Click to Visit
Rock - Definiáljuk már végre:"ROCKER"
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  

Metál Baby e-mail | 2004-02-01 18:06:48 | 42.
:) Hát látod!!! És ráadásul olyanok, akiknek semmi köze az egészhez! És amikor visszaosztottam, hogy álljanak már le, következő szünetben meg belettem fenyítve, hogy állítsak magamon, mert baj lesz belőle!......Semmit nem állítottam magamon,de azóta sem lett...:)))))

Előzmény: coma (41.)
coma e-mail | 2004-02-01 11:51:37 | 41.
öhm..hova jut ez a világ,ha már a csikos zokniért is basztatnak valakit?:)

Előzmény: Metál Baby (40.)
Metál Baby e-mail | 2004-02-01 10:52:05 | 40.
Sziasztok!
Kedjük úgy, hogy ROCK 4ever!!!
Nagyon sok igazságot olvastam ezen az oldalon! (De sok marhaságot is!) Egyébként szerintem természetes, hogy hozzátartozik az egészhez a ruházkodásban történő megnyilvánulása is az egyéiségedhez, DE azt azért még nem tudom elítélni, akinek egyszerüen nm lehet!Mert tényleg, a szülőknek nagy beleszólása van! Mégis velük élsz(még egy darabig bizos),és fontos az, hogy jóba legyen a gyerek a szüleivel...az mindenkinek jobb! Az, meg hogy ki mit hallgat ( -> kit miért osztunk össze-vissza) az tök mindegy!!! Nem lehet mindenki egyforma képzeljétek el, mi lenne, ha mindenki csak azt hallgatná amit Te. Éppen az a jó ebben a műfajban, hogy olyan sokszínű és mindenki kedvére válogathat, mindenki megtalálja azt ami neki tetszik, azt ami éppen a pillanatnyi hangulatához illik!
AZ, meg hogy ki a Divat, meg ki nem, azt sürgősen ki kéne szelektálni, mert (ez minden stílusban így van) a Divatok tönkreteszik az egész eddig kialakult stílust!!!
Ja, és fontos és hozzátartozik a Rockerekhez, hogy ha megszolják az utcán, vagy a suliban belekötnek az öltözködésébe, nehogy ezért vissafogjon a külsejáéből!!! Válallja fel magát, minden áron!(engem is sokat basztattak pl.a csíkos zoknik miatt, de magasról szarok rájuk!)


(ez mind az én véleményem, senkinek nem muszáj egyetérteni velem!)

AMÍG A FÖLD KEREK, MINDIG LESZNEK ROCKEREK!!!!

Odal e-mail | 2004-02-01 01:18:57 | 39.
" Definiáljuk már végre:"ROCKER" "
Ha végre sikerült definiálni a dolgot, akkor utána nekiülhetnénk megírni a Nagy Rockerenciklopédiát és az Univerzális Rockerhatározó Kézikönyvet, hogy utat mutassunk azoknak, akik még nem tudják, mi is az, hogy "rocker". Tényleg, a definicióhoz képlet is lesz majd?

Ezért szeretem ezt a fórumot, mindig találok itten vicces topicokat...

AMDFan e-mail | 2003-07-04 22:49:10 | 38.
Linkin Park??? - VICC
Képzett zenészek? - NAGY VICC
Mély gondolatok? - NAGYOBB VICC
LP a Rock kategóriában?? - LEGNAGYOBB VICC

Nightqueen e-mail | 2003-07-04 17:39:35 | 37.
Köszike!
Már tényleg azt hittem, én vagyok a hülye... ;)


Előzmény: fighterbunny (33.)
fighterbunny e-mail | 2003-07-02 13:57:51 | 36.
jojojjooo. elfogadom. de nekem akkoris jobban bejön az amin a HANGULAT ugyanaz, csak a tempo valtozik, hol lassabb, lirikusabb, hol meg zuzos.

Előzmény: Garfield (35.)
Garfield e-mail | 2003-07-02 10:10:49 | 35.
vannak abszolút homogén lemezek! pl Dew-Scented Inwards albuma! őrölnek végig, mégse monoton, csak nincsenek rajta kiemelkedő nóták! egységes! végig ugyanaz a színvonal, a tempó, az intenzitás stb!

