Click to Visit
Rock - a rock és a sátánizmus kapcsolata
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  

Lee e-mail | 2002-11-04 17:15:54 | 291.
Ők isten szerű lények. Sokan vannak, nagy hatalommal. Soha nem öltenek testet, csak ritkán arra alkalmas személyekben, rövid időre. Ha a kérdező megfelelő nekik, akkor válaszolnak, segítenek, útbaigazítanak. De ahhoz tiszta lélek kell. Ez olyan dolog, hogy ők döntik el, hogy kit tartanak érdemesnek arra, hogy foglalkozzanak vele.

Előzmény: Grizon (290.)
Grizon e-mail | 2002-11-04 17:03:44 | 290.
Ez a második kérdésed megfogott...Mire gondolsz?Olyan formában mint Isten cak más feladatuk?Gondolom egy másik létsíkon lévő teremtményekre,de ez így kcisit zavaros...más a feladatuk?Télleg mire gondoltál?

Előzmény: Lee (288.)
Lee e-mail | 2002-11-04 16:58:24 | 289.
Ne már! Hol vagy? Mindjárt mennem kell. Megöl a kíváncsiság. Most várnom kell egy egész hetet?
Lee e-mail | 2002-11-04 14:02:50 | 288.
Na akkor kérdezek. Bár nagy az esély rá, hogy ezek után az olvasók többsége enyhénszólva is gyagyásnak fog tartani.Talán még te is.
Mit gondolsz arról, hogy mindenkinek van egy párja, akit neki szántak?(nem célzás volt)
Tudsz-e arról, hogy elég sok hatalom létezik Istenen kívül, akik ugyanolyan formában léteznek, mint ő, csak más a feladatuk?
Tudsz-e az elme és lélek hatalmáról?
Látsz olyan dolgokat, amiket más nem?
Megérzel előre dolgokat?
Hiszel a telepátiában?
Na, egyelőre ennyi elég, annyi kérdésem van, hogy betelne az oldal. Ezek is elég intimnek számítanak egyébként, mivel az emberek többsége nem tud ezekről, éppen azért, mert nem is tudná felfogni. Kíváncsi vagyok a válaszaidra, de lehet, hogy az már nem publikus. Majd te megmondod.


Előzmény: Murdoc69 (285.)
Lee e-mail | 2002-11-04 13:29:44 | 287.
Remélem meg tudod bocsátani nekem te felsőbbrendű lény, hogy ilyen sokáig nem válaszoltam, de sajna ritkán jutok géphez. Azért írtam, hogy szerintem nem alaptalan az egoizmusod, mert így gondolom. A gondolataid alapján nagyon okosnak és különlegesnek tartalak. Engem nem zavar az egoizmus, ha van alapja. És nálad van. Szeretem a határozottságot is. És még szép is vagy? Ne csináld, mert megkérem a kezed. Ja, az a férfiak dolga. Ha már itt tartunk megkérdezhetem, hogy mennyi idős férfi vagy? Nyugi, nem akarlak felcsípni, csak elég elcseszett humorom van. Inkább ne tudd meg. Nekem a legjobb poénok az ANGEL című sorozatban hangzanak el. Még nem találkoztam olyannal, akinek tetszett volna. Na mindegy. Az a weboldal érdekelne, előre is köszi.
A mágián már rég túl vagyok. Nekem az kicsit kevés. De ez elég intim dolog nálam, így nem tudunk "belemenni". Ezeket a dolgokat nem írhatom le. Esetleg csak neked, korlátozott formában. Ha gondolod összehozhatunk egy ilyet, írd meg, hogyan lenne jó neked. Ha tudsz, még ma, mert nem tudom, hogy mikor jövök megint. Puszi.


Előzmény: Murdoc69 (283.)
Grizon e-mail | 2002-10-29 19:02:03 | 286.
Elfogadom a Bibliát.Hiszem hogy Jézus megváltott minket és igyexek betartani a törvényeit(bár néhányat már elvaultnak érzek,pl házasság elött no szex,de ha nem lenne mára s érvényes akkor Isten már özbelépett volna...mind1).

Előzmény: Murdoc69 (285.)
Murdoc69 e-mail | 2002-10-29 18:45:34 | 285.
Ez érdekel Grizon!Miből gondolod hogy keresztény vagy?
Ebbe a kérdésben semmi gunyoros hangnem se volt, inkább kiváncsi hangvételű volt.
Csak azért mert nem csesztetni akarlak, csupán kiváncsi vagyok!

