Click to Visit
Hip-Hop - Mért halt meg 2Pac!
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  

thamole e-mail | 2008-11-12 02:16:35 | 49.
Dre és Scotty szinte kizárólag alapokat gyárt so helyesbítek mielőtt rossz infók születnének!
Miami egyik legjobb studiója Scottyé és szüveget szinte soha nem ír Ő egy zeneileg képzett zongorás alapokat(főleg) használó fehér ember aki anno a Roots ban nyomta és nagyon felfigyeltek Rá azáltal, hogy élő hangszerekkel milyen fenomenális hip hop alapokat csinál.
Dr.Dre meg max a saját albumához(Chronic, The Chronic 2001 és majd Detox idén talán) ír szövegeket, kizárólag alapokat készít Ő is!
Nem is tdm ki gondolja, hogy Ők szövegírók...Memphis Bleek az például az mégis kevesen tudják ezt Róla meg mondjuk Kenye meg Kweli is!
forrás Scotty ról:
Scott Storch (born December 16, 1973) is a Canadian[1] record producer. He has found success in many genres of music, particularly hip hop, pop, and R&B. He has his own record label, Storch Music Company and his own music production company called Tuff Jew Productions LLC.

Storch's Florida home is being foreclosed by SunTrust Bank, according to recent reports. [2]

He has produced for a variety of artists including Dr. Dre, Ice Cube, Tag Team Music, Fat Joe, Ja Rule, Mariah Carey, Toni Braxton, Raven Symone, Jadakiss, Daddy Yankee, Eminem, Christina Aguilera, Nas, T.I., Lil Wayne, Nelly, Paris Hilton, Jessica Simpson, 50 Cent, Beyoncé, Brooke Hogan, LeToya Luckett, Danity Kane, The Game, Tha Realest, Chamillionaire, Ras Kass, Chingo Bling, Kelly Rowland, Teairra Mari, Chris Brown, and many more. He is currently working with Ciara on her new album "Fantasy Ride" due out early 2009.
Birth name Scott Storch
Born December 16, 1973 (1973-12-16) (age 34)
Origin Nova Scotia, Canada
Genre(s) Hip hop, R&B , reggaeton
Occupation(s) Producer, rapper
Instrument(s) Keyboard, sampler drums, percussion
Years active 1993 – present
Label(s) SMC, InterscopeTuff Jew Produtions
Associated acts The Roots, Dr. Dre, Nox
Sehol még véletlen sem említik h szövegíró mert NEM az!ennyi!

Dre Dre:
Andre Romelle Young (born February 18, 1965), primarily known by his stage name Dr. Dre, is an American record producer, rapper, and record executive. He is the founder and current CEO of Aftermath Entertainment and a former co-owner and artist of Death Row Records, also having produced albums for and overseeing the careers of many rappers signed to those record labels such as Eminem and Snoop Dogg. As a producer he is credited as a key figure in the popularization of West Coast G-funk, a style of rap music characterized as synthesizer-based with slow, heavy beats.[2]

Dr. Dre began his career in music as a member of the World Class Wreckin' Cru and he later found fame with the influential gangsta rap group N.W.A, which popularized the use of explicit lyrics in rap to detail the violence of street life.[2]His 1992 solo debut The Chronic, released under Death Row Records, led him to become one of the best-selling American performing artists of 1993[3] and to win a Grammy Award for the single "Let Me Ride."[4] In 1996, he left Death Row to found his own label Aftermath Entertainment, producing a compilation album, Dr. Dre Presents the Aftermath, in 1996, and releasing a solo album titled 2001, in 1999, for which he won the Grammy producer's award the next year.[2]

