Click to Visit
Rock - Ha választanotok kéne: Hip-hop, vagy disco?
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  4  5  

csupor e-mail | 2006-02-18 20:20:14 | 35.
Inkább rapp mint disco..Azok csak állandóan azokat a tuc-tuc-os zenéket nyomattyák má olyan uncsi...De inkább a rock..
Ellák e-mail | 2005-11-15 02:22:19 | 34.
stevie írta: "Rapbuli meg felénk nem sok van. Ha meg lenne oda általába balhés faszkalapok járnak, meg gyanúsított kinézetű cigánygyerekek, mint régebben amikor még volt."

Én voltam már elég sok rapbuliba, de olyan balhé még nem volt, amit a reppesek kezdtek volna, főleg nem egymás közt. Arra már láttam Én is példát, hogy jöttek skinheadek, vagy discosok kötekedni, de szerintem egy discoba sokkal több a balhé, mint egy rapbuliba.
Egyébként semmi bajom a többi stílussal se, van nagyon sok rocker haverom is, meg jó pár rockzene, ami tetszik nekem. Pl.: a Junkies szerintem egész jó zenét csinál.
De azért maradok az ilyen reppesebb dolgoknál.


Előzmény: stevie (25.)
stevie e-mail | 2005-11-03 11:25:37 | 33.
Aki tényleg szeret, az elnézi a sajátos dolgaidat. Én is ha lenézek ide-oda szórakozni, látom hogy bejövök olyan csajoknak is, akiktől igen távol áll a rockzene...múltkor is az állomáson úgy megbámult két kiscsaj bőrdzsekiben, hogy csak na

persze nekem is az lenne az igazi, hogy egy viszonlyag csinosabb és igényesebb csajom legyen,aki azért nem néz ki cicababának és imádja a metált...na meg engem is:)


Előzmény: Nightqueen (31.)
cnet e-mail | 2005-10-30 20:02:12 | 32.
1000 x a hip-hop mint a disco!! Utálom a disco zenét. Meg a disco-kat is utálom. Úgyhogy 1000x-szer jobb a hip-Hop!!!
Nightqueen e-mail | 2005-09-20 14:03:47 | 31.
Nekem tapasztalat.
Volt egy srác, aki odavolt értem, nekem is tetszett. Összejöttünk, de nagyon sok gond adódott abból, hogy nem rocker.
Engem állandóan leszólt a stílusom miatt, a pogót gyerekes hülyeségnek nevezte, a rock and roll életfelfogást túl pörgősnek, elviselhetetlennek tartotta.
Az is rossz volt, hogy eljött ugyan a koncertre, de nem lehetett vele tombolni.
Mennyivel jobb érzés az, ha ott vagy a koncerten azzal együtt, akit szeretsz, és ő is ugyanúgy fújja a számokat, mint te. Sokkal jobb hangulata van, mint egyedül tombolni, és örökké arra figyelni, hogy a másik unatkozik-e...


Előzmény: stevie (30.)
stevie e-mail | 2005-09-20 13:25:53 | 30.
Ha rendes az a lány és odavan értem, akkor miért ne?

Előzmény: Nightqueen (29.)
Nightqueen e-mail | 2005-09-19 14:19:37 | 29.
Ez mondjuk érdekelne, hogy miért nem jönnek be neked az olyan csajok.
Mert az egy dolog, hogy én nő vagyok, és nekem nem szimpatikus, mert én esetleg féltékenységből (távol áll tőlem, hogy ilyenekre féltékeny legyek!!!) mondhatnám rájuk, hogy nem jön be.
De mint pasi, ha végigmész az utcán, és látsz egy rózsaszínbe öltözött csajt, akinek tényleg jó az alakja, és tuti szép arca van, akkor is azt mondod, hogy nem tetszik? Ennyire összefügg a ruha és az, hogy mennyire jön be?
Mert nekem az ismerőseim között egy csomó rocker srác azt mondja a csinibabákra, hogy azért jó lenne megdugni.
Persze, azt azért gondolom, hogy komoly kapcsolatra nem vetemednél egy ilyen csajjal! :)


Előzmény: Dark Lord (28.)
Dark Lord e-mail | 2005-09-17 09:56:08 | 28.
"a diszkóban legalább sok a csinos lány."-izléek és pofonok:)
nekem mindjuk nem jönnek be mikor a hasukig kivágott ruhában lejtik a vonaglásukat..........hehe


Előzmény: stevie (25.)
Nightqueen e-mail | 2005-09-15 07:27:41 | 27.
Hú, ez a könyv nagyon érdekes az ismertetőd után! Jó lenne beszerezni, és elolvasni!

