Click to Visit
Rock - Metalcore, Emo, Screamo, Jazzcore
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  

Sly :) e-mail | 2007-11-28 08:30:34 | 71.
Tarja is nyávogott, mégsem volt emobuzikurvabuziemo... :)

Előzmény: Arunson (67.)
joggy* e-mail | 2007-11-28 03:41:16 | 70.
homoszexuálisostürelmizónásosEmok

tegnap németen a tabukrol tanultunk.. én meg hoztam a szokáss formámat h buzi meg hasonlok erre 2en nekem ugrottak h homoszexuálisak :DD
csak finoman bánni a szavakkal :p


Előzmény: Arunson (69.)
Arunson e-mail | 2007-11-27 20:53:32 | 69.
vagy kurvabuziemok

Előzmény: Celt (68.)
Celt e-mail | 2007-11-27 11:01:05 | 68.
mer emobuzikurvák

Előzmény: Arunson (67.)
Arunson e-mail | 2007-11-24 13:08:16 | 67.
tényleg miért kell?

Előzmény: Celt (63.)
zdlr e-mail | 2007-11-23 23:21:40 | 66.
nem tudom
de nekem tetszik az afi, vagyis meg van valami régebbi cuccuk, az fasza, nem is nyávog :)


Előzmény: Celt (65.)
Celt e-mail | 2007-11-23 23:02:45 | 65.
Pl az afi 40 éves buzijänak

Előzmény: zdlr (64.)
zdlr e-mail | 2007-11-23 10:37:33 | 64.
kinek?

Előzmény: Celt (63.)
Celt e-mail | 2007-11-23 01:53:54 | 63.
a the day of the phoenix télleg nem rossz.De mér kell homoszexuálisan nyávogni?

Előzmény: zdlr (62.)
zdlr e-mail | 2007-11-22 09:36:20 | 62.
az AFI-t bírom, meg a fall out boynak vagy két számát, a többit nem.

Előzmény: Sly :) (61.)
Sly :) e-mail | 2007-11-22 00:21:07 | 61.
Az AFInak én 1 klippjét láttam...
Silver&Cold --> http://ie.youtube.com/watch?v=yxsRmLm16sU
Namármost itt igazából nem a zenét figyeltem, ugyanis a klipp elég...vicces... (Celt learatom helyetted a babérokat :P)
Szóval jófejsrác kitalálja h öngyilkos lesz, le akar ugrani a hídról, de azért búcsúzóul még felhívja a barátait és ezt elmondja nekik...
Erre a 3 srác elkezd rohanni, hogy lebeszéljék róla, meg megmentsék, elkötnek 1 kocsit, hogy gyorsabban odaérjenek, aztán karamboloznak vele és mindd meghalnak... :P
A jófej srác meg meggondolja magát, visszamászik a hídról és elsétál... :P

Szóval ilyen nagyon vidám, derűs, heppiendes klippjük van :)


Előzmény: zdlr (59.)
Sly :) e-mail | 2007-11-22 00:11:08 | 60.
A Panic! at the Disco szerintem 1ébként egészen hallgatható zene... lenne...
Szóval nekem talán még tetszene is, de nagyon sablon...
Meghallgattam tőlük pár számot és nekem mind1ik tök 1formának tűnt... :S
A This is Halloween-t tök jól megcsinálták... Bár mondjuk azt nehéz elbaszni... :P
De attól még jó :)

http://ie.youtube.com/watch?v=wfxEgujKLSc


Előzmény: zdlr (59.)
zdlr e-mail | 2007-11-20 22:29:44 | 59.
az AFI mi? emocore?
elnézést a tudatlanságom miatt, de innét csak a fugazzi-t ismerem meg a panic! at the discot (ha a P!atD az)..
meg talán a fall out boyt, ha a fob az, de ők meg kikérik maguknak az emo cimkét.


