Click to Visit
Rock - Mi az az OI??Sürgős
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  

NS-Vérfarkas e-mail | 2010-11-06 17:24:50 | 64.
Nem figuráztak ki senkit, de ne zavarjon... :-D

Előzmény: PA93 (62.)
NS-Vérfarkas e-mail | 2010-11-06 17:23:37 | 63.
Szóval akkor... Az Oi! egy köszönés-szerűség volt, amit az angliai punkok/skinheadek kezdtek használni. Buliztak, söröztek, szurkoltak, gyáva módon menekültek a sünök elől. :-D Az ilyen stílusú zene az Oi!-zene. Akkor még nem volt NS-skinhead, de SHARP/Redskin sem. (Erről a mélyen tisztelt divat-antifasiszták hallgatnak). Lehet, hogy most páran elküldenek a kedves anyámba, de az Oi! szerintem nem lötyögős reggea-utánzat, inkább kicsit rockosabb, kb. mint a Skrewdriver (zeneileg mondom, nem beszólni!).
PA93 e-mail | 2010-11-04 14:32:50 | 62.
Az Oi! vidám,gyors rock zene ami viccesen figurázza ki a társadalmat.Aki nem érti miről beszélek az húzza fel a belét a youtubra és keressen rá a Toy Dolls-ra,na az egy igazi Oi! banda.
nerdwrecker e-mail | 2009-04-19 11:00:02 | 61.
londonban mindennap használják ezt a köszöntést.ez csak megin valami magyar aberráció hogy a szkinhedséggel függ össze.a sok magar down kóros parasztnak lehet amugy semmi köze hozzá.
nerdwrecker e-mail | 2009-04-19 10:58:23 | 60.
Oi=hey.ezé topicot inditani?
Wargfold e-mail | 2008-12-28 17:22:17 | 59.
Hol is kezdjem, végigolvastam az eddigi hozzászólásokat és látom nem jutottatok dűlőre. Kezdjük ot hogy nem vagyok Skin, Ns, Sharp. Magamat nacionalistának vallom, és leszögezem nacionalizmus és nemezeti szocializmus (nácizmus) nem ugyan az, mit hogy a fasizmus és a nemzeti szocializmus sem. Azért írom ezt mert sok "magyar skinhead" ezt sajnos ezt sem tudja. De ebbe most nem mennék bele. Na akkor vissza a Skinhead mozgalomhoz, kezdődött az egész valamikor a 60-as évek elején amikor még nem Skinek hanem Modok voltak, ekkor kezdtek Jamaikából Angliába bevándorolni a magukat Rudeboyoknak nevező fiatalok akik hozták magukkal a Reggae-t és a Skat. A két szubkultúra ekkor találkozott egymással. Ezért az az állítás hogy az első Skinek feketék voltak nem helyénvaló, mert az előbb említett két szubkultúra tagjaiból lettek a későbbi Skinek. A Skinhead mozgalomról ténylegesen a 60-as évek végétől beszélhetünk. Ők nem voltak jobbosok se balosok egy politikától mentes és egymásért báhol, bármikor kiálló fiatalokból álló csoport voltak. Ebből a szubkultúrából számtalan kisebb csoport nőtte ki magát de ők is követték az elődeik példáját, mindegy volt hogy fekete vagy fehér, jó megvoltak együtt, együtt jártak koncertekre, meccsekre. Ezután következett be a nagy változás, és ha egy kicsit kutakodnátok nem teljesen a külföldi bevándorlók voltak ennek az okai, ez is szerepet játszott benne, de ott volt még az akkori brit politika, 1982. kitör a brit - argentin háború (Falklandi háború). Anglia azonnal mozgósít és sok család szétszakad, míg apák és fiúk esnek el idegen földön, addig angliában egyre több a bevándorló és ez ellen a kormány nem tesz semmit, ez sok Skinnek nem tetszett, akkor kezdődött el az a folyamat ami sok skiheadet fordított bevándorlók ellen, sokan nacionalista eszméket kezdtek el vallani de ők sem voltak nácik. Voltak viszont jópáran aki megmaradtak régi gyökereikné és továbbra is együtt tudtak élni fekete társaikkal. Most tenném hozzá hogy az a tény is cak részben igaz hogy az eddig békében élő skinek és punkok azért lettek ellenségesek egymással mert a punkok baloldali eszméket kezdtek el vallani, sokkal több szerepe volt ebben annak hogy a skinek egy része a jobbldal felé húzódott, igaz ezután a punkok egy része a baloldalt választotta de ez nem csak a punk és skin kapcsolat szakadását eredményezte hanem a saját szubkultúra szakadását is, ugyanis ki ki a saját szubkultúráján belül is elhatárolódott a politikai irányztokat valló tagoktól. Ennyit szerettem volna itt most leírni a Skinekről, NS-ekről és Sharpokról azért nem elytettem szót mert sokkal később jötek elő minthogy ez a szubkultúra kialakult volna.

