Click to Visit
Rock - Mi a véleményetek a sátánista szektákhoz?Benne vag
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  4  

EnsiferumDimmu e-mail | 2006-08-28 14:58:42 | 62.
Oksa felveszlek!Hi!

sickorchid e-mail | 2006-08-27 12:10:57 | 61.
hoppá,nem is tudom....költői kérdés.....azért ne haragudj meg nagyon:)

Előzmény: Freak (60.)
Freak e-mail | 2006-08-27 08:36:44 | 60.
Dehogynem,én ismerem,miért nem kérdezted?

Előzmény: sickorchid (59.)
sickorchid e-mail | 2006-08-26 19:47:31 | 59.
Én meg annak örülök,hogy végre valakit érdekel ez a dolog rajtam kívül:)
Nem veszel fel msn-re?sickorchid666@msn.com
Ja,és az Ensiferumot se nagyon ismerte eddig rajtam kívül senki....


Előzmény: EnsiferumDimmu (58.)
EnsiferumDimmu e-mail | 2006-08-26 15:43:52 | 58.
Először is köszönöm a leveledet!
Nem hittem hogy ilyen gyorsan vki le fogja reagálni.:)
LaVey(akkor végül is ez az a ateizmusba hajló vonulat) féle sátánizmusról már hallottam és azthiszem összekevertem a magukat boszorkány szektákba tömörítő emberekkel ugyanis ezek is fekete mágiával foglalkoznak.De ők felfele fordított pentagrammot "használnak" és nem jelenik meg benne az egoista ill. csak részben egoista filozófia.Tehát a kettő között a látásmód különbözik.Nem gondoltam hogy ilyen mély értelmű ez a dolog.Egoista filozófia...azthiszem ez tényleg egy nagyon mély érzelmeket takaró téma amibe bele kell születni ahogy egyik oldalon olvastam.Hát azthiszem nekem is még elég sokat kell tanulnom.:)Néha olyan fura hogy annyiféle emberi látásmód van.:)Azthiszem akkor át kéne nevezniük ezt az egészet a Sátánizmusról vmi mássá ami tükrözi ezt a filozófiát.
Hát köszönöm a választ imádom ha végre valaki meg tud győzni értelmesen egy másik nézetről.
Tisztelettel:
Kunkli Péter
(EnsiferumDimmu)

sickorchid e-mail | 2006-08-26 14:50:59 | 57.
Hi!
1.A LaVey féle sátánizmust sztem felesleg a különböző szektákhoz hasonlítgatni vagy velük összekeverni,mert a kettőnek nem sok köze van egymáshoz,mellesleg az eklőbbit én nem is nevezném sátánizmusnak,csak egyfajta emberközpontú,egoista filozófiának ami az egyén érdekeit helyezi mindenek fölé.
Természetesen lehet a kettőt elegyíteni,ésd ez esetben jönnek a félreértések és az ellentmondások....De ha valaki benne van egy szektában,és valóban áldozatokat mutatnak be és a "Sátánt" imádják és hisz a szellemekben és komolyan foglalkozik a fekete mágiával(bár sokak szerint a megkülönböztetés felesleges,mert csak attól függ hogyan használod),akkor fontosak neki a sötét jelek és a kultikus szertartások;és nem egyenlő az ateizmusba hajló vonulattal...
2.Az öngyilkosságról.Nem minden esetben a gyenge emberek utolsó mentsvára.Én nem ítélek el senkit azért,mert önkezével vet véget az életének,de sztem ennek úgy van értelme,ha előtte kiélvezte az életet,kipróbált mindent amit csak lehetett,elérte amit akart és már nem lát maga előtt más kihívásokat.Vagy mert már csak ez az utolsó dolog,ami még izgalmat okoz valakinek.Hogy ennek mi az értelme?Nincs értelme,de az életnek sincs.Minden csak akkor nyer értelmet,ha TE értelemmel ruházod fel.
3.Mivel az erdeti sátánizmus lényege a halottakkal való érintkezés,az ezzel kapcsolatos szimbólumoknak természetesen nagy a szerepe.


(hangsúlyozom,a kétféle sátánizmust én erősen elkülönítve vizsgálom.)

