Click to Visit
Rock - Bármilyen véelemény a BEATLESRŐL!!!írjatok
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  

agixa e-mail | 2004-02-15 13:11:09 | 50.
Kisebbségi komplexusod van,vagy mi!?Ezzel a pontba szedésekkel úgy pattogsz nekem,mint egy nem normális!Olvasd el jobban,hogy mit írtam,aztán hőbölögjél!Azt írtam,hogy nem értek egyet ezzel,DE nagyon örülök,hogy ezt írtad,mert legalább tudunk vmi jó témáról vitatkozni,megaztán nem is baj,mert ez a fórum lényege,hogy bármit írhatsz!!!!nem de??ez tény.Le van írva feketén-fehéren!Akkor meg mi a bajod?Én csak vitába szálltam veled,nem pedig a személyedet sértettem.Persze te ezt szűrted le az egészből.Hát akkor tudom sajnálni!
De lécci inkább hagyjuk ezt,mert nem akarok a fórumomból ez lezűllött,műveletlen,ordibálós topicot csinálni!!Tök örültem,hogy eddig milyen értelmes,kúlturállt,kifejtett vélemények érkeztek,tehát ha lehet,ezt ne rontsuk el!köszi.
Továbbra is várlak ide,de máskor ha ellent mondok neked,ne huzd fel az orrodat!Jó??nagyon örülnék neki..
ági


Előzmény: acdc (47.)
traveller e-mail | 2004-02-13 12:07:08 | 49.
A feloszlással kapcsolatban az a véleményem,hogy törvényszerű volt.A tagok kinőtték a zenekart,a zenei ízlésük(különösen Johné és Paulé),eltávolodott egymástól.Én csak azt sajnálom,hogy George és Ringo-mint szerzők-nem igazán bontakoztak ki a Beatlesben.Talán van,aki nem tudja,de ők a feloszlás után sokat dolgoztak együtt,közreműködtek egymás lemezein,sőt dalokat is írtak közösen(pl.Photograph)Kár,hogy ez a Beatlesben nem történt meg,ill.hogy közös szerzői munka csak John és Paul között folyt.Kíváncsi lennék,mi sült volna ki abból,ha Ringo és John,vagy Paul és George írt volna közösen dalt.Ezt leszámítva az a véleményem,hogy mindent kiadtak magukból,az Abbey Road tökéletes lezárása volt a történetnek.Az,hogy szólóban nem érték el azt a színvonalat,amit együtt nyújtottak,az tény.Ami Yokót illeti,számomra nem különösen érdekes,mint ember.Az tény,hogy Lennonnak már nagyon elege volt a Beatlesből és nem tudom, mihez kezdett volna magával a feloszlás után egyedül.Ilyen szempontból Yoko "kapóra jött",más kérdés,mi lett ennek az eredménye.Én egyébként Lennont tartom a zenekar legérdekesebb tagjának,ugyanakkor ellenszenves számomra az,hogy olyan mértékben függött Yokótol.Egyszerűen nem tartom egészséges dolgonak-szerelem ide,vagy oda-hogy valaki nem képes meglenni a párja nélkül.
A fórum helye:www.index.hu.Ha a fórumon belül ráklikkelsz a Kultúra rovatra,egészen biztos,hogy megtalálod a topikot.

dead soul e-mail | 2004-02-11 21:20:41 | 48.
:)))))))))))

Előzmény: acdc (47.)
acdc e-mail | 2004-02-11 20:44:35 | 47.
1: én nem beszóltam, hanem, a topic neve szerint, "bármilyen vélemény"-t írtam. 2: nem vagyok "Baby". 3: nem mondtam, hogy Epstein halálával kezdődött a feloszlás. 4: George Martin egyáltalán nem függött a Beatlestől. Én őt egyedül többre tartom, mint a Beat tagokat külön-külön. 5: tapasztalatlan Beatles rajongó volnék??? Ugye nem baj, ha ezen röhögök? 6: "önző fejecske"- utálom, ha idegenek becézgetnek, oké? 7: Ne hívj "Édesemnek". 8: ne ajánlgasd, hogy gondolkozzak, mert nem vagy az anyám. 9: én nem vagyok egy Lennon-buzi, mert szerintem egyik tag sem volt olyan jó szólóban, mint együtt. Ennyi.

Előzmény: agixa (42.)
agixa e-mail | 2004-02-07 14:45:33 | 46.
Imádlak Csipike!!!Teljesen igazad van,csak így tovább!:))
Írjál máskor is!pl:véleményt...
Kedvenc tagod?és számod?Hm?


Előzmény: csipike (39.)
agixa e-mail | 2004-02-07 14:43:47 | 45.
De Figyelembe vették Martin szavait!!!!
Hé,ez csak egy együttes konfliktusai voltak(ami teljesen normális),nempedig egy idóta banda,akik anarchiában dolgoztak,és éltek!!


Előzmény: acdc (40.)
agixa e-mail | 2004-02-07 14:41:13 | 44.
Milyen Index Beatles-fórum??Pontosabban??lécci írd le az oldal címét!kösz.