Valaki ezt valja és hiszi, valaki nem. Én ezt tartom valósnak és én is csak azt tudom mondani mint néhány előttem szóló hogy tessék megnézni a "This is England" című filmet amit egy egykori Skin készített és amely nagyon jól vázolja azt amikor a Skin szubkultúra szétszakadt.

Oi-val kapcsolatban annyit hogy mostanában külömbőző zenei stílusok foglal magába (Punk rock,
Glam rock, Pub rock, Drinking songs, Football chants). Itt szerintem elég jól leírják hogy mi is az Oi, igaz egy kis angol tudás nem árt (http://en.wikipedia.org/wiki/Oi!) Még annyit írnék hogy az Oi a Skin és Punk szubkultúrák egységét is hivatott kifejezni. Angliából indult a punkok kezdeményezésével. A Skinekhez csak a
későbbi időktől fogva köthető.

/Elnézést az esetleges helyesírási hibákért/

Arnhems Glorie e-mail | 2008-10-25 12:59:16 | 58.
sztem ők az igaziak:
http://www.kill-more-people.de/images/fun/NEGRO_SKINS.jpg

zdlr e-mail | 2008-10-20 14:21:14 | 57.
nem írtam, hogy nem volt hatással.

Előzmény: Arnhems Glorie (55.)
Pajtás e-mail | 2008-10-20 06:12:24 | 56.
Élvezettel várom ki lesz a kakas a szemétdombon...
Arnhems Glorie e-mail | 2008-10-19 21:50:16 | 55.
egyébként a punkot a zenére mondtam meg rnr de ugyanúgy hatással volt az egészre.
hiába próbálod itt nekem bemagyarázni hogy nem


Arnhems Glorie e-mail | 2008-10-19 21:44:03 | 54.
jajj tudjuk a skinheadségnél a reggae volt



Előzmény: zdlr (53.)
zdlr e-mail | 2008-10-19 17:19:03 | 53.
"eleve a brit punk mozgalom volt az elindító "
igen az OI-nál, de nem a skinheadségnél.


Előzmény: Arnhems Glorie (52.)
Arnhems Glorie e-mail | 2008-10-17 17:37:06 | 52.
egyértelmű hogy angliából indult.
persze az egész világ rosszul tudja csak egy szűk réteg nem
de ők is azóta nem amióta megjelentek a sharpok meg red skinek és egyéb "okos " emberek akik elárasztották a baromságaikkal a netet
meg pár 100 éves feka tele arannyal aki azt mondja hogy már 1940-ben is skin volt jamaikában, meg futballhuligán meg ultra és hogy a ska meg reggae a skin zene,érdekes
eleve a brit punk mozgalom volt az elindító

Neonknight e-mail | 2008-10-08 19:57:47 | 51.
Érdekes vitatéma :)
Hát azt hiszem abban mindenki egyetérthetne, hogy a Skinhead mozgalom a kezdetekben (Angliában) kifejezetten a munkásosztályé volt (és mint ilyen, természetéből fakadóan BALoldali).
A nemzetszoci (tehát JOBBos) eszmék már jóval ezután jöttek a képbe és én úgy látom ahány város annyi féle skinhead-társaság létezik.
Ma mifelénk (Miskolc) olyan kopaszok a többsége, akiknek életkorukból adódóan fogalmuk nincs arról milyen kemény munkából élni, apu-anyu megveszi a nálunk luxusárú bakit karácsonyra oszt lehet menőzni, hogy kemény skin-bandába tartozunk.
10-15éve ez még azért nem így volt.

zdlr e-mail | 2008-10-07 17:15:49 | 50.
nem a wikiről szedem.
leginkább a reggae miatt találtam rá a skinheadekre, reggaet hallgatok nagy többségében, az érdekelt és a reggae zene gyökereit kutatva találtam ilyen-olyan írásokat.


