Click to Visit
Rock - Black Metal
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  

Serpent e-mail | 2003-11-17 17:26:00 | 102.
Csali!
Minden együttest amit említettem egységesen leócsároltál. Gratulálok! Te milyen zenét hallgatsz?
És milyen szempontok alapján ítélsz egy zenét black metalnak? A Mardukot nem igazán szeretem de ettől függetlenül szerintem mind szövegében mind hangzásában black. A CoF-fal kapcsolatban lehet, hogy igazad van de a Mayhemtől még mindig blackebb. A Dark Funeral pedig egyik kedvencem. A szöveg isten, a hörgés szintén és a rejtett gitárszólóknak is meg a feelingje. Ja... és majd ha 20 másodpercig tele tüdőből sikítol, úgy, hogy annak van eleje és vége, akkor hordd le. Üdv


Előzmény: Burzum (76.)
haska e-mail | 2003-11-15 14:28:32 | 101.
alternation www nélkül
nálam simán megy


Előzmény: Razoxane (99.)
Burzum e-mail | 2003-11-15 09:38:30 | 100.
az orosz burzum laprol le tudod szedni, meg még egy csomo mindent is ezen kivül, videok meg képek, meg mindenféle blackmetalos cikkek..


Előzmény: saterion (98.)
Razoxane e-mail | 2003-11-15 08:43:57 | 99.
Sziasztok!

Van egy oldal, amelyen rengeteg Black Metal cuccot lehet leszedni, az oldal neve www.alternation.uw.hu.
Tegnapig simán be tudtam hozni, de ma nem működik. Ugyanígy mem megy a femforgacs.uw.hu.
Nem tudjátok, hogy mi lett ezekkel az oldalakkal?

saterion e-mail | 2003-11-13 11:13:15 | 98.
akkor sima csomagban kuldd mar el. elkerem mailben is a cimet, de ha elfelejtem lecci ird mar meg, kuldok postai szallitot, hogy ne keruljon neked semmibe ez az egesz. valamit ki kell talalnunk, mert nagyon fontos! :-)
egy orosz burzum laprol toltottem le jo dolgokat
(burzum-band.narod.ru), amiket most forditgatok. ajanlom figyelmetekbe, nagyon jo hely! jo kepekkel (ego templomok, Varg kepei...)!



Előzmény: Burzum (97.)
Burzum e-mail | 2003-11-12 15:00:21 | 97.
ez engem is érdekelne..



paganwinter@freemail.hu

ja és saterion, nemtudtam feltölteni varg könyvét , mert ilyenekt irtki: átviteli hiba, vagy iylesmi...

hm.
ha kell még feldarabolom azt átdobom mélben...


Előzmény: Night_Lord (92.)
Burzum e-mail | 2003-11-12 14:57:58 | 96.
ez black metal topic!!!
ejnyebejnye

9000ftbol inkább veszek két darkthrone cd-t hüm...


Előzmény: DarkLucia (95.)
DarkLucia e-mail | 2003-11-12 09:33:06 | 95.
Eladó a febr. 13-ai (volt nov. 29.) Ozzy-ra egy 9900 Ft-os álló jegy. Akit érdekel, dobjon egy mailt, 9000-ért odaadom.
saterion e-mail | 2003-11-11 14:42:00 | 94.
meg valami... Manson egy kocsog ;-) Es itt sajna nincs sok hely szamara. Ez a Kib*** Black Metal! Bocsi, ha valakinek a lelkebe gazoltam, de igy gondolom. Ha olvastad volna a korabbi dolgokat a forumon, akkor lathatod, hogy nagyon szigoru cenzura van minalunk, ami a black metalt illeti... :-)

Előzmény: Histephano (86.)
saterion e-mail | 2003-11-10 05:41:40 | 93.
Mindenkeppen erdekelne, ha lenne ra lehetoseg, mar csak a koncertjeink miatt... Kell a hatasos szinpadi show ;-) Felreteve a poent, tenyleg erdekelne, foleg amolyan karvedo, bazinagy szegecsekkel meg minden istennyilaval. Mailt irhatsz, es konkretizalunk:
soko01@freemail.hu



Előzmény: Night_Lord (92.)
Night_Lord e-mail | 2003-11-09 20:33:31 | 92.
Béke nektek, testvérek...!

