Click to Visit
Rock - szánalmas "punk"zenekarok
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  

PankNéRó e-mail | 2006-07-13 17:05:46 | 63.
Most nézem,hogy a pogos fórumon is volt eszmefuttatásunk....:D:D:D:D

Előzmény: rihi (61.)
PankNéRó e-mail | 2006-07-12 09:03:26 | 62.
Igen tudom,h a cirkáló az a mai róra :)...és ugyanúgy szeretem azt is. A Bad Religion-től az összes album megvan és nem1 videoklip is :D. A Gray Race pedig a kedvenc albumom :D

Előzmény: rihi (61.)
rihi e-mail | 2006-07-12 08:11:05 | 61.
Az élőző hozzászólásomban említettem is hogy szerintem is jó zenét játszik a Hatóságilag Tilos és a Hátsó Szándék is! Mert ugye először a HSZ-ről volt szó, de ugye véletenül belekeveredett a HT is :] Én is szeretem mind a 2 bandát... Lehet hogy nem bonyolultak a punk zenék szerkezetileg, de jól élvezhetőek, főleg hogyha ilyen értelmesebb a szövege... A külföldi zenékkel nekem az a bajom hogy nincs akkora nyelvtudásom hogy elmondhassam hogy értek a szövegekből mindent... De majd...
Ilyen Marilyn Manson szerűséget elég könyű megérteni... A Bad Religion nekem nagy kedvencem :] van egy olyan albumuk hogy Grey Race... ismered? Majdnem az összes legjobb számait összefoglalja!
"Auróra Cirkáló"---> Biztosan tudod, de a banda egyezik a mai Aurórával, csak ugye a 80-as évek miatt sűrűn kellett a bandának nevetváltoztatnia a hatóságok miatt! az Auróra Cirkáló volt a mai Auróra eredeti neve, a legelső, aztán volt rengetg álnevük... Én szeretem a mai Aurorát is...

Üdv, rihi


Előzmény: PankNéRó (60.)
PankNéRó e-mail | 2006-07-11 23:55:22 | 60.
Jó lehet...sőt igazad van...De el kell ismerni,h a HT az az egy zenekar aki HANGSÚLYOZOM,HOGY PUNKON belül tényleg zenél és a szövegeik is jók...Én konkrétan ezt akartam mondani..Ők a punkon belül alkottak valamit...Lehet,h te másként gondolod,de nekem ez a véleméányem és a vélemény mindenkinek a saját. Elismerem,h a punk zeneileg tényleg nem igényel nagy tudást /nem saját tapasztalat, kezdő zenész ismerősök/ ,de ezt is lehet igényesen és szépen játszani...

Az őspank???? Hát én olyanokra gondoltam,mint a Modells,ETA,CPg,Dekadens,Gecizők,Auróra Cirkáló...meg hasonlók...Külföldi zenét nem nagyon kedvelem,de a Bad Religion mindent visz.

Tisztelettel...NéRó


Előzmény: rihi (57.)
rihi e-mail | 2006-06-21 09:20:09 | 59.
jah, meg elbasztam, nem HT-t, hanem HSZ-et akartam írni!

Előzmény: rihi (57.)
rihi e-mail | 2006-06-21 09:18:24 | 58.
jah, és te miket sorolsz az "őspunk" kategóriába?

Előzmény: PankNéRó (55.)
rihi e-mail | 2006-06-21 09:17:49 | 57.
"egy igazi zenész nem punk zenét csinál"
ebben sok igazság van... Egy aranyfülű, aranyeszű, aranykezű zenész, valószinűleg nem punk zenét fog játzani, bár közel sem kizárható! DE MI AZ HOGY I.G.A.Z.I. ZENÉSZ_? :-/ Ennél a mondatnál elakadtam, mivel ez is egyénreszabott! Ez kb olyan mint a: melyik a jobb? csoki vagy vanília? punk vagy metál?
Zeneileg a punk zene nem valami gazdag! Gondolom a mondat kitalálója erre értette! Ellenben nagyon jó rá bulizni... A PUNK az értékeit a szövegeikben hordozzák!
Említetted a Hatóságilag Tilos-t...

"Aki igazi zenész az nem punkot csinál???????Kiscsillagom hallgass meg 1 Hatóságilag Tilost....ha szöveget nem is....de zeneileg."