Előzmény: Haonwell (58.)
Haonwell e-mail | 2007-11-20 22:05:09 | 58.
Aztán ezzel el is kezdődött a második hullám. Washington helyett sokkal inkább a középső és a nyugati part-i városokban alakult ki komolyabb emocore színtér(Pld: Chicago). Ezután a kiadók, hogy sok pénzt kaszáljanak kis trükköket dobtak be például, azokon a helyeken ahol az emocore jobban kelt mint a punk már formái, ott minden bandát emocore-nak titulált, így lett sok banda emocore felírattal fémjegyezve. Ekkor alakult ki egyébként a Screamo is, ami jobban merít a classical emo gyökerekből és a hardcore punk-ból. Lényegében síkításokból áll amik dialógusokhoz hasonlóan adják elő a szöveget. A scramo-t gyakran keverik a metal műfajokkal, mivel ez a síkítozás párhuzamosan ott is kialakult.2000 környékén elindult a punk rock igazi virágzása és egyben az emo szétválása is(legalábbis szerintem), hiszen a kiadóknak a pénz kelett ezért megpróbálták foggal-körömmel életben tartani a stílust.Az emo-t egyébként is nehéz volt behatárolni, de 2000 után még nehezebbé vált. Sokan félreértelmezték vagy túlmagyarázták a stílust. Volt aki azt mondta nem is létezik.Minden esetre 200-től elindult a 3. hullám is. Az emocore elkorcsosult, hiszen a zene környezetformáló hatású. Akiknek szerelmi bánatuk, esetleg depressziójuk vagy más problémáik voltak(vannak) azok szívesen meghallgatták a melódikusabb, de punkos számokat. Egyben kialakult az emocore kultúra is, az öltözködés stbstb.
A hajviselet ami magában hordja a: hátul felállított, elől pedig lesimított hajat, és + legyen mindenképpen asszimetrikus. Ezután a stílus megkövetelte(megköveteli) az érzelmességet és a megértést.A gond akkor kezdődött amikor a zenekritikusok és "hozzáértők" mindent elkezdtek leemozni. Vagyis midnen hasonlóra azt mondták emo.
Ettől fogva vált divat színtérré a stílus. Persze amikor az emberek meghalották, egy emoboy smárolt egy másikkal akkor jött a buzizás, amit minden emo elszenvedett és stbstbstb azztán az érfelvágásos téma ami egyébként hazugság!
Az a goth stílus!!!!! Nem ugyanaz.
Egyébként amelett, hogy egy együttes mondjuk punk-rock még lehet attól emocore is :).
Akik szerintem emocore bandák: Rites of Spring, Fugazzi, Texas is the Reason, The Get Up Kids, Kill Hannah, FOB, P!atD,Dashboard C., és még rengetegen vannak :)
Hát ennyi lenne röviden, tömören :D


Előzmény: Haonwell (57.)
Haonwell e-mail | 2007-11-20 21:48:08 | 57.
Persze,
Nah leírom amit én tudok róla. 1985-ben indult az első Emocore banda a Rites of Spring. Maga az emocore a hardcore punk-ból indult ki. Egyébként Washington D.C.-ből indult ki, de korántsem ott teljesedik ki, sőt mégcsak nem is a keleti parton.
Jellemzői voltak akkoriban, hogy kaotikus punk zene + érzelmeket(pld: düh) kifejező szövegei voltak. Aztán még néhányan követték a példát és ezzel létrejött a classical emo. Ez ment kemény 5 évig aztán lassan meghalt a stílus legalábbis úgy látszott meghal. Valójában csak átalakult. A 2-3 éve még emocore bandák kipróbálták az új stílusokat is, néhányan meg új dolgokat dobtak be.
Egyrészt a szövegek tartalma változott kicsit; átváltott a mélyebb érzelmek felé(pld: szerelem, szerelmi bánat) ezzel a hallgató közönség szépen megváltozott. Ettől kezdve már inkább 12-17 éves fiatalok kezdték hallgatni őket. Ekkor lett népszerű a The Get Up Kids, a Texas is the Reason és hasonlók. folyt köv.


Előzmény: emosoSka (56.)
emosoSka e-mail | 2006-05-05 17:37:45 | 56.
hali! tudnátok segíteni? Az emo/screamo stílusról infókat tudnátok adni? pölö h honnan indult meg mikor, meg h mik a jellegzetességei? megköszönnök minden választ és segítséget, fontos lenne,m erről kelle esszét írnom köszI!
zst e-mail | 2006-02-16 12:16:08 | 55.
2006. február 21., Budapest - Süss Fel Nap

