Click to Visit
Hip-Hop - Akkezdet Phiai (LP megjelent!)
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  4  

OZó e-mail | 2004-08-01 06:41:35 | 48.
...

Előzmény: :saian: (47.)
:saian: e-mail | 2004-07-21 06:38:56 | 47.
azt a 4 számot is csak demo mnőségben ;)
"Nem eszem rendőrt mer' a rendőr az disznó"
mekkora ötlet :P


Előzmény: OZó (46.)
OZó e-mail | 2004-07-12 19:27:43 | 46.
SZEVA

ezellen semmit nem tudtok tenni valaki megvette felgrabbelte és csöcsi!egyébként hiphop.hurol is lelehet szedni siman azt a 4 szamot,én specal a DCről kaptam le de az basz oda hogy amikor az album még fent se volt ma lejött a zorall gyerek.....:D nem tom kitejelte ki.....!
eggyet mégiscsak megtudtok tenni megkeresitek a usert aki crealta a "lapterjesztö céget"
vagyis lemezterjesztö kisiparos foglalkozasa van amit mosma a neten nagykerbe nyom oszt bezuzzatok(SAID kipicsazza).

ma montam..de megfogom venniaz albumot merthát ojat kancellárnak tartani akinek nincs meg eredetiben a lemeze pff/okosdolog mi....:D?(kell a borító)


masik akkezdet bemelegit..(jo szol a mikrofonom?...)merrő van az a "kibaszott instrumental"?:D


kösze,tiprok
rest in peace!
csöcsi


OZ

::: e-mail | 2004-07-11 09:06:07 | 45.
Akkezdet - 1 Hét OST
neten találtam egy ilyen számot ez az eredeti cím?

::: e-mail | 2004-07-11 09:00:56 | 44.
vagyis a mivel játszol bejön :)
hú de határozott vagyok :O


Előzmény: ::: (43.)
::: e-mail | 2004-07-11 08:55:41 | 43.
nekem nem jön be egyik kezdet szám se, bár a mostani felhozatalban tényleg nem rosz
Undergroundy e-mail | 2004-07-11 08:49:29 | 42.
Üdvözlök mindenkit!

Biztos sokan mondták nektek hogy baszott yoo amit csináltok.
Én is ezt teszem!
Vidéken lakom és most éppen nyári munkánt végzek.
Első tervem hogy mikor megkapom a lémet megyek fel pestre megvenni a CD-teket.

Szerintem betépve megint más hallgatni a zenéteket, mint józanul.
Mindkét állapotban meg van a maga varázsa.
És mindkét állapotban odabaszós! :)
Leghamarabb mikor léptek fel? és hol?

Nem akarlak megsérteni Said de szerintem hogy egy picit raccsolsz olyan mint a Wu-Tang-be Method Man
pösze.
Mindketten belevisztek a zenébe egy kis pluszt ezálltal szerintem nagyon yoo (megjegyezném én is pösze vagyok egy kicsit).

Más.Azt hiszem a második Raplife-ban ti voltatok benne és naon teccett hogy (már nem tudom ki mondta bocsi)ahelyett hogy 2,5 füvet vesznek a csákok ahelyett 2,5 vegyék meg az albumotokat ami legalább nem megy füstbe! :)

Magyar underground téren kiket szerettek?(ha van olyan)

Egyik haverom odaadta a "Hogy Üssön" koncertfelvételét mikor a RZA elött léptetek fel.
Naon bejön mikor lefikázzátok a közönséget. :)
Az különben szarul esett nektek hogy mindenki ált mint egy nagy rakás szar?

Bocsi a hosszú anekdóták miatt!
Előre is kösz hogy elolvastátok beírásom!

Peace!

További yoo munkát a jövőben!

Tisztelettel Undergroundy!


ZOLE e-mail | 2004-07-06 19:02:29 | 41.
két külföldi letöltötte tőlem sztem ez nem gáz, de most vettem ki az egészet
pl hollandiába sztem elég nagy lenne a +pk

beidi e-mail | 2004-07-06 18:35:47 | 40.
hé ember
ha mindenki letölthetné a netröl a cuccot akkor kurvára nem érné+ lemezt kiadni.a lemezenként 3kilo nem sok azé a zenéért amit kamázol,de aki levakarja a netröl az nem fogja csak azé megvenni mer fasza a dolog és hogy nőjjön a kasszájuk..
asszem csak ennyi a baj...

