Click to Visit
Rock - unsigned "numetal" bandák
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  4  5  

Grizon e-mail | 2002-07-03 13:37:44 | 19.
Mjad megnézem,nekem csak két számom van tőlük...

Előzmény: Máté1 (7.)
Thomas e-mail | 2002-07-03 12:03:59 | 18.
A címadó is sokkal brutálisabb, mint bármelyik mai "nu" banda (az egy dolog, hogy ott még voltak enyhe Korn hatások, de az még nem jelent semmit). Teljesen fölösleges összehasonlítani egy Spineshank-kel, "ég és föld; menny és pokol..."

Előzmény: Máté1 (14.)
Máté1 e-mail | 2002-07-03 11:52:04 | 17.
NONPOINT-DEVELOPMENT-azonnal leszedni!:)
Máté1 e-mail | 2002-07-03 11:49:27 | 16.
nincs valami tuti oldalad ahol komlett albumokat szedsz le?

Előzmény: sowi (9.)
Máté1 e-mail | 2002-07-03 11:47:39 | 15.
mert rosszul állsz hozzá.Ne azt nézd hogy milyen kemény a The Used.Eléggé Jimmy Eat World-ös az album,és nekem ez tetszik.

Előzmény: lzsolt (11.)
Máté1 e-mail | 2002-07-03 11:45:42 | 14.
az egyes album az volt,az volt a hasonlítási viszony.

Előzmény: Thomas (10.)
szpa e-mail | 2002-07-03 11:07:47 | 13.
ennél nagyobb f*szs*g nem nagyon van, mikor azt hallom hogy a slipknot nu-metal.
meghallgattatnám 1 linkin rajongóval az iowa-t, asszem fél perc után a világból kirohanna.
röhej.

Thomas e-mail | 2002-07-03 10:02:08 | 12.
Én is unom a témát, de ilyen hülyeségeket nem tudok annyiban hagyni (bocsi, lehet hogy ez baromság a részemről, de ez van). Ez olyan, mintha a Cannibal Corpse-ra, vagy a Suffocation-re valaki azt mondaná, hogy black metal (amin a hozzáértő emberek valószínűleg sírnának, vagy röhögnének)...

Nem tartom magam baromi okosnak. Ahhoz, hogy lásd (és halld) a különbséget a 'Knot és a "nu metal"-nak nevezett bandák között, elég egy fül és egy agy.
Mutass nekem csupán még 1 zenekart az ilyen "nu-metal"-ból, ahol olyan riffelések, üvöltések, vagy duplázások vannak, mint a Slipknotban! CSAK EGYET!!!
És ne gyere azzal az elterjedt szöveggel, hogy a Slipknot azért "nu" mert scratch van benne... (ennyi erővel ide lehetne sorlni a Stuck Mojo-t is, ami - valljuk be - ökörség lenne).
Egyébként meg ez az egész "nu metalozás" egy nagy faszság, ugyanis az így definiált bandák 99%-a egyáltalán nem metal. Nevezhetnénk inkább modern rock-nak vagy akárminek...


Előzmény: lzsolt (11.)
lzsolt e-mail | 2002-07-03 09:39:10 | 11.
Jaj, de unom már ezt a "Slipknot nu metal-e" témát. Ha olyan baromi okos vagy, magyarázd meg légyszives, hogy miért nem az, és hogy egy zene mitől az!
Más: Nekem megvan a The Used egész albuma, szegény megboldogult Audiogalaxyról töltöttem még le, de szerintem 1-2 számtól eltekintve nem egy nagy durranás.


Előzmény: Thomas (10.)
Thomas e-mail | 2002-07-02 22:04:40 | 10.
Nem tudom, miért hasonlítod össze a Slipknotot ezekkel a bandákkal, mikor Corey-ék egyáltalán nem "nu-metalt" játszanak...

Előzmény: Máté1 (4.)
sowi e-mail | 2002-07-02 21:25:43 | 9.
jó-jó elismerem, rossz az elnevezes, nem nu metalt kellett volna irni, mind1, nem ez a lenyeg. Ha lesz valami komolyabb neteleresem folrakom az osszes mp3am szerverre aztan lehet tolteni ezerrel mindenfelet, bar ez meg a jovo zeneje... a stutterfly-t a dotmp3.tk oldalrol szedtem, amugy az mp3.com-on is van par szam:) van ott downside is azt is erdemes leszedni. Tudom hogy vannak paran akik ismerik ezeket a zeneket, de Mo-on eleg sok ember nem lat tovabb a LinkinPorknal, szal ha valaki esetleg szelesiteni akarja a latokoret annak ez eleg jo kiindulasi alap lehetne...vegulis ezert csinaltam a topicot...american head charge is atom möd zuz ha vki meg nem ismerne:)
Máté1 e-mail | 2002-07-02 20:43:43 | 8.
ezeket te honnan szeded le?Stutterfly-ról csak annyit tudok hogy a hónap bandája voltak egy site-on,semmilyen számot nem találtam tőlük a keresőkön.