Előzmény: traveller (41.)
agixa e-mail | 2004-02-07 14:39:41 | 43.
Amúgy meg kösz,hogy írtatok!Jövő héten megint jövök.
Jó lenne,ha nemcsak mindenki a saját feje után rohanva,önmagától írna be dolgokat a fórumba(de azt is lehet,és ugyanúgy örülök neki!!!),hanem úgymond beszélgetünk,vitatkozunk.Legyen összefüggés a vélemények között.Pl:Traveller is hozzá szólhatna az előbbihez(szerintem érdekes téma).Ő hogy gondolja?Kivel ért egyet?Szerinte is Epstein halála után(és ő miatta is)indult feloszlásnak a Beatles,vagy nem?Valamint mi a véleménye arról,miszerint Yoko egy ....,aki miatt feloszlottak,és méltó a rajongók utálatára?
erre más is válaszolhat természetesen,meg amúgy is írhattok bármi,de TRAVELLERT kérem,erre mindenképp válaszoljon!!érdekelne..
köszike
puszi.ági

agixa e-mail | 2004-02-07 14:31:36 | 42.
Szia!Hú,ezzel egy kicsit felhúztál.De ez nem baj!!Legalább tudunk valamiről vitát folytatni,és belőlem is kihozol egyfajta érdeklődést az iránt,hogy jól "beszóljak" neked(na,ez kicsit durva kifejezés).
Szóval mindkét állás foglalás egy nagy BAROMSÁG%!!A Beatles már 1966 eljén kezdett feloszlani Baby!!És Epstein csak 1967 agusztusában halt meg.Ha igazán tudsz vmit a bandáról,tudhatnád,hogy Brian nagy valószínűséggel azért lett öngyilkos(?),vagy legalábbis drogfüggő,mert a fiúk kezdték elhanyagolni.Ő egy magányos,homoszexuális ember volt,ráadásul még zsidó is(emiatt sok bántalom érte);akinek az élet értelme az volt,hogy fellépéseket szervezzen,meghívásoknak eleget tegyen,egyszóval az együttes volt csak az,ami boldoggá tette azt az embert,aki egész életében sokat szenvedett,főleg a "mássága" miatt.Ráadásul az az ember,nevezetesen John Lennon,akibe szerelmes volt(!),kezdett elfordulni tőle,meg a bandától is(akkor már ismerte Yokót!.És hát amikor a fiúk bejelentették,hogy abba hagyják a turnézást,akkor tört össze lelkileg.Ugyanis úgy érezte,hogy neki már ezentúl semmi szerepe,feladata nem lesz az ő életükben.Fölösleges senkinek érezte magát..Tehát pontosan azért hidegültek el egymástól,mert már érezni lehetett a stúdióban azt,hogy mindenki a saját akarata szerint szeretne dolgozni.A feloszlás egy nagyon lassú folyamat volt!Nem Epstein halálával kezdődött el!!Meg aztán ha csak nekik köszönhető az,hogy művészekké,valakikké lettek,hogy lehet az,hogy a Beatles után pl:Lennon ugyanúgy alkotott!!??Mégpedig fantasztikusat(Imagine,Give peace a chance,Cold Turkey,stb.).Egyszóval minden ment úgy ahogy volt,egyszerűen csak az változott meg,hogy már nem voltak együtt.Nem ők függtek Epsteintől,és Martintól,hanem-nyugodtan kimondhatom-ők függtek a Beatlestől!ez már jó 1964-től így volt.Ők csak segítségek voltak ahhoz,hogy az első ugródeszkákat elérhessék.
A Yokos véleményed meg ugyancsak egy tapasztalatlan,egoista Beatles "rajongó"(?)szava.Ha szereted Lennont,miért nem fogadod el azt az asszonyt,akit ő még a saját életénél is jobban szeretett??Miért csak az van az önző fejecskédben,hogy:-Miatta nincs Beatles(ami különben sem igaz)??Neked hogy esne,hogy akit te mindennél jobban szeretsz,elmondják mindenféle,utolsó féregnek?Ha lesz alkalmad rá,akkor olvasd el Lennon vallomásait,interjúit,amik a Yoko-hoz fűződő kapcsolatáról szólnak!És akkor rájössz,hogy Lennon mekkora lelki válságban volt,és az egyeteln menedék számára az az ember volt,akit Yoko Ononak hívnak.Miatta írta a mai napig is híres,gyönyörű számokat..És ha az,hogy végre Lennon felnőtt,igazi művésszé vált,akinek elege lett abból,hogy minden csak a banda körül forog,ha ez neked baj,akkor sajnálom.Édesem,előbb-utóbb feloszlott volna a Beatles,nem mindegy hogy akkor,vagy 4 év múlva!?Ráadásul gondoljunk bele abba,hogy ugyebár John -sajna- 40 évet élt csak..ha mondjuk 1975-ig húzza értelmetlenül,feszültséggekkel tele az együttes,meg esetleg 1978-ban jut ideje összehozni egy gyereket(mert ugye ha vkik együtt vannak "szerelemben",akkor elkerülhetetlen a gyereknemzés gondolata!),és akkor tessék:2 év alatt írjon 5 albumra való anyagot,meg adjon emlékeztető interjukat,meg valósítsa meg az új álmait,és emellett még legyen a kisgyereke mellett is???Hogy is van ez?Mert ezt szerintem ennyi idő alatt véghez vinni LEHETETLEN!!!És akkor nem jött volna létre az a sok nagyszerű dal.Képzeld el,valakinek fontosabb a magánélete,mint egy együttes,ami már amúgy is elért mindent,amit akart!!!Most mondd meg!:-)Szörnyű,mi?:-)Szóval minden úgy van jól,és rendjén,ahogy történt.Az egy másik dolog,hogy mint személyt,nem kedvelem Yokót(pl:John halála után pár hónappal már volt új pasija!),és hát igen...a "művészetéről" sincs valami elragadó véleményem.De akkor is el kell fogadni,hogy Johnak ő volt a mindene,és csak mellette tudott boldog lenni.Megaztán neked azt ajánlom,hogy ne ítélj felületesen,hanem GONDOLKODJ,és nem kell mindent elhinni a könyveknek,pletykáknak,amit az a hülye média szült!!!
......ági


