Click to Visit
Rock - True Black Metal
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  4  5  

Burzum e-mail | 2004-01-10 19:51:23 | 49.
az aborym nem az esetem, de a thorns az nemrossz:)

Előzmény: Razoxane (48.)
Razoxane e-mail | 2004-01-10 16:38:45 | 48.
Igazad van, de szerintem nem szabad elzárkózni az olyan jó bandák elől sem, mint az Aborym, vagy akár a Thorns. Mint már írtam, sajnálom nagyon a régi bandákat a változás miatt, de mindig bukkannak fel hordák a ködből a régi szellemmel.

Előzmény: Burzum (47.)
Burzum e-mail | 2004-01-10 10:01:16 | 47.
ha folyamatosan megujulna a zene, a végén valami lagymatag szar számitogépes prüntyögés lenne még a black metalbol is( itt most nem varg mester utóbbi két lemezére gondolok, mert azok igenis jok, sőt léteznek nagyon jó, és hangulatos elektronikus zenék)...hová ujuljon meg egy tökéletes zene?

Előzmény: Razoxane (45.)
Garfield e-mail | 2004-01-09 23:11:55 | 46.
nem tom miért fújod fel ezt az egészet! semmi jelentősége nem volt! manapság annyira ugranak minden ilyesmire! ezek a geci törvénymódosítások is az agyamra mennek! akkora fogás ez a bal oldalnak! hányok az összes faszkalaptól! mindenkire ráfogják hogy rasszista és ezt súlykolják bele az emberek agyába is! nevetséges!

Előzmény: Marque (43.)
Razoxane e-mail | 2004-01-09 18:26:48 | 45.
Szerintem a megújulás tönkretette a Black Metal legendák többségét. Megnézhetitek a Mayhem-et: Csihar mesterrel és Dead-del is nagyon fasza lemezeket adtak ki. Ok, Maniac-cal készült kislemez is elég jó lett, de a Grand declaration albummal nem sokat bírtam kezdeni.
Szerintem aki megmaradt a régi stílusnál, az most örülhet, mert a régi zenék fanatikusai keresik ezeket az underground bandákat. Ilyen csapat mondjuk a Taake, de mondhatnám a Shining-ot, Carpathian Forest-et, vagy akár Khold-ot is.
Szerintem aki most nagyon jó újító zenét csinált, az Csihar Attila. Az Aborym szerintem zseniálisan keveri a Black Metal-t, és az industriális zenét. (Érdekel a Diabolicum is) Bár érdekel majd az új Korog album is, melyen szerepelni fog. Sőt, ha jól tudom, akkor a Keep Of Kalessian sorait is erősíti. Vajon lesz új Tormentor album? Nekem a Recipe Ferrum is nagyon tetszik.

Burzum e-mail | 2004-01-09 15:05:16 | 44.
minek a megujulás?

Előzmény: kukko (35.)
Marque e-mail | 2004-01-09 01:35:09 | 43.
de miért, bazeg? most jobb?
ez elég köcsög dolog, már nem azért...

bár mondjuk tőled..:)


Előzmény: Garfield (41.)
cucka e-mail | 2004-01-08 23:53:47 | 42.
a mayhem offisöl oldalán nincsenek turnédátumok.
bár ha jobban meggondolom inkább az opethre mennék el.


Előzmény: Garfield (38.)
Garfield e-mail | 2004-01-08 23:47:22 | 41.
ilyen késői órákban már had engedjek meg magamnak némi antiszemitizmust! jól esik!

Előzmény: Marque (40.)
Marque e-mail | 2004-01-08 23:39:20 | 40.
ne zsidózz, please.

**moderation off**


Előzmény: Garfield (38.)
Garfield e-mail | 2004-01-08 23:01:14 | 39.
már csak a dobosok miatt is megnézem mindhárom bandát! ügyetlenek, pontatlanok...

