Click to Visit
Rock - RAP&rock
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  

Nightqueen e-mail | 2004-10-08 07:32:42 | 16.
Zenei téren sosem kötök bele senkibe, pedig engem sokszor piszkálnak a zenei ízlésem miatt. Nem tudom, szerintem ez gusztustalan, ha valakit amiatt bántunk, mert nem azt szereti, amit én.
De a véleményem nekem sem túl pozitív a rapről. Imádom a metalt, de amikor rappel van keverve, azt ki nem állhatom. Szerintem maradjon meg a rock/metal az eredeti témánál, életérzésnél, és ne keveredjen bele a rap-életfelfogás.
De ez csak a magánvéleményem...
Nekem nem tetszik, de mindenki azt hallgat, amit szeret. Nekem sem esik jól, mikor meg akarják magyarázni, hogy a metal szar, járjak inkább discoba...

Bleed e-mail | 2004-08-31 08:01:17 | 15.
A punk-raphez mit szóltok? Ha igényes és van mondanivalója szerintetek van jövője?
Mert a haverom ilyen bandát akar csinálni, szövegek és számok íródnak, de még nem teljes a banda.

AMDFan e-mail | 2003-11-15 01:02:23 | 14.
ne értsük félre egymást.
én nem védem a rappet, csak próbálok objektív maradni.


Előzmény: cucka (9.)
cucka e-mail | 2003-11-12 11:24:47 | 13.
oké, mondom, nem vagyok kompetens a témában. azt azért továbbra is állítom, hogy zeneileg a rap jóval igénytelenebb, mint a legtöbb rockzene. van egy dobgép benne, meg talán valami szintipittyegés, oszt kész. persze ha tud valaki ellenpéldát, azt írja ide bátran.

Előzmény: énke2000 (12.)
énke2000 e-mail | 2003-11-12 08:52:06 | 12.
Abszolút igazat adok Sittesnek,mert én is konyítok valamicskét a raphez.én mondjuk nem mondom magamat se rappernek,se rockernek,mindkettőt nagyon szivesen meghallgatom,de én is az ilyenektől pont írtózok,mint a limp bizkit,és a többiek.de még a linkin park is..nade amiről akartam írni,hogy amiket te hallasz rap,mint például dopeman,ganxsta és a többi ilyen,azoknak tényleg nincs mondanivalójuk.aki igazából rapper,az nem ezek miatt lett az.persze ha egy divatrappert megkérdezel,akkor az biztos majkát + dopeman-t kiálltja egyből..de az underground rap az teljesen más.jó,persze,ott is akad 1-2 szemét,de annak tényleg van mondanivalója.szóval szerintem azon vitatkozni,hogy a rapnek vagy a rocknak van-e több mondanivalója,nagy hülyeség..
ennyi


Előzmény: cucka (11.)
cucka e-mail | 2003-11-11 16:13:58 | 11.
biztos vannak olyan rapperek, akiknek van mondanivalójuk. sajnos amikkel eddig találkoztam, azoknak nem nagyon volt.
végülis elképzelhető, hogy vannak igényes szövegek is, te azért biztos jobban ismered a stílust.


Előzmény: Sittes (10.)
Sittes e-mail | 2003-11-11 15:44:29 | 10.
" a rapperek okoskodhatnak a való világról meg a gettóvagányságról, de művészeti érték szempontjából sehol sincsenek. "
jah mert csak a radioban meg a zenetevekbel hallod a szar mainstream rappet,ami nagyabol egy nagy kalap szart sem er......

cucka e-mail | 2003-11-10 21:19:03 | 9.
a rap szövegek soha nem lesznek olyan kifinomultak és művésziek, mint egyes rock/metal együttesek szövegei. ez van. a rapperek okoskodhatnak a való világról meg a gettóvagányságról, de művészeti érték szempontjából sehol sincsenek.
a dt jó példa, de ott van az opeth, vagy a dream theater, arcturus, esetleg system of a down.