Előzmény: Arnhems Glorie (49.)
Arnhems Glorie e-mail | 2008-10-07 17:09:10 | 49.
ja amúgy meg a wikipediás hülyeségek nem érdekelnek már mondtam,mert ezeket onnan szeded gondolom
kubai ska meg ilyenek
haha
és a díszes real skinek:
http://urbanskins69.googlepages.com/19.jpg/19-full.jpg


Előzmény: zdlr (47.)
Arnhems Glorie e-mail | 2008-10-07 16:49:15 | 48.
ja persze
csak felőlem lehet 120 éves is akit bemásolsz ide akkor se lesz skin
ennyi
az meg hogy nincs kézzel fogható bizonyíték elég fura
számomra pont a másik oldalról nincsen
érdekes módon senki se beszélt róluk kb 5-6 évvel ezelőttig, amíg a neten el nem terjedt ez a feka szarság meg redskin hülyeségek, aztán hirtelen előkerült pár rudeboy meg a dzsungelekből magukat skinheadnek mondó arc
egyértelmű hogy itt kezdődött el és rock n roll volt az alapja , nem pedig bantuzene, és mindíg is politikai alapja volt:
http://www.youtube.com/watch?v=ClFCkPXgrcU


Előzmény: zdlr (47.)
zdlr e-mail | 2008-10-07 16:38:43 | 47.
figyelj hagyjuk ezt a meddő vitát, nem is tudlak és nem is akarlak meggyőzni, hidd amit szeretnél, de azt nem tagadhatod, hogy vannak kézzel fogható bizonyítékok. míg a másik oldalról nem sok ilyen..
nem láttam még olyan videót amin egy hetvenéves ns skin nyilatkozik a korai évekről, a kezdetekről.
a this is england meg jó film, ajánlom figyelmedbe.


Előzmény: Arnhems Glorie (46.)
Arnhems Glorie e-mail | 2008-10-07 16:21:44 | 46.
ja

Előzmény: zdlr (45.)
zdlr e-mail | 2008-10-07 16:12:28 | 45.
a korai években ska-t reggaet, soult, rnb-t hallgattak. majd a punkból fejlődött az oi, ezért a későbbi váltások..
és igen nem mindenki volt az elejétől fogva skin, a 80as években élte második fénykorát.

a national front is csak később kezdte behálózni a bakancsos fiatalokat, és mivel ők csinálták a nagyobb balhékat ők kerültek be a híradókba, mint skinheadek, ezért lettek a társadalom ellenségei, ezért lett egyenlő a skin = szélső jobbal a köztudatban.


Előzmény: Arnhems Glorie (43.)
Arnhems Glorie e-mail | 2008-10-07 15:58:47 | 44.
most belenéztem youtubeon egy pár interjúba ami szted az igazi
de ezek miről beszélnek??????:
gettó,gangsterkedés....
ez az egész ellentmond a munkásosztályal
áh
sztem pár év és az egészet visszavezetik bronxba vagy harlembe a rapperekhez és az lesz az igazi Skinhead


Előzmény: zdlr (42.)
Arnhems Glorie e-mail | 2008-10-07 15:48:30 | 43.
tegyük fel ez igaz
csak azt nemértem hogy ha ők már a 60-as években is ezt csinálták meg ők az ősök öltözködésbe meg mindenbe akkor miért rémült meg a társadalom a 80-as évek közepén amikor kialakult az egész, akkor hogyha előtte is voltak kopasz nadrágtartós bakancsos fiatalok miért lett egyből a társadalom ellensége a 80-as évek közepén, meg miért "csak" akkor váltottak mondjuk a Brutal Attack punkból skinre vagy a Skrewdriver vagy a Skins4Skins?
ők is Angliába éltek mégse voltak Skinek az elejétől fogva.
erre az egészre egy hasonlat ugrik be az hogyha valaki elkezdené bemagyarázni hogy az első rapper fehér volt


