Click to Visit
Jazz / Blues - Herfli, azaz szájharmonika
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  

Gashes e-mail | 2007-01-18 16:39:31 | 42.
basszátok nem hittem hogy valaki ilyet is tud szeretni

Előzmény: TurboDiesel (41.)
TurboDiesel e-mail | 2007-01-15 14:08:40 | 41.
Sziasztok!!!
Elég kezdő vok, csak otthon gyakorolgatok, szórakozásból,de szeretnék komolyan megtanúlni a hangszeren játszani,mert a szaximon már profi vok, a gitáromon is vágom a játékot, és mostmár szeretném a harmónikámon is!:)Tanácsokat ide lécci:
turbodiesel16@freemail.hu
Előre is köszi!:)
Sziasztik!!!

JimiTaylor e-mail | 2007-01-04 02:15:01 | 40.
2007 Január 13-án, szombaton évnyitó blues-rock fesztivál Pesten az Almássy téri
szabadidőközpont nagytermében.
6 zenekar játszik (Hirtelen Hangulat, Indietake, The Scorps, Beta Block Blues Band,
Buddy Májki és a Blues Szindróma, Jimi és a Rockin' Chair)majd a végén a
3 sztárvendég (Pribil György, Besenyei Csaba, Fuchs Dániel) társaságában együtt
zenélés lesz.
Kellemes rock-és blues zenéket hallhat a kedves közönség fiatal zenészek
tolmácsolásában.
Belépő a helyszínen:1000 HUF.

"Ez a fesztivál a barátságról, a fiatalokról, és a bluesról, na meg persze a
rockról fog szólni. Első kezdeményezés, hogy Magyarországon tehetséges fiatal
zenekarok megmutathassák a kedves publikumnak, hogy a zene ereje, a blues gyökerei
bennük is megvan. Itt nem lesz főzenekar, az első és az utolsó fellépő is teljesen
egyenrangú. A sztárvendégek akik eljönnek, támogatják a fiatalok kezdeményezést, és
a végén egy közös zenéléssel szereznek mind a kedves közönségnek, mind a fiatal
zenészeknek egy felejthetetlen élményt. Mindenkit sok szeretettel várunk Január
13.án."/Buddy Májki/


Előzmény: geribery (39.)
geribery e-mail | 2007-01-02 18:50:47 | 39.
Sziasztok!! Fél éve herflizem üggyel-bajjal egy kérdésem lenne, remélem tudjátok. Ha nézek egy kottát és mondjuk 3b-s nótát szeretnék játszani, milyen diatonikus hangszert válasszak ki, hogy lehet kiszámolni.Angol honlap nem jó, köszi, szevasztok!

skizzi e-mail | 2006-10-05 18:45:57 | 38.
Én lassan egy hónapja nyomom és egész jól megy. Kották pedig a www.harptabs.com-on vannak nagy mennyiségben, full ingyen. Még RHCP-től az Otherside is fennvan lol.
Forge e-mail | 2006-08-27 23:32:20 | 37.
Heló.

Már rég el akartam kezdeni szájharmonikázni ezért a napokban arra a döntésre jutottam hogy veszek egy új herfli-t. Utánanéztem a neten és a egy Herin vintage 1923-mas mellet döntöttem. Na ugye már megrendeltem de még a jövő hétig le tudom mondani. Az a kérésem lenne hogy ha valaki tud olyat ami miatt nem érdemes megvenni akkor légyszi irjon erre az e-mailre: bigforge@freemail.hu
Előre is köszi.


Előzmény: Jancsooo (33.)
cyberwolf e-mail | 2006-07-29 12:01:52 | 36.
hát ez nem lett nagyon egyértelmű: szóval vannak ott nem regisztráltak számára is kották :)

Előzmény: cyberwolf (35.)
cyberwolf e-mail | 2006-07-29 12:01:16 | 35.
www.harmonicalessons.com,a regisztráció itt is pénzes, de van egy pár ingyen letölthető kotta. Azt hiszem egyszerű 10 lyukas harmonikákra vannak írva

(egy másik nagyon kezdő :))


Előzmény: fearless (29.)
Jancsooo e-mail | 2006-07-28 11:05:31 | 34.
Ja, és 10 lyuk van rajta.
Jancsooo e-mail | 2006-07-28 11:04:02 | 33.
Van egy szájharmonikám, egy soros, nemtom hogy milyen. :) Ezen a hangok egészenként nőnek? Vagy úgy mint pl a gitáron?
Morfus e-mail | 2006-07-08 18:55:27 | 32.
Hell!Nekem egy régi preludium harmonikám van, az jó vagy nem?mert én nem igazán értek hozzá, amúgy szólógitáros vagyok egy death metal zenekarban, csak sütögetés/ivászatok közben a szájharmonikának "jó a Hangulata" van azért szeretnék megtanulni vmi alapszinten játszani.na ha vki tud válaszolni a kérdésemre akkor előre is kössz.