Előzmény: acdc (40.)
traveller e-mail | 2004-02-04 14:51:04 | 41.
Ha mindenképpen ezt a szót akarjuk használni, mondjuk úgy, hogy zenerajongó.De ha lehet,inkább tekintsünk el ettől a kifejezéstől,mert azt,amit nálunk rajongáson értenek,nem tekintem magamra nézve érvényesnek.Most leszek 25,úgyhogy csaknem 20 éve fontos a zene számomra.
Visszatérve a srácokhoz:1986-ban hallottam először Beatlest,azóta kevelem őket.Legtöbbet 10-11 éves koromban hallgattam a zenéjüket.Akkoriban tagja voltam egy Halhatatlan Beatles Baráti Kör nevű fanclubnak,jártam rendezvényekre.Néhány száma meg is van a Beatles Barát című HBBK-újságnak.
Amit nagyon szeretek a srácokban,az a sokszínűségük.Rajtuk keresztül rengeteg zenei irányzatot ismertem meg,a keleti filozófiákról is rajtuk keresztül szereztem tudomást,a kábítószerek hatásáról úgyszintén.Azt hiszem,nekik és a hozzájuk hasonló változatos zenét játszó bandáknak köszönhetem,hogy nem váltam csőlátóvá és ez az egyik legfontosab dolog számomra.Nagyon lényeges,hogy milyen zenéket ismer meg az ember először.A mai bandákból pontosan ezt a változatosságot hiányolom és különösen nevetségesnek tartom,mikor azzal próbálnak etetni,hogy ők fejlődnek,meg sokszínűek,mikor ugyanazt nyomják egyfolytában,évek hosszú során keresztül.
Ami a felvételeket illeti: a hamburgi bulit egy szintén liverpooli banda,a Dominoes énekese,Ted Kingsize Taylor készítette egy szál mikrofonnal,ahhoz képest egész elfogadható minőségű.Kb. 90 perces.Hogy a fiúk tudtak-e róla,nem tudom,de a felvétel kiadását mindenáron meg akarták akadályozni.Ez végülis-szerencsére-nem sikerült és 1977-ben megjelent lemezen.Ma már azért nehéz beszerezni,mert a CD-kiadást már sikerült megtorpedózni.
A filmfelvétel 1962.augusztus 18.-án készült a Cavernben.A Granada TV-társaság vette föl egy Észak bemutatkozik c.tv-műsor számára.A felvétel azonban a rossz fényviszonyok miatt nem lett elég jó ahhoz,hogy leadják,így csak akkkor került elő,mikor már ez nem számított.Érdekesség,hogy ez volt Ringo első fellépése a zenekarral,mármint hivatalos zenekari tagként,mert beugróként már többször játszott velük.A közönség elég nagy ellenérzésekkel fogadta,hogy Pete Bestet kirúgták és a felvételen ennek jól hallhatóan hangot is adnak.Sajnos ez nem áll rendelkezésemre és fogalmam sincs,honnan lehetne beszerezni a teljes felvételt.Az Antológiában elhangzik az első dal(egyébként csak kettőt vett fel tudomásom szerint a TV),míg a másodikból van egy bejátszás a Komplett Beatles c.dokumentumfilmben.Azt ajánlom,írj az Indexen lévő Beatles-fórumba,ott biztos megvan valakinek.
A hamburgi bulit szívesen átmásolom,ha érdekel.

acdc e-mail | 2004-02-03 22:20:14 | 40.
Bízom benne, hogy nem cseszegetésnek fogod fel, de a médiadiktátor nekem egy picit erős kifejezés. Ha nem lett volna rajtuk a nyomás, akkor már a kezdetek kezdetén felbomlott volna a banda. Ha megfigyeled, pont akkor kezdett szétesni a Beatles, amikor már Epstein réges rég meghalt, és George Martin szavait se hallották már meg, vagy ha igen, figyelembe se vették.
A másik: nekem személy szerint kiakasztó, hogy Yoko "sonofabitch" Ono John Lennon "mentőangyala"!!! Az a szutyok nagyon nagy szerepet játszott abban, hogy a srácok már nem is tudtak két barátságos szót se váltani egymással. Meg hogy "avantgard művészet"! Ez a ribanc (már bocsánat, de zsigerből rühellem) pont akkora művész mint a kutyám. Csak az legalább tud állva vizelni. :))))


Előzmény: agixa (38.)
csipike e-mail | 2004-02-01 18:52:52 | 39.
A Beatles a legjobb dolog a világon!Ha vki egyszer hallotta,többet nem felejti el az biztos!