Előzmény: zdlr (42.)
zdlr e-mail | 2008-10-07 14:07:44 | 42.
csak egy kicsit gondolkodj, kérlek:
http://www.youtube.com/watch?v=ufKb5M9Uj4E
biztos hülyeségeket beszél, de biztos valaki innét magyar honból jobban tudja mi zajlott angliában a 70-80as években...
http://video.google.com/videosearch?q=skinhead&emb=0&aq=f#q=skinhead&emb=1&dur=3


Előzmény: Arnhems Glorie (41.)
Arnhems Glorie e-mail | 2008-10-07 12:51:04 | 41.
itt akárki akármit is mond az antifák kavarják a szart, meg írogatnak marhaságokat fórumokra, netes portálokra, leszólnak mindenkit akik nem értenek velük egyet, de az utcára ki se mernek jönni.
és mielőtt belémkötne bárki nem utálok mindenkit aki nem így látja mint én , de legalább ne antifa hazugságoggal köpködjön, meg netes érvekkel amit egy 15 éves hülyegyerek is felrakhat, meg ilyen made in england meg hasonló "alkotásokkal"

Arnhems Glorie e-mail | 2008-10-07 12:27:02 | 40.
hát ismét bebizonyosodott a nagy tudatlanság
mivel az egész Skin dolog igenis politikai nézet alapján fejlődött ki
hallgasd meg az úttörő zenekarok albumait, szinte mind punk-al kezdték ami politikai szöveggel bírt (aztán lettek rac,oi zenekarok)
utánuk lett sok fiatal skin
az meg nemtudom mitől tény hogy az első fekete skin volt (netes baromság), meg hogy a ska meg ezek a tingli-tangli szarok az igazi skin zenék, nagy baromság
az Oi-ról annyit hogy azt meg magukénak akarták sajátítani az antifák meg a vörös skinek, mert semmi saját ötletük nincsen, így aztán kitalálták hogy az az ő stílusuk és nem jobbos vonal ennyi.
csak érdekes módon Exploitedet hallgatnak a marhák ami meg köztudottan utálta mindíg is ezeket a hülyéket, meg jobbosok voltak mindíg is.
na ennyit arról hogy ki a reális meg ki nem, meg ki keveri a dolgokat.

a feka Skinekhez visszatérve van egy olyan képem ahol Skrewdriver-Voice of Britain pólóba van az egyik
érdekes... pedig az javába WP album volt , meg horogkeresztet tetováltat magára
na most akkor ki nem tudja mivan??

HerolDinka e-mail | 2008-10-06 18:06:21 | 39.
tessék megnézni a This is England cimű filmet. mellékesen lehet magyarázkodni, h de nem onnan ered ahonnan ered, mer nem és kész vagy mer itt és most Mo-on nem úgy van vagy azért mer csak stb baromság, csak saját magát minősíti le vele az ember és csökönyös, elvakult makacsságot mutat mások felé, de persze ezt mind hiába teszi, mivel a történelem nem átírható. ja mellékesen a leghűbb bizonyítékot mondjuk magában az akkori dalok szövegében találod, nah hoppá. csak némi angol tudás szükséges. meg befogadókészség.
amúgy helló mindenkinek.

zdlr e-mail | 2008-10-04 11:51:24 | 38.
itt már szövegértelmezési problémák vannak.
sehol nem írtam, hogy az oi az fekete, vagy feketék játszák! igen azt már a fehér skinek és punkok kezdték el, de akkor sem jobbos politikai töltettel, csupán lázadtak!
én csak annyit próbálok megértetni, hogy a skinheadség nem politikai nézetek alapján indult, sőt a feketéktől ered (ez tény!!!), a national front csak később kezdte bekebelezni a dühös, félrevezethető fiatalokat.
a magyarországi helyzet pedig egy speckó eset, igen itt a jobbas vonallal indult az egész, ennek különböző okai is vannak, de mára megtalálhatóak, egyre többen itthon is a tradicionális skinek.
szóval hiába a nagy propaganda, akkor sem fajgyűlölő az igazi skin igazi gyökere.


