Click to Visit
Rock - Írók-Könyvek
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  

BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-08-10 14:04:34 | 19.
pontosabban karós vlad, de részletesen leírtam történetélt a boszorkák, mágusok, vámpírok a középkorban-topicban!!!!
haska e-mail | 2003-08-07 00:38:25 | 18.
drakulát egy Mátyás korabeli havasalföldi vajdáról mintázták, aki szép számmal hajtott végre kivégzéseket. amúgy jó katona volt de egy szadista állat. a drakula név onnan jön, hogy az apja alapított valamiféle sárkányrendet (draco asszem a sárkány latinul). amúgy a faszit Vlad Tepes-nek hívták, beceneve pedig Vlad, a karóba húzó volt:)) komoly.

Előzmény: Necro (16.)
Tool-ardent e-mail | 2003-07-29 06:59:09 | 17.
Az egyik legnagyobb könyv. Kb. kétévente elolvasom, fejből tudom a félodalas mondatait. De mást nem olvastam tőle.

Patkányok a falban? Az elég húzós kis novella.

Ajánlom mindenkinek Jorge Luis Borges Körkörös romok-ját. A fantasztikus könyvek-sorozatban jelent meg először.


Előzmény: Jagergirl (14.)
Necro e-mail | 2003-07-28 19:45:35 | 16.
Rövidet már olvastam...Erich Zann muzsikája,Patkányok a falban,Pickman modellje...elég jók voltak.

Amúgy mi a különbség a Drakula és a Drakula gróf válogatott rémtettei között?Lehet,h hülye kérdés,de azt hittem Drakulából csak egy van...


Előzmény: BurzsoáNyugdíjas (15.)
BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-07-21 12:11:42 | 15.
szerintem vmelyik viszonylag rövidebb novellájával kezd és ne kezdj bele rögötn a köv.-be hanem gondolkozz el hogy mit olvastál...nem fog elmaradni a hatás:)

Előzmény: Necro (7.)
Jagergirl e-mail | 2003-07-20 17:50:37 | 14.
Mrozek a legjobb!
A színdarabok és a novellák is egyszerűen ku..va
jók.
De Bulgakov Mester és Margaritájával kb. egyenértékű.
olvas itt valaki Bulgakovot?


Előzmény: Grizon (12.)
nihilfeeling e-mail | 2003-07-18 14:48:53 | 13.
Én most Barbara Keesling:Jó kislányok Rossz kislányok című könyvét olvasom.Ez a könyv megtanít hogyan kell igazi Rossz kislányként élni.Milyen is a Rossz kislány?"Szereti a szexet,érzékien magabiztos,gátlástalan,kihívó,merész,érett személyiség,tökéletesen alkalmas az orgazmusra.A hétköznapi dolgokban,eseményekben is azonnal észreveszi a megbújó erotikát,s ki is használja ennek lehetőségeit....."
Ha minden igaz én is ilyen leszek,csak az a gond,hogy nem ilyen korú lányoknak írta ezt a könyvet,de nem baj.

Grizon e-mail | 2003-07-17 12:06:35 | 12.
Uhh...Most épp Mrozek-től olvasom a Lolo-t, 1xűen kibaszott jó, sokat kell rajta gondolkodni, meg nem biztos, hogy elsőre megértesz minden novellát, kicsit elvontan kell gondolkodni hozzájuk...De fantasztikus, mindenkinek csak ajánlani tudom!!
Grizon e-mail | 2003-07-11 11:20:58 | 11.
Jó az ízlésed, Márai nekem is az egyik nagy kedvenvem...Mostanában Kundera-ra vagyok rákattanva...

Előzmény: Veron (9.)
Unodare e-mail | 2003-07-10 19:52:52 | 10.
Merle-Két nap az élet ( ez kiba jo könyv sztem )
Hemingway-Akiért a harang szól ( ez is :) )
most olvasom Hellertöl a 22-es csapdáját , elég kusza , de nagyon érdekes , sok hülye emberrel .
és persze A gyürük ura Tolkientöl

Veron e-mail | 2003-07-10 19:23:43 | 9.
Én Kertész Imre-Sorstalanság-át nem tudtam letenni,szerintem nagyon jó,bár ezt erre a müre elég fura mondani.Most Kosztolányi novellákat olvasok,de a kedvenceim közé tartozik Márai Sándor is.Én inkább a szépirodalmat szeretem.
Nightqueen e-mail | 2003-07-10 11:00:03 | 8.
A bűn és bűnhődés egy alapmű. Nagyon remek alkotás, éjjeleken át olvastam, egyszerűen nem tudtam letenni...

Előzmény: Necro (7.)
Necro e-mail | 2003-07-09 19:39:27 | 7.
Bram Stoker-Drakula,Abdul A. vagy Lovecraft? -NecronomicoN,azt most olvasom egész érdekes,bár vannak benne érthetetlen dolgok,de az alaptörténet meglepően jó...+ Dosztojevszkíj-Bűn és bűnhődés,Victor Hugo-A párizsi Notre-Dame,a végén még sírtam is...
Lovecraftól mit érdemes elolvasni?igazából nem nagyon ismerem,de azt mondták,h ő jó horror sztorikat írt...

Nightqueen e-mail | 2003-07-08 17:31:36 | 6.
Leginkább a szentimentalista könyveket szeretem. Kedvenc témáim a "sérült" emberekről szóló könyvek. Ilyen pl.: Peter Marshall: Tombol a Hold, Daniel Keyes: Virágot Algernonnak.
A szépirodalmi alkotásokat jobban kedvelem, mint a fantasyt, de A Gyűrűk Urát nagyon szeretem.
Most éppen krimiket olvasok. (Vavyan Fable: Ébredj velem!, A Pokol is elnyeli, Fattyúdal)

BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-07-06 09:23:16 | 5.
ok, nem vettem észre...

Előzmény: haska (4.)
haska e-mail | 2003-07-06 08:10:06 | 4.
én csináltam régebben egy kedvenc könyv topicot, úgyhogy ha a többiek kedvenc könyvére vagy kíváncsi, nézd meg.

Előzmény: BurzsoáNyugdíjas (1.)
max_lead e-mail | 2003-07-05 23:46:06 | 3.
Asimov-Alaptvány, Stephen King-Tűzgyújtó ill. Tortúra, JRR Tolkien-Gyűrűk Ura, Ambrose Bierce (nemtom a könyv címét, ilyen kis horrorsztorik vannak benne :), REJTŐ JENŐ-ALL :)), Nick Hornby-Egy Fiúról.
Ja és az örök kedvencem: Defoe-Robinson Crueso :P

nihilfeeling e-mail | 2003-07-05 09:49:18 | 2.
Az én kedvenc könyvem:Szilvási Lajos:Egymás szemében
Lovecraftól még csak a Kivűlállót olvastam,de az nagyon tetszett

BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-07-05 09:46:41 | 1.
Személy szerint : Asimov, Dick, oe, LOVECRAFT (csodálatos imádom) Clarke, Jean Baudrillar, Oscar arate, Kevin Kelly, Dylen Ewans Stephen King és sokan mások...
általában a horrort és a filozófiákat, vallásokat, alvallásokat tagaló könyveket olvasom...ajánlom mindenkinek figyelmébe aki érdeklődik a poszt-modern filozofia után
Jean Baudrillar: Simulacra and Simulations
Kevin Kelly : Out Of Control

na én megyek, majd déltán találkozunk!!daszvedanja :))


1  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.