Click to Visit
Rock - VÁmpírok , Démonok Mágusok, Boszorkányok a középko
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  

cprod e-mail | 2019-04-25 13:08:00 | 33.
*Ceki Productions*

Az alábbiakat vállalom:

Képszerkesztés:
Kreatív grafika, logó, névjegykártya, szórólap, poszter, étlap, itallap, címke, naptár, csomagolás, borító, manipulálás, retusálás, fényelés

Videószerkesztés:
Zenei klip, rövidfilm, intro-outro, videós utómunka, forgatókönyvírás

Zeneszerkesztés:
Egyedi alap, intro-outro, reklámanyag, karaoke, dalszövegírás

Műfajtól és felhasználási céltól függetlenül előre egyeztetve bármi elkészíthető! Gyors válasz és munkaidő!

https://www.facebook.com/cekiproductions
https://soundcloud.com/cekiproductions

Diya e-mail | 2008-07-31 12:13:40 | 32.
Sziasztook!
Eladó eredeti jó állapotban lévő cd-k!

Junkies: Váll-Lógatás
EverEve: Tried&Failed

e-mail: dia0423@gmail.com

Moby Jons e-mail | 2007-12-03 09:16:42 | 31.
na ez az oldal minek is?

Előzmény: Arunson (30.)
Arunson e-mail | 2007-11-26 22:07:05 | 30.
inkább a halál mint a pandavesz

Előzmény: Sly :) (29.)
Sly :) e-mail | 2007-11-26 21:57:52 | 29.
Nem...
Ha azt teszi amit mondtam, akkor nem... :)
Max. börtönbe kerül... :P

:)


Előzmény: Arunson (28.)
Arunson e-mail | 2007-11-26 21:15:27 | 28.
sajnálom itt kalandod véget ért

Előzmény: vivyane (25.)
Sly :) e-mail | 2007-11-26 20:14:56 | 27.
Pofon egyszerű... :)


Döfjél karót a szívébe, majd pedig vágd le a fejét a biztonság kedvéért...

Mibe, hogy ezután leszáll rólad!? :-D


Előzmény: vivyane (25.)
Celt e-mail | 2007-11-26 17:42:28 | 26.
Dugd meg.föleg ha Corvus a neve:-D
De ha ö sziv akkor te is bekaphatod neki.az artériäjat


Előzmény: vivyane (25.)
vivyane e-mail | 2007-11-26 15:44:59 | 25.
Szijasztok!

Én személyes okból írnék ide ugyanis, nemrég sztem egy vámpírral volt dolgom és azóta az a ˝személy˝ nem hagy békén!

Kérem aki tud valamit a vámpírokról az segítsen, hogy letudjam rázni magamról!!!

Előre is kösz aki vissza ír üdv: May

Naomy e-mail | 2004-09-26 14:03:56 | 24.
http://www.gportal.hu/portal/vampyra/
Naomy e-mail | 2004-09-26 13:51:48 | 23.
Sziasztok!
Engem is nagyon érdekelenek a boszorkányok és a Vámpírok!
Kizárolag feketében járok és NEM a külsőségek miatt akárki akármit mondd!!!!Na meg persze rockot hallgatok!:)
Várom a mailokat:vampirleany@freemail.hu

mariann666 e-mail | 2004-09-07 09:29:26 | 22.
Ha valakinek men volt szimpatikus valamilyen nőszemély akkor már szinte menthetetlenül mágjára került,
függetlenül attól mi volt a bal szemével. A boszorkányperekből senki sem került ki élve.
Mindenképpen mágjára került a szerencsétlen. Voltak rá elég jó módszerek (kínzások) ahol előbb - utóbb úgy is bevallotta, hogy az, ha pedig nem akkor az "ördög" segítette és azért égett.
Ezt is "a nagy és igazságos egyháznak" + a vallásnak köszönhetik.
Hú de jó dolog. Amúgy ha megfigyli valaki a boszorkányság pont a vallásosság ellentettje:
A "hívők" Istent imádják, a boszik a sátánt. Az egész ellentétekre épül.
Sorolhatnám még. Egy azért biztos. Ha a középkorban élnék tuti már megégettek volna eretnekség miatt:)
Ja amúgy boszi vagyok, de csak szerepjáték szinten merültem el benne.


