Click to Visit
Rock - Franz Ferdinand
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  

who?? e-mail | 2005-01-05 17:56:19 | 31.
van valami handsome boy modell school (vagy valami ilyesmi) nevű reppzenekar, és van egy klipjük.a klipben van egy újság.az újságon alex!énekel egy sort, fel is vettem azt a 2 mp-et!oah...éseztígyhogy?
Ashtray whore e-mail | 2004-12-31 00:23:01 | 30.
VH1 rocks-michael!!!!!!!!!dejó,mindenkinek BUÉK!
Ashtray whore e-mail | 2004-12-27 17:36:55 | 29.
de jóóóó,ok köszi,de mondjuk én még ott tartok,h meg akarom venni a lemezt,mert ahogy hallom, Magyarországon NEM LEHET KAPNI...ezt nem igazán értem,de mind1...mármint azt,h ha cikkeznek róluk ,meg játszák a dalaikat,akkor a lemezt hogy nem sikerül megjelentetni...ha vki látná,akkor szóljon...:(((boldog karácsonyt(igy megkésve is)
stanleykubrick e-mail | 2004-12-22 15:15:26 | 28.
Ha teccik nektek a Franz Ferdinand ( ami nagyon helyes ) akkor próbálkozzatok a Hot Hot Heat, Radio 4, The Faint, !!! ( chk chk chk ),the Libertinessel is.
Ashtray whore e-mail | 2004-12-21 22:34:53 | 27.
ja hogy azt a havert itt is leurja...ok,nem olvastam végig...2 számjegyü eladás?????de gááááááz...hova süllyed a zenei szint...azt mondjuk nem számolják,h hányan töltötték le netről...szentem azert néhányan igen...de ha látnám eredetiben,megvenném,de eddig sehol nem láttam...
Ashtray whore e-mail | 2004-12-21 22:32:09 | 26.
jaja,viszonylag jól értek angolul,a michael naggyon király...hát igen kissé kétértelmü,meg vmi barátjukról szól,aki részegen egy másik pasival táncolt...vagy micsinált:)))szerintem ennek a videoja a legjobb!!!who,te tucc honlapoz csinálni??mer szentem nincs,és én meg nem tok,de tök jó lenne,ha volna...:)
who?? e-mail | 2004-12-21 11:55:29 | 25.
beteszem.:)


Franz Ferdinand: Michael
(Domino / Neon Music)

A Darts Of Pleasure, Take Me Out és The Dark Of The Matinee című számok után immár a negyedik kislemezdalt másolja ki nagysikerű bemutatkozó albumáról a skót Franz Ferdinand együttes. A szexuális kétértelműségtől duzzadó Michael mellé a két maxiverzióra összesen négy izgalmas bónuszdal került.



A feszes new wave-es gitárokat diszkós ütemekkel házasító glasgow-i Franz Ferdinand a 2004-es év eddigi legsikeresebb új brit zenekara, februárban megjelent cím nélküli első albumukból már egymillió példány fölött adtak el (ez a független Domino kiadó történetében rekord), Nagy-Britanniában lassan az 1993-94 körüli Blur pozíciójába kerülnek, Amerikában is bejutottak a Top40-be, német nyelvterületen is óriási a népszerűségük (nevük az osztrák történelemből ered, egyik tagjuk Németországban nevelkedett és van néhány német dalszövegsoruk is), Magyarországon pedig... nos Magyarországon eddig kétszámjegyű lemezeladást sikerült produkálniuk, de ezt inkább hagyjuk. A remekbeszabott album lényegében mindegyik dala alkalmas, hogy sláger legyen, de a zenekar csak rajongói nyomásra volt hajlandó egy negyedik kislemezt kimásolni róla. A rajongói szavazásokon toronymagasan vezető Michael egy eksztatikus vallomás: az egyes szám első személyű hímnemű főhős a címszereplő fiúval táncol, és nagyon élvezi. Alex Kapranos gitáros-énekes-frontember elmondása szerint a dalt két haverja ihlette, akik egy részeg bulin nagyot ráztak egymással, az egyiküket tényleg Michaelnek hívják (a maxi belső borítóján és a dal Berlinben forgatott bizarr videoklipjében saját szerepében látható Michael Kasparis szintén zenész, a szintén glasgow-i V-Twin együttes gitárosa, egyébként hetero), a másikuk nevét inkább nem árulta el, nehogy szegény fiúnak kikaparja a szemét a barátnője. Mindez persze csak érdekes adalék – maga a dal briliáns, fülbemászó, és máris bevonult a szexuális szerepekkel játszó nagy slágerek közé.