Lee:
"Engem nem kell megkímélned a saját filozófiádtól, kifejezetten érdekel."
Ha gondolod írhatok a filozófiámról.De akkor kérdezz rá vmilyen dologra az élettel vagy bármi mással kapcsolatban!


Előzmény: Grizon (284.)
Grizon e-mail | 2002-10-29 18:34:11 | 284.
Én Keresztény ember vagyok,de ez szerintem nem attól függ hogy az 1ház azt mondja e hogy az vagyok...REmélem értitek...

Előzmény: Murdoc69 (270.)
Murdoc69 e-mail | 2002-10-29 18:30:06 | 283.
"A "meglepő módon" című történet nem rossz indulatból született, ne értsd félre."
Én nem is vettem rossz néven.Ez az "Ó." (szószerint idéztem!!) csak a csodálkozásom jele volt.Azt hittem valami más címe van a könyveknek.Mondjuk:Zen és a Művészet. :)
És igazam volt. :)

"az egoizmusod nem alaptalan."
Nem alaptalan?
Ezt miért mondod?
Amúgy egyetértek!Szerintem sem alaptalan!Ilyen különleges, szép és okos ember, mint Én, még nem született e Földön! :)

"A nemedet viszont elárulhatnád"
A felsőbbrendű nemhez tartozom! :)) (vicc volt szerintem mindkét nem egyenlő!)
Férfi vagyok.

"Engem nem kell megkímélned a saját filozófiádtól, kifejezetten érdekel."
"nem tudsz valamit a Sintoizmusról?"
Ha gondolod tudok adni egy weboldal címet.Ott jobban megismerheted a filozófiámat és találkozhatsz olyan emberekkel akik tudnak neked mesélni a sintoizmusról.

"Örülök, hogy nem vagy vallásos, én sem vagyok az"
Én is örülök hogy Te sem vagy az.A vallásos emberek (szerintem) szűklátókörű, elvakult emberek!(Bocs, ha valakit megsértettem de ez a véleményem!)

"szeretem a természetfeletti dolgokat. Sőt, foglalkozom vele, de ebbe ne menjünk bele"
De egy kicsit menjünk bele!De csak egy kicsit!
Ezt hogy érted?Foglalkozol a mágiával esetleg alkímiával vagy valamilyen más titkos tudománnyal?


Előzmény: Lee (281.)
Lee e-mail | 2002-10-29 14:40:55 | 282.
A "meglepő módon" című történet nem rossz indulatból született, ne értsd félre. Hogy a jó és a rossz mennyire univerzális, nem tudom, de azt tudom, hogy mindkettő táplálkozik valahonnan.

Előzmény: Murdoc69 (280.)
Lee e-mail | 2002-10-29 12:30:10 | 281.
Bocsika, helyesbítek. Nem meglepő módon az egyik könyv címe: Zen-buddhizmus és pszichoanalízis. A másik: Zen és a művészet. Ami a legjobb: Zen bölcsességek, történetek. Ebben vannak összefoglalva a következők: Nefrit Szirt, Vasfurulya, Kiváló szerzetesek életrajzai, Lin-csi példázatai, Beszélgetések a csarnokban, Kapujanincs Átjáró. Ez utóbbi a kínai Csan-buddhizmusból való. Örülök, hogy nem vagy vallásos, én sem vagyok az. Aki vallásos, az elkötelezi magát egy dolognak és elfelejt nyitottnak maradni. Engem nem kell megkímélned a saját filozófiádtól, kifejezetten érdekel. Nyugodtan írjál magadról, szerintem az egoizmusod nem alaptalan. Egyetértek mindazzal, amit írtál és én is szeretem a természetfeletti dolgokat. Sőt, foglalkozom vele, de ebbe ne menjünk bele. A nemedet viszont elárulhatnád, mert nem vagyok benne biztos. Egyébként nem tudsz valamit a Sintoizmusról? Ez a vallás nem tiszta nekem. Biztos nem lehet rossz, ha Steven Seagal ezt választotta. Felszentelt pap. Bár ez lehet, hogy téged nem hoz lázba.

Előzmény: Murdoc69 (280.)
Murdoc69 e-mail | 2002-10-28 19:21:42 | 280.
"Meglepő módon az a cime, hogy Zen buddhizmus."
Ó.