Előzmény: fighterbunny (33.)
Eye e-mail | 2003-07-01 19:34:14 | 34.
Hát kapásból tudnék írni 20 olyan CD-t amin nem kavarnak be mindenféle hangulatot. Nem tudom te mit értesz az "egy vonal követésén" de szerintem nem ugyanaz a fogalmad róla, mint nekem.

Előzmény: fighterbunny (33.)
fighterbunny e-mail | 2003-07-01 12:03:36 | 33.
hát én arra vagyok kiváncsi hogy te hogy szereztél ojan CDt ami végig egy vonalat követ.
hogyha igy körülnézek a CDim közt egy olyat sem találok, d epersze lehet hogy bennem van a hiba(pedig ezek között van jópár konceptalbum..)

nayo,ezen ne legyen mar vita, en utalom a LPot te szereted, msot ezen kar marni egymast..
szal
topic ON.


Előzmény: Eye (30.)
Nikkelbolha e-mail | 2003-06-30 21:23:06 | 32.
mégy milyen szerencse hogy létezik egy tökély...

Előzmény: Máté1 (31.)
Máté1 e-mail | 2003-06-30 19:02:27 | 31.
ja,annyi kis gyökér írógat ide.
én toleráns vagyok,gázkamrába mindet


Előzmény: Garfield (27.)
Eye e-mail | 2003-06-30 16:57:21 | 30.
Ja, egyébként egy CD-n csak egyféle hangulatú számok vannak. Nem tudom honnan vettél olyat, ahol változó... Persze, lehet 1-2 szám ami eltér, de az leginkább a végén ún. Bonus track-ként szokott szerepelni.
Lazítós zenén meg nem éppen ezeket értettem, amit írtál... Massive Attack, Portishead, Sneaker Pimps, Delerium, Enigma, Sarah McLahlan, Dido...stb.

Eye e-mail | 2003-06-30 16:51:44 | 29.
Jó, én sem azt mondom, hogy felejthetetlenek. De attól még időnként jólesik berakni egy-egy LP-számot. Különben tök fölöslegesen vitatkozunk, mert szerintem van még 1000 más együttes, amit én meghallgatok, te meg hozzá se' szagolnál. Annyi, hogy nekem nem ilyen beszűkült látóköröm van a zenében. Úgyhogy most a TE példádat követve inkább én is nagyívben szarok arra, hogy téged mi érdekel.
Tiszteletem: Eye


Előzmény: fighterbunny (24.)
fighterbunny e-mail | 2003-06-30 10:15:56 | 28.
kivancsi leszek
a masokbol valo hujetcsinalashoz tovabbi sok sikert
bar nemtom meddig jutsz a hujesegeiddel ;)


Előzmény: Garfield (27.)
Garfield e-mail | 2003-06-30 08:19:53 | 27.
tehát 2000 júni 29-én úgy döntöttél (effektive is) belépsz??? mondjuk elég gizda vagy hogy leszarod másokl véleményét és ezt még hirdeted is!

Máté!!! Kéne gyűjteni ezeket a sablonrocker szövegeket!! komolyan kódexeket lehetne teleírni közhelyekkel! lehet egyszer rászánom magam!


Előzmény: fighterbunny (24.)
Nightqueen e-mail | 2003-06-29 20:19:40 | 26.
Szerintem egy-egy CD-re nem csak egy hangulatú számok a jellemzők...

Előzmény: Eye (23.)
Nightqueen e-mail | 2003-06-29 20:18:23 | 25.
Ez igen!
Te aztán tudsz valamit!


Előzmény: fighterbunny (22.)
fighterbunny e-mail | 2003-06-29 10:14:06 | 24.
ajjdehonnem szoktam. Tool, Perfect Circle, Nine Inch Nails...egyik em tartozik a zúzósabb zenék közé..

Hat, igy, e igyexem a sajat szemszögemböl realisan megitelni öket, objektiven persze nem mert mindnekinek mas a velemenye szal veszett fejsze nyele.
Aztmondtad, igy ismerted meg a rokkzenet. hat anno en aszittem a mötley crüe ra hogy ez a vilag legütösebb legjobb zeneje, es hogy humicsoda riffek stb stb-en ezzel jöttem a familiaba.

