Click to Visit
Hip-Hop - MIXTAPE (tudjátok, mire gondolok! :))
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  

Igor e-mail | 2003-06-25 10:20:14 | 19.
na hella embörsz.

szal. én valami különlegesre gondoltam... pl nekem ami eléggé bejön, az az 'Aaliyah feat. DMX - Come back in one piece' zenei alapja. De mondjuk a Pluside Che-je is ottvan alapailag (meg szövegileg is).

Azon gondolkodtam, hogy kezdjünk el (mármint hogy az illetékesek) alapokat gyártani, aztán feltesszük valahova, letölti mindenki, s válogathat. Amelyiket többen választják, az akár feat. is lehet. :-)

Régi álmom egy olyan szám létrehozása, mint a ponyvaregény történetvonala. Megítni jól, ügyesen kronológiailag helyesen, s okosan összekeverni szakaszokat... :-) próbálkoztam már vele, de eddig nem sikerült... hátha több száj többet tát... :-)

Mastával meg valami paradox jellegűt kellene... amiből látszik az ellentét valahol közöttünk (majd keresünk valami ellentétet), szalértitek, mer énnem. :-)

Na béke, dolgozok tovább.

Igor


Előzmény: zee36th (18.)
zee36th e-mail | 2003-06-25 09:50:56 | 18.
jah, minél kevertebb a dolog annál jobb
egy tracken belül lehet több motivum is, nem muszály ugyanannak szólni végig

szerintem a közösnek mindenképpen ilyennek kéne lennie

ha már DS kivánságlistát nyujtott be ;) akkor én is szólózok és keleties hangzású beat-et kérek ;)
thx :)

NMI e-mail | 2003-06-25 09:14:28 | 17.
Egyébként hányan vagyunk kb.? 10-15-en?

Azt javaslom, hogy a feat.-ek keveredjenek, minél különbözőbb stílusuak szólaljanak meg egy track-en belül. Higyjétek el az jól hangzik.
Legyen itt bármiről is szó, nagyon jó az, ha sokféle vélemény van egy témáról és a sokféle stílusban tudják azt elmondani. Hadd legyen szerintem gang, nyugis, pörgős, bulis, lírai, jazz-es, jól fog hangzani!

Én így látom...

respekt!

NMI e-mail | 2003-06-25 09:05:39 | 16.
Na várjá má'!
Ne tagadjatok ki! Én imádom a gang stílust, me sokkal több benne az erő!
S én amúgy is ilyen ütősebb kis számokat szoktam írni, odamondogatósat!

Ha valaki szintén húz azé e-felé az máj jöhet is velem feat.-elni.

Szerintem legyenek szólók is. Nem kell, hogy mindenki szólózzon, csak aki akar. Én pl. szeretnék!

Asszem Masterrel én nyomok egy feat.-et me ezt mi már azelőtt is terveztük!

Darksun e-mail | 2003-06-24 14:56:52 | 15.
jah, a gangsterek maradjanak csak a 20-as évek chicagojában...
:)
én személyszerint szeretnék kérni 2 keleties (értsd ázsiai, nem nyú jorkias) alapot, egyet a szóló trackemhez, egyet meg a Zee, Holo, DS trackhez...
P!
DS!


Előzmény: oopium 092 (14.)
oopium 092 e-mail | 2003-06-24 14:48:53 | 14.
jah, de egyébként lehetne ilyen maraton szám mint a Grandmaster Flash féle Suparappin vagy a Mesterek a Landiéktól, ezek 10-15 perc között vannak, pl. az lenne a közös szám, úgyis elég sokan(?) vagyunk
de egyébként ki kéne először a stílust találni, tehát hogy milyen legyen a hangzás, és akkor arra lehet szöveget írni, de szerintem a gangsta vonalat ejthetjük

opa

Darksun e-mail | 2003-06-24 14:45:06 | 13.
na ezt én sem vágom, hogy milyen hosszúak legyenek a lírics...
a közös trackben kb. 12-16 sor bőven elég sztem...
+refrén...


