Click to Visit
Rock - a rock és a sátánizmus kapcsolata
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  

blackdingostar e-mail | 2003-07-19 12:04:57 | 391.
"Sátánizmus:Isten elismerése és a vele való szembefordulás.(mások is kifejtették ezt)"
Elnézést ez így hülyeség,egyéni tudatlan véleményem volt,már utánanéztem.De a többihez ragaszkodom jelenlegi tudásommal.

blackdingostar e-mail | 2003-07-19 11:50:45 | 390.
"miért":számomra ez a szó egyfajta szimbóluma,az
emberek ama nyughatatlan vágyának,hogy megismerjék a körülöttük lévő világot,szeretném ha mindenki haláláig elfogulatlanul tudna nyitott maradni az új dolgok felé,és lelkesedéssel töltené el hogy más élőlényeknek sikerült továbbadnia saját tudását,és ezt abból látja hogy a következő nemzedék nemcsak megérti és alkalmazza a tudást,hanem észreveszi annak hibáit is,és tud belőle tanulni.Mit ér a tudás ha nem tudjuk másnak átadni.Aki elfelejti azt a szót,"miért",az elfelejti az élete értelmét.
Hiába lesz okos,szellemileg ott marad ahol van,és egyszer élete alkonyán majd azt veszi észre,hogy a világ elment mellette.Tudni kell szabadnak maradni,és akinek ez nem megy annak segíteni kell ebben.A mai társadalom kulcszsava sajnos ezzel szemben az hogy:"minek?".(van pénz,kaja,pia,nő akkor mi baj lehet?)Kirakatbábuk tolonganak az utcán,a média pedig elnyomja az emberek lelki szabadságát.Nem fogok itt műsorokat felsorolni,de szerintem lehet tudni mire gondolok.Ömlesztett gagyi van a TV-ben.Senki nem veszi észre mekkora fegyver a média,ha igen akkor meg hülyeségekre használja.(vegyen ön is extra fosburgert,és ajándékba kap hozzá egy karkötőt,meg egy zoknit)
Nem látják mit művelnek:anyuci,apuci egész nap rohangál a betevő után,a gyerek meg otthon ül és a TV-t bámulja.Aztán amikor hazaérnek,csodálkoznak hogy a gyerek sátánista pólóban járkál(ez csak példa volt,a hatás miatt),és kiszurt szemű egereket akaszt a konyhaajtóra,és a megdöbbentő hogy alig 7éves.
Majd 2év múlva a hatalmas lelki nyomorban fejbe lövi magát egy puskával.(amit más "frankó" haverjai szereztek neki)A TV meg nagytotálban leadja az egészet:fiuk sátánista volt,még alig 10éves........(a nagy szenzáció!!!!)
Ezt látja a következő gyermek,és kezdődik az egész előröl.
Na jó egy kicsit elragadtattam magam,de én így gondolom.(elszakadtam az eredeti témától bocs)

blackdingostar e-mail | 2003-07-19 11:05:43 | 389.
Jézus-t talán egy kicsit szeretném elhinni,azért voltam kicsit elfogult vele.
Lehet hogy(bár csak igaz lenne) látott a dolgok mögé, és lehet hogy "túlvilági" segítséggel.
Inkább másvilági ez talán jobb szó.

blackdingostar e-mail | 2003-07-19 11:01:56 | 388.
a Bibliát szerintem úgy kell olvasni mint egy jótanácsot(néha emberi túlbölcselkedésekkel)
Murdoc69 e-mail | 2003-07-19 11:00:34 | 387.
"Sátánizmus:Isten elismerése és a vele való szembefordulás.(mások is kifejtették ezt)"
A sokak által emlegetett www.scythe.hu megcáfoljha ezt.

"Jézus:talán a valaha élt legtisztábban látó ember"
Bár elismerem hogy bölcs volt de ez azért erős.
Mindenesetre jó politikai vezető is volt!

"Szerintem csak egy két dolgot kéne megtanítani az embereknek:tolerancia,önzetlenség,a másik élőlény becsülése,és a annak a szónak hogy:"miért?" soha el nem felejtése.(ezt nagyon hosszú lenne kifejteni,hogy mire is gondolok pontosan)"

Asszem tudom mire gondolsz ám mégis örülnék ha bővebben kifejtenéd!