" Szimpi vagy nekem, mindig örülök, ha olyan emberrel találkozok, akinek bejön az ilyesmi."
" Irj magadról is."
Nos.Nem vagyok vallásos.De érdekelnek a Szent Könyvek.Ja igen a Tao Te King a taoisták szent könyve.
Úgy gondolom minden ilyen vallási könyvből lehet valamit tanulni.A Tao Te King-ből is tanultam valamit,de ettől nem lettem taoista.
Úgy gondolom minden ilyen könyv erkölcsi és morális üzenetet hordoz amiből lehet tanulni.
Én szelektálok.Van amire azt mondom "Igen ezzel egyetértek, ez a rész megfelel az elveimnek!"
És van amire azt mondom "Ez egy idea ezt nem lehet követni" vagy "Ezt nem is kell követni, mert az emberi lényünk megtagadása!"
Úgy gondolom nincs univerzális jó és rossz.Ez a két fogalom kúltúránként eltér!Nekünk a mai embereknek mieg kell ismerni a kúltúrákat és azok erkölcseit.Nyitottnak kell lenni!És fel kell építenünk saját erkölcsi rendszerünket!
Jajj!Kezdek belemenni gondolatban a saját filozófiámba és attól inkább megkíméllek titeket!
A lényeg annyi:Senki sem mondhatja meg mi a jó és a rossz!Nekünk kell eldöntenünk a saját belátásunk szerint!Az a jó amit annak gondolunk és nem az amit mások mondanak!Nincs univerzális jó és rossz!

Még pár dolog rólam.(legközelebb ne mond hogy írjak magamról mert egoista vagyok és imádok magamról beszélni!)
A lényeg.
-szeretem a titokzatos, természetfeletti dolgokat
-nyitott, kiváncsi ember vagyok
-ha valaminek van racionális magyarázata akkor inkább azt fogadom el és nem a természetfeletti humbugokat!


Előzmény: Lee (279.)
Lee e-mail | 2002-10-28 18:24:01 | 279.
Na, lekéstem a buszt. Akkor irok még. Szimpi vagy nekem, mindig örülök, ha olyan emberrel találkozok, akinek bejön az ilyesmi. Sok személlyel találkoztam, aki kifejezetten hülyének nézett, ha a téma szóba került. Az is benne van, hogy nő vagyok, és abszurdnak tartják, ha egy nő szereti a harcot és a fegyvereket. Persze van előnye is, a harcos pasik nagyon buknak rám, mert látják, hogy nem vagyok gagyi. Irj magadról is.
Lee e-mail | 2002-10-28 18:12:49 | 278.
Meglepő módon az a cime, hogy Zen buddhizmus. Összeszedték a szerzők a legjobb tanitásokat és ezek vannak összegyűjtve. Azt a könyvet nem ismerem, de a ciméből gondolom, hogy a Taoizmusról is lehet benne szó. Vagy nem. Irjál róla.

Előzmény: Murdoc69 (277.)
Murdoc69 e-mail | 2002-10-28 17:57:12 | 277.
Készülsz a megvilágosodásra?
Remélem sikerül!De komolyan.
Azt írtad hogy ajánlod figyelmünkbe a Zen buddhizmus tanításait.Ez ok.De Magyarországon milyen könyvek jelentek meg erről a témáról?
Magyarán írjál már pár címet!

Ja és kiváncsi lennék mi a véleményed a Tao Te King c. könyvről!


Előzmény: Lee (276.)
Lee e-mail | 2002-10-28 15:16:56 | 276.
Nem tartom magam kereszténynek, nem is vagyok megkeresztelve. Ez egy kicsit más. Amiket irtam, tapasztalatból tudom, ne is kérdezd, hogy honnan. Durva dolgokkal szembesültem az elmúlt években, de ezt hagyjuk. Kb 6-7 éve érdeklődöm a keleti dolgok és vallások iránt, úgyhogy nem divatról van szó. Ebben találtam meg magam, mivel a meditációt is 6 éve kezdtem és a harcművészetet is. Persze már előtte is érdekelt az egész. Hangsúlyozom, hogy csak a távol-keleti része tetszik, a hindu, meg ilyenek nem. Ezek között is a japán fekszik nekem a legjobban. Mint irtam, a Zen buddhizmust kedvelem, ez ugye a japán formája a buddhizmusnak. Ajánlom a figyelmetekbe a tanitásokat, mert nagyon hasznos. Nem egyszerű, de már készülök a megvilágosodás felé. Már az első olvasásra is világosabb lettem. Már elmentem a fizikai és szellemi tűréshatár széléig, aztán túlléptem. Én is meglepődtem azon, hogy milyen sokat birok. Gondolok itt az evésre, alvásra, bezártságra, nikotin hiányra stb... Mindez egészségkárosodás nélkül. A másik része, hogy minél többet nélkülözöl, annál kisebb igényeid lesznek és megtanulod értékelni a legapróbb dolgot is. Régen a nagy harcosok is igy erősitették magukat és tanitványaikat. Ezért nincs jobb egy igazi keleti harcosnál. Na, jó sokat pofáztam, remélem nem untátok nagyon.