Előzmény: Puregirl (21.)
Puregirl e-mail | 2004-09-04 20:45:09 | 21.
Császtok!
Most vagyok elöször ebben a topicban és rögtön úgy gondolom hogy magamra találtam. Én is utána jártam már a isztikus dolgoknak, boszorkányságnak, démonoknak. Csípem a témát több okból is. Olvastam ,hogy régebben (bár sokféle van) többek között a nők bal szemét nézték meg a boszorkány üldözők. Ha valami különöset vettek benne észre pl:(az illető többet pislog a kelleténél vagy üveges a tekintete stb) akkor boszorkány volt és kész. Elegették,ami szar ha nem is volt az. Egyépként pár nappal késöbb észrevettem hogy a bal szememben van egy anyajegy. Régóta érdekel a boszorkányság. Vannak könyveinm stb.Ja és hülyeség hogy a boszik gonoszak, mert akkor ki harcolt (a mellesleg akkor ugyanúgy létező gonosznak tartott démonokkal?)Úgy gondolom hogy ma is vannak (BOSZORKÁNYOK) hiszen ha hihetünk a dolgoknak akkor anyai ágon terjed. Anyáról-lányára. A mágusokról nem sokat tudok. De valami varázsló féle. És az sem kizárt hogy léteznek. Hisz vámpírok,Démonok és boszorkányok mellet elfér. De azért egy dolgot én sem értek! Méghozzá azt hogy ha a középkorból-annyi feljegyzés és mítosz maradt boszorkányokról stb. akkor napjainkban miért nem hallunk róluk?

Blooder Rayne e-mail | 2004-09-04 08:50:17 | 20.
Ha van kedved nézzd meg a honlapom,ugyan még nincs teljesen kész, de már alakul!!!
Chat vámpíroknak,mindig frissülő témával,Képek rólunk,stb....
www.gportal.hu/rayne
A Vámpírok élnek és köztünk járnak!!!

EmomS e-mail | 2004-09-02 15:25:19 | 19.
Te aztán tudsz egy-két dolgot, habár én nem foglalkozom vámpirizmussal, és magát a vámpírokat is össze lehet kötni az egyiptomi lelkekkel...
Milyen zenéket hallgatsz? Márcsak ha fel hoztad a Bathory-t. Gyertyagyújtás volt mert Quorthon-t magával ragadta az ördög. Előbb utóbb összefutok vele!


Előzmény: BurzsoáNyugdíjas (2.)
csaptelep e-mail | 2004-08-07 17:42:53 | 18.
Juhéj, el is felejtettem hogy van ez a topic!
Srácok, asszem vámír vagyok!
Most komolyan bazz!
A 2 oldalsó fogam egyre nagyobb, és soxor kedvem támad egy kis vért szívni!
Néha a sajátomat nyalogatom!

Na csákány!

Felhő+ e-mail | 2004-08-07 13:34:13 | 17.
Üdv!
Bocs de most nem jut eszembe semmi róluk.Anyukám előző életében boszi volt állítólag.én a zöld szemeimmel és érzéseimmel inkább táltosbak ütök be.na ennyi. ha vki akar vmit írjom a breigian@freemail.hu

Visonka e-mail | 2004-04-19 15:50:26 | 16.
Boo mindenkinek!


Ez a felhívás Anne Rice vámpírtörténetéröl szól.


Miután megnéztem a Kárhozottak Királyõjét, rögtön tudtam, hogy ez egy nagyon jó történet, amit sikerült nagyon rosszul filmre vinni. Ezzel nem vagyok egyedül. Szerencsére. Így a barátnõm zseniális ötlete alapján újraforgatnánk a történetet, a könyv alapján :).



Örömmel várjuk 15-17 éves budapesti fiúk jelentkezését az alábbi szerepekre:



Armand,Daniel, Khayman, Mael ( lehetõleg még majus 1. elõtt), de ha utána teszi az se nagyon anyg baj. Amel(hangja), Enkil és Marius.


mail: la-zephyr@freemail.hu vagy szatmarid@chello.hu


telefon: 06/30 395 71 11

BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-06-25 13:56:30 | 15.
asszem vmi gubanc, ugyanis szövegszerkesztővel scináltam, nembaj, újra leírom nem hagyopm kárba veszni
BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-06-25 13:55:12 | 14.
elárulná vki hogy ez mi a kacsalábon forgó retkes lábú kibaszott szűzmária???????????????????
BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-06-25 13:53:26 | 13.
Na ez is megvan...előre bocsátom, hogy irományaim tudományos alapúak, ami annyit jelent, hogy 2 hétig a könyvtárban szarakodtam. De remélem hogy nem baromság… ezért tisztelettel megkérek mindenkit, hogy ne anyázás legyen emiatt, mert egyáltalán (!) nem biztos, hogy irományaim tényleg megtörténtek… ezt én se támasztom alá ateista mivoltom miatt. És még hozzáfűzöm hogy ezt a drágaságos hugicámnak kellett valami dolgozat miatt.
Na de csapjunk a közepébe:

