Click to Visit
Rock - THRASH METAL
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  

Thomas e-mail | 2003-10-03 13:56:19 | 25.
Október 3. (gy.k.:ma), pontos kezdés 18:00!!!
Budapest, Marco Polo
Budapestiek még kényelmesen odaérnek, aki vidéki, még idejében elindulhat.
Szóval:

BRIDGE TO SOLACE (ez most tényleg lemezbemutató :))
PAINT THE TOWN RED (D, Join The Team Player rec.)
RAZOR CRUSADE (NL, Reflections rec.)
FALLENINTOASHES
LEAVE NO MAN BEHIND (gyilok metal hardcore)

http://www.freeweb.hu/thesixcuts/konci/btsokt3.gif

lélek e-mail | 2003-10-03 08:02:00 | 24.
:))
Rettenetes megvénülésem előtt a progresszív thrash-t illették a techno-thrash címkével. Szó sincs dobgépről; talán meghatározó élménytől fosztanád meg magad, ha elzárkózol a Manic Impressions lemeztől. Helyenként mániákus zene, másutt darkos hangulattal jön elő, az olyan daloknál meg, mint a Dream again, végképp megfoghatatlan az egész. A zenekar dallamérzéke (ebben a stílusban, ebben a bonyolult zenében!) újra meg újra lenyűgöz. Hát üdv... azért a Coroner zenéjét még feltétlenül ajánlanám, és nem ízig-vérig thrash ugyan, de a Within The Veil-t a Fear of God-tól.


Előzmény: cucka (23.)
cucka e-mail | 2003-09-30 15:44:01 | 23.
letöltöttem an anacrusistól a screams and whisperst, és tényleg naggyon jó. azért a trash gyökerek ott vannak, van egy két igen kiváló riff az anyagon. az a technós albumuk milyen? leginkább a hangzás érdekel, mert a dobgéptől rosszul vagyok, ezért nem is mertem letölteni, nehogy csalódás érjen.
köszi a linket, ha esetleg tudsz még hasonlóan jó de ismeretlen zenéket, akkor ne tartsd magadban.
üdv. cucka


Előzmény: lélek (22.)
lélek e-mail | 2003-09-30 10:45:19 | 22.
http://apogee.whack.org/~ken/
Anacrusis ügyben érdemes erre nézelődni, a frontemberük oldala. Zenék, képek, némi látványosság, igazán jó. Főleg a Manic Impressions és Screams and Whispers albumok anyagát ajánlom, előbbi techno-thrash alap darkos hangulatokkal, utóbbi már nem thrash, viszont valami hihetetlen nagy zene. Reason c. lemezüket ismerem még, ami a Manic... előtti, sajnos a borzalmas hangzás tönkrevágja a dalokat, pedig azok közt akad jó szép számmal.


Előzmény: Razoxane (11.)
Razoxane e-mail | 2003-09-30 09:12:29 | 21.
Szia!

Tudom ajánlani még a Denata nevű csapatot, de jó még a Hypnosia és a Suicidal Winds is. Ha egy kicsit modernebb Thrash-t akarsz hallani, akkor fülelj bele a The Defaced-be, olyan a zenéjük, mintha a Machine Head-et kevernéd mondjuk a The Hounted-del. Nagyon jó még az Occult, bár az ének kissé Death Metal-os, de a zene szín Thrash.


Előzmény: cucka (20.)
cucka e-mail | 2003-09-29 19:13:56 | 20.
a neten már fent van az új destruction, tényleg elég király, nagyot alkottak a srácok.
meghallgattam az általad említett zenéket. háát, a vexed nem igazán tetszett, a dobosuk mintha pontatlanul ütne, és unalmasak a nóták.
A toxic holocaust talán a vexedre hasonlít, egyszerűen unalmasak a számok, nincs bennük semmi változatosság vagy érdekesség.
a hatework viszont tényleg jó, gyilkosak a tempóváltások és sokkal érettebb az egész produkció. szerintem van előttük jövő.


valaki ismeri az extol nevű együttest? most hallottam először a zenéjüket és nagyon jó. nem tiszta thrash zene, sok műfaj hatását érzem, de az egész nagyon egységes és különleges. persze vannak benne jó kis túrások is, nemhiába írom ezt a thrash topikba.


Előzmény: Razoxane (19.)
Razoxane e-mail | 2003-09-27 20:21:53 | 19.
Hail!

Ma szedtem le a netről néhány Thrash zenét:
Destruction: Metal discharge: Nagyon űbermacht lesz az új lemez, ez a nóta fenomenális! SCHMIER mester nagyon gyilkosan nyúzza a hangszálait. A dobos srác is király, és persze Mike is nagyon ott van a gitároknál.
Vexed: Igéretes olasz Thrash banda, hallgassátok őket! Megérdemlik.
Hatework: Ők is olaszok, és szintén profin nyomatják a Thrash-t, gyilkos riffek, az énekes egy állat.
Toxic Holocaust: Azt hiszem, hogy ők is olaszok. Nem rossz, amit csinálnak, de az előző kettő jobban tetszik. De még belemélyülök ebbe is néhányszor, és biztosan tetszeni fog.

