Click to Visit
Hip-Hop - Hogy kezdodott nalad a rap hallgatas?
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  4  5  

Obi e-mail | 2003-12-16 13:13:37 | 44.
Na. Régebben mindenféle zenét szerettem. De hamar meg is untam mindent. Mig meg nem hallottam Eminemet. Az egész nála kezdodott. Természetesen nála a dallamok tetszetek meg így 1. hallásra. Utána figyeltem a szovegeket és rohadtul bírtam és bírom is oket. Azóta csak rappet hallgatok. Foleg 50 Cent, Obie Trice, DMX, Jay-Z ill. akik valamilyen kapcsolatban vannak Eminemmel.
De kit érdekel ez?

Angel_17 e-mail | 2003-12-16 00:52:41 | 43.
Pont az ilyenek miatt hanyagoltam ezt a fórumot..... ....mostanáig :)

Primoról tudsz vmit?
Néha beszokott nézni ide vagy már teljesen közömbös a fórum iránt?
Valamelyik nap chateltem vele, de attól tartok, hogy megint nem látom egy jó félévig.. :(


Előzmény: Darksun (38.)
atcq e-mail | 2003-12-11 20:31:48 | 42.
Huh!
Már nem is emlékszem rá.
Anno a Yo! MTV RAP's-szel indult.
Akkor még minden hétköznap volt 16 órakór.
Eric B & Rakim, De La, EPMD, Run DMC, Cool J stb.
Aztán jött a Tribe. I left my wallet in el segundo, Can i kick it? meg ilyenek.
... és azóta nincs megállás!

Forever Tribe

Laczka e-mail | 2003-11-07 17:23:02 | 41.
.
Sittes e-mail | 2003-10-19 11:47:56 | 40.
Hmm nalam regen kezdodott :D tulkeppen mindenfajta zenet szeretek.Regebben volt kis cypress,Public enemy, de regebben foleg rock ot hallgattam,olyan 1 eve jottem ra h ismerem melysegig minden zenei stilust,DnB,Rock,stbstb (nagyabol csak a discot nem) és megkartam ismerni a hip hop ot is.Sok ilyen iranyultsagu spanom van,toluk kertem zeneket(ilyen mainstream rappet regota is ismertem(snoop,dre stbstb),de rockbol kiindulva tudtam h ismeretlen bandak sokkal jobbak tudnak lenni csak hat sajna nincs alattuk annyi love) kaptam is rengeteget,és nagyon bejottek.Most nagy kedvenc a LoopTroop,Krs-One,M.O.P.,Onyx. De meg tul sok van ahhoz h mindet normalisan megtudjam hallgatni :) Ha esetleg vki zenet akar csereberelni irjon,nekem is kellene meg , cstrike@freemail.hu Apropo miskolci vagyok.
Laczka e-mail | 2003-10-19 05:04:25 | 39.
Kicsit beteg szegény,skizofréniás.

Előzmény: Darksun (38.)
Darksun e-mail | 2003-10-18 19:48:49 | 38.
Hát ez rettenetes!
Bázz, regisztrál a hülyepicsa két névvel, beírja a hülyeségét kukac néven, aztán beí erre egy reakciót UGYANAZZAL A NÉVVEL!
EZMILYENMÁR?!
slimshadygrillmuthafuckaz!
DS!

Laczka e-mail | 2003-10-18 15:20:30 | 37.
Kevesebben vannak,de még mindig nem elég kevesen.

Előzmény: maszek (36.)
maszek e-mail | 2003-10-18 15:04:58 | 36.
Azé már kezd eltűnni a divatrapperség nem úgy gondoljátok???
Most inkább a divatrocker a menő. :D

Laczka e-mail | 2003-10-18 13:21:13 | 35.
Idióta divatrapper köcsög!

Előzmény: @ (33.)
@ e-mail | 2003-10-18 09:49:21 | 34.
Hé kukac! Én is nagyon egyetértek a véleményeddel!!!!!!! Szerintem is a világon a legtutibb pasi!!! ÉS SZÁMOMRA IS A LEGTUTIBB EMBER!!!!!! Számomra is nagyon fontos, és várom, hogy egyszer minden álmom beteljesüljön vele kapcsolatban!! Nála nincs jobb!!!!
UI: EMINEM THE KING!!