Csakhogy azota eltelt hany ev is...ööö..7ev, miota rokkzenet hallgatok(effektive rocker csak 3eve vagyok) azota nagyonsok bandan atragtam magam, es tudod eszmeletlennsokfele zene kletezik. talaltam rosszabbkat a crüe nal, talaltam ezerszer jobakat, es igy mostmar aztmondom hogy közelsem annyira eszmeletlenkiraj mint akkor hittem-de persze maig is nagy kedvenceim közé tartozik.

Mellesleg az en es meg sok emberke velemenye szerint(ami monnyuk ENGEM nem kifejezetten erdekel) nem alkottak tul maradandot, es par even belül szepen bezuzzak öket... azert nagyon kivancsi leszek, hogyha 10evet megerünk meg a földön, vajh ki fog emlekezni rajuk...

A zenei reszeröl enyit, arrol kar is vitatkozni, hiszen mindnekinek mas tetszik, nemistom mér tépem a szamat feleslegesen ;)

Igazabol a szövegeket tartom harmatgyengenek...




Előzmény: Eye (23.)
Eye e-mail | 2003-06-28 19:36:06 | 23.
Fighterbunny, sok igazság van abban, amit írsz, de szerintem is túl szélsőségesen ítéled el őket. Azt mondod, hogy egysíkú az albumuk, meg téged nem fogott meg... hát én legelőször a TV-ben hallottam a Crawling-ot, és úgy megfogott, hogy azt mondtam, nekem ez kell! És azóta érdeklődök a rock-zene iránt is. Persze, mostmár nem azt mondom, hogy ők a legjobbak, de azért ennyire nem kell leszólni őket. Egyébként ha egy együttes egy bizonyos hangulatra ráált, akkor természetes, hogy egy CD-re csak hasonló hangulatú számokat tesznek fel, és nem keverik a szezont a fazonnal. Aztán lehet, hogy a következő CD egész más hangvételű lesz. De ennyi erővel a legtöbb együttesre rá lehet fogni, hogy egysíkúak a számaik... A Red Hot Chilli Peppers Például pont ezért jó, mert a Californication-re simán végig tudsz lazulni, nem zavarja meg a nyugalmadat holmi "idegesítő" (ami más körülmények között akár a kedvenced is lehet) szám.
Persze, ha te nem szoktál lazítani, csak állandóan pörögsz + zúzol, akkor inkább megyek borsót hajigálni a falra....