Volna egy kérdésem, éspedig:
Mennyire vagytok megelégedve a Metal-os ruhák kínálatával? Úgyismint szegecsek övek, ruhák, nyakbamarhaságok stb...

Csak azért kérdem, mert én a magam részéről enyhén szóva szegényesnek tartom a választékot. Éppen ezért megszerveztem , hogy saját igényeim szerint gyártani, ill. gyártatni tudjak. Nos hogy a kérdés lényeges felét konkretizáljam:

Érdekelne hogy van-e rajtam kívül kereslet ezekre?
És szívesen venném, főleg így az elején hogyha a testvérek 5leteket adnának ill. elmondanák az igényeiket.

Megcsinálok a legbrutálabbtól a legátlagosabb cuccig mindent ha van rá igény. Gondolok itt a láncingektől lánkesztyűktől a brutál immortálos buzogányokon át az akár 20 soros 20 centis szegecsekig vagy vagy állat nyakláncokig mindenre.

Akár azt is meg lehet csinálni hogy fehérbőrből csinálni a szegecseket, vagy akár fehér szegecseket is rárakhatunk. ( ill. akármi más szín ) Meghatározhatjuk a szegecsek formáját is, szal. egyenlőre semmi sem lehetetlen...

Ferdydurke e-mail | 2003-11-07 21:04:04 | 91.
A Vewnom nem black metal... igen a mai fogalamink szerint nem az, még 1x mondom/írom: a '80-as években ezt még másképp látták, amikor a szóban forgó kultivált fogalmat olyanokra használták mint a Hellhammer és a Venom, pár évvel később a Celtic Frost és a Bathory...

Köszönöm a szíves ajánlót, de abban a szerencsében volt részem, hogy még 1994-ben, Bécsben megvehettem ezt a remekbeszabott albumot... igen, én is csak ajánlani tudom mindenkinek:P


Előzmény: saterion (84.)
Razoxane e-mail | 2003-11-07 18:31:54 | 90.
Mansonnak semmi köze a Black Metal-hoz. Keress inkább egy mansonos topicot. Jobban jársz. A divatoknak máshol van a helyük.

Előzmény: Histephano (86.)
Burzum e-mail | 2003-11-07 15:42:41 | 89.
én forditgattam valamicskét...
burzum, windir...
graveland..


Előzmény: saterion (85.)
Burzum e-mail | 2003-11-07 15:41:02 | 88.
hümm..
ezt miért ide irtad?
a manson az rágogumipop vagymi..
és szerintem nem érdekel senkit hogy mekkora menzon fan vagy!!
meg
mi nem vagyunk a menzon-tábor..pfű


Előzmény: Histephano (86.)
cucka e-mail | 2003-11-07 10:52:18 | 87.
és ezt miért nem valamelyik popzenei topikba írtad? ebben a topikban sztem senki nem kiváncsi mansonra. legalábbis én nem nagyon.

Előzmény: Histephano (86.)
Histephano e-mail | 2003-11-07 07:33:19 | 86.
Helló mindenkinek!Én csak egy kisember vagyok azok között,akik a Manson tábort gyarapítják.
Imádom Manson zenéjét,de sajnos annyira nem vagyok megszállott.
Száz szónak is egy a vége:Manson az Isten!!!!

saterion e-mail | 2003-11-07 07:20:36 | 85.
Meg valami... Ha nem leteznenek stilusszabalyok, szerintetek itt mi paran ugyanazt a 'suletlenseget' fujnank? /True Black stilushatarolo tenyezok/...
Amugy foglalkozik valaki itt black dalszovegforditassal? Olvastam mar Burzumokat, meg forditottam en is: Burzum(Det Som, Burzum),Mayhem(Deathcrush, De Mysteriis). Ha erdekel valakit, szivesen cserelnek forditasokat.

saterion e-mail | 2003-11-06 10:57:40 | 84.
azt hiszem, nekem mar semmit sem kell mondanom, ez igy helyes, ahogy van. a Venom telleg nem black metal, attol fuggetlenul nekem tetszik. gratulalok, cucka! szep munka! :)
A de mysteriis pedig... nosza, Fredydruke, elo azzal a black metal mestermuvel, es hallgass... megeri.