Előzmény: blackdingostar (384.)
blackdingostar e-mail | 2003-07-19 10:57:04 | 386.
scythe:megnéztem az oldalt és szerintem kb ott annyi van kifejtve,hogy sátánizmus=önmagunkban való hit,minden más marhaság(vallások) pedig egy emberi hülyeség amit azért talált ki az ember hogy uralkodjon más emberek érzései felett.
(persze néha egy kicsit túlozva)

Murdoc69 e-mail | 2003-07-19 10:54:44 | 385.
"Olvastad a Bibliát."
" Egy kulturtörténeti emlék amit illik elolvasni."
Hát sajna nem olvastam, teljes egészében. Pedig nekikezdtem pont a kúltúrtörténeti cucc miatt, de túl unalmas volt.Így csak bizonyos részeket olvastam el.

"Nézd csak meg miket ír dávidróL!"
Pontosan melyik részére gondolsz,mert jó sok dolgot ír Dávidról!

"nem ismerünk és nem fogadunk el más fajta erkölcsöt, hozzáállaást."
Ennek történelmi okai vannak.Ráadásul nem tudom milyen alternatívára gondolsz.
Amúgy néha nem olyan hülyeség ez a bibliai erkölcs.
pl.: a Tízparancsolat nagyrészével egyetértek.

"De sok! ideje lenne felébrednie az embereknek!"
A hit kitartást és lelki erőt ad, ezért vannak olyanok akiket nem szabad felébreszteni.Persze itt felmerül a kérdés!Mi van ha nem ébresztünk fel ez alapján senkit?
Mert ugye nem lenne jó egy újabb keresztes háború vagy inkvizíció!
Ezt a kérdést még taglalni kéne!


Előzmény: kitiara (382.)
blackdingostar e-mail | 2003-07-19 01:19:52 | 384.
a rock és a sátánizmus kapcsolata:néhány rockzene hallgató(vagy más)belekeveri saját egyéni "lázadásába" az egyházzal való szembefordulást is.(lehet hogy csak azért,mert ezt látta a TV-ben)
Sátánizmus:Isten elismerése és a vele való szembefordulás.(mások is kifejtették ezt)
Biblia:ember írta embernek.(-"-)
Jézus:talán a valaha élt legtisztábban látó ember.
Vallások:reményt adhatnak a rossz időkben,de el is vakíthatnak.
Murdoc69 és Lee eddigi hozzászólásai voltak a legnyitottabbak mások felé.haska pedig tényekre alapozta mondanivalóját(egyébként a jobbágyok többsége nem hitt,inkábcsak féltette az életét,uralkodtak felettük).
judit1020 és Borchee hozzászólásaival szivesen vitatkoztam volna.
Miben hiszel?:hiszek a "teremtőben".
Szerintem csak egy két dolgot kéne megtanítani az embereknek:tolerancia,önzetlenség,a másik élőlény becsülése,és a annak a szónak hogy:"miért?" soha el nem felejtése.(ezt nagyon hosszú lenne kifejteni,hogy mire is gondolok pontosan)Én úgy érzem akkor lennék majd boldog,ha majd 70évesen még meg tudom kérdezni az unokámtól,hogy:"miért?"(és adok majd a válaszára).

Thomas e-mail | 2003-07-18 22:48:36 | 383.
Na már ezek is kezdik, menjetek a fenébe. Úgy se voltatok gömbben...
kitiara e-mail | 2003-07-18 19:54:41 | 382.
Valóban nem rossz. Egy kulturtörténeti emlék amit illik elolvasni. Ahogy elolvastam az Egri csillagokat vagy akármi mást. de nevetségesnek tartom, hogy emberekre a világ rákényszeríti a benne foglaltakat. Több mint ezer éve élünk a Biblia megszorításiban, nem ismerünk és nem fogadunk el más fajta erkölcsöt, hozzáállaást.
egyébként sem tudok hinni valamiben ami abszolút jó és kegyes, mikor a világ sem fekete és fehér hanem szürke!
Olvastad a Bibliát. (szégyenemre) én csak bizonyos részletek olvastam (de pótolni fogom!)
Nézd csak meg miket ír dávidróL!
Nem mondom azt hogy rossz és minden ízében tagadni kell! De sok! ideje lenne felébrednie az embereknek!


Előzmény: Murdoc69 (381.)
Murdoc69 e-mail | 2003-07-17 17:58:57 | 381.
"csomószor elmondják az embernek mi a jó és mi a rossz, csak sajna mindig másképp."
látod ez a legjobb az egészben!értelmezés kérdése!

