Click to Visit
Rock - KÉSZ ÁTVERÉS SHOW=POKOLGÉP
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  

Garfield e-mail | 2002-05-05 09:23:20 | 29.
igen! ezek OSSIAN alaplemezek! a GÉP régi (első négy) albuma már ha jól tudom nem nagyon kapható sehol! az Ossiannak is most hozzák majd ki újra a 88-as Acélszív emezét!

Előzmény: Borchee (28.)
Borchee e-mail | 2002-05-04 18:42:31 | 28.
most akkor az ossian-ról van szó? ez a gyújtópontban stb.

Előzmény: Garfield (26.)
Grizon e-mail | 2002-05-02 20:23:11 | 27.
Nekem sokkal jobban bejön a sörivók szövege, ma egész napő ezt énekeltem q:-))))

Előzmény: Garfield (26.)
Garfield e-mail | 2002-05-02 18:52:09 | 26.
Gyújtópontban, Fémzene, Utolsó lázadó...
ezek mind király albumok! de az új is jó! én mégis inkább Gép mániás vagyok! "Best of régi Gép" az az én Bibliám! a korai albumok csak másolt kazokon vannak meg! de az Adj új erőt lemez az egyik legkirályabb magyar metal korong! Rocker vagyok vállalom egy alapmű! semmi beképzeltség! semmi! mondom hogy nem erről szól! hallgass sok ilyen zenét, művelődj és előbb utóbb rájössz! ha meg nem akkor hagyd a picsába!


Előzmény: Grizon (22.)
Grizon e-mail | 2002-05-02 09:40:33 | 25.
Ok, visszaszívom az elöző kijelentésemet, nagyon jó szövege van, kcisit ez is önironikus és vicces q:-))Na ennek a számnak a szövege télleg tetszik, nagyon bejön, de lehet hogy csak azért mert én is "Sörivó vagyok" q:-))).
Tetszenek benne a kis apró poénok pl.
"Elrontasz mindent azzal, ha vedelsz mint egy disznó
Időnk most mint a tenger, de elég néhány korsó" erre hátulról benyögi valaki:30? q:-))
Szóval télleg jó, nagyon poénos szám és ezt az életstílust teljesen át tudom érezni, magamának vallhatom a sörivóságot q:-))))


Előzmény: Grizon (24.)
Grizon e-mail | 2002-05-02 09:27:39 | 24.
Hmm...elég lassan jött le q:-))Na szóval meghallgattam (egy párszor...) és 1részt nagyon szimpatikus szövege van:"Rocker vagyok, vállalom"...eddig jó, felvállalja saját magát és nem búlik semmilyen maszk mögé.De viszont(tudom, tudom, ilyen nincs a magyar nyelvben...)benne van az ilyen truemetalos arcokra jellemző beképzeltség is:"Jót és rosszat elbírom" és még csomó ilyen van benne, hogy mivel ő rocker bármit kibír, hű de erős...Aztán nézzük meg az első pár sort:"Aznap mikor megszülettem
Hulló csillag volt az égen"
Ez is elég beképzelten tünik, de kiváncsian várom a te szöveg elemzésedet is Garfield...Mingyárt letöltöm a sörivók cimű számot is, azt még nem ismerem, de kiváncsi vagyok rá, biztos benne lessz, amit mondtam, hogy "mivle rocker vagyok és hű de kemény ezért megiszok 8 korsó sört és aztán belefexem a hányásomba..."


Előzmény: Grizon (23.)
Grizon e-mail | 2002-05-02 09:10:42 | 23.
Töltöm az Ossiantól a rocker vagyokot...de már ismerem ezt a számot, osztálytársaim mindig hallgattatják velem a "zenét"...

Előzmény: Grizon (22.)
Grizon e-mail | 2002-05-02 09:08:55 | 22.
Oké, megígérem hogy ma letöltök 1-2 albumot és meghallgatom őket, ajánlasz valamit?
Hc topicban döntetlent hirdettünk, nézz csak utána q.-))


Előzmény: Garfield (21.)
Garfield e-mail | 2002-05-01 13:15:32 | 21.
Akeláéknak hiányzik egy kerekük azért csináltak egy Földi Örömök elnevezésű albumot! egyébként nem az a zene jellemző az AKELA-ra! az csak egy poén lemez volt!
és amit mondtál abban nincs igazad! mondom hogy hallgass meg néhány számot vagy albumot mert ezekkel a beszólásiddal csak a hozzá nem értésedet és a tájékozatlanságodat bizonyítod! ez nem erről szól! értsd már meg! HC topicban is már egyszer felvilágosítottak a hozzáértők amikor hülyeségeket irogattál! a tradicionális Heavy metal viszont az én területem! ne próbáld már meg nekem bemesélni hogy miről is szólnak valójában ezek a dalok! egy ideje már ezt az életet élem amiről ezek a srácok zenélnek és énekelnek! ha valamivel azonusulni tudok akkor az ez a stílus és tudom hogy kúrvára nem a külsőségeken van a hangsúly! ezek a dolgok mind belülről fakadnak! nem a kib pózolásról szól! nem hiába használják a true metal kifejezést is!