Démonok, mágusok, boszorkányok a középkorban

Különös paradoxon, hogy a középkor képzeletvilágában oly magasra tornyosuló sátáni piramist, melynek csúcsán az ördög trónol, alapjain pedig démonok, mágusok, boszorkák szorgoskodnak sose nyugvó buzgalommal , voltaképp a kereszténység építette fel vallásának szent kváderköveiből. A pogány gondolkodásmódban még nem vált el egyértelmű kontraszttal a JÓ és a Rossz; az új időszámítás kezdete azonban új értékrendet hozott, és a világ fel lett parcellázva az Úr és a Sátán birodalmára: A KETTŐ KÖZÖTT TÖBBÉ NEM LÉTEZETT UGAR. Az ördög előbukkant addigi rejtekhelyéről, hogy az utolsó ítélet ábrázolások levitánjaként száját szélesre tátva felfalja a pokolra jutottakat, vagy, hogy emberi alakot öltve kísértésbe vigye a leendő áldozatot. Lucifer mellett szolgálói, démonok is az egyházak érdeklődéseinek középpontjába kerültek: az ötödik századtól nyakra-főre születnek démonológia traktátusok. Nagy Szent Gergely pápa az okos, művelt egyházfő írásai hemzsegnek a démonokkal kapcsolatos állítólagos megfigyelésektől, ám az ő anekdotik ሉ ŀ ൌ H ࣆ ࣆ ല ࣆ ࣆ ࣆ ࣆ ࣆ ය ය ƪ ƪ ڤ ࡎ D ജ ƪ ƪ ࡎ ā Na ez is megvan...előre bocsátom, hogy irományaim tudományos alapúak, ami annyit jelent, hogy 2 hétig a könyvtárban szarakodtam. De remélem hogy nem baromság… ezért tisztelettel megkérek mindenkit, hogy ne anyázás legyen emiatt, mert egyáltalán (!) nem biztos, hogy irományaim tényleg megtörténtek… ezt én se támasztom alá ateista mivoltom miatt. És még hozzáfűzöm hogy ezt a drágaságos hugicámnak kellett valami dolgozat miatt.
Na de csapjunk a közepébe:

Démonok, mágusok, boszorkányok a középkorban

Különös 慰慲潤潸Ɱ栠杯⁹⁡歰牯欠烩敺敬癴汩柡拡湡漠祬洠条獡慲琠牯祮獯汵⃳楮瀠物浡獩ⱴ洠汥湹步挠侀獣满愠⁺狶⁧牴滳汯‬污灡慪湩瀠摥杩搠淩湯歯‬畧潳Ⱬ戠獯潺歲毡猠潺杲獯潫湤歡猠獯⁥祮杵戠穵慧潬浭污Ⱐ瘠汯慴灰愠欠牥獥瑺滩獹柩整瑴⁥敦慶汬珡满歡猠敺瑮 nypöröly vált: ez valóságos enciklopédikus foglalata a boszorkányok rémtetteinek, és az ellenük való küzdelemnek. A könyv szerint a boszorkányok ördöggel kötött szövetsége azzal kezdődik, hogy a Sátán emberi formát öltve meglátogatja különféle ígéretekkel, elcsábítja majd teherbe ejti a kiszemelt leányt. Mivel azonban az ördögnek nincs termékeny spermája cselhez, folyamodik: először succubussá azaz nővé változik, lefexik egy férfivel, begyűjti annak ondóját, majd incubussá változik és a termékeny (addigra átalakított) hímivarsejtet a nőbe juttatja. A médiumok szerint a Sátán farka mindig higed volt, először azt hitték, hogy egy jégcsapot döftek az ágyékukba. A megtermékenyített nőt kilenc hónap múlva látogatja meg ismét az ördög , vagy annak valamelyik segédje, hogy elhívja őt a boszorkányszombatra, ahol fel kell áldozni na beavatási szertartás keretében az újszülöttet. A Malleficarum szerint a boszorkányszombatok csúcspontja hogy a sátán bakkecske vagy kandúr formájában jelenik meg, majd trágár szózatot intéz a résztvevőkhöz, ezután a résztvevőknek meg kell csókolniuk a sátán seggét mire az hangos (és büdös) fingásokkal jutalmazza a bókokat (aranyos nem??)
Ezt közös tánc, csecsemőégetés, eszelős orgia majd förtelmes ételekből álló lakoma zárja. Az ördög a hűséges szolgálatokért cserébe számtalan rontó varázslatot, úgynevezett maleficiumot tanít meg nekik; ezek látszólag igen egyszerűek, azonban annál hatásosabbak. Ha például egy vödörbe felfogják saját vizeletükkel, majd kavargatni kezdik egy speckó ággal akkor pusztító vihart, jégesőt idézhetnek elő. H az ajtófélfába belevág egy baltát, és elmormolja a varázsigéket akkor a fejszéből tejet fejhet, míg a falu tehenei gennyes vért fognak adni. Ezenkívül gyakori rontó varázslat a férfiúi nemi szerv teljes vagy részleges eltüntetése. Az egyik ismert korabeli anekdota szerint egy pap akinek egyik pillanatról a másikra eltűnt a fallosza, keresgélés közben egy fészket fedezett fel egy ágon, ami tele volt farkakkal, egyből kiválasztotta a legnagyobbat, de az ott sétáló csajok rákiáltottak hogy azonnal tegye vissza mert az nem az övé hanem a falu molnár legényéé.
Míg a boszorkány a sátán cselédje addig a mágus épp a sátánt vagy valamelyik démonát teszi szolgálójává. A középkorban terjengő számtalan mágikus szakkönyv többsége Salamon király testamentumára vezethető vissza, mely voltaképp csak orvosló varázskönyv volt, ellentétben a későbbi kódexekkel, melyek a démonok megidézési techikáival foglalkoztak. Állítólag Zoroaszter volt az első igazi mágus, aki rájött arra hogy a négy nagyhatalmú szellem akik keleten, nyugaton északon és délen áll, akinek Oriens, Amaymon, Paymon és Egim a neve, egyenként 25 légió szellemnek parancsolnak, s mint kivételes lények, áldozatul embervért kérnek, és halott lény húsát. Persze nem csak a vér és a húsáldozatokkal lehet megnyerni a démonokat,: az 1300 körül élt Villanovai Arnald szerint varázslók megpróbálnak szellemeket bonyolult számjegyekkel, szavakkal, betűkkel, jegyekkel különböző dolgokra kényszeríteni. Salamon testamentumából származtatható varázskönyvek közül a leghíresebb a Salamon kisebbik jelkulcsa néven is emlegetett Lemegeton, annak is első része a Goetia. Ebben megtaláljuk a több tucat fődémon leírását megjelenésükkel, tevékenységi körükkel. Íme néhány részlet: Glasya Labolas, másnéven Cassimolar, hatalmas kormányzó, aki kutya képéban jelenik meg és olyan szárnya van mint a griffmadárnak…ő a gyilkosok kapitánya.
Shax, másnéven Scox , hatalmas fekete nemesúr, gólyához hasonló, hangja rekedtes és ravasz, varázsló utasítására bámulatosan el tudja venni bárkinek a hallását és látását.
Focalor nagyherceg, aki ember alakjában jelenik meg, de hatalmas szárnyai vannak, embereket megöl és vízbe folyt, hadihajókat felbolrít, mert ő a tengereknek és a szeleknek parancsolója.
A dámon megidézése a könyv szerint hosszas és bonyolult folyamat, mely csal Isten segedelméveé végezhető el.
A varázslónak elöször is önmegtartóztatásban, böjtben és imádkozásban kell eltöltenie némi (1-2 év) időt.
Ezután a varázylatban használt furcsa szerszámokat –kardot, pallost pálcát, sarlót, fehér nyelű kést – meg kell füstölnie és szentelt vízzel meg kell hintenie. A démonidézés előtt közvetlen, szentelt vízben kell megmosakodnia, ezután már felöltheti a szertartási ruhadarabokat, ,melyekre Isten neve van felhímezve –pl.: Jahve, El, Elohin-
Ez az öltözet, akárcsak a földre rajzolt különféle ákombákomokkal ellátott körök a rontó hatalmak ellen védoik meg a mágust. Míg a körön belül marad, biztonságosan teheti a dolgát, ám amit kilép belőle , megeshet hogy a démonok elrabolják. A földre rajzolt mágikus ábrák, rendszerint olyan körök, melyek pentagrammokat, bonyolult számmisztikákon alapuló mértani idomokat tartalmaznak, valamint kabbalisztikus eredetű számkombinációkat, szavakat. A rítos során használt, folyamatosan ismételt varázsigék, rendszerint démoni nyelven előadott halandzsa versikék, mint pl. ez a XIII századi szöveg:


Palas adon ozinomas
Baske bano tudan donas
Gehemael cla orlay
Berec hé pantaras tay