Amúgy nem tudok választani, mert egyik stílus sem tetszik a metalon kívül.
"Rockernek születtem..." És ez nem is fog változni.


Előzmény: sickorchid (12.)
xasr e-mail | 2005-08-26 10:28:04 | 26.
had jegyezzem meg, h vannak diszkós, és rokkercigányok is
Rapbuli meg van elég sztem, és egyikböl sem lesz tömegverekedés, mert mindenki azér megy oda h jól érezze magát, és meghallgassa a kedvencét
2pacot hallottál már? neki is dallamosak a refrénjei, és elképesztően jó számai vannak


Előzmény: stevie (25.)
stevie e-mail | 2005-08-21 21:38:22 | 25.
Mindkét stílusban hallottam már egész jót és oltári nagy fost is. A Luniz-tól az I got five on it egy kurvajó rap szám, mert jó a dallama, meg énekes a refrénje. Aztán diszkóban egész jó pl. a Greece2000, vagy milyen c. szám (ez is a dallama miatt jön be valamelyest), meg Paul Okenfold (vagy ki) is egész tűrhető. Nekem pl. még a 100 évig várnék rád című szám is egész tetszik, szép a szövege, meg jó a refrén dallama.

De a diszkóban legalább sok a csinos lány. Rapbuli meg felénk nem sok van. Ha meg lenne oda általába balhés faszkalapok járnak, meg gyanúsított kinézetű cigánygyerekek, mint régebben amikor még volt. Úgyhogy talán disco, de elsősorban a lányok és a viszonylag jó hangulat miatt. Utána irány haza Megadeth-et és Pantera-t hallgatni!

sickorchid e-mail | 2005-07-29 15:32:06 | 24.
"Vannak olyan emberek,akik nagyon befolyásolhatóak..."Egyértelmű,és erre írtam,hogy az idiotizmusért meg kell fizetni az árat.Ez egyszerűen az élet velejárója...Kinek lenne a feladata,hogy az ilyen "szerencsétleneket" istápolja?Max.a rokonainak.Én ezekkel az emberekkel nem törődöm,erre szoktam mondani,hogy van,akiben több személyiség is lakozik,és van,akiben egy sem.Ez utóbbi jellemző az ilyen könnyen befolyásolható emberkékre.
Dark Lord e-mail | 2005-07-29 13:12:47 | 23.
jó ez igaz de vannak olyan emberek akikm nagyon befolyásolhatók és akkor átvehetik pl a zenéből is a rossz példát....

Előzmény: sickorchid (21.)
sickorchid e-mail | 2005-07-27 12:25:29 | 22.
A lenézés nálam olyan dolog,hogy a dondolataimat nem tudom és nem is akarom cenzúrázni,finomítgatni.A lenézés olykor teljesen ösztönösen jön.Nem tartom ugyan túl jó dolognak,az utálat ezerszer jobb,de ahhoz,hogy vkit utálni tudj,tisztelned is kell emellett,ha ez nem sikerül,marad a lenézés.Nálam legalábbis.
sickorchid e-mail | 2005-07-27 12:12:06 | 21.
A zene felelőssége...Sztem nem a zene vagy káros könyvek miatt olyan a társadalom.Hiszem,hogy az ember mint faj nem fejlődik,tehát tartósan nem lesz se jobb,se rosszabb,Csak a technika fejlődik.Nem azért lesz vki kurva vagy gyilkos vagy öngyilkos,mert meghallgatott ilyen-olyan zenét.Hanem azért,mert az illető tudatlan,idióta,a szülei idiótának nevelték.Vagy mert ilyen az alaptermészete,ő ezt élvezi.Mindenki vállalja a tetteiért a felelősséget,és ne akarja azt másra áthárítani,pl.a zenére.Mindenki azt tesz az életével,amit akar,a hülyeségért olykor nagy árat kell fizetni,de aki hülye,haljon meg
Dark Lord e-mail | 2005-07-26 09:23:21 | 20.
discosok:nem nézem le őket de mindig elmosolyodom amikor mondjuk meglátok valakit baffalloba kacsa táncot táncolni..:))

hip-hop rap meg az ilyesmik:nem vitatom h vannak belöle "jó" számok is de mondjuk ha bekapcsolunk bármely zene tévét sakkor egyszerüen ömlik a szenny az ilyen zenékből:tényleg a legtöbbnek az a szövege h van pénzem nagy autóm tele vok kurvával és ez pl:nagyon rossz példát nyújt a fiatalságnak....lányokat a kurvaságra neveli stb stb...
nem vitatom a rock zenében is rengeteg szenny van de azért nem annyi mint az ilyenekben......
de azokat az emberkéket akik mondjuk más stilust képviselnek tényleg tök felseleges lenézni mert úgy az e,ber rengeteg mindenkit elveszithet!!!!nem a stilus dönti el h milyen jó fej..stbbb....a közös téma sem feltétlenül a zene lehet.....
nagyjából ennyi



inkább nem választok.....