Előzmény: Dark Lord (3.)
agixa e-mail | 2004-02-01 12:40:33 | 38.
Megint csak azért írok ehhez a hozzá szóláshoz acdc,mert te voltál az utolsó,aki hozzá szólt ehhez a témához.Travellerhez lenne egy kérdésem:te végülis Beatles "rajongó" vagy?Amúgy engem nagyon érdekelnének azok a dokumentumok,amik neked megvannak még a Beatles régi korszakából.Ha lehet,majd erről tárgyalnék veled.Azt hiszem,egy kérdésre már össze tudtunk közösen hozni egy választ:hogy a Beatles valóban egy nyálas,buta,backstreet boys féle sikítozós banda volt-e?Hát nem.Mert ők mind a négyen egy külön zseniális egyéniségek voltak,akik sajna nem rendelkeztek semmi komoly,lexikális tudással.De hála a menedzsernek,és a producernek,akik segítettek nekik.Ők voltak a "közvetítő médium".Kezdetben egy nagyon kemény,belevaló srácok voltak,akik hamburg utcáin küzdöttek a sikerért,majd sajnos kénytelenek voltak megalázkodni,kicsit kifordulni önmagukból.Mert ugye a hírnévhez sok kitartás,tehetség,és ALÁZAT kell.Máskülönben nem jön össze az egész.Végül hihetetlen nagy karriert sikerült befutniuk.Az egész világ a lábuk előtt hevert.Végre megtehették azt,hogy a nagy showmaneknek egy fuck you-t bemutatva a saját nézetüket,véleményüket,alkotásaikat,egyszóval saját magukat hirdessék a világnak.Ekkor a kritikákkal semmit sem törődve abba hagyták a turnézást,és elvonultak a stúdióba,hogy sokkal precízebb,profibb,mélyebb mondanivalókkal zsúfolt dalokat készítsenek.Így jött létre a fantasztikus Sgt.Pepper,Magical Mistery Tours,Fehér Album,Let it be,és az Abbey Road.Minden idők egyik legjobb lemezei ezek.E közbe mindenfélével leálltak foglalkozni,ami egy kicsit is érdekelte őket(ekkor már rég elszakadtak az őket irányító menedzsertől,és a többi média diktátortól!),és nem törődtek azzal,hogy ezekhez mások mit fognak szólni.Kipróbálták a drogokat,elmentek indiába meditálni,George elmerült a kultúrájukban,és filozófiájukban,megalapították az Apple céget,ami csak egy gyerekes ötlet volt,így ez csődbe is ment,addig pedig a lelki válságban vergődő John megismerte élete mentőangyalát,Yokot,aki állítólag "felhívta őt a gondokra,és arra,hogy mennyire szüksége van rá".Így ketten elkezdtek érdeklődni a béke,a szeretet,a háború,és az avantgárd művészet felé érdeklődni.Szóval lassan,de látszott már az,hogy mindenki talált magának olyan dolgot(persze ennek a központja így is a zene volt),és egyszerűen csak egyfajta magánéletet,családot,szerelmet,ami sokkal fontosabb lett nekik,mint a Beatles.ebből lett az,hogy a "mesés négyes",avagy a "Nagy Négy" kezdett feloszlani.Ezért se Yoko,se Paul önfejűsége,se George magának valósága,se Ringo unott hozá állása nem hibáztatható ezért.És ebből derül ki,hogy ők pont hogy nem engedték magukat teljesen betörni,megalázni!Hisz azért oszlott fel a Beatles,mert mindenki óriásit fejlődött az évek során,egyre jobban kitartottak a véleményük,világnézetük mellett,és önmaguk felvállalták azt,hogy mindenki egy külön,teljesen más egyéniség.Már nem igazán hasonlítottak egymásra,és nem volt már az a "közös erő",ami összetartja őket.Eddig az volt,hogy zenélhessenek együtt,és összefogva hódítsák meg a világot.Egyedül senkinek sem ment volna.Idézem Lennont:-"Én nem tetszettem a lányoknak,Paul túlságosan gyenge lett volna hozzá,George túl vissza fogott,és nincs jó hangja,Ringo meg egyszerűen azért,mert dobos volt."De mikor mindez sikerült nekik,elértek mindent,amit akartak,elkezdték a saját maguk útját járni.Szóval ha mindenki elgondolkodna a miértnek a miértjén gondolkodni,hamar rájöhetnének,hogy ők mekkora géniuszok,erős jellemek,és példamutató,haladó gondolkodással rendelkeztek.Olyannal,amilyenre a mai generációnak is szüksége van.Talán több száz év múlva is ismertek leszenek,mert a maguk korában olyanoknak számítanak,mint Mozart,vagy Beethoven.Legalábbis a Lennon és McCartney páros:nagyszerű zeneszerzők.Ilyen ha születni fog leközelebb száz év múlva,ha egy.De sajnos ez elmúlt,az akkor volt,a üzeneteik a későbbi kamasz társadalomnak már idegen lesz..vagy már az is.Ezért én csak köszönni tudom nekeik azt,amit ránk hagytak.Forever..John Lennon!:-)
írjatok továbbra is!
puszilok mindenkit:
agixa:)


Előzmény: acdc (37.)
acdc e-mail | 2004-01-29 20:58:47 | 37.
A revolution 9-t Lennon és Yoko Ono, főleg inkább Yoko "írta". A többiek minden kétségbeesésükkel tiltakoztak az ellen, hogy a szám felkerüljön a lemezre. Amúgy a fehér album az, aminek a készítése során szinte soha nem volt együtt a négy tag.

Előzmény: Ferdydurke (35.)
dead soul e-mail | 2004-01-26 21:00:51 | 36.
jéé, ugyanezt hallottam a beatlesröl szinte szórul szóra pénteken, ugye, traveller?:)

Előzmény: Ferdydurke (35.)
Ferdydurke e-mail | 2004-01-26 19:46:19 | 35.
A hamburgi korszakról csak ízelítőül azoknak, akik fiúbandának titulálják őket. Lennon otthonról nevelőapja vonalán, aki háborús veterán volt, erős németgyűlöletet szívott magába, s mindezt magával vitte a csatorna túlpartjára is. A koncertjeik fizikailag kimerítőek, lélekölőek voltak. Napi 12 órát játszottak úgy, hogy napközben többször kicserélődött a közönség(gengszterek, drogosok, transzvesztiták, matrózok, ficsúrok, stb.), s a közönséggel együtt az ízlésvilág is változott, amihez a fiúknak alkalmazkodni kellett. Elkezdték magukat kábítani: kezdetben fogyasztó pasztillákkal, majd mivel ettől megszomjaztak, töméntelenül sört, majd könnyű, később kemény drogok. Lennon annyira kikészült, hogy esténként a tökrészeg német közönséget provokálta: "ocsmányok vagytok, bloody fuckin' nazis! Sieg Heil!" szavakkal, s a színpadhoz túl közel merészkedőket hol arcon vágta a gitárjával, hol egyszerűen fejberúgta. Volt, hogy kést emelt egyik szitkozódó vendégre. A balhé persze sosem maradt el... Az már csak hab a tortán, hogy a fiúk az összes létező nemi betegséget összeszedték a szomszédos szex-negyedben, ami egésaz pályafutásuk során végigkísérte őket. Bizalmas információk szerint Paul McCartney lovagként a hepatitis egyik mutánsának "áldásos" hatásait élvezi jelenleg is. Nincs annyi font a bankszámláján, amely kigyógyítaná belőle...:) Ennyit a nyálas Beatlesről.
A rövid véleményem egyébként az, hogy akkor még lehetett őszintén énekelni a boldog szerelemről, tőlük számomra minden sor és hang - az előzőekben írtakra figyelemmel meg pláne - hiteles. Nyálassá akkor válik a lírai dal, amikor mindezt előre kiszámított módon és berögzült formákban, meghatározott célközönségnek, pár szót és érzést variálva készítik - pénzért, büdös pénzért...