A rituális mágia démonait egyes varázskönyvek különböző bolygókhoz igyekeznek hozzárendelni, és azt hangsúlyozzák hogy a varázslás csak akkor lesz sikeres ha az időpnt megválasztanásnál figyelembe veszik a bolygók állását. Így is előfordulhat azonban, hogy a varázslat minden igyekezet ellenére is kudarcba fullad, ugyanis a démonok néha visszautasítják az együttműködést. Ebben az esetben a mágusnak jogában áll Isten segedelmével megbüntetni, azaz egy igen kacifántos átokkal sújtani a démont. Ezt nevezzük fehér mágiának.
Ettől jóval bonyolultabb és veszélyesebb a fekete mágia, ennek is a nekromancia nevű fajtája, azaz a halottidézés. ---a legelső nekromanták egyike az ószövetségbeli endori boszorkánymester volt, aki Saul kérésére feltámasztotta Sámuel prófétát hogy az jövendőt mondjon. A Vörös Sárkány (nem, nem a Hannibal trilógia J)
Című híres mágikus kézikönyv a halottidézés számtalan, meglehetősen bonyolult módját írja le.
Az egyik variáció szerint a szertartást a karácsonyi misén kell megkezdeni, ahol a mágusnak az ostya megszerzése közben speciális varázsszavakat kell mormolnia. Ezután ki kell vonulni a temetőbe, és a legelső sírnál egy maroknyi földet el kell hinteni, majd kelet felé fordulva várni kell a napfelkeltét. Amint az első napsugarak az égbe szöknek, két csontot, andráskeresztet formálva kell tartani a magasba, további varázslatok mormolása mellett. Ezután továbbhaladva a két csontot be kell hajítani a legelső templomba. Majd ötezerkilencszáz lépés megtétele után a földre kell feküdni, kezeket kitárva az eget bámulni, és elmormolni a latin varázsigéket.
Persze ez mindcsak elmélet, és még rengeteg példát lehetne hozni, de a múltban a varázslás rendszerint veszélytelen folyamat volt.
Leginkább jóslásból, gyógynövények segítségevel gyógyítás és alkimista tevékenységből állt.
Az egyház azonban kíméletlenül lecsapott minden ilyen tevékenységre, és a természeti erőkben hívő embereket egy kalap alá vette a mágusokkal a nekromantákkal az eretnekekkel és a többi egyház ellenes személlyel. Azn Európán végigszáguldó eretnek és boszorkányüldözés szerint több millió áldozatot követelt. ELmondhatju tehát hogy a Sátánnak és az ő segítőinek históriája izgalmas témát kínál a történészeknek, azonban a kereszténység sokak szerint patyolattista , hófehér köntösén lemoshatatlan, gyalázó szégyenfoltként marad az idők végeztéig-legalábbis az Utolsó Ítéletig

Nah hát eddig tartott újabb elbeszélésem. Persze itt is leírom hogy ez nem az én véleményem hanem az Interneten és a könyvtárban összeszedett anyagok lényege. Véleményeket szeretnék a témával kapcsolatban, nem anyázást. A helyesírási hibákért bocsánat, de nem tíz perig tartott megfogalmazni és leírni. Mindenkinek jó olvasgatást, én meg új téma után nézek
























nomad e-mail | 2003-06-24 22:39:26 | 12.

Gratula. Úgy láccik sikerült összehoznod a fórum egyetlen értelmes topicját, mégiscsak érdemes volt benézni vazzeg, még a kötözködéstől is elvette a kedvem hehehe

Az egyéb ókori baromságokat jobb is, hogy kihagytad, egész más téma, szimpla vérvedelők voltak hehe, persze attól még tök érdekesek pl. Odüsszeusz lisztet, tejet, bort és mézet kevert össze vérrel, hogy beszélhessen a halottakkal. Meg persze ott vannak a szimpi kis vérszopó empúziák...
A magyaroknál meg ott a vérszerződés + Bulcsú vezérünk is, aki németek vérét itta hehe
Persze a románok vitték a pálmát. A moroiok mellett teszem azt a strigoi nevű nagyon baba kis démoni madárkák csak éjjel röpülnek, emberi húsra és vérre éhesen, a néphit pedig úgy tartotta, hogy a pestist is vámpírok okozzák. Vámpírok= meg nem keresztelt gyermekek, ill. a hetedik fiúk hetedik fiai. Nem egy románt végeztek ki, mert visszautasította, hogy fokhagymát egyen hehehe.
Stoker a hiedelmeket egyébként Vámbéry Ármin és Richard Burton révén ismerte meg.

