Click to Visit
Rock - Művészeti topic
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  

dead soul e-mail | 2003-11-08 12:09:01 | 35.
még egy kolléga:) milyen szakos vagyol?

Előzmény: aght (17.)
dead soul e-mail | 2003-11-08 12:07:45 | 34.
majd utánanézek. hehe, egyszer még elsöben növéremnek feladták házi feladatnak, hogfy másolja le (raszterráccsal) munch egyik képét, persze, hogy megcsináltam neki.
naná, hogy ötöst adott rá a tanár.
(naná, hoyg tegnap megnéztem az Esöembert:)


Előzmény: Burzum (31.)
dead soul e-mail | 2003-11-08 12:05:25 | 33.
vaze.
szlovákiai vagy? vehetsz nekem egy kartonnal, majd elküldöm a pézt:)


Előzmény: fearzone1 (30.)
dead soul e-mail | 2003-11-08 12:04:55 | 32.
na milyen lett a vizsga, haska néni?
amikor én szóbeliztem, a vizsgáztató megkérdezte utána, hogy miért nem a felsöfokút próbáltam meg (ezt most nem dicsekvésböl írom, hanem mégis), viszont írásbelinél gondolkoznom is kellett.
a mailt nem küldtem még el mégegyszer, azért nem kaptad meg újfent:) de végülis csak a kedvenc magritte-képeimet küldtem el, azokat meg neten is meg tudod nézni, csak mivel nincsenek meg a címeik, így nem tudom leírni. na mindegy.
de akkor inkább elküldöm majd a brutkó SYG borítókat. bár lehet, hogy azokat is láttad.


Előzmény: haska (28.)
Burzum e-mail | 2003-11-08 09:07:13 | 31.
ami szerintem nagyon jó: Munch -Halál a szobában,
mindenki a Sikoly-t ismeri, de ez sokkal mélyebb szerintem..

Ruisdael: A zsidó temető, ezek azok a képek amit meg kell néznetek mindenképpen!! van belőlük kettő is...ugyanazzel a cimmel de a többi Ruisdael kép is nagyonszép.

akkor Everdingen, Constable,Turner...

és a német romantikus Friedrich...

nomeg persze Kittelsen, Böcklin...

fearzone1 e-mail | 2003-11-08 02:25:52 | 30.
Bakker Szlovákiában kb 150 Ft a Fixáló.

Előzmény: dead soul (13.)
fearzone1 e-mail | 2003-11-08 02:15:07 | 29.
Na most már tényleg fekszel, alszol, mert rádküldök vmi irgum-burgumot!:)
Holnap + felkelsz és faszásul vizsgázol!!
Bakker holnap nem leszek netközelben:((
Este + csak ügyesen!:)


Előzmény: haska (28.)
haska e-mail | 2003-11-08 02:10:25 | 28.
uhh köszi, elkel:))
ok, majd leírom
én meg holnap leszek kaszketgardenen tesztimonin meg nemtommin még
de jó lesz, pótlom a tegnapot az 100:)


Előzmény: fearzone1 (26.)
fearzone1 e-mail | 2003-11-08 02:03:18 | 27.
UI: Most Haska elvtárs fekszik, alszik, és holnap bravúrosan teljesít:)
Azonnal!


Előzmény: haska (23.)
fearzone1 e-mail | 2003-11-08 02:00:22 | 26.
Haverom is holnap megy. Bakker 1 kixxxxott nagy kalappal neked!!! Eredményt kérjük közölni!
Én + voltam Subscribe-on be-be.:)


Előzmény: haska (23.)
haska e-mail | 2003-11-08 01:54:32 | 25.
rájöttem hogy ismertem a faszi néhány képét már régebben csak nem tudtam, hogy ő csinálta.
ugyanígy rené magritte-tel. -ez most neked írtam dead soul-

haska e-mail | 2003-11-08 01:51:51 | 24.
nézd meg az escher.hu-t www nélkül.

Előzmény: haska (21.)
haska e-mail | 2003-11-08 01:49:54 | 23.
ma nem voltam sehol. 4kor lefeküdtem aludni aztán egykor keltem fel.
holnap 11kor nyelvvizsga bme-n (szóbeli) aztán drága ősök nem engedtek el ma este sehova. pedig hívtak jókis házibulályba.
végülis vmennyire igazuk volt, mert betompulva szar lehet még akár megpróbálni is:)


Előzmény: fearzone1 (22.)
fearzone1 e-mail | 2003-11-08 01:17:07 | 22.
www. escher. com. Ne viccelj, mert elvonulok további alkoholizálásra:)
Te már otthon péntek este?