Előzmény: cucka (82.)
Burzum e-mail | 2003-11-05 20:36:58 | 83.
a venom nem black metal...

Előzmény: Ferdydurke (81.)
cucka e-mail | 2003-11-05 12:41:35 | 82.
a venomot nem kell belekeverni, ők csak a nevét adták a stílusnak.
a black metal elég nehezen befogadható stílus, a kása hangzás, a gyors tempók és a dallamok háttérbe szorulása miatt. a túlcsiszolt hangzású dallamos zene eléggé eltávolodik a black metal alapvető stíluselemeitől. ja és a lényeg - a hangulat. hallgasd meg a mayhem - de mysteriis dom sathanas c. albumát, vagy pl. a rebel extravaganzát a satyricontól. azokat átlengi egy olyan gondosz embertelen hangulat, amihez ezek az agyonpolírozott szintetizátor-betyárok soha nem fognak tudni megalkotni.
a dimmuval semmi bajom. a zenéjük egyébként jó, csak a hangulata más, mit amit az ember a black metal-tól elvárna. nincs meg bennük az a primitív és nyers erő, mint ami pl. a mayhemnél.
a cof se játszik nagyon rossz zenét, bár ezek a horrorfilmes-vámpírromantikus szövegek elég gyengék. dani filth hangját pedig utálom, rábasznak két effektet, aztán egyik pillanatban visít mint egy macska ha rálépsz a farkára, másik pillanatban pedig úgy dörmög, hogy azt chris barnes is megirigyelné.

a zenei stílusszabályok pedig igenis konkretizáltak. persze nem lehet őket racionálisan megfogalmazni, hiszen a zene érzelmeket vált ki, és megítélése is alapvetően szubjektív. van néhány konkrétabban megfogalmazható kritérium, de a lényeg úgyis a hangulat. egyértelmű definiciója nincs a black metalnak, meg úgy általában semmilyen zenei műfajnak. de aki ismeri a stílus alapítóinak munkásságát (mayhem, bathory,..) az nem fogja blacknek nevezni a cof-et meg a dimmut. aki meg nem ismeri a stílus alapvető albumait, az úgyse tudja miről is beszél.


Előzmény: Ferdydurke (81.)
Ferdydurke e-mail | 2003-11-05 06:41:51 | 81.
Ja és még valami. Miért nem "black metal" lemezek ezek? Mert - egyúttal reflektálva az előző beírásomra is:) - az említett 3 album a te fogalmi rendszeredben mozogva sokkal inkább "black metal", mint monsjuk a stílusadó Venom: Black Metal c. albuma - a stílusjegyeket tekintve. Mert van benne szintetizátor? Vagy mert túlcsiszolt a hangzásvilág? Ugye ezeket te sem gondolod komolyan!:) De visszatérve: ha konkretizáltak is a stílusszabályok, ki konkretizálja őket? Te?, egyes zenekarok - egyes albumaikkal?, vagy kollektív headbanger világ tudatalattija?:)

Előzmény: cucka (74.)
Ferdydurke e-mail | 2003-11-05 06:36:20 | 80.
Tegyük fel léteznek stílusszabályok és még kellő mértékben konkretizáltak is - de: kizárólag egy adott időszakra nézve... gondolj itt például arra mit jelentett a sátáni zene a '60-'70-es években, amikor a Beatlest és a Led Zeppelint illették ezzel a jelzővel, vagy pl. mit és kiket értettek black metal alatt a '80-as évek elején és ma... Szóval ha léteznek is az általad említett kategóriák, idővel változnak, más tartalmakat és jelentést vesznek fel, ergo zenét meghatározni általuk csak ízelítőleg lehet... de hát minek rágom a szám, aki régóta hallgat zenét úgyis tudja, hogy a legjobb zenéket szavak úgysem fejezhetik ki, és csak a fülére hallgat.