Egy kis adalék Vlad tesóról:
(dracul=sárkány, ill. ördög)
A válogatott kivégzési módszereket a török fogságban leste el. Akit karóbahúznak, napokig is életben maradhat, általában az illető fenekén keresztül döfik bele a karót, majd úgy állítják fel (sssssz...), majd szép lassan csúszik lefelé... ahhoz is idő kell, hogy a karó hegye átdöfje a bőrt a szerencsétlen hátán. Hogy ezt az időt tovább hosszabbítsa, Vlad gyakran tompa végű karót használt. Egy XV.századi fametszeten a felnyársalt áldozatai mellett lakomázik, közben a szolgája a holttesteket darabolja ;))
Emellett még belefért az elevenen megfőzés, - megnyúzás, égetés, csonkítás (mivel gyaníthatóan hölgyemények is olvassák a szöveget, ezeket inkább nem részletezném hehe, el lehet képzelni, persze tudnék róluk sztorizni...hehehe)
Amikor a török udvar követei nem vették le jelenlétében a turbánjaikat, megparancsolta, hogy szögezzék a koponyájukhoz. Ez nyilvánvalóan a függetlenség arcátlanul merész kinyilvánításának jele volt.
Elbűvölő személyiségére jellemző, hogy, miután Mátyás a visegrádi börtönbe csukatta tizenkét évre (saját alattvalói köpték be), egyből összebarátkozott őreivel, akik segítőkészen ellátták egerekkel és más kis állatokkal, hogy cellájában karóbahúzhassa őket hehehe
Egyszer minden ok nélkül megtámadott egy baráti viszonyban lévő várost, aminek 10 ezer polgárát megkínoztatta.
Állítólag Szent Bertalan napján egy erdélyi városban 30 ezer embert huzatott karóba.

A filmek közül kihagytad a legnagyobbat: NOSFERATU... ennél alapabb nincs.

Egyébként a byronos vámpírsztorinál nem Polidori művére gondoltál?

A haiti voodoo zombikat inkább most hanyagolnám hehe...



Előzmény: BurzsoáNyugdíjas (2.)
BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-06-23 15:21:47 | 11.
nah rettegjetek...holnapra kész leszek..muhahahahahahahahhahaaaaa

:)))))
kicsit töményebb lesz...

nihilfeeling e-mail | 2003-06-23 13:06:59 | 10.
Nekem is tetszik,gratulálok hozzá.Vladról pont múltkor láttam egy dokumentumfilmet,de ugyanaz volt benne,mint amit leírtál róla

Előzmény: BurzsoáNyugdíjas (2.)
BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-06-20 14:24:11 | 9.
csaptelep idézem önnmagam: " a telljesség igénye nélkül"

de mi lenne ha írnál egy hasonlót??hmm???hajrá...

BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-06-18 15:26:55 | 8.
öööö sajnálom azéert mindentudó én se vok...ilyen alapon rengeteg könyvhösst számítógépes játékot satöbbit kihagytam...rengeteg mindent nem szedtem össze...és ez vámpírkronológia, de lehet hogy összeszedek vmit a gótokról is, csak neked csak itt csak majd pár hónap mulva:))
csaptelep e-mail | 2003-06-18 14:58:39 | 7.
A nagysikerű Buffy a vámpírok rémét kihagytad...
Meg hol vannak a Gothok?
21. századunk boszijai...meg van 1 csomó
hc csávó Amerikában akik frankón vámpírnak öltözve vicsorogva rémisztgetik a népet, és nem csak Halloweenkor!


Előzmény: BurzsoáNyugdíjas (2.)
BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-06-18 12:13:09 | 6.
köszi...nem is tudom...az ujságírás érdekel...meg a jog...majd eldöntjük...ha író leszek esksz. hogy neked küldöm az első dedikált könyvet a bíztatásért...nemsoká kész a 2 anyag is azt is felrakom...aztán új téma után nézek....az picit hosszabb és töményebb lesz...majd meglátjátok
stevie e-mail | 2003-06-17 20:09:27 | 5.
Bírom a stílusod és a kitartásod. Nem akarsz író lenni? De komolyan menj magyar szakra, vagy szimplán írj egy könyvet, állat amiket itt írtál! Tisztelem és csodálom hogy ilyen kitartással ekkora munkával ennyi info-t szedtél össze.

Előzmény: BurzsoáNyugdíjas (2.)
BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-06-16 12:56:02 | 4.
” annyit jelent hogy ...
tehát &#8221= ...

BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-06-16 12:51:00 | 3.
” &#8211>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>ne kérdezzétek hogy ez mi...fingom sincs...nem a neten írtam hanem először worlde és utána bemásoltam...azért remélem érthető
BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-06-16 12:47:45 | 2.
Na ez is megvan...előre bocsátom, hogy irományaim tudományos alapúak, ami annyit jelent, hogy 2 hétig a könyvtárban szarakodtam. De remélem hogy nem baromság… ezért tisztelettel megkérek mindenkit, hogy ne anyázás legyen emiatt, mert egyáltalán (!) nem biztos, hogy irományaim tényleg megtörténtek… ezt én se támasztom alá ateista mivoltom miatt. És még hozzáfűzöm hogy ezt a drágaságos hugicámnak kellett valami dolgozat miatt.
Na de csapjunk a közepébe:

Egy kis vámpírtörténelem:
A most következő sorokban, kronológiai sorrendben idézem fel ( a teljesség igénye nélkül) a vámpírok karriertörténetét. Nekünk, magyaroknak igazán nem kell panaszkodnunk nemcsak a legendásan híres Dracula gróf, származik Erdélyből, hanem magyar a leghíresebb női vámpír is (no persze, ha hiszünk a róla szóló történeteknek): Báthory Erzsébet grófnő (nem emlékeztet egyeseket egy legendás black metal zenekarra). Mivel amúgy se lesz pici az irományom legfőképpen rájuk fogok koncentrálni de aki több infóra szomjazik az nézzen el a erre a lapra: www.pathwaytodarkness.com-ra!

