Click to Visit
Rock - Hová mentek továbbtanulni?
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  

haska e-mail | 2003-09-23 17:46:44 | 10.
dead soul: szoktál alktoni is? kíváncsi lenék a cuccaidra, komolyan?

Előzmény: dead soul (8.)
haska e-mail | 2003-09-23 17:44:05 | 9.
nem vicc, én gondolta msi rá komolyan, hogy majd csak papírt veszek

Előzmény: fearzone1 (6.)
dead soul e-mail | 2003-09-23 15:39:27 | 8.
Lenina: csak nem a tömörkénybe akartál jelentkezni??:)))) én már 3. éve koptatom a rajzbakot, mivel grafikus vónék:)
A topichoz meg anniyt, hogy egyelöre nekem sincs fogalmam, hogy mi leszek ha nagy leszek, azt tudom hogy "müvész" nem, hiába járok ilyen suliba, de azé majd megpróbálom a képzömüvészetit Pesten. meg vmelyik egyetemen van ilyen hogy vizuális kultúra szak, na az is érdekelne, pláne ha tudnám hogy e hangzatos név mit takar... de majd meglátjuk


Előzmény: Lenina (2.)
fearzone1 e-mail | 2003-09-23 15:33:18 | 7.
Én Egomba járok szocped szakra most vagyok 2 éves, és nagyon laza:))
Szanatórium az egész néha lemész csportterápiára:) (előadás).
És minden pasit várunk szeretettel, mert kb 600-an járnak ide (a középsulimba 1200-an jártunk), és ebbő kb 500- an vagyunk lányok.
JAJ És akoli koedukált.

fearzone1 e-mail | 2003-09-23 15:28:55 | 6.
Én majd otthon cserépben termelem a dohányt

Előzmény: haska (5.)
haska e-mail | 2003-09-23 15:00:59 | 5.
mi már kitaláltuk, hogy veszünk lopott cigit, és amikor egy dobi majd egy ezres lesz, akkor árulni fogjuk! tök jó biznisz:))

Előzmény: csaptelep (4.)
csaptelep e-mail | 2003-09-23 14:41:58 | 4.
Én gimibe' nyomom, de még senkinek fingja sincs hogy hová megy...
Elég gáz...viszont 2006-tól drasztikusan megemelik a cigiadót, ha esetleg szar lesz az egyetem majd csempészünk cigit...:)
Viszont az is fontos, hogy miből vagy jó!
Pl ha matekból nem vagy a topon, ne menj olyan egyetemre ahol fontos a matek...
Viszont ha érdekel v.mi, könnyű a dolgod!
Pl: szereted a növényeket->kertészeti
De ha különösebben nem vonz egyik meló sem, akkor gáz van...A fura az hogy el sem mondták nekünk hogy mik a lehetőségeink!
Pedig sok van, hidd el!
Én valószínű maradok a cigi üzletnél, ha gondolod beszállhatsz!:)
De ha van alaptőkéd, nyithatsz v.mit, pl: kupleráj, vagy kereskedhetsz kocsikkal, fater is ezt csinálja, és jól megy!
Én v.szinűleg tanulok v.mit aminek még hasznát vehetem, aztán majd meglátjuk...

Főnix e-mail | 2003-09-23 14:22:48 | 3.
Én szki-ban info- számtek szakon voltam. Harmadiktól kezdtünk programozást tanulni, és engem megfogott. Ugyanebben a suliban elvégeztem a technikusit, most pedig programtervező matematikus szakon vagyok szegeden. Nekem bejön. Olyan szakmát válassz, amit szeretsz, akkor nem utálsz dolgozni.

Előzmény: mariann666 (1.)
Lenina e-mail | 2003-09-23 13:22:47 | 2.
Honnan tovább? Ált. iskolából, vagy középiskolából/gimnáziumból?

Mi érdekel? Azt tanuld, ami érdekel!

Én anno egy művészeti szakközépiskolába felvételiztem, de elég "húzós" év volt, sok tehetséges emberkével, akiket festők, ill. főiskolai tanárok készítettek fel, így oda nem vettek fel. Apám azt mondta, tanuljak olyan szakmát, ami érettségit ad, és pénzt is lehet vele keresni. Így mentem a közgazdasági szakközépbe. Annyi előnyöm lett ebből, hogy megtanultam gépelni, és - legalább felhasználói szinten - ismerem a számítógépet. Utána egyből dolgozni kezdtem. A számviteli szak a szakközépiskolában viszont csak "képesített könyvelői" szakképesítést igazol, nem pedig "mérlegképes könyvelőit", így csupán alkalmazottként dolgozhattam. Minimálbérért alkalmaztak mindenhol. Egészen addig, amíg az egészségügybe nem kerültem, mint orvos-írnok, illetve adminisztrátor. A gépírásom tökélyre fejlődött, a "szakmát" viszont totál elfelejtettem, és az "adminisztrátori" lét valamelyest "presztízsveszteség" is egy könyvelői álláshoz képest ... mindegy. Az egészségügy viszont egyrészt "szerelem", másrészt pedig biztos állás, mert betegek mindig lesznek. Az egészségügy sosem mehet csődbe. Most a közalkalmazotti fizetési kategóriámnak megfelelő összeg: bruttó 62.500.-Ft, erre jön az a 8.000.-Ft, amit fizetésemelésként kaptam egy éve. Így 70.500.-Ft a bruttóm ... kb. 55.000.-Ft körül van a nettóm.
Időközben elkezdtem levelező tagozaton egy fősulit, művelődésszervező/média szakot, mert egyre többet írtam, és úgy éreztem, vonzana az újságírói pálya. Akkoriban még nem volt ez a szak annyira népszerű, mint most. Na mindegy, lényeg a lényeg: jövőre meglesz a diplomám (remélem), de a "péterkém" elment az újságírástól (mert ebben az országban nagyon meg kell szenvedni az igazságért, én pedig hazudni nem tudok ...), így hát, diplomával is maradok adminisztrátor valszeg életem végéig ...
A páromat pedig most sikerült rábeszélnem, hogy jövőre kezdje el az egyetemen az orosz szakot nappalin.

Ennyit tudok mondani a saját élettapasztalatom alapján a továbbtanulásról. Szerintem mindenképpen jól gondold át, hogy mit szeretnél tanulni, ill. mihez kezdessz a későbbiekben azzal a papírral.


Előzmény: mariann666 (1.)
mariann666 e-mail | 2003-09-23 11:17:30 | 1.
Ti hová mentek továbbtanulni? Nekem totál semmi ötletem sincs....................

1  2  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.