Előzmény: Murdoc69 (262.)
Murdoc69 e-mail | 2002-10-27 14:13:12 | 275.
"a vallásháború is ellentmond a szépen hangzó 'gondolatoknak', hiszen ha jól tudom a tízparancsolatban is benne van, hogy 'ne ölj'."

És az a gond hogy a Hegyi beszédben Jézus az erőszakmentes életre szólít fel!
Ez zavar a legjobban!A legnagyobb próféta aki egyben Isten fia(tudom erről vitatkoznak a keresztények) azt mondja éljünk békében és erre?
Semmibe se veszik a szavait!
Mit is mondjak szép kis követői vannak ennek a vallásnak!


Előzmény: Lisa Ann Neelley (272.)
Murdoc69 e-mail | 2002-10-27 14:08:23 | 274.
"Aki nem látja a különbséget, az vagy hülye vagy csak provokálni akar."
Ó,Én nem akartalak provokálni egyszerűen csak fel akartam hívni a figyelmdet arra hogy elvileg mindkét mű Isten szavai, és elvileg mindkét műben választ találhatsz a mindenapokban felmerülő kérdésekben.
Legalábbis Én így hallottam a keresztényektől!
Perzse teljesen igazad van azzal kapcsolatban
hogy az Újszöv. fontosabb a keresztények számára, de egy hívő kereszténynek az ószöv. sem elhanyagolható mű!

"a keleti vallások azt tanítják, hogy az ember forduljon önmagába, és önönmaga keresse meg a válaszokat."
Egen ez igaz.Ezért is szimpatikusabb vallások a keletiek.mármint számomra......
A legtöbb vallásos emberrel az a gondom hogy lusta gondolkozni és ezért vallásos.sokkal egyszerűbb nekli ha megmondják mint gondoljon minthogy tényleg leüljön gondolkodni!
Magyarán birkák.


Előzmény: slip (273.)
Murdoc69 e-mail | 2002-10-27 14:08:23 | 274.
"Aki nem látja a különbséget, az vagy hülye vagy csak provokálni akar."
Ó,Én nem akartalak provokálni egyszerűen csak fel akartam hívni a figyelmdet arra hogy elvileg mindkét mű Isten szavai, és elvileg mindkét műben választ találhatsz a mindenapokban felmerülő kérdésekben.
Legalábbis Én így hallottam a keresztényektől!
Perzse teljesen igazad van azzal kapcsolatban
hogy az Újszöv. fontosabb a keresztények számára, de egy hívő kereszténynek az ószöv. sem elhanyagolható mű!

"a keleti vallások azt tanítják, hogy az ember forduljon önmagába, és önönmaga keresse meg a válaszokat."
Egen ez igaz.Ezért is szimpatikusabb vallások a keletiek.mármint számomra......
A legtöbb vallásos emberrel az a gondom hogy lusta gondolkozni és ezért vallásos.sokkal egyszerűbb nekli ha megmondják mint gondoljon minthogy tényleg leüljön gondolkodni!
Magyarán birkák.


Előzmény: slip (273.)
slip e-mail | 2002-10-27 13:53:45 | 273.
Én eddig egy olyan vallást sem ismerek amelyik minden kérdésére választ adna az embernek. Én a kereszténységről is ezt tartom, azaz hogy nem a legtökéletesebb, de nem is olyan rossz. Nem értem, hogy miért lenne valaki álszent?
Én spec. azért követem a kereszténységet, mert I. tradíció, hagyomány, így neveltek. II. Sok bennem felmerülő kérdésre választ kaphatok. De ez nem azt jelenti, hogy mindenre van benne válasz.
A keresztény emberek gyakran elvárnák, hogy minden nagy kérdésre legyen egy idézet a Szentírásból, egy dogma, egy enciklika, míg a keleti vallások azt tanítják, hogy az ember forduljon önmagába, és önönmaga keresse meg a válaszokat. Szerintem egy igazán hívő keresztény embernek is részben így kellene, hogy gondolkodkjon: próbáljon meg egy személyesebb, "istenszagúbb" hitet kialakítani.
Az Ószövetség és Újszövetség súlyának megkérdőjelezése értelmetlen. Aki nem látja a különbséget, az vagy hülye vagy csak provokálni akar.