A CD-maxi két változatban kapható, s mindkettőre két plusz dal került a Michael mellé. A világos alapú borítót kapó CD1 bónusza A Mester és Margarita című Bulgakov-regény ihlette feszes Love And Destroy, mely a koncertekről már ismerős lehet a rajongóknak, továbbá a májusban Hamburgban felvett vadonatúj Missing You, mely egy fokkal melankolikusabb, szerelmes vágyakozós dal, kicsit a Divine Comedyre emlékeztető hangvételben. A fekete alapú borítós CD2-n a hatvanas évekbeli beategyüttesek harmóniáit idéző finom verzéket durva refrénekkel ütköztető, nyers hangzású Don’t Start a bónusz, no meg az albumról ismert Tell Her Tonight új – bizarrabb, pszichedelikusabb, némiképp a Coral együttest idéző – verziója, melynek Nick McCarthy gitáros írta német szövegét a dobos Paul Thompson énekli (ez utóbbi dalt végül a szigorú - két darab háromszámos maxiverziót már szabálytalannak tartó - brit listaszabályokhoz igazodva visszavonták az angliai kiadásról, hogy a CD2 eladásai is beszámítsanak a Michael slágerlistás helyezésébe).


9/10

2004. augusztus 16. | |


Déri Zsolt

who?? e-mail | 2004-12-21 11:47:13 | 24.
betegyem ide a cikket?
who?? e-mail | 2004-12-21 11:46:53 | 23.
egyszerre írom majd be, jó?már megvan a jacqueline, a tell her tonight, és a take me out-nak a fele.mármint vmi lányok fogják előadni a dalukat?kurvajó...pedig rühellem a hp-t.
nincs valami magyar oldala a ff-nak? oda be lehetne tenni a fordításokat...a michael tudod miről szól?kurvajó, ha egy kicsit is értesz angolul, nézd meg a szövegét és/vagy nézd meg az est.hu-n a kritikát.az est.hu-t feltétlenül, tök jó.
na akkor tudod miről szól?

Ashtray whore e-mail | 2004-12-20 15:57:31 | 22.
jajjjj,de jóóóóóóóó!!!!hu,naon köcce!mármint igy mindenki nevében...én egyenlöre ott tartok,h megértem a számok cimet:))eddig a michaellel volt a legnehezebb dolgom:)na neeeeem,azer már tök sokat értek:)))hát ugy van hogy elméletileg ff-ék irnak vmit a harry potter és a tüz serlegébe,ahhoz a részhez,ahol fellép a walpurgis leányai(az egy zenekar),és a filmben is benne lesznek,de csak a dalt csinálják meg,sajnaaaaa:(((akkor az lenne a kedvenc hp-m:))már igy látatlanban...na forditgassál:)hell
who?? e-mail | 2004-12-19 14:11:13 | 21.
bocs, de milyen hp-ben?
sötét vagyok mostanában egy kissé.
fordítok ff-ot.és ezt már máshová írtam, de mi vagyunk a fffanok.Főleg hogy fffire.
egyre jobban teccik ez a korai rock'n'roll-os hatás...:)

Ashtray whore e-mail | 2004-12-18 23:44:58 | 20.
jaja,est.hu-n az album az év 4. legjobbja!viszont a placit nem rakták be:(((na nem baj.franzékat grammyre is jelölték szintén legjobb albumnál,ha jól tom...:)éjjen.nem szerepelnek a hpben:(
who?? e-mail | 2004-12-17 12:51:28 | 19.
jó, tök sok ehhez hasonló cikk van még ott
Ashtray whore e-mail | 2004-12-16 19:39:21 | 18.
dee jóóóóóóóóó!!!ez naon teccik!felmegyek est.hura:)

who?? e-mail | 2004-12-16 16:45:23 | 17.
aha, néha én is hallgatom.de én inkább annak a híve vagyok, hogy felvettem a klipet!!!
és találtam egy cikket az est.hu-n róluk, ha valaki még nem látta/hallotta a michael-t.amugy meg jellemző déri zsolt féle jó cikk.


Franz Ferdinand: Michael
(Domino / Neon Music)

A Darts Of Pleasure, Take Me Out és The Dark Of The Matinee című számok után immár a negyedik kislemezdalt másolja ki nagysikerű bemutatkozó albumáról a skót Franz Ferdinand együttes. A szexuális kétértelműségtől duzzadó Michael mellé a két maxiverzióra összesen négy izgalmas bónuszdal került.