Előzmény: cucka (37.)
Garfield e-mail | 2004-01-08 22:56:20 | 38.
a zsidó Concerto hirdeti a saját oldalán! 4000 rugó a ticket! igaz a Mayhemre nem sajnálom! mondjuk elég zsír dolgok lesznek idén! Opeth, Morbid Angel márciusban! kisebb fajta pusztítás! azt csípen az Opeth-be meg a Morbid Angelbe hogy olyan buta teknikátlan zenét nyomnak!

Előzmény: cucka (37.)
cucka e-mail | 2004-01-08 20:30:05 | 37.
honnan tudod? csak mert sehol semmit nem ír erről. azért király lenne.

Előzmény: Garfield (36.)
Garfield e-mail | 2004-01-08 18:46:44 | 36.
április 22-én Mayhem az E-klubban!
kukko e-mail | 2004-01-05 10:22:13 | 35.
Most is vannak jó black metál bandák, meg vannak régi bandák, amik még játszanak. De ha egy stílus nem képes megújulni, újat mutatni, az már a stílus halála. Ma is tömegtermelés van "true black metal"-ból,köztük vannak elég jók is, de vannak olyan bandák, amik újítanak. Ezeket lehet utálni, divatnak tartani, ha valakinek ettől jobb.
Burzum e-mail | 2003-12-09 19:14:51 | 34.
www.soulseek.wire.hu:)

Előzmény: Razoxane (33.)
Razoxane e-mail | 2003-12-09 18:45:45 | 33.
Hail!

Ismertek olyan külföldi oldalakat, ahonnan teljes albumokat lehet leszedni? Black, Thrash, Dark, és Death Metal érdekel.

Burzum e-mail | 2003-12-07 16:53:06 | 32.
hm.)

Előzmény: Odal (31.)
Odal e-mail | 2003-12-03 23:28:32 | 31.
Akkor jó, mert nekem úgysem volt meg. :)

Előzmény: Burzum (30.)
Burzum e-mail | 2003-12-03 19:49:32 | 30.
már nem kell:)

Előzmény: Odal (29.)
Odal e-mail | 2003-12-01 17:10:38 | 29.
Sajna' nincs.

Előzmény: Burzum (28.)
Burzum e-mail | 2003-11-29 04:22:56 | 28.
hhööh...
nincs vkinek tracklist-je véletlenül a woodtemple-feel the anger of the wind albumához?:)


Előzmény: Odal (27.)
Odal e-mail | 2003-11-29 01:24:23 | 27.
Javaslom a Rockworldot a Barcsay utcában, az általad említett zenekarok néhány cd-jét láttam már ott (Thor's Hammer, Graveland), de van más is. Az eladónak amúgy fingja nincs róla, hogy mik is ezek a zenék, ezért általában a külföldi skinhead zenekarok cd-i között találhatod meg az albumokat.

Előzmény: Burzum (9.)
Odal e-mail | 2003-11-29 01:19:17 | 26.
Nesze neked underground...

Előzmény: Night_Lord (25.)
Night_Lord e-mail | 2003-11-09 20:36:02 | 25.
Béke nektek, testvérek...!

Volna egy kérdésem, éspedig:
Mennyire vagytok megelégedve a Metal-os ruhák kínálatával? Úgyismint szegecsek övek, ruhák, nyakbamarhaságok stb...

Csak azért kérdem, mert én a magam részéről enyhén szóva szegényesnek tartom a választékot. Éppen ezért megszerveztem , hogy saját igényeim szerint gyártani, ill. gyártatni tudjak. Nos hogy a kérdés lényeges felét konkretizáljam:

Érdekelne hogy van-e rajtam kívül kereslet ezekre?
És szívesen venném, főleg így az elején hogyha a testvérek 5leteket adnának ill. elmondanák az igényeiket.

Megcsinálok a legbrutálabbtól a legátlagosabb cuccig mindent ha van rá igény. Gondolok itt a láncingektől lánkesztyűktől a brutál immortálos buzogányokon át az akár 20 soros 20 centis szegecsekig vagy vagy állat nyakláncokig mindenre.