Lisa Ann Neelley e-mail | 2002-10-27 11:25:22 | 272.
Lehet, hogy a legnagyobb hibákat "az akkori vezetôk" követték el, de az egyház sokmindenben megrekedt abban a korban. Egyébként, szerintem manapság a kereszténység is "divat lett". Ezt úgy értem, hogy pl tudományokkal foglalkozó emberek gyakran állítják magukról, hogy ôk nagyon vallásosak. Emellett lehet, hogy a munkájuk eredményét az egyház nem fogadja el. Ez szerintem ellentmondás. Hogy hihet egy ilyen valaki mindkét dologban (munkájában és az azt semmisnek tekintô vallásban) teljes szívbôl? De, ahogy Murdoc69 is írta pl a vallásháború is ellentmond a szépen hangzó 'gondolatoknak', hiszen ha jól tudom a tízparancsolatban is benne van, hogy 'ne ölj'. Lehet, hogy túlzottan kiélezem a dolgot, de a szememben a kereszténység egy nagyon álszent vallás.

Előzmény: slip (268.)
Murdoc69 e-mail | 2002-10-26 16:41:48 | 271.
"Nagy szavakat, hangzatos filozófiai fogalmakat használ, nagy gondolatokot hirdetnek, de nincs mögötte semmi."
Érdekes Én ugyanígy látom a kereszténységet!

"Az Ószövetség üdvtörténet, és elsősorban a zsidóké."
Igen az Ószöv. elsősorban a zsidókról szól.
De szerintem a keresztény egyház nem véletlenül fogadta el szent könyvnek.
Talán egy kicsit több mint 1 üdvtörténet?


Előzmény: slip (268.)
Murdoc69 e-mail | 2002-10-26 16:36:30 | 270.
Bocs Grizon, de sok embernek csak az számít kereszténynek aki elfogadja a keresztény egyház tanításait és dogmáit feltétel nélkül.És a kereszténység szerint nincs lélekvándorlás......
Persze attól még mondhatod magadról hogy keresztény vagy, csak jó sokan nem fognak annak tartani.



Előzmény: Grizon (269.)
Grizon e-mail | 2002-10-26 14:51:22 | 269.
"próbálj meg beszélni egy keresztényel,annyi önálló gondolata van amenyit megenged neki az egyház"
Khm...hát én Keresztény ember lennék,minden héten járock misére és magaménak vallom a keresztény eszméket...mégsem érzem azt hogy korlátozva lennék az egyházunk által,nekem egészen sajátos elképzelésem van a vallásról,egy kicsit keveredik a keresztény eszme nálam a buddhizmussal,sztem van lélekvándorlás,az én elképzelésem szerint a purgatórium az amit mi életnek hívunk,több élet...minden életben tanulsz egy kicsit,javulsz egy kicsit és ha már elég jó vagy akkor eljutsz a Mennyországba...vagy a Nirvana-ba.Tök mind1 hogy hívják,felőlem lehet lekváros palacsinta is,de az a lényeg hogy nem kell a vallásokat egymástól nagyon elkülöníteni,biztos hogy mind1ikben van egy kis igazság(mondjuk ezt a világvallások közül az Univerzizmusban még nem találtam meg,az nekem egy kicsit olyan mint a pogány hitek,se füle-se farka...)...


Előzmény: Murdoc69 (267.)
slip e-mail | 2002-10-26 14:38:28 | 268.
A tegnapi megjegyzésemet annyival egészíteném ki, hogy ez is csak egy vélemény. Nem érzem magam annak az -"erőszakos hittérítő vagyok"- fajtának.
Mintmár leírtam volt, az egyház nagy hibája a tulzott konzervatívizmusa. Azt elismerem, hogy még akár negyven évvel ezelőtt is jobban tolerálták az emberek ezt a fajta rigorózusságot, de ma már... Sok egyházi vezető attól fél talán, hogy ha egy kis szabadságot adnak az új dolgok felé nyitásnak, akkor ezek a folyamatok kicsúsznak majd az ellenőrzésük alól, és olyan (túlzott) irányba mennek amit éppen el akartak kerülni.
A New Age kérdéséről változatlan a nézetem: Nagy szavakat, hangzatos filozófiai fogalmakat használ, nagy gondolatokot hirdetnek, de nincs mögötte semmi. Sajnos sok ember, aki elfordult a kereszténységtől -(az okokat most ne vitassuk)- azért csak vágyik valamiképp a vallásra, és valamilyen vallás-pótszerhez nyúl. Ilyen a New Age.
A nyugati embernek a keleti gondolkodásmódhoz való fordulást ajánlja, míg pl. a magyar embereknek az ősi, pogány, pánteisztikus vallásuk felé való fordulást. De én a New Age mögött mindig is érzem az abszólut rendszertelenséget. Lehet, hogy az is közrejátszik a N.A. terjedésében, hogy az ember ösztönösen gyülöli a korlátokat, kötöttséget? Nem tudom.
Az Ószövetség üdvtörténet, és elsősorban a zsidóké. Én, személyszerint nem tartom olyan nagyfontosságúnak, mint az Újszövetség. A Názáreti szavainak azért súlya és mély tartalma van.