Előzmény: downstreet (31.)
downstreet e-mail | 2006-04-01 01:07:34 | 31.
Én is kerestem korábban kottákat, de csak fizetos oldalakat találtam...:(
De azért jó a nicked:)


Előzmény: fearless (29.)
Feeler e-mail | 2006-03-31 17:47:11 | 30.
Hello mindenkinek!

Mi a véleményetek a Hohner Pro Harpról?

Előre is köszi

fearless e-mail | 2006-03-23 19:55:25 | 29.
Holas!!!
Nem tud valaki herfli kottákat?
HA igen akkor kérlek mondjátok meg!
(egy nagyon kezdő)

Géppuskaszájú e-mail | 2006-03-11 12:50:50 | 28.
Csak egyetérteni tudok azzal, amit Gem Kapocs mondott. Mindenkinek ajánlom a Hering Freebluest, kezdőknek abszolút ideális. Én már több mint 2 éve herflizem és személyesen ismerem Flór Gábort és Pribojszki Matyit is és ők is ezt a modelt ajánlanák. Minden kezdőnek a legfontosabb tanácsom, hogy hallgasson sok-sok bluest, nagy herflisektől rengeteget lehet tanulni pl.: Sonny Boy Williamson, Paul Butterfield, Little Walter, James Cotton, Junior Wells, stb. A legnagyobbak sem jártak tanárhoz, tehát hallás után is meg lehet tanulni mindent. Kitartás kérdése. Jah és a kezdő hangnemnek C-set ajánlok.
Gem Kapocs e-mail | 2006-03-06 19:18:26 | 27.
Nah néhány dolgot.
Két éve szájharmónikázom. ELhangzott itt több olyan kérdés, amire tudok válaszoni, sajnos kiscit későn találtam egm ezt a fórumot.
Jó tanuló harmónika például a Hering Free Blues, ami 2500 forintért már kapható. A hangja szép, elég erőteljes a hangereje, és emellett a lamellák elég vastagok, ugyhogy bírja a kezdők ügyetenkedéseit.
A hajlításokról: Ne a hangszert mozgasd, hanem nyelvvel próbáld megváltoztatni a levegő útját. Ugyanis annyi az egésznek a trükkje, hogy nem a nyílással párhuzamosan fújod be/szívod át a levegőt, hanem szögben. Sokat kel gyakorolni ahoz hogy igazán szépen szóljon, de nagyon sok színt visz a játékba.
Sajnos magyar nyelvű oktatóanyagról elég keveset tudok, Pribojszki Matyinak és Ferenczy Györgynek jelent meg könyve a témában, Oláh Andor pedig készül megjelentetni egyet. Amit az abszolút kezdőknek tudok ajánlani az egy link, illetve egy kis füzetecske. A link a www.harmonicalessons.com . Itt elég sokminden csak előfizetéssel érhető el ugyan, de az alapokat angol nyelven teljesen érthetően, tisztán, szakszavak megmagyarázásával megtanítja. A füzetecske amit ajánlani tudok, a Neuma kiadó Szájharmónika Iskola és Album című kiadványa. Benne vannak az alapvető dolgok, bár pár dologban eltér attól, amit a fenti linken találhattok( pl. előbbi a belsőajak csücsörítést tanítja, utóbbi pedig a nyelvtakarásos technikát) de mindkettővel meg lehet tanulni az alapokat. Ha igazán komolyan akartok foglalkozni a hangszerrel akkor tanárt kell keresnetek, Fővárosiak és Debreceniek előnyben(utóbbiak keresenek rá Dr. Valter nevére, ugyanis az ő zenekara Debreceni székhelyű). Továbbá tudom javasolni a Magyar Szájharmónikás Szövetség honlapját: www.szajharmonika.hu.
Pár dologban asszem segítettem, ha erre jár valamelyikőtök legalább választ kapott a kérdésre.

müzlee e-mail | 2005-12-27 18:44:41 | 26.
Üdvözletem!
Tud valaki olyan oldalt, ahonnan jó kottákat lehet leszedni? én sajna nem leltem


Előzmény: bonyi86 (25.)
bonyi86 e-mail | 2005-12-19 00:13:31 | 25.
Szombathelyen tudok szájarmonika tanárt!

Előzmény: Fi (24.)
Fi e-mail | 2005-12-11 17:06:27 | 24.
Szesz!!!!

Én is mostanában kezdtem el jáccani (3 hete) továbbképzés céljábol, mivel gitárosi posztom csak ritmusgitár szintjét üti meg. Elmesélnék egy vicces ám tanulságos történetet. Tehát:
Kettö napja mentem az iskolába és megbotlottam az utcán - gondolom hozzá sem kell tennem hogy éppen játszottam - és ilyen furcsa hangot adott ki. :DDD
Megtanultam hajlitani a hangokat ugyhogy tök büszke vagyok magamra. Ti is probáljátok ki hogy amikor szivod, az orrod felé kicsit megemeled a hangszer!!! tök jo nekem bejött!!!!