" persze a mindenkori vezetők is felhasználták ahogy nekik jó."
egen, ezért is király a Biblia. Attól függően honnan idézel, hatalmas tömegeket buzdíthatsz könyörületre és alázatosságra...és persze ugyanúgy pusztításra és gyilkolásra!

"Gondolom hallottál már a keresztesháborúkról."
Igen, nézd meg a korábbi hozászólásaimat, párszor már felhoztam ezt a témát!

"Azt Istennek, ez által a Bibliának tulajdonították."
Igen Istenek tulajdonították, bár ebből nem következik hogy a Bibliának is.
Bár egészen biztos hogy tudsz belőle idézni olyan részeket amik a hitetlenek kiirtására buzdít!

"Merje valaki azt mondani, hogy a Biblia "jó"!"
A Biblia jó! :D
Mit értesz azalatt hogy jó?
Hasznos?Szép dolgok vannak benne?
Pontosíts!



Előzmény: kitiara (380.)
kitiara e-mail | 2003-07-16 17:11:45 | 380.
Mit? Azt, hogy egy csomószor elmondják az embernek mi a jó és mi a rossz, csak sajna mindig másképp. persze a mindenkori vezetők is felhasználták ahogy nekik jó.
Bonyolult megfogalmazása adja magát a félreértésekre.
Gondolom hallottál már a keresztesháborúkról. Azt Istennek, ez által a Bibliának tulajdonították.
Merje valaki azt mondani, hogy a Biblia ,,jó"


Előzmény: Murdoc69 (379.)
Murdoc69 e-mail | 2003-07-08 10:05:52 | 379.
"végletekig kifacsart"
Mit értesz ezalatt?


Előzmény: kitiara (378.)
kitiara e-mail | 2003-07-06 13:58:48 | 378.
Az lehet hogy ennek meg volt az értekme, de a Biblia nem más mint egy végletekig kifacsart egyszerű kulturtörténeti emlék, aminek már a középkortól túl nagy feneket kerítettek.

Előzmény: Murdoc69 (377.)
Murdoc69 e-mail | 2003-07-02 20:31:55 | 377.
"Szerintem elég gány duma."

Gány duma?
Nem semmiképpen nem az.Így kiragadva a szövegkörnyezetből tényleg az, DE..gondoljuk át.
Jézus korában ugyebár nem volt elterjedt az írás-olvasás a köznép körében.
Így (ahogy Jézus is sokszor mondta) az "igazság" az írástudók és a farizeusok kezében volt.(Bár a farizeusok csupán egy vallási ágazat voltak így más csoportok is tudtak írni, valószínűleg, ám itt üt be Jézus "tevékenysége")
Így ők tudták értelmezni a Bibliát jobban mondva a Tanakh-ot és így ők "magyarázták" az "Írást".
ám Jézus szerintem ezzel arra utalna hogy az egyszerű írástudatlan (magyarán nem képes önállóan értelmezni a Szentírást) ember is a mennybe juthat a hit által.
Bár ahogy korábban céloztam lehet hogy csak Jézus farizeus ellenes tevékenységének része ez a mondat.

Amúgy gratula a törikönyves copyrighthoz, mert sose jutott volna eszembe az "írástudatlan" megoldás, ezért is nem szóltam a topikhoz.

Bolond-verzió.
Ki tudja?Lehet hogy ez csak értelmezés kérdése.ÉS mit is mondjak?Értelmezési-ügyekből volt már pár vallásháború....

Mondjuk Én a "lelki szegények" részt mindig is úgy értelmeztem hogy a lelkileg "sérültekre", jobban szólva a depressziósokra meg hasonlókra gondol.


Előzmény: kitiara (376.)
kitiara e-mail | 2003-07-02 18:04:14 | 376.
Mi tanultuk töriböl. A ,,lelke szegények" sor + volt csillagozva: itt:írástudatlanok
Ezt a töri könyv írja! Nem mindig lehet ám hinni neki!
Szerintem elég gány duma. A biblia már csak ilyen. Értelmetlen!


Előzmény: Unodare (369.)
Necro e-mail | 2003-06-18 16:21:49 | 375.
Lehet,h anyádat verték át,nem?! a nem keresztényeknek csak a Pokol jut,akkor meg mér lenne a miénk a mennyek országa?!és nem érzem magam lelki szegénynek azér,mer nem vagyok +keresztelve...sz'al ez tényleg elég hülyeség...