sickorchid e-mail | 2005-07-16 15:01:53 | 19.
Mourner:Az én véleményem volt irónia azzal kapcsolatban,hogy milyen fasza a rap,csak mintha ezt xsar nem fedezte volna fel.
Ariana e-mail | 2005-07-16 07:13:25 | 18.
Itt vagyok!
Tényleg fura h. itt van ez a téma,de legalább lehet mit fikázni:) Jo ez vicc volt,mert már írtam h. semmi bajom azokkal,akik más zenét hallgatnak mint én.
M.:neked se kéne bunkonak lenni a hip hop-osokkal vagy bárkivel aki nem metálos.Én is utálom ezeket a zenéket,de attol még nem kell h. "kinyaljanak"....

Kovda e-mail | 2005-07-15 17:44:04 | 17.
"nem mint a hip hop ami csak a kocsik kurvak es penz korul forgo kinek van nagyob bandaja szoveget irjak"

Ne a magyar hip-hop-ból indulj ki. Majka meg Dopeman meg Ogli-g nevetséges szövegileg és zeneileg is.

Amúgy mi a faszt keres egy ilyen topik a rock kategóriában?

Kovda



Előzmény: Mourner (16.)
Mourner e-mail | 2005-07-15 12:34:47 | 16.
sickorchid mit akarasz ere mondani en nem akarok gunyolodni sankivel de a metal zenet tarom az igazsag zenejenek rock zene azert a vilag masig felet is meg vilagitja nem mint a hip hop ami csak a kocsik kurvak es penz korul forgo kinek van nagyob bandaja szoveget irjak
ugy hogy rock!

sickorchid e-mail | 2005-07-14 13:55:32 | 15.
Mourner:Most komolyan,a hip-hopról szóló véleményemet lehetséges irónia nélkül olvasni?Úgy tűnik,a gúny felfedezéséhez is kell némi intelligencia...
Mourner e-mail | 2005-07-11 17:50:02 | 14.
disco hip hop SZARSAG!nem toleralom a hazugsagot es enek semijen formajat!rock metal igazsag!
ha elfogadod a hazugsagot elfogadod a vereseget!
rock mind orokre!

a discosoknak meg csak anyit:

szopjanak meg!

sickorchid e-mail | 2005-07-11 14:19:23 | 13.
Ariana:Teljesen eltűntél.Azért néha látogatod még a fórumot?
sickorchid e-mail | 2005-07-06 15:16:28 | 12.
ariana:tiszta furcsa,hogy akit eddig kérdeztem,senki nem ismerte,mondjuk én is Manson miatt olvastam el.Röviden arról szól,hogy Basil(festő)fest egy portrét Dorianról,aki egy gyönyörű,de buta fiú,még mentes a világ mocskától.A festő barátja,Lord Henry azonban elkezdi befolyásolni,milyen szép is a fiatalság,utána használhatatlan ronccsá válsz,stb.És Dorian azt kívánja,hogy bárcsak a kép öregedne meg és viselné bűnei gyalázatát,míg ő örökre fiatal maradna,és ez fog történni,nagyon gonosszá válik,míg megutálja önmagát...Szóval ha szereted az ilyen típusú történeteket,mindenképp olvasd el
Ariana e-mail | 2005-07-06 06:52:36 | 11.
Én nem ismerem azt a könyvet,de elfogom olvasni ha megvan v.hol,mert én is szeretek olvasni.Én most az angyalok és Démonok c.könyvet olvasom.Az is elég jó.
sickorchid e-mail | 2005-07-04 08:13:05 | 10.
ariana:vicces ez a topik,nem?én se az alapján ítélek meg vkit,hogy milyen zenét szeret,de hogy jól eltudjak beszélgetni vkivel,kell vmi közös téma.mondjuk a zene srorosan összefügg az irodalommalnálam,szeretek olvasni,Wilde:Dorian Gray Arcképe szerintem fantasztikusan érdekes könyv.Ismeri valaki?
xasr e-mail | 2005-06-29 15:19:34 | 9.
Télleg reszpekt h ien nyitottak vagytok a témára, más zenei világokra...ezt kevesen mondhattyák el magukról
xasr e-mail | 2005-06-29 15:18:29 | 8.
nekem semmi bajom a rock zenével, igaz repper vok, de ha van egy oan szám, ami ugy megteccik, akkor azt szívesen meghallgatom.
Van különben rappben is érzelmes szám
pl 2pacnak is van, és ugye mostanában elkezdtünk énkeleni is:)

