Click to Visit
Rock - a rock és a sátánizmus kapcsolata
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  

Pirospont e-mail | 2006-03-28 16:38:37 | 691.
A sátánisták gyilkolásznak, a rockerek csak úgy elvannak. lehet valaki divatrocker, de a divatsátánizmus kicsit hülyén jön ki. szóval a divatrockereken "annyira" nem látszik meg, hogy azok, de divatsátánistának lenni... tehát divatolásból ölni meg ember, vagy kibelezni a színpadon egy állatot?!! jó, az utóbbira volt már példa:)
ladylimp e-mail | 2006-03-28 11:03:45 | 690.
hi mindenki?hogy lehet v.kire rontást küldeni?
Rocee e-mail | 2006-03-28 10:33:57 | 689.
Lehet hogy egy elvetemült ember nem sátánista de olyan mélyen vallásos sátánista nincs aki nem elvetemült !
És nem az istenutálatról szól az egész hanem a sátánimádatról és arról amiről pont az előbb említett filth említett hogy a sötétség elárasztja az összes földön élő nép elméjét és lekét !DE ne legyen előítélet senki agyában !

sickorchid e-mail | 2006-03-26 08:47:57 | 688.
A sátánizmus vallás lenne?Nem is tudom,nekem ez nem ennyire egyértelmű...mint ahogy az se,h kit nevezünk annak...Ha vkit érdekel a mágia,és komolyan foglalkozik is vele,azt minek nevezzük?
Én inkább egyfajta filozófiát értenék a szó alatt...
Sztem nem fejezünk semmit azzal a szóval,az sátánista,ez csak egy közhely,amit biz.emberekre szokás alkalmazni

Pirospont e-mail | 2006-03-26 06:49:01 | 687.
A sátánizmus egy vallás. A rock egy zenei stílus. Pl. a Cradle of filth black metal-t játszik, és az egy kapocs mindkettő között. De a COF se igazi sátánista, csak a divat miatt csinálják. attól függetlenül tök jó.
sickorchid e-mail | 2006-02-20 09:44:48 | 686.
Valós ismeret?Mert milyen a valótlan?Ok,nem akarok kukacoskodni,jó kis oldal az,de elolvasása után lehet tovább keresgélni és olvasgatni a témáról...Nietzsche-t én mindenkinek ajánlanám.
Mert mi is az igazság?Vallás esetén az a rendszer,ami túlélte a többit,tudomány esetén a legutóbbi felfedezés.
Ideológialag sztem meghatározhatatlan az igazság,vagyis csak egyes emberek igazságai léteznek.
A topikcímröl.Legalább vmit köszönhetünk a kereszténységnek.Belöle jön a sátánizmus!

LAVEY e-mail | 2006-02-19 20:58:17 | 685.
Nos most látom hogy van itt értelmes ember.
goya: én sem láttam még vallást amit makulátlanul jónak mondható.
DE ezt el kell mondanom:
Hát ez a sátánizmus kb akkora nagy baromság mint az h így isten úgy isten.
Lavey amit ir,marhaság csak nemtud mit kezdeni magával.ha van a sátán van akkor isten is van de köztudott h isten nincs.
csak valami hülye kitalálta magának és terjesztette a sok hiszékeny gyengeelméjű baromnak
így szájról szájra fasza történetet hoztak létre.
Ennyi
semmi több
baromság az egész.HALLOD!!! írok én neked az ürülékről is disszertációt, ha kell bebízonyítom neked h a fák úgy basznak mint az emberek
mindent belelehet magyarázni.
Nos ennyi amit mondani akartam. DE báki aki meg akar cáfolni, had szoljon..
elég jó acr itt mindenki.:)


Előzmény: doros (684.)
doros e-mail | 2005-02-16 06:49:10 | 684.
Ha valós ismereteket szetetnél kapni nézd meg a WWW.SCYTHE.HU-t!
ArG e-mail | 2004-12-21 12:11:35 | 683.
Hát örülök, hogy jól érzed magad. Az a lényeg!:)

Az öcsém.