ZOLE e-mail | 2004-07-06 15:46:13 | 39.
nem értem mért baj, CSAK külföldieknek ajánlottam és csak ők töltötték le, meg mások is megosztották nem csak én

Előzmény: AkkezdetPhia (38.)
AkkezdetPhia e-mail | 2004-07-06 14:51:46 | 38.
pff...hát ezt ezúton is kurvára "köszönjük"...




emberekkel mi van....


Előzmény: ZOLE (37.)
ZOLE e-mail | 2004-07-05 13:31:11 | 37.
én megosztottam a szövegkönyvet is

Előzmény: AkkezdetPhia (36.)
AkkezdetPhia e-mail | 2004-07-05 13:00:02 | 36.
Következő fellépés December 10. most szombat RH party-n Debrecenben.
Lesz még Pepsi sziget pénteki napon, Szelidi Tó fesztivál, lesz egy szombathely és egy veszprém is hamarosan.

Krome cucca lassan kész, a www.wacuumairs.com -on a héten fent lesz az albumminta, ott meg is lehet nézni a képeke, hogy ki kicsoda, a lemezen pedig tényleg ötvenszer mondjuk a saját nevünket, meg ugye a szövegkönyvben ki van emelve, hogy kinek a szövegrészlete következik, de gondolom a letöltéshez nem adnak szövegkönyvert :)

Na csumesz
Saiid

ZOLE e-mail | 2004-07-05 05:41:12 | 35.
szinte minden számban elmondják hogy itt a said vagy újonc

Előzmény: Nina001 (33.)
Nina001 e-mail | 2004-07-04 21:49:49 | 34.
mikor lesz a köv fellépésetek és hol?

Előzmény: AkkezdetPhia (27.)
Nina001 e-mail | 2004-07-04 21:47:41 | 33.
én még csak most kezdem kóstolgatni(persze csak jó értelemben) a zenéteket,úgyhogy kérlek tekintsetek el tudatlanságomtom, de pár dolgot meg kell kérdeznem: az oké, h már tom a neveteket, de melyik ki? ...a többit, ha az album ténylegesen a kezembe kerül.

Előzmény: AkkezdetPhia (8.)
ZOLE e-mail | 2004-06-30 16:57:59 | 32.
?
ZOLE e-mail | 2004-06-30 16:54:53 | 31.
krome cucc mikor lesz
ZOLE e-mail | 2004-06-30 16:54:52 | 31.
krome cucc mikor lesz
beidi e-mail | 2004-06-29 14:57:22 | 30.
Szigeten és ACtáboron kivül lesztek még valahol?mongyuk a lemezbemutató??
abge e-mail | 2004-06-27 20:37:03 | 29.
Nagyon jó az album, király. CSak így tovább


Béke

OZó e-mail | 2004-06-25 17:00:31 | 28.
akkezdet bemelegít--------jó szol a mikrofonom...

Előzmény: AkkezdetPhia (27.)
AkkezdetPhia e-mail | 2004-06-23 09:10:14 | 27.
Szombaton JÚNIUS 26-án fellép Akkezdet Phiai és a Wacuum Airs (Bobakrome, Aza) a MOKKACUKKÁBAN.

dj-k: Cadik, Mango, Saiid
további fellépők: Sena, Busa, Mc Zeek
no belépő, Akkezdet lemez a helyszínen megvásárolható (2500)
bréke
akph

OZó e-mail | 2004-06-22 10:36:42 | 26.
Az albumot mindenféleképpen megveszem de csak ha miskolcon vagytok koncerten mer az az 500 ft...
elég csóresz vagyok:)


Előzmény: AkkezdetPhia (21.)
ZOLE e-mail | 2004-06-19 15:35:07 | 25.
Ready, FNL új tagok?
még nem hallottam róluk


Előzmény: AkkezdetPhia (21.)
ZOLE e-mail | 2004-06-19 15:29:12 | 24.
én is ezt akartam kérdezni
+ saidé vagy újoncé lesz előbb?


Előzmény: beidi (23.)
beidi e-mail | 2004-06-19 15:16:27 | 23.
szhólo lemezek még ebbe az évbe?
AkkezdetPhia e-mail | 2004-06-19 14:53:49 | 22.
Flyer: Akkezdet Phiai: Akkezdet