Előzmény: Pogo Parlament (36.)
Pogo Parlament e-mail | 2008-10-04 09:57:44 | 37.
Ez a gyerek nagyon buta...Sracok konyveket olvassatok es ne az ilyen wikipediakat... Matthaus88 neked sincs mindenben igazad ezzel kapcsolatban. De a szived helybe van ha az eszed meg nem!

Oi!Oi!Oi! Gyoz a Magyar ha osszetartva egyet akar!


Előzmény: oi88 (15.)
Pogo Parlament e-mail | 2008-10-04 09:44:11 | 36.
Azt itt senki nem tagadta le hogy voltak niggerek akik skinheadnek hittek magukat mert allandoan berugtak es szivtak. Meg bandakat is alakitottak. Sot voltak feherek akik veluk maszkaltak. A skinheadsegnek mindig voltak ilyen agazatai. Nagyon tudom a gyulolni ezt az interneten faszagyerek vagyok dolgot. Most mar nem birtam ki ezt a sok faszsagot. Nem a negerek alapitottak az oi! zenet. Jatszottak ok is de kozuk nem volt a verbeli skinheadekhez. De mindez lenyegtelen mivel mi Magyarok vagyunk egy kulon agazatat alkotjuk a skinheadsegnek. Nem tudom hogy te ki vagy vagy miert mondod itt a faszsagot de igazan elgondolkozhatnal arrol, hogy miket irkalsz ki ilyen forumokra.Mert ahogy te itt terjeszted a baromsagot az nagyon infantilis gyerekes es pont az a baj hogy az ilyesmiket latjak meg a fiatalok. Igazi skinhead zenekarok ? Akcio Egyseg, M.A. skins, Pogo Parlament :), Oi! kor es sorolhatnam. Orommel mondom az erdeklodoknek hogy ujra megalakult a Pogo Parlament es meg oktoberben fogunk koncertet adni. Akit erdekel, keresse meg a zenekart az iwiwen es irjatok. Ahogy tudunk pontos datumot irunk. A koncert Pecs kornyeken lesz! Sziasztok. Pogo Parlament Pecsrol! Made in hungary!

Előzmény: zdlr (31.)
Arnhems Glorie e-mail | 2008-09-25 21:50:40 | 35.
ezt is most látom:

"Az eneszkék pampognak itt zsidó agymosásról, de a skin zene JAMAIKÁBÓL indult, tehát a zenét lelopták, aláüvöltenek egy SH-t, és kész az 'igazi oldszkúl szkínheeed zene'"

tudod mi az hogy old-school skinhead???
pl:combat 84, on parole, rampage,brutal attack,vicious rumors stb
közük sincs a dzsamaikai tingli-tangli szarhoz ami szerinted skin
te minek erőlteted itt magad a hülyeségeddel, meg amiket innen onnan netről összeszedsz baromságokból?


Előzmény: Rohadék (26.)
Arnhems Glorie e-mail | 2008-09-25 21:45:00 | 34.
pffff
te öcsém mit beszélsz?? mit beszélsz??
wikipedia?? :) bárki beleírhat bármit
te ilyen tipikus netről ,eg médiából táplálkozó 14 éves köcsög lehetsz.
és igen ismerek komcsikat, te viszont sztem se skint se senkit
méghogy te vagy a nagy öreg... a netről táplálkozók közül biztos.
érdekes máshol meg a hungarizmust élteted, ők szted mit csináltak???
faszfej


Előzmény: Rohadék (28.)
Arnhems Glorie e-mail | 2008-09-25 21:04:35 | 33.
ez tipikus szarság , ezek a skinek persze

Előzmény: zdlr (31.)
Arnhems Glorie e-mail | 2008-09-25 21:03:15 | 32.
hát kurvára leszarom hogy innen-onnan netről meg filmekből mit szedsz össze meg pár betépett rasztafasz mit hord össze, persze egyértelmű hogy neked van igazad.
70-80-as években meg rohadtul nem ilyen fosra nyomták a skinek, háhá kész..