Előzmény: fighterbunny (22.)
fighterbunny e-mail | 2003-06-26 10:45:56 | 22.
en szemelyszerint szeretek utananezni a dolgoknak, es tenyleg legalabb annyi tiszteletet magadok a zeneszeknek hogy mielött velemenyt mondok roluk, meghallgatom a lemezeiket vagy legalabb egy par szamukat. szerintem ez igy tisztesseges.(bar utolagosan megjegyeznem, hogy igy visszagondolva a lemezzel kapcsolatban szerzett tapasztalataim alapjan a LP meg ennyit sem erdemelt volna.)
Ugye ezt a linkin parkot sokan nu-metalnak hivjak, sokan meg rap-rocknak meg mittudomén milyen tyukmutter. kérlek meghallgattam, és egy egysíkú, ötlettelen tömegterméket váéltem felfedezni benne, egész jó PRal és BSB rajongotaborbol zabadult előadókkal. Hamost felhozod nekem azt, hogy mint uj ötletet behozták a rapet, felvilagositanalak hogy jóóóóval a linkin park elött ezt a pojént már lelőtte a Biohazard, szóval ez sem az ő találmányuk(meg nemis a limp bizkit-crazy town duetté.)
A biohazard es a fent emlitett trianvinátus közt az a különbség, hogy amíg a biohazard ötleteket, új dolgokat tudott vinni a zenéjébe, frappánsan tudott bánni az elemekkel és olyat csinált ami rengeteg embert MEGFOGOTT, addig eza hármasfogat lehet hogy ötleteket visz bele stb(bár ijet nemigen találtam a PRon kivul),csak szörnyű rosszul bánik velük ugyanis nagyon nagyon egysíkú, vontatott, erőltetett ez a "zene".
A szövegeket illetően még:
említetted ezt a fuck sshit dolgot. újabb különbség: lehet, hogy teszemazt-sajnalom imadok a szemelyes kedvencem peldajaval elni-manson nagyon szelsosegesen ugyan,de komoly MONDANIVALÓVAL rendelkezik, hijába vulgáris a szöveg. a linkin park szövegeibe beleolvasva valóban kevésbé rossznyelvű, viszont kb annyi a mondanivalója mint a boci boci tarkának. minden szám ugyanarról szól, cipőbámulás, jajhogyén mijen szerencsétlen vagyok, utálok mindenkit, és különbenis leesett a J.I.Joe m lába, jaés tök jól néz ki ott aza csaj olyan szépek a szemei és hogy libben a hajaaa..
Ezt legjobban a rajongótáborral tudnám bizonyítani, ugyanis a rajongók 90% ának mostanság az a legnagyobb baja, hogy vajon a frontembernek a lenyalt haj vagy a taraj all jobban,eshogy vajo ma azon a cseszter gyereken mijen szinu alsogatya van. tiszteletem ha te kivetel vagy, en ezt elnezem, tudom pl a mansonrajongók közt is van egykét ritka nagy fasz, gondook itt a diszkopicsakra akik ismerik a tainted love ot oztan megallt a tudomany.
Namost szeirntem ennek a hozzáállásnak kurvára de semmi köze nincsen a rockhoz. Ez A pop.
Melelsleg szerintem zenei tehetségük is vhol nagyon alantasan mozog. most jön majd az hogy akkor ugassak ha majd ugy gitarozom mint xy: hat kerlek basszgitarozom es merem allitani hogy masfel perc alatt levagom neked akarmejik linkinpark nótát,de most nem akarok egózni meg nemis nagypofájúskodni akarok..a másik az,hogyha körülnezel a világban, akkor nagyonsok EZERSZER jobb képességú zenészt találsz-olyanokat is, akik hijába hihetetlen tehetségesek, mégis az ijen tömegbirkák kapják a dícséretet, nem pedig ők.
Ennyi a véleményem az új muzsikáról, és sajnos a többi ilyen new wave zeneröl is kb ugyanez a velemenyem, marmint a nu-metal/rap-metal szitjen.
Bár akiben egy kevéske csillogast felfedezni velek aza Deftones.


Előzmény: Pandora (21.)
Pandora e-mail | 2003-06-26 10:06:33 | 21.
Attól, hogy valaki régóta zenél, nem csak ő lehet jó. Új Linkin Park-borzalmak... Nem nagyon értelek. Ők újak, de ettől azér még lehetek jók, nem????
Kissé sok benned az előítélet, nem?
Végighallgattad a lemezeiket, vagy csak a tévében szétjátszott In The End-et hallottad tőlük? Meg mondjuk kevés olyan előadó van, aki nem úgy adja tudomásra a gondolatait, hogy: "Fuck, shit, shit, fuck"
Hallgasd meg, majd én is meghallgatom, amit írtál.
Na helo!


Előzmény: stevie (17.)
Pandora e-mail | 2003-06-26 10:06:30 | 20.
Attól, hogy valaki régóta zenél, nem csak ő lehet jó. Új Linkin Park-borzalmak... Nem nagyon értelek. Ők újak, de ettől azér még lehetek jók, nem????
Kissé sok benned az előítélet, nem?
Végighallgattad a lemezeiket, vagy csak a tévében szétjátszott In The End-et hallottad tőlük? Meg mondjuk kevés olyan előadó van, aki nem úgy adja tudomásra a gondolatait, hogy: "Fuck, shit, shit, fuck"
Hallgasd meg, majd én is meghallgatom, amit írtál.
Na helo!