Előzmény: cucka (74.)
saterion e-mail | 2003-11-05 05:47:29 | 79.
amugy nem haragszom, de ha figyelmesen elolvastad a bejegyzesemet, akkor lathatod, hogy en is elismerem mondjuk a dimmut, de a velemenyem azert megvan rola. tehat nem azon mulik, hogy mit jatszanak. attol fuggetlenul fontosak a stilus behatarolasok, mert ezeket szavakban elmondani - lehetetlen. es azt hiszem, most paran tudjak, mirol beszelek...

Előzmény: Ferdydurke (73.)
saterion e-mail | 2003-11-05 05:43:49 | 78.
azert mindannyian megegyezhetunk abban (majdnem mindannyian), hogy true black zenek mar nem leteznek. zenekarok igen, de a true korok 1994-ben bezarultak. azt hiszem, hogy a bandak maradtak, de semmi sem eleszthetne mar ujja azt az erzest. es azt, hogy most itt tartunk, minden kedves true black metalos alazattal kell, hogy turje. ennyi. :)

Előzmény: cucka (77.)
cucka e-mail | 2003-11-05 01:40:31 | 77.
falseblack? neked mi a trú black? gondolom a régi mayhem + darkthrone + satyricon? van még banda ami megfelel egy igazi trúblekker kényes ízlésének?

Előzmény: Burzum (76.)
Burzum e-mail | 2003-11-04 20:11:10 | 76.
a funeral egy szenny, a marduk az mégnagyobb szenny, falseblack, a cof meg nemis black..pff
erröl ennyit


Előzmény: Serpent (70.)
haska e-mail | 2003-11-04 16:36:24 | 75.
te teljesen hülye vagy!
de, találkoztam velük...


Előzmény: Serpent (70.)
cucka e-mail | 2003-11-04 12:37:32 | 74.
az 1 dolog, hogy a cof és a dimmu nem black metalt játszanak, de attól még lehetnek jók. nekem teccik a dimmutól a spiritual.. meg a puritanical album is (utóbbi szerintem alapmű, annyira jó és kidolgozott). sőt a cof-től a midian is tetszett. ennek ellenére ezek nem black metal zenék.
jah és a stílusszabályok igenis léteznek és konkretizáltak.

ha nekem tetszik valamilyen zene, akkor az stílustól független. viszont nem mondom rá valamire hogy pl. black metal ha nem az. még akkor se, ha tetszik.


Előzmény: Ferdydurke (73.)
Ferdydurke e-mail | 2003-11-04 07:54:59 | 73.
Nem haragszol meg rám ha azt mondom/írom, hogy csak sajnálni tudom azokat az embereket, akik zenehallgatásukat valójában nem létező és soha nem konkretizált stílusszabályokhoz kötik, ez a mérvadó számukra és eszerint ítélnek... A jó zene, vagy legalábbis ami számodra annak minősül az önmagában és önmagáért az, s nem azért mert például eleget tesz valamely trúkívánalomnak, sőt...

Előzmény: saterion (72.)
saterion e-mail | 2003-11-04 05:45:50 | 72.
CoF es hiteles black metal??? Nezzuk mar meg, mi lett beloluk! Dani es a bandaja teljesen lenullazta a hitelet, semmi olyasmi nincs jelen, ami regen volt. A Vempire albumot imadom, mert rohadt nagy zene. De a tobbi... Nezd csak meg a regi kepeiket: Dani ASKE poloban, hullasmink, meg karoltve Samothtal az Emperorbol... Regen volt... Dimmu? Csalodas. Sosem tartottam black metalnak oket, inkabb amolyan sotet tonusu metal zene. De semmikepp sem black! A Puritanical nagyon bejon, megsem alapmu. Sot... Koze sincs a black metalhoz.