During the 2000s, he focused his career on production for other artists, while occasionally contributing vocals in other artists' songs. Rolling Stone named him among the highest-paid performers of 2001[5] and 2004.[6] Dr. Dre also had acting roles in the 2001 films The Wash and Training Day.[7] His final solo studio album Detox is set to be released in 2008 following much delay and speculation.[8]
Birth name Andre Romelle Young[1]
Born February 18, 1965 (1965-02-18) (age 43)
Origin Compton, California, United States
Genre(s) Hip hop, West Coast hip hop, Electronic rap, Gangsta funk, Gangsta rap
Occupation(s) Rapper, record producer
Instrument(s) Vocals, synthesizer, keyboards, turntables, drum machine
Years active 1984–present
Label(s) Epic, Ruthless, Priority, Death Row, Aftermath, Interscope
Associated acts N.W.A, Eazy E, Ice Cube, The D.O.C, Snoop Dogg, 2Pac, Eminem, 50 Cent, The Game, Busta Rhymes, Xzibit, Royce Da 5'9", Jay Z, Nas, Blackstreet, Stat Quo, Bishop Lamont, The Firm, MC Ren

So egyikük sem Songwriter úgymond semmilyen szinten sem, zenei alapokat írnak és nem szöveget!
No disrespect to Nobody csak tisztázni akartam, mert így terjed a hülyeség.


Előzmény: Gangstar (47.)
Gangstar e-mail | 2008-11-11 15:43:42 | 48.
En ugy hallottam hogy 2pac-ot meg biggie-t is p. Diddy olette meg egy zsaruval es ha vegig nezed a 2pacrol keszult dokumentum filmet rajosz hogy ebben van valami. diddy lefizetett egy zsarut hogy olje meg 2pac-ot! Amikor diddy diss-elt 50vel elmondta neki hogy tud mindent b.i.g es pac halalarol (ezt egy hangszalagon rogzitette es eljuttatta 50hez)! 50 az eggyik szamaban mondja hogy p diddy olette meg oket -vagy legalabb is sajat bevallasa szerint "mindent tud"- en nekem ez a verzio tunik lehetsegesnek fokepp miutan megneztem azt a dokumentum filmet! Meg knight a zsaruk elol menekult!
Gangstar e-mail | 2008-11-11 15:24:58 | 47.
Mar bocs nem akarlak megszolni vagy ilyesmi de dre meg scott storch szovegeket ir! Pld 50nek a candy shop-ot meg a just a lil bit-et scott storch irta ja meg fat joe majdnem minden szamat! Amugy 50 eleg bena szovegileg de rohadt yo alapjai vannak, a regi szamai a power of thd dollar-rol meg a get rich-rol vannak yo szamok!

Előzmény: MakaLipz (32.)
Moby Jons e-mail | 2008-11-11 08:08:19 | 46.
anyádat hűlye buzogány

Előzmény: zdlr (45.)
zdlr e-mail | 2008-11-10 18:25:43 | 45.
én kameráztam..

Előzmény: Tomann (44.)
Tomann e-mail | 2008-11-10 18:19:06 | 44.
Háát állítólag (mivel 2pac-nek inkább a West Side jött be:D) a keleti Notorious B.I.G. lövette le, de hallottam olyasmiről is hogy Tupac-ot él (még videó is van róla).
Cicca00 e-mail | 2008-10-31 22:52:53 | 43.
Asszem vmi bandaháborúban lelőtték ....:S:);)
Tiya e-mail | 2008-10-31 15:01:48 | 42.
miért meghalt???:D
gyökereeeeeeeeeeeek...

boxer88 e-mail | 2008-10-28 21:30:42 | 41.
tupac azért halt meg mert csicska rapper volt!!!:D

Előzmény: tiborka (40.)
tiborka e-mail | 2008-09-20 08:11:56 | 40.
AZÉR HALTMEG MERTLELÖTÉK

Előzmény: VC15 (37.)
Sicko e-mail | 2008-09-19 16:03:39 | 39.
Dede pontosan... bár nem csak az az egyetlen projektje van... :D

Előzmény: MakaLipz (36.)
Sicko e-mail | 2008-09-19 16:00:49 | 38.
El kéne engedni...