Előzmény: stevie (17.)
blonde e-mail | 2003-06-25 20:18:15 | 19.
OHH, FIGHTERBUNNY!!!!Nagyon gratula a babákhoz!
Dexter H. e-mail | 2003-06-18 14:40:50 | 18.
Szerintem ez elég egydzerű aki éjjel-nappal Rokkot hallgat az rokker!!!(ha szereti is amit hallgat nem csak azért teszi mer a haverjának is az tetszik)Amúgy meg aki igazán rocker azon azért kívülről is látszon!!! Mert ha mondjuk deszkás cuccban jár3 Metalicás pólóban az azért gáz...
stevie e-mail | 2003-06-17 19:55:52 | 17.
De a Rage Against The Machine már 1987 óta a porondon van. Ők úttörők. Én a Linkin Park, új Limp Bizkit, új Machine Head (mert az első egy izomállat thrash-es album), Deftones-szerű borzalmakra gondolok itt.
Meg a Rage Against The Machine-tól a Guerilla Radio az egy állat szám. Ők szerintem kajak különböznek az előbbiekben felsoroltaktól, jobbak.


Előzmény: Eye (11.)
Kele e-mail | 2003-06-17 18:12:48 | 16.
Mit kell ezen ennyit szarakodni. Rocker az aki szereti a rockzenét. Metálos az aki a metált szereti, oszt csá. Mivel a metál a rockbol alakult ki ezért nincs is igazán olyan elnevezés , hogy metálos , hanem csak rocker. Engem ez nem zavarna, csak a gáz az , hogy sokan rocker alatt az igénytelen ütött - kopott ruhás lázadót értik, mellékesen nem teljesen alaptalanul,hiszen én is inkább a rosszabb(szakadtabb) farmerembe megyek koncertre, mert tudom hogy nem tudom megállni , hogy ne zuzzak. Ha vki utcán is így jár az csak kettőt jelenthet: nincs pénze két gatyára vagy azt akarja hogy az emberek "rockernek" nézzék. Hát döntse el ki-ki maga.
fighterbunny e-mail | 2003-06-15 22:42:31 | 15.
ja csak nem neked
nembaj ;DDDD

fighterbunny e-mail | 2003-06-15 22:41:53 | 14.
azlesszzzz :) manson topicba irtam

Előzmény: Nightqueen (12.)
Weronicka e-mail | 2003-06-15 11:28:34 | 13.
A rockerség az egy érzés.Általában 14-15évesek hiszik azt hogy azok.Bár,én 12évesen ugyanezt érzem,de ezt már kábé 2 éve.Az,hogy valaki divatból rocker nem jelenti azt,hogy hülye,vagy beképzet,az se biztos,hogy menőnek képzeli magát.Lehet,hogy ő ugy érzi,hogy az,és ezt ki is jelenti.
A rockerséget nehéz definiálni.Én megsem probálom.Az vagyok,azt tudom.
W.

Nightqueen e-mail | 2003-06-15 10:39:01 | 12.
Hú, nagyon gratulálok!
Azt gondoltam, hogy nagyon édesek! :)) Akkor babázz sokat a nyáron!


Előzmény: fighterbunny (9.)
Eye e-mail | 2003-06-15 08:28:13 | 11.
Szerintem nem feltétlenül kell a (nu-)metált és a rockot egy kalap alá venni. Elég sokan mondják, hogy utálják a nu-metált, meg hogy az szar... Szerintem attól, mert mostanában már divatos lett az ilyen zene, azért még meg lehet hallgatni. Persze, ha nem tetszik, az is más kérdés, de legtöbben csak azért fikázzák, mert mostanság menő. Szerintem Rage Against igenis megállja a helyét...
Arról meg, hogy ki a rocker én Nightqueen-nel értek egyet. Ha szereti a rockzenét és nem menőzésből hallgatja/visel olyan ruhákat, amiből kilóméterekről kiderül, hogy ő a nagymenő rocker, akkor ő rockernek nevezhető. Az meg hogy hogyan kell öltözködni, ne a zene befolyásolja, hanem a saját ízlés. Abban viszont egyetértek, hogy egy buffalós, csillogó, passzosfarmeros, izompólós srácra életemben nem mondanám, hogy rocker. :)


Előzmény: stevie (7.)
nihilfeeling e-mail | 2003-06-14 11:34:00 | 10.
Miért kell definiálni azt,hogy rocker?Szerintem erre nincs definició.Mindenki rocker,aki annak érzi magát,és benne van az érzés,az elhivatottság a rock iránt.A lényeg,hogy érezze belül és ennyi
fighterbunny e-mail | 2003-06-14 10:08:18 | 9.
megvannak a babak! :) fiu/lany :)) Laura+Bence :)
edesek naon.
chicago


Előzmény: Nightqueen (8.)
Nightqueen e-mail | 2003-06-12 16:01:58 | 8.
(Eltűnt ez a topic, most találtam meg!)

