Click to Visit
Rock - Skandináv death metal
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  

Garfield e-mail | 2003-02-16 13:08:44 | 21.
csak önmagamat tudom ismételni! zeneileg egy speed/power metal a COB sok szintivel! a szövegek és a énekstílus alpján viszont death!

Előzmény: AMDFan (20.)
AMDFan e-mail | 2003-02-16 00:16:41 | 20.
Igazad van.
Sentencedet csak az új albumokról ismerem mondjuk nekem így is bejön bár azért még távol áll a HIMtől meg 69eyestol de nemtudtam miért death.
Akkor most leszedem egy régi albumukat...
Garfield de azért azzal egyetértessz hogy nem lehet a COBra aztmondani nem death ugye?


Előzmény: Garfield (19.)
Garfield e-mail | 2003-02-15 18:54:25 | 19.
a Sentenced ma már love metal! még a pályafutásuk legelején játszottak death metalt! szerintem azért hülyeség a bandákat besorolni egy stílusba mert néhány zenekar iszonyat sokat változott az általa régen képviselt irányvonalhoz képest! Vintersorg korai munkáira csípőből rávágtad volna hogy black ma meg már többet énekel mint hörög a srác! a grind tempók is háttérbe szorultak! szinti előtérbe stb... DT szintén eltávolodott a korai dolgoktól! hiába mondják hogy visszakanyarodtak az első lemezek világához! ez nem teljesen igaz! hol vannak már a Skydancer és a Gallery száguldó tempói?! sehol! koncerten játszanak ezekről a lemezekről? alig! szinte semmit! Sentenced se erőlteti nagyon az Amok lemez előtti albumok dalait a bulikon! nyáladdzás! az most a divat! sok mázolt picsa nagy örömére! 69eyes meg a többi! szeretem a Sentencedet, ne érts fére csak akkora divat most ez a nyavajás love metal! Frozen-ig hallgatom őket!
az meg hogy a Finntrollék közelebb álnak a Helloweenhez mint a Bathory-hoz, nagy igazság! szinesedik a skandináv metal élet (is) ami iszonyú jó dolog csak éppen a klasszikus pl death vonalat (mert most erről beszélünk elsősorban) nem sokan viszik tovább!ezért vagyok kíváncsi a Bloodbath nemrég megjelent lemezére mert ők visszakanyarodtak az eredeti skandináv death irányzathoz! ritka manapság az ilyen próbálkozás!


Előzmény: AMDFan (14.)
AMDFan e-mail | 2003-02-14 04:54:22 | 18.
jah oksa :)


Előzmény: Thomas (17.)
Thomas e-mail | 2003-02-12 21:40:45 | 17.
Csak az utsó mondatodon mosolyogtam... :)

Előzmény: AMDFan (16.)
AMDFan e-mail | 2003-02-12 19:59:54 | 16.
?

Előzmény: Thomas (15.)
Thomas e-mail | 2003-02-12 16:17:28 | 15.
:D

Előzmény: AMDFan (14.)
AMDFan e-mail | 2003-02-12 04:52:40 | 14.
Persze egyik együttesre sem lehet szinte ráhuzni egy műfajt, de ha valamiben van blackes elem az nem sima metal, mert ha belegondolsz nem mondhatod azt a COBra hogy Skandináv metal mert azzal egy stílusba hozod a Sentenced-el vagy a Sonata Artcicával mert arra is lehet mondani.
Szóval maradok annál hogy azért a COB is death a Vintersorg meg igencsak black lehet hogy nem a legkeményebb de ne a legdurvább legrégibb blackhez viszonyíts mert változnak az idők meg a stílusok. Csak nézd meg hogy régen a Rolling Stone volt a keményzene most meg mondjuk a Kataklysm vagy az Emperor.Nah ha ezt régen a RStones rajongók halloták volna kiszaladnak a világból...


Előzmény: Thomas (13.)
Thomas e-mail | 2003-02-11 16:01:12 | 13.
Ja, így visszagondolva tényleg túloztam, amikor azt írtam, hogy a Vintersorg-nak nem sok köze van a black-hez (hiszen az is része), de semmiképp sem nevezhető szimplán black-metalnak.

Előzmény: AMDFan (11.)
Thomas e-mail | 2003-02-11 15:59:12 | 12.
Egyszerűen csak Skandináv metal. De tényleg! A metal minden műfajából találni benne elemeket, ezért lehetetlen csupán egyre erőltetni. Ez olyasmi, mint ahogy a Panterára sem lehet azt mondani, hogy power, heavy, thrash vagy black, hiszen rájuk is több műfaj hatott, viszont egyik műfaj hatása sem emelkedik ki nyilvánvalóan. Ezért hívom a Panterát texasi metalnak (hiába mondja Dimebag, hogy ők heavy-metal zenekar). És valahogy így van ez a Vintersorg-gal, COB-mal stb. csupán skandináv szemszögből.

Előzmény: AMDFan (11.)
AMDFan e-mail | 2003-02-11 04:36:30 | 11.
Hali. Szerintem túlzol.
Akkor próbáld meg besorolni a COBot Vintersorgot Finntrollt.
Látszik hogy ismered ezeket az együtteseket de nekem pl. a Vintersorg már keménynek számít és ha nem black vagy death akkor mi??????
ne mondd sima heavy metal mert ha megmutatod egy Manowar fannak feláll a hátán a szőr...