Leírtam már ezen a fórumon korábban, a Beatles még mindent eljátszhatott, jottányit sem vesztettek a hitelességükből. Alkotói szabadságuk nem szenvedett semmilyen korlátot. Ehhez ismerni kell az összes számukat, hogy fogalmatok legyen róla, miről beszélek. A mai úgymond változatos zenék adott stíluson belül változatosak (pl. Dream Theater, Opeth, stb.). A két véglet számomra a barokkos Piggiestől a csontmetál Helter Skelter-ig terjed, ja és az első kizárólag ipari és egyéb zajokból álló számot is ők írták: Revolution 9 címen, érdekesség: mind a három a Fehér Albumon szerepelt... erről van szó!!!

Huh, megint kisregény... izé, nem folytatom.


Előzmény: traveller (34.)
traveller e-mail | 2004-01-26 12:04:59 | 34.
A Sabbath nagy kedvencem,de az,hogy ők alapozták meg a heavy metalt,erős túlzás. A műfaj gyökerei 1964-be nyúlnak vissza.A Kinks You really got me c. felvétele az ős. Ebben a számban tekert először a gitáros egy nagyot,míg addig lényegében a gitárokat,mint felerősített akusztikus hangszereket alkalmazták.A gitárosok lényegében akkordoztak és csak néha került sor egy rövid kis szóló beiktatására.Ennél többre a korabeli technikai feltételek miatt nem is nagyon kerülhetett volna sor. Az igazi alapító Hendrix volt,aki teljesen megújította a gitárjátékot,új hanghatások egész sorát kísérletezte ki és létrehozta a rockdal struktúráját.
Ha zenekarokról beszélünk,a Purple és a Zeppelin lépésekkel előzte meg Iommiékat.Mindkettő már több korszakalkotó lemezzel rendelkezett,mikor a Sabbath megjelent.(Uriah Heepre ez szintén érvényes.)Butlerék érdeme véleményem szerint abban állt,hogy ők zeneileg kevésbé kötődtek a blueshoz(bár az első lemezükön ez még erősen érezhető,a Wizardban herfli is hallható)és új témákat hoztak be a rockba (háború,környezetszennyezés,okkultizmus,nukleáris holokauszt), lényegében a metal szövegvilágot ők hozták létre.
Visszatérve a Beatlesre: szó sincs arról,hogy a Beatles 65-66-ban találta volna meg önmagát,addig egy divatzenekar voltak.Amikor Epstein felfedezte őket,Liverpool 350 zenekara közül a legnépszerűbbek voltak.Szerencsére létezik néhány felvétel abból a korszakukból, pl. egy 1962-es szilveszteri buli,amikor egy hamburgi klubban nyomatták,(nemrég szereztem meg) és egy filmfelvétel,ami a liverpooli törzshelyükön,egy pinceklubban (Cavern) készült.Mindenkinek ajánlom.Kár,hogy arról nincs felvétel(csak képek),mikor a hamburgi mulatónegyedben játszottak 60-61-ben.Ez volt a legkeményebb korszakuk,fekete bőrcuccokban játszottak,elképesztő erővel.Ha akkor valaki készített volna róluk filmfelvételt és azt meg lehetne ma mutatni,állítom,hogy leesne a sok kis a Beatles-az-nyálas sódert nyomató tini álla.Így sajnos csak mesélni tudok arról,mit műveltek akkoriban a színpadon,és megmutatom a képeket,de hogy elhiszik-e...

traveller e-mail | 2004-01-26 11:36:21 | 33.
Örülök, hogy ilyen sokn reagáltatok. Na, akkor lássuk, miből élünk:
Az utolsó Beatles-koncert 1966. augusztus 29.-én volt San Franciscóban, a Candlestick Parkban.Az,hogy abbahagyják a koncertezést,a lehető legbölcsebb döntés volt,több okból is.
Ad 1. A koncerteken már semmit sem lehetett hallani az üvöltéstől, épp ezért az újabb, igényesebb számaikat nem is tűzték műsorra. (Bár a korabeli technikai színvonalon nem is igen lehetett volna ezeket színpadon reprodukálni.)És akkor még nem is említettem azt, hogy a végén már mennyire gyengén játszottak.Akkor még nem létezett kontroll-hangszóró,ergo abszolút nem hallottad vissza,mit játszol.Hát még ha többezer tini üvöltötött...
2. A szó szoros értelemben életveszélyben voltak a turnékon. A koncertejeik ekkor már olyanok voltak, mint egy ókori cirkusz. A filmfelvételekn jól lehet látni, hogy az indulatok teljesen elvadultak, már a rendőrök se tudták kontrollálni magukat. A fellépések után menekülniük kellett(pl. a 66-oa turnén, a los angelesi fellépés után páncélautón),különben a tömeg szétszedte volna őket.
3. Vallási oldalról is érték őket támadások.David A. Nobel baptista tiszteletes külön előadói körutat tartott,amelyen azt prédikálta, hogy a Beatles tagjai Moszkvai küldöttei,akik a kommunizmus eszméit terjesztik a hipnotizáló zaj segítségével,amelyhez marxista lírát adnak.Szó szerint ezt mondta:"Hallgassatok rám, keresztények!Ez az a Beatles megtestesíti az Antikrisztust!"
A csúcs az volt,amikor Lennon azt mondta egy interjúban,hogy a fiatalok körében népszerűbbek,mint Jézus. (Ami egyébként igaz is volt.)Ennek hatására rengeteg rádióállomás betiltotta a dalaik sugárzását,Délen mozgalom indult ellenük,állomásokat létesítettek,ahol elégették a lemezeiket,posztereiket.A Ku-Klux-Klán keresztre szögezte a lemezeiket és felgyújtotta,tüntetést szervezett ellenük. Ha lett volna lehetőségük rá,valószínűleg ki is nyírták volna őket.(Melyik tátikabrigádnak voltak ilyen ügyei?)
Martin zsenialitását abszolút elismerem,de ő maga nyilatkozta,hogy ő a közvetítő médium volt, az igazi zsenialitás a srácokban volt.Az igaz, hogy nélküle nem tudták volna megvalósítani az ötleteiket, de azok(akárcsak a dalok) nem tőle származtak.
Epstein akkor halt meg(1967.aug.27.),amikor a fiúk Bangorban voltak Maharishi Mahesh jógi konferenciáján.Valóban azt tervezték,hogy elmennek Indiába,de erre csak egy év múlva került sor és nagy csalódás lett a vége.