Akkor most következzék kis kronológiánk:

1047: Az első írásos emlék a vámpírokról: az „upir” (vámpír oroszul) szó egy orosz hercegre utal

1428: Vlad Dracul fia, Vlad Tepes megszületik. A kis (akkor még fogatlan) drága csecsemő Erdély Schaassburg látta meg a napvilágot. Apja, Vlad Dracul Havasföld fejedelme volt
a családot a törökök bebörtönözték 1438-ban és amolyan keresztapa módjára tettek neki egy ajánlatot a szultán részéről: vagy lojálisak lesznek a török uralkodóhoz vagy hullák…
A fiatal Vlad bebörtönzése alkalmával vált cinikussá: „ a politikával kapcsolatban Machiavelli cinizmusát követé és életfelfogásában megvetett mindent mi szép és jó”- állította egy korabeli írásos emlék róla.
Apja halála után 1447-ben Vlad politikai machinációk egy darabig képtelen volt Havasföld fejedelemségét megszerezni – annak ellenére, hogy az őt illette volna meg. Erőszakosságának köszönhetően ez később mégis sikerült neki és uralmát biztosítandó véres kézzel irányított mindent és mindenkitA törökök elleni harcban különös kegyetlenséggel végezte ki a foglyul ejtett ellenségeit: a harcmezők tele voltak a szerencsétlen karóba húzottak holttestével…
Innen származik félve kiejtett gúnyneve is: Karós Vlad.
Vlad vérszomja a háború után sem nyugodott: szolgáit vagy a környékbeli parasztokat gyakran ok nélkül égette meg vagy húzatta karóba. Aljas szadista tettei gyakran gazdasági megfontolással párosultak: egy alkalommal meghívta a környék összes koldusát egy jótékonysági ebédre majd rájuk zárta a pajta ajtaját és meggyújtotta azt…Tettét azzal magyarázta, hogy a nép kenyerét ették, és nem fizettek érte.
Az igazi legendák azonban halála után kezdtek el terjengeni róla.
Lefejezett holttestét a Snagoni apátságban temették él de az exhumált sír üres volt.
„Vlad vérszívóként élt tovább” – állították.
Ugyan egyértelmű bizonyítékokat nem találtak rá, de irodalomtörténészek szerint
Bram Stoker Dracula című könyvét róla mintázta… bár ezen az állításon sokan vitatkoztak Francis Ford Coppola sorozatában, mégis egyértelműen Karós Vlad vált élőhalottá

1484 körül: Heinrich Kramer, Jacob Sprenger megírja a Malleus Maleficarum című művét, amelyet sokan a boszorkányvadászok bibliájakénk ismernek. A vámpírok megtalálása és hentelése külön fejezetet kap a könyvben