Előzmény: stevie (682.)
stevie e-mail | 2004-12-20 15:32:03 | 682.
Nem tudom mennyiben indok, de szerintem aráylag helyes önigazolás. Vagy nem?
Bár én tényleg nem hiszem el, hogy van Isten, de komolyan. Nem tudom ez mennyiben fogható a neveltetésemre (bár a családom általában eléggé ateista) és mennyiben arra hogy TTK-s vagyok, de én már ilyen maradok és azt hiszem ez így van jól, így érzem jól magam.

Ki az a 7 éves gyerek egyébként?


Előzmény: ArG (681.)
ArG e-mail | 2004-12-14 19:20:28 | 681.
ciki? És ez már indok?(most az összes vallásra gondolok) Amúgy meg sztem, az teljesen jól van, hogy nem lettél elsőáldozó, ha így gondolkodsz! amúgy ismerek egy 7éves gyereket, akivel ugyanez fog történni...

Előzmény: stevie (680.)
stevie e-mail | 2004-12-13 21:21:39 | 680.
Én már 6 évesen utáltam templomba menni. Aztán én voltam a család fekete báránya nagymutter szerint, mert csak én nem voltam elsőáldozó (mai napig se).
Kicsit szimpatizálok a sátánizmussal, de inkább csak a vallást utálom. Abban a közegben, mikor én felnőttem (90-es évek), a vallás cikinek számított. Én ebben a szellemben nevelődtem és ezt már nem fogja tudni senki sem kiirtani belőlem.


Előzmény: Peter Filth (678.)
Ghordian e-mail | 2004-12-08 12:52:45 | 679.
Hell!
Kíváncsi vagyok vajh mennyit tudsz kérlek foglald össze nekem a sátánizmus lényegét kb 10-15 mondatban a fórumba vagy az e-mail címemre.


Előzmény: Sátán balja (675.)
Peter Filth e-mail | 2004-12-01 19:06:55 | 678.
Most ha a kor alapján való megkülönböztetés miatt kell ez neked, akkor nem hiszem, hogy sok választ fogsz kapni.
Tessék! Én sátánistának vallom magam. Vallásilag és ideológiailag egyaránt. Természetesen nem csak ezt tartom helyesnek. És 15 éves vagyok. 9 éves korom óta érzem úgy, hogy semmi értelme a keresztény dolgoknak. Magát a sátánizmust 2 éve ismertem meg. Azóta ezt fogadom el. Röviden ennyi.

Na kíváncsi vagyok mit reagálsz.


Előzmény: Venenum (677.)
Venenum e-mail | 2004-11-27 16:40:13 | 677.
Hello!
Van egy olyan kérdésem, aki itt sátánistának vallja magát az hány éves és mikor ismerkedett meg ezzel a "vallással"?

BÉKE e-mail | 2004-11-18 16:13:59 | 676.
heló!
szerintem a Sátánizmusnak és a rock zenének nincs feltétlen kapcsolata egymással..ez nem tudom hogy alakult ki..talán a "sátánisták" ugye elég "sötétek" és a "sötét" zene jött be nekik..hm:D..qrvára nem vágom, nem is tudom mi a szarnak írogatok én ide..mind1.

Sátán balja e-mail | 2004-11-09 13:03:20 | 675.
annyira béna vagy,h majd beszarok. komolyan, ezzel a véleménnyel te képes vagy kiállni? minden sátánista sátánista zenét hallgat, nem rappet. ha kicsit is tudnad mirol szol a rap, es mirol a sátánizmus nemirogatnál hulyeségeket.én sátánista vagyok, a barátom rapper, es hidd el kicsit tobbet tudok,mint te


Előzmény: emberlánya (196.)
Peter Filth e-mail | 2004-11-05 12:40:55 | 674.
Üdv!

Hát így bele-bele olvasgatva észrevettem, hogy igazából nem sok értelme volt ennek a topicnak, ha csak 20 bejegyzésenként szóltok hozzá. Merthát leálltok egy teljesen más vitánál. Azt nem ebben kell eldönteni.