Előzmény: oopium 092 (12.)
oopium 092 e-mail | 2003-06-24 14:36:04 | 12.
"sok ember ha teheti mindig ilyen magasan kezd
de talán végre ez nem egy újabb felesleges teszt"

ez volt az első szövegem első sora, és ez volt legelőször kész, de azé elmegy :))
milyen hosszú legyen egy szöveg kb.?
mer ez a szám 66 sor+refrén, az sok vajh?

oo

Darksun e-mail | 2003-06-24 14:30:06 | 11.
JAH egy ZEE+HOLO+DS az kell!
:))
meg egy IGOR+MASTA G is!
otthon is ezt a két feat.et írtam fel...
:))
komoly.
Naszóval:
lehet, hogy tényleg dupla lp-t kéne, egyiken a szólók, másikon a közös cuccok.
vagy akkor nem mindenki nyomna szólót?
vagy mi?
:)
egyébként először tényleg a zenéket kéne megcsiálni, azt' utána egyeztenti, de azért a szövegeket elkezdhetitek írni.
ez parancs!
:)
elkezdtem írni egy szöveget, így kezdődik:
"Enyém az első hang ezen a lemezen..."
szóval mindenki ehhez tartsa magát!
:)))
yeah, egoizmus 4eva!
na de tényleg, akkor elsősorban feat.-eket kellene megdumálni, és asszerint a szövegeket összedobni.
Mindeközben alapokat alákúrni, azt' vagy télnyleg talizni valahol, vagy virtuális úton összevagdosni!
peace!
DS!

oopium 092 e-mail | 2003-06-24 14:04:41 | 10.
ha lesz szóló szerintem mindenki írhatna arról hogy miért csinálja, tehát abszolút közhelyes lenne, de nem baj, ha jó a szöveg, szvsz
de én pl. írtam már szöveget a városról meg mittomén. De gyébként a belső gondolatok dominálnak, és én még nem úgy irok szöveget hogy megvan a cím és utána a többi, sőt téma sincs igazán, az akkor jön meg
de egyébként megbeszélhetnénk azt is hogy milyen stílusu lesz a zene, mert úgy lehet szöveget csinálni hogy ebben +egygezünk
?
opa

zee36th e-mail | 2003-06-24 13:04:19 | 9.
szvsz, először a zenének kéne meglennie

én anno úgy szoktam irni (amikor réges régen irtam), hogy közben ment a zene

meg valaki dobhatna fel témákat is

oopium 092 e-mail | 2003-06-24 12:48:29 | 8.
psi mindenkinek


alakul, én csak 2 db mikrot tudtam szerezni, az egyik elég jó viszont, szöveg már van pár, a közös számmal mi lesz? már amelyikben mindenki nyomja. Ott kéne a refrént közösen, és mindenkinek egy-egy rész, az ugy jo, nem? ja és a zenei alapok terén még ne várjatok nagy dolgot tőlem, mert most tanulom, és nagyon-nagyon az alapoknál tartok, meg nyitogatom és nézem hogyis néz ki egy megcsinált dolog, pl. Pete Rock szam :))
majd meglassuk
opa

Igor e-mail | 2003-06-24 11:52:56 | 7.
ám legyen. bár ez a mindenki felnyomja magának otthon ez azért gáz, mert minőségromlásról beszélhetünk... vagy erre van tekknics hogy javítható a minőség?

Ehhez (sem) értek. :-) egyébként ennyi erővel lehetnek "saját számok" sztem, max dupla album lesz... :-D

Fícsöring... én darsunt bevállalnám, nomeg ezt a MastaG-t is, mer azé jól mutatna a balos-jobbos egymásbakarolás... ha már politikát énekelni nem lehet... ;-)

Szövegeket gyártjátok már? mer én még bele sem kezdtem... :-)

Respektálok mindenkit.

Keressetek. Igor.

zee36th e-mail | 2003-06-24 11:31:35 | 6.
nah! embaz, én adom majd a tárhelyet a cuccnak a neten, vagyis a tár.hu adja :)) én pedig a környezetet ;)

nemtom, szerintem ne legyenek szólószámok (persze, aki nagyon akar szólót, annak legyen) ha többen nyomják, az nekem jobban bejön, bár ez az én véleményem.

úgysem lehet úgy megoldani, hogy mindenki egyszerre jöjjön össze, igy szerintem, majd aki együtt akarja nyomni az egyszerre
bár számitógépen az is elég, hogyha egy ember felnyomja, csak majd valakinek össsze kell vágni, mixelni a cuccost

ha lehet kivánságlistát:

én Holoval szeretném nyomni, meg DS-nal, őket ismerem ;) de persze mással is nagyon szivesen, majd megisemerjük egymást

ja valaki kérdezte, hogy DS lány-é. fiú


zee out

NMI e-mail | 2003-06-24 10:13:45 | 5.
Na tső a társaságnak!
De rég nem voltam itt, bevallom hányingerem lett az eminem meg nelly szopó bandából!