Akár azt is meg lehet csinálni hogy fehérbőrből csinálni a szegecseket, vagy akár fehér szegecseket is rárakhatunk. ( ill. akármi más szín ) Meghatározhatjuk a szegecsek formáját is, szal. egyenlőre semmi sem lehetetlen...

v.o.n. e-mail | 2003-11-09 20:14:05 | 24.
a Luvenes az milyen?

Előzmény: Burzum (9.)
v.o.n. e-mail | 2003-11-09 20:13:26 | 23.
hát ez meg mi?? nem mondod, hogy neked ezek mind megvannak?!? :)
akkor most vagy én vagyok itt eltévedve vagy a személyedben vmi überblekmetálgurut tisztelhetek :)

csak bámultam, milyen ritkaságokat gyűjtöttél össze pl. Anaal Nathrakh, Zyklon B, Ildjarn, Varathron, Kataxu és tsai (én eddig úgy tudtam, hogy ezekről az egész országban jó, ha kb. 20-an hallottak)

ha már így lealáztál magam előtt, vmi cserefélét lécci dumáljunk meg, ok? (ja, csorog a nyálam :)



Előzmény: Mortiis (11.)
Iscaryah e-mail | 2003-11-01 20:38:08 | 22.
Öngyilkosságba hajszolta? Deadnek megvolt a hajlama a dologhoz, különben simám hazament volna Svédorszába szerintem.
De ez már majdnem történelem...


nincs meg valakinek a videó a 'Live in Lillehammer(94,Mayhem)'-hez?


Előzmény: Razoxane (19.)
Iscaryah e-mail | 2003-11-01 20:34:18 | 21.
Hát az úgy volt...
Varg vett egy puskát.Csak úgy, már akkor se volt normális.Euronymous ezt megtudta persze, és azt hitte hogy V. ellene akarja használni. Szerzett fegyvert ő is, hogy majd megmutatja neki.Készülgettek egymás ellen néhány hétig, eddzettek meg minden, képzelhetitek.Blackthorn meg, (aki mindkettőjükkel jóban volt) ki akarta őket békíteni...hát elindult egy este Vikernes-sel Euronymoushoz, hogy megdumálják a dolgot"(saját vallomása szerint).Becsengetett, E. ajtót nyitott, Varg pedig nekiesett a magával hozott késsel. A többit tudjátok.


Előzmény: saterion (20.)
saterion e-mail | 2003-10-31 09:33:29 | 20.
Egy viziora szerintem nem kapja fel egy orszag a fejet... Varg egyszeruen nem akart beszelni errol, pedig rettento osszetett es sotet dolgok tortentek ott. Vargot az zavarta, hogy Euro kulcsalak volt. Egysegbe szervezte a zenekarokat, vele alakulhatott meg a norveg black metal scene. Csak ennyi...

Előzmény: haska (17.)
Razoxane e-mail | 2003-10-30 21:15:23 | 19.
Hail!

Csak annyit írok, hogy a Burzum örökre megváltoztatta az életemet, szóval én csak hálával tartozom Countnak. Eurot pedig tisztelem azért, amit tett a Black Metal-ért, de megvetem, mert Dead-et öngyilkosságba hajszolta. Ennyi.

Burzum e-mail | 2003-10-30 19:40:56 | 18.
:)

Előzmény: haska (17.)
haska e-mail | 2003-10-30 17:35:06 | 17.
"Az ún. Inner Circle csak egy volt Euronymous hülye víziói közül. "
varg vikernes:))

cucka e-mail | 2003-10-30 12:53:56 | 16.
miért volt olyan meghatározó euronymous alakja a norvég black metálban? az inner circle-ben mivel is foglalkoztak tulajdonképpen? nem vagyok nagyon otthon a témában, de érdekel.