A témához:
A sátánizmus, mint rendszerezett vallás, nemrég óta működik. A régi keresztény hülyeség, hogy "ha nem hiszel Istenben, a Gonosz uralja lelked" azt reméltem már kihalt, de csalódnom kellett. Tehát a rockzene szálai felvették a sátánista elveket, szimbólumokat; de valamely szál ebből vissza is korcsult. Mint a keresztények Gregorian-jai, ugyanúgy hasonlítják a rock/metal zenét a sátánizmus művészi ágának. Holott némelyiknek köze sincs a mai sátánizmushoz. Sokan írták, hogy az is lehet sátánista, aki nem rocker. Teljesen igaz, sőt annak mondom, aki lusta volt visszaolvasni, hogy nem minden sátánista jár feketében. Manapság a nagyrésze igen, de még mindig tudok olyat mondani, aki teljesen hétköznapi cuccokban járkál. Azt is írták, hogy a pentagram, meg a fordított kereszt így meg úgy. A pentagram felfelé mutató csúcsával a manapság úgynevezett "fehér mágia" szimbóluma, a csúccsal lefelé álló pentagram, pedig a sátánizmusé, a "fekete mágiáé". A pentagram iszonyat régi szimbólum, a sátánizmus sokkal később vette fel. Az öt csúcsa a víz, föld, levegő, tűz, és a szellem. Tehát teljesen hétköznapi lételemek. A fordított keresztet szintén a kereszténység és sátánizmus előtti korszakban is használták. Amúgy "Szent" Pétert feszítették fordított keresztre, merthogy nem érezte magát méltónak rá másképp meghalni. És innen a logikus ember ki is találhatja miért lett kapcsolatba hozva a "sátánnal". Ma már ezt is a "fekete mágiával" hozzák kapcsolatba. Azért van idézőjelben, mert számomra nincs ilyen, hogy fehér meg fekete.
Remélem ezt többé nem kell elmagyarázni senkinek.

Összefoglalva: az előttem levő bejegyzőnek /nincs előttem a neve/ volt abban igaza, hogy szöveg ügyileg hozható egy kicsit kapcsolatba ez a két dolog.

erynnis e-mail | 2004-05-25 10:23:09 | 673.
Ave!
Hozzá szertnék szólni ehhez az abszolút egyszerű témához.
Rock és sátánizmus, nem feltétlenül rocker, aki sátánista. Lehet egy édes Britney Spears rajongó vagy zenét nem hallgató, mindegy. Az eszmerendszerben rejlik a kulcs és a felfogásban.
Kapcsolat azonban mégis van, a szövegvilág. Ennyi, nem több. Gondolok itt a következő előadókra: Pink Floyd, Iron Maiden, Rigor Mortis... stb. Minden rockzenei stílusban megtalálható, legyen akár rock'n'roll vagy real black metal.
Szerintem a fő probléma a mai sátánisták. Akiket megérdezel, miről szól, s rávágják: Sátán, Lucifer, szekta, áldozat, vér, élvezetek.
Ebből mi valós? Az élvezet.
Élvezet, egoizmus, Sátán nem az én 'istenem'.

Ennyi.

Minden sötét lelket pusszantok! :*

UI.: Kritikákat boldogan várok.

arch enemy e-mail | 2004-05-24 07:01:40 | 672.
aki olvasta ezeket a könyveket,írhatna:necronomicon
agrippa:titkos bölcselet
sátánistákat keresek.
"exo monicia bovosz"

arch enemy e-mail | 2004-05-24 06:56:06 | 671.
aki olvasta ezeket a könyveket,írhatna:necronomicon
agrippa:titkos bölcselet
sátánistákat keresek.
"exo monicia bovosz"

arch enemy e-mail | 2004-05-24 06:55:35 | 670.
aki olvasta ezeket a könyveket,írhatna:necronomicon
agrippa:titkos bölcselet
sátánistákat keresek.
"exo monicia bovosz"

blackdingostar e-mail | 2004-05-23 00:41:36 | 669.
Lolina és Ianus,mikor lesz az esküvő?
(bocs:))
Elnézést,ha beleszólok az "egyoldalú" vitába,
de mit is akartok elérni ezzel?
Ianus: diadal,a vita virtusának élvezete,talán már szánalom is kissé,megsebzett áldozatod felé?
Ha törekedsz rá,hogy elméjét megváltoztasd,már ha tényleg van célod felé,szerinted így eredményre jutsz vele?(Sajnos én sem tudom,hogy kéne,de nem így az biztos.)