agixa e-mail | 2004-01-25 21:24:54 | 32.
Csak ehhez a megjegyzéshez írok,de tulajdonképpen nagyon köszönök mindent acdc-nek,és traveller-nek azért,mert míg én koleszba voltam,addig ugye nem tudtamírni,de ők nagyon szépen magukra vették a beatlek gondját!:)Traveller-nek az a hosszú hozzászólása nagyon tetszett.Szinte ugyanazt írta le,amit én is gondolok(egy részét),de nekem az időhiány miatt sajna nem sokszor van arra időm,hogy ilyen hosszasan belemenjek a témába,pedig nekem is van rendesen beszélőkém.Tehát köszi a fáradtságáért!Jó érzés tapasztalni,hogy bár ritka az ilyen,de mégis van még pár fiatal,akit bővebben érdekel a Beatles!!Jó magam is csak 17 éves leszek.Amúgy akármilyen hihetetlen,de sok stílus a Beatlestől ered!!Meg például nekik köszönhetjük a videó klippeket!Ugyanis ők voltak az elsők,akik ilyet csináltak.Amúgy meg a Beatles tipikus "bunkókból" állt,de ők született zsenik voltak.Vagyis nem tudtak se kottát írni,se kottát olvasni,de bennük volt a tehetség.És erre volt jó George Martin!!Hogy segítsen nekik.Például Matintól olvastam egy ilyen idézetet:"-John sokszor nem tudta megmondani rendesen,hogy mit is akar,csak ennyit mondott:Kéne egy olyan szóló,ami ahhoz hasonlít,mikor felkelsz reggel,nyikorog az ágy,de mégis groteszk módon egybe vegyülve hallom a fák suhogását az ablakon beszűrődve.Nos ennek a két hangnak az ötvözete kell!"
Nos,ezek voltak ők.Az ötlet, a zsenialitás tőlük jött,a producer csak segített.Az hogyha pedig Martin,Epstein nem lett volna,akkor ők csak egy divatmajom együttes lett volna,ez hülyeség!!!Erről majd legközelebb.Ti továbbra is írjatok!Szegfejcsaj öccse pedig jól teszi,hogy Beatlest hallgat!!üzenem neki
puszi mindenkinek
jövő héten megint jövök!!
ági


Előzmény: acdc (31.)
acdc e-mail | 2004-01-25 19:22:37 | 31.
Igen. Harrisonék ekkor Indiában voltak valami hittérítő keleti csávónál, és nagyon lesujtotta őket a hír. Amugy mikor a Beatlas nagy lett egyre kevesebb szükségük volt Epsteinre, a végén már semmiben sem hallgattak rá, és teljesen szimbolikussá vált a szerepe a Beatles további történetében. Azért ezt elég nehéz lehet megemészteni.

Előzmény: dead soul (30.)
dead soul e-mail | 2004-01-25 13:36:08 | 30.
az Epstein az az ember, aki egy buli után, részegen túlaltatózta magát, ugye?

Előzmény: acdc (29.)
acdc e-mail | 2004-01-25 12:17:46 | 29.
Teljesen egyetértek, leszámítva azt, hogy a helter skelter lenne a heavy metal alapja. A heavy metal-t a black sabbath alapozta meg. amúgy szerintem a sgt. peppers, meg a magical mistery tour album sokkal jobban kifejezi a Beatles problémáját a világgal. nem véletlenül volt az utolsó fellépésük '65ben. Egészen a háztetős koncertig. A Beatles nem az akkori kor BSB-je, nem is lehet egy napon emliten őket, a metallal hülyeség összehozni, egyszerűen csak arról van szó, hogy olyan négy ember találkozott, akik együtt utánozhatatlan forradalmat hoztak össze a zenében, ez tény. De - nem akarom bántani Harrisonékat, csak - ne felejtsük el, hogy volt nekik egy producerük, aki az összes hangszerrel megismertette őket, aki megkomponálta nekik a nagyzenekari kíséretet, meghangszerelte, és le is vezényelte. És amíg nem volt Billy Preston, addig - többek között pl. a Benefit of Mr. Kite-ban - ő is orgonázott. Úgy hívják ezt az embert, hogy George Martin. Kiváncsi vagyok, hányan tudják,. hogy nélküle a Beatles soha nem lett volna nagyobb a Herman's Hermitsnél, a Beach Boysnál, vagy a Nashville Teensnél (remélem ezek mondanak valakinek valamit!), és nem azért, mert nem voltak tehtségesek. Olyan adottságuk volt, hogy az nem igaz, de Brian Epstein, és George Martin nélkül nemhiszem, hogy tudták volna kamatoztatni.