Előzmény: Unodare (374.)
Unodare e-mail | 2003-06-17 18:50:33 | 374.
kössz h. irtatok vmit
azt a szart pont azér irtam mert ugy szerintem is ( ki szerint nem ??? ) hülyeség az egész.
én is azt hittem mint te Necro , de anyám 18 éves koráig katolikus gennyben nevelkedett szegény, szal lehet tuggya nmit beszél
mindegy is ugyis nagy ellentmondások vannak az egész bibliában, még ugyis h. kb 2 honapot ha tanultunk rola
meg az is lehet h. csak szarul forditották...


Necro e-mail | 2003-06-16 22:01:12 | 373.
ezt én is halottam...a lelki szegények itt a bolondok...szerintem tök logikus,mert láttál már olyan bolondot,aki emiatt szomorú?nem fogják fel a dolgokat,ezért boldogok...ezt anyám mondta,de én is így halottam....

Előzmény: Unodare (369.)
zeika e-mail | 2003-06-16 21:41:29 | 372.
az tény, hogy justin timberlake meg a rock az három különböző dolog.

Előzmény: haska (368.)
stevie e-mail | 2003-06-16 20:27:10 | 371.
Nem igazán hiszem, hogy a nem keresztényeket akarja jelenteni, hiszen gondolj bele: a mennybe csak az jut, aki hisz Istenben és keresztény (=meg van keresztelve). Legalábbis asszem ezt mondják. (Tudod, ezért lehetett a kiátkozott embereket szabadon megölni. Mondjuk nem értem a 'Szeresd felebarátod' című frázist ezzel hogyan lehet összeegyeztetni. Vagy aki nem keresztény, az már nem is ember???)
Persze az egész keresztény vallásnak kb. annyi alapja van, mint amekkora Győző (Romantik) IQ-ja, hehe...


Előzmény: Unodare (369.)
haska e-mail | 2003-06-16 20:23:21 | 370.
ha ez a véleményed a sátánizmusról, akkor a fejedben elég nagy gebasz van valahol. kicsit nézz utána a dolgoknak. és azoknak a fejében is gebasz van akik azt hiszik hogy a rock együtt jár a sátánizmussal.
amúgy nem tudom hogy egy ideológiát hogy tudsz amúgy egy zenei irányzattal összehasonlítani?
nagyon sok sátánista pedig nem tagja a sátán egyházának. és nem áldoz föl szűzlányokat stb...
szóval jó lenne, ha utánanéznél egy kicsit a dolgoknak, és nem nyilatkoznál meg úgy, hogy a sátánizmus valódi fogalmával tisztában nem vagy. én se vagyok bölcs, de legalább nagyvonalakban tudom miről van szó.
kommentem nem baszogatás célját szolgálta, inkább a helyesbítését.


Előzmény: Weronicka (365.)
Unodare e-mail | 2003-06-16 20:16:56 | 369.
ez most k*rvára nem jön ide de mindegy
ez áll a bibliában:
"boldogok a lelki szegények mert övéké a mennyeknek országa"
( vagy vmi ilyesmi )
mostanába monta anyám h. a lelki szegények azok itt a nem keresztényeket akarja jelenteni
ha ez igy van akkor kicsit nyomi ez a mondat.....
szal ha vki tudja akko mongya már meg h. mit is akar ez jelenteni

haska e-mail | 2003-06-16 20:11:59 | 368.
ezt a rock your body szöveget szerintem már nagyon rég óta nyomják. minden évben van egy rakás ilyen "sláger", amiben ez a kifejezés van.
annyi köze van a rockzenéhez, mint amennyi justin timberlake-nek.


Előzmény: zeika (367.)
zeika e-mail | 2003-06-16 12:09:03 | 367.
Egyáltalán nem akarom védeni Justin Timberlake-et, de megjegyezném, hogy nem a rocknak írja. Teljesen másról szól az a szám, bár azt elismerem, hogy így is nagy hülyeség az egész. Ha tanulnál angolul tudnád, hogy a ROCK szónak van egynéhány jelentése (pl.:himbálás, kavics, kő, kőzet, ringatás, rockzene, szikla stb...). Amit meg nem tudsz (biztosan), azt ne írd le. Nem vagyok én se zseni... csak úgy mondom(, és ezzel sem akarlak megbántani!!).