Előzmény: Thomas (10.)
Thomas e-mail | 2003-02-10 16:47:44 | 10.
A Vintersorgnak szinte semmi köze a blackhez, A Finntroll-ban is legfeljebb black hatásokról beszélhetünk (hasonlítsd csak össze őket egy Darkthrone-nal, Dark Funeral-lal vagy korai Burzum-mal [szándékosan írom ezeket a példákat, ugyanis mindhárman a black metal 1-1 különböző jellegét képviselik]). Bár, velem ilyen téren problémás vitázni, mert már a Dimmu-t és a Cradle-t sem tartom igazán black metalnak (Dimmu-tól talán még a Stormblast-ot, na annak még volt olyan hangulata).

Ugyanez mondható a COB és a death kapcsolatával: hasonlítsd össze a Children-t a Dismember-rel! Teljesen más (pedig a Dismember aztán tényleg skandináv death metal).

A Sentenced pedig már abszolúte távol áll ezektől.
Attól, hogy valami skandináv metalt csinál, az nem jelenti feltétlenül azt, hogy bármi köze lenne akár a death, akár a black metalhoz (nem is tudom, miért kapcsolják sokan automatikusan a death-t az északiakhoz, hiszen a death-ről inkább Florida jut eszembe lsd: Morbid Angel, Deicide, CC...)

A Dark Funeral egyébként svéd, a Graveworm-ot nem ismerem.


Előzmény: AMDFan (9.)
AMDFan e-mail | 2003-02-08 19:54:48 | 9.
Tisztázzuk.
Ezeket az együtteseket nem mint death metal bandákat irtam hanem mint kedvenceimet a Skandináv metalegyüttesek közül.
Ha viszont be kellene egy múfajba sorolni ezeket a bandák ami nem könnyű akkor viszont:
COB - death
D.T.- Melodich Death (bár a régi albumok nekem "blackesek")
Vintersorg - Black
Finntroll - black

Egyébként érdekes dolog ez a stílus meghatározás.
Például nem csak zeneileg hanem a szövegek figyelembevételével kellene stílust meghatározni.
Sentencedet mindenhol death metalként jegyzik szerintem is lehet rá mondani holott messze áll a COB vagy D.T. stílusától, de a szövegeik miatt lehet...
Szóval azért ezek az együttesek nálam igenis skandináv metal vonulatba tartoznak.Azt hogy klasszikus nem mondtam (ez biztos a régebbi együttesekre vonatkozik akiket nem ismerek), mindenesetre nekem az abszolút kedvenceim tehát akiket nem 1 hónapig hallgatok azok az északi együttesek.
pl:
Nightwish (nem éppen death de ordít róla hogy skandináv ill. finn de zeneileg a finnek is skandinávok)
COB,DT,In Flames,Strato,Sonata Arctica,Falconer,Tristania,Moonsorrow.
jah és akiket nemtudom milyen nemzetiségüek:
Dark Funeral,Graveworm <-- ha tudja vki ne kiméljen :)
Tuti kihagytam valamit...


Előzmény: Garfield (8.)
Garfield e-mail | 2003-02-08 11:36:29 | 8.
Tristania nem tisztán death, ott az operaénekes meg a heavy metalos riffek, Bodom egy speed/power metal death-es hörgéssel, zeneileg nem sok köze van a death metalhoz, a D.T. a melódikus (göteborgi) death alapbandája, Vintersorg meg black metalként indult ma már viszont egy igen komplex fémzenét játszik, Fintroll meg népzene+black metal+heloween féle power metal! az általad felsorolt zenekaroknak nem sok közük van a klasszikus Skandináv death-hez! kicsit tájékozódj ezen a téren mert hiányoznak az alapok!

skandináv death pl: Entombed, Dismember, régi Opeth stb.....


Előzmény: AMDFan (6.)
Garfield e-mail | 2003-02-08 11:19:02 | 7.
jó lenne tisztázni a dolgot!!

Előzmény: Thomas (4.)
Garfield e-mail | 2003-02-08 11:19:02 | 7.
jó lenne tisztázni a dolgot!!

Előzmény: Thomas (4.)
AMDFan e-mail | 2003-02-08 00:25:58 | 6.
Tristania,Children of Bodom,Dark Tranquillity,Vintersorg,Finntroll???

Előzmény: Thomas (4.)
lzsolt e-mail | 2003-02-07 14:46:38 | 5.
A skandináv beütésű HC-kat nagyon komálom, pl. Killswitch Engage, EndThisDay, Anah Aevia, Caliban, Heaven Shall Burn
Thomas e-mail | 2003-02-07 13:47:20 | 4.
Mit értesz skandináv death metal alatt? Ugye nem az In Flames-t és társait?
(Mert én inkább a Dismember-re gondolok)


Előzmény: Blacky (1.)
AMDFan e-mail | 2003-02-06 23:16:59 | 3.
Dark Tranquillity mint sátánisták????
hihihi
perszepersze...
aki igy gondolja menjen a sunyiba...


Előzmény: Zaramacca (2.)
Zaramacca e-mail | 2003-02-06 17:22:19 | 2.
Szerintem a sátánizmus nem feltétlen kapcsolódik a death metalhoz. De attól függetlenül a sátánizmus iz nevetséges és szánalmas dolog, bármennyire is "komolyan" gondolják... de azért szerintem a "sátánista" bandák többsége ezt nem is gondolja komolyan...
Blacky e-mail | 2003-02-06 12:54:44 | 1.
A skandináv országokban kétség kěvül jól m_velik ezt a stělust. Sajnos sokan a zenét látják a legkevésbé és mindenféle buta ördögösdirôl beszélnek, mert összekeverik a sátánizmust az ördögimádattal. Ti mit gondoltok a témáról?

1  2  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.