"A relatíve húzós január után pár hét pihenőt engedélyezett magának és közönségének a Bprnr legénysége, hogy február 21-én egy kisebb ám annál érdekesebb koncerttel térjen vissza a koncert-körforgásba.
Ezúttal California és Florida találkoznak egy turnébuszban, hogy körbejárják Európát. A Victory Records évről-évre növekedő tekintélyes istállójához tartozik a californiai Scars Of Tomorrow (Európában a német Let It Burn is gondozta korábbi anyagaikat) és bár mint zenekar, fiatalnak tűnhetnek, azonban The Horror Of Realization c. lemezük immáron a harmadik a sorban. A hardcore modern ágát képviselő zenekar mélyre hangolt zenéje nem csak az olyan hallgatóknak lehet érdekes, akik a Hatebreed jellegű vagy a metalcore vonalú zenekarokat kedvelik, hanem az olyan extrém zenék híveinek is, mint a Slipknot, hiszen nem kell tagadni, a Scars Of Tomorrow pumpáló ritmusaira hatással volt a maszkos csapat zenéje.
Társuk, a Hand To Hand Floridából érkezik és a német Lifeforce Records istállójához tartoznak, itt indult többek között a jelenleg már nagy metalkiadóknál dolgozó Európai metalcore vonulat krémje, valamint olyan zenekarok is, mint a Trivium. Ezen tény már elég lehetne, hogy tudjuk, milyen is a Hand To Hand, azonban ítélni felesleges előre, hiszen bőven kilógnak a többi Lifeforce zenekarok közül, zenéjük egészséges egyvelege a metalosabb vonalnak, a floridai new school hardcore-nak, ami a 90es években előfutára volt a mai metalcore hullámnak, valamint a szellősebb, rockosabb vonalnak. Talán az As Friends Rust neve nem véletlenül ugorhat be, hiszen a Hand To Hand dobosa az AFR utolsó felállásában játszott.
Hazai oldalon a Deftones/Poison The Well hatású, és budapesti szinten már eléggé ismert Velvet Stab, valamint az északi dallamos death metal hatásokkal megspékelt Buried By Time képviselteti magát. A belépő 1800 Ft, a kezdés pedig 20.00-kor várható."

http://www.victoryrecords.com/Audio868/DL/ScarsOfTomorrow_SuffocatingWords.mp3

http://punkportal.hu/articles/20060205scars.jpg

http://www.scarsoftomorrow.net
http://www.handtohandmusic.com
http://www.velvetstab.com
http://www.buriedbytime.com

konkav e-mail | 2005-06-05 15:34:11 | 54.
kihalóban van ez a téma. sajnos.
pedig kutakodok nagyon jazzcore zenék után, de sajnos keveset ismerek, nem lehet kapni őket, ill. letölteni se lehet sehonnan. :(


Előzmény: lzsolt (53.)
lzsolt e-mail | 2003-04-28 20:08:43 | 53.
Hát lelőhelyet már találsz 1-2-t a topicban...
A jazzcore-nak pedig zeneileg a modern/avantgarde/free jazzhez van köze zeneileg, nem is kevés! Bandák: Dillinger Escape Plan, Converge, Candiria, Every Time I Die, Coprofago (ebben van 1 kis death metal beütés is...nagyon komoly), Mod Flanders Conspiracy (ez olyan, mint 1 Glassjaw/Mr Bungle/nagyon durva metalcore/funk-jazz keverék...nem semmi), The Avenging Disco Godfathers of Soul, Extol. A screamo bandákban is van elég erős jazz-hatás: A Day's Refrain, Saetia, You & I, Ten Grand, Love Lost But Not Forgotten, Joshua Fit For Battle, Neil Perry. Ezek leginkább olyanok, mintha grindcore-t kevernél emo-val és jazzel...nem piti, az biztos...a Neil Perry különösen beteg egy banda volt, a Discography CD-jük 40 számos és 57 perces...


Előzmény: Marque (52.)
Marque e-mail | 2003-04-28 19:02:24 | 52.
gyerekek, segítsetek!!!

tudom, egy nagy láma vagyok, de:
jó jazzcore ill. hardcore bsandákat vmint azok lelőhelyeit keresem...

amúgy a jazzcorenak tényleg van vmi köze az igazi jazzhez??

lámarulez :-)))

Drizzt e-mail | 2002-11-19 07:36:31 | 51.
Máté1, neked a Downset kibaszottúl tetszene. Olyasmi, mint a Bio.
Drizzt e-mail | 2002-11-19 07:32:55 | 50.
Mozognék én, ha lenne itt Nyíregyházán valami kibaszott koncert!

Előzmény: ck (38.)
Drizzt e-mail | 2002-11-19 07:11:11 | 49.
Én is!