xasr e-mail | 2005-06-29 15:16:11 | 7.
végre látni ezen a kibaszott fórumon jófej srácokat is:)
Ariana e-mail | 2005-06-27 09:53:02 | 6.
Sickorchild:látod?mi mindig találkozunk...jó véleményt írtál.Tök jót nevettem./+ értelembe/ Az én testvérem pl. teljesen discos.Vagy housos.nem tudom hogy hivják őket.Néha harcolunk a volumennel is,de azért nem nézem le őket.azt mondják,h. a rockerek mind depressziósok.Azért választják ezt a zenét.Vitatnám,bár az én esetembe lehet h. tényleg erről volt szó.De igénytelen nem vagyok.Tényleg fontos a szöveg.Vannak olyan előadók,/pl.:Sopor Aeternus,Elend/akiknek sírok a szövegén.Olyan érzések vannak benne.Nem ítélem el a discosokat.Csak sajnálom,hogy nekik soha nem lesz ilyen élményük.De őket az dobbja fel.Legyen.Én szerencsés vagyok,h. megtaláltam saját magam...Más nem érdekel...
sickorchid e-mail | 2005-06-26 16:06:11 | 5.
Valóban nagyon vagány a rap,a szöveg is biztos nagyon odavág...A klipek meg!Tele vannak zseniális elmék által megfejtendő,mély jelentéstartalommal!!!Itt egy piros autó,ott egy fasza rapper csávó,amott egy csinos kis bige,na meg az a sok aranyékszer(hiába,az a kemény gettóélet-ahol az Életbenmaradás acél,vagy lősz vagy te kapsz egy golyót a fejedbe.)Szóval biztosan valóban tök fasza az egész,de ha megbocsátasz,én maradok a rocknál.
xasr e-mail | 2005-06-26 11:33:54 | 4.
hát nemértelek...
Ha neked a szöveg a fontos akkor hogy mondhatod a reppre hofy üres? annak a jó szöveg a lényege
Találós vagány, és jól rímelős szöveg
nincs is annál királyabb érzés mint egy kurvajó dallamra kurvajó szöveget reppelni;)


Előzmény: sickorchid (3.)
sickorchid e-mail | 2005-06-25 20:01:56 | 3.
Nos,egyiket se.Erre a kérdésre nem tudok válaszolni,számomra egyik se jelent semmit,mindkettő üres.Na,nem mintha bizonyos rockbandáktól nem állna fel a szőr a hátamon, a Tankcsapdát pl.kifejezetten utálom,az új albumuknak nem sok mondanivalója van sztem,ja és ha vki énekesnek nevezi magát,minimum meg kéne tanulnia énekelni,nem?
Számomra 1ébként elsősorban a szöveg a fontos,azért kötöttem ki arocknál.(a Christian Death-nrk pl.sztem kifejezetten jók a szövegei,bar minden csak nézőpont kérdése

stanleykubrick e-mail | 2005-06-23 19:20:32 | 2.
Nem vagyok rocker se popper, hanem rock zenét halgató homo sapiens. De ha már így kérdezed hip-hop az egy stílus a disco azt nem tudom, hogy így stílusként meg lehetne határozni. Viszont, ha a disco alatt azt érted amit mifelénk discoban játszanak, akkor a hip-hopot válsztom. Szeretem a Bestie Boys-t, a Handsome boy modelling scool-t, a The Roots-t, Sean Williams-et és még biztos nagyon sok jó hip-hop zene létezik, de biztos nem a fél dollárra gondoltam meg a sok pimp-re vagy akár az Ogly Dzsilidzilidzíre, aki leforgatott egy klippet és két számot ad el ugyanazzal.
xasr e-mail | 2005-06-23 13:06:46 | 1.
Ide várom a véleményeket, hogyha választanotok kéne, nektek rokkereknek, meiket választanátok:
Hip-hop, vagy disco?


1  2  3  4  5  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.