DVD MUSIC MAGAZIN

A DVD Music magazin harmadik számának tartalmából:

Beatles:

A Beatles név fogalom.

Nem csupán egy együttes neve, négy zenész társulása, egyike

a slágerlistákat ostromló, a rajongók őrjöngésére vagy pénztárcájára vágyó jobb-rosszabb zenekaroknak. A Beatles egy külön kis világ, amely nem csupán a zene birodalmába, hanem az emberi élet legkisebb zugaiba is behatolva tíz- és százmilliók számára jelentett valami újat, valami lázadót, a régivel való szakítás eszközét, egy gitárpengéstől és dobszólamoktól hangos lázadás előőrsét, a ma már nagymami és nagypapikorú, de akkor még ifjú korosztály vágyainak beteljesedését.

A nyugodt, már-már fásult mindennapokba berobbanó négyes, John Lennon, Paul McCartney, George Harrison és Ringo Starr babaarcú, alig húszéves, de végtelenül szemtelen, vicces és elsősorban rendkívül tehetséges, kreatív csapata fenekestül felforgatta a világot, és bár jócskán akadtak ellenzőik és kritizálóik – sokan a Sátánnal cimborálóknak tartották őket, elsősorban sokszor erőszakos dallamaik, kétértelmű szövegeik és Lennon heves, keresztényellenes kirohanásai

miatt –, kétségtelen, hogy maradandó nyomot hagytak nem csupán

a huszadik századi, de az egész zenetörténet márványcsarnokában…

Beatles, Egy nehéz nap éjszakája:

Még egy évtizedig sem voltak közösen reflektorfényben, mégis a zenetörténet legnagyobb hatású együtteseként emlegetik

a Beatlest és tagjait. Ők négyen, a gombafejűek, név szerint Paul, John, George és Ringo számtalan nagy sikerű, ma is népszerű és az elmúlt évtizedekben is feldolgozott dallal ejtették kábulatba a sokszor aléltan lábaik elé hanyatló – elsősorban női – rajongókat. Az utánozhatatlan, a zenei életet, de

a mindennapokat is megváltoztató csapat még szinte csak a repülőrajtnál tartott, amikor már leg-először állhattak a filmkamerák elé, hogy a stúdiókból, koncerttermekből kiszabadulva a mozivásznon is megmutassák, mit is tud egy beatle valójában.

Richard Lester rendező (A három testőr- és Superman-filmek) 1964-ben készítette el McCartney-ék első filmsikerét, az Egy nehéz nap éjszakája-t, amelyet a sikert követően már a következő évben megtoldottak egy újabb közös munkával, a Help!-pel.

A Beatles tagjai 1964-ben egy amerikai turné keretében a tengerentúlon is bemutatkoztak, és tulajdonképpen attól az időtől számíthatjuk a banda világsztár státusát. A sikeres utazás után azonban nem egy újabb stúdióalbummal jelentkeztek, hanem filmezésre adták a fejüket, és így mutatták be, hogyan váltak szinte egyetlen éjszaka alatt a világ legnépszerűbb és legsikeresebb együttesévé.

A történet igazándiból nem túl bonyolult, ám annál ötletesebb: a kamerák előtt elevenedik meg a gombafejűek egy napja, mégpedig annak teljes sodrásában, őrületében és mókásságában. Az Egy nehéz nap éjszakája tulajdonképpen egy fergeteges kavalkád, melyben fanatikus rajongók, kissé furcsa rokonok, őrült újságírók és frusztrált menedzserek akaszkodnak a Beatles tagjainak nyakába, hogy jóakarattól vagy imádattól vezérelve mindenáron, akár tudatlanul is megkeserítsék a fiúk életét. Akik természetesen éppen a világhírnév kapujában nem hagyják ezt, és állandó rohanásban – olykor akár egymás kárára is – viccek tömkelegével bombázzák a nézőket, miközben a háttérből a zenekar megannyi bombaslágere visszhangzik bele az örökkévalóságba.

A film nem csupán a hatvanas években ifjúkorukat élők, de az utánuk érkező generációk számára is meghatározó, zenei és életélmény, egy örök könynyűzenei klasszikus.