Előzmény: blind_ (4.)
Drizzt e-mail | 2002-11-19 07:08:50 | 48.
Nyugi, én ismerem őket. Amúgy igazából a kedvencem a Death By Stereo. A Kill your Idols, de ezeket is szoktam hallgatni.

Előzmény: lzsolt (1.)
Grizon e-mail | 2002-11-11 16:23:52 | 47.
Ez komoly?Hú bazze' elkezdek spórolni q:-))))

Előzmény: Máté1 (40.)
blind_ e-mail | 2002-11-11 13:00:47 | 46.
Hali! Mivel az előző ftp szar volt, ezért feltöltöttem máshova a Sage albumot! Légyszi halgassátok meg, nem fogtok csalódni!
ftp.sync.hu
felh.név:hatecore
jelszó:hatecore
Köszi!!!

Garfield e-mail | 2002-11-10 22:43:05 | 45.
szerintem a magyar nyelvű heavy metallal semmi gond nincs! azt belátom hogy magyarul hörögni, károgni stb tényleg elég nevetséges lenne! faszság így lehúzni a magyar nyelven éneklő zenekarokat!
de ott vannak például a skandináv bandák mint a Finntroll, vagy a Vintersorg akik svédül énekelnek, hörögnek, kárognak és kibaszott jó pedíg lófaszt nem értek belőle!


Előzmény: Thomas (43.)
Thomas e-mail | 2002-11-10 12:07:51 | 44.
Erről az esetleges Biohazard koncertről már én is hallottam, úgyhogy szurkoljunk a szervezőknek!

Előzmény: Máté1 (40.)
Thomas e-mail | 2002-11-10 12:06:12 | 43.
Ez az egész Metal, Hardcore, Rock & Roll dolog, (szívünk csücske :)) angolszász/afroamerikai eredetű. Ez talán magyarázat arra, miért hangzik jobban ez a zene angol szövegekkel. Nézd csak meg a magyar szövegekkel rendelkező metal zenekarokat: Ossian (atyaisten...), Pokolgép (húúú...), Ektomorf, Replika, Moby Dick... Vagy ott volt a United Side (csak hogy hardcore-ból is hozzak példát), akiknek nagyon jó volt a mondanivalója, viszont a megfogalmazás nem volt valami ütős. Nem is csoda, hogy az angol nyelven írt nótáik jobban bejöttek (mégha volt is egy kis akcentus).

A FIA honlapjával kapcsolatban igazad van, tényleg nem ártana párosítani hozzá a magyar nyelvet. Mondjuk, a Blind Myself csinálja a legjobban. (www.blindmyself.com)


Előzmény: Grizon (34.)
Máté1 e-mail | 2002-11-09 23:15:09 | 42.
18 vizió

Előzmény: lzsolt (41.)
lzsolt e-mail | 2002-11-09 22:07:22 | 41.
Nem válaszoltál a kérdésemre: PL.?

Előzmény: Máté1 (24.)
Máté1 e-mail | 2002-11-09 21:50:49 | 40.
Úgy tudom hogy tavasszal jön a Biohazard Magyarhonba.úgyhogy azt hiszem ezen mindenki megmutathatja ki mennyit tud:)
Ja,még az Agnostic is jön,és ami a poén hogy a Bio-val együtt egy közös turné keretében,bár ha külön jönnének azt sem bánnám,csak jöjjenek!

Nade,hátha itt van Szabi,ő ugyanis alá tudná támasztani:)


Előzmény: Grizon (39.)
Grizon e-mail | 2002-11-09 12:22:47 | 39.
Hát ha az embereket pont a Hc nem mozgatja meg...pedig azon aztán lehetne állatkodni!q:-))
Nyelvhez:hát nem tudom,de sztem Strongék Hairjének a kiejtése nem olyan jó...Fresh Fabrikék télleg jobbak.A legviccesebbek viszont az az angol Tankcsapda számok...Lukács Laci,tanulj már meg angolul q:-)))


Előzmény: ck (38.)
ck e-mail | 2002-11-09 10:15:49 | 38.
Hát sajnos a koncerteken - HC - elég kevesen szoktak tengődni, legalábbis szerintem! Aki meg eljön az is áll mint egy ... igazán teltházat még nem láttam ilyen koncerteken.
/HC-ra mozogni kell, azt nem lehet csak nézni...
És sajnos nálunk - utóbbi két-három koncert tapasztalata alapján - a többség csak bámul.
( Szerencsére Newbornon azért volt mozgás)/


Előzmény: Grizon (34.)
Nikkelbolha e-mail | 2002-11-08 22:19:51 | 37.
egyiket sem ismerem talán a strong-ból láttam egy klip részletet és ennyi. szal az ismertebbeknél lehet télleg ott van de a nagy részük elég gagyi. és ha már egyszer magyarok vagyunk énekeljünk magyarul, és télleg csak akkor énekeljenek angolul ha perfectül tudnak, különben csak leégetik magukat. ez az én véleményem.