Előzmény: @ (33.)
@ e-mail | 2003-10-18 09:42:42 | 33.
Nálam a rap hallgatás 12 éves koromban kezdődött!
Megláttam a tévében EMINEM-et,és ekkor jöttem rá,hogy milyen jó pasi!Később a számait is elkezdtem hallgatni. Végül ő lett az életem egyik legfontosabb embere!


Előzmény: Bill (7.)
Gibi e-mail | 2003-09-30 15:52:29 | 32.
Nálam Jay-Z a Wishing On a Star című számával, klippjével kezdődött már 6 éve. Az első albumom is tőle van: Hard Knock Life. Később beszereztem az összeset eredetiben, mert még mindig nagyon szeretem.
Akkortájt ismerkedtem meg a Moment Of Truth albummal, amit ma is legalább olyan lelkesen hallgatok. Tetszettek számok: Nas Is Like, When I B On The Mic... Rájöttem mi a közös: Primó...
Nem volt megállás, rákattantam és továbbra is nagyon szeretem, sőt. Majd elkezdtünk Pávu barátommal az undeground-os cuccok közt kutatni: Rawkus stb... Jött az mp3 őrület és mi is elkezdtük gyűjteni. Most már ott tartunk, hogy nincs idő meghalélgatni őket, olyan gyaorsan jönnek, például itt az új Luda, de bele sem hallgattam még. Haverom hatás rajtam is érződik, nekem is bejön ez a Drés nyugati dolog, főleg Warren G. Hogy most miket hallgatok? KB mindent leszámítva a déli dolgokat, mert az valahogy emészthetetlen nekem. Legutóbb az Ownerzt vettem meg és már fenem a fogam az új M.O.P.-ra és OutKast-re is.
Szerintem fontos, hogy ne csak hip-hopot hallgasson az ember, mert beszűkül, vagy megúnja. Néha nekem is fullom van a dologtól.

Igor e-mail | 2003-09-29 09:22:23 | 31.
Eccer volt régen volt egy Tribe Called Quest meg egy a rák tudja kicsoda kazi... valami boltban leltem rá, aztánm meg otthon a zsebemben. Annak már idestova vagy 10éve. Nah, azzal kezdődött. Akkoriban keringett egy B-Real akapella valahogy a baráti körben. Azóta már megzabálta az idő vasfoga, de az volt sztem nálam az egésznek az alapja. Azóta jött soksok dolog: Cypress, de inkább csak B-Realt hallgattam meg bárhogy, mert ő volt és van a toppon a kintiek közül. Volt ugye 2Pac, Dre, Snoop, néha egy kis Xzibit, még a Paparazzis idők előtt annorégen még amikor kis hazánkban elég nóném volt. Aztán jöttek a nagy magyar parék, jött ugye Tribe, Fanka, meg a többi emba, akikkel elég jókat söröztünk a hiphopponthú bulikon. Fankát mondjuk régebben hallgattam. Mostanában meg már csak a magyarok virítanak, persze az örökérvényű 2Pac, Makaveli cédék ott sorakoznak otthon a polcon. De mióta elkezdődött a szedelőcködés, azóta zenét másoktól nem is hallottam. Csak alapokat hallgatgatok.

Igor
The 1st Rebel Priest Souljah

sticky fingaz e-mail | 2003-09-28 17:18:07 | 30.
csá. az egész szabival kezdödött... aztán haver kölcsönadta aCypress IV-et .. ott a From The Window meg a Steel Magnolia által elkezdödött az egész! Azóta ONYX Dre Snoop Cypress Luda Xzibit Ice Cube DMX és Ice Cube valamint NWA és Wreckx N Effect meg szövegek irása frestyle haverokkal meg mostanában társkeresés együttesehez .. de addig is egyedül megy a rap....csá

Előzmény: Kovda (29.)
Kovda e-mail | 2003-09-28 15:16:18 | 29.
Peace!

az egész Zolival meg az egyenesen a gettóból című albummal kezdődött.
akkoriban kurvára bejött. minden szünetben ezt nyomtuk a haverokkal aztán jött a fordulat:
egyszer hetedikes koromban jött a haver kazival a kezében. az unokatestvére adta neki valami cypress hill.
mit lehet tenni beraktuk a magnóba!
B-real hangja azonnal megragadott. azóta szert tettem az összes albumra! nálam ez az alap. azóta halgatok mást is: Nas, Onyx, Mobb deep...
de a Cypress volt az első!