Előzmény: zdlr (30.)
zdlr e-mail | 2008-09-25 17:13:25 | 31.
http://www.youtube.com/watch?v=TGDQ85Dg-ss

biztos ők is történelem hamisítók!

zdlr e-mail | 2008-09-25 17:08:12 | 30.
ember, gondolkodj már!
azok az előadók és zene rajongók akik már a 60-70-80as években skinheadnek hívták magukat, skara, reggaere, soulra, rnbre rázták a valagukat angliában szerintem jobban vágják, hogy miképp indult a szubkultúra..
az asguard (vagy mi) honlap féle nagy leleplező sztori viszont egy oi válogatás címére (amibe bármit bele lehet magyarázni) és egy náci kopaszra alapozza az egész "valós" sztorit.
na melyik oldalon vannak nyomósabb érvek?

laurel aitken, desmond dekker, mr symarip, toots and the maytals.. mind skinheadeknek zenéltek már a korai években, mégis fekák..
a this is england film írója a saját gyerekkorát meséli el a filmben, nézdd meg!
ott van a szélsőjobbos skin benne aki a végén arról beszél a jamaikai srácnak, hogy ő real, nem felejtette még el a gyökereit, a black 'n white unityt, 69-et, hogy neki is a jamaikaiak mutatták meg az egészet, a zenét az öltöszködést..
és valós sztori egy olyan ember tollából aki benne volt ebbe az egészbe a 80as évek angliájában..
amúgy szerintzem a nadrágtartó és az ing is tipikusan rudeboy style volt.

meg az a belemesélés, hogy a skanzelizé is jobbos volt, lófaszt, rendszerellenesek, lázadók voltak.. csak az egyik későbbi énekesük volt jobbos, akivel ez miatt voltak is ellentétek a zenekarban.


Előzmény: Arnhems Glorie (27.)
Rohadék e-mail | 2008-09-25 16:13:13 | 29.
*ezek, őskorban

/gépelési éberség inakív/


Előzmény: Rohadék (28.)
Rohadék e-mail | 2008-09-25 16:12:16 | 28.
Most jön az, hogy már az öőskorban is voltak skinheadek, akik éles kővel vágták a szőrüket, és népírtották a szőrös egyedeket... Vagy azek egy eltitkolt SS-hadosztály maradékai, akik gyilkológépek, és nem nyugszanak, amég rá nem erőltetik minden fehérre az "eszmét" és ki nem írtanak mindenkit...Ciklonbével, meg mindennel...
Na jóóóóólvan mááááár, nem humortopik ez...

Szófoszlányokat látok...Szófoszlányokat, miszerint TE EGY AKKORA BAROM VAGY, MINT IDE ALASZKA!

ZDLR-nek meg szerintem igaza van! "aztán nagyrészük komcsi faszkalap lett " Komcsi faszkalap? Ismersz komcsit a hülye geci politikusokon kívül?! Én is írhatnám, hogy a nagyrészük fasiszta seggdugasz lett, vagy valami hasonló... Kitaláció, mi? A Wiki, és egyéb lexikonok csak nem tévedhetnek...

Te is egy vagy azok közül, akik egy TILTOTT és HALOTT eszmére rakják a defibrillátort... (Ahogy egy ismerős mondaná...)

Gratulálok, fasiszta féreg, niggerezés, hülyegyerekezés, komcsizás, faszkalapozás egy HSz-ben...

Ha már gyökerezel, kedves LEVÉL, tudatom veled, hogy akkora egy SZÁR vagy, hogy a SZIROMLEVÉL se látott ekkorát! Te kis PORZÓ! Te rohadt kis TERMŐ!