ja és sztem a rappelés nem olyan nagy ügy. persze, tehetség kell hozzá, meg minden. de az sokkal nagyobb dolog, ha 4-5 ember megtanul játszani 1-1 hangszeren és jó/sokrétű/művészi zenét és szövegeket írnak, ill. színpadra kiállva teljes összhangban és átéléssel elő tudják azt adni. ezt figyelembe véve a rap szart se ér, eléneklik a szövegeiket miközben megy a primitív zene a cd lejátszóból. semmi művészi/zenei értéket nem találok a rap zenében emiatt, sajnálom, ha ezzel belegázoltam 1-2 rap rajongó lelkivilágába.


Előzmény: AMDFan (6.)
haska e-mail | 2003-11-10 17:52:13 | 8.
thomas, de ők trúbbak voltak mint a limbi és így már nem ér!

Előzmény: Thomas (7.)
Thomas e-mail | 2003-11-10 14:44:55 | 7.
Ha rap-metalról, vagy "rap-rock"-ról van szó, miért áll rá mindenki agya a limp bizkitre meg társaira?
Stuck Mojo. Ők (voltak) a legjobbak ebben a műfajban.

AMDFan e-mail | 2003-11-10 05:15:59 | 6.
Minden szó így igaz.
Egyébként haverom aki nagy rapper adott nekem egyszer pár underground rap számot (magyar) és azoknak a szövegei jók, mondanivalójuk van, bár érződik rajta, hogy kiforratlan szerintem. Cserébe én adtam neki Dark Tranquillity-t de nem nagyon tudott mit mondani a szövegről :)
Egyébként meg toleránsnak kell lenni a zenében. (is)


Előzmény: cucka (5.)
cucka e-mail | 2003-11-09 14:32:01 | 5.
nem vagyok nagyon otthon ebben a stílusban, de amit a tévében látni az mind gusztustalan popzene, nulla mondanivalóval. vannak jobb rap zenék is, legalábbis a lakótársam szerint, aki nagy rap rajongó.
a rap és a rock keverése meg baromság (lásd limbizkit meg a társai).

dead soul e-mail | 2003-11-09 12:35:10 | 4.
helló máj ném iz dáktö grinfámb:)
én rapülökön nöttem föl, mert tesóm qva sokat hallgatta még anno.


Előzmény: Grizon (2.)
Razorbladekiss e-mail | 2003-11-08 19:00:03 | 3.
naigen ezekmég hallgathatók,bár én nagyonnem szeretem a rapet de pl. amiket a "mai világ" szeret-eminem,50cent,had ne soroljam,ezek gusztustalanok.
pfuu


Előzmény: Grizon (2.)
Grizon e-mail | 2003-11-08 17:00:35 | 2.
SEnki senkivel ne háborúzzon és akkor fasza lesz a világunk...
Amúgy vannak a rap muzsikába is nagyon jók, bár azért nem vagyok oda érte(de azért Cypress Hill-t szeressük), de Crossover jöhet bármilyen mennyiségben...


Előzmény: énke2000 (1.)
énke2000 e-mail | 2003-11-08 08:20:45 | 1.
Helló mindenkinek.én új tag vagyok itt a rock fórumon,és szeretnélek kicsit yobban megismerni titeket.A másik dolog ami hozzám még nagyon közel áll(és most lehet,hogy legszivesebben megköveznétek)a rap.Biztos ti is hallottatok már a rap&punk a fasizmus ellen-ről,szóvalhogy szerintem a kettő bizonyos mértékig kézenfogva jár.ti nem így gondoljátok?nem azt mondom,hogy kezdjen el mindenki Sub Bass-t meg 2Pac-et hallgatni,de mindkét műfaj,igaz más megközelítésből,de nagyjából 1 dologért harcol.ezért nem nézem én jó szemmel,amikor a rapperek és a rockerek "háborúkat vívnak"egymással szemben,hogy legszívesebben leköpnék a másikat,mert ez most mire jóó???nektek mi a véleménetek?

1  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.