Előzmény: Máté1 (36.)
Máté1 e-mail | 2002-11-08 22:01:17 | 36.
azért fabrikék jól nyomják,sőt strongék még jobban!

Előzmény: Nikkelbolha (35.)
Nikkelbolha e-mail | 2002-11-08 21:31:29 | 35.
ami magyar zenekar, és angolul énekel azt én alapból meg sem hallgatom. a kiejtésén lehet hallani hogy nem az az anyanyelv és eléggé gagyi. persze biztos van kivétel is de vhogy én nemtok meghallgatni egy olyan számot amin érzQdik a kiejtés
Grizon e-mail | 2002-11-08 13:05:47 | 34.
De.Jó,ok,Hc-ban sem vagyunk rosszak.Télleg,a magyar Hc bandák miért nem magyarul írnak szöveget?Meg kicsit úgy érzem hogy az összes Hardcore banda ki akar törni külföldre és nem foglalkoznak annyira a magyar rajongókkal.Itt értem pl az angol nyelvű dalokat,vagy pl. most van friss példám is,a Fallen Into Ashes honlapja.Angol.SEhol egy menüpont ami átváltana magyarra és látom hogy ők is főleg külföldre járnak koncertezni...Nálunk talán nincs akkora közönsége ennek a zenének?

Előzmény: Thomas (31.)
Grizon e-mail | 2002-11-08 13:00:33 | 33.
Ok,ízlések és pofonok...De ami neked szar,az nem jelenti azt hogy télleg szar lenne q:-)))

Előzmény: lzsolt (30.)
Thomas e-mail | 2002-11-08 12:47:34 | 32.
Épp tegnap este gondolkodtam azon, milyen gáz, hogy a Metal Hammerben agyondícsérnek egy csomó hardcore lemezt, ennek ellenére egy nyomorult Killswitch Engage interjút sem képesek közölni. Ma délután mentem az újságárushoz a friss MHH-ért és mit látok a címlap alján...
:) \m/

Thomas e-mail | 2002-11-07 16:36:02 | 31.
"magyarock ugyanis igazán maradandót szerintem eddig még csak alterba alkottak"

Ezt csak azért látod így, mert még nem hallottál Newborn-t, vagy Dawncore-t. (Dawncore-ral kapcsolatban főleg az Entertainment For The Rest-re gondolok).
A Fallen Into Ashes tényleg jó, az énekesük pont a napokban küldi az 5 számos EP-t, úgyhogy már alig várom, hogy megérkezzen!!!
\m/


Előzmény: Grizon (29.)
lzsolt e-mail | 2002-11-07 13:34:57 | 30.
A Fallen Into Ashes tényleg jó banda, várom már a nagylemezüket.
Hadd nyilvánitsak má' véleményt a Kispálról!:) Szabad véleménynyilvánítás, ember!:)) Szerintem az üsszes magyar alternatív banda szar. Én így gondolom. Mielőtt megkérdeznéd, hogy mennyit hallottam tőlük, sajnos túl sokat!:) Ugyanis a volt osztálytársaimmal szoktunk nyáron lemenni pár napra Kenesére, és ott kétféle zene megy: diszkó és magyar alternatív! Gyűlölöm mindkettőt! ÁÁÁÁ Idén is vagy 20szor lenyomták az új Quimby-t! Rémálom! SEGÍTSÉG!!!!:)


Előzmény: Grizon (29.)
Grizon e-mail | 2002-11-07 13:16:57 | 29.
Most jövök a Fallen Into Ashes honlapjáról,baromi jó kis banda!!!!Na mit is akartam...hja igen,én is észrevettem ezt a Máté álltal leírt jelenséget hogy a Hc és a nu-metal közelít egymáshoz,Poison the Well+Glassjaw meg minden...Viszont ne szarozd le a Kispált mert az 1ik kedvenc bandám innen Magyarföldről,magyarock ugyanis igazán maradandót szerintem eddig még csak alterba alkottak(Kispál,Quimby,Nulladik Változat,Hiperkarma,Pál Utcai Fiúk,Üllői Úti Fuck,stb.)Písz!