Előzmény: saterion (15.)
saterion e-mail | 2003-10-30 06:55:08 | 15.
Meg kellett halnia? Szerintem ez csak egy ember korcs agyszulemenye lehetett. Vikernes a norveg black metal edesapjat olte meg Euronymous szemelyeben, es velemenyem szerint o meg eletben tarthatta volna a tuzet. Ha idegi oraig is, de igy lett volna. De Euro halott, es ot mar nem hozza vissza senki.
Meg egy erdekesseg: az a nagy tapasztalat utotte fel az erdeklodesemet, hogy hazankban is vannak Burzum hivok meg vannak Mayhem hivok. En szeretem mindketto zenekar muveit, de a rajongok valamelyik iranyba huz... Ennek mi lehet az oka? En Burzum rajongo vagyok es nem Varg rajongo. (...) Nekem nem kellene allast foglalnom abban, amirol tenyleg csak a belso mag tudott es elt meg...


Előzmény: Burzum (13.)
haska e-mail | 2003-10-29 21:02:35 | 14.
EURONYMO(!)US

Előzmény: Burzum (13.)
Burzum e-mail | 2003-10-29 20:08:15 | 13.
euronymus? ugyanmár! ennek igy kellet lennie...
a black scene-ben legalább történt vmi..legalább van "black" történelem. Euronymus meghalt..de igy legalább leganda lett...
a régi zenék a jók, a "klasszikusok", mondjuk ugy '94ig.


Előzmény: saterion (10.)
Burzum e-mail | 2003-10-29 20:05:03 | 12.
üdv mortiis asszem mi ismerjük egymást...

Előzmény: Mortiis (11.)
Mortiis e-mail | 2003-10-29 10:49:16 | 11.
v.o.n.: Nekem van graveland, meg sok más cucc is, listát itt tudod megnézni ha érdekel:
tar.hu/thenorthface

saterion e-mail | 2003-10-29 06:40:26 | 10.
Egy hangulatot, egy erzest nem lehet lefesteni, ami mar nem el. Annak idejen ez nem volt igy, akik letrehoztak a legnagyobb remekmuveket, benne eltek ebben! Most mar nem beszelhetunk a scene-rol, mindenki a sajat utjat jarja. Az Emperor fejlodni kezdett a Mayhemmel karoltve (ilyen technikas black zeneket reg hallottam - Grand declaration, Prometheus...)
Vikernes gyokerestul elfordult a metaltol, a Darkthrone letisztult (amit sokan nem vartak toluk), a Satyricon pedig... Az 'uj' album nem az igazi.
A tuzet feleleszteni nem lehet mar. Viszont velemenyem szerint Euronymous sokat dobna rajta, es ha o elne most, szerintem nem itt tartanank...

Burzum e-mail | 2003-10-28 20:25:05 | 9.
itthon nemnagyon, max netről, de most megyek ausztriába bécsbe a virginbe és ott megszoktak lenni Graveland albumok:PP
de ami nagyon kéne az a : Thor's Hammer és a Iuvenes na meg a Honor. a lengyel black "élvonal"


Előzmény: v.o.n. (7.)
Iscaryah e-mail | 2003-10-27 19:51:01 | 8.
Nos.
1. A régi black metal halott, ez tény.
2. Nem 1990-et írunk, hogy AZ A HANGULAT, AZ A TŰZ jelen legyen a zenében, ami akkor benne volt. Aki ilyet akar létrehozni, az el van tévedve egy kissé. Aki ilyet akar hallgatni, azoknak ajánlom a következőket:Thorns:Grymyrk, Burzum: Ragnarok(The new beginning),Darkthrone:Land of Frost,Elslaved: Hordanes Land,Satyricon:All evil.
Meg még hosszú lehetne a lista, hirtelen ennyi.
3. Nem kell aggódni, amíg olyan minőségi munkák akadnak, mint: Thorns:Thorns,Mayhem: Wolf's Lair
Abyss,Mörk Gryning: Maelstorm Chaos Zyklon:Word OV Worms stb. De a régi feelinget elfelejthetjük, az már a múlté!

v.o.n. e-mail | 2003-10-26 18:08:53 | 7.
Üdv!