Előzmény: Grizon (20.)
Grizon e-mail | 2002-05-01 10:36:02 | 20.
Mondom hogy nem vallom magaménak ezt az életformát és számomra nevetséges, túlságosan a külsőségeken alapul, meg akarják mutatni azt, hogy "iszunk, hányunk belefekszünk és hú de rokerek vagyunk"...Kicsit nevetséges ez a lázadás...Szerencsére ezt azért egy idő után kezdik felismerni a bandák és egy idő után már maguk is egy kicsit viccesnek találják ezt...ilyenkor kerül elő az önirónia, ami példaértékű mondjuk az Akelában..."alul farmer felül bőr,kedvencem a csapolt sör" q:-))

Előzmény: Garfield (19.)
Garfield e-mail | 2002-04-30 16:35:26 | 19.
akkor lesz manapság valami divat ha a média felkapja!
ha te a Rock and Roll démon és egyéb OSSIAN vagy Gép szövegeken röhögsz akkor a true rockerek életérzésén, életformáján és gondolatain röhögsz! szerintem tényleg érdemes lenne meghallgatnod néhány korai nótát hogy legyen valami átfogó fogalmad a dolgokról! és nem a z+ meg egyéb csatornákon sugárzott klippek alapján ítélni! nekem pl az olyan művek mint pl.: Újra születnék, Jel, Mindhalálig Rock and Roll a kedvenceim! nem a drogokról szólnak csak az életünkről!


Előzmény: Grizon (18.)
Grizon e-mail | 2002-04-30 12:36:01 | 18.
Nem értm az elent mondást...A Rock&Roll Démonon röhögtem, mind a zenén, mind a szövegén(a klipről már nem is beszélve)....és azt sem mondtam egy szóval sem hogy a szöveg tetszik...lehet hogy jók a szövegek, de nekem nem jönnek be, mivel olyan a mondanivalójuk, aminek a lényegét én nem vallom a magaménak, sőt még egy kcisit nevetségesnek is találom...Ettől függetlenül lehetnek jók azok a szövegek, ha egy olyan ember hallja őket, aki magáénak vallja ezt az életmódot...Én pl utálom Ady-t, de elismerem hogy tudott verset írni, csak nekem nem jönnek be a versei...Elismerem Paksit is, még ha nem is szeretem...

Viszont most te mondtál ellent saját magadnak, méghozzá egy mondaton belül..."A KoRn egy nagy reszelés, ami alatt egy nagy nyöszörgés van(divat az egész)"Na akkor hogy is van ez...nagy reszelés meg nyöszörgés, tehát hallgathatatlan vacak, ami egyáltalán nem fülbemászó...de akkor hogy lehetne divat, ha semmi nincs benne ami megfogja az embert?Általában az szokott divat lenni, amit az egyszerű emberek is fel tudnak fogni és nagyon fülbemászó, dallamos az egész...de szerinted a KoRn nem az, ergó nem is lehet divat...

Systemről meg anniyt, hogy elég nehezen fogadható be, de ha megbarátkozol vele, akkor meglátod benne a szépséget...pl az ő szövegeik nagyon bejönnek, nagyon pacifisták a srácok és én is az vagyok...És persze van amikor a drogról énekelnek, de azt lágyan és nagyon költőien teszik, szóval érdemes lenne a szövegeiket is áttanulmáynoznod...


Előzmény: moRtiZ (17.)
moRtiZ e-mail | 2002-04-30 06:56:10 | 17.
Grizon most ellentmondtal magadnak, az elozo kommentedbe meg a Rock'n'Roll Demonon rohogtel, mostmeg mar a zene nem tetszik, ha a szoveg rendbe is van. Szerintem Pokolgép isten banda, kurvajo szovegekkel, es zeneileg is nagyon rendben van, a Pokolgep egy kellemes Heavy Metal banda, nem pedig trash, death, nu-metal vagy tudomisen micsoda. Te pl. nevetsz a Pokolgepen, de ha megnezed a koRn egy nagy reszeles, ami alatt egy nagy nyoszorges van (divat az egesz)... Ugyanugy mint a SOAD-ban sem fogom hogy miert jon be a nepekbe. Egyebkent ha ennyire nem ismered a Pokolgépet, csak egy pár számcím, amit ha meghallgatsz, biztos elgondolkozol: Ítélet helyett, Itt és Most, Hol van a szó...