Előzmény: sowi (1.)
Máté1 e-mail | 2002-07-02 20:28:35 | 7.
mindent csak letöltő programmal lehet leszedni...sajna ez van,én is örülnék ha lenne egy oldal ahonnan leszedhetném ezeket,de hát nincs passz.
Azt hiszem az mp3.com-on van THE USED-től 3 letölthető szám.


Előzmény: Grizon (6.)
Grizon e-mail | 2002-07-02 14:56:02 | 6.
Hmmm,ezek többsége elég ismeretlen banda számomra,bár a Spineshanket+Glassjaw-t ismerem...Szerintem sem nu-metal a Glassjaw!
De ahogy Máté is mondja egy csómó ilyen banda van,nem csak Amerikában!Nem említetted pl.The Used,Taproot,Emil Bulls,4Lyn vagy nézhetünk 1-2 magyar bandát is(Busman,Subscribe,Insane,)...honnan lehetne ilyeneket letölteni?


Előzmény: sowi (1.)
Máté1 e-mail | 2002-07-02 11:58:33 | 5.
A sötét Magyarországon nem annyira...(Spineshank)
Itt elsősorban arról kéne meggyőzni az embereket hogy a Linkin Parkon kívűl is van élet...

Egyébként nekem a Primer első albuma jobban tetszett.Van egy jó kis szám is MCUD-al((hed)pe énekese)
A második album olyan koppintás ízű.
Bár jó kis szám a klippes nóta.


Előzmény: lzsolt (3.)
Máté1 e-mail | 2002-07-02 11:52:40 | 4.
Asszem ide elég kevesen fognak írni,ehhez ugyanis kell egy nem kis műveltség a témában:)de azért jó hogy valaki csinált ilyet.

Spineshank a nu-metal királya én azt mondom,elég csak a Height of Calloussness meghallgatni.Királyul ötvözi a melódikus dolgokat a brutalitással.Többre tartom ezt a bandát mint azt a szar Slipknotot.És megkockáztatom sokkal jobb az énektudása mint Coreynak.Azt hiszem lehet párhuzamot vonni a Slipknot egyes albuma és HOC album között.Egy Slipknotos havert meg is győztem vele,oda adtam ezt az albumot és egyből kedvence lett,azt mondta "hát igen,ez gyalázza a Slipknotot"
Szóval Szerintem ők viszik tovább a Nu-metalt mert már a mezőny eléggé felhígult...(Linkin Park,Pod,Limp Bizkit,Papa)

Ultraspank:hát igen sajnálom őket:(Megvan mindkét cd-jük eredetibe.(az egyik USA-ból)Iszonat jó hangja van az énekesnek.Ott baszták el hogy kurva rossz volt a menedzselésük.Egyébként van egy fasza hír amit most olvastam:már megvan az új bandájuknak a neve:
LO PRO-érdemes lesz majd utána keresgélni a neten.

Sevendust-akiket lekoppintot a LINKIN PARK.Nem tudom mit lehet róluk írni,zseniálisak.Lajon-nak
ezerszer jobb hangja van mint Chesternek.(aki már hallotta az tudja)Őket sem írnám mondjuk undergroundnak,mert Usa-ban kurva népszerűek.Rendszeresen fellépnek a show-műsorokban is.

Ill Nino-jó kis banda,bár én már rájuk untam széjjelhallgattamaz albumot.

Akkor itt lenne még olyan hogy Drowning Pool,Taproot,Disturbed,Dope,Apex Theory,Hooubastank,Finger Eleven,Hed(Pe)-a rap metal királya,vagy inkább rap-punk?,Mudvayne,Puya,
The Used.-de ezekről majd később írok,stb..

És ha tehetitek gyorsan töltsétek le a NONPOINT új albumát a Development-et(átütő lesz az USA-BAN)+plussz az előző albumról(ami elég szar volt) a What a Day-t és az Endure-t.Ja és az összes videot tőlük.Tisztára rá vagyok kattanva erre a bandára,ISTEN!!


lzsolt e-mail | 2002-07-02 07:28:04 | 3.
Hmmmm... Spineshank azért elég ismert. Ultraspank ultrakirály banda volt, nagyon nagy kár értük. Primer 55 második albuma király. Boy Hits Car? Kurva nagy, de szerintem nem nu metal, a Glassjaw (kedvenc bandám) pedig pláne nem. Az Everything You Ever Wanted To Know About Silence a világ legjobb albuma, de az új is jó.
Thomas e-mail | 2002-07-02 07:01:59 | 2.
Manowar!!! ;)
sowi e-mail | 2002-07-01 22:09:14 | 1.
Hali mindnkinek! Ebbe a topicba jo lenne osszeszedni par olyan bandat amik nem nagyon futottak be/vagy csak nalunk eleg ismeretlenek es szerintetek erdemes meghallgatni. Mindjart irok is parat: Key To Arson, Darwin's Waiting Room, Stutterfly, Boy Hits Car, Downside, Glassjaw, Primer55, Spineshank, Ultraspank.

1  2  3  4  5  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.