Előzmény: Weronicka (365.)
Necro e-mail | 2003-06-15 18:42:48 | 366.
Te miről beszélsz?!nincs is sátán és pláne nem arról szól,h a hatalma alatt állsz és áldozol...a szekta tagok őrültek és nem sátánisták!!!!!
amúgy szerintem a rock your body egy kicsit mást jelent:)semmi köze a rockhoz...
nem tom,de te se lehetsz egy kurva nagy rocker,ha gc-t szereted és azt mondod,h punkok...


Előzmény: Weronicka (365.)
Weronicka e-mail | 2003-06-15 11:54:19 | 365.
a rock és a sátánizmus teljesen más,ezt bátran kijelenthetem.Az,hogy valaki rocker és sátánista az azt jelenti hogy egy szekta tagja meg egy egyesületé.Rocker vagyok,de nem sátánista.Ezért sokan elkönyvelnek ugy,mint nem "vérbeli rocker".Akkor mi a vérbeli rocker?Az aki sátán hatalma alatt áll?szerintme nem.
Justin timberléke:Rock your bpdy...Ez tökre olyan.Rocknak irja,közben egy rohadt geci köcsög!!!
Jó ,nem kitünő hasonlat,de tökre igaz!
Sátánizmus=Hülyék divatja

Necro e-mail | 2003-06-10 18:28:48 | 364.
oké...igyekszem én is:) a P.O.D. annyira tényleg nem rossz...

Előzmény: haska (363.)
haska e-mail | 2003-06-10 15:54:47 | 363.
a pod-t nem nehéz érteni, de néhányszor hallgattam, hogy tudjam őket hova tenni. annyira nem vagyok rossz véleménnyel róluk, de jókat kacarászok az istenes szövegeiken.
a Bodomnak télleg nem lehet érteni, de nézd meg a www.darklyrics.com -ot. amúgy én csak utánanéztem, néhányat elolvastam, amit nem értettem, hagytam a rákba. én se vágom annyira, csak érdeklődés szintjén.


Előzmény: Necro (362.)
Necro e-mail | 2003-06-09 19:10:46 | 362.
Na,nekem aztán mondhatod miről szólnak a számaik!igazából azt csak olvastam,h keresztényrockot játszanak,amúgy konkrétan nem vágom a szövegeket... a Bodomét meg végképp nem értem,az feltűnt,h sok a HATE meg a Nagy Kaszás,de szerintem nem "énekelnek" túl érthetően:) nem tom mások mér vágják olyan nagyon...de lehet,h csak én vagyok hülye :D

Előzmény: haska (361.)
haska e-mail | 2003-06-09 09:18:56 | 361.
világos, a pod-t csak poénból írtam, szerintem a szövegeik eléggé buták, ilyen keresztényrock oldalakon meg azt írják, hogy az alapműveltség részét képezik (nem vicc!)
mongyuk sztem a Bodom a szövegek szempontjából trashes vonásokat is mutat, számold össze hány HATE van a szövegeikben:))
de persze, amúgy igazad van...


Előzmény: Necro (360.)
Necro e-mail | 2003-06-08 19:00:33 | 360.
De csak akkor,ha mást nem követsz el:) pl,ha nem dolgozol lentebbre kerülsz,mint az alkoholisták:)
amúgy a "sötét" zenénél nem pont a P.O.D-re gondoltam(szép is lenne,hogyha vki mondjuk meggyőződésből hallgatja őket és sátánista lenne)inkább a Cradle of Filth-re,Bodom-ra + ilyenekre gondoltam...


Előzmény: haska (358.)
Lisa Ann Neelley e-mail | 2003-06-08 08:51:16 | 359.
Akkor, találkozunk a pokol egyik felsô bugyrában... :))
haska e-mail | 2003-06-07 19:50:08 | 358.
az antitrinitáriusokról, vagyis szentháromságtagadókról pedig annyit, hogy őket mindenki üldözte. katolikusok, protestánsok is.
és megnyugtató a tudat, hogy a Pokol egyik felső bugyrában leszek, ott legalább még kellemes meleg van.
amúgy szerintem a rock nem minden esetben sötét. (lásd P.O.D. :)))


Előzmény: Necro (356.)
haska e-mail | 2003-06-07 19:45:54 | 357.
kösz necro, hogy vetted a fáradságot.
a jobbágyokról még annyit, hogy szerintem az emberre döntő hatással van az, hogy hogy nevelik. márpedig az emberekbe majdnem bármit bele lehet nevelni. a vallást is. sőt! ezeknek a szerencsétleneknek meg egyszerűbb volt elfogadni, hogy egész nap melóznak a földeken, csicskák lesznek az evilágon, aztán ha meghalnak, akkor majd milyen jó lesz nekik, minthogy lázadozzanak összevissza. amúgy meg jobb dolguk is volt, mint ezen gondolkodni.
nos, Zwingli asszem kis légypiszok volt Svájcban Kálvinhoz képest. előkészítette a terepet az utóbbi számára, majd ugye Kálvin kiépítette a saját vallására támaszkodva kis diktatúráját. aki a rendszer ellensége volt, azt kinyiratta. világos.