Na most baszott nagy hülyeséget mondtál! :Đ
zeneileg? Van benne pár akkord... A punk zene csak néhány akkordból áll! egy jobb gitáros ránéz a tabra vagy meghallja és kívülről eljátsza neked fél perc múlva...
Nem, a HT a szövegeiben hordozza a "kincset"_!
Teljesen verses formában íródtak! Megírták ezeket a verseket, és később megzenésítették!
Rengeteg banda csinálta/csinálja így...
[nemcsak punk]
őspunk, szerintem ezt nyugodtan kicserélheted a punkra!
aztán ebből hogy punk [amit te őspunknak hívsz]
később kialakult rengeteg besorolása! Ezek álltalában csak a hangszerelésben hasonlítanak!
Ha már az eszmét is hordozza, az már punk, ha nem, akkor vmi más...
mint pl.: humor-punk, kaliforniai-punk stb...
Egyébként a punk fogalmával szinte senki sincs tisztában! Minenki magának fordítja le...
Szerintem a punk, az anarchia a teljes szabadságot és békét jelképezi...
anarchia? na ez is... töriből ez ennyit tesz:
a társadalom tagjai kölcsönösen veszélyeztetik egymás életét, vagyonát.
a hatalom az erőviszonyok függvénye!
na ez hol tartalmaz punk elemeket? szinte ellentéte!
"anarchia-egyenlőség, ezt használjuk jelszavunknak" ---> barackca
vagy ott a Bikini... hallottad már? Nagy Feró...
Benne volt a világ 27 legjobb punk bandái között!
Dead Kennedy fel is vette Feróval a kapcsolatot, mert annyira megtetszett neki az egyik számuk! [Yello Biafrának, az énekesnek]
aztán ott van a Sex Pistols... valakik azt vallják hogy az a punk... a drogokról a szeXről, a piáról, az élet értelmetlenségéről és a lázadásról szólt...
szabadság... hogyan veszítsd el az életedet olyan 4 év alatt vagy gyorsabban...
aztán Angliában a csöveseket hívták/hívják punkoknak! SOkszor szótárban is így fordítják!
akkor vannak ilyen PICSA félék, Barackca---> több számában említi felháborodottan hogy olcsó a pia, a gyermekeknek is elérhető!-->burkoltan!
aztán vannak a NOFX, Blink féle punkok...
és a humorpunkok... rengeteg S rengeteg válfaja van...
/a punkot nem lehet behatárolni mára már, talán nem is lehetett, mivel nem tudni hogy mi az a punk pontosan/
Szerintetek mi az a punk?
Utána még én is kifejteném azt hogy szerintem mit jelent...




Előzmény: PankNéRó (55.)
stevie e-mail | 2006-06-19 20:59:16 | 56.
Vagy G.B.H!!!

Előzmény: PankNéRó (55.)
PankNéRó e-mail | 2006-06-12 16:02:32 | 55.
Hali!
Látom,h régen nem írt ide senki.Aki igazi zenész az nem punkot csinál???????Kiscsillagom hallgass meg 1 Hatóságilag Tilost....ha szöveget nem is....de zeneileg.
Itt mindenki csak azt elegeti,h Punk.
Brigád?--Melodycore vagyis dallamos
akb?--lehet,h bepénzelt zenekar,de nem pankot hanem kaliforniát nyomnak
pitbull és frl--hát lényegélben ahogy a prosectura is, humorpunk
Igazából én az őspank híve vagyok...de nem lehet a múltban élni. "Tisztelem a régi időket,de az újak sem rosszak"


Előzmény: Aeternus (7.)
szegfejcsaj:-) e-mail | 2004-03-15 20:26:36 | 54.
Megvagy!!!!!!!!!!
Te vagy ROKKERMARI!!Ki emlékszik rá?A falu rokkere piros rövidgatyában meg tornacipőben hirdetve az anarchiát!Más bőrbe bújt..most lila


Előzmény: lila (8.)
rebel losers e-mail | 2004-03-14 10:23:56 | 53.
Én meg az a cukki kis nagy lábujjjjjjad!

Előzmény: dead soul (52.)
dead soul e-mail | 2004-03-13 08:16:52 | 52.
jajj, eszemazta cuki kis agyacskád.