Előzmény: moncsi133 (35.)
VC15 e-mail | 2008-09-19 15:56:17 | 37.
2Pac meghalt. És itt most nem ezt kell bebizonyítanom, hanem azt, hogy él. Az meg hogy reppelt számaiban a háláláról, itt nem tudom, hogy az Ain't hard to find-ra gondolsz-e, de tudtommal egy számban se reppelt el, hogy szeptember 7-én las vegasban egy másik autóból rá fognak lőni és ő meg fog halni. Az meg, hogy a haláláról reppelt, szerintem elég egyértelmű, hisz ne feledjük, akkor már volt 5 golyó által okozott sebe, nem csoda, hogy ha úgy érezte, halálos veszélyben van. Szerintem te se lennél épp nyugodt, ha egy ilyen támadást túlélnél.

Előzmény: moncsi133 (35.)
MakaLipz e-mail | 2008-09-19 09:05:25 | 36.
hát én most a mai mc-k alatt a mainstream köcsögöket értem. persze hogy van ma is jo rapper csak szerintem régen sokkal jobb volt...amugy zack de la rocha nem a rage against the machine énekese?Peace

Előzmény: Sicko (34.)
moncsi133 e-mail | 2008-09-16 13:38:10 | 35.
sziasztok! emberek 2pac él, nem halt meg, csak mindinki úgytudja hogy meghalt! a halála csak meg lett játszva! nevet változtatott és a családjával leléptek messzire! még az állítólagos halála elött ez egyik zenéjében, arról rappel, hogy ő mikor és hogy fog meghalni! na de ő ezt honnan tudhatja előre? szóval a halála az egy nagy kamu, még mindig él!!!!!!
Sicko e-mail | 2008-09-15 18:05:34 | 34.
"A mai előadók mind elbújhatnak tupac mögött"

Ebbe egy kicsit bele tudnék kötni, mivel igenis van ma is jó rapper (persze csak ha a mai rapper alatt azt is értjük, aki most is rappel, de nem ma kezdte) Pl. 2pac még anno maga kérte QD3-t, hogy csinálja meg a "Thugs Get Lonely Too" remixet Tech N9ne-nal, kinek ebben az évben is jött ki egy 2CD-s albuma... Arról nem beszélve, hogy Pac utolsó filmjének, a Gang Relatednek Soundtrack listáján ott van Tech N9ne - Questions c. szám! De a mai MC-k között ott van Zack De La Rocha, MF Doom, Brotha Lynch Hung, Brother J, és még évekig lehetne sorolni a jobbnál jobb neveket... szóval van jó rap ma is, csak meg kell találni... /mondjuk igaz, hogy egyik sem tett le annyit az asztalra, mint Pac a 7 év alatt, de nem is arról beszéltem/
Nah nagy pacsi meg Béke!


Előzmény: MakaLipz (31.)
Sicko e-mail | 2008-09-15 17:50:38 | 33.
Így van... megint igazad van
Béke!


Előzmény: MakaLipz (32.)
MakaLipz e-mail | 2008-09-15 14:52:20 | 32.
egyébként ha scott storch meg dr.dre baszná alám az alapokat én is sikeres lennék az ilyen mainstream kedvelő wiggerek miatt amilyen te is vagy.ennyi.

Előzmény: will smith (28.)
MakaLipz e-mail | 2008-09-15 14:47:56 | 31.
te konkrétan hogy a faszomba mondhatsz ilyet?nagyon be vagy tokosodva ha 50centről azt mondod hogy jobb mint tupac.egy kibaszott fehér senkiházi vagy aki nem érti a rap szövegeket,és ez mellett még hülyeségeket is beszél.Snoop Dogg nem mai rapper.Will Smith nem rapper.A mai előadók mind elbújhatnak tupac mögött te faszláma!!!