Lehet,hogy nem sok újat mondtam neked,de még nekem is bőven van minek utánanézni eme témával kapcsolatban.:)

Üdv


Előzmény: EnsiferumDimmu (56.)
EnsiferumDimmu e-mail | 2006-08-26 14:23:10 | 56.
Hi!
Először is szeretném elmondani, hogy nem vagyok sátánista,mert Dimmu-t halgatok.Ezt azért teszem mert szeretem a magaztos vagy éppen sejtelmes hangvételű ütős zenéket.Csak azért írok ide mert kiváncsi vagyok egy "szakember" véleményére ebben a sátánista témában.Én személy szerint hiszek istenben bár nem úgy ahogy az átlag ember.(röviden:sztem van isten és ő olyan tulajdonságokkal ruházott fel minket hogy mi magunk is úgymond "kisistenek" vagyunk, és ő csak a mi szellemi kiteljesülésünkor segít(tehát nem szól bele a történelembe v pl. cselekedeteinkbe))Na rátérve a lényegre kérdéseim:
1.Azt értem hogy a Sátánista nem egyenlő a Sátán (a Bibliai Sátán)imádásával,hanem végül is magát vallási behatás nélküli független lénynek tekinti.De akkor miért vonzódik a Sátánizmus olyan sötét jelekhez illetve szertartásokhoz?És miért nem ateizmusnak hívják akkor?Olvastam valahol egy ilyet a Sátánisták parancsolataiban(vagy vmi ilyesmiben) hogy elvetik az emberáldozatot(kivéve a saját maguk álltali áldozatot(magyarul öngyilkosság))és hogy a szemet szemért elvet valják.
Ebben az iratban feltünően sok említés tettek a pusztításról,az önmagunk tiszteletéről(imádásáról) és saját céljaik előbbrevalóságáról a többi ember céljaival szemben.Ezenkivül volt benne szó a szexuális szabadságról stb.Tehát ha én jól értelmezem ez egy bizonyos emberközpontú dolog ami a földi élet úgymond kiélvezését hivatott elősegíteni.Eddig értem vagyis remélem hogy értem.(ha nem így van mondjátok meg thx!:))Akkor végülis ez egy jó dolog,de akkor hogy jön oda a fekete mágia(és akkor miért nem fehér mágia),a pusztítás és az áldozat.
2.Én véleményem az öngyilkosságról:ha vki élvezni,élni akarja az életet miért öli meg magát?Szerintem(itt nem akarok senkit megsérteni én mindenkinek tiszteletben tartom a döntését) a gyenge emberek utolsó mentsvára az öngyilkosság.Akkor ha a sátánizmus nem tisztel semmi felsőbb rendű lényt akkor kiért áldozza fel magát?Talán önmagáért?Ez azthiszem a könnyebb megoldás.Meghalni a nyugalomért.Erre nagyon kivácsi vagyok!Miért?!
3.Halottakról:láttam olyan Sátánista oldalt ahol tele volt vérrel és halottakkal meg minden.Miért olyan fontosak ezek a "szimbólumok" a sátánizmusban?Mert ha olyan "vallás"(nem tudom micsoda azért tettem ""-be,félreértésért előre is bocsi) ami az élete élteti akkor mi értelme a halált és a vért és a szenvedést ábrázolni?Ezek a sötét szertartásokra kifejezetten kiváncsi vagyok.Miért sötét ha az embert szolgálja?
Na kb ennyit szerettem volna.Bocsánat a hossza miatt.Várom erre az oldalra a válaszokat.Előre is köszönöm!(ha valamit féreértettem kérlek titeket magyarázzotok meg és írjatok vissza)

Zsca e-mail | 2006-07-12 15:07:08 | 55.
Tud vki vmi jót?
Freya e-mail | 2003-09-21 10:19:46 | 54.
gothic_rose@freemail.hu
:)


Előzmény: Razoxane (53.)
Razoxane e-mail | 2003-09-20 13:59:41 | 53.
O. K.!

Címem: hujberd@freemail.hu. A TE címed?

Freya e-mail | 2003-09-20 10:02:02 | 52.
Persze:)) Még jó, hogy:)))

Előzmény: Razoxane (51.)
Razoxane e-mail | 2003-09-19 11:07:48 | 51.
Freya!

Van kedved mailezni?