Drrap e-mail | 2003-09-27 07:02:10 | 28.
hááát az úúúgy vóóóót...hogy néztem a tévét.a zéminusztot.Ozt láttam valami klippet hogy valami magyar agyontetovált köcsögök lövöldöznek egymásra a vadnyugaton és közben káromkodnak(ganxta-Jo rossz és a kartel:)) )Hátén erre aszontam hogy háát ez kurvajóó hogy ilyen csunyán beszééélnek benne:D(vótam vagy 10 éves:)
Aztánakkor dopmen is jött meg az ilyenek.Tesom hallgatta itt összevissza az amcsi reppet én megmontam hogy "áá ez nem jóóó mer nem értem benne a csunya szavakaaat:D"aztán jött a szábbész meg ilyenek és ekkor má nem csunyabeszéd vót a lényeg hanem a repp:)Aztán késöbb amikor tesom ballagása vót uncsitesom kinn halgattaa kocsijába a cypresshillt:)a IV-et :)na mi vót a rejjakcijó?:)"Hááááááát ez kuuuurva jóóóó".DAtán utánamár jött sorban az összes amcsi repper:)

g_papa e-mail | 2003-09-26 17:39:50 | 27.
Nekem Em Without Meje hozta be a rappet.
Master G e-mail | 2003-09-18 15:18:12 | 26.
Hááát az úúúúgy voooolt...
Na! a szokásos körök:
1997 rándíemszí (ezt még nem láttam sehol lentebb)
1997 egy szám: ghetto superstar
1998 hazai ganksztafaszságok
1999 az a fasz eminyomi
2000 antré jáng és a kutya LA-ből
2001 cipressil, metodmenredmen, sötétembereksz
2002 magyar ug pontosan 1 hónapig, nólimitescuccok
2003 semmi (csak amit a havernál hallok) - direktbe már nem hallgatok semmilyen zenét...
Inkább csinálom... hehehehehe...

Down By Low e-mail | 2003-09-18 13:41:26 | 25.
nekem az első szám FMF wolt meg az első album is tőle asszem.......azóta is birom a zenéjét.....
sabdog e-mail | 2003-09-18 13:05:17 | 24.
Azt hiszem nekem is Luniztol az Operation Stackola volt az elsö albumom amit kölcsön kaptam egy haveromtól.Nekem kiesett 2Pac csak 1-1.5 éve kezdtem el hallgatni a szamait.
Utána elég sokáig Terror Squad-ot , de persze meghallgatom mind a 4 égtály zenéjét. de legjobban Ludacrist, DTPt és BTNH szeretem.

NMI e-mail | 2003-09-05 08:28:07 | 23.
Betettem egy kazit a magnóba:)

Amúgy Lunizzal kezdődött még anno, kb. 7-8 éve.
Addig mindenen átmentem.
Azóta is végigjárok minden stílust, és alstílust a hip-hop, rap, jazz, reggie, d&b cuccokban, mert mindből lehet tanulni.

És fel tudom használni az ötleteket a saját zenémben. Így próbálok minél tökéletesebb hip-hop, rap zenét gyártani.

Nox e-mail | 2003-09-03 05:57:54 | 22.
Eyyo!Én azzem rapet először a RAPÜLŐKET hallgattam
ha ezt rapnek lehet nevezni!Aztán Dog eat Dog!
Egy kis Ganxsta,majd egy fél évig dopment,aztán VSOP-innen a nagy szeretetem feléjük,Da Flava,de ekkor már kezdtem Undergroundot hallgatni!
Az első UG szám az elemektől a(nemtom a címét most)
porból lettünk,porrá leszünk SZARUNK RÁ ...

Kb 1995-1996-tól hallgatok!
ha valakit érdekelné......

ashanti e-mail | 2003-08-31 10:21:19 | 21.
Hú!Az a Coolio szám nagyon fasza!!De a film se rossz!
Bill e-mail | 2003-08-29 16:22:33 | 20.
Értem miről beszélsz.Ebből látszik,
h megfogtak ezek a zenék.


Előzmény: Laczka (17.)
Murdoc69 e-mail | 2003-08-29 08:35:51 | 19.
A legelso rap nota ami nagyon megfogott az a Gangsters Paradise volt Cooliotol, ezutan kezdtem el rappet hallgatni.
Az elso rap albumom pedig a House Of Paint-ol a Same As It Ever Was

opium e-mail | 2003-08-25 11:23:33 | 18.
ai!


na végre egy értelmes topik!