Lolina:nem az számít ki milyen okos,vagy ki tud jobban vitatkozni.Szerintem a lényeg,hogy mit érez és mit tesz annak tudatában emberi valód,ami veled történik.

(Hülyék közt a bolond az igazi király!)+(nem akartam írni,de félek félreérted,ez irónikus humor akart lenni,nem rád vonatkozik!!!)

Enimmu e-mail | 2004-05-16 03:38:13 | 668.
Szia! O sohasem sullyedt le a szintedre. Ezt pedig nem hivjak felenk gyozelemnek: "Föladom, nyertél 100* jobban ismered a Bibliát mint én."
Rutinod neked? Miben van aranyom? Mert nem ebben, az biztos :]


Előzmény: Lolina (667.)
Lolina e-mail | 2004-05-12 21:05:01 | 667.
Hoztam neked egy kellemes kis idézetet LOL
"Sose vitatkozz idiótákkal - Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal." :)))


Előzmény: Ianus (661.)
kutya... e-mail | 2004-04-25 08:04:01 | 666.
Na most vagyok jó pozícióban! Igen, révbe értem!!
kutya... e-mail | 2004-04-25 08:02:35 | 665.
Na it én leszek a 666.ik. De sietnem kell a templomba. :)
Kick Ass Rock 'n' Roll!

Lolina e-mail | 2004-04-24 12:49:59 | 664.
Ez javítás volt, nem kerestem meg.

Előzmény: Lolina (663.)
Lolina e-mail | 2004-04-24 12:41:03 | 663.
adtál

Előzmény: Lolina (662.)
Lolina e-mail | 2004-04-24 11:54:45 | 662.
Sziiióóó!

Szerintem, könnyen feladtad, talán félsz? hiszen én csak egy félkegyelmű vagyok :)))))
Amúgy nem emlékszem, hogy attál volna választ a rock és a sátánizmus kapcsolatára.
Ha igen, akkor mondd meg hol, és azt az egyet visszaolvasom :DDD


Előzmény: Ianus (661.)
Ianus e-mail | 2004-04-24 04:54:00 | 661.
Üdvözletem!

"hogy mit gondolsz a kitalált középkorról?"
Offtopic :-)

"amúgy észrevetted nélkülünk nem is pörög az oldal"
Mivel a témát megbeszéltnek tekintem, nem fogok már válaszolni. Távozom. Jobbulást! :-)


Előzmény: Lolina (660.)
Lolina e-mail | 2004-04-22 20:10:47 | 660.
Nem áll szándékomban, nagyon hosszasan tudsz magarázni. És én szegény földi halandó, ki halandó kézzel halhatatlanul vél munkálkodni, ehez kevés vagyok.
Úgyhogy nem olvasok. Tudod már hiányzott, hogy valaki megprobáljon kioktatni. De komoly :P
Na szóval azt szerettem volna kérdezni mester:
hogy mit gondolsz a kitalált középkorról?
Na pá, amúgy észrevetted nélkülünk nem is pörög az oldal, tyűha milyen egy páros vagyunk :DDDDD


Előzmény: Ianus (659.)
Ianus e-mail | 2004-04-22 17:44:37 | 659.
Üdvözletem!

"Föladom, nyertél 100* jobban ismered a Bibliát mint én."
A célom csak ez volt. Remélem, ezzel sikerült elérnem, hogy gondolkozz el azon, miben (kiknek) hiszel. Ha nem, csak sajnálni tudlak... :-)

"(De valyon miért is?:)"
Ismerd meg ellenségedet. :-)
De már ezt is említettem régebben...

