Click to Visit
Rock - Gitártanulás
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  4  5  6  7  

Atm e-mail | 2006-11-01 09:08:33 | 162.
Én kb 1 hónapja kezdtem el. Van 1 Phil márkáju vadi uj gitárom, meg egy 45 éves tanárom, aki igazából basszer, de a szóló is jól megy neki
rockerzsuzsi e-mail | 2006-10-31 18:52:54 | 161.
Persze, hogy van!
Én kb 2 napja kezdtem el gitározni, úgy, hogy eddig gitár nem volt a kezemben. Szóval én is kezdő vagyok...


Előzmény: Atm (160.)
Atm e-mail | 2006-10-31 17:55:53 | 160.
Hali. Most találtam ezt a jó kis fórumot, gondoltam beköszönök. Remélem van hely még1 gitározni tanulónak....
Pajtás e-mail | 2006-10-31 17:16:46 | 159.
Első gitárommal (elektromos) én is így vagyok, voltam, és leszek is... egyszerűen imádom... Nem bírnám eladni semmi pénzért... (Nem mintha valami világmárka lenne, de...) Amúgy apám 4000 Ft-ért vette egy nem hozzáértőtől. Mivel apám sem hozzáértő, megkérdezte tőlem, hogy megért-e ez 4000Ft-ot... hehe...

Most akarok venni akusztikust...


Előzmény: rockerzsuzsi (158.)
rockerzsuzsi e-mail | 2006-10-31 17:03:37 | 158.
Egyébként, ha nem fájnának az ujjaim, szerintem egész nap a kezemben lenne a gitár. Csak hát mivel fáj, ezért kénytelen vagyok szüneteket tartani. Az a baj, hogy így a húrokat nem tudom rendesen lenyomni, mert egyből fáj, ahogy hozzáérek, de majd hozzászokok, meg az ujjaim is....remélhetőleg.
Annyira szeretem ezt a gitárt, hogy nem is tudom leírni. Vele aludnék, vagy nem tudom. De mondom, ha nem fájna az a nyanvadt ujjam, akkor sz.tem egész nap gyakorolnék. Főleg most, hogy iskolaszünet van. :D


Előzmény: rihi (156.)
Barbaryan e-mail | 2006-10-31 17:01:07 | 157.
üdv
Gitároktatást vállalok főleg rock-metál-tábortűz stílusban, elmélet, teknikák, elérhetö áron, teljesen kezdőknek is. Ár: 1000Ft/óra. szcsabav@freemail.hu vagy 20/319-12-19

rihi e-mail | 2006-10-31 09:24:11 | 156.
jajjj, ez tök jó hogy szereted...
fontos...


Előzmény: rockerzsuzsi (155.)
rockerzsuzsi e-mail | 2006-10-31 09:06:16 | 155.
Tegnap beszereztem a gitárt!!!! :))))))
Meg persze a Muszty-Dobay féle Új Gitáriskolát is!!!
Ma már annyit eltudtam "játszani", hogy "Megfogtam egy szúnyogot". :P
De már elég rendesen fájnak az ujjbegyeim... Alig tudom a billentyűzetet nyomkodni... De ez sem tántorít el!!! Annak ellenére, hogy fáj, csinálom! Csak azért is! :)
Azt néztem, hogy a Gitáriskola könyvben (ebben az újban), benne van anyu egyik régi nagyon kedvenc dala. Mondtam neki, hogy ha majd rendesen tudok gitározni, akkor eljátszom neki. :)
Szóval... Nagyon tetszik a könyv!!!! Már egész jól értem a TAB-ot. Meg, hogy melyik bund, meg melyik húr... :)
Na meg a gitár! Gyönyörű!!! Imádom!!! Este alig akartam lefeküdni. :P

rihi e-mail | 2006-10-29 21:43:56 | 154.
Jólvan, akkor én is dicsérek!
Szóval bevallom hogy nekem is megvan a Muszty-Dobay féle oktatókönyv, ráadásul eredeti aláírásos!
Tényleg nagyon jó, énis csak ajánlani tudom...


Előzmény: musztydobay (152.)
rockerzsuzsi e-mail | 2006-10-28 20:03:04 | 153.
Köszönöm a tippet!
Már meg is néztem a honlapot! :)
Tényleg sok minden van ott! :))))


Előzmény: musztydobay (152.)
musztydobay e-mail | 2006-10-28 16:58:56 | 152.
Ja, és nálunk a könyvek is ócsóbbak....