Előzmény: Murdoc69 (267.)
Murdoc69 e-mail | 2002-10-26 09:33:41 | 267.
Nos hindu elég kevés ember akar lenni mert hindunak születni.

"de ez nem azt jelenti, hogy bilincsbe verné az embert vagy a gondolatokat. "

Erről nem kívánok vitatkozni.Az egyház az elmúlt 2000 évben, semmi féle más véleményt nem tűrt meg.
Persze fogjuk rá az akkori vezetőkre, de ha egy egész egyházat több száz éven keresztül ilyen vezetők irányítottak akkor elkéne egy kicsit gondolkozni az egészen.
És miért most lett divatos a keleti filozófia?Mert mostanában jutott el hozzánk.Úgy értem eddig is eljutott de ha más vallású akartál lenni legjobb esetben is csak üldöztek, vagy gettóba zártak!
Nem veri bilincsbe a gondolatokat?
Akkor ne is beszéljünk arról hogy a keresztények nem fogadják el a modern tudomány 50%-át!
Meg próbálj beszélni egy keresztényel annyi önálló gondolata van amennyit megenged neki az egyház.Szóval semmi!

És miért pont az Újszövetséget kéne olvasgatni?
Az Ószövetség is ugyanúgy Isten szavai, vagy nem?


Előzmény: slip (266.)
slip e-mail | 2002-10-25 19:26:48 | 266.
Hy!

Zavar, hogy mekkora sötétség ill. gyűlölet van itt a kereszténységgel kapcsolatban! Az Egyháznak ma nagy hibája, hogy még ma is a kétszáz évvel ezelőtti konzervatív felfogásban tolmácsolnak majd' mindent az embereknek, (ez persze nem azt jelenti, hogy a liberalizmus lenne a megoldás), akik így sokan alapból ellenkeznek mindennel.
A Biblából ,szerintem az Újszövetséget kellene olvasgatni. Több értelme lenne...
Viszont valami félelmetes, hogy a New Age milyen bődületesen előretör. Szerintetek véletlen, hogy a XX. sz.-ban csak úgy véletlenül mindenki budhista, hindu, vagy valami pánteisztikus vallást akar követni az 1990/2000-es évek Magyarországán????? Szerintem ez ( ez a New Age-s hippi viselkedés) nem válasz arra, ha valamit nem értünk a kereszténységgel kapcsolatban. Nevetséges, hogy ez a keleti filózófia most milyen divatos lett. De azt elismerem, hogy a kereszténység mindig is hierarchikusabb, kötötebb minden keleti filózófiánál, de ez nem azt jelenti, hogy bilincsbe verné az embert vagy a gondolatokat.
A történelmi bűnöket én nem az egyháznak, vagy a vallásnak rónám föl, hanem az akkori vezetőknek, vezető embereknek. Hülyeség egy ember akkori döntése alapján megítélni az (mai) egyházat.

Murdoc69 e-mail | 2002-10-25 19:13:51 | 265.
Ja a budhizmus király.
De fura hogy Jézus is békére és önmegtartóztatásra és szerény életre szólított fel a Hegyi Beszédben.
És mégis ott van az a sok vallásháború,stb.
De budhista vallásháborúról még nem hallotam......
Vajon miért van ez így?


Előzmény: Grizon (263.)
-fw- e-mail | 2002-10-25 19:06:47 | 264.
Üdv mindenkinek!

Én Slipknotot hallgatok, de nem vagyok sátánista. Sőt a poén az egészben, hogy gyakorló kat. vagyok. Én a zenéjüket szeretem. Nem leszek egy Slipknot szám meghallgatásától sem agresszívabb, sem sátánista. Egyszerűen csak jó a zenéjük.

Grizon e-mail | 2002-10-25 17:36:16 | 263.
Buddhizmus télleg nagyon ott van,aki magáénak tudja a filozofiáját az mindenképpen egy nagyon jó és értékes ember kell hogy legyen!