Előzmény: will smith (28.)
will smith e-mail | 2008-09-05 11:50:19 | 30.
JUNIOR KIRÁLY egy cigány kis köcsög

Előzmény: JUNIOR KIRÁLY (16.)
will smith e-mail | 2008-09-05 11:49:30 | 29.
te szophatsz faszt gcikém
ha mégegyszer ide dugod a fejed te geciszétverlek bazdmeg
huzzá anyádba és szopd a faszod
te cigány geci LL junior is egy kis cigány fasszopó mint te vagy bazdmeg


Előzmény: JUNIOR KIRÁLY (16.)
will smith e-mail | 2008-09-05 11:47:42 | 28.
2pac sztem egy kis 170 centis fasszopó volt
nem tom ki ölte meg de nem is érdekel sztem a mai rapperek a legjobbak PL.e50 cent snoop dogg és will smith
eminemet sem sztem

Dre'sta e-mail | 2008-08-07 19:05:19 | 27.
2pac kurvára nem volt bloods-os szarok. Nem vallot magának egyik bandát sem. Ahogy meg is mondta: Az én sinem a zöld, a pénz szine.
phlegma e-mail | 2008-01-30 22:03:55 | 26.
értelmesen írjál már a fórumra faszom beléd,ne húzzál fel,mer így is szar napom volt....

a changes mikor is jött ki?hm,98? mikor halt meg?96? :D bazzeg,ennyit öregedett volna?

KALLI G e-mail | 2008-01-30 20:48:57 | 25.
Mi a gecim van thunda faszfej ne szídjad 2 pac ot mert pofán baszlak.
2 pac amaru shakur volt a legnagyobb gangsta rapper LL. fos Junior meg elbújhat mellete.

Amúgy a haláláról meg:ha meg nézitek a Changes-t láttok 2 pac ról egy olyan képet amin már majdnem 40 éves, és 25 évesen halt meg.


Előzmény: Thunda (24.)
Thunda e-mail | 2008-01-14 15:02:16 | 24.
Mi a bajod apollo vaze nem a holdon vagyunk

Előzmény: apollo120 (23.)
apollo120 e-mail | 2008-01-13 22:51:32 | 23.
ha te láttad 2pac-ot akkor nem itt lennél és nem így beszélnél róla!!!! ha tudod, hogy ki volt ő akkor beszélj róla tisztelettel de előbb mosd ki a szádat sósavval!!!!! és a hősök terén lévő wc-ben nem neki lenne helye hanem neked fejjel a szarban!!!!!!!
féltékeny vagy rá mert ő tényleg nagy volt, te még a nyomába se fogsz érni akkor sem ha kivakarod magad a szarból. a magadfajtának a pöcegödör legalján van a helye és nem itt ahol ő élt! úgyhogy húzz a francba te seggfej és gondolkodj el róla, hogy miket beszélsz!!!!!!!


Előzmény: black star (18.)
apollo130 e-mail | 2008-01-13 21:48:27 | 22.
2pac mindig ,,élˇ˝!ha van kedved beszélgetni róla akkor keress meg.apollo130@citromail.hu várom jelentkezésedet.

Előzmény: 2Pac mindig él! (1.)
slim shady13 e-mail | 2008-01-12 16:29:48 | 21.
B.I.G 1 ROHADÉK FAT SZARDARAB SENKI!!!
Pluhár Aladár e-mail | 2007-12-28 01:41:18 | 20.
jbocs, ezt akartam:

http://www.youtube.com/watch?v=voCuOc-N34Q&feature=related

Pluhár Aladár e-mail | 2007-12-28 01:20:01 | 19.
http://www.youtube.com/watch?v=WOXS-nUEnxs
black star e-mail | 2007-12-27 20:48:30 | 18.
2pac nem halt meg, tegnap láttam a hősök téri nyilvános wc-ben
VC15 e-mail | 2007-12-27 18:54:42 | 17.
most ezt nem naon értem... miért kéne a Crips-nek 1 milla meg egy fegyver Biggie-től hogy megöljenek egy Bloods tagot (Tupac)??? Szerintem van nekik fegyverük, nemis egy, a pénzt meg megértem, mer abból sosem elég, de nem értem akkorsem h Biggie hogy kerül a képbe

Előzmény: 2Pac mindig él! (12.)
JUNIOR KIRÁLY e-mail | 2007-12-18 10:53:48 | 16.
SZEVASZTOK SZARJANKÓK!