Akkezdet Phiai (Saïd és Újonc), a Wacuum Airs - vagyis Bobakrome producer-MC kollektívájának - veleje debütáló nagylemezzel jelentkezett. A korábbi letölthető témák meg az élő mozdulások már sokat sejttettek az odafigyelőknek, de ez a korong túltesz a várakozásokon. Nem csak azért, mert igényesen néz ki, és több mint tűrhetően szól, hanem a 78 percben elkövetett újító és elsöprően szellemes szövegek miatt, melyek zömét minőségi hiphop zenekeretbe ágyazták, illetve ágyazta Saïd, aki az alapokért (is) felel. Semmi gengszter-erőlködés, inkább valósághegyek, és mocskos szájú vers-zsenialitás, ami minden korábbi magyar rap-próbálkozót lemos, de alaposan (még a Ludditáknál is jobb). Kötelező darab, kettőfélbe megkapod, megdőlsz, és napi hétszer hallgatod, ha mondom.



www.szorongas.com:

„Hogy lehetne más MC jobb, ha mind balfasz? hogy lehet, hogy abból lesz tűz, hogyha oltasz?” Rendes hiphop magyar nyelven, Ittakkezdet!

Saïd és Újonc odabasz, jó alaposan. A tények: Wacuum Airs produkció, Bobakrome stúdiómágia, legyen inkább produceri munkák és mastering, az alapok Saïdtól, scratch: Q-Cee – Vinyl Warriorz, DMC-bajnok. A lemez 27 trackkel bír, jó 78 perc, intro meg nyolc skit, átkötés-hangjáték, ha úgy tetszik, Mathieu Kassovitz Gyűlölet című alapfilmjéből a java, kicsit sok, de úgy tűnik, kell egy rendes raplemezre, ez meg egy rendes lemez. A zenék mondjuk megfelelőek, a kifinomult fülek nem fogják high enden csócsálni a beateket, ahhoz kissé élesek, de hatalmas himnuszt vagy hármat is sikerült összetenni. Jó volna nem kettős mércét használni a magyar zenékre – majd a szövegek miatt úgyis muszáj lesz… -, annyi biztos, hogy már a nyitó, Akkezdet című tétel miatt okvetlen bólogatni kell, ez az inger még sokszor visszatér, egyből a negyedik Lénél, szóval működik a muzsika. Q-Cee és Saïd scratchei mennek, valaki, tán az előbbi négyujjaz jól: szeretem, ha hiphop-lemezen van, aki ügyesen húz. A Phiak szövegtechnikája kiváló, tetszésük szerint játszanak a sorokkal, nem ijednek meg a periódusoktól, rímes büntetésük maga alá gyűri a beateket, mer a líra sűrű és veszélyes. „ha idenézel, azt mondod: ezek nem viccelnek, de az egész rap-tenyészet benézett, de ilyet ezek még nem láttak, irány a szemészet” – és ez így is van, nem kell összeráncolt homlokkal zordulni, sem fejet fogva feszengeni a dilettáns szóáradaton: üdítően innovatív, szellemes és jócskán beleszarós, ugyanakkor okosan kidolgozott textussal van dolgunk. Gyakorlatilag nincsenek klasszikus sorok, folyamatos asszociációs forma-játékban csörgedez a mondanivaló, vagyis inkább hömpölyög, mert nem lehet átlépni a duzzadt szövegpatak fölött, nem érdemes. A témák életközeliek, sok szó esik pénzről, csajokról, de a legtöbb a fűről mint esszenciális tápanyagról, üzemanyagról; persze az egyéni integritás, az önértékelés verbális kifejezése és a kegyetlen oltás is vissza-visszatérnek, Újonc hosszú szakasza a Mivel játszolban egyszerűen zseniális, például. Olyan szófordulatra, amire felkapod a fejed, számolatlanul van példa, de nem ezek magukban adják az élményt, hanem az a posztmodernnek csúfolt módszer, ahogy az elemek összekapcsolódnak kereteket tágító, öntörvényű rendben: meta-, vagy ha így jobb, szuper-rap. Kiemelkedő produkció, nem vitás, a hiphop verbál-ágát ha nem is csak így - de így mindenképp érdemes művelni. Az irodalom térvesztése tézis nem áll helyt, ha csak a bőrkötöttet vetjük össze a paperbackkel; végre van fricskázóan illiterális, mégis inspiráló és szórakoztató street speech a hazában, igazi irodalom a poszt-artban, húzogathatjuk a vonalakat, állítgathatjuk a kultur-vektorokat, a mém se döbbent, Akkezdet Phiai meg nyomják a „klasszikus fost”. És még nem hallottam őket élőben…


AkkezdetPhia e-mail | 2004-06-19 14:51:05 | 21.
Klip, az még nagyon odébb van, nem szeretnénk gagyit osszaedobni csak azért, hogy meglegyen...