!!!!!! Nem biztos hogy ez a technikája de nekem tetszik!!!! ha igazábol meg akarjátok tanulni menjetek tanárhoz!!!

Na jo szorakozást.

bandi99 e-mail | 2005-11-28 10:27:19 | 23.
helló. András vagyok. én is szeretnék megtanulni szájharmónikázni.
Ehhez feltétlen szükséges tanár?
Kinéztem egy Hohner Silver Star-t.az kezdetnek jó?
itt a link:http://www.musichello.com/?f=30&m=7&listID=9789
ha tanár nélkül megoldható, valami magyar linket,leírásokat tudtok adni?
pl.:hogy kell helyesen fogni az eszközt,stb.
köszi
András

memona e-mail | 2005-10-28 11:34:57 | 22.
Igazából én is csak kezdő vagyok, bár eddig is kacérkodtam a gondolattal, de szeretnék segístéget kapni... pl. hogy tanártól vagy könyvvel tanuljak, és hogy először vegyek egy kezdő herflit, vagy rögtön egy jobbat? Remélem kapok választ, de előre is köszönöm... =OD
luuzer e-mail | 2005-10-02 11:51:49 | 21.
Székesfehérvári zenekarnak szüksége lenne olyan
herflisre és énekesre, aki szombatonként ráérne próbálni, bírja a mocskos koszos lepukkant búgó hangzást, a pszihadelikus elszállást, és kellően elszánt.
peyotegod@vipmail.hu

gaboca90 e-mail | 2005-09-27 13:03:04 | 20.
Helló!
Most szeretnék elkezdeni szájharmónikázni és szeretnék venni egy blues szájharmónikát. Nem tudsz segíteni abban hogy milyen hangolással kérjem?


Előzmény: kisaba (19.)
kisaba e-mail | 2005-04-19 23:49:23 | 19.
Ez kicsit offtopic valamilyewn szinten de meg kell osztanom!

Nemreg alkalmam volt egy fesztivalon hallani szerintem a vilag legjobb szajharmonikasat jatszani (John Popper - blues traveler) Gov't Mule es Allman Brothers koncerten ment fel a szinpadra es valami olyan szintu szolot nyomott, hogy azt hittem magam ala gittelek... Szoval mindenkinek aki szereti a sulyos szajharmonika szolokat meg stb. annak nagyon melegem ajanlom a blues travelert....erdemes


Előzmény: tozsercsaba (6.)
CyberDoki e-mail | 2005-04-13 12:20:25 | 18.
Tiszeteletem mindenkinek!!!

Az lenne nekem a kérdésem, hogy egy Fender Blues Junior erősítő ami ugyebár 15W-os és fullcsöves, ha jól tudom. Nos egy ilyen cucc milyen erőt képvisel mondjuk úgy zenekari körülmények között???
ugyértem mennyire versenyképes hangerőben???
És egy másik kérdés.
Mennyire jelentkezik egy ilyen erősítőnél feedback (vagy gerjedés) egy profibb herflimikrofon (pl.:Shure 520 DX) esetén?
Jhaa és ha van valakinek valamilyen tippje, hogy milyen erősítőt érdemes venni szájharmónikához azt is szívesen venném.
Ha valakinek van valami tapasztalata ezzel kapcsolatban akkor kérem írjon ezzel kapcsolatban.

Köszi

Stradlin e-mail | 2005-04-10 10:16:46 | 17.
Én most tanulgatok szájharmónikázni, de csak magamtól...tényleg kéne vmi jó kis tankönyv+hanganyag...tud vki a neten ilyet? Ha lehet magyart, mert az ilyen szakszavakkal nemtok mit kezdeni idegen nyelven...
bluesmaster e-mail | 2005-04-08 08:38:02 | 16.
jOBB MÁRKÁK PL HERING,HOHNER,SUZUKI

Előzmény: flathead (12.)
bluesmaster e-mail | 2005-04-08 08:34:47 | 15.
VálaSSZ INKÁB JOBB SZ. MERT MEGÉRI!JOBBAT MÁR KAPSZ 6000FT KÖRÜL

Előzmény: mazsolás müzli (13.)
kisvillon e-mail | 2005-02-17 11:00:09 | 14.
Hi Prien!Te mennyiért vetted a Herflidet. Egyáltalán mennyibe vannak az olcsóbb tanuló-darabok?Mert én is akarok venni egyet,de még nem igazán tudok az egészről semmit!
mazsolás müzli e-mail | 2004-10-03 11:59:17 | 13.
!Hola!
én is segítséget szeretnék.bárki bármi információval tud szolgálni a szájharmonikával kapcsolatban írjon.először is hol és milyet érdemes venni?hol vegyek órákat?zeneiskolában tanítják v külön tanár?
írtátok h Ferency Gyuri könyve jó.hol keressem és mi a címe?
előre is köszi ha valaki tud segíteni!!!

flathead e-mail | 2004-03-21 15:27:03 | 12.
Hali!