FASZT MÉG SZOPTOK?

L.L. JUNIOR A LEGESLEGNAGYOBB ISTENKIRÁLY AZ UNIVERZUMBAN ÉS MÉG AZON IS TÚL ÉS MÉG AZON IS STB...STB!!!!!!!!!

MINDENKI MÁS CSAK CSIKCSKA SZARKUPAC, TI MEG KISZOPHATJÁTOK ANYÁTOK PICSÁJÁBÓL AZ ARANYERET
ÉS AZ APÁTOKAT IS LECUMMANTHATJÁTOK!!!!!!!!!!

MEG ENGEM IS BUZIGECIK.

L.L. JUNIOR 4 EVER!!! L.L. JUNIOR 4 EVER!!! L.L. JUNIOR 4 EVER!!!

JUNIOR KIRÁLY FOR EVER!!!

JUNIOR KIRÁLY FOR EVER!!!

Jokkka e-mail | 2006-04-15 20:46:30 | 15.
az meg ki? :D

Előzmény: apró (14.)
apró e-mail | 2006-04-15 13:48:48 | 14.
Notorius Big miatt
West Side e-mail | 2005-11-21 08:10:01 | 13.
Há mán hogy ment volna vissza?Az a fasz azt se tudhatta h pac hova megy!Különben is kihalgatták vagy mi!

Előzmény: loller (8.)
2Pac mindig él! e-mail | 2005-11-16 21:13:04 | 12.
A Times egy 2 részes tanulmányban mutatta be az elmúlt napokban 2pac halálának a körülményeit (az 1. rész szeptember 6.-án, a 2. szeptember 7.-én látott napvilágot).
Nézzük, mit állít a Times: Orlando Anderson, a Southside Crips banda tagja, leütötte és kirabolta 2pac egyik testőrét. Válaszlépésként Shakur tábora összeverte Anderson-t Las Vegas-ban, Mike Tyson bokszmérkőzésének a napján, azaz 1996. szeptember 7.-én. Anderson feldühödött, és Shakur legnagyobb ellenfelét, Notorious B.I.G.-t hívta segítségül: B.I.G. 1 millió dollárt és egy fegyvert adott Anderson táborának, a Cripsnek, hogy végezhessenek Tupac-el.
A történet további részét már mindenki ismeri. Shakur és a Death Row lemezkiadó főnöke, Marion Knight hazafelé tartottak Vegas-ból egy fekete BMW-vel, amikor hirtelen eléjük vágott egy Cadillac és tüzet nyitottak rájuk. Shakur-t négy találat érte és meghalt; Knight könnyeb fejsérülésekkel túlélte a támadást.
Teltek-múltak az évek, Anderson-t egy bandaharcban, ismeretlen körülmények között megölték, de nagy valószínűséggel a rendőrség végzett vele. Válaszul Tupac halálára B.I.G.-t is megölték, 1997 márciusában. Ezalatt Knight kihasználta Shakur népszerűségét a megjelent újabb és újabb lemezekkel, tudta ugyanis, hogy 2pac hamarosan elhagyta volna a Det Row-t.


Az igazságra téleg nem hiszem hogy valaha is fény derül. A fönti is egy válltozat de mielött jönnének a támadások nem állitom ezt csak felvetem. Igen lényeg hogy 2pac itthagyott bennünket, szövegeivel azonban mindig él.

xasr e-mail | 2005-11-15 18:19:57 | 11.
A lényeg h Tupac itthagyott minket, és már csak filmeiben, zenéiben, és a szivünkben él tovább.
R.I.P.

