Click to Visit
Hip-Hop - A tribe called quest
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  

Venom e-mail | 2002-12-04 16:48:05 | 18.
Nem tudom, hogy hallotatok-e a nemrégiben egy angol kiadóhoz (Good Looking) szerződött magyar drum n bass producerről Marcelről. A hamarosan megjelenő lemezén vendég MC-ként szerepelni fog: Q-TIP!!!!!! Magyarország & USA! Szerintem ez egy nagyon nagy dolog!
zee36th e-mail | 2002-12-02 14:41:40 | 17.
ezt vágom, hogy a zulu-nation egy afrikai törzs
de ezt az elnevezést ismerjük a lentebb sorolt
(de la, jay-b, black sheep, tribe) bandákra
a haveri bandában még mindig ez az elnevezés van köztudatban
a native-tongues-t még nem hallottam, de biztos ezt is használták, a kettő nem zárja ki egymást

atcq e-mail | 2002-12-01 20:49:37 | 16.
A Zulu nation kifejezés tudomásom szerint a köv.:
Annak idején afrikában élt egy népcsoport (ZULU) kiknek vezetőjük Shaka Zulu volt. Véleményem szerint - bár ez korántsem biztos - Az afroamerikaiak többsége az ök leszármazottaik.
Egyébként a Zuluk A mai Dél-Afrikai Köztársaság területén ill Zimbabwéban élnek. (éltek).
A native tongues egy olyan zenei szövetség mely a rap ill. hip-hop olyan egyedi alternatíváját képzi melynek lényege, hogy valamilyen szinten fenntartsák az ősi hagyományokat. Nézd meg pl.: a '90-es évek elején készült De La, Tribe vagy Jungle képeket. (Ruházat).Tagjai voltak még pl.:Black sheep, Monie Love, Queen Latifah stb., de ők idővel "lemorzsolódtak".

zee36th e-mail | 2002-11-30 23:05:40 | 15.
Nem nem. Ez meg egy nagyon regi emlek, annak idejen annak hivtak oket. A haverok is igy emlekszenek. Mar eleg regi motorosok vagyunk.
azonban nem állítom, hogy nekünk van igazunk, lehet, hogy tevedunk. Mindenesetre mi igy tudjuk.
word


Előzmény: atcq (14.)
atcq e-mail | 2002-11-30 18:00:42 | 14.
Szerintem te összekeverted a Native Tongues-szal.
A zulu nation az teljesen más.

zee36th e-mail | 2002-11-30 16:25:57 | 13.
hát nem sok reakció érkezett!

zulu nation-nek hívták/hívják a köv bandák
barátságát:
de la soul
a tribe called quest
jungle brothers
black sheep

én annak idején még (többek között) az ő zenéjükön nevelkedtem, node az már jó régen volt..
:))
ekkor még nem volt balhé a két part között, s a down south sem volt sehol
azok a régi szép idők
tupac és biggi még spanok voltak, s tupac a digital udergroundban volt szintetizátoros..
de még mesélhetnék

atcq e-mail | 2002-11-30 15:40:59 | 12.
Na!
atcq e-mail | 2002-11-21 20:17:45 | 11.
"Everybody in the place ya don't stop
Ya keep it on, to the rhythm, ya don't stop
And last but not least on the sure shot
It's the ZULU NATION"

atcq e-mail | 2002-11-21 20:09:06 | 10.
Hát igen.
Q-tip második albuma, a Kamaal the abstract egyszerűen borzalmas. Szerintem teljesen elbízta magát vagy más közönséget célzott meg. Ha igaz az a hír, hogy újra összeállnak, akkor kíváncsian várom az eredményt.

zee36th e-mail | 2002-11-21 11:10:09 | 9.
remélem ismeritek a "zulu nation" elnevezést! várom a reakciókat.

Phife szolo lp-je nekem is jobban bejön mint q-tip prtóbálkozásai.

Venom e-mail | 2002-11-21 10:29:19 | 8.
Ali Shaheed is nyomult a Tribeon kivül. Raphael Shadeq-al és egy Toni Toni Tone-os csajjal ők voltak a Lucy Pearl. Amit Raphael Q-Tippel közösen csinált az is elég ütős. Az ATCQ etalon!
A Breathe & Stopnak van egy csak white labelen megjelent remixe Michael Jacksonnal!

atcq e-mail | 2002-11-19 22:15:13 | 7.
a tribe called quest..... hmmm...
Szerintem, etalon.
Még azoknak is beszokott jönni akik nem kedvelik ezt a stílust.
Én nem hallottam, hogy újból összeálltak volna. Ami utoljára kijött tőlük az az Anthology, DVD-n.
Q-tip második albuma egy kicsit gáz. Az elsőnek sem volt az a kimondott "tribe" hangzása. Phife soloja inkább hasonlított rá.

Rapboy e-mail | 2002-11-16 14:38:56 | 6.
Egy számuk van meg a Can I Kick It?.
Na, az nagyon bejön az egyedi stílusuk miatt.

primo e-mail | 2002-11-14 13:03:57 | 5.
Ránéztél már a gangstarr topicra?? Válaszodat kiváncsian várom...:)

Peace


Előzmény: cerka (4.)
cerka e-mail | 2002-11-14 12:58:01 | 4.
hi preem!
lassan csinalhatnank egy cerka&preem topicot
tribe called quest etalon kedvenc album low end teory, ez az uj album dolog igaz? nem tudod mi van q-tip 2. dik solojaval? kijott mar vagy sem, en nyar elejen elvesztettem a fonalat, azutan, hogy bar mindenhol reviewztak visszatettek oszre. nem tudod mi van vele?

primo e-mail | 2002-10-22 09:10:44 | 3.
Na mi az srácok,ennyi? Pedig ez alap, aki őket nem hallotta, az, nem is tudom mit csináljon, leginkább hallgassa meg:))
Darksun e-mail | 2002-09-02 11:26:59 | 2.
yah Q-Tipnek tényleg elég "egyedi" a stílusa:)
Breath and Stop! nagyon állat szám!

primo e-mail | 2002-08-23 15:12:30 | 1.
Sziasztok!

Mivel most olvastam, hogy újra összeállt a csapat 1 album erejéig, ezért gondoltam nyitok 1 topic-ot nekik, ahol mindenki elmondhatja róluk a véleményét... Szerintem iszonyatosan királyak, azzal a frankó jazz-es hangzásvilággal, na meg q-tip kicsit absztrakt stílusával...

Primo


1  2  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.