1560: Báthory Erzsébet a véreskezű grófnő születése. Sokak szerint ő volt az első igazi vámpír, mások azt állítják, hogy csak egy szadista gyilkos némber volt.
Családja Erdély legrégebbi és legelőkelőbb famíliája volt, emellett rengeteg érsek és herceg támogatta őket.
15 éves korában
Örzsikét hozzáadják egy nála jóval 10 évvel idősebb Nádasdy Ferenc grófhoz. A kisasszony elég karizmatikus egyéniség lehetett hisz nem ő hanem férjura változtatta meg a nevét J.
CSéjthe várában éltek mely a mai Szlovákia területén áll. A gróf rengeteget harcolt különféle háborúkban, melyekben őt nevezték a Fekete Hercegnek…Ezért igen sokat hagyta magára unatkozó feleségét. Rossz nyelvek szerint
Erzsébet nem hagyta veszendőbe fiatal testét, és fűvel-fával kefélt. Hősünket egyik szolgája vezette be az okkultizmus tudományába. A környékbeliek gyakran látták egy sötét idegennel.. Hmarosan a szexuális kalandok már nem voltak elegendőek Erzsébetnek: állítólag ebben az időszakban kezdte kínozni szolgalányait, Újvári János és Thorko nevű szolgái, Szentes Dorottya boszorkány és egy Darvula nevű banya seghítségfével.Erzsébetnek és Ferencnek sokáig nem, született gyermeke majd 1585-ben Anna később, pedig Ursula és Katalin ,nevű tagokkal bővült a család.’1598-ban, pedig Pállal.1600-ban 51 éves korában ,eghalt Ferenc és ezután kezdődtek a grófnő igazi kegyetlenkedései. Erzsébet 40 év körüli volt és őrülten félt az öregedéstől
Az egyik napon egy szolgálólány véletlenül meghúzta a grófnő haját mire az pofonbaszta és a csajszi vére Erzsébet kezére hullott. A grófnő eksztatikus tekintettel meredt a vércsappre mely szinte azonnal a bőrébe szívódott és ettől olyan frissé vált mint a szolgáé.A csajt szerencsétlen szlgáival azonnal meztelenre vetkőztette , majd több helyen megvágta és falakasztottá őket vérüket egy kádba felfogta és megfürdött benne.1600 és 1610 között újabb nőket vittek hozzá , ő pedig a legszadistább módszerekkel ölte meg őket hogy testét vérükben mgfiatalítsa.ehhez azt is tudni kell hogy Erzsébet egy nagyon művelt nő volt…érdekes J
Na és a grófnő nemcsak szadista, hanem hipokrata is volt hisz gondoskodott a kivégzettek keresztény módon való elföldelésén. Végül a pap megelégelte a rengeteg titokzatos holttestet és nem volt hajlandó többet temetni. Erzsébet persze megölte és ezen túl ő ásta el az áldozatokat. A rítusok addig folytatódtak, míg meg nem szökött az egyik lány és el nem mesélte a királynak, hogy mi folyik a kastélyban. Az megparancsolta a kormányzónak, Turzó Györgynek hogy rohanja le a kastélyt. Az egyik teremben egy átszúrt testű lányt találtak mellette egy másikat azzal az6 apró különbséggel, hogy a második még élt.A börtönben szintén rengeteg halottat/ megkínzottat találtak. Erzsikét elfogták és 1611-ben elítélték. Kb. 650 nőt ölt meg. Magas nemesis rangjának köszönhetően nem végezték ki, csupán életfogytiglani börtönt kapott. A cinkosainak nem volt ilyen szerencséjük… él kitépték a nyelvüket, fülüket, körmöket és elégették őket. Erzsébet se húzta már sokáig, 1614-ben állítólag holtan találták a cellájában… állítólag…

1600-1800: Európában és Oroszországban kitör a vámpírhisztéria

1727-1735: Arnold Paole a Meduegna városában, Belgrád környékén vált hírhedté. A fiatal katona Görögországban volt szolgálatban feleségével együtt. Itt mondta el neki, hogy egy élőhalott lény látogatta meg. Paole nem hagyta annyiban: felkutatta és elégette a vámpírt. Ennek ellenére annyira megrázták az események, hogy leszerelt és kilépett és hazatért szülővárosába. Nemsokkal ezután baleset érte (leesett egy szikláról) és pár nap múlva meghalt. El is temették de a falusiak közül sokan újra látták fel-feltünedezni a város környékén. Hamarosan egy kisebb csapat elhatározta, hogy exhumálják a testét, amit meg is tettek. Paole teste nemhogy nem rothadt el hanem jobban nézett ki mint bármikor és friss vér volt a száján. Rögtön vápírmódra elintézték a faszit, karót vágtak a szívébe mire a felugrott és sikoltozva vért okádott. Gondolom a szkeptikus emberkék, most legyintenek, ne tegyék, mert a korabeli rendőrségi hivatalok tanúsítják az eseményt. (bár ezzel nem tudom mennyire vált hitelessé a hír J )

1813: Lord Byron The GYour című versében megjelenik egy vámpír. Cím itt: www.pathwaytodarkness.com/fiction/poetry/giaour.htm aki jól bírja az angolt annak érdemes elolvasnia

1897: Bram Stoker megírja a Drakulát

1931: A Drakula első filmváltozata Lugosi Bélával. Coppola filmjéig a legszínvonalasabb mozi

1976: Megjelenik Anna Rice könyve az interjú a vámpírral…Az érző szívű vámpír végre új perspektívát nyit a sablonhegyek között.

1992: A mozikban Coppola Drakula filmje mely szerény véleményem szerint ( a kritikusok ellenében) minden idők egyik legjobb vámpírfilmje. Gary Oldman egyszerűen zseniálisat alakít.

1994: Interjú a vámpírral föszereplö Tom Cruise és a szépfiú: Brad Pitt.
Elég középkategóriás film.

Na asszem ennyi…remélem írományom nem lesz kiváltója vérre menő szócsatáknak ugyanis nem tuti amit írtam…csak a net és a könyvtár…neféljetek nemsopká lesz egy másik tudományos J irományom is : Démonok Mágusok Boszorkányok a középkorban…rettegjetekJ




BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-06-16 12:45:56 | 1.
a középkorban:)


1  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.