Freya e-mail | 2003-09-18 07:29:43 | 50.
Ok, értelek:) Neked nem szimpi és kész.
Egyébként nagyon szívesen:)


Előzmény: Razoxane (49.)
Razoxane e-mail | 2003-09-17 14:24:28 | 49.
Aranyos vagy Freya, de én a Scythe oldalán már kismilliószor voltam, és változatlan a véleményem a sátánizmusról, a divatsátánistákról, és a kibaszott kereszténységről is, egyébként köszönöm, hogy reagáltál az írásomra, azért jól esett, hogy valaki megpróbált útbaigazítani!
Freya e-mail | 2003-09-16 11:21:04 | 48.
Razoxane!
Ajánlom Neked azt a honlapot amit itt a fórumban már párszor leírtak: www.styche.hu... kicsit olvass utána:)


Előzmény: Razoxane (46.)
Freya e-mail | 2003-09-16 11:17:21 | 47.
:))) legalább tartanak Tőled:DDD a félelem pedig nagy úr...

Előzmény: klikli (45.)
Razoxane e-mail | 2003-09-15 21:42:48 | 46.
Hail!

Nagyon elegem van a divatsátánistákból, azokból a faszfejekből, akik unatkoznak otthon. Leszarom a sátánizmust és a szektákat is, aki hisz ezekben, annak hinni kell a kereszténységben is, így nekem semmi közöm hozzájuk. Nem fogadom el a kereszténységet, mert elpusztította a legtöbb nép mitológiáját. Pusztuljon az összes senkiházi álszent köcsög!

klikli e-mail | 2003-09-15 16:03:54 | 45.
Engem fojton azzal basztatnak hogy sátánista vagyok. Pedig egyáltalán nem vagyok az.Osztálykiránduláson pl. azt mondták hogy nem mernek velem 1 szobában aludni, mert félnek hogy megölöm őket amig alszanak :DD
blackdingostar e-mail | 2003-09-15 13:48:15 | 44.
igaz
egyetértek,de már sz.r.


Előzmény: redemptor (42.)
Freya e-mail | 2003-09-14 18:41:28 | 43.
Lehet, hogy igazad van... ehhez nem tudok hozzászólni, mert én csak a honlapon leírtakra reagáltam. Az ott talált anyag nagyonis szimpinek tűnt... persze mindig van, aki túlzásba viszi...


Előzmény: redemptor (42.)
redemptor e-mail | 2003-09-14 12:19:58 | 42.
Szerintem egész' egyszerűen korunk "trendi" hülyeségéről beszélünk. Nézzetek rá egy átlagos, magát sátánistának valló emberre. Lerí róla, hogy úgy nyomorék, ahogy van. Kellékek: fekete baki, szegecsek, divatos fordított kereszt (opcionálisan: pentagramma, ill. a kettő vegyesen), Wella-val festett fekete haj. És kész is a sátánista fiatalember, már csak pár elcsípett, vagy kreált gondolat és ürügy kell. Ez az egész csak egy divat, már rég nem tartunk ott, amit ez hivatott jelenteni. Ez egy mentsvár a hycomatoknak, hogy legyen hová menekülniük, hogy lázadjanak a szüleik ellen, mert már nem kívánják a Milupát, meg legyen mire fogni, hogy őket ilyennek teremtette a jóisten... És ilyetén módon valahogy kompenzálni tudják a kisebbségi komplexusaikat. Nagyjából itt tart ma a sátánizmus, röhejes az egész. Szubjektíve...
Freya e-mail | 2003-09-10 20:12:10 | 41.
Sziasztok! Beleolvastam a www.scythe.hu honlapján levő anyagokba, és őszintén szólva nagyon meglepődtem. Bennem is a hagyományos nézet élt a sátánizmussal kapcsolatban. ezért is kerültem sokszor inkább a témát, mert igazából nem tudtam miről szól. Csak azt tudtam, amit általánosan tudni vélnek az emberek a sátánizmusról. Nekem - egy-két kivétellel - elég szimpatikusnak tűnt a hitvallásuk, úgymond. Bár asszem mégis maradok inkább a fölfelé fordított pentagrammnál és pentákulumnál:)))
mini-manson e-mail | 2003-09-09 18:01:36 | 40.
Van egy pár sátánista ismerősöm, de csak diszkréten próbálják az emberek tudtára adni. Nekem személy szerint semmi bajom nincs velük. De szekta tagja soha nem lennék. Mivel én alapjáraton nem hiszek semmi féle "felsőbb hatalomban", így én inkább békén hagyom őket ezzel. Mindenki abban hisz, amiben akar. Nem?
cob_kovi e-mail | 2003-09-07 19:55:27 | 39.
Na ne ,hogy it mindenki az én neveimet figurázza ki! :) Rámhozzátok a paranoiát! :)

naillight e-mail | 2003-09-07 19:26:32 | 38.
mucibogar...
nekem van haosnlo elmes nevem
muc-muc-puncicus