És ha valaki még a nagy négyesen kívül egy kis plusz extrára vágyik, az sem fog csalódni: a sikoltozó rajongók között egy rövid időre ugyanis a negyven évvel ezelőtti suhanc Phil Collinst is láthatjuk feltűnni…

George Michael:

Yorgos Kyriatou néven látta meg

a napvilágot a jelenlegi popmezőny egyik legrutinosabb és egyben legbotrányosabb előadója. Görög nevét azonnal meg kellett változtatnia, amikor úgy döntött, szerencsét próbál a zenebizniszben, így lett Yorgosból George Michael, aki az elmúlt húsz évben

a zavaros popbizniszben felszínen tudott maradni, és ez sokkal-sokkal több, mint amit pályatársai elmondhatnak magukról…

Csábító hangok, a világcsúcson innen és túl:

A DVD Music Magazin egy kis rostát tartott a női popelőadók szinte soha el nem fogyó sorai között. Megpróbáltunk egy friss, de tartalmas összeállítással szolgálni mindenkinek, aki csak egy kicsi késztetést is érez arra, hogy megismerje a világhír küszöbén álló, vagy azon már éppen átlépő hölgyeket, akik nemcsak testükkel, hanem hangjukkal is felhívják magukra a nagyérdemű figyelmét. Egyébként ilyenkor jövünk arra rá, hogy menynyire is furcsa a közízlés, nálunk még a mézédes popzene a kelendő, amikor az Államokban, a kissé komolyabb hangvételű lemezek fogynak jobban, a legjobb példa erre az összeállításunkban is szereplő Norah Jones, aki nem kevesebb mint heti 1 millió hanghordozót ad el.

A különböző listák nézegetése szinte felesleges, 2004 biztosan a csajok éve lesz,

s nem csak a popban – valószínűleg

a rock élvonalát is a szebbik nem fogja képviselni….

Berlin, a zene fővárosa:

A német főváros az újjászületését követően mindent és mindenkit keblére ölelt, nyitottá vált mindenre és mindenkire, így mára a főváros vált Németország és Európa egyik legnagyobb kulturális központjává. Jelenleg száz körül van a koncerttermek és a klubok száma, a kocsmáké, illetve egyéb mulatóhelyeké pedig meghaladja a félezret. Ezenkívül kismillió berlini érzi azt, hogy hangszerek, illetve lemezjátszók segítségével kellene megvalósítania saját magát, úgyhogy a zenei élet is igazán elsőrangú.

A város nyitottsága külhonban is legendás, rengeteg külföldi – magyarok is – költözik ide, hogy a szabadság levegőjét szívja. A várost a zenei körök viszont elsősorban azért respektálják, mert Berlin tette naggyá az indusztriális, ipari zenét és itt zajlik minden évben a világ legnagyobb elektronikus zenei fesztiválja, partija, felvonulása, a Loveparade…

R.E.M.:

Rapid Eye Movement, azaz magyarra lefordítva az alvás gyors szemmozgással járó fázisa, amely alatt az ember többnyire az álmaiban van elmerülve. A nyolcvanas és kilencvenes évek egyik legegyénibb, legérdekesebb hangzásvilágú és legmarkánsabb, egyedi énekhangú frontemberrel színre lépő együttese nem véletlenül választotta ezt a nevet, hiszen dalaik és dallamaik már

a kezdetektők fogva kilógtak az éppen divatos áramlatokból egyfajta különleges, nem hétköznapi, álomszerű dimenziókba vezetve hallgatóikat…

Cypress Hill:

Los Angeles South Central negyede 1988-ban is kábé olyan veszélyes volt, mint manapság. Erről a helyről azt kell tudni, hogy általában nem a fehér angolszász protestáns népség tengeti itt az életét, inkább mindenféle bevándorló meg behurcolt ember (a rabszolgák ugye) leszármazottai laknak ebben a szép városrészben. Mit is lehet csinálni egy ilyen környéken? Iskolába járjanak a pedálgépek, a pénz meg kell, de munka helyett egyszerűbb bandázni meg futtatni a csajokat és szívni a füvet. Ez azért különösen hasznos, mert így a rengeteg szabadidőben vidám kompánia társaságában meg lehet énekelni a velünk történt élményeket. Na valahogy így született meg a Cypress Hill…

A DVD MUSIC MAGAZIN MÁR AZ ÚJSÁGOSOKNÁL!

2004. május 28.



Click to Visit

Schmidt Vera játék


Játssz velünk és nyerd meg Schmidt Vera csodálatos debütáló albumát!

FÓRUMOK

The White Stripes
Superbutt
Linkin Park
Heaven Street Seven
Placebo
Limp Bizkit
Darren Hayes
Blue
P!nk
A legjobb klubok
Eminem
50 Cent
Snoop Dogg
Sub Bass Monster