A feszes new wave-es gitárokat diszkós ütemekkel házasító glasgow-i Franz Ferdinand a 2004-es év eddigi legsikeresebb új brit zenekara, februárban megjelent cím nélküli első albumukból már egymillió példány fölött adtak el (ez a független Domino kiadó történetében rekord), Nagy-Britanniában lassan az 1993-94 körüli Blur pozíciójába kerülnek, Amerikában is bejutottak a Top40-be, német nyelvterületen is óriási a népszerűségük (nevük az osztrák történelemből ered, egyik tagjuk Németországban nevelkedett és van néhány német dalszövegsoruk is), Magyarországon pedig... nos Magyarországon eddig kétszámjegyű lemezeladást sikerült produkálniuk, de ezt inkább hagyjuk. A remekbeszabott album lényegében mindegyik dala alkalmas, hogy sláger legyen, de a zenekar csak rajongói nyomásra volt hajlandó egy negyedik kislemezt kimásolni róla. A rajongói szavazásokon toronymagasan vezető Michael egy eksztatikus vallomás: az egyes szám első személyű hímnemű főhős a címszereplő fiúval táncol, és nagyon élvezi. Alex Kapranos gitáros-énekes-frontember elmondása szerint a dalt két haverja ihlette, akik egy részeg bulin nagyot ráztak egymással, az egyiküket tényleg Michaelnek hívják (a maxi belső borítóján és a dal Berlinben forgatott bizarr videoklipjében saját szerepében látható Michael Kasparis szintén zenész, a szintén glasgow-i V-Twin együttes gitárosa, egyébként hetero), a másikuk nevét inkább nem árulta el, nehogy szegény fiúnak kikaparja a szemét a barátnője. Mindez persze csak érdekes adalék – maga a dal briliáns, fülbemászó, és máris bevonult a szexuális szerepekkel játszó nagy slágerek közé.

A CD-maxi két változatban kapható, s mindkettőre két plusz dal került a Michael mellé. A világos alapú borítót kapó CD1 bónusza A Mester és Margarita című Bulgakov-regény ihlette feszes Love And Destroy, mely a koncertekről már ismerős lehet a rajongóknak, továbbá a májusban Hamburgban felvett vadonatúj Missing You, mely egy fokkal melankolikusabb, szerelmes vágyakozós dal, kicsit a Divine Comedyre emlékeztető hangvételben. A fekete alapú borítós CD2-n a hatvanas évekbeli beategyüttesek harmóniáit idéző finom verzéket durva refrénekkel ütköztető, nyers hangzású Don’t Start a bónusz, no meg az albumról ismert Tell Her Tonight új – bizarrabb, pszichedelikusabb, némiképp a Coral együttest idéző – verziója, melynek Nick McCarthy gitáros írta német szövegét a dobos Paul Thompson énekli (ez utóbbi dalt végül a szigorú - két darab háromszámos maxiverziót már szabálytalannak tartó - brit listaszabályokhoz igazodva visszavonták az angliai kiadásról, hogy a CD2 eladásai is beszámítsanak a Michael slágerlistás helyezésébe).


9/10

2004. augusztus 16. | |


Déri Zsolt


Előzmény: Ashtray whore (16.)
Ashtray whore e-mail | 2004-12-16 15:16:55 | 16.
ma hallottam rádioban a michaelt.persze nem a rádio egggyen,meg hasonlókon,hanem asszem a radiocafén...tök jó az a adó...na hell
Ashtray whore e-mail | 2004-12-15 20:10:14 | 15.
jaaaaaaaaaaaa!!!már most beleéltem magam:))wan2ba is kurvára szeretik őket:))))hát,meg tom érteni:)
who?? e-mail | 2004-12-15 18:48:47 | 14.
jűűűűha, téényleg, a sziget!
szavazni, már most!!!

Ashtray whore e-mail | 2004-12-13 20:49:10 | 13.
ja!ö irta az összes placis cikket is,nem?azok is kurva jók!de a kedvencem az fegyvertényes...a tarlós,mint homofób faszfej:)))iszonyat jóóó!hát igen aktmodell...annak is lennie kell vkinek:)annyira nem is gáz foglalkozás:)ök is jöhetnének magyarországra(hamár ferenc ferdinándról nevezték el magukat)mondjuk szigetre:)na hell
who?? e-mail | 2004-12-13 19:33:45 | 12.
na ezt majd megnézem, biztos meg fogom találni a cikket, mert az est.hu nagyon jó.az a déri zsolt meg tök jókat ír.pl a david bowie bécsi koncertet is tök jól leírta, hogy milyen érzés volt részt venni rajta.aktmodell?
nézzétek meg(www nélkül!):freeportal.hu/bladder
nem tudom kik, de nagyon hülyék!

Ashtray whore e-mail | 2004-12-12 23:01:32 | 11.
na ezaz!akkor 1etértünk.a rockinformban is olyan baromságot irtak össze placékról...de mondjuk ez hálistennek nem olyan szint,mint ha belenézel vmilyen tinimagazinba,és ott elolvasol vmi huje sztarról 1 cikket,mer az ugyis kamu...franzekról olyan érdekes cikket olvastam est.hu-n...:)olyanokat,h paul aktmodell volt,meg bob festöként diplomázott.hát érdekes.érdemes elolvasni:))na hell
who?? e-mail | 2004-12-11 12:21:46 | 10.
azt én is letöltöttem, most hallgatom!
eu az undergroundos érzés...értem miről beszélsz, de leírni nem lehet.mongyuk inkább ne írjanak róluk, se a ff-ról, se a placeboról, minthogy kamuriportokat, nevetséges és hasból megírt cikkeket találnék róluk mindenhol.ez oldscool, vagy indie, vagy micsoda?még nem hallottam így névról róluk, de nekem bejön!