Előzmény: Serpent (70.)
cucka e-mail | 2003-11-03 19:13:55 | 71.
milyen igaz. faszba a mayhemmel. cof és dimmu a trú blekk metál :)))

Előzmény: Serpent (70.)
Serpent e-mail | 2003-11-03 18:25:44 | 70.
Üdv! Hogy a Mayhem az igazi black metal?! Skacok ez nem igazán helytálló. Akkor nem találkoztatok még a Dark Funerallal, Mardukkal, CoF-fal és még sorolhatnám. Csőke

Előzmény: saterion (54.)
Burzum e-mail | 2003-11-03 18:14:17 | 69.
höhö
nekem van egy
aske-s
elején varg figyel egy buzogánnyal, a hátán meg egy szvasztika közepén ég egy máglya...
hm...


Előzmény: saterion (68.)
saterion e-mail | 2003-11-03 06:07:26 | 68.
Nagyon varom mar, es megegyszer koszonom. Egyebkent tudja valaki, hogy milyen Burzum polokat lehet vasarolni kishazankban? Eddig Det som es Filosofem polokat lattam. Bar egyszer talalkoztam egy olyannal, amin Varg volt (viking polorendelo ize). Amit hajkuraszok, az egy Hvis polo, de az is jo, ha feher, az meg megjobb, ha hosszu ujju... :) Ismeros? :)

Előzmény: Burzum (67.)
Burzum e-mail | 2003-11-01 10:58:24 | 67.
küldöm ám a könyvet, csak mostanában nem nagyon értem rá...

Előzmény: saterion (66.)
saterion e-mail | 2003-10-31 09:38:07 | 66.
Varg egyik interjujaban elmondta, hogy az egyetlen dolog, amitol fel, azok a rendorok. Egyszer peldaul az egyik rabot torkon lottek, amikor felebredt... Hat, ongyilkossag? :-)

Előzmény: Burzum (65.)
Burzum e-mail | 2003-10-30 19:44:35 | 65.
nemhiszem hogy egy norvég börtönben olyan nagy esélye lenne a gyilkosságnak, hacsak nem öngyilkosság...


Előzmény: saterion (64.)
saterion e-mail | 2003-10-30 06:41:14 | 64.
soko01@freemail.hu es elore is koszi! Amugy van mar valami biztos hir Varg meggyilkolasaval kapcsolatban? Mert asszem korabban arrol volt szo... Csak pletyka vagy telleg headshot? :)

Előzmény: Burzum (63.)
Burzum e-mail | 2003-10-29 20:21:51 | 63.
ha kell elküldöm valahogy, csak adj mail cimet, de csak angolul van meg asszem..a norvégot nem találtam, mondjuk viszonylag rövid könyv..

Előzmény: saterion (62.)
saterion e-mail | 2003-10-29 06:12:56 | 62.
Lehetnek Vargnak is rossz napjai... Elvegre le-'szavozta' a magyarokat :-) Varg konyvet hol lehetne megszereznem? Erdekel a dolog...

Előzmény: Burzum (61.)
Burzum e-mail | 2003-10-28 20:20:59 | 61.
az az interju egy szar
de én olvastam valahol egy régebbi angolt, ott sztem teljesen normálisan nyilatkozik Varg.
Ja és érdemes elolvasni a Vargsmal-t, mert vannak benne jó gondolatok.


Előzmény: saterion (60.)
saterion e-mail | 2003-10-28 07:29:11 | 60.
Vikernes minden muve bizony alapmu. Ami nem tetszik viszont, az az, hogy nagyon ellentmondasosak a mostani nyilatkozatai. Borzalmasan kifordult onmagabol, pelda erre a darklyrics.pyxelia.hu-n olvashato interju(k) vele, ami rendesen hazavagott. Bar figyelemmel kiserve a multjat, nem meglepo... Mindenesetre ha emberileg nem is, zeneileg a legnagyobbak kozott a helye!
A hivatalos Dissection lapon viszont mar kinn van a megerositett hir az ujjaalakulasrol. Addig mindenki alapozzon a Storm of anyaggal. Remekmu!