Nox nem kell progi, aki csinál zenét annak van hidd el. Köztük nekem is. A hip-hop e-jay-t meg hagyjuk, az semmire való. Studióprogikkal dolgozunk. Én reasonnel csinálom a zenét, ez kimondottan studio-sampler. Ezzel csinálják a nagyok is. Soundforge is van dögivel, de mégis jobbat mondok: Cubase.

Most újítom a gépemet, nem soká meglesz dark, ez azt jelenti, hogy hangkártya csere is lesz meg spéci mikroim is vannak. Db mikrok mint a mission-ön.

Javaslom mindent dumáljunk meg részletesen. Beszéljük meg ki akar szolózni, ki kivel feat-eljen...

Majd kell egy személyes talcsi, egyeztetni a már meglévő szövegeket, meghallgatni a meglévő alapokat, s akkor mehet a buli!


Nox e-mail | 2003-06-24 09:07:07 | 4.
én is bejelentkezek!Nem gond?Darksun majd ha téma van írj,mert nem mindig vagyok net közelben!Respect!De mi az hogy bevállaltam az alapot?
Ha akarod csinálok! csak szólj!
Hogy állsz a szervezéssel?na meg ha kell viszek progikat(soundforge 4-6,hiphop ejay 2)csak contact!
na ennyi várom a fejleményeket!
ja és még valami:hányan vannak benne ebbben a trackben,
és a szöveg:
milyen hosszú legyen?12-16 sor esetleg 4-8-soros?
Ez is kéne!

Csumento!


Előzmény: Darksun (3.)
Darksun e-mail | 2003-06-23 19:14:34 | 3.
Először: Gratulálok a vizsgákhoz bro'!
:)
aztán:
Milyen szövegek?
Hát tőlem amiről akartok, lehet fikázni, lehet isteníteni, lehet pattogni, írhattok a szülőhelyetekről, erről a fórumról, a nőkről, a piáról, pénzről, undergroundról...
MIND1
rátok van bízva, csak a feat. trackek témáját kell majd egyeztetni...
kb. ennyi.
respect 2 da realz!
disrespect 2 da fakez!
DS!


Előzmény: Csíkos (2.)
Csíkos e-mail | 2003-06-23 16:38:10 | 2.
Hali Dark!
Remélem végre megérkezett Hozzád a mailem a listával, m ha nem akkor mostmár brokin szúrom magam! :))
Amúgy Te mire gondolsz, milyen szövegekre gondolsz azon kívül h nem pol. v gang.?!

Most 1 "kis" ser lecsúszik a torkomon,
Mert átmentem a kibebaszott vizsgámon!
Pénteken még lesz 1,
Aztán szünet lesz, YEAH!

Peace!
Csíko$


Előzmény: Darksun (1.)
Darksun e-mail | 2003-06-23 15:00:30 | 1.
Na akkor még1* béke minden emberemnek, aki reagált a mailemre, és igent mondott.
(egyébként ez a két csoport fedi egymást :))))
(mármint akik válaszoltak, meg akik igent mondtak :))
Szóval ez a topic azért van, hogy megbeszéljük azokat a dolgokat, amik létfontosságúak ahhoz, hogy létre lehessen hozni ezt az egész dolgot.
Meg azért, mert itt könnyebb contactolni, mint mailben...

Szóval szeretném, ha mindenki magát adná a mixtape-en, semmi politika, semmi gengszterkedés (kivéve ha valaki tényleg gangsta! :))...

Az alapzenéket vállalta eddig Master G és Nox.
Meg Opa is, csak neki bele kell rázódnia...
Igor is jelzett, de ő lesz a tartalék, ha valaki kidőlne a sorból :)))
Nekem van egy hip-hop e-jay nevezetű programom (gondolom sokaka számára ismert), de ezzel nem szeretnék nagyon ugrálni...

Ami a szövegeket illeti: mondtam:
mindenki adja önmagát, hogy a szóló dolgok miről fognak szólni, abba nem szólok bele, a feat. dolgokat meg megdumáljuk.
Többek közt ezért van egy topic.

Nah kb. ennyit első lélegzetvételre, aki akar, az dobjon mailt, aki akar, az ide írjon.
Mind2nek örülni fogok :)))

Peace!
Darksun!


1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.