Előzmény: lzsolt (23.)
blind_ e-mail | 2002-11-06 22:32:29 | 28.
Javítás: www.tar.hu/sage
blind_ e-mail | 2002-11-06 22:21:37 | 27.
Sziasztok! Egy fasza kis hardcore csapatot szeretnék a figyelmetekbe ajánlani!Nevük Sage. Kb. 3-4 éve kezdték Százhalombattán az egészet!A kezdeti felállás:1gitár+bassz+dob Elkészítették az első demojukat. Azóta történt egy tagcsere, és egy újabb gitáros felvétele. Zenéjükben megtalálhatóak a súlyos és a punkosabb elemek is.
Egy ftp címet adok meg nektek, hogy akit érdekel le tudja tölteni a demot!
ftp.extra.hu
felh.név:hatecore
jelszó:junkies
Esetleges érdeklődés:www.tar.hu/hatecore, és 06/20-4313976 Attila Köszi mindent! Tőcsétek lefele!

lzsolt e-mail | 2002-11-06 21:57:32 | 26.
Ja, amúgy meg a Cave In egy külön téma:) Az Until Your Heart Stops lemezükig elvont, elborult, progresszív HC-t nyomtak, az énekes nagyon durván hörgött+néha hatalmasakat énekelt. A jazzes komplexitás jellemezte őket. Aztán viszont gyökeres váltás a Jupiter albummal, átmentek SPACE ROCK-ba, eltűnt a hörgés, a durva gitártémák, helyére jöttek Pink Floyd, Led Zeppelin (!) hatások. Köze nincs a nu-metalhoz, és ma már a HC-hez sem. Nekem viszont ez a vonaluk is bejön, de a régi durva HC azért jobb volt.

Előzmény: Máté1 (16.)
lzsolt e-mail | 2002-11-06 21:30:21 | 25.
Pölö?

Előzmény: Máté1 (24.)
Máté1 e-mail | 2002-11-06 21:28:42 | 24.
nem vagyok én se new se old school.Poison the weeltől kezdve agnosticig bejövős.Csak némelyik hc banda olyan gagyi,hogy a refrénjei egy gyenge nu-metal bandáéval hasonlíthatók össze.

Előzmény: blind_ (21.)
lzsolt e-mail | 2002-11-06 21:25:23 | 23.
Érdekes, amit mondasz, van benne igazság. De az 1. hozzászólásomban felsorolt bandák közül nem soknak van köze a nu metalhoz. Pl. Every Time I Die inkább jazzes, kaotikus gitártémákat használ, és ezek sokkal bonyolultabbak bármely metalzenekar gitártémáinál. És az is lényegbeli különbség, hogy a szövegek miről szólnak, az énekstílus, a gitártémák, és maga a hozáállás. Nehéz definiálni, hogy mitől lesz valami HC. De a topicban emlegetett bandák igenis HC-k. Hallgasd meg bármelyiket és tegyél be utána mondjuk egy KoRn CD-t, gyökeres különbségek vannak. Amúgy meg szerintem a mai dallamos HC csapatok vették az alap HC-t, sokkal keményebbek, metalosabbak annál, viszont hozzáadtak ehez érzelmes, dallamos részeket is. De a dallamos HC-t nem csak az ének dallamossága miatt hívják dallamosnek, hanem a gitártémák miatt is. A mai HC csapatok nagyon sok stílust kevernek, ez tény. A Glassjaw is a HC vonalról jött, ők viszont már szerintem nagyon messzire mentek, én már inkább modern metal/alternatív (itt nem a Kispál féle fosra kell gondolni)/HC/emo (ld. ének)-nak nevezném őket. Nagy kedvenceim amúgy. Na hát ez elég kuszára sikeredett, jó bogarászást!:)

Előzmény: Máté1 (16.)
Máté1 e-mail | 2002-11-06 21:24:30 | 22.
nem a gitártémára(mert nem is hasonlít rá),hanem az énekre,refrénre gondolok,és hidd el nem mondok túl nagy hülyeséget!Lehet hogy ez a Darkest Hour-ra nem is,de jó pár "HC" bandára igaz,ami persze nem baj,mert komálom a dolgot.

Előzmény: blind_ (19.)

1  2  3  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.