Előzmény: Arnhems Glorie (27.)
Arnhems Glorie e-mail | 2008-09-24 23:44:44 | 27.
ekkora hülyeséget
ez kitaláció az egész , gondolom abból az áruló családfából szedted ezeket a marhaságokat
itt nem a rudeboyokról van szó hülyegyerek
a Skinhead mindíg is jobbos volt és Angliából indult
rengeteg Punk is velük tartott még annak idején a National Frontban, aztán nagyrészük komcsi faszkalap lett (mármint a punkok)
a niggerek meg hagy skinezzenek úgysincs közük semmihez, meg nem is lesz
az öltözködésről meg annyit hogy a hooligan vagy skin tökmindegy az meg eleve Casualból indult szal nem jamaikai te gyökér


Előzmény: zdlr (19.)
Rohadék e-mail | 2008-09-15 17:54:33 | 26.
Igazad van! Az eneszkék pampognak itt zsidó agymosásról, de a skin zene JAMAIKÁBÓL indult, tehát a zenét lelopták, aláüvöltenek egy SH-t, és kész az 'igazi oldszkúl szkínheeed zene' Az OI! -hoz nem értek, de szerintem az, amikor a punkok meg a skinheadek együtt buliznk, és nem baszogatják egymást a politikával! Szóval: POGÓ, PIA, ZENE, JÓKEDV=OI! Az eneszek meg Németországbn keménykedjenek! Nyugodtan lezsidózhattok, eneszkék, de TORONY MAGASBÓL NEM ÉRDEKELTEK!


Előzmény: zdlr (22.)
zdlr e-mail | 2008-09-14 21:03:21 | 25.
*majom

Előzmény: zdlr (24.)
zdlr e-mail | 2008-09-14 20:55:51 | 24.
te malymoztál le engem a másik topikban.
nem is neveztelek skinheadnek, és nem is foglak.
a hozzászólásaidból pedig azt vettem ki, hogy szélsőjobboldalon állsz.
nekem viszont már csak az marad skinhead akit nem a politikai túlfűtöttség vezérel..


Előzmény: absurd (23.)
absurd e-mail | 2008-09-14 15:53:41 | 23.
seggfej?náci kutya....nagy pofád szt...remélem szembe is mondanád-nem vagyok skinhead csak mondom ..::)nem is tom honna vetted ezt....

Előzmény: zdlr (22.)
zdlr e-mail | 2008-09-14 14:58:41 | 22.
nem sharp megszólalás, hanem tény!
seggfej, nincs átírva semmi, csak nektek náci kutyáknak annyira ki van már mosva az agyatok, hogy csak a 88, heil hitler, meg a karlengetés megy..
fogadd el az első skin fekete volt! ennyi.
mielőtt belém kötsz nem vagyok sem skinhead, sem punk, sem sharp, sem rash..
csak egy érdeklődő, aki elolvasta mindkét skinhead storyt, és míg az egyik számos valós személlyel alá van támasztva, akik videókon is nyilatkoztak, és valóban ott voltak az egész kezdetén, addig a másik verzió csupa feltételezés és kitaláció, szavak kiforgatása, félremagyarázás.
találd ki melyik melyik, annyit segítek, hogy neked az utóbbi tetszene.


Előzmény: absurd (21.)
absurd e-mail | 2008-09-14 13:49:10 | 21.
sharpos megszólalás látszik-mindent átírtok mint a zsidóka történelmi könyvben

Előzmény: matthaus88 (20.)
matthaus88 e-mail | 2008-08-28 09:32:19 | 20.
igen

Előzmény: zdlr (19.)
zdlr e-mail | 2008-08-22 17:55:22 | 19.
bazdmeg, az első skin fekete volt!!!
faszom, hogy nem lehet ezt felfogni? ha annyira rasszista volt a dolog már a kezdetektől, akkor miért hívta magát skinheadnek az összes fekete ska-reggae zenész angliában, a 60 években? akkor indult minden!!!!
a sharp mint olyan valóban amerikából jött, és 90es években,
de a skinhead, a hooligan, az oi, a punk dolog nem volt szélsőjobbos! munkásosztály volt, akik basztak a politikára, büszkék voltak a származásukra, jamaikaiakkal buliztak, tőlük "kapták" a zenét, az öltözködést..!
ez olyan felfoghatatlan?


Előzmény: matthaus88 (17.)
matthaus88 e-mail | 2008-08-22 11:33:15 | 18.
nálad valami nincs rendben...