Előzmény: rebel losers (51.)
rebel losers e-mail | 2004-03-13 06:18:24 | 51.
A gc se a hajnalt se alvint nem nyomat:))))))))

Előzmény: Kikajoly (50.)
Kikajoly e-mail | 2004-03-08 13:30:42 | 50.
Namost, télleg át kéne sorolni a GÚD SÁRLOTOT(...) meg az Alvint valami dobosgitárzenébe. Az igazi punk bandák, punk zenét nyomnak, nem pedig hajnalt, meg sajtból van a holdot.

BOLDOG NŐNAPOT!

Kikajoly e-mail | 2004-03-08 13:23:46 | 49.
Figyejjé' vazze! Remélem tudod, hogy a GÚD SÁRLOTOT így kell írni: Good Charlotte nem pedig úgy, ahogy te írtad pancser gyerek! 1ébként kurvára mind1, mert úgyis szar a zenéjük te lökött hülyegyerek! NEM KÉNE CUKOR, DIVAT, NYÁLPUNKOT HALLGATNI!

Előzmény: Spear (46.)
Nikkelbolha e-mail | 2004-03-07 14:33:11 | 48.
azt az egy kibaszott dolgot mondd meg nekem hogy mitől punk az alvin meg a good sárlott?
mérnem cukipop? ha már egyszer ilyeneket találsz ki. mitől punk?? he??!


Előzmény: Kikajoly (45.)
Spear e-mail | 2004-03-07 09:35:22 | 47.
Ja és mégvalami.
A PUNK zenék jók !


Előzmény: Kikajoly (45.)
Spear e-mail | 2004-03-07 09:33:07 | 46.
Kikajoly a LOSER !!!
Tanuld már meg leírni a Good Charlot nevét bazzz
Good Sárlot , MI EZ ???
Olyan jó kritizálni a hülyéket :)


Előzmény: Kikajoly (45.)
Kikajoly e-mail | 2004-03-06 10:24:38 | 45.
Ühhahahahaaaaááááááá! Na, szal a Good Sárlott szerintem a legszánalmasabb nyálas cukarpunk a világon! Utána jön az alvin. Aztán meg nem hallottam(szerencsére) több cukipunkot.


UI: Hallgassatok Hatóságilag Tilosat!!!
Ez főleg Rebel lúzernek, és Joel's
Baby-nek szólt. Ők tudják miért...

rebel losers e-mail | 2004-03-05 17:17:51 | 44.
Bocs neked ez nem szolt!

Előzmény: Nikkelbolha (42.)
rebel losers e-mail | 2004-03-05 17:15:19 | 43.
szerintem a sex pistols nagyon jo!nem tudom mért mondjátok azt hogy csak fiataloké a punk meg rock!aztán lehet hogy rosszul vettem ki a lényeget!
Nikkelbolha e-mail | 2004-03-03 18:09:44 | 42.
hát, hogy a sex pistols újra összeállt, szerintem egyértelműen a pénznek tudható be. és tényleg elég szánalmas. azzal viszont nem értek veled egyet, hogy 25 év felett hiteltelenné válna a dolog, de most ehhez fáradt vagyok, majd legközelebb:)

Előzmény: Qleap (38.)
Nikkelbolha e-mail | 2004-03-03 18:04:23 | 41.
a kispált nem neked írtam. bocs, csak egy hozzászólásban hármotoknak írtam a mondanivalóm, nem akartam külön-külön.

a magyar punk színtérről csak annyit, hogy szerintem van. persze nem ugyanolyan, mint a 80-as években. az idő telik, minden változik. vicces is lenne ha most 2004-ben elkezdenénk erdős péterezni. a punk nem halott, csak átalakult. az affajta lázadás, ami volt a 80-as években, természetesen értelmét vesztette. akkor egy taréjért le is csukhattak. ma meg a nagy médiasztárok is taréjt vágatnak lásd beckham meg a viva csatorna faszomtuggyamilyen műsorvezetője.
szóval ezt bucó fogalmazta meg elég jól: hogy ami akkor rombolta a kor szellemét, az most csak képviseli. szóval manapság az effajta lázadás értelmét vesztette, sőt az ellenkező a hatás.
sajnálom, hogy feloszlott a hátsó szándék, én is őket becsültem a legtöbbre, de ahol van egy ilyen zenekar, ott van több hasonló is. nem tudom ismered-e például a derkov bois-t.
érdekfeszületről meg annyit, hogy egyáltalán nem most jól odabaszokos megmondom a frankótos. úgy látszik nem jött le az egész mondanivalójuk. mondjuk már feloszlottak, de ajánlom aberrált új bandáját a csók és könnyet.