Előzmény: haska (21.)
haska e-mail | 2003-11-08 01:02:33 | 21.
escher.hu
ott van dögivel most találtam, kurvajó a faszi, biztos hidegburkoló volt onnan az ötlet:))


Előzmény: fearzone1 (18.)
fearzone1 e-mail | 2003-11-08 01:01:29 | 20.
Bakker az Eye az valóban nagyon brutál, amikor 1. megmutattam haveromnak az az őrült még aznap felvarratta magára.
A Látás és ábrázolás c. könyv borítón is Escher munka van, csak akkor még nem tudtam ki az. (alapkönyv)


Előzmény: aght (17.)
haska e-mail | 2003-11-08 01:00:36 | 19.
navazze így már nyimja ki a találatokat! csúnyán félrevezettetek!!!! :))
meginnemannyira xx.sz. inkább a század eleje, de azér megm merem kérdezni: chagallt szereted?
ha megint elküldtem az emilt akkor megint nem jött meg. a teknika ördöge a mályler démon keze van benne biztos


Előzmény: dead soul (14.)
fearzone1 e-mail | 2003-11-08 00:56:36 | 18.
Ja, ja írjad bele a "C" betűt is, mert azt kifelejtettem. Soha nem voltam tökéletes:) (nem is akarok az lenni)

Amit te ajánlottál arról a Hope, Fear stb képek tetszenek "enyhén" beteg lelkivilágomnak:)

Giger bácsitól + lesse + mindenki az art & design részleg Haunted Haus részét.


Előzmény: haska (9.)
aght e-mail | 2003-11-07 18:17:16 | 17.
Asszem én is fogok emlékezni a Tömörkényes felvételimre. :))) Föl is vettek. És nagyon örülök neki. Nagyon jó school, a szakmai napok azok szuperjók, meg a rajz is, a többi 3at meg el tudom viselni. Egyébként most elsős vagyok. Escherről meg annyit, hogy nekem a Sky and water1,2 az Eye, és a Curl-up tetszik nagyon. Meg úgy az összes többi is. Ja, és furcsa hogy pont róla beszéltetek, mert én már kb 8 éves korom óta ismerem. :)
dead soul e-mail | 2003-11-07 17:21:32 | 16.
szereted Kunderát?:)

Előzmény: Grizon (15.)
Grizon e-mail | 2003-11-07 16:21:13 | 15.
Művészet?Nagyon jó dolog.Olyan emberek csinálják, akik teljesen máshogy látják a világot mint az átlagember és ezt a másságukat ki is fejezik.Ki filmet csinál, ki verset ír(nem magamra gondolok, én nem vagyok művész, max műértő) vagy prózát, van aki fest vagy grafikákat csinál, esetleg szobrokat...Mi meg élvezzük ezeket, nagyon is...
Na ennek most így igazából semmi értelme nem volt, nem tudok bekapcsolódni a topicban kialakult eszmecserébe, mert én sajna nem vagyok művész(bár márai azt mnondta, hogy az igazi művészek nem mondják magukról, hogy ők művészek, tehát lehet hogy az vagyok q;-))))) ) és a festészet iszonyatosan távol áll tőlem, kézügyességem nuku...De attól még szeretem!Kiss Tibor képeit nagyon-nagyon.Aztán a szürrealizmus majdnem minden alkotóját(legyen az bármely művészeti ág, irodalomban mondjuk Mrozek vagy Kundera, bár igazából egyikre sem lehet ráhúzni ezt a jelzőt, a festészetbe Dali, filmművészetben pedig el sem tudnám sorolni...).SZóval köszönöm a művészeknek, hogy adtak valamit a világnak, az embereknek...Biztos jó érzés lehet úgy élni, hogy tudod magadról, hogy te már nyomott hagytál ezen a sárgolyón...

dead soul e-mail | 2003-11-07 15:22:16 | 14.
okés.
hoppá, most látom, eschert tényleg cével írják:)


Előzmény: haska (12.)
dead soul e-mail | 2003-11-07 15:19:19 | 13.
fú hát egy elökészítöre nem ártott volna jelentkezned nyolcadikban:) igaz, hogy drága, de megéri, mert így látod, hogy mit várnak el, milyen lesz a következö négy-öt év stb. de nézd a jó oldalát, így legalább nem kell csütörtökönként majd' ötig bent lenned az alkotóban, és nem kell a kedvenc rajztanárom penetráns barnaszofi-illatát szagolnod, miközben a rajzodat ócsárolja:)
hát sztem a famentes lap tökéletesen megfelel temperához meg akrilhoz, ha akvarellt akarsz ahhoz akvarellpapírt éri meg venned, ami kissé drágább, viszont a festék is az:) ceruzához, szénhez, pittkrétához én szintén famentes papírt használok, aztán ha ingerenciát érzek rá, lefújom hajlakkal (fixatív helyett). ha festesz, nem árt elötte körberagasztani barna celluxszal a rajztáblára, hogy ne hullámosódon fel. ezek ilyen alap dolgok, amikre végülis magadtól is rájöhetsz.