Előzmény: Lee (261.)
Murdoc69 e-mail | 2002-10-25 12:56:41 | 262.
"Na, lehet, hogy kirúgtok innen"

Ugyan miért tennénk ilyet?

Semmi gondom sincs azzal amit leírtál.
Félre ne értsd nem értek vele egyett, de nem idegesít.
Az zavarna ha ilyesmiket írnál:"Jézus szeret téged!Térj meg!"
Na ez rohadtul zavarna.
Amúgy csak egy dolog nem tiszta nekem.Te kereszténynek tartod magad, és a keresztény istenképben hiszel vagy ez egy kicsit más amit leírtál?
Mert nem derült ki tisztán.


Előzmény: Lee (261.)
Lee e-mail | 2002-10-24 17:51:40 | 261.
Na, lehet, hogy kirúgtok innen, de leirom, hogy én hogyan látom ezen dolgokat. Nem hiszem, hanem tudom, hogy létezik a Mindenható, de nem tulajdonitok neki mindent. Az evolúciót tartom teremtés szempontjából a legvalószinűbbnek, mert nézd csak meg az állatokat. Végigkövethető a fejlődésük. Tudok a gonosz létezéséről, nevezzük ördögnek, de nem egyenlő a Sátánnal. A Mindenható a tiszta jó, az ördög a teljes rossz. Ha nem lenne a Mindenható, nem lenne meg az egyensúly a világban. A Mindenható nem várja el, hogy ott kántálj minden vasárnap a templomban, nem kell elvakulni, Ő annak, örül, ha jóságot lát a lelkedben és bármikor segit ha kéred, függetlenül attól, hogy előtte mit követtél el. Az ördög miatt van annyi rossz dolog ebben a világban. Nézzetek körül. Milyen pusztulás ment végbe a természetben? Szörnyű. Az emberek lelke is kezd alkalmazkodni a körülményekhez, ahelyett, hogy törekednének a jóra és a békére önmagukban. Én a buddhizmust nagyon nagyra tartom, annak is a Zen változatát. Abban van a lényeg, hogy hogyan kellene szemlélni a világot. Most tömören fogalmaztam, de nagyjából ezt gondolom. És nem járok templomba.
Murdoc69 e-mail | 2002-10-24 17:30:45 | 260.
Csak úgy szólok ott nem Murdoc69 néven fórumozok.

Előzmény: Lisa Ann Neelley (259.)
Lisa Ann Neelley e-mail | 2002-10-23 18:18:25 | 259.
Sokat olvasgattam rajta, de a fórumig még nem jutottam. Sajna nincs sok idôm. De majd benézek. :-)

Előzmény: Murdoc69 (258.)
Murdoc69 e-mail | 2002-10-22 16:52:10 | 258.
hé Lisa!
Nem szoktál fórumozni a Scythe-on?

vader:"a kerszteny hit felvetele utan kurvara lecsokkent a gyilkolasok sama es a rablasok szama"

Te most milyen korról beszélsz, és kikről?


Előzmény: Lisa Ann Neelley (256.)
Murdoc69 e-mail | 2002-10-22 16:52:09 | 257.
hé Lisa!
Nem szoktál fórumozni a Scythe-on?

vader:"a kerszteny hit felvetele utan kurvara lecsokkent a gyilkolasok sama es a rablasok szama"

Te most milyen korról beszélsz, és kikről?


Előzmény: Lisa Ann Neelley (256.)
Lisa Ann Neelley e-mail | 2002-10-20 16:09:18 | 256.
A sátánizmus nem egyenlô az ördögimádattal és a sátánisták nem imádkoznak a sátánnak. Ez egy ateista "vallás" (inkább csak filozófia), nem ismereik el sem az Isten, sem a Sátán létezését. Az egész csak arról szól, hogy ne kövessünk vakon hiteket és mindenki a saját maga istene ( kicsit önzô filozófia). Nem vagyok sátánista, de ha nagyon lecsupaszítjuk a dolgot az alapgondolat megállja a helyét. Anton LeVay azonban sokszor tulzásokba esett.

Előzmény: vader (253.)
vader e-mail | 2002-10-20 15:20:25 | 255.
kosssz))))))))):::::::::


Előzmény: laczkoM (205.)
vader e-mail | 2002-10-20 14:59:49 | 254.
igazad van... de nezz utanna hogy a kerszteny hit felvetele utan kurvara lecsokkent a gyilkolasok sama es a rablasok szama.