én saiid vagyok

zorall gyerek majd az újonc lemezén lesz, másik zenével, akkezdet bemelegít meg fogalmam sincs mi, nem töltögetem magunkat a netről, és annak is örülnénk, ha aki letölti és tényleg ennyire tetszik neki az támogatna minket annyival, hogy megveszi a lemezt.

a wacuum airs egy label. a lebalhez tartozó előadók Bobakrome, Aza, Akkezdet Phiai, Ready, FNL

www.wacuumairs.com
csekk

Flyerz magazinban lemezkritika, majd lehet hogy beollózom ide. Meg a szorongás.com-ot is...

béke
saiid

OZó e-mail | 2004-06-19 11:43:30 | 20.
Meg azt akartam kédezni hogy a waacumaris az egy crew ugye?
és bobachroom is tagja ugye?
akko mos mé megy külön vagy hogy jáccik itt minden?


Előzmény: OZó (19.)
OZó e-mail | 2004-06-19 11:40:42 | 19.
nekem lejött egy rakat szam az album mellett a zorall gyerek mé nincs a lemezen meg akkezdet bemelegít.

Előzmény: AkkezdetPhia (17.)
ZOLE e-mail | 2004-06-17 07:41:39 | 18.
Mikorra várható a klipp kb?
+ te Said v Újonc vagy?


Előzmény: AkkezdetPhia (17.)
AkkezdetPhia e-mail | 2004-06-16 11:36:28 | 17.
lesz klip, még nem tudjuk melyik trekkből...

júni 26-án Akkezdet Phia fellép a Mokkacukkában a Fontos magazin partin, leszünk a Szigeten is és az AC táborban is, meg lesz egy nagyobb lemezbemutató koncert is.

Vásárolni még mindig itt lehet (3000):
Indiego
Deep
Afrofilia (Astoria)
Burner (Nagydiófa)
12 Inch (Somogyi Béla 16)
Mambo (Szénatér)
Pro Cross (Mammut 1/II)

Rendelni utánvétellel pedig még mindig itt (2500+650):
akkezdetphiai@freemail.hu

És a persze a fellépéseken...(2500, mer' a bótosok rátesznek 5 killert és a rendelésnél meg ugye a postaköltség...)

bréke
akph

ZOLE e-mail | 2004-06-13 05:36:35 | 16.
kezdet videóklipp nem lesz?
OZó e-mail | 2004-06-10 14:06:35 | 15.
SZERINTEM kibaszott jók az első magyar kibaszott jo crew akkezdet. eddig senki nem ért el ijen teljesítményt bazze.
albumot nem tudtam még megszerezni de leszedtem 6 számot és nekem elég ahoz hogy kijelentsem hogy aki erre bármit beszól az egy nagy csőbuzi
és mindennap beszervez egy seggbe torpedót a kanos kukabúvártol.
aszittem hogy az egész magyar hip-hop ugy szar ahogy kijött a girhes rákbol
de akezdet megmutatta hogy a többi csak kisöcsög hozzájuk képestés ők a legjobbak!


Előzmény: AkkezdetPhia (1.)
Nox e-mail | 2004-06-10 08:20:43 | 14.
...proskater seeeem,inkább aszkéta leszek...az ujonc meg a tények csak a pesti események!....
ZOLE e-mail | 2004-06-05 06:23:23 | 13.
Önbizalomból látom nincs hiány :)
Márky-PaPa e-mail | 2004-05-17 08:44:32 | 12.
Én szerintem jobbat csinálok mint ez... Én csak írtam egy véleményt, mer' úgy érzem, értek egy kicsit a raphez. Nem azér' írtam le a véleményemet, hogy elkezdjetek beszólogtni, nekem nem jön be ez a stílus és kész. Na Peace: Márky-PaPa from Dark$ide

Előzmény: Darksun (6.)
atcq e-mail | 2004-05-13 18:38:44 | 11.
Kihagyhatatlan!!!
Végre valami.
Soha nem szerettem a a magyar undergroundot, de ez az lp...

Tiszteletem a fiúknak.

Pár negatívumot azért írnék is:
- a skit szerintem felesleg, és csak az album összképét rontja. (tudom, filmzene is - ezzel megis válaszoltam a skit-ok fontosságát.)
- A számok túl hosszúak. (Mikor a mondanivalójuknak vége több track-ben még vagy egy percig megy a zene.)
- sok a szleng, és muszáj állandóan faszomozni? (Bár a többi magyar underg. hip-hop lp-hez képest még jó is az arány).