Előzmény: traveller (27.)
Dark Lord e-mail | 2004-01-23 03:29:04 | 28.
:dDDDDDDDD

Előzmény: Marque (26.)
traveller e-mail | 2004-01-22 12:48:25 | 27.
Jó, hogy előkerült a Beatles, kíváncsi voltam a véleményekre. Sajnos, a rossz előérzetem realizálódott. Néhány embertől eltekintve, a többségnek teljesen téves képzetei vannak Lennonékról. Nem azt mondom, hogy ez a ti hibátok, hiszen a média teljesen eltorzítja a Beatlesről alkotott képet.Mást sem sulykolnak a köztudatba, mint gombafej, meg She loves you...Holott, hangsúlyozom AZ CSAK EGY KORSZAKUK VOLT. Hallottatok valaha késői számot a tévében, rádióban tőlük? Mert én nemigen.
Thomas, neked nagyon hézagos ismereteid lehetnek a bandáról. (Ezt most ne vedd basztatásnak,mert tájékozott embernek tűnsz a hozzászólásaid alapján számomra.)Miért lenne a Beatles a 60-as évek Backstreet Boysa?A hisztéria miatt?Ilyen alapon a Stones is, sőt minden akkori zenekar is annak nevezhető.Akkor az üvöltés volt a divat koncerteken. Ez lehet,hogy most így, több évtized távlatából viccesnek tűnik, de gondolj bele,ha 15 év múlva megmutatsz valakinek egy mostani koncertfelvételt, mit fog szólni hozzá?Lehet, hogy a pogózás akkora teljesen el fog tűnni és visszanézve röhejesnek fog tűnni, pláne olyan ember számára,aki akkor lesz 15-16 éves.
Visszatérve a Backstreet Boys-ügyhöz:Ha a valódi megfelelőt keresed,megmondom:a Monkees az.Ismered őket?Merek fogadni,hogy nem és ez nem véletlen.Akkor nagy sikerük volt,ma a kutya sem emlékszik rájuk és lesz a sorsa a most létező hasonló "zenekaroknak" is. Ezeket a kiadó csinálja meg A-tól Z-ig,nem kell leírnom,hogyan,te is tudod.A Monkees is ilyen volt, a fellépéseiken csak imitálták a zenélést.A bitlisz, mint lúzer kifejezés szerintem onnan ered,hogy a mostani fiatalok csak a gombafejes korszakot ismerik. Hozzátenném még azt is, hogy a Beatles integrálódott a hivatalosan elfogadott dolgok közé.Kanonizálódott. Ezek után nem véletlen,hogy jócskán vesztettek a vonzerejükből, hiszen egy lázadó tininek aligha vonzó olyasmi,amit elismernek,amivel nem lehet a környezetet kiakasztani.Gondolj csak bele: ha a Doorsról úgy beszélnének,mint MccCartneyékról, ha a Danubius orrba-szájba nyomná a dalaikat, (még a The endet is,) nem lenne "ciki" egy tininek szeretni őket?
A világ pedig annyit változott 1963 óta,hogy igencsak nehéz megértenie olyasvalakinek,aki a mostani világban nő fel,mit jelentett az,amit ők képviseltek akkor.Nem tudom, milyen alapon teszed Lennont a hippikhez,mert semmi köze nem volt hozzájuk.Az meg,hogy a BSB egy tagja szereti őket, huszadrangú dolog.
Félre ne értsd, ez most nem a kedvenceim védelmezése. Oldalakon keresztül tudnám taglani, mi mindent találtak ki és alapoztak meg,most csak annyit: a pályafutásuk alatt játszottak beatzenét, rockandrollt, bluest,indiai zenét, felhasználták a klasszikus,ill.kamara zene elemeit,hard rockot(I have got a feeling),folkot, heavy metalt(Helter skelter),ők volak az elsők,akik gitárriffet használtak(Revoltution)stb...
Végezetül csak annyit:ha valaki nem hiszi el,amit írtam,az hallgassa meg a Revolvert, a White Albumot, vagy az Abbey Roadot.Merek fogadni,hogy nemegyszer fog a fejéhez kapni, hogy "Úristen, ez Beatles?"
Üdv.

Marque e-mail | 2004-01-18 11:53:45 | 26.
nővéredet neveld meg :)))

Előzmény: Beat-dog (25.)
Beat-dog e-mail | 2004-01-18 10:14:09 | 25.
Sziasztok!Én vagyok a szegfejcsaj öccse.Amúgy 15 éves vagyok, és 6 éves korom óta hallgatom a Beatles-t.Szerintem a Beatles-nek sokat lehet köszönni, a Rock terén.Imádlak, hogy létrehoztad ezt az oldalt,agixa!

Előzmény: agixa (24.)
agixa e-mail | 2004-01-16 20:45:34 | 24.
aha
:))


Előzmény: haska (21.)
Dark Lord e-mail | 2004-01-12 01:38:53 | 23.
HAt akkor fogalmazzunk ugy is akkor hogy a slayer hogy ide nem????:))) Manson meg a slayer nem tom hogy jonnek ide de nagyon kiralyak foleg m,anson de nem az uj albumaval!!!!!!!!! Ja nirvana az is tok kiraly!!!!!!!!!!!

Előzmény: agixa (12.)
Marque e-mail | 2004-01-11 21:37:12 | 22.
nomen est omen :)

Előzmény: haska (21.)
haska e-mail | 2004-01-11 21:19:21 | 21.
azt egyetlen pillanatig sem vitatom hogy nagy tehetség volt stb...
csak poénkodok. semmi komoly. vetted? ;))


Előzmény: agixa (20.)
agixa e-mail | 2004-01-11 21:17:14 | 20.
hát szerintem se volt 100%-ben isten lennon,csak 95%-ban!:)
figyu,ő egy akkora zseni,mártír,géniusz,lángész(és még sorolhatnám)volt,amilyen 1-200 évben ha születik egy!!!jobban meg kéne őt ismerned.