Előzmény: Ashtray whore (9.)
Ashtray whore e-mail | 2004-12-09 20:12:14 | 9.
ok,hát én is tok ám irni:)))na,de letöltöttem az albumot netröl(brixtonacademy.gportal)és annyira rohadtul teccik.van rajta 1 szám,az auf achse,ami izonyat teccik,de szerintem vmi feldolgozás,legalábbis muszáj annak lennie,mert amint elkezdödött a szám,dudoltam vele a dallamot,és ezt már vhol hallottam,meghozzá nem is eccer...majd utánanézek azért,de szentem akkor is tuti...na hell-ja és az a 9edik!holnap MOLKO-nap!!!
Ashtray whore e-mail | 2004-12-09 20:04:51 | 8.
ezaz.most már 8 hozzászólás van.látom mindenki kezdi aktivizálni magát:))ennek tok örülni.hát,nem nekem télleg kurvára semmi fogalmam nincs arról hogy most tulajdonképpen milyen zenéket is hallgatok,eccerüen csak meghallottam franzékat,és beléjük zúgtam.mert annyira de annyira jók.ha ez az indie,akkor asszem birom.jaja,bele is pusztulnék,ha minden ujságról placiék köszönnének vissza...mármint nem,csak akkor már nem lenne meg az a kicsit undergroundos érzés,hogy ha megkérdezel vkit az utcán,h tudja-e mi az a placebo meg franz ferdinand,tudja-e.bár ez placiékra inkább igaz.na hell
Sziquinho e-mail | 2004-12-09 15:34:52 | 7.
Hello!

Királyság a Franz Ferdinand, de látom nem tudtok róla túl sokat. :) A zenéjük igazi INDIE - oldskool (így müfaj szerint). Nekem egyik kedvencem, mert q*** jó zenét csinálnak! :)

Érdekes a besorolás, mert amúgy ez az Indie vonulat inkább a Brit-Pop-ba tartozik bele (amit imádok!!!), de tény, hogy nem az a fajta pop, amit Mo.-n ismernek. Amíg nálunk ilyen baby Gabi ft Lala lesz a pop müfaj, addig nem is fog elterjedni ez a zene, pedig az mtv2-n ilyeneket nyomatnak, csak az nincs túl sok embernek az országban. :(

De ne is terjedjen el, maradjon meg rétegzenének, a Muse-zal, a Radiohead-del meg a Placebo-val együtt! :)

who?? e-mail | 2004-12-09 14:47:29 | 6.
aha, (mostmár 6 hozzászólás van)
egyébként tudtátok h molko sznapja akkor van mikor az emberi jogok világnapja?(v vmi ilyesmi).
a franz ferdinand szem mongyok alternatív rock, ha szabad így mondani.de mivel nincs alter kategória, ezért kénytelenek vagyunk ide besorolni.ezt az áldozatot!
legyetek rosszak!

ja és megnézem azt a cd-s oldalt.

Ashtray whore e-mail | 2004-12-04 23:17:58 | 5.
hella!dehogynem tom,h ki vagy!!!tökjó,hogy irtál!!!ezzel egyutt már 5 hozzászólás lesz!kemény...na csak igy tovább!egyébként most olvasom,h alex 32 éves...hát ez hihetetlen...minden jó pasi 32???(na jó,ez igazából dec.10én lép érvénybe)
leni e-mail | 2004-12-04 10:19:23 | 4.
üdv.. één vagyok az imnetről izéke.. hiper.. :D na, fogadjunk h nemtod kivagyok :)
haverom oldaláról le lehet zsedni az egész albumot:
www.brixtonacademy.atw.hu

Ashtray whore e-mail | 2004-11-30 12:06:17 | 3.
jaja,tom h nem rock,de mivel nem járock máshova,ezért ide raktam öket,szentem méltánytalanság lett volna a popba britni meg hasonlók közé rakni,meg még mindig több köze van a müfajhoz mint annak az esli szimpszonnak...egyébként sajna alig tok róluk vmit,de a zenélük(már amennyit hallottam)tetszik.
ilsa e-mail | 2004-11-28 17:19:51 | 2.
jah, tok poen, en nagyon birom oket
Zaramacca e-mail | 2004-11-25 20:39:50 | 1.
Szerintem a "rock" az mondjuk a Stereochrist, messze nem a Franz Ferdinand, de ez igazi vicces zene:)

1  2  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.