öszzecsapták a nácik,remélem még többször is megkapja a magáét!
Egyzserűen már attól is ideges leszek ha rá nézek,erőtlen nyomorék,akaratgyenge szardarab.Az állatvilágban elpusztulnának ezek.Ilyen béke,olyan béke aztán meg seggbe b*sszák minden utcasarkon,a társai meg végignézik.Ha náci lennék azt mondanám ez az untermensch,de nem vagyok náci..
Inkább nem bosszantom magam ugorjunk valami más témára...


Előzmény: Ferike69 (44.)
Szabi e-mail | 2002-09-09 19:44:02 | 46.
Nem gáz?! Ja igen, most már csodaszarvasról meg hasonló dolgokról énekelnek, amitől azok, akik nem ismerik a múltjukat, maguk alá csinálnak a gyönyörűségtől. A belem kifordul ettől. Kicsit olvass utánna a viselt dolgaiknak, és Te sem leszel már ilyen toleráns! Amúgy szerintem Te még nem hallottad az éppen aktuális albumukat, mert akkor eszedbe sem jutna a punkal együtt emlegetni őket. Nyálas nyekergés. Tipikusan a "polgári oldal" zenéje. Biztos tudod mire gondolok: Az a nyugodt, pátoszi viselkedés, hogy ne ellenségeskedjünk emberek, hiszen magyarok vagyunk. Inkább fogjunk össze a nép nevében az élősködők ellen. Na jólvan, nem ragozom.

Előzmény: Grizon (45.)
Grizon e-mail | 2002-09-09 17:58:18 | 45.
Az Egézséges Fejbőr szerintem annyira nem gáz...én is baloldali vagyok és utálom,gyűlölöm a fasizmust a nacionalizmust és eleve a fajgyűlöletet,de Fejbőr 1részt nem csinál rosz zenét,elég punkos.A szövegek persze gázok,de nem mind,vannak bordalaik és tök jó magyarsághoz köthető dalaik...persze ettől még nem szimpi a zenekar és ez persze a buta,hungarista szövegek miatt van...

Előzmény: Szabi (43.)
Ferike69 e-mail | 2002-09-09 11:29:35 | 44.
Amit Szabi mond van igazsság!
Az első ska fesztiválon,amikor megjelentek a nácik tudod Máté1 kik vonultak ki verekedni velük?
3 német skinhead,én és a haverjaim,a hátsó szándékos gyerekek (Geri törött bordákkal!!!),plusz 1-2 Bp-i skinhead!A nácikat védték a kidobók,plusz rendőrt akartak hívni,amiért megvert 3 100 kg-os náci egy 70 kilos német skinheadet!A magyar punkok meg védték a nácikat,hogy ne balhézzunk velük!Hiszen Ők sem kötekedni jöttek ide,csak bulizni!!!Ilyenkor akarom megmarni magam!Hogy is van ez?
Tehát ennyit erről!
Figyelj én hiszek a kommunizmusban és ha lenne hatalmam hozzá,akkor Kádár elvtársat visszahoznám!És megnyerte volna a választásokat!Nem hiszek az utópiákban,mert semmi más miatt,csak az ember miatt nem tudod megvalósítani!sehol nem találsz oylan 2 embert szerintem,akik mindenben egyetértenek!De amit manapság demokrácia néven tesznek,az nem egyébb:
SZABADRABLÁS!!!
Che Guevara pedig jól csinálta és kár,hogy elárulták és a CIA megölte!A legszívesebben Kubában élnék!
Mielőtt mondanád,éhezés,szegénység,stb.De miért?
Gondolokodjatok!!!Amerikai blokkádok,nem engednek át semmilyen hajót,stb.Hogy jön ehez az USA,hogy ilyet tegyen egy független országgal?Remélem nem omlik össze Kuba és röhögve fog koszorút küldeni az USA-nak Fidel Castro!!!
Cuba Libre!


Előzmény: Szabi (43.)
Szabi e-mail | 2002-09-08 18:58:43 | 43.
Itt nem arról van szó, hogy csak a szöveg a lényeg, hanem az, hogy az együttesek fasza dolgokról énekelnek, közben meg teljesen másként élnek, gondolkodnak. Segget csinálnak a szájukból.
A "rajongók" detto. Pl. sok punk mondja, hogy utálja a nácikat, de azért az Egészséges Fejbőr tetszik nekik.


Előzmény: Máté1 (41.)
Máté1 e-mail | 2002-09-08 18:35:42 | 42.
Mondjuk Che Guevara se azért halt meg hogy százezrek hordják a róla készült polókat.Szép kis üzlet lett belőle...