Előzmény: Necro (356.)
Necro e-mail | 2003-06-07 18:27:37 | 356.
na,hát nem semmi,amennyit írtál...de elolvastam!
arról,h a jobbágyok buták voltak,csak annyit,h attól még ,h nem tudtak írni + olvasni,azér azt kétségbe vonhatták volna(józan paraszti ésszel),hogyha az isten azt mondja:ha szeretsz,áldozd fel a gyereked! az tényleg jó-e úgy és normális dolog egy olyan lény szájából,aki elvileg mindenkit szeret...
Luther még egész normális volt asszem...de jött utána ULirch Zwingli,aki már fegyverrel terjesztette a tanait...és az ő dolgait folytatta Kálvin,és ha jól tudom ő küldte máglyára a Szentháromság tagadók képviselőjét,szóval isten szerető létére nem mondhatnám,h toleráns volt...
amúgy + hiába nem követtél el egész életedben semmit rosszat,ha nem vagy megkeresztelve,akkor már csak a Pokolban van helyed,de legalább nem túl mélyen,még egész fönt:)
a rock és a sátánizmus kapcsolatáról még annyit,hogy azér van közük egymáshoz...mert vszínű,ha vki ilyen "sötét" zenét hallgat,annak a lelkivilága is ilyen és inkább a pokol meg a sátán érdekli...(ezt lehet,h már leírtam)


Előzmény: haska (353.)
Necro e-mail | 2003-06-07 18:08:45 | 355.
ja!és minden nap legyen karácsony,akkor úgyis mindenki hirtelen aranyos és kedves lesz és még a templomok is megtelenek...aztán meg jönnek a hippik,hogy Szeretkezz,ne háborúzz...meg mit tom én...na jó,mondjuk ez már kicsit más,de akkor is...nem tom mér kell az embereknek állandóan basztatniuk egymást,azér mer nem ugyanúgy gondolkoznak....