végre valaki, aki szereti a Gravelandet! azt nem tod, hol lehet itthon beszerezni tőlük albumokat? els. a "Carpathian Wolves" és a "The Celtic Winter" kéne..

a topic teccik, majd még irogatok ide vmit, csak most nincs sok időm


Előzmény: Burzum (6.)
Burzum e-mail | 2003-10-23 16:43:30 | 6.
hm...

true

szoval én a Graveland-et nem hagynám ki a sorból..
arcfestés: ami jólállt anno a mayhemnek, az most nem áll jól a windir-es arcoknak, különbenis a windir kurvajó zene, de a hullasmink azért nem kéne...

a cforest meg hm..
nem szól semmiről.. nekem semmit nem mond az a zene (se a szövegek)...

Burzum, Mayhem, Graveland, Bathory első album..

de a Venom-ot már nem sorolnám a true kategóriába, ha létezik ilyen..

norrsken e-mail | 2003-10-21 11:07:45 | 5.
igen, valóigaz, a black metal jelenleg hogy egy általam nagyon utált kifejezéssel éljek :))) 'trendy' műfaj... de szerintem ez hamarosan lecseng és maradnak azok, akik ténylegesen a stílus hívei. ez pedig jót tenne szintérnek, hiszen a trendek emberei mellett az ezeknek zenét csináló bandák is eltűnnének a sűlyesztőben.
Razoxane e-mail | 2003-10-21 09:14:42 | 4.
Nos, Mortiis-nak igaza van néhány dologban, nagyon jól kifejtette a véleményét a Black Metal-lal kapcsolatban. Az általam tisztelt/szeretett hordák a következők: Burzum, Darkthrone, Carpathian Forest, Moonblood, Bathory, Venom, régi Mayhem, régi Marduk, Tormentor, Beherit, Blasphemy, Sarcofago, Thorns és még néhányan.
Nem ártana friss vért pumpálni a stílusba, mert már szinte mindenki ugyanazt csinálja. Meglehet nézni a Death Metal-t: Megint jó idők járnak a stílusra, rengeteg jó csapat bukkan fel, jobbnál-jobb albumokkal. Ez igaz a Thrash Metal-ra is (szerencsére).
Azért vannak néhányan, akik okot adnak a bizakodásra: Tsjuder, Judas Iscariot (rip?), Bornholm, Craft, Naer Mataron, Khold, Godless North, Clandestine Blaze, Armagedda stb.
Nagyon remélem, hogy a Black Metal is nemsokára régi fényében tündököl majd!

Mortiis e-mail | 2003-10-20 20:28:39 | 3.
Hát manapság ott tartunk sajnos hogy a bmetalból is trend lett. Ami true az egyértelmű hogy a régi nagy bandák. Csak egy példa: Mayhem - De mysteriis dom sathanas
Az ehhez hasonlóan élvezetes alapműveket már nemigen tudják túlszaárnyalni, ha mégis akkor elismerésem. Amúgy nem érdemes skatulyázgatni hogy ez true, amaz meg nem true, arcfestésről meg csak annyit hogy felesleges. Darkthronék, mayhemék, kissék meg King Diamond megteheti. A többit már hanyagolni kéne, trend lett. Rengeteg underground banda játszik true lófasznak titulált b.metált, ők is csak kopizzák a nagyokat. Próbálkozni lehet, de amit már letettek az asztalra azt ismételgetni nem sok értelme van. A jobb b.metál albumokat szokás Cult jelzővel ellátni, na ezekkel érdemes foglalkozni. Például az új nokturnal mortum.

chizzo e-mail | 2003-10-20 18:05:28 | 2.
dark funeral: the secrets of the black arts c. szám
sztem ez az egy szám a legigazabb black alkotás. a többi felejthető.
vhogy ezt a számot kellene továbbfűzni brutalitás és gyorsaság terén, hogy még inkább megfeleljen az általam elképzelt gonosz megtestesítőjének.

Burzum e-mail | 2003-10-20 17:12:58 | 1.
irjatok

1  2  3  4  5  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.