Viszont nyugodtan olvasd el a hozzásólásaimat, mert érdemes. Ajánlom figyelmedbe Leo Taxil szórakoztató bibliáját és a keresztényi hazugságok kerülését... :-)


Előzmény: Lolina (657.)
Lolina e-mail | 2004-04-20 19:35:19 | 658.
Hopp kihagytam v.mit így értelmetlen lett, most javítom:
és hallgatom a nézeteiddel ellentétes tanokat, amiket majd a szorgalmas diákok kérdéseire majd.
Elfelejtettem, hogy volt az eredeti mondat. :(( brühühü
Remélem nem baj. :)


Előzmény: Lolina (657.)
Lolina e-mail | 2004-04-20 19:31:19 | 657.
Szerintem nem az, de nem baj ha te máshogy látod.
Föladom, nyertél 100* jobban ismered a Bibliát mint én. (De valyon miért is?:)
Na átadom a pálcát, szivesen ülök kispadba, és hallgatom a nézeteiddel ellentétes tanokat, amiket majd a szorgalmas diákok teszenek majd fel neked.
Remélem ezt azt írásomat is elviszed a haverodhoz :) (már ha létezik)
És már alig várom, hogy elemezzen, és megállapítsa rólam, hogy egy nem normális őrült, pszichópata gyilkos vagyok :P
tyújjújjúj de jó lesz kinem hagynám, amúgy nem óhajtok az előzekre válaszolni, mert nincs kedvem visszaolvasni, és mert te állsz a zöld táblánál :)))
Kösszziiii

Majd kérdezek, mester :P


Előzmény: Ianus (656.)
Ianus e-mail | 2004-04-07 22:39:43 | 656.
Üdvözletem!

Nagyon szép idézet, bár kissé értelmetlen... :-)
De ezt most az egyszer elnézem... Legalább valamit írtál... :-)
Azt azért érdekesnek tartom, hogy másoknak ráértél válaszolgatni... Bár akkor te okítottad őket :-)


Előzmény: Lolina (655.)
Lolina e-mail | 2004-04-07 18:03:49 | 655.
"Csak akkor szeretünk igazán,
ha ok nélkül szeretünk."
/Anatole France/

A többit majd megnézzük, de most nincs időm.


Előzmény: Ianus (653.)
Ianus e-mail | 2004-04-06 00:49:33 | 654.
Ha képes lennél válaszolni, akkor talán folytathatnánk egy értelmes vitát is. De te csak elkerülöd a válaszadást...
Ha már elfelejtetted volna:
581, 586, 589, 594... Ezek a lényegesebbek.

Tehát... Térjünk csak vissza a fővonalhoz... :-)))


Előzmény: Lolina (651.)
Ianus e-mail | 2004-04-06 00:39:03 | 653.
"Azért mondtam mert nem csinálsz mást csak azon élveszkedsz, hogy engem szivatsz."
Ez akkor azt jelenti, hogy mindig el fogod kerülni a válaszadást? :-)
Viszont csak a gyengékkel lehet játszadozni... :-)

"Amúgy indoklást Te se adtál!"
Az unalmasra? Tudod, nem a legjobb, ha beszélek valakihez és ő képtelen reagálni, de el nem ismeri... :-))

"Na most magamra vegyem vagy ne, döntsd már el."
Azt mondtad önálló vagy... Mégis én döntsem el? Elég lett volna, ha nem veszed komolyan. Tudod, akinek nem inge... De te felvetted :-)))

"Már kezdelek megkedvelni, kérlek ennek örömére ne használd azokat az idióta smilekat"
Ha a végén tényleg meg fogsz kedvelni - bár szerintem okot nem szolgáltattam rá (,sőt...)-, akkor válaszolni is fogsz? :-)
És nem fogom elhagyni a mosolyokat, nevetéseket. Ha vidám vagyok, azt írva csak így tudom kifejezni... :-)