Előzmény: haska (16.)
haska e-mail | 2004-01-11 21:17:12 | 19.
hát erre csak aztat toom mondani hogy:
PEACE!
PEACE!
PEACE!
PEACE!
PEACE!
PEACE!
PEACE!
PEACE!
PEACE!
PEACE!
PEACE!


Előzmény: Thomas (18.)
Thomas e-mail | 2004-01-11 21:03:22 | 18.
nono, azért mert nem szeretem a hippiket, attól még Lennon mestert elismerem, mint egykori tehetséget.

Előzmény: haska (11.)
Thomas e-mail | 2004-01-11 21:02:19 | 17.
Nem basztattam, teljesen komoly, amit írtam! :)
Nézz meg néhány interjút Bentonnal, a Beatles az egyik kedvence.


Előzmény: Marque (10.)
haska e-mail | 2004-01-11 20:58:27 | 16.
nézd, sztem meg lennon nem volt isten csak egy tehetséges arc. lelőtték ez van, nem tetszik micsináljak

Előzmény: agixa (15.)
agixa e-mail | 2004-01-11 20:09:17 | 15.
szerintem jobb,ha ezzel nem szórakozunk!!mégiscsak a géniusz lennonról beszélsz.
de végül a fórum lényege az,hogy bármit ide írhatsz......szóval ha vmi mondani valód van,csak nyugodtan!!
de elég kritikus vagyok.....


Előzmény: haska (11.)
agixa e-mail | 2004-01-11 20:03:55 | 14.
Szeretlek!!!!!!
remélem,még jó sokszor ellátogatsz ebbe a fórumba!
pussz


Előzmény: Marque (10.)
agixa e-mail | 2004-01-11 20:00:24 | 13.
na,ezt szeretem!ha nem is bírod a zenéjüket,attól függetlenül elismered őket.és nem pedig őrült módon fikázod!ezért köszi
amúgy a backstreet boys-nál azért egy kicsit nagyon messze vannak.nem a mánia,meg a tinirajongásra értem(mert ebbe ténleg hasonlítanak),hanem az értékükre,és a zenéjükre.a boys-okról 5 év múlva azt se fogják tudni,kik azok.A beatles sikere pedig lám:jó 30 éve tart!!


Előzmény: Thomas (8.)
agixa e-mail | 2004-01-11 19:55:51 | 12.
ok,akkor lécci nézd meg a szám címét!
nagyon jók azok amiket szeretsz.különösen a csapda,a peppers,és a deep purple.De egy van,ami nagyon nem jön be!ez pediga manson!!nem tudom,ez hogy fér bele a listádba!igaz,én sem tudom,hogy a beatles és a tankcsapda között mi a hasonlóság!ugyanis mindkettőt szeretem.
és hogy én mit hallgatok még?sorolom:red hot chili peppers,coldplay,tankcsapda,nirvana,black sabbath,the white stripes!


Előzmény: Dark Lord (7.)
haska e-mail | 2004-01-11 19:29:26 | 11.
tamás faterja lőtte le a lennont és most a kicsi fia menti az irháját...

Előzmény: Marque (10.)
Marque e-mail | 2004-01-11 18:43:36 | 10.
most mit kell őket basztatni?

svsz jó zenéjük volt/van és alapbandának számítanak!


Előzmény: Thomas (9.)
Thomas e-mail | 2004-01-11 13:49:26 | 9.
Ja, és a death-metalra is nagy hatással voltak, lsd: Deicide. Aki nem hiszi el, járjon utána ;)
Thomas e-mail | 2004-01-11 13:48:02 | 8.
A Beatles volt a 60as évek Backstreet Boys-ja, nem csoda hogy innen ered a "bitlisz" mint lúzer elnevezés :))
De ezért nem kell rájuk haragudni, hiszen mégiscsak ők a grindcore őse...

Dark Lord e-mail | 2004-01-11 00:40:35 | 7.
háát a szám cimét nem tudom majd megnézem mert ilyen "válogatás" cd van fönn!!!

Zenei stilus: a kedvencem marilyn manson de ez az új albuma a GAOG az szar lett tehát a régi mansonok!!!!!!! Amúgy: Led Zeppelin, Junkies?TAnkcsapda, Pearl JAm, 3 Doors Down, Slayer, Iron MAiden, Rhcp, Staind,Deep Purple ezek ha valamit kihagytam azt majd később beirom4!!
Te mniket szeretsz???? beatlestől minden megvan????? neked


Előzmény: agixa (5.)
szegfejcsaj:-) e-mail | 2004-01-10 22:00:01 | 6.
Szió!Öcsim 15 éves és nagyon szereti!Megvan neki az összes album!Amugy télleg vannak nagyon jó számaik,fasza!Jóéjt!

Előzmény: agixa (4.)
agixa e-mail | 2004-01-10 20:17:59 | 5.
és mi az a szám?amúgy te milyet hallgatsz?a zenei stílusodra értem.

Előzmény: Dark Lord (3.)
agixa e-mail | 2004-01-10 20:17:03 | 4.
jól teszi az öcsikéd!!és hány éves?ajánlom neked is!:))

Előzmény: szegfejcsaj:-) (2.)
Dark Lord e-mail | 2004-01-10 01:22:18 | 3.
van egy két jó számuk de nekem special nem jön be!!
szegfejcsaj:-) e-mail | 2004-01-09 19:20:46 | 2.
a BEATLES?Nem rossz!Az öcsikém kedvence!!A Maiden mellett!
Zaramacca e-mail | 2004-01-09 19:14:42 | 1.
\m/BLASTBEAT\m/

1  2  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.