xasr e-mail | 2005-11-15 18:18:00 | 10.
2pac gyilkosságával kapcsolatban több ezer ember lehetne gyanusitott. Az egész East Side nem éppen a FAN-jai közé tartozott, az easten pedig köztudottan nem 2ember él. Biggie-t csupán csak azér gyanusították, mert ő volt a legismertebb riválisa, Andersont meg azért, mert őt verte meg.
Szerintem közülük egyik sem volt, szerintem Puff Diddy a bűnös, és ő szépen kihasználta Biggie-t is. Nekem az a véleményem h Biggie-t Tupac miatt ölték meg, viszont ártatlanul halt meg, nem ö tette. Egyébként Puffy-t megis gyanusitották már, de nem válaszolt a vádakra ahogy én tudom, és ez elég furcsa. Viszont meglett Suge is gyanusítva, méghozzá nem is ok nélkül. Állitolag Tupac lépni akart a Row-tól, és ez Suge-nak elég nagy veszteség lett volna, viszont ezzel a gyilkossággal csomót kaszált.
Szal a dolog elég titokzatos, de sztem már soha nem derül fény az igazságra

2Pac mindig él! e-mail | 2005-11-14 18:35:35 | 9.
Ez is lehet, de azé sztem mégis van vmi öszefüggés, lehet hogy azonos ember ölte meg min2öt... Vagy nincs öszefüggés csak egyszerüen mindegyik nagy rapper igy végzi... fassetudja.
loller e-mail | 2005-11-13 20:38:54 | 8.
szerintem biginek nem sok köze van 2pac halálához.
2pac megvert egy embert, az feldühödött visszament és lelőtte. ehhez szerintem biginek semmi köze.

2Pac mindig él! e-mail | 2005-11-09 07:38:00 | 7.
Ja szerintem is van öszefüggés a halluk között!!
West Side e-mail | 2005-11-08 21:46:08 | 6.
Valszeg az történt h a crips lőtte le pac-ot akiket big bérelt fel,Mivel tupac bloods-os volt.

Előzmény: 2Pac mindig él! (5.)
2Pac mindig él! e-mail | 2005-11-08 19:55:28 | 5.
Csá!!! Köszi a hozzászolást! Én is hallotam ezt is, meg kb. ugyan ilyen részletességel azt hogy nappal a nyilt utcán jötték le, sőt még azt is hogy Notoriuss lövette le aki köztudodtan késöbb színtén meghalt... 50Cent is jogosan parázik mert neki is kemény multja volt, nem csoda hogy megtörtént az a merénylet amit meglepő hogy tulélt.

Előzmény: kezdőrapper (3.)
kezdőrapper e-mail | 2005-11-07 22:07:15 | 4.
Hát wazz.Azt megne kérdezzétek h 1994-ben mér veszett össze a bad boyyal, mert a 2pac.rulz.hu-n most olvastam egy ujjab teoriát erről is.
kezdőrapper e-mail | 2005-11-07 22:05:28 | 3.
Nah itt van magyarul is!Persze nem ugyan az,de oasmi.

Marion "Suge" Knight és Tupac l996. szeptember 7-én testőreik társaságában ott volt a Mike Tyson-Bruce Sheldon profiboksz mérkőzésen, az MGM Grand Hotelben. A mérkőzés 20.29-kor, alig két perccel a kezdés után már be is fejeződött, Tyson gyorsan kivégezte az ellenfelét. A rendőrségi jelentés tanúsága szerint Tupac - a társaságával - 20.45-kor távozott el a szállodából,miközben összeszólalkozott egy fiatal színesbőrű férfival. A szócsata hamarosan tettlegességig fajult, amelynek során Tupac és testőrei a padlóra verték a provokátort, majd kézzel-lábba ütötték, rúgták, ahol érték. A történteket a videokamerák segítségével a szálloda biztonsági emberei is észlelték, s azonnal véget vetettek a balhénak. Tupac ekkor - 20.55 - elhagyta az épületet.

A társaság autókba szállt, s a Las Vegas Streeten végighajtva előbb a Luxor szállodába tért be, majd továbbindult Knight házához, a város déli részébe. Itt mindannyian átöltöztek, mert Knight klubjába, a Flamingo Road 662-be indultak vissza /az amerikai telefon 6-6-2 számai -az M-O-B-betűkkel azonosak, amelyek a Members of Bloods kifejezés röviditését jelentik/, ahol a Las Vegas-i rendőrség közreműködésével egy fegyverhasználat elleni /anti-gun/ party-t rendeztek.


