Click to Visit
Rock - Black Metal
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  

v.o.n. e-mail | 2003-09-25 19:57:31 | 52.
tsá!

ha valaki itt ismeri a Velestől a Battle-din c. számot, akkor azt meghívom egy túrórudira vagy egy Royal McSatyricon(dimmu)burgerre (+ ivólé) ..na? :)

carcass e-mail | 2003-09-24 10:52:41 | 51.
Annak idején (83-tól a rendszerváltásig) sokszor a kazetta borító alapján vásároltuk meg az albumokat.Mikor megláttam a To Mega Therion borítóját...hát lementem hídba.H.R.Giger neve még nem volt annyira ismerős,(Alien széria)az 1977-es Satan II. képe pedig...több mint egy egyszerű festmény a sok közül.És nagyon passzol a Zenéhez...

Üdv:Bye:Carcass


Előzmény: lélek (50.)
lélek e-mail | 2003-09-24 08:57:47 | 50.
Az Apocalyptic Raids, de főleg a Satanic Rites az istentelen black metal zene igazán...

Előzmény: carcass (49.)
carcass e-mail | 2003-09-24 08:05:51 | 49.
Üdv Mindenkinek!
Nekem a Bathory The Return... albuma az alap Black Metal album, de sokszor hallgatom az első Tormetor demót is, a 7th Day Of Doom-ot is.
Sőt, bár sok igazi Black rajongó szerint a Venom nem is black metal, hanem csak black rock 'n' roll, azért a poros, régi hangzása ellenére nekem nagyon tetszik.Természetesen nem szólhat egy 1982-es album úgy, mint egy 2002-es csúcs lemez, de a hangulata az visszaadhatatlan.
És van még egy abszolút favorit, a svájci Celtic Frost, régi nevén Hellhammer...

Bye:Laci.


Előzmény: Razoxane (48.)
Razoxane e-mail | 2003-09-15 23:41:23 | 48.
Évek óta hallgatok Black Metal-t, a Thrash Metal után a legjobb zenei stílus. A legjobb Black hordák: Carpathian Forest, Darkthrone és Burzum. Őket szeretem még: Immortal, Bathory, Dissection, As Stormclouds Gather, régi Gorgoroth, Tormentor, régi Mayhem, régi Marduk, Venom, Moonblood, Satyricon, Impaled Nazarene, régi Sear Bliss, Ardulph Ardebahr Wald, régi Emperor, stb.
Biztos kihagytam egy csomó kedvencet, majd sajnálhatom, de most ennyit tudtam összeszedni.
A körítés, tehát az arcfestés, és a fotók nem érdekelnek. Ami nem Black Metal: Dimmu Burger + Dani Filther.

BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-07-05 09:25:58 | 47.
egyek, ki tudja...beugró mennyi??
wfs e-mail | 2003-07-04 17:16:44 | 46.
ROCK LA MURES festival ROMÁNIÁBAN(közel a határhoz)
www.rock-la-mures.com
FELLÉP A DAS ICH is!!!!
meg mi is:www.wfsmusic.com

BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-07-03 08:21:01 | 45.
én most a GOrelordra a Wurdulakra és a NECROPHAGIA-ra kattantam rá...kibaszott jó témák vannak bennük...nem igazán szeretem a trasht de a NEchr az ilyen iszonyatosan brutál trashgore...elképesztő...a másik kettő is fasza már csak azért is mert a 2 kedvenc énekesem (MAniac, Killjoy) "éneke" bennük, sőt a _van 1 lemez amin mind a 2en dalolásznak...sajna a címét nem tudom de király...az említett zenekart még nem hallottam de majd utánanézek...tegnap 10000 pénzért 6 eredet albumot szereztem...Dissection Mayhem C. Forrest Imapalied Nazarane NAglfar meg Darkhtrone (az is fasza zene) amugy a MArdukkal mi bajod???
Garfield e-mail | 2003-07-02 21:11:26 | 44.
Suidakrának megvan az összes lemeze! én is komálom őket! a Dissectionhoz képest sokkal több a heavy metalos téma náluk! az Arcanum a legjobb lemezük, az első kettő felejthető! Mayhem nálam az abszólút favorit! mindíg is az lesz! a Mayhem nem is zenekar! egy legenda! Marduk nem annyira!
amit ajánlok neked az a Susperia! extrém metál! főleg thrash és black hatásokkal! a zenészek mind az elitmezőnyből(tényleg a krém), a zene meg nem hasonlít semmihez! teljesen egyedi! gonosz, sötét, kib változatos, technikás, és fogós! igazi északi feeling! az a nagyon zord, rideg, mégse black! valami új, valami teljesen egyedi, valami zseniális! akinek eddíg megmutattam, mind beleszeretett!


