Click to Visit
Rock - Melyik együttes használ dobgépet?
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  

cucka e-mail | 2003-10-10 22:43:11 | 6.
a ff-nál a régebi demanufacture-os időkre gondolok. ott ugyanis elég jól szól a dob, de nagyon pontos. biztos megvariálták egy picit a stúdióban.
menéztem a hultsfred-i slayer koncertvidón, és ott bizony lombardo tökéletesen játssza a war ensemblet, sőt még az angel of death végén is halálpontos a kétlábgép.


Előzmény: AMDFan (5.)
AMDFan e-mail | 2003-10-10 22:23:24 | 5.
Fear Factory köztudottan dobgépet használt.
Azt Lombardo sem játsza el meg Potnoy sem meg szerintem ember nem nagyon...
Bár annyit nem hallgattam.
Tudom, hogy 1 lábdob esetén is lehet duplázót használni csakhogy néztem egy cob koncertfelvételt és furi volt, hogy Jaska bal lába nem nagyon mozgott (bár lehet azért volt mert csak rávágták a számot a felvételre).


Előzmény: cucka (3.)
naillight e-mail | 2003-10-10 20:23:04 | 4.
nine inch nails :)))

Előzmény: AMDFan (1.)
cucka e-mail | 2003-10-10 19:43:41 | 3.
a cob meg az arch enemy dobgéppel? szerintem csak a nótaírásnál használják, aztán feljátsszák élőben is.
egyébként nagyon utálom a dobgéppel felvett számokat. egyszerűen szarul szól bennük a dob, nincs benne semmi természetes. persze vannak más trükkök is, a slayer war ensemble c. nótájában lombardo félsebességen játszotta fel a kétlábgépeket, aztán stúdióban felgyorsították. érdekes módon a koncerten mégis el bírta játszani kütyük nélkül.
jah és egy nagydobbal is lehet kétlábgépe témákat játszani. ezt egy duplázó nevű szerkezettel oldják meg, mind a két pedál ugyanazt a dobot üti. ez azért van, mert két nagydobot nehéz egyformán behangolni. igazából a 2 nagydob csak jól néz ki, de duplázóval egy is bőven elég. pl. a régi edda koncerteken volt két nagydob, de csak egyet használtak duplázóval, a másik csak dísznek volt ott.
szerintetek a régi fear factory kétlábgépes témáit ki játszotta fel? mert gépiesen szóltak, de azért nem annyira, hogy tisztán dobgépre gyanakodjak. ugyanakkor rettentő pontosak, így ember nem tud játszani.


Előzmény: AMDFan (1.)
dead soul e-mail | 2003-10-10 17:08:45 | 2.
Pekatral Attack!!!!!!
AMDFan e-mail | 2003-10-10 03:54:10 | 1.
Sziasztok!
Nemtudom, hogy engem érdekel e egyedül a téma, de elég sok együttesnél megemlítik, hogy bizony koncerten dobgépet használnak.
Köztük két kedvencemről is megjelent cikk mostanában és azt írták, hogy használnak dobgépet (Children of Bodom és Arch Enemy)
Szóval nem tudom. Mondjuk néha a CoB esetében én is furcsállom, hogy 1 lábdobbal, hogyan tudja ezt eljátszani. Szerintetek?


1  2  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.