Knight a BMW 750-es gépkocsijával 23 órakor indult vissza a belvárosba. A mögötte haladó autókonvoj tíz gépkocsiból állt. Knight mellett az autóban Tupac ült, a hátsó ülésen pedig a testőrök. A rendőrségi iratok és egy szemtanú állítása szerint a konvoj mellett 23.15-kor bukkant fel az a fehér Cadillac, amelyből 13 lövést adtak le egy nagykaliberű pisztolyból a BMW-re. A lövések közül négy eltalálta Tupacet, aki mindig golyóálló mellényt viselt, ám ezúttal a rendőrségi estélyre való tekintettel nem vette magára a nehézkes "ruhadarabot". Bár az újságokban másnap az jelent meg, hogy a testőrök viszonozták a tüzet, valójában az események olyan gyorsan történte, hogy erre nem kerülhetett sor. A Cadillac a lövések leadása után déli irányban élesen lekanyarodott az útról, s eltűnt a forgalomban. Mindez arra vallott, hogy gondosan előkészített, s precízen, profin kivitelezett akcióról volt szó.

Knight, miután őt a lövések csak súrolták, azonnal visszafordult a Las Vegas Boulevardon, s valami sajátos oknál fogva a legközelebbi kórházzal ellentétes irányba kezdett el hajtani a súlyosan sérült, erősen vérző barátjával. Két rendőrségi kocsi, amelynek személyzete hallotta a lövöldözést és erősítést kért, üldözőbe vette a BMW-t, amelyet végül a gumikra leadott lövésekkel sikerült megállásra késztetni a Harmon Avenue kereszteződésében. Amikor a rendőrök észlelték, hogy a gépkocsiban két férfi is vérzik, mentőt kértek, amely a sérülteket a University Medical Centerbe, a város északi részébe szállította.

A kórházban Knight könnyebb sérüléseit gyorsan ellátták, majd elengedték.Tupac két mellövése azonban rendkívül súlyosnak, életveszélyesnek bizonyult, ezért azonnal az intenzív osztályra szállították át. A következő nap kétszer is megoperálták, ezek során eltávolították a teljesen összeroncsolt jobboldali tüdőlebbenyt, s megpróbálták elállítani a belső vérzést. A sokkos állapotban lévő, a nagy vérveszteségtől teljesen legyengült szervezet kimélése miatt az orvosok végig kómában hagyták Tupacet, de így sem sikerült megmenteniük. A rapsztár szeptember l3-án "vérzéses sokk" következtében meghalt.

RÖVIDEN:

1996.Szeptember 7-én, Tyson és Selton boxmeccse után az East Flamingo Road-on gördültek Suge Knight BMW-jében, Suge vezetett, Tupac pedig a napfénytetőn bámészkodott kifelé. Az egyik piroslámpánál felbukkant egy szinesbőrű, és egy félautomata pisztolyból az egész tárat kiürítette rájuk. Tupac-et 4 golyó találta el (3 tüdő-, egy fejlövés), de Suge Knight is megsérült, őt egy repeszdarab kapta el. Délután 16:03-kor 2Pac már szinte halott volt, amikor a University Medical Center-be szállították. Az orvosok 6 napon keresztül küzdöttek érte, a fél tüdejét kivették, de nem tudták megmenteni.
1996. szeptember 13-án 16:03-kor édesanyja karjaiban halt meg...
Ő volt a 25. Shakur, akit a világ Tupac-ként ismert, egyike a legsikeresebb, és talán a legmegvetettebb, leglenézettebb rappereknek is. A rajongók lemezek millióit vették meg, mások úgy emlegették, mint az erőszak, a drogok istenítőjét, a nők megrontóját.
Tupac létrehozott egy alapítványt Club 662 néven, azért, hogy a gyerekeket távoltartsa az erőszaktól, de az ünnepélyes megnyitót már nem érhette meg...