Előzmény: BurzsoáNyugdíjas (43.)
BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-07-02 12:34:18 | 43.
aSatyricont én is tisztelem és szeretm de a Volcano nem annyira jött be mint az elző anyagaik...ezenkívül tényleg jók, de ha lehetne 3 kívánságom egyik a Dissection további működésé lenne...imádom őket...sajna Pest messze van de most összeszedek vagy 20 rongyot és húzom fel a belem Pestre...amugy nálunk a Mayhem Legionsa 5500 ft vazeeee...amugy a underground (black) színtérből szerintem a Marduk és a MAyhem is kiemelkedő, ede most hallottam (egy nekem) új bandát, Suidakra a nevük hallgasd meg ...elég Dissectionos, de azért fogyasztható

Garfield e-mail | 2003-07-02 10:04:52 | 42.
tegnap vettem meg eredetiben a Dissection Storm of the Light's Bane-jét kemény 2200 Ft-ért! Digipakkos verzió!! :) ajánlom a CD pincét a körúton! ezt a lemezt is kb kétszer hallgatták meg mielőtt beadták! használt cuccokat sokszor fillérekért árulnak! nem ritkák a ritkaságok! a Mayhem European Legions koncertanyagát is két rongy alatt láttam tegnap!
kedvenc zenekarom? a Metallica.
amúgy nem vagyok egy nagy black rajongó! nagyjából ismerem a szinteret, vannak bandák amik lenyűgöznek, de kevés manapság a kiemelkedő zenekar! ügyesek a zenészek csak sokszor nincs saját stílusuk, ízük! néha idegesít mikor tizedszerre hallom vissza ugyanazt a témát, bosszantanak a klissés megoldások! de pl a Satyr zseniális (véleményem szerint most ők a legnagyobbak)!


Előzmény: BurzsoáNyugdíjas (40.)
BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-07-01 12:53:28 | 41.
GÁRFÍÍÍLD
BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-06-24 10:41:28 | 40.
thx:))
amúgy melyik a kedvenc zenekarod garfield????
Nincs egy eladó eredeti Dissectionod vagy Mayhemed véletlenül??:))
komolyan...

Garfield e-mail | 2003-06-24 10:25:41 | 39.
"ajjor gyakoroljunk egy kicsit" rádférne... :DDD

Előzmény: BurzsoáNyugdíjas (36.)
BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-06-23 12:07:57 | 38.
igaz, most akarom megszerezni eredetibe...nincs itt egy eladó momenrtán?:))
freeeeeeeezing mooooooooooooooooooooooon yaaaaaaaaah

Garfield e-mail | 2003-06-22 15:26:55 | 37.
inkább hallgasd a lemezt!

Előzmény: BurzsoáNyugdíjas (36.)
BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-06-20 14:04:40 | 36.
ajjor gyakoroljunk egy kicsit----------
Mayhem : De Mysteriis Dom Sathanas
Mayhem : De Mysteriis Dom Sathanas
Mayhem : De Mysteriis Dom Sathanas
Mayhem : De Mysteriis Dom Sathanas
Mayhem : De Mysteriis Dom Sathanas
Mayhem : De Mysteriis Dom Sathanas
Mayhem : De Mysteriis Dom Sathanas
Mayhem : De Mysteriis Dom Sathanas
Mayhem : De Mysteriis Dom Sathanas
Mayhem : De Mysteriis Dom Sathanas
Mayhem : De Mysteriis Dom Sathanas
Mayhem : De Mysteriis Dom Sathanas
Mayhem : De Mysteriis Dom Sathanas
Mayhem : De Mysteriis Dom Sathanas

remélem 90 éves koromban is le fogom tudni irni...ennyi gyakorlás után...azé jó hogy ennyi idösen le tdok irni helyesen 5 szót...
na uccsóra
Mayhem : De Mysteriis Dom Sathanas