Előzmény: Grizon (14.)
Garfield e-mail | 2002-04-29 20:33:59 | 16.
ha ma húsz ember nem jött oda hozzám, akkor egy se, hogy látott a TV-ben! az egyik srác még fel is vette! majd elkérem tőle! bár a Pokol bár klippet se láttam és állítólag ott még rám is zoom-ol a kamera! mondjuk azon még elég mókásan nézek ki! azóta nem láttam ollót! igazából nem is hiányzik! a hosszú haj felvidít ahogy az a 94-es a farkasfarsangon is elhangzott! bár még ráférne még vagy 20cm! :))

Előzmény: Marque (13.)
Garfield e-mail | 2002-04-29 19:04:19 | 15.
bocs az Ossian tényleg nem! de a ManoWar-nak már a korai lemezein is voltak elég gyilkos számai! Kill with Power pl!

Előzmény: Máté1 (10.)
Grizon e-mail | 2002-04-29 16:57:03 | 14.
Hmm..egyrészt én nem a szövegen, hanem a zenén q:-))Szöveg lehet hogy jó, de lehetnek jók a szövegei egy bandának, ha olyan zenét játszanak ami nekem nem jön be...akkor max elolvasom a szövegeket, mintha verset olvasnék és nem hallgatom hozzá ezt a borzalamt...

Előzmény: Garfield (9.)
Marque e-mail | 2002-04-28 11:05:42 | 13.
Jó voltál, láttalak!
Garfield e-mail | 2002-04-28 09:50:56 | 12.
nem láttam sajnos! elráncigáltak Black-Out lemezbemutatóra de kib. unatkoztam úgyhogy elaludtam a koncertjük alatt! az is egy érdekes banda! magamtól soha nem hallgatnék ilyen zenét! most láttam őket először! a dob és a bass nagyon ott volt de a többi, meg a zene egésze nagyon nem tetszett! pedíg magyar zenekarhoz képest nagyon jól szóltak csak hát ez kúrvára nem az én stílusom! olyan volt minth a Junkiest és a linkinparkot összekevernék! de a bass gitáros a Stone Henge-ben is nyomja meg van 2 jazz zenekara is ahol zenél! gondolom ide csak bóhóckodni jár mert S.H. progresszív zenéje és ez a black-out ég és föld! mondjuk hülyeség volt ezt így összehasonlítani de mind1! legalább berugtam (ezen a 7-en már harmadszor)!

Előzmény: Thomas (11.)
Thomas e-mail | 2002-04-28 07:22:52 | 11.
Na, láttam a tegnapit, jó volt!!! :D
Bár volt jónéhány olyan arc, akiknek nem igazán mernék érettségi papírt adni a kezébe, de láttam, voltak akik azért vették a lapot (gondolok azokra, akik pacsiztak a srácokkal).


Előzmény: Garfield (1.)
Máté1 e-mail | 2002-04-27 20:16:50 | 10.
Már megbocsáss,az Ossian mitől kemény?

Előzmény: Garfield (9.)
Garfield e-mail | 2002-04-27 09:46:44 | 9.
Rock and Roll Démon egy kúrva jó szám! Paksi Endre meg amúgy is az ország talán legjobb szövegírója! csak az ő szövegeinek az értelme nem jut el az agyacskádig! ez nem baj! valaki röhög rajta, engem meg kiráz a hideg mert annyira tetszik! ugyan ez a helyzet a ManoWar-ral is! csak jó ha tudod ez nem kib pózolás hanem belülről fakad! kib heavy metal, kib kemény és kib tradicionális! semmi új hullámos hülyeség! nincs korn meg nemtom milyen hatás! tudod mi volt annak idején a korai GÉP koncerteken?! bőr, szegecs, maszkok, sisakok, fegyverek, jelmezek és heavy metal! de ha leemeled a polcról a Kill' em All-t és odafigyelsz egy kicsit a szövegre rájössz hogy az is erről szólt!

