 |
Hol volt, hol nem volt,
avagy az elektronikus levél hanggá transzformálva
Mit mond önöknek az, hogy e-m@il?
Nekem (és persze sok-sok embernek) elsőre az elektronikus hálózat legrégebbi kommunikációs formája, az elektronikus levél ugrik be. Ezen kívül más nagyon nem is juthat eszünkbe.
Nos, nem olyan régen megjelent a magyar piacon egy ugyanilyen nevű popzenekar, amely ezen a típusú könnyűzenei platformon nem titkoltan komoly babérokra tör, hiszen Ősz Balázs (ex-Splash) produceri munkájával minden bizonnyal sokra viszi még a trió, amelynek tagjai: Kata, Nóci és Peti.
A végleges felállás 2000. nyarának elején alakult ki, amikor Kata megismerkedett Nócival (ő egyébként lány) és Petivel, akik már több, mint két éve kerestek egy csinos, attraktív lányt a produkció létrehozásához.
Nóci és Peti 1998-ban együtt szerepeltek egy zenés prudukcióban, és ekkor látta meg őket Ősz Balázs énekelni és táncolni. A fellépés után azonnal felajánlotta a segítségét a közös munkához, és az ő javaslatára kerestek még egy lányt az alakuló csapathoz, és Katát Nóci énektanárnője, Sőtér Magdi ajánlotta.
Az intenzív munka már javában folyt, amikor az együttes az első legnehezebb kihívással nézett szembe: mi legyen a nevük? Praktikus okokból a lányok Petivel e-mail segítségével tartották a kapcsolatot, mert ő ebben az időszakban olyan munkahelyen dolgozott, ahonnan nem lehetett nyilvánosan a zenekarral kapcsolatos kérdésekről telefonon értekezni, vagyis maradt a jóval diszkrétebb elektronikus levelezés. A számtalan e-mail-váltás után maradt végül a csapaton az e-m@il, mint együttesnév.
Az e-m@il zenéjével és színpadi produkciójával megpróbál egy, jelenleg űrként létező területet kitölteni a magyar könnyűzenében. Vegyes énekes-táncos csapat lévén, egy ütemes, jól táncolható alapra nagyon dallamos, vokális, mindhármuk énektudását kihasználó zenei anyagot készítettek, amely profi színpadi koreográfiával párosul. A zenék minőségét az Ősz Balázs – Szatmári György (ex-Boogie Knights) szerzőpáros garantálja.
Az e-m@il bemutatkozó, Ne félj című kislemeze 2001. március 26-án jelent meg a Universal lemezkiadó gondozásában. Ezt követi a május 14-én megjelenő nagylemez, melyről legalább 4 szám kerül még kislemezre, illetve videoklip formában is megismerheti a közönség őket. A bemutatkozó klipet március elején forgatták egy mozdonyszerelő csarnokban egy 20 fős stáb, 10 profi táncos és 3 gyermekszereplő közreműködésével.
A nagylemez címe Hol volt, hol nem volt, és 12 darabot tartalmaz. Az érzelmileg megfelelően motivált, de a szövegek irányultságát tekintve az iróniát sem nélkülöző anyag tulajdonképpen megállja a helyét bármilyen megmérettetésen, és bár igen könnyed és szinte „lebegő fajsúlyú” zene, ettől függetlenül élvezhető és hallgatható, már ha erről van szó.
De leginkább a csillogó-villogó kristálygömb alatti táncoló tömeg emocionális reakcióit lenne érdemes figyelni, mert úgy vélem, nem feltétlenül a mély filozófiai és társadalomszociológiai jellemzők miatt táncolnak órákat az emberek az ilyen jellegű zenékkel tökéletes egyetértésben... De ez már feszegeti ennek a jegyzetnek a kereteit, úgyhogy azt mondom, hallgassák meg a lemezt, és döntsék el önök, hogy mire való…
e-m@il
Hol volt, hol nem volt
Kiadja a Universal Hungary.
A lemezen szereplő számok címei:
Buta szőke Ne félj Nézd, ahogy ég ez a tűz 1. Lehet, hogy ő? Van még a szívemben hely Csak az az éj... Még várok rád Hol volt, hol nem volt Minden nap álmodom Nézd, ahogy ég ez a tűz 2. Vár egy másik hely Ne félj (clubmix)
Balogh Tibor
2001. augusztus 15.
|  |