Engem nagyon is érdekel, de nem tudom, hol kezdjek a tanulásba.... A MusicHello-nál láttam szájharmonikákat szépszámmal ( http://www.musichello.hu/?f=30&m=5&skat=188&kat=4597 ), de annyi féle van, hogy abszolút fingom sincs, melyikkel kellene kezdenem, és mi a különbség! Kérlek segíts, ha te tudod a választ!! Köszi!


Előzmény: Oldboy61 (4.)
ripacs e-mail | 2004-03-07 11:44:31 | 11.
Helló herflisták!
Ha van köztetek valaki,aki beszállna egy alakulóban lévő blues zenekarba, az jelentkezzen. fő hatások: Clapton, Junior Wells, Robben Ford, Albert Collins és még sorolhatnám...emil:ripacs2@freemail.hu tel:70/2926476


Előzmény: prien (10.)
prien e-mail | 2004-01-29 10:48:25 | 10.
Hi ismét.
Figyu Tozsercsaba, milyen herflid van ?
Nekem egy C hangolású Hohner Silver Star
Az a gyengéje, hogy a betétje müanyagból van.
Abszolút kezdő darab, de azért klassz hangja van.
A Ferenczy Gyuri tankönyvéből tanultam a hanghajlítást, állati jól visit, igazi blúzosan,
tudod, mintha malacot ölnének




Előzmény: tozsercsaba (8.)
prien e-mail | 2004-01-29 10:43:21 | 9.
Hi Tozsercsaba,
Javaslom megvenni a Ferenczy Gyuri herfli tankönyvét.
Qrva jó, kifejezetten kezdőknek szól, nagyon jó magyarázatok vannak benne !
Nekem megvolt, de hü.lye fejjel elvesztettem,
azóta is keresem !
Tényleg szuper !
üdv
Prien


Előzmény: tozsercsaba (8.)
tozsercsaba e-mail | 2004-01-29 08:00:03 | 8.
Azt ugy gondolom h a mély hang van balra a jobbra a magasabb, me a kotta nyilai a levegö iranyat jelzik, es a szamok pedig a racsokat. na de valaki tud többet?
tozsercsaba e-mail | 2004-01-29 07:56:52 | 7.
Te tudsz jatszani rajta? szerintem eges j a hangja csak a csaladom nem birja.


Előzmény: Oldboy61 (4.)
tozsercsaba e-mail | 2004-01-29 07:54:58 | 6.
Valaki tud szajharmonikan jatszani?

Előzmény: dunzee (1.)
Fmaster e-mail | 2003-11-23 09:22:40 | 5.
Tudom, nem illik más fórumot reklámozni, de ha ez kihalt...
Nézz szét itt, hátha találsz valami érdekeset.
http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9093415


Előzmény: Oldboy61 (4.)
Oldboy61 e-mail | 2003-11-18 22:38:47 | 4.
Harpbrothers ! Létezik, hogy kis magyar honunkban ennyire senkit sem érdekel a herfli? Peddig sok kiváló herflisetek van. Számtalan kérdésem, témám lenne, nincs kivel magyarul megvitatni. De kár...
Oldboy61 e-mail | 2003-09-03 18:28:55 | 3.
Tudsz lengyelül? A szájharmonika autodidakta tanulásának, a blues herflis technikának fantasztikusan gazdag és szinvonalas szakirodalma van Lengyelországban. Évente több alkalommal tartunk több városban herflis műhelyeket. A Lengyel Blues Szövetség herflis tagozata nagyon erőteljes és a magyar kollégákkal való egyre szorosabb kapcsolatra törekszik.
Oldboy61 e-mail | 2003-09-03 18:27:52 | 2.
Tudsz lengyelül? A szájharmonika autodidakta tanulásának, a blues herflis technikának fantasztikusan gazdag és szinvonalas szakirodalma van Lengyelországban. Évente több alkalommal tartunk több városban herflis műhelyeket. A Lengyel Blues Szövetség herflis tagozata nagyon erőteljes és a magyar kollégákkal való egyszer szorosabb kapcsolatra törekszik.
dunzee e-mail | 2003-07-07 14:38:00 | 1.
Srácok, tudtok esetleg helyet, ahol meg lehet tanulni szájharmonikázni? Próbáltam Interneten is keresni 1-2 oldalt, ahol van ehhez kapcsolódó információ, de nem igazán találtam használható anyagot...

Dunzee


1  2  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.