:PP

v.o.n. e-mail | 2003-09-07 19:00:56 | 37.
szia harakiri! most mi van, megsértődté'? :)

Előzmény: kitiara (35.)
v.o.n. e-mail | 2003-09-07 19:00:05 | 36.
hehe... he?

Előzmény: cob_kovi (33.)
kitiara e-mail | 2003-09-06 15:17:11 | 35.
Kovikám? Ez aranyos. Én még nem szólitottam így pedig már sok nevet kapott.
Ugye Mucibogár?


Előzmény: v.o.n. (32.)
naillight e-mail | 2003-09-03 18:06:11 | 34.
CSAKAZTNE :D
cob_kovi e-mail | 2003-09-03 17:55:26 | 33.
:) He-he-he! :p

Előzmény: v.o.n. (32.)
v.o.n. e-mail | 2003-09-02 20:37:26 | 32.

na ne szórakozz velem kovikám! :)) moderátornak készülsz, he?


Előzmény: cob_kovi (31.)
cob_kovi e-mail | 2003-08-30 21:22:11 | 31.
Ez elég rosszindulatú és cinikus megjegyzés volt!:( Nem védem a sátánistákat,mert azzal alátámasztanám a megjegyzésed.Ugyanugy elvannak,mint akárki más... De azért írt LaVey "mester" egy Sátáni Bibliát,hogy életszemléletétöl "megvilágosodva" szegény kicsi sátánisták kiegyensúlyozottan élhessenek ebben a borzasztó elnyomó rendszerben, a sok gonosz, előítéletes keresztény között... :p

Előzmény: v.o.n. (30.)
v.o.n. e-mail | 2003-08-30 19:23:01 | 30.
szörnyű, hogy a szegény kicsi sátánistáknak ilyen borzasztó elnyomó rendszerben kell élniük a sok gonosz, előítéletes keresztény között

kitiara e-mail | 2003-08-30 17:46:30 | 29.
Tényleg nem csak a forum,hanem az egész ország tele van fogalomzavarosokkal. EZ szörnyen idegesítő. Ha vkinek elkezdem magyarázni mi az a sátánizmus rögtön vitatkozik és mondja a maga szent maszlagját ahelyett, hogy meghallgatna.
BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-08-04 14:55:08 | 28.
:))))vegulis igazad van:)csak kisse meg kell tanulni normadul vagy mittomenhogy de ez ma reszletkerdes
naillight e-mail | 2003-08-01 17:18:16 | 27.
a finom hölgy akit mindneki szeret resz kisse irrealis, de a többi vegulis ok. az ok egyebkent az hogy eccerüen lusta vagy ékezetet hasznalni ;)))))

Előzmény: BurzsoáNyugdíjas (26.)
BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-08-01 15:16:43 | 26.
nem , csak szemet szúrt hogy mindig ékezet nélkül írsz, de akko ez szándékos ;) isten őrizz a s rosszindulatú célzásoktól, egy ilyen finom hölgyre akit mindenki szeet? még meglincselnéek:)
naillight e-mail | 2003-08-01 15:10:18 | 25.
meeeghogy magyarhon...ez vmi rosszindulatu celzas??? :)
amugy igen meghozza pöstbuda :)


Előzmény: BurzsoáNyugdíjas (24.)
BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-08-01 15:07:04 | 24.
magyarországról írsz? mr ha nem vok indiszkrét! amugy köszi a felvilágosítást

Előzmény: naillight (22.)
norrsken e-mail | 2003-07-31 16:07:26 | 23.
tudjátok ez a széleskörben elterjedt fogalomzavar, hogy a legtöbb ember összekeveri a sátánizmust az ördögimádattal nagyon fel tud bosszantani!
pl. ma is egy olyan helyzetbe kerültem, hogy egy beszélgetés közben szó esett a sátánizmusról... persze rajtam kívül mindenki kavarta a dolgot, hát gondoltam felvilágosítom ôket, de képtelenek voltak felfogni.
sajnos az emberek egy része már akkor is úgy néz rád, mint a véres rongyra, ha csak a tévhitek hamisságát akarod elmagyarázni.