Garfield e-mail | 2003-06-19 20:11:40 | 35.
Sathanas!!!! ott az "s" a végén!!!! :))

Előzmény: BurzsoáNyugdíjas (32.)
BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-06-18 12:21:25 | 34.
a Hammerworld csomagküldő szolgálatának va egy katalógus a mostani Hammerbe benne van, meg fogod találni, poton 4 ft a konci
karó e-mail | 2003-06-16 17:50:55 | 33.
HOL???

Előzmény: BurzsoáNyugdíjas (32.)
BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-06-16 12:31:33 | 32.
Garfield kedvéért: De Mysteriis Dom Sathana-----------remélem nem rontottam el:) amugy én csak most láttam hogy lehet kapni egy vhst amin Dimmu meg Dissection koncert van...meg is vesszük...
Garfield e-mail | 2003-06-15 22:36:40 | 31.
itt nem a valódi/nem valódi black rajongókról van szó! egyszerűen tulsúlyban van a szinti! Emperorban is van billentyű mégis zseniális! valódi black rajongó!! :)) lefordulok a székről! ki valódi?? beszarok! :) (Abbath is énekel majd az új lemezükön)

Előzmény: stevie (30.)
stevie e-mail | 2003-06-15 20:50:27 | 30.
Bár szerintem nem olyan rossz a Dimmu Borgir, azt én is olvastam, hogy a valódi black metal rajongók mainstream bandának tartják. Tény, hogy nem olyan brutális, vagy pokoli, mint a Bathory, Burzum, Mayhem stb. vonal zenekarai.

Előzmény: Garfield (29.)
Garfield e-mail | 2003-06-13 07:42:36 | 29.
Dimmu mit keres a black metal topicban?? egyszerűen hányok a dimmus szintiszőnyegtől!

Előzmény: karó (28.)
karó e-mail | 2003-06-12 20:13:11 | 28.
akkkurva...!
mi van itt? a norvég nemzet isten (oh bocsánat, én sem vagyok hívő, pontosabban... affene, na sátánista vagyok - annak tartom magam)/sátán ostora?
mondjatok már vmit a dimmu borgirról - a környezetemben nem ismerik, így csak egy véleményt hallottam, a sajátomat!!!

Garfield e-mail | 2003-06-10 07:42:15 | 27.
a Mysteriis-en(tanuljuk már meg helyesen leírni) Varg játszotta fel a basszust!

Előzmény: BurzsoáNyugdíjas (24.)
stevie e-mail | 2003-06-09 20:17:43 | 26.
Már kijött. Ez a norvég black metal színtér úgy van kész, ahogy van. Ez megölt egy buzit, amaz meg kinyírta Euronymous-t, mert valami gáz volt a Buzum és a Deathlike Silence Productions (lemezcég) között a szerződéssel, legalábbis ezt olvastam.

Előzmény: haska (25.)
haska e-mail | 2003-06-08 14:58:52 | 25.
nos, koncertekről anyit, hogy egyik haver első sorban zúzta végig a ccorpse koncit és megrepedt 3 bordája.
varg pedig jó zenész de egy pszichopata és nemsokára halott is, mert a Mayhem elvakult rajongói is vannak olyan őrültek mint ő. amúgy pedig ezen a templomgyújtogatós dolgán én nagyot röhögtem. komolyan. állítólag count Grishnackh bácsi most náci és gépzenéket ad ki a börtönből.
amúgy azon kaptak össze állítólag Euronymus-szal, hogy ő balos volt, Varg haverunkról ez meg már nem volt annyira elmondható. a történet innentől meg már ismert. amúgy mostanában szabadul asszem Bard Faust ex-Emperor dobos is.

BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-06-07 08:45:37 | 24.
szal iujra kiegészitwem mert Vikernes egy seggfej szerencsétlen Euronymust ö tette hidegre és vmi olyasmit hallottam hogy azért mert szerinte aki nem tudja jol játszani azt a fajta zenéz az ne játsza sehogy és a vérével ezt fel is irta az ajtora...szóval Varg vmilyen szinten örült volt bár nem tom mi baja volt a Mayhemme aki ez idö tájban adta ki a Miisteryst...és szerintem mihelyst kiendesik ki is csinálják...de mint énekest (?) elismerem mert ugy nagyon jó
BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-05-29 13:15:39 | 23.
Burzum rulezzz.pontositok.
Killjoy a Neochromer-be játszik...nem, tuti hogy igy kell leirni sööööööt.amugy találtam most egy marha jó black metal bandát...Devanstation a neve és nagyon pusztit elég Gorgorothos de a Mayhem hatásai is rajta vannak

Nightqueen e-mail | 2003-05-26 16:00:48 | 22.
A Burzumot én is nagyon imádom! Nem csak Varg hangja miatt, hanem mert (szerintem) az a különleges zenei játék és a csaj csodás hangja, meg Varg rohadt jól összeillik! Nagyon klassz banda!

Előzmény: stevie (20.)
BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-05-26 14:43:58 | 21.
hááát erre nem tudok válaszolni de tény hogy Maniacnak (Mayhem ) és Killjoynak (vmi nagyon fura nem jut eszembe) van szerintem a legdurvább hangja...és ez a két arc jáccik egy bandában...asszem Wurdulak a neve
stevie e-mail | 2003-05-26 14:40:14 | 20.
Szerintem a black metal kezdete a Hellhammer (1983), Celtic Frost (1984), na és picivel később (1984-85) a Bathory. A Venom-ot szerintem nem igazán lehet black metal-nak nevezni, de azért az énekesnek jó trágya hangja van, olyan mocsok, hogy már szinte fasza. Szerintetek ki a black metal kitalálója?

Ja a Mayhem-et kihagytam. Ami még rettentő kíméletlen az a Burzum. Banyek, hogy annak a Varg-nak milyen hangja van! Mintha haldokolna! Nagyon durva!

BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-05-26 14:01:20 | 19.
már enyhén ideje volt....nemártana a Bathoryrol se irni mert elég nagy hatás volt szerény véleméányem szerint a Under The Sign Of The Black MArk....de a MArduk is hiányzik meg még sorolhatnám.ezt enm birom a hammerworld-be hanyagolják a black metalt (na ez most tulzás volt de amennyi depresszio meg tankcs. interju volt)
Garfield e-mail | 2003-05-25 21:44:55 | 18.
Milán Peti épp pénteken mondta hogy a következő Hatásokk rovatban ír a De Mysteriis Dom Sathanas lemezről!
tök halk az a srác! érdekes személyiségnek tűnt!

Nikkelbolha e-mail | 2003-05-25 18:31:42 | 17.
www.blackmetalradio.com
Nightqueen e-mail | 2003-05-25 16:54:23 | 16.
Azért szívesen megnéznék egy ilyen akciót! Lehet, felfordulna a gyomrom, de akkor is!

Előzmény: Thomas (12.)
Thomas e-mail | 2003-05-25 16:23:06 | 15.
sorry: "volt" :)

Előzmény: Thomas (14.)
Thomas e-mail | 2003-05-25 16:20:48 | 14.
Nem, nem hallottam, de ez szerintem nem számít. Tök mindegy, felőlem nyomhatják akár a Deathcrush-t is keresztény szövegekre átköltve, akkor sem lenne black metal. Most komolyan, hitelesnek tartanál egy náci rap csapatot? Én nem. Nyilván fontos meghatározó a zene, de ha ilyen szinten szembenáll az ideológiával...

De mondok mást: ott wolt a Skrewdriver, mint náci zenekar. Zeneileg egy lapon lehetett volna említeni korai hardcore-punk bandákkal, az ideológiát nézve ez mégis sértő lett volna (mármint a színtérnek), gondolom világos, miért...