A nővérednek nagyon gratulálok!!!
Mik lettek? Fiúk, lányok, vagy mindkettő? Ugye, kettő, nem három?
Mégegyszer gratulálok!
Milyen színdarabban szerepeltél?


Előzmény: fighterbunny (6.)
fighterbunny e-mail | 2003-05-17 20:26:28 | 6.
1.) szült a nővérem,kiderült hogy ikrei vannak,császározás,éjszaka bent a korházban.
2.) próba a színdarabra,ugyan csak beugró vagyok de ott kell lennem.

szal éjszaka bent,nappal a próbán,rohangáltam össze vissza a városban.

mostmeg minnyá lefordulok a székről szóval ELMEGYEK ALUDNI :))))))

oje :) éééés csörög a telefon :P



Előzmény: Nightqueen (4.)
Necro e-mail | 2003-05-17 18:48:57 | 5.
Valamennyire igazad van...de,ha vki még kis pöcs nem biztos,h ismeri a régi nagyokat,akik már 20-30 éve nyomulnak,attól még lehet,h nem divatrocker,persze csak akkor,ha nem Limp Bizkitnél kezdődik nála a rock zene...amúgy a stílusokról annyit,h a death metált még könnyű felismerni,de amúgy meg minden bandának külön stílusa van...szinte nincs két egyforma...(kalózmetál,hősmetál meg ősmetál + trash,doom,speed meg ilyenek...hááát őszintén szólva én ezekkel már bajban vagyok,de attól még nem érzem magam divatrockernek!)

az öltözködésről annyit,h szerintem azért számít,mert vki,hiába hallgat rockot teljesen meggyőződésből és nem divatból,ha Energie izompólóban és Buffalóban van,senki nem mondja rá,h rocker.meg,ha vki szereti a bakancsot meg az ilyen "jellemző" cuccosokat,akkor miért ne hordhatná,ha illik hozzá és nem erőltetett?!


Előzmény: Nightqueen (2.)
Nightqueen e-mail | 2003-05-17 16:20:38 | 4.
Mi a francot csinálsz 47 órája fent? Ez rémes!
Bár a héten én sem aludtam többet 10 óránál...

Az öltözködéssel kapcs. csak annyit: régebben én is hordtam olyan cuccokat, amikről egyből egyértelmű volt a zenei ízlésem, de manapság ez már nem így van (Ja, most is Metallica-pólóban ülök...), többek között szüleim miatt.
Gyűlölték ezt a stílust, (ők csak a régi rockot szeretik, bár apu némi heavy metalt is meghallgat) és nem akarták megengedni, hogy ilyen zenét hallgassak. Tudom, sokan erre azt mondják: "Ki a francot érdekel, mit akarnak a szüleim?" Na, ez nálam nem így van. Adunk egymás véleményére. Kompromisszumot kötöttünk: zene marad, az öltözködés kissé szolidabbá válik.
Ennyiben maradtunk, de én nem érzem magam kevesebbnekk emiatt.

Meg amúgy is: az üzleti életben fogok dolgozni, ott pedig nem túl ideális egy Children Of Bodom póló a csini kosztüm helyett...

(Amúgy nem írtál hülyeségeket!!! :)))


Előzmény: fighterbunny (3.)
fighterbunny e-mail | 2003-05-17 16:04:46 | 3.
hát,némileg énis osztom a véleményed egypár pontját :) kicsit felbontv az én áláspontom:

A. belső

a rokker
-rock/metal stilus elkötelezett rajongója, NEM megy birkaként mások ízlése után,nem hallgat vmit azért mert mások azt hallgatják,és éppúgy nemis fikáz vmit azért mert az "divatos." Csak és kizárólag véleményekre, főként a saját benyomásaira és véleményére alapoz.
-NEM feltétlenül kell kenni-vágni hogy mi miből lett, néhány alapvető fogalommal tisztában kell lennie,ha kijelentéseket tesz stílusokra,irányzatokra,bandákra,ne beszéljen hülyeségeket,és ne találja már ki hogy a ramones nyúlja a a limp bizkitet :)
Természetesen némifokú alapműveltség azért illik viseltetni,pl.azért tudja mi fán terem egy mötley.
-EL KELL tudnia szakadni a kategorizálástól.
-a rokker,mint olyan,felvállalja az irányzatot amit képvisel. ez nem abban jelenik meg,hogy zenekaros pulcsikat hord,firkás táska,mellverés,hanem önmagában tudja,minden nap ezzel a tudattal ébred fel és fekszik le,beépül a mindennapjaiba és szinte észre sem veszi egy idő után..
külsőre értve

egy általam okos,de néha kicsit birka ember szavaival élve,3,egymásból következő pontra lehet bontani az ember-rokker-öltözék háromszöget.

a.)gondolkodás-->b.)zene-->c.)öltözet

Szóval szerintem az öltözködés igenis összefügg azenével.


lehet,hogy totális hülyeség amit írtam,elég fáradt vagyok,47órája vagyok talpon,szóval lhet hogy most ez elég gyökér egy fogalmazás volt :)

igazából most veszem csak észre, mennyire nehéz az a feladat ami elé állítotam magamat és kedves fórumtársaimat...

huhhhha :)

Nightqueen e-mail | 2003-05-17 15:16:11 | 2.
Szerintem az a rocker, aki ismeri a régi nagyok műveit, nem kever össze egy death metalt heavy metallal, és ez a zene élteti, és itt elsősorban nem a nagy divatos bandákra gondolok.
Ahhoz, hogy vki rocker legyen, tisztában kell lennie, mi miből jött létre, minek mi az értelme, és szívének minden dobbanásában benne kell lennie ennek a fajta zenének a szeretete.
És tovább megyek: a metalon/rockon belül ne szidja a stílusokat, mert annak semmi értelme. Mindegyik jó valamilyen formában.
"Rockeres" öltözködés nem kötelező, züllöttség mégúgyse, és senkit sem köveznek meg azért sem, ha rocker, de okos és művelt.
Remélem, azért senkit sem akasztottam ki a véleményemmel!

fighterbunny e-mail | 2003-05-17 14:02:05 | 1.
no. ama indittatásból nyitotam meg e topicot,hopgy végre-lehetőleg közös erővel-fényt derítsünk a PONTOS,minden szempontból megfelelő definiciora,amely a rokker fogalmát takarja.
hiszen annyi de annyi "ki a divatrokker" "huje divatrokerek",eccóval divatrokkereket fikázó topic van ösze se lehet nagyon számolni..
ezeknek-valljuk be-nincs túl sok értelme,hiszen ki tudná megmondani,ki a valódi divatrokker? lehet erről vitatkozni,csak sohasem lesz vége igy,mert egyszerűen nem definiáltuk,vagyis senkiről nem leht biztosan megállapítani hogy divatrokker avagy nem,hogy kinek van igaza és kinek nem.
szóval,száz szónak is egy a vége,próbáljuk meg megfogalmazni,mitől mondjuk valakire azt hogy roker.
na nehogymár a tetőnél kezdjük éíteni a házat.
Mint tudjuk,tökéletes dolgok nincsenek,tehát igazán korrekt definiciot mi itt nyilván nemtudunk formálni,ami alól nincsenek kivételek, nem sérti senkinek az érdekeit stb stb.
de legalább egy olyat agyaljunk-agyaljatok ki, amivel el lehet éldegáélni és nagyrészt egyértelművé teszi annak a fogalomnak jelentését, hogy "ROKKER."

jó munkát :)

Filósok gyűljetek.

p.s. NAGYON nem szeretném, ha ez a topic is oda jutna ahová a többi,vagyis egymás fikázása,igy vagy divat ugy vagy divat,kurvaanyád stb.

stevie e-mail | 1997-01-01 02:32:55 | 7.
Olyannyira nem, hogy dettó egyetértek. Kivéve azt, hogy a rockon belül minden jó - mert a nu-metal alpjában véve nem jó.

Előzmény: Nightqueen (2.)

1  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.