Előzmény: Ferike69 (40.)
Máté1 e-mail | 2002-09-08 18:33:12 | 41.
Igen,pl.engem csak a zene érdekel általában.Ska zenékben sem a mondani valót nézem hanem a zenét.
a RATM-et speciel én nem szeretem.
Szerintem túl sok tartalmat akarsz látni a zene mögött.(nálad fontosabb a mondanivaló,mint a zene?)
Én véleményem pedig az hogy Mszp.A kommunizmus meg nem rossz gondolat,csak lehetetlen megvalósítani.Azért attól még szoktam nézegetni a Munkáspárt oldalát:)


Előzmény: Ferike69 (40.)
Ferike69 e-mail | 2002-09-08 12:57:45 | 40.
Rage Against The MAchine,jó szövegek és még a zene is elmegy!
De miért kell eladni egy kibaszott mulitnak magát?
Azzal a kifogással,hogy:
több emberhez eljut a zenénk és a szövegeink!
Ez akkora szar,aki elhiszi az is!De akkor miért 5000 Ft egy CD,egy anarchokommunista banda a kizsákmányolás ellen zenél és közben kizsákmányolja a rajongóit!Hogy is van ez?Ez a hardcore vagy ez a nagy antikapitalizmus?
Ezért nem kedvelem a RATM!Olyan gyerekek mászkálnak Che Guevara trikóban és tartanak előadást a kapitalizmusról,akik se Marx-ot,se a RATM szövegeit,de se Che Geuvara-ról semmit el nem olvastak!A RATM divatos zene!
Ismeritek a Randy-t(Svéd),Kortatu,Nucleo Terco (Baszk),Brigada Flores MAgon,(Francia)Banda Bassotti(olasz),Mano Negra,(Francia baszk)Opció K-95(Katalán),stb. zenekarokat,ezek baloldaliak!
Miért van az,hogy ezek koncertjein csak baloldaliak vannak és a RATM "baloldali" szövegeit buta jobboldali libák hallgatják,akik annyira jobboldaliak,hohy észre sem veszik,ahogy a fekete amerikai divatot követik öltözködésben és olyan zenére csápolnak,akik állitólag utálják a jobboldaliakat?A fene sem érti ezt,de főleg nem Te,judit1020!
Az általam felsorolt bandák igaz nem ismertek annyira mint a RATM,de Olaszországban,spanyolországban,svédországban ezek a bandák a szülőföldjükön,10-20 ezer ember előtt játszanak alap hangon! És ha egy buta jobboldali liba oda keveredik a barátaival és a hülyeségeiket eladja,akkor legkevesebb mentővel szállítják el a köcsög jobboldaliakat!
Nem értem,nektek csak a zene a lényeg,az nem,hogy ezáltál oltári hülyét csináltok magatokból esetleg egy olyan előtt aki ebben hisz?!
Viva La Communismo!


Előzmény: judit1020 (39.)
judit1020 e-mail | 2002-01-05 19:11:41 | 39.
na,gyere inkabb gyorsan az e-Chatre es majd ott elintezlek..:))

Előzmény: Grizon (38.)
Grizon e-mail | 2002-01-05 19:10:15 | 38.
MIt tettM??????

Előzmény: judit1020 (37.)
judit1020 e-mail | 2002-01-05 19:09:17 | 37.
Megollek!!!!!

Előzmény: Grizon (36.)
Grizon e-mail | 2002-01-05 19:08:50 | 36.
Monyad Kedves!!!

Előzmény: judit1020 (35.)
judit1020 e-mail | 2002-01-05 19:08:00 | 35.
Grizonnnnn!!!!!!

Előzmény: Grizon (34.)
Grizon e-mail | 2002-01-05 19:06:00 | 34.
q:-)))))))))))))))))

Előzmény: Gil (33.)
Gil e-mail | 2002-01-05 18:35:43 | 33.
ok

Előzmény: Grizon (32.)
Grizon e-mail | 2002-01-05 18:28:05 | 32.
Már van...nézdd meg az Underground topicot q:-)))))))))))))))

Előzmény: Gil (31.)
Gil e-mail | 2002-01-05 18:12:20 | 31.
Szerintem egy kicsit igen akkor csináljatok beszélgetés témát de mind1.

Előzmény: Grizon (30.)
Grizon e-mail | 2002-01-05 17:58:43 | 30.
Szerintem egy topic olyan mint egy beszélgetés...elkezdjük a topic témájánál és a végén tök máshol lyukadunk ki...ez baj?

Előzmény: Gil (25.)

1  2  3  4  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.