Előzmény: fearzone (352.)
haska e-mail | 2003-06-07 12:15:44 | 354.
most olvastam az alattam lévő bejegyzéseket, látom nem vagyok egyedül...
haska e-mail | 2003-06-07 11:36:19 | 353.
hali!
olvasgattam a bejegyzéseket, úgyhogy nekem is lenne némi hozzászólásom.
azt hiszem, hogy amikor anno egy kis közösség "megalapította" a kereszténységet, az egésznek akkor volt még értelme, és akkor ért valamit, mert tényleg az összefogásról, szeretetről szólt. lehet, hogy ez gyerekesnek tűnik, de szerintem ezeknek a szavaknak még mindig van valamennyi fontossága az emberekre nézve. sőt, nagyon is sok. aztán felépült az egész egyházszervezet (persze most elég nagyot léptem az időben), és ekkor már az egész semmivé vált. a középkor embere hitt Istenben, mert ebben nevelkedett. alternatíva nem sok volt (lásd magyar történelem, a Honfoglalás után). amúgy meg a jobbágyok mindent elhittek, amit mondtak nekik Istenről, mert nem volt okuk kétségbevonni. analfabéták voltak, szerintem ha akartak se tudtak volna írni-olvasni megtanulni (ugye néha erre a fáradságot még a király se vette). és azt azt hiszem mindenki tudja, hogy az elbutítás a hatalom leghatásosabb eszköze. ezt a világ minden részén kihasználja a média is, ebbe most nem mennék bele. véleményem szerint a keresztény propaganda is hasonló volt. aztán ugye kialakult ez a keresztény Európa és nem volt megállás. először csak az arabokat öldösték (vagy úgy mondom próbálták öldösni) aztán jöttek mások is. azért mert ők elfoglalták a Szentföldet, holott az európai népek is vettek el terület(ek)et másoktól, csakhát más szemében a szálkát... erre jó ürügy volt a vallás, hogy kifosszák a Közel- Keletet. aztán belebuktak, de ez más kérdés... aki nem volt vallásos, vagy fellépett ellenük máglyára küldték. azt hiszem jónéhány évszázadra sikerült visszavetni ezzel a tudomány fejlődését (lásd a csillagászat történetét). az emberek hallgattak a papokra, holott azok csak a saját zsebüket tömték, kizsákmányoltak. (általánosítottam, nem szabad, de lényegében ez volt a jellemző) árulták ugye a búcsúcédulákat, hatalmas templomokat építtettek, amiknek szépségét viszont nem vonom kétségbe. azonban sok embernek laknia sem volt hol. az egyház kasszája hízott. itt jön a képbe Luther (és még mondhatnám: Kálvin, stb..), aki megpróbálta valahogy helyrerakni az egészet (én nem tartom őt teljesen pozitív figurának). ez némiképp sikerült is, de később ez megint csak vallásháborúkhoz vezetett. lényegében ugyanabban az Istenben hittek, de hajlandóak voltak legyilkolni egymást, mivel mások voltak az elveik. ez megintcsak butaság. Isten a felebaráti szeretetre tanít. de akkor hol van ez kérdem?
ismét ugranék egyet az időben, és itt csak megemlítem, hogy a szerintem kereszténységnek is köze volt ahhoz, hogy a (még most is) bigott vallásos spanyolok és portugálok lemészárolták Közép- Amerika indián lakosságának jó részét. messzire megint nem kell menni, hiszen az észak- amerikai indiánok is sokat köszönhetnek a Fehérek Istenének, nem is beszélve a négerekről stb. ...
az egyház kasszája napról napra telik, mikor a nyugdíjas néni az utolsó filléreit is a templomi perselybe dobja, mégha már a kajára is spórolni kell miatta, akkor is. szóval lehet, hogy sokan találnak lelki békét Istennél, de ez már nem erről szól. a diszkriminációról még annyit, hogyha Isten mindannyiunkat ugyanúgy szeret, akkor az aki nincs megkeresztelve miért jut a pokolra, és miért lesz a sorsa az állítólagos túlvilági szenvedés, holott lehet hogy jobb ember volt mint akármelyik másik keresztény? a pokollal való fenyegetés a szememben annyit ér, mintha azt mondanák hogy elvisz a mumus.
a rockzene és a Sátán kapcsolatáról annyit (ebben osztom sok előttem szólaló véleményét), hogy ez a műfaj mindig egy értelmesebb, más megközelítésből szólt az emberekhez, mint akármelyik másik, (nem célom más műfajok fikázása, nem is teszem, de ebből a szempontból remélem érthetően vagyok elfogult) értelmesebb témákat boncolgatott, ha nagy öregeket veszünk a Black Sabbathnak, az Iron Maidennek is vannak okkult témái. ha egy közember elolvassa a szövegeiket, érthető hogy nem fog és nem is akar a dolgok mögé látni. ezt sose érhetjük el, de szerintem ez sose lesz rockegyüttesek célja. az őszinte bandák szerint ha a célközönség megérti, akkor nyert ügyük van. nos, itt jön a képbe a mai kor, a XXI. század és az egyik ikonja vagy nem ikonja, mindenki döntse el, és őt Marylin Mansonnak hívják. azért beszélek róla, mivel én is fiatal vagyok, ezért talán hitelesebb, és ellenőrizhető, ha róla írok. Mansont Amerikában (és mindenhol) százszor elátkozták, de az istennek sem akar elpatkolni, bár sokan nagyon szeretnék. van egy tömegbázisa, aminek nagyrésze divatmajmokból, mainstream és stb emberekből áll. ők készpénznek veszik amit a hősük mond és ha azt mondja, hogy a rock meg a halálnál is halottabb, hát elhiszik. de van egy kisebb réteg is, akik azért tudják mi a helyzet és hogy Manson szavai nem mindig azok, aminek látszanak. túl egyszerű lenne. néha azt mondja, amit az emberek hallani akarnak, néha cinikus, máshol groteszk stb. ... szóval én őt ezért nagyra becsülöm, szeretem a koncepcióit, elképzeléseit, hermafrodita Hitlereit. de ne feledjük, hogy épp ezért szól, hogy lássunk a dolgok mögé, gondolkozzunk. Manson az ötleteit nagyon profi módon valósítja meg, adja el, emiatt olyan híres a produkciója. ezért tarthatják, tartják sokan "műmájernek". azt hiszem tény, hogy szereti a csillogást, élvezi magának kiagyalt alteregóit, szereti felforgatni a világot. és emellett nem nagyképűen csinálja, hiszen albumait világszerte milliós nagyságrendben adja el. egyébként pedig mindenki azt gondol amit akar.
remélem senkit nem untattam hosszú hozzászólásommal, a véleményeket azért várom.

fearzone e-mail | 2003-06-07 01:12:48 | 352.
Tudod erre van az egyik kedvec mondásom!(szeressük egymást...)
" Harcolj a békéért!"
Ez is kicsit morbid, nem?