picsáról még annyit, hogy az énekesük asszem ült is miatta, de erről felesleges vitatkozni, mert a hátteret és a körülményeket úgysem ismerjük.

az a gyerek amit meg említettél az a pitbull és a fürgeróka átlagterméke. képébe kell röhögni aztán majd csak rájön valamire előbb utóbb:)


Előzmény: dead soul (37.)
dead soul e-mail | 2004-03-03 14:52:39 | 40.
Qleap: egyetértek, de rouge: te meg gáz vagy. én meg beteg és fáradt, úgyhogy nincs türelmem kifejteni, hogy miért

Előzmény: Qleap (38.)
rebel losers e-mail | 2004-03-03 13:19:07 | 39.
A kispál pont a topic témája mert szánalmas,és "PUNK"ami idézőjelben van ha nem vetted volna észre!Amugy a szövegen nem tudom én spec röhögök meg az emberek fején is,ezért mondtam hogy suttyopank! Qleap!Egy mondat!punks not dead!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: Nikkelbolha (31.)
Qleap e-mail | 2004-03-03 10:12:39 | 38.
Ez a honlap ugyan a punk müfaj fogalmát megszégyeníő zenekarokról szól, de úgy gondolom, az is ide passzol, amit én most leírok.
Szilárd véleményem szerint a punkzene abszolúte korhoz kötött müfaj. 24-25 éves kor után már nem tartom hitelesnek, hogy egy fazon eljátsza, hogy ú még mindig az a nihilista, forrófejü, világlázadó tinédzser. Ha ez nem bohóckodás, akkor mi? Ebből kifolyólag röhejesnek tartom például, hogy a Sex Pistols összeállogat mostanában koncertezgetni. Johnny Rotten ma már higgadt nyárspolgár, tehát abszolúte nem hiteles, hogy az ötvenhez közeledve a színpadon forrófejü tinédzserhez méltó számokat adjon elő. Amikor meghallottam, hogy a 2003-as üsszeállásra tarajat csináltat magának, a hideg kirázott. Attól szerencsére megkímélték a világot, hogy új számokat írjanak.

Összefoglalva a fentieket, szerintem punkzene igazából már nincs is. Magyar fronton különösen. 89-ig létezett, jött a rendszerváltás. Mostmár akármiről lehet énekelni, nem csukják le az embert, ha nem dolgozik,kérdem hát: akik most punknak mondják magukat, azok mi ellen lázadnak?


Tehát én eleve a punk jelzőt szánalmasnak tartom a manapság működő zenekarok esetében.

dead soul e-mail | 2004-03-02 22:07:38 | 37.
én ugyan nem mondtam olyat, hogy a kispál pank. lehet, hogy nem nekem szántad ezt a kérdést, de a többit vlsz igen. akkor jöjjön az én véleményem (ok, ne legyen vélemény, mindössze benyomás, nem vagyok 'szakmabeli', úgyhogy belém lehet kötni természetesen) a magyar pankszíntérröl: nincs magyar pankszíntér. kétféle zenekar létezik csak a pankon belül nálunk: a most-majd-jól-odabaszok-és-megmondom-a-frankót-basszátokmeg típusú borzadályok, pl Érdekfeszület, meg a komolytalan poénkodós xarok. az egyetlen banda, amit tisztelek, az a Hátsó Szándék (rip), de ezt már leírtam párszor a punk topicban anno. ök voltak valakik, TUDTAK elgondolkodtató, találó szövegeket írni. értük tényleg kár.