Előzmény: lzsolt (13.)
lzsolt e-mail | 2003-05-25 15:55:48 | 13.
Ezzel nem értek egyet. A black metal a zenétől lesz az, nem a szövegektől. Hallottál már egyáltalán Underoath-t?

Előzmény: Thomas (11.)
Thomas e-mail | 2003-05-25 15:30:38 | 12.
Régen CPg koncerteken voltak ilyen kakasvágó akciók. Ahhoz képest, hogy punk... :)

Előzmény: Nightqueen (8.)
Thomas e-mail | 2003-05-25 15:28:29 | 11.
Hát, az már alapból nem black metal, ugyanis a black metal egyrészt az adott zenéjétől, másrészt az ideológiájától az ami.
Ez a "keresztény black metal" fogalom biztos valami sznobtól származik, aki próbált valami újat kitalálni :)) Vagy csak szimplán poén...
Ez olyan, mintha alapítanék egy hip-hop formációt és a szövegekben a Mein Kampf-ból idéznék.


Előzmény: lzsolt (6.)
Thomas e-mail | 2003-05-25 15:22:01 | 10.
Igen, hallottam a sztorit. Mondjuk, a srác biztos nem volt beavatott, aki ismeri a Mayhemet, az tudja, mire számíthat...
Egyébként nem a Mayhem a legdurvább banda, a zenei határokon belül eddig a Nasum meg a Berzerker verhetetlen :)) Ha színpadi show-ról van szó, akkor Anal Cunt.
Egyébként a Slipknottal kapcsolatban most hallok ilyet először.


Előzmény: BurzsoáNyugdíjas (5.)
BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-05-25 15:12:59 | 9.
értem...volt szerencsém egy sear bliss koncerhez nyíregyházám...oitt még pogoztam is de mikor itt volt a summer rockson az immortal meg a marduk nah nem igazán mertem bemenni a tömegbe...bár a cannibal corpse se a finomkodásairol hires

Nightqueen e-mail | 2003-05-25 15:08:10 | 8.
Valóban brutális, de ilyen durva dolgokért nem muszáj messzire mennünk:
Szomszéd városunkban, egy kis klubban is szoktak elég kemény dolgok történni egy-két death, vagy black banda koncertjénél. Az, hogy döglött kakas vérét locsolják a közönségre, megszokott dolog, és még élvezik is. A berendezés felgyújtása általában véletlen, de gyakran sikerül. A rajongók hajának felgyújtása sem ritka dolog...
Az ilyen nekem sok. Én a zenét szeretem, nem ezeket a dolgokat. Ok, egy klipben tetszenek az ilyen brutál dolgok, de egy koncertre nem ezért mennék el...
Lehet, nagyon földhöz ragadt csaj vagyok, de én ezt így érzem.


Előzmény: BurzsoáNyugdíjas (5.)
BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-05-25 14:35:08 | 7.
nah yah de a ateista/sátánista jóval több van
lzsolt e-mail | 2003-05-25 14:29:48 | 6.
Vannak keresztény black metal bandák is, pl. Underoath.

Előzmény: Thomas (2.)
BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-05-25 14:27:10 | 5.
látom leléptél de azért leirom...szóval MAniac az énekes a konci elején felcvégta az ereit szikével..a szikéket aztán bevágta a tömegbe aztán a szinpadkellékek iylen baszott nagy bikafajek voltak,az 1ik leesett és bezuzták az 1ik rajongó koponyáját . a koncert végén pedig felizzitottak egy marha nagy pentagrammáét és az énekes aki már kis hiján elvérzett ráfeküdt...nah a hátán azota is rfajta van a nyom...mit ne mondjak nem teljesen komplett.és aszongyák hogy ettöl véresebb dolgok is voltak már...és még aszonnyák hogy a slipknot a világ legdurvább bandája
BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-05-25 14:15:14 | 4.
bár nem mind olyan trágya ...hallottad mi történt a Mayhem egyik koncertjén?
BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-05-25 14:14:19 | 3.
egyetértek

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.