naillight e-mail | 2003-07-30 17:46:47 | 22.
baphomet,edeskem ,baphomet;)))

Előzmény: BurzsoáNyugdíjas (21.)
BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-07-30 13:56:51 | 21.
a sátánizmus ateista vallás, az ókorban Szent Pétert nevezték sátánistának mert nem érezte magát méltónak arra hogy olyan keresztre feszítsék mint Jézust, épp ezért lett a sátánisták jelée a fordított kereszt, meg a fordított pentagramm, is , meg van vmi B-betűvel kezdődő alakzt, is ami középcentrikusan fog össze egy ötágú csilagformát, de a lényeg hogy a sátánisták nem rongálnak sírokat, nincs csecsemőáldozat, se ördögi szeánsz, ez az ördögimádól asztala!a sátánista szó szerint ateista alvallás, amely tagadja a felsőbb hatalmak létezését tehát aki nem hisz isten, se a sátán létezésében az ATEISTA és ennek az alvallása a sátánista a materialista stb (utóbbiban hiszek...)
naillight e-mail | 2003-07-28 08:58:51 | 20.
a sátánizmus mint olían LaVey halálával szerintem már meghalt, mivel a mostani effektive satanista egyhaz egy rekesz lotragya.
az ördögimádást pedig legalabb akkora fassagnak tartom mint a keresztenyseget.
pont.
szubjektiv.
de komojan.

Necro e-mail | 2003-07-27 18:59:34 | 19.
Végre valaki,aki megértette miről van szó:)))...
nem értem másnak miért olyan nehéz felfogni, a scythe-n elég egyértelműen le van írva...


Előzmény: Lisa Ann Neelley (13.)
Necro e-mail | 2003-07-27 18:54:27 | 18.
Ahol áldozat van,azok nem Sátánisták,hanem gyilkosok! a Sátánisták nem áldoznak(scythe.hu)...

Előzmény: Bloody_Razor (2.)
Thomas e-mail | 2003-07-27 18:40:59 | 17.
Húha, ezekre a beszólásaimra fölösleges volt válaszolni, akkor egy kicsit elszálltam. sorry... :)))

Előzmény: Lisa Ann Neelley (13.)
blackdingostar e-mail | 2003-07-19 11:59:17 | 16.
kössz,csak más helyen egy kicsit rosszul definiáltam korábban.(nem vagyok annyira mélyen a témában) scythe-t megnéztem,ezzel is tanultam vlm.-t

Előzmény: Bloody_Razor (15.)
Bloody_Razor e-mail | 2003-07-19 11:14:18 | 15.
azok a sátánisták akik ördögimádók azok fogalomzavarban szenvednek:)) Végül is a Sátánistákat akár Ateistáknak is lehetne hívni, csak kicsi a különbség köztük. Pontosan már nem is emlékszem, hogy mi az...régen néztem utánna, elnézést:)
Lisa mondta jól!:)


Előzmény: blackdingostar (14.)
blackdingostar e-mail | 2003-07-19 10:40:41 | 14.
Gondolod,hogy ezt az összes sátánista így gondolja?(így végül is jó szemlélet lenne)

Előzmény: Lisa Ann Neelley (13.)
Lisa Ann Neelley e-mail | 2003-07-19 10:23:11 | 13.
????????
itt aztán nagy a fogalomzavar...

Witch: nem akarok bunkó lenni, de szerintem nem tudsz túl sokat a sátánizmusról elôbb nézz egy kicsit utána, OK!? (pl: scythe)

Thomas: a különbség óriási. az ördögimádók fordítva értelmezik a bibliát, mint ahogy a neve is mutatja imádják a sátánt, feketemisék stb. tehát ez is a keresztény fogalmakra épül, csak negatív változat.
ezzel szemben a sátánisták tagadják az istent és a sátánt. (az elnevezés a héber satan szóból ered, ami ellenszegülôt, vádlót jelent) rengeteg változata van, és én inkább egy életszemléletnek tartom, mint vallásnak. az a lényege, hogy ne egy vélt felsôbb hatalomban higgy és ahhoz imádkozz segítség, támogatás reményében, hanem higgy inkább saját magadban.


1  2  3  4  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.