a picsa engem nem érdekel, mondom, hogy nem is ismerem öket igazán, nem tudok fogósabb érvet fölhozni:) én nem tartom öket sokra, ennyi. na meg emlékszem, volt vmi botrány régebben abból, hogy az egyik demószámukon eléggé beszóltak a Horn Gyulának asszem, aztán mikor késöbb felelösségre vonták öket, akkor csak ööizééé... ha lett volna bennük tartás, akkor az énekes kereken megfmondta volna, hogy igen, ezt gondoljuk, és a qva anyátok - elvégre ettöl vagyunk pánkok, nem?

na de mindegy. az meg szerintem szégyen, hogy a harmadgenerációs lázadó osztálytársam (aki fél éve rájött, hogy van olyan, hogy pank, azóta fölírta a técéjére, hogy 'i hate myself and i want to die', heh) a szünetben az óabalherém meg neszívjálfüvet kezdetü eposzokat énekelgeti.


Előzmény: Nikkelbolha (31.)
haska e-mail | 2004-03-02 21:46:36 | 36.
én úgy hallottam punkzenész ismerősöktől h a kúszóbab egy sznob banda és apuci/anyuci pénzén kerültek(vásárolták) be magukat a pánk színtérre

Előzmény: dead soul (27.)
haska e-mail | 2004-03-02 21:43:45 | 35.
egyebassza, mivel szereted a jóféle blacket, haladékot adok:))

Előzmény: Aeternus (23.)
ge rouge e-mail | 2004-03-02 20:31:20 | 34.
punk? ki mondta hogy a kispál pánk. én biztosan nem. amúgy meg a nyócadik sőr útán a zúzós részeknél(10 mp) lehet ha már be vagy tépve. amúgy meg aki nem piál a koncerten a meg mi a fasznak megy al oda? hogy utánna meg elmondhassa a mamikájának meg a lópofájú haverjainak hogy ő már pedig vót már efajta kemény , igazi, magyar , jófajta, suttyó koncerten és utánna meg aztat mondhassa hogy de szar volt (broaaahhh)amúgymeg ténleg nem egy kemény valami)de a MARDUK az) bezony))))
Nikkelbolha e-mail | 2004-03-02 20:25:59 | 33.
döglött lábszagot nem hallottam még, de a csirkepogó énekes hangja kritikán aluli:) de szerintem ezér jók:)

Előzmény: Necro (32.)
Necro e-mail | 2004-03-02 17:36:03 | 32.
Csirkepogót és Döglött lábszagot hallottál már?na,ezek mindent alúl múlnak sztem...

Előzmény: dead soul (10.)
Nikkelbolha e-mail | 2004-03-02 12:56:34 | 31.
a kispál és a borz mitől punk?

az antiszociális az egy brigád szám. a brigádnak sincs túl sok köze a punkhoz. amolyan tingli tangli poénzenekar mint a fürgerókalábak, és egy lapon lehet velük említeni.

picsára mondhatni, hogy nem ma kezdték, és nem marad 20 éves mindig az ember. ez baj? valami fogósabb érvet is fel tudsz hozni, azon kívül hogy "kivénhedtek"?
fantáziátlanok? itt a zenére, vagy a szövegre gondolsz?


Előzmény: rebel losers (18.)
rebel losers e-mail | 2004-03-02 08:31:23 | 30.
BRIGÁD!AMUGY EZEK AMIKET FELSOROLTATOK PICSA...STB!EZEK ÉN SZERINTEM NEM SZÁNALMAS HANEM SUTTYO "PUNK" ZENÉK, HA MAGYAROS AKAROK LENNI PANK!

Előzmény: dead soul (27.)
Odal e-mail | 2004-03-02 01:16:20 | 29.
Jaj.

Előzmény: lila (8.)
dead soul e-mail | 2004-03-01 22:16:54 | 28.
lehetséges, de ha részegen énekelgetett pankhimnuszokról van szó, akkor én a néhai Smafura szavazok.

http://punk.supergamez.hu/smafu/

lángost csinálok, fokhagymával, hogyha kell...


Előzmény: haska (19.)
dead soul e-mail | 2004-03-01 22:12:36 | 27.
Brigád? Kúszóbab? vmelyiknek a kettö közül van egy olyan kedves kis száma, hogy 'antiszociális vagyooook, utálom az emberekeeet', ugye? legalábbis leterhelt memóriámból homályosan sejlik föl egy egykét évvel ezelötti koncertélményem, vagy Aljas K., vagy a Brigád volt, esetleg Ex Costa...