Előzmény: Lenina (11.)
haska e-mail | 2003-11-07 15:03:03 | 12.
légyszi küldd el még 1x a levelet, mert nem kaptam meg! köszi!

Előzmény: dead soul (10.)
Lenina e-mail | 2003-11-07 14:57:06 | 11.
"lehet, hoyg te leszel a következö henri rousseau?:)"
Na, az sűrűn ki van zárva :))))
Annál több mosogatni-mosni-főzni-takarítanivalóm van nekem otthon :)))

Nekem tetszik a vödrös játék :)

Én még ma is emlékszem a Tömörkényes felvételire. Beültünk szépen, kaptunk A/3-as lapokat (életemben először akkor rajzoltam A/3-as lapra, azelőtt az ált. iskolai szokásos A/4-est használtam ... de mára már kinőttem az A/3-ast is :))) és kipakoltak egy hokedlit :)))) és rajzoltuk. Utána leült egy csajszi a hokedlire, és azt egy másik lapra rajzoltuk. Először mozdulni sem mertem a helyemről, belebújtam az A/3-as papírba :))) később észrevettem, hogy az emberkék időnként felállnak, kinyújtóztatják elgémberedett tagjaikat, és körbenézik a többiek rajzait, majd visszaülnek, és folytatják a munkát. Ettől helyből megijedtem, mert azelőtt soha senki nem nézte, mit rajzolok, csak már, ha elkészült. Olyan fura érzés volt. És egyszer csak odajött egy lány, a rajzomra bökött és azt mondta: "túl nagy a fej", és odaült mellém, hogy megmutassa, hogyan figyelhetem meg az arányokat ... soha senki nem mutatta azelőtt. Én annyira hálás voltam/vagyok annak a lánynak, hogy el sem tudom mondani. Utána még néhányszor odajött, és próbált segíteni. Közben oldódtak a görcsök bennem, én is felálltam, és megnéztem a többiek rajzát - egyből éreztem, hogy nem vesznek fel. Mindenki annyira tehetséges volt! De nagyon szívesen emlékszem vissza erre a napra még most is! Utána sokkal kevesebb görccsel, és több beleéléssel tudtam rajzolni. Egyből nekiálltam Boris Vallejo képekről grafit-másolatot készíteni (annak idején még az IPM-ekben sok Boris Vallejo képet lehetett találni), mert úgy vettem észre, hogy Boristól lehet tanulni az emberi test arányait illetően ...
De ami fejlődés ebben az időszakban (és még utána is, hogy kézhez kaptam a "sajnálattal értesítjük, hogy nem nyert felvételt iskolánkba" c. papirost) bekövetkezett a rajzaimmal kapcsolatban, azt mind annak a lánynak a számlájára írom, aki nekem akkor, ott a felvételin segített.

Ha majd lesz egy kis pénzem, akkor benézek a művészellátóba (vagy kérek egy kis csomagot karácsonyra :)) de mire rajzoljak? Papírlapra? Az jó? Abszolút analfabéta vagyok az ilyesmihez, mondom ...


Előzmény: dead soul (8.)
dead soul e-mail | 2003-11-07 14:49:16 | 10.
ha beírod mellé hogy 'art' vagy vmi iylesmit, akkor kijön. fö a találékonyság:)

Előzmény: haska (9.)
haska e-mail | 2003-11-07 14:46:13 | 9.
azért nem nyilatkoztam, mert az oldal nem műxik amit írtál, és így keresnem kellett, csak semmi jóra nem akadtam. esher városi rögbicsapat meg szálloda volt dögivel:))