én asszem 13 voltam [ez volt 3 éve] amikor láttam a "The Show" és a "Krush Groove
" c. fileket egy kazin, ezeken olyan arcok voltak mint a Bambaataa, Kool Moe Dee, akkor még f*szom se tudta kik ezek, de megfogott az egész oldschool hangulat, metró, graffiti, freestyle, aztán kb. 1,5 évvel később már ment az underground, főleg new yorki, aztán folyamatosan szélesítettem a látókört, 1 éve már magyar underground is benne van, meg svéd [looptroop], angol [roots manuva], német [massive töne] stb..
azóta is mindig egyre "jobb" zenéket keresek, és belemerültem az undergound rejtelmeibe, sokat köszönhetek a www.undergroundhiphop.com oldalnak, ahol egy rakás lemezbe bele lehet hallgatni ingyér..
most a Dilated Peoples, Copywrite, Akrobatik, High and Mighty, Last Emperor, Looptroop, Xzibit, Mountain Brothers, Supernatural, Rob Swift, Pharcyde, Soul Supreme, Family Tree, Megahertz, stb.. vonalon mozgok, persze rengeteg olyan cucc van amit hallgatok és szeretek de ez jutott eszembe

pisz

Laczka e-mail | 2003-08-25 07:18:09 | 17.
Nem tudom ti,hogy vagytok vele,de nekem nem igazán változott meg,hogy kik a kedvenceim.Pld. nekem a Me against the worlddel kezdődött minden,azóta már minden 2pac cd megvan,kurva sokszor hallgattam őket,de még mindig nem untam meg.Jó,közben jöttek az új emberkék,de akik először tetszettek azokat utána sem untam meg,még ezredik hallgatás után sem.
Vaskez e-mail | 2003-08-23 03:11:13 | 16.
Jo van gyerekek, latom itt sok jo izlesu ember van :) Pedig mostanaban olyan nehez jo izlesu embereket talalni. :D
D-WiTh e-mail | 2003-08-22 20:55:59 | 15.
a Fugees nekem is az elsők közt volt

Előzmény: gonzales7 (12.)
D-WiTh e-mail | 2003-08-22 20:55:06 | 14.
hi úgylátszik én le vagyok maradva. 14 évesen találtam egy ganxta Z. kazit persze előtte isvolt már subba és kicsi G kazim aztán Em következett aztán az USA-basn néztem szét (2pac, LL Cool J, Dr. Dre...) végül visszatértem Mo.-ra (Moha, és ug)
key02 e-mail | 2003-08-22 20:35:54 | 13.
Szokás szerint és is 12 évesen kezdtem Em-mel és S.B.Monsterrel.Most pedig:Xzibit,DMX, 2Pac,Snoop,Luda,Three 6 Mafia

gonzales7 e-mail | 2003-08-22 13:07:59 | 12.
Nekem minden a Fugees-The Score...-albumával.......kezdődött, ez volt az első Hip-Hop-kazim.....ezt követte a "NaNa"korszakom "Darkman"volt a kedvenc számom!!!!
Majd jött az áttörés:CYPRESS HILL I.album ami egy ócska kazin volt meg először:"Stoned is the way of the Walk"jaja a legnagyobb zene!!!!!
Respect.........BLOODS4ever...............Peace!!!!

Method e-mail | 2003-08-22 11:55:08 | 11.
Én úgy 12 évesen kezdtem el rappet hallgatni.
Kezdetben szar rappek is tettszettek, később áttértem Dre-re és Snoop-ra. Ők ketten voltak azok akik nagyon megfogtak.
A Doggystyle volt az első "igazi" album ami megtettszett és még mindig az egyik kedvencem.
Később megismertem a Wu-Tang et, azon belül főleg Method Man jött be.
Utána egyre több rapper/banda megtettszett.

Csíkos e-mail | 2003-08-22 08:44:31 | 10.
Hi! Nálam ez az egész úgy kezdődött h kibebaszott discos voltam, aztán Ganxstáékat keztem hallgatni, aztán jött a Cypress + Szabi, Eminem :( Dre, Snoop, Wu! Aztán én is mint a lavina, elkezdtem gyűjtögetni mindent amit csak lehetett & most felette tartok a 300 albumon, ami +van! Na kevés az időm, ezt gyorsan idefirkantottam
Peace 2 Da Realz