Előzmény: Lolina (650.)
Ianus e-mail | 2004-04-06 00:25:47 | 652.
Végre egy kis sikerélmény neked. Szükséged is van rá :-)

Előzmény: Lolina (649.)
Lolina e-mail | 2004-04-05 22:57:53 | 651.
Ezek helyett nem tudnál v.mi újat

Előzmény: Ianus (647.)
Lolina e-mail | 2004-04-05 22:54:36 | 650.
"Szerintem a Balfasz felíratú póló NEKED jobban állna."
Legalább reagáltál végre valamire... De az indoklásod ismét elmaradt... Nem gondolod, hogy unalmas (is) vagy? :-)))
Azért mondtam mert nem csinálsz mást csak azon élveszkedsz, hogy engem szivatsz.
Amúgy indoklást Te se adtál!

"Szerintem azt a szót nem én mondtam. Veheted idézetnek is... A többit bezzeg nem vetted magadra :-))) "
"Ha ilyen "okos" vagy, vedd magadra... Ez (is) egy szép bizonyítéka az üldözési mániának. A reackiód pedig az agresszivitásodnak. "
Na most magamra vegyem vagy ne, döntsd már el.

Már kezdelek megkedvelni, kérlek ennek örömére ne használd azokat az idióta smilekat


Előzmény: Ianus (648.)
Lolina e-mail | 2004-04-05 22:45:48 | 649.
Végre elcsíptelek
Ianus e-mail | 2004-04-05 22:39:45 | 648.
"Szerintem a Balfasz felíratú póló NEKED jobban állna."
Legalább reagáltál végre valamire... De az indoklásod ismét elmaradt... Nem gondolod, hogy unalmas (is) vagy? :-)))

"Nem azért, de mi okból ítélsz meg?"
Egy ideje már elemezlek, ha tetszik, ha nem... :-)

"Amúgy is ezt, lányokra csak a parasztok mondják."
Szerintem azt a szót nem én mondtam. Veheted idézetnek is... A többit bezzeg nem vetted magadra :-)))

"Köszi az illemtanból nyújtott bizonyítványod"
Ha ilyen "okos" vagy, vedd magadra... Ez (is) egy szép bizonyítéka az üldözési mániának. A reackiód pedig az agresszivitásodnak.

Akarsz róla beszélni? :-)))

"Nos? Lesz folytatása a hittannak? Eddig olyan jól ment neked... :-DDD"


Előzmény: Lolina (646.)
Ianus e-mail | 2004-04-05 22:29:12 | 647.
Üdvözletem!

Mintha mondtam is volna, hogy nincs értelme (593, 620)... De nem teljesen céltalan. Én fejlődöm... Hogy közben Lolina ugyanott marad, ahol volt, az már szintén az ő problémája :-)


Előzmény: dead soul (645.)
Lolina e-mail | 2004-04-05 21:46:12 | 646.
Szerintem a Balfasz felíratú póló NEKED jobban állna.
Nem azért, de mi okból ítélsz meg?
Amúgy is ezt, lányokra csak a parasztok mondják.
Köszi az illemtanból nyújtott bizonyítványod


Előzmény: Ianus (643.)
dead soul e-mail | 2004-04-05 19:26:37 | 645.
bizonyos szempontból hasonlítasz a túlbuzgó kereszténykékre, akik mindenkire megpróbálják ráeröltetni a saját felfogásukat, és nem ÉRTED, hogy ez egyrészt fölösleges, másrészt céltalan szórakozás.

Előzmény: Ianus (644.)
Ianus e-mail | 2004-04-05 18:05:13 | 644.
Bizonyos szempontból indokolnád állításod? :-)

Előzmény: dead soul (642.)
Ianus e-mail | 2004-04-05 18:02:42 | 643.
Még valami kedves Lolina:
http://www.tomcatpolo.hu/index.php?mod=polok&cat=17&id=35&color=white

dead soul e-mail | 2004-04-05 17:44:03 | 642.
akár igazad van, akár nem, bizonyos szempontból ugyanolyan butácska vagy, mint lolina.

Előzmény: Ianus (638.)

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.