Előzmény: fearzone1 (3.)
dead soul e-mail | 2003-11-07 14:41:09 | 8.
na ok kissé túloztam, egyrészt nem sok tehetség van bennem, amit el lehetne rontani, másrészt azért nem olyan durva. de tény, hogy szeretett iskolám müvészeti ága nem arról híres, hogy a képzelöeröt igénylö feladatokat erösítené. max. a grafika óra a kivétel, de azért ott is elég kötött, hoyg mit csinálunk (mondjuk a mostani feladat tetszik, lóemblémát tervezünk), viszont rajz órán a tanár általában bebasz egy vödröt meg egy fazekat megy egy hokedlit beállításnak, aztán csináljunk róla szerkezeti rajzot négy órán keresztül, következö négy órában meg fessük le. ezzel persze nincs gond, mert tényleg megtanulunk rajzolni, csak hát szrencsétlen gyerek néha már annyira unja az egészet és úgy úgy megundorodik a rajztól, hogy otthon már nincs kedve megalkozni a saját kis elképzeléseit. magyarán a feladatok annyira fantáziátlanok, hogy sikerül kiölniük belölünk a lelkesedést.
de azért örülök + büszke vagyok estébé:)
lehet kapni a müvészellátóban olcsóbb, de jó minöségü festékeket, sztem vegyél egy párat, és kísérletezz vele saját magad. lehet, hoyg te leszel a következö henri rousseau?:)


Előzmény: Lenina (7.)
Lenina e-mail | 2003-11-07 14:20:57 | 7.
Úgy érzed, hogy a suli elrontott?
Én pedig nagyon sajnálom, hogy nekem anno nem jött össze a Tömörkény. Leginkább azért sajnálom, mert leragadtam a fekete-fehérnél (grafitrúd és radír ...), közöm sincs a színekhez, képtelen vagyok a színekkel bánni ... színtelen vagyok :(
És semmilyen technikához sincs közöm. Fogalmam sincs, milyen az akvarell, a pasztell, az olaj ... egyszerűen hülye vagyok ahhoz, amit a legjobban szeretek csinálni :(
Én annyira-annyira szerettem volna, hogy "elrontsanak" a Tömörkényben!


Előzmény: dead soul (6.)
dead soul e-mail | 2003-11-07 14:10:57 | 6.
igen, ö az. nekem személy szerint nagyon tetszenek a pszichedelikus kis figurái. henri rousseau pedig festeni jól tudott, de rajzolni (szerkezetileg) alig, de azért szépek a képei. sikerült megöriznie a tehetségét azzal, hogy nem tanult sehol, ahol elrontották volna (hát ja a tapasztalat beszél belölem:/)
Bosch is jó, de én inkább a 19-20. századi festészetet csippantom.


Előzmény: haska (2.)
dead soul e-mail | 2003-11-07 14:04:02 | 5.
igen, a three spheres tényleg qva jó, és középsö gömbön ott a fickó szigorú arccal:) a three worlds is nagyon szép, fura, hogy három ilyen egyszerü dolgot (hal+levelek+fák) milyen érdekes összefüggésben ábrázolt. profi.
de mmost az aktuális kedvencem töle az Up Down. na abba szédültem bele.


Előzmény: fearzone1 (4.)
fearzone1 e-mail | 2003-11-07 01:28:02 | 4.
Megnéztem az oldalt amit még a másik topicban írtál, és vannak benne nagyon állat képek. kösz

Escher-től + kihagytam a Three Spheres II c. kedvencet.


Előzmény: haska (2.)
fearzone1 e-mail | 2003-11-07 00:48:22 | 3.
Na végre ez tetszik neked(tek) is (bár a Haska még nem nyilatkozott)
Az olyan képek mint pl. a Circle Limit IV, amelyen angyalok és ördögök vannak "összefonódva", vagy a Reptiles... á az ember csak nézi, és azon agyal, hogy honnan vette ezeket az 5leteket. Amikor már nem vagy tisztában a dimenziók határával, és a térrel...


Előzmény: dead soul (1.)
haska e-mail | 2003-11-06 22:22:00 | 2.
a sikolyos munch? a norvég faszi ugye?
mail sajna nem jött meg:(


Előzmény: dead soul (1.)
dead soul e-mail | 2003-11-06 21:24:51 | 1.
nos, kedveskéim, magamra vállaltam a feladatot és létrehoztam a müvészeti cuccokkal kapcsolatos témát, hogy azon kevesek, akiket ez is érdekel, írhassanak ide.
haska: küldtem mailt, és festöket talán már csak olyanokat tudom mondani (a kedvenceim közül) akiket te is biztos ismersz, mint pl munch vagy henri rousseau (a naiv festö).
fearzone: minél több eshert nézek, annál inkább azt kell mondanom, hogy zseni. bele lehet szédülni a képeibe:)


1  2  3  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.