alicia e-mail | 2003-08-21 17:58:56 | 9.
Én most 14 vagyok,és nálam 12 évesen kezdödött. Elöször még csak r&b számokat hallgattam,mint például a Destiny's Child,Aaliyah,Usher,aztán kezdett jobban érdekelni a fekete zene.Talán életem első light-osabb rap száma Puff Daddy-től az I'll be missing you.Egy darabig csak őt ismertem,meg Eminemet a Real Slim Shady-vel,aztán jött az átütö szám,amióta imádom a rappet,az Xzibet&Dr.Dre&Snoop Dogg:X.Ja!És életem első komolyabb cd-je Nelly-töl a Nellyville!És most a jelenlegi kedvencem:DMX!
Mr. X to tha Z e-mail | 2003-08-20 12:46:30 | 8.
12 éves koromban D-12, Eminem, Gangxsta.
Most ott tartok, hogy Dr.Dre, Xzibit, Snoop,
Jay-Z, Run DMC.

Bill e-mail | 2003-08-15 16:27:07 | 7.
Ha jól emléxem '95-től hallgatok
hiphop zenét.12 éves voltam.Akkor csak úgy
lemásoltattam Ice-T Home Invasion albumát.
Odabaszott mint állat!Rögtön éreztem,h
ez a zenei stílus meghatározó lesz számomra.
Aztán második nekifutásra lemásoltattam az
Onyx Backdafuckup LP-t.Na így indult...

Mc Balage e-mail | 2003-08-15 13:07:24 | 6.
Nem emléxszem hány éves lehettem, de a piacon árultak MTV-válogatás kazettákat feketén(mert akkor még a külföldi dolgokat nem igazán akarták behozni)
és a fater vett vagy 15-öt belőle.Volt Jacko,meg Leila-K meg egyéb szarok mindegyiken, de kb 2-3 rap is volt minden egyes kazin. Akkor még nem foglalkoztam az előadókkal, mert kb olyan 9-10 éves lehettem ezért nem tudom az első előadót, de maga a stílus az előadás mód ragadott meg és hogy nem az az értelmetlen pucpuc meg jaj-de szép az élet meg hasonló szar popzenéket kell hallgatnom.

Cápa e-mail | 2003-08-15 10:43:33 | 5.
Én akkor kezdtem el zenét hallgatni miko bejött a Z+.hallgattam minden szart.aztán rájöttem a kadott magyarok,meg ami nem rap az szar.
első albumaim:Warren G-I want it all,Puff Daddy-forever,Dre-2001.aztán "felvilágosultam" és jött a lavina.im unstoppable!!!!!!!:)))
ja a Naughty by Nature:live or die száma fogott meg nagyon.akor még nem tudtam mi az a No Limit.
jöttek a Snoop,2pac,Dmx számok.most ott tartok h.Dirrty South.(persze a többit se hanyagolom el).
úgy vagyok vele h.ha vkit mindenki ismer,esetleg agyon játszák,akkor keresek mást.ha azt mondod Nas én azt Bravehearts.keresem az újat és azt ami nem populáris.
respect annak aki végigolvassa.CÁPA

skinhead e-mail | 2003-08-15 10:17:24 | 4.
12 éves voltam amikor Sub Bass Monster és Eminem számokat hallgattam és ök voltak az istenek akkor számomra de ez idövel változott igy 13 éves koromra már Dopeman,Mohaman és Snoop Dog volt a hifiben de ezen is tulléptem és ugy néz ki végleg megragadtam a hazai underground a német hiphop és a feka rap árnyékában szal valahogy igy!!!!!
RAC e-mail | 2003-08-15 08:47:17 | 3.
12 évesen Sub Bass.:))))Aztán figyelgettem 1000x szélesebben a magyar ug-ot,aztán jöttek az amcsik,bár abból nem hallgatok sokat.
Laczka e-mail | 2003-08-14 09:16:47 | 2.
Én tíz éves koromban kezdtem rapet hallgatni,amikor kijött 2pac-tól a Me against the world
Vaskez e-mail | 2003-08-13 21:15:01 | 1.
Mikor kezdtetek rap-et hallgatni es melyik szamok voltak azok a "varázszámok" amitol azt gondoltatok, hogy na jobb lesz belenezni ebbe a rap vilagba?

En pldl 13 éves koromba jottem bele a rap-be amikor eloszor hallottam az NWA - Fuck the Police meg Straight Outa Compton, es 2Pac- California Love - ezek akkor nagyon tetszettek es akkor kezdtem belejonni a rap-be.


1  2  3  4  5  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.