Előzmény: Necro (351.)
Necro e-mail | 2003-06-06 18:56:14 | 351.
Túl sokan...de most azér' még nekünk nem kéne annak lenni,mer mások azok...és különben is,ha igazi keresztények lettek volna,akkor nem bántottak volna minket(elvileg),mert ugye ez a "szeressük egymást"-ról kéne,hogy szóljon...

Előzmény: fearzone (350.)
fearzone e-mail | 2003-06-06 08:59:05 | 350.
A keresztények azért kicsit sokan voltak, nem? :)


Előzmény: Necro (349.)
Necro e-mail | 2003-06-03 18:57:19 | 349.
persze,azt tudom,h nem lett volna Mo. ...csak azt mondtam még régebben(nemtom,h itt e),hogy már a kezdetek óta az van,amit más akar és ez se jó! és mi lett volna,ha mondjuk összefognak Koppánnyal és szétverik a köcsög kersztényeket?!:)) de komolyan szerinted hiányozna valakinek Mo.?! most tanultam meg a fél magyar törit...csoda,h nem szégyellik tanítani...végig saját magunk ellenségei voltunk! de ez megint más téma...

Előzmény: Murdoc69 (348.)
Murdoc69 e-mail | 2003-06-02 20:06:11 | 348.
Jobb nem jobb...ez nem erről szól.
Ez egy politikai döntésvolt István részéről.Arról döntött hogy lesz-e Magyarország vagy sem.
Mert csak gondolj bele.Egy pogány királyság a keresztény Európa közepén?
Ugye nem kell mesélnem a keresztény vallási toleranciáról? :))
Meg itt nem csak erről van szó....
Van egy pogány állam ami ellen lehet keresztény koalíciót kötni (bár ha elég erős az állam szingliként is támadhat)és jól megvédeni az "igaz hitet" majd az újonnan elfoglalt területeket felosztani.
Nem hangzik rosszul mi?Verjük ki a köcsög pogányokat aztán tiéd a Dunántól! Na benne vagy Necro? :))


Előzmény: Necro (347.)
Necro e-mail | 2003-06-02 19:44:32 | 347.
Most mér,szerintem tök poén lett volna:)
na,de komolyan...szerinted most jobb?! 1000éve szinte nem is volt jó pillanatunk...és különben is,kit érdekel a többi keresztény állam! nem hiszem,h nekik attól lett jobb!


Előzmény: Murdoc69 (346.)
Murdoc69 e-mail | 2003-06-02 18:48:02 | 346.
"szerintem mi ott csesztük el a dolgokat,amikor István lett a király és nem Koppány"

Egen az tényleg frankó lett volna!
Kiváncsi lennék hogy reagált volna a többi keresztény állam! :)

Szerencse hogy István lett a király mert így legalább nem irtottak ki minket....


Előzmény: Necro (338.)
Lee e-mail | 2003-05-19 22:01:12 | 345.
Azok után, amiket már láttam, bármit kinézek az emberekből.:(((

Előzmény: mariann666 (344.)
mariann666 e-mail | 2003-05-16 10:00:49 | 344.
Te tényleg elhitted, hogy képes lenne betenni azt a szegény cicát a mikróba?

Előzmény: Lee (341.)
Necro e-mail | 2003-05-15 19:17:47 | 343.
Köszi...megnéztem,de nem találtam:(sose tudom meg,h milyen egy sátánista templom:(de azér egész jó az az oldal:)

Előzmény: Lisa Ann Neelley (340.)
Grizon e-mail | 2003-05-15 15:14:52 | 342.
Ok,bocs, tényleg csak poén volt és én is utálom az állatkínzás minden formáját, bár be kell vallanom, hogy óvodás koromban megkínoztam 1-2 hangyát q:-))

Előzmény: Lee (341.)

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.