Előzmény: Grizon (8.)
Grizon e-mail | 2002-04-24 17:16:39 | 8.
Nem a motoros életmód a gáz, sőt!Nekem a zene tünik egy kicsit nevetségesnek...de mondom ez magánvélemény...de mondok egy példát...amikor meghallottam az Ossian Rock&Roll Démon cimű szerzeményét...hát erősen rámtört a röhögőgörcs q:-))

Előzmény: Garfield (7.)
Garfield e-mail | 2002-04-23 21:22:03 | 7.
kúrvára nem nevetséges! normális mondanivalója van és szó sincs a keménykedésről! szerintem valamit nagyon félreértettél! ezek az emberek mind hisznek a Meatalban! számukra ez nem csupán egy zenei stílus hanem egy életforma egy vallás! a motor meg hozzátartozik ehez az életvitelhez! lásd ManoWar!

.....If you like metal you're my Friend,
And that bike out in the yard well that's my wife...


Előzmény: Grizon (6.)
Grizon e-mail | 2002-04-23 12:55:48 | 6.
Detó így vagyok vele...Az ilyen "magyar mototros hű de kemény metál" valahogy egy kicsit nevetséges, pedig soxor nagyon tehetséges emberek játszanak a zenekarban...Bocs Garfield, magán vélemény, te meg a KoRn-t nem szereted q;-)))

Előzmény: Thomas (4.)
Máté1 e-mail | 2002-04-22 19:53:49 | 5.
kössz az infot!:)a haveroknak már leadtam a drótot,jó lesz:)

Előzmény: Garfield (1.)
Thomas e-mail | 2002-04-22 19:31:45 | 4.
TOTÁLIS METÁÁÁÁÁÁÁÁL!!! :D
Nem fikázom, csupán nekem úgy cuzámme nem jön be a magyar tradícionális vonal. De ez csak az én véleményem...


Előzmény: Garfield (3.)
Garfield e-mail | 2002-04-22 19:15:14 | 3.
TOTÁLIS METAL egy isten album! nem fikázni mert begurulok!

Előzmény: Thomas (2.)
Thomas e-mail | 2002-04-22 15:10:56 | 2.
Hú, hétvégén egy bulin azzal kínzott minket egy haver, hogy berakta a Géptől a TOTÁLIS METÁLt... :o Több se kellett...mindegy, helyreraktam magam az új Down-nal... <:D

Előzmény: Garfield (1.)
Garfield e-mail | 2002-04-21 09:25:16 | 1.
BENNE LESZEK A TV-BEN!!! hogy miért?
tegnap azaz ápr. 20-án került megrendezésre a Pokolgép "te sem vagy más" lemezbemutatója a PECSában ami egyben a legendás csapat 20. szülinapja is volt!
a lényeg hogy az uccsó előzenekar után már teljes melszélességgel feszültem a kordonnak várva Kukovec tanárúrék produkcióját mikor hirtelen 3 fehérpólós selyemfiú jelent meg a szinpadon fejmikrofonnal és belekezdtek valami V-tech szintű produkcióba! a metalosoknak se kellett több! egyből megtelt a koncertterem első 2/3-a! köpködtünk, sörösdobozokkal dobáltunk, sört locsoltunk! nem hallottunk belőlük semmit a hangos kúrvaanyázások és a füttyszó miatt! fogalmunk se volt hogy ezek miért vannak itt csak azt ajkartuk hogy már takarodjanak el a pi...-ba! ezért aztán mindent megtettünk! ha 30 sörösdoboz nem landolt a színpadon akkor egy se! az első sorbol kínáltam meg az egyik gyökeret egy adag sörrel mire a biztonságiőr odajott és elkezdett fenyíteni! aztán visszakúsztam a helyemre és folytattam azt amit elkezdtem! aztán végre lenyomultak a sznpadról 3-4 sörösdobozt még utánukvágtak! majd fél perc múlva az egyik a szokásos göndör parókába és egy üveg pezsgővel visszatért! akkor már leesett hogy mi a trágya volt ez az egész! de a csávónak most se örült senki! kifütyülték a francba! aztán megjelent a Tanár úr és akkor már mindenkinek jobb volt a kedve! mondta hogy letakarítják a színpadot és jönnek!

aki kiváncsi a lúzer pofámra az az első sorról készült felvételn megtalál! piros szakadt póló, szőke haj, baba arc! nemtom mikor adják le az anyagot! de majd megnézem az újságban!

a Pokolgépről meg csk annyit hogy megint kúrva jók voltak! nem volt semmi mikor az ősi Gép nótákat Nagy Feró, Kalács és Rudán Joe hármasban összeölelkezve énekelték! még sok sikerekben gazdag évet kívánok ennek a zenekarnak amelyik talán a magyarok közül legközelebb áll a szívemhez!


1  2  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.