Amirol viszont meg en nem olvastam itt, az a Limbonic Art. Mondjuk a Moon In The Scorpio album. Ha valami black, akkor ez biztosan! Merem ajanlani mindenkinek.

Burzum e-mail | 2003-10-22 19:02:54 | 59.
a Hvis lyset bizony jó album...

de hallgasd meg egyedül, sötétben a The Death of Wuotan-t...

Csodálatos élmény..

BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-10-21 13:51:41 | 58.
hehe, szerintem is van egy különleges, nem túl pozitív atnmoszférája Varg lemezeinek, vmi sötét grtoteszkség számomra, persze a féktelen gyűlöletrtel, és a fájdalommal együtt. bár ez relatív, mindenkiek mást jelent. nekem ezt. ugyanez van a lemezeivel, is nekem nem jönnek be a szintis albumai, mintahogy maga Varg se mint ember, de mint zzenészt, elismerem és szeretem, az első szinti albumával lezárólag. biztos sokaknak tetszik azok az albumok is de nekem nem adnak semmi pluszt, a Varg atmoszférán kívül, azt meg megtalálom a Hvis Lyseten is, és ott a zene is tetwszik
Peter Filth e-mail | 2003-10-20 15:25:41 | 57.
Osztom a véleményed.Még most is nagy Mayhem fan vok!

Előzmény: saterion (54.)
Burzum e-mail | 2003-10-19 20:04:37 | 56.
hm...

Varg szinti lemezei..

szerintem azokra is ráillik a "black metal" kifejezés márcsak a hangulatuk miatt is...

Ez a Burzum, nem a "gyökerei" meg a "szinti lemezei", nem , Varg minden zenéjében van valami plussz, valami olyasmi ami más zenekarok lemezein nincs meg...



Előzmény: BurzsoáNyugdíjas (55.)
BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-10-18 10:39:04 | 55.
még Izsolt emlegette az delső pár írás között az Underoatht . hát utánanéztem a bandának, letöltöttem 1-2 számát és ledöbbentem. iszonyatosan nagy zene. igaz hogy nem teljesen black metal, bár már csak kevés ilyyen banda van, de ez a zene egy isten. mint mondom nem lesz a stílus mérföldköve, nem is tudná sok ember értékelni, de zseniálisan ötvözik a különféle zenei stílusokat, amiben megtalálható a gyökeres ős black , amolyan dimmus szinti deathes beütések, tiszta ének, kegyetlen hörgés ordítás. amolyan Bodom féle keverék, de nekem ez jobban bejön. mindenkinek ajánlani tudom. amugy nem is esett szó még a Venom mellett a másik alap black bandárólól: Dark Trum. Seki se ismeri őket?? és még a Behemothról se beszélt senki, pedig az is nagy zene. a Dissectiont már nagyon várom, én is olvastam hogy kijött, de nem lett megerősítva az hogy az alap felállás jön e vissza vagy összeválogatott muzsika lesz. már csakazt szeretném hogy vikernes visszatérjen a gyökereihez, bárt erre vajmi kevés esély van az uj szinti lemezei hallatán.nah meg ha a Mayhem rajongók beváltják az igéretüket...
saterion e-mail | 2003-10-17 06:40:34 | 54.
Udv!

Amit black metalnak lehet nevezni, az valoban a MAYHEM - De Mysteriis anyaga. Egy igazi mestermu. A szinter, mint olyan, szerintem mar halott, mert evek ota nem az, amirol regen szolt. Viszont tobb helyen is olvastam, hogy a Dissectiont eltemettek. NEM! Faust kijott a bortonbol, es a Dissection lapon mar az olvashato, hogy a fog dobolnia kovetkezo lemezen. Jol jovore (gy.k 2004) tavasszal szabadul, szoval lehet orulni! Kivancsi vagyok, mit hoznak ossze, ennyi ev utan!

Gorgoroth e-mail | 2003-10-04 14:21:39 | 53.
Cradle of Fear! mindenképp nézzétek meg!!!!!!!!!!

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.