Előzmény: b-ron (2.)
b-ron e-mail | 2005-11-07 21:08:20 | 2.
húúha mintha először életemben látnék ilyen topikot!!

pussy nigga...
na itt van.. remélem érted.. és nem véleményekről meg ízlésekről van itt szó hanem a tényekről


Timeline of Events
8:39pm: Mike Tyson knocks out Bruce Seldon at the MGM Grand Hotel, in Las Vegas

8:45pm: As Shakur leaves the MGM Grand, he gets into an altercation with a young black man. MGM security video catches the incident on tape. The fight is stopped by security. A man involved in the fight with Shakur is held for questioning and then let go. The police never got the man's name.

8:55pm: The Death Row entourage leaves the MGM Grand and stops by the Luxor Hotel on the Las Vegas Strip for reasons not known, then proceeds to Suge Knight's house southeast of downtown.

Time Unknown: The 10-can Death Row entourage leaves the mansion en route to Knight's Club 662, located about 10 blocks east of the Las Vegas Strip at 1700 E. Flamingo Road. Shakur and Knight ride in his black BMW 750.

Approx. 11:10pm: The BMW is stopped by bicycle police on the Las Vegas strip for not having a license plate on the car (the plates are in the trunk) No ticket is issued.

Approx. 11:15pm: On Flamingo Road, near the intersection of Koval Lane, a white cadillac rolls up to the passenger side of the BMW. According to one witness, two men got out of the Cadillac and fire 13 rounds at the BMW from less than 13 feet away. Shakur, sitting in the passenger side of the car, is hit four times, with two lethal wounds to his chest. According to the witness, Shakur attempts to jump into the back seat of the car as he is being shot. Knight suffers a minor wound to his head.

11:16pm: Knight makes a U-turn on Flamingo, races west to Las Vegas Boulevard, makes a left turn and comes to a stop near the intersection of Harmon Avenue

11:16 - 11:20pm: Up to 20 police officers arrive at the scene

Approx. 11:30pm: An ambulance arrives and whisks Shakur and Knight to the medical center.

The Witnesses
One of Tupac Shakur's backup rappers who witnessed the fatal shooting of the hip-hop star was gunned down in a New Jersey housing project days after tupac was shot. So far, police are saying that the slaying of 19-year-old Yafeu Fula has no connection with Tupac's death

But Fula's death will further stymie the slow-moving murder investigation. "It's another dead end for us," said Las Vegas police Sgt. Kevin Manning, the lead investigator

Police found Fula at 3:48 a.m. Sunday in a housing project. He was shot once in the head and was pronounced dead later that afternoon at a nearby hospital



Master Replicas: Star Wars Collection


Ultimate D-Day Collector''s Set: 4 DVD volumes, LIFE Magazine Re-Print, & Commemorative Watch from The History Channel. Click here.




Two suspects, both juveniles, were arrested and are being questioned by Orange police. "As far as we know, at this time, there is no connection" to Shakur, said Capt. Richard Conte

Fula, a member of Shakur's backing group Outlaw Immortalz, was riding with bodyguards in the car behind Shakur when the rapper was shot by unknown assailants returning from the Tyson-Bruce fight September 7 in Las Vegas. Police questioned Fula after the drive-by, but, like others in the Death Row Records entourage, he subsequently refused to cooperate with police.

The one bright spot in an otherwise dire news week at Death Row came courtesy of Shakur's posthumous album, The Don Killuminati--The 7 Day Theory. Recorded under the alias Makaveli, the collection entered the charts at No. 1, with incredibly strong sales of 664,000 copies.

2Pac mindig él! e-mail | 2005-11-07 20:49:30 | 1.
Csá mindenkinek!! Ide azokat az embereket várom akik nek van vélleményük 2pac halálárol. Sok verziot hallotam már, nektek mi a vélleményetek?? Ide ne azért irjatok hogy fikázátok egymást, beszéljük át a témát, hogy mért és kik lövették le, beszéljünk az életéről és mindenről ami hozzá kapcsolodik, mert ő igazán nagy rapper!

1  2  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.