Előzmény: Odal (4.)
matthaus88 e-mail | 2008-08-22 11:28:49 | 17.
na az oi. Az oi! egyben egy köszöntés, amit a skinheadek ill. a punkok használtak/használnak. De még mást is jelent, az oi szorosan öszefügg a skinheadséggel, szal a rasszizmussal is. Az oi a skinheadek csatakiáltása, vannak számok amik tényleg számolás helyett használják az oi-t, pl. az egy-két-há-négy helyett. A zenei műfaj éppen ezek miatt a számok miatt kapta a nevét, h Oi!, de mivel az oi-t a punkok is használják, ezért ez egy "vegyes" műfaj. "Oi88" nagy tévedésben él, kezdjük azzal, hogy az antifasiszta skinheadek, szal a S.H.A.R.P.ok Amerikából indultak ki, amikor pár idióta kitalálta, ezt az antifa baromságot. Szóval Angliába csak késöbb került be a S.H.A.R.P. csőcselék. Szóval a sharpok biztos, hogy nem Angliában használták az oi-t, és miközben a sharpok használták a punkok, és a skinheadek is használták. És az oi! maga leginkább egy életérzést jelent... Amúgy "oi88" a neved valahogy furcsa, az oi saját szavaid szerint antifa köszönés, szóval eszerint te antifa vagy, a 88 viszont nemzetiszocialista eszmére utal, szóval te egy esetlegesen "antifasiszta náci" vagy. Gratulálok... Amúg az antifa alapból hülye egy szó, mivel oké valaki antifasiszta, de a nácikat akkor ne utálja, meg a hungaristákat se, mert ő nem antináci, vagy antihungarista, amúgyis a fasiszták olaszok... És egy MAGYAR NS-nek mi köze lenne az olaszokhoz... Hányszor kell még az antifák agyába ezt beleverni??!!

Az egyik legjobb Oi!-ról szóló szám:
"Lent az egri pince klubban OI muzsika szólt,
Volt is ottan dínom-dánom sör is mind csapolt,
Huszan ültünk öt asztalnál én s a cimborák,
A hajhosszúság mindenkin egy centinél megállt,
Egyszer aztán éjfél körül belépett egy lány,
Én még ilyet nem is láttam édes cimborám,
Ő csak lazán besétált és lépkedett felém,
Torkomban a sör megállt mikor leült mellém,
Ránéztem ő nevetett és egy kérdést tett nekem,
Kik vagytok miért vagytok itt és az OI-t miért szeretem,
Kérdésére kérdéssel válaszoltam én,
Ha te viszont nem szereted miért ültél mellém?

Mert aki az OI-t nem szereti nem kell énnekem. Hisz OI nélkül semmit nem ér az én életem. Lesz egy érzés mikor ez majd téged tettre hív, s rádöbbensz hogy nem lehetsz ennyire naiv.

Azóta eltelt hat vagy hét év s kihullott hajam,
Ketten ültünk egy asztalnál én és a poharam,
Életemben sokminden meg is változott,
De erre a történetre fenn tartom a jogot.

Mert aki az OI-t nem szereti nem kell énnekem. Hisz OI nélkül semmit nem ér az én életem. Lesz egy érzés mikor ez majd téged tettre hív, s rádöbbensz hogy nem lehetsz ennyire naiv.

Mert aki az OI-t nem szereti nem kell énnekem. Hisz OI nélkül semmit nem ér az én életem. Lesz egy érzés mikor ez majd téged tettre hív, s rádöbbensz hogy nem lehetsz ennyire naiv."

kakapanna e-mail | 2007-01-05 21:48:29 | 16.
itt feketefolt

Előzmény: Pirospont (14.)
oi88 e-mail | 2007-01-05 14:11:05 | 15.
szoval:az oi! az egy cockney rejects szám kezdete.maga az oi! szevaszt és társait helyetesitette.az oi!továbbfejlödött oi!mates-é ami azt jelenti hogy szervusz haver.angliában az antifasiszta skinheadek ezzel köszöntötték egymást.oi! mint maga a zene föleg punk és ska elemeket tartalmaz.mai napig az oi!az azt jelenti hogy légy magad,harcolj a fasizmus ellen.van két zenekar mo-n akik oi!nevet viselenek de fogalmuk nincs nekik az egészröl.

1  2  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.