Előzmény: rebel losers (18.)
dead soul e-mail | 2004-03-01 22:08:59 | 26.
persze, hogy szubjektív, miért, mi nem az? sztem fantáziátlanok, és gáz, ahogy eröltetik a polgárpukkasztgatást ilyen kivénhedt fejjel. persze nem ismerem öket annyira, úgyhogy a véleményem se számít.

legszánalmasabb viszont az érdekfeszület. az már tényleg teljesen gyér


Előzmény: Nikkelbolha (16.)
Aeternus e-mail | 2004-03-01 20:51:00 | 25.
így van :)))))))))

Előzmény: Nikkelbolha (24.)
Nikkelbolha e-mail | 2004-03-01 20:23:01 | 24.
ja baszki, beállsz hangfal mellé, asse tod mi megy,de a füled szétbaszódik

Előzmény: Aeternus (21.)
Aeternus e-mail | 2004-03-01 19:51:01 | 23.
de jó, akkor engem már emberszámba veszel, igazán örvendek :D

Előzmény: haska (22.)
haska e-mail | 2004-03-01 19:32:55 | 22.
a pitbull igénytelen zene, buta szövegekkel, de annyira szar, hogy már zseniális. pl nótázni részegen ideális. ki ne ismerné ezeket a nagy slágereket? (az nem ember aki nem ismeri): süsü, béle bá trilógia, ne szívjál füvet, pedofíling

Előzmény: Nikkelbolha (20.)
Aeternus e-mail | 2004-03-01 19:29:25 | 21.
sok pia után csak a hangerő a lényeg! :)

Előzmény: Nikkelbolha (20.)
Nikkelbolha e-mail | 2004-03-01 19:02:25 | 20.
"ezek mind hatalmas zenekarok
csak te még nem ittál még eleget mikor hallgattad őket"

hát ez elég kétértelmű mondat. ezt komolyan írtad, vagy csak cinizmus?

amúgy a hozzászólásodtól függetlenül pitbull tényleg az egyik legnagyobb. pitbull számokon nőttem fel:)


Előzmény: haska (19.)
haska e-mail | 2004-03-01 17:42:49 | 19.
ezek mind hatalmas zenekarok
csak te még nem ittál még eleget mikor hallgattad őket
pitbull rulez
legnagyobb


Előzmény: dead soul (10.)
rebel losers e-mail | 2004-03-01 17:34:51 | 18.
Ezt tőled is kérdezem Dead!És mi a véleményetek az aljas kúszóbabrol,és a Brigádrol?Amugy ha már a topic témájánál vagyun a kispál és a borz ide valo!

Előzmény: Nikkelbolha (16.)
rebel losers e-mail | 2004-03-01 17:29:43 | 17.
Pogo:ez a fogalom sok jofej ember száját hagyja el a pogo nagyon jo dolog igaz hogy egy kicsit fájdalmas de jo!Hasonlo ahoz amit Valentin mondott csak annyi a külömbség hogy az nem punk pogo!mert a jo punkok felsegitik egymást ha bedöl valaki!csak a sok részegre gondoljatok azokkal mi lenne ha nem huznák őket fel!:)

Nikkelbolha e-mail | 2004-03-01 13:08:32 | 16.
pont erről beszéltem. szerinted a fürgerókalábakat punknak lehet mondani? vagy akár a pitbullt? picsára én rá merném mondani,és onnantól szubjektív hogy neked mi a szánalmas. de azért kíváncsi lennék rá, hogy számodra mitől szánalmasak?

Előzmény: dead soul (10.)
Nikkelbolha e-mail | 2004-03-01 13:06:15 | 15.
megmondja nekem valaki azt a rejtéjt hogy kispálra hogyan lehet pogózni?

Előzmény: ge rouge (14.)
ge rouge e-mail | 2004-03-01 11:34:49 | 14.
én voltam kispál koncerten hát elég szánalmas ahogy az a sok kúltúrsznob fasz bemegy az első sorba aztán meg sírva meg vérző fejjel menekülnek utánna meg azon buziskodnak hogy minnyi puttó vadbarom volt ezen a koncerten (aki nem bírja hogy verik a fejét az ne menjen azelső soba bazze)

1  2  3  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.