Legnagyobb track-ek:
2 fél, az elvarázsolt dollár, lé, tartsdmegatávot, mivel játszol,
(van egy gádzsi - zeneileg) stb

Egy tízes skálán nálam 8 pontot ér a lemez.
(2 pont mínusz a fent sorolt negatívumok miatt)

Érdemes beszerezni.
Annyit megér.

P.











beidi e-mail | 2004-05-13 16:35:21 | 10.
nah én mán elsö nap amint +jelent beszerváltam az Lp-t és kibebaszott yooo..az igaz hogy Ujonc stílllusa elöször érdekes volt de aztán már azt is frankon megszoktuk és ki lehet jelenteni,az eddigi legjobb magyar hiphop lemez....
arro lehet tudni valamit hogy az Ujonc v.Said lp miko gyün?
respekt mégeccer a lemezé
CSUM

AkkezdetPhia e-mail | 2004-04-29 17:19:53 | 9.
márky fatter: nincs régebbi album, egy demó van, valószínűleg azt hallottad, az otthoni cucc, a mostani viszont minőségi felvételeket tartalmazó lemez. neked nem jön be. phain..."soha nem kértem hogy érezz", de "ha már underground akkor Mc Gőz" akkor kérdezd meg a Gőztől, hogy mit lehet szeretni a lemezünkön.

béke
akph


Előzmény: Márky-PaPa (5.)
AkkezdetPhia e-mail | 2004-04-29 17:13:57 | 8.
Darksun: a "spangli rabja" egy későbbi lemezen, valószínűleg egy wacuum válogatáson lesz rajta.
a másik trekk amit kérdeztél azt nem vágom mi, de nem a miénk...
béke


Előzmény: Darksun (2.)
Down By Low e-mail | 2004-04-29 16:10:47 | 7.
nagyon jó ez az album...Elwarázsolt dollár, Hogy üssön, Oldalwíz...eszetlen...
egyedi ezen nincs wita...
Márky-Papó...ez wicc...mind1

p


Előzmény: Márky-PaPa (5.)
Darksun e-mail | 2004-04-28 18:12:08 | 6.
csinálj jobbat és kritizálj...
Ez a szép: valaki valami egyedit alkot, és egyből jön a szakértő uraktól, hogy "ezmekkoraszar...".
szép...
DS!


Előzmény: Márky-PaPa (5.)
Márky-PaPa e-mail | 2004-04-28 07:04:55 | 5.
Mi ez? Ez kezdet gyerekei egy kalap szar. Egy andergrandos buzizenétszerető köcsögönek biztos bejön. Hallottam egy régebbi albumukat, de egy pár szám meghallgatása után már nem bírtam tovább. Mit lehet ezen szeretni? Ha már underground akkor Mc Gőz Na Peace: Márky-PaPa
Darksun e-mail | 2004-04-27 20:33:37 | 4.
bőven! Még többet is! :)
DS!


Előzmény: Kelta (3.)
Kelta e-mail | 2004-04-27 20:32:40 | 3.
Egyet mondhatok: szerintem megér 2500 Huf-t
Darksun e-mail | 2004-04-27 20:26:51 | 2.
pár tracket hallottam rollllllla és nagyon jó!
Meg már régebb óta is még anno Rock Steady Beat (r.i.p.) műsorban nyomtak még Akkezdet kezdetén. :)
Jó dolog, hogy valaki visz egy kis színt a hazai (már az undergroundban is) elhalványuló hip-hop életbe.
Újoncnak is és Saidnak is egyedi a rappelési technikája és a Waacumos embák odatesznek zenei téren is igencsak.
Mit szaporítsam a szót? QRVAJÓ!

Kérdés1: a "spngli rabjai" rajta van az LP-n???
Kérdés2: Akkezdet szám az, aminek az van a refrénjében, hogy "...magamat adom, itt én vagyok én, magamtól lett a zeném az enyém..."
???
Vagy ha nem akkor mi?
plz infot!
:)

Nah respect WaacumAirs family!
peace!
DS!

"...jó lenne ha mindenki egy méretes phasst falna, aki megkérdezi mit tett Akkezdet az asztalra..."
/Újonc/



Előzmény: AkkezdetPhia (1.)
AkkezdetPhia e-mail | 2004-04-26 23:34:46 | 1.
Akkezdet Phiai - Akkezdet LP kapható a Burnerben, a 12 Inch lemezboltban, és a Pro Cross-ban (Mammut I), rendelhető az akkezdetphiai@freenail.hu címen, valamint megvásárálható a fellépéseken 2500ft-ért.

27 trekk, 2x6 oldalas, szövegkönyves borító. Véleményeket, kérdéseket, kritikákat ide...

bréke
akph


1  2  3  4  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.