Oldal címe: www.witches-brew.org

carcass e-mail | 2003-09-25 05:18:58 | 18.
A Flotsam első albuma 1986-ban jelent meg, és egy bizonyos Jason Newsted volt a banda vezetője, fő dalszerzője.Nagyon igényes thrash zenét rejtett az album, de sajnos mivel a főnök átnyergelt a Metallica-ba, a többiek igazi vezető nélkül maradtak.A következő album nagyon hasonlított a Justice For All-ra, főleg a hangzás tekintetében, de azért még az is elég jól sikerült.Tehát az első két albumot szerezzétek meg a Flotsam-től, ha van rá lehetőségetek.A további albumaik már sajnos csak a másodosztályba rangsorolják őket...
Flotsam & Jetsam-Doomsday For The Deceiver-1986
Flotsam & Jetsam-No Place For Disgrace-1988
A nevük egyébként vizen hánykodó fa hulladékot jelent.

Üdv Mindenkinek:Carcass


Előzmény: haska (17.)
haska e-mail | 2003-09-24 19:57:51 | 17.
állítólag a doomsday for the deceiver, de még nem volt szerencsém hallani.

itt van azért még a kissé nyitottabbaknak a lamb of god meg a hatebreed is.


Előzmény: Razoxane (16.)
Razoxane e-mail | 2003-09-24 19:47:11 | 16.
Köszi az infót!

Az érdekelne, hogy a Flotsam@Jetsam-nek melyik a legjobb lemeze?


Előzmény: stevie (15.)
stevie e-mail | 2003-09-24 17:21:52 | 15.
Voivod: Killing Technology

egy csúcs album, mindenképp szerezd meg. Én anno a KaZaA-val szedtem le.

Más thrash érdekességek:
Assassin, Kreator, Flotsam&Jetsam, D.R.I. (bár ez utóbbi punk és hard-core elemekkel tűzdelt), Megadeth (1985 - 1990 igazából inkább speed, de kurva jó!), Testament, Nuclear Assault (thrash-speed-kis hc is van benne, de állat), punkos-hardcore-os dolgokra is nyitottaknak ajánlható az S.O.D. (Stormtroopers Of Death) is.
Jó művelődést!


Előzmény: Razoxane (11.)
Razoxane e-mail | 2003-09-24 12:19:55 | 14.
Nem tudjátok, hogy a netről honnan tudok leszedni kultikus Thrash Metal anyagokat?
Ilyen zenékre gondoltam:
Butchers, Mirror, Diktátor, Atomic, Trepán, Detonator, Barbed Wire, stb.

Murphy e-mail | 2003-09-24 06:20:47 | 13.
Favorit:
Sepultura (persze csak a régi, nem a Derrick Green-es)
Slayer
Kreator
Desturction
Darkane
Raunchy
Otep

Murphy e-mail | 2003-09-24 06:19:12 | 12.
Magyar thrashmetálok pedig igenis vannak, nagyon elenyésző számban:
Akela
Moby Dick
Remorse
Villon
stb.

Razoxane e-mail | 2003-09-23 12:52:45 | 11.
Anacrusis, Coroner, Voivod érdekelne, nem tudod, hogy honnan lehetne leszedni tőlük anyagot a netről? A Mekong Delta nagyon jó, az biztos.
Milyen zenéket hallgatsz még?


Előzmény: lélek (10.)
lélek e-mail | 2003-09-23 12:48:20 | 10.
Coroner, Voivod (80-as években, persze), Mekong Delta, Anacrusis játszhat? nem éppen egyenes vonalú zenék, de thrash mind.
naillight e-mail | 2003-09-22 18:15:43 | 9.
akelaek mennek new wave ezni
lol
fönök is megörült igy a végére?

szpa e-mail | 2003-09-22 18:07:31 | 8.
télleg hatott rájuk a Sepu - nem is kicsit :o), de hallgasd meg a 2. + 3. albumukat.

ISTEN.

az 1. nagyon kezdetleges.


Előzmény: Razoxane (7.)
Razoxane e-mail | 2003-09-20 08:26:48 | 7.
Lehet, hogy Szerinted az Ektomorf jó zenét játszik, szerintem viszont inkább tűnik egy Sepultura koppintásnak. Az 1. lemezüket hallottam, azon legalábbis ez érződik.

Előzmény: szpa (5.)
haska e-mail | 2003-09-19 20:20:47 | 6.
szlélyör a pofátokba!!!!!!!!!!
szpa e-mail | 2003-09-19 18:40:14 | 5.
mé emelted ki az Ektomorfot?
legjobb magyar metál banda.


Előzmény: Razoxane (1.)
Thomas e-mail | 2003-09-17 19:13:26 | 4.
Destruction.
Exodus.
Death Angel.
Ez kell az arcotokba.

Nikkelbolha e-mail | 2003-09-17 18:39:45 | 3.
pf

Előzmény: Marque (2.)
Marque e-mail | 2003-09-17 18:35:09 | 2.
Sepultura "közepes" korszaka (BtR, Arise, esetleg Schizophrenia) és Slayer elég jó lesz, pofikám?
Razoxane e-mail | 2003-09-17 14:51:55 | 1.
Létrehoztam ezt a topicot, olyanok írjanak, akik THRASH METAL rajongók. Tisztázni szeretném azt, hogy mi nem THRASH METAL: Ektomorf, numetal szarok, reload korszakos Metallica, soulfly, és hasonlók.
Olyanok is nyugodtan írjanak, akik szeretnék megismerni a stílust, persze nem divatból. Bármiben szívesen segítek.
Egy kérdés: Miért nincsenek Magyarországon THRASH METAL zenekarok?


1  2  3  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.