Előzmény: Murdoc69 (239.)
vader e-mail | 2002-10-20 14:56:43 | 253.
te titeket nem zavar hogy mindig vanvalaki aki azt mondja rank hogy satanistak vagyunk?engem erossen.zoval utalom azokat azembereket akik nem tudnak egy vonalat huzni a satanistak es a rockerek kozt.en nem tartom magam egyaltalan satanistanak..... nem tudom ti hogy vagytok vele.szerintem a satanizmus egy negy hulyeseg....... mert hat ha azt mondjak a satna mindenkit utlal vagy nem ? s akkor miert szeretne pont azokat a bizonyos embereket akik neki imadkoznak ?
Murdoc69 e-mail | 2002-10-18 19:33:06 | 252.
Miben kéne támogatás és tanács?


Előzmény: vempire (251.)
vempire e-mail | 2002-10-18 09:33:18 | 251.
Szia mindenki!Új belépő soraitokba.Kis támogatás,jótanács kéne:

Előzmény: Vlad (238.)
Grizon e-mail | 2002-10-09 16:06:40 | 250.
Szerintem suliba benézett ide 1 tíz percre hogy boldogítson minket egy újabb topical,de nem hiszem hogy nagyon hozzá fog szologatni is vmihez..ha viszont igen és Juci ezt olvasod:A Mongúz mondta hogy lehet hogy felakarsz jönni Pestre tanulni!Gyere!Még koleszba sem kell menned,lehetsz az élettársam is(megint!)q:-))))Na de komolyan,tök jó lenne ha itt lennél hétköznaponként,olyan rossz hogy ilyen ritkán látlak...emailt szoktál olvasni?Vagy küldjek inkább postán levelet?Pusssssssssz,légy jó!

Előzmény: jonnYZMOS (249.)
jonnYZMOS e-mail | 2002-10-08 18:12:01 | 249.
Grizon!
Tegnapelőtt Judit csinálta meg az EH topicot, nem hinném, hogy nem fog néha visszanézni...


Előzmény: Grizon (247.)
Murdoc69 e-mail | 2002-10-08 18:06:24 | 248.
Kár!:(

Előzmény: Grizon (247.)
Grizon e-mail | 2002-10-08 15:23:04 | 247.
Csak Juciról tudok nyilatkozni...ő többet nem valószinű hogy jön,visszajött Magyarországra és itthon nincsen netje,csak akor néz be ha feljön hozzánk Pestre,de ez elég ritkán fordul elő q:-(

Előzmény: Murdoc69 (246.)
Murdoc69 e-mail | 2002-10-07 17:36:54 | 246.
Cimborák!
mm4e,Judit1020,Boader,Borschee meg a többiek!
Hol vagytok?
Miért nem írtok már ehhez a témához?

Murdoc69 e-mail | 2002-10-04 18:25:22 | 245.
Megnéztem ezt a www.scythe.hu-t.
Szerintem ott nem írnak annyira nagy marhaságokat.
És érdekes emberek írogatnak a fórumjába ezért elkeztem ott is fórumozni.
Bár az is holt biztos hogy soha se leszek sátánista!

Grizon e-mail | 2002-10-01 19:43:59 | 244.
Én bírom a pezsgőt,pláne ha elötte már ittál egy kciit a pezsgő felküldi az alkoholt az agyba rndesen!Köszönjük neked kereszténység!!!!q:-)))

Előzmény: Murdoc69 (243.)
Murdoc69 e-mail | 2002-10-01 17:48:31 | 243.
Na igen ebben teljesen igazad van!Azért a keresztény egyház is tett valamit a kultúráért.
Persze ha listát készítenénk a jó meg a rossz dolgokról amiket tett az egyház akkor a rossznál asszem több dolog lenne felsorolva!
Ja meg hogy felfedezték a pezsgőt, igen a pezsgő tényleg sokkal fontosabb mint az alapvető fizikai tételek felfedezése!:)
Csak vicc volt nem akartalak megsérteni!:)
Tudom hogy sokadt tettek a kolostorok lakói azért hogy az addig megmaradt tudás ne vesszen el meg hogy egy csomó dolgot fedeztek fel a kolostorok falai között de a vallásháborúk, stb. mellett akkor se tűnik túl humánus ill. tudományos egyháznak a kereszténység!
Ja és nem igazán szeretem a pezsgőt!:)

Amúgy nem értem miért annyira gáz hogy a következő pápa néger lesz.Persze csorbát ejt majd a fehér ember meg a katolicizmus tekintélyén de főleg a fehér embert fogja zavarni.
Persze mondták már rám töbször is hogy nem vagyok hagyomány tisztelő.........


Előzmény: Vlad (241.)

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.