Előzmény: musztydobay (151.)
musztydobay e-mail | 2006-10-28 16:09:23 | 151.
Hellósztok, nagyon megtisztelő a dícséret, csak segíteni szeretnénk azoknak, akik tájékozatlanok a gityózás környékén. Van egy homlapunk a musztydobay.hu (GOOGLE-ba elég, hogy "muszty"), ott van gitár-tanácsadás, hangszerjavítási tanácsok, mikor milyen gityót vegyél, stb. Bocs az önreklámért, de ott egy helyen sok mindent megtaláltok.... HAJRÁ!!!

Előzmény: Pajtás (146.)
szalai e-mail | 2006-10-25 08:53:20 | 150.
Sziasztok!

Hallottatok már a www.gitartanfolyam.hu oldalról? Megvette már valaki azt a cd-s könyvet, amit ott árulnak?

Most ebbe gondolkodom, de nagyon kezdő vagyok, és jól jönne pár vélemény, hogy jó-e egyáltalán a könyv, és kezdőknek is használható-e, vagy sem.

Freak e-mail | 2006-10-22 18:26:55 | 149.
Cseréld le az erősítőt...én most így este csak ennyit tudok hozzáfűzni.

Előzmény: Aleksz (148.)
Aleksz e-mail | 2006-10-22 08:59:55 | 148.
Sziasztok!

Mostanában vettem egy Raimundo 120-E típusú nylonhúros elektroakusztikus gitárt. A hangszer baromi jó, teljesen meg vagyok elégedve az akusztikus képességeivel, viszont ha erősítővel használom, egy bizonyos hangerő felett elkezd gerjedni, de szinte egyfolytában, szóval a zenekarban való zenéléshez szükséges hangerőn már gyakorlatilag használhatatlan. Ha jár valaki olyan errefelé, aki járatos a témában, és tud segíteni, az lécci írjon! Előre is kösz!

rockerzsuzsi e-mail | 2006-10-11 17:54:38 | 147.
Már fel is írtam a könyv címét... :)
Amúgy arra én is gondoltam már, hogy a fém húr egy kicsit durva lenne így az elején, de azért gondoltam, hogy megkérdezem, hátha Ti jobban értetek hozzá. Úgy látom igen. :)
Utána is nézek majd a könyvnek. De azt hiszem láttam is egy boltban. Lurdy ház, Alexandra könyvesboltban... úgy rémlik. Egyik nap elnézek oda.


Előzmény: Pajtás (146.)
Pajtás e-mail | 2006-10-11 12:13:18 | 146.
Freak nagyon jókat mondott, a Muszty-Dobay féle Gitáriskola c. könyv a legjobb...
A fémhúrosat én speciel nem ajánlom, nehéz a tanulás elején lefogni... csak szenvedés...


Előzmény: rockerzsuzsi (145.)
rockerzsuzsi e-mail | 2006-10-11 07:36:05 | 145.
KÖSZI!!!
:)


Előzmény: Freak (144.)
Freak e-mail | 2006-10-10 19:27:09 | 144.
Nem sokat,de számít,igen,máshogy szól.Találhatsz a weben is leírásokat,hogy melyik fának milyenféle a hangja,de a legjobb az,ha te megfogod,megpengeted,és úgy döntöd el,hogy melyiknek a hangja tetszik.A hangszernek lelke van,ezt nem szabad elfelejtened.
Az akusztikus azt jelenti,hogy nem tartozik hozzá elektronika,tehát a hangszertest rezgéseit hallod és nem egy hozzákötött erősítőt.A klasszikus gitár az a nylonhúros akusztikus.
Ajánlanék egy honlapot: www.gitarhangtechnika.hu Nézz szét,megéri!


Előzmény: rockerzsuzsi (142.)
rockerzsuzsi e-mail | 2006-10-10 19:03:40 | 143.
Danke!
Már ez is sokat segített! :)


Előzmény: Freak (141.)
rockerzsuzsi e-mail | 2006-10-10 19:02:57 | 142.
Még egy kérdés...
Az sokat számít, hogy milyen fából van a gitár? Csak, mert írják, hogy jávor, vagy rózsafa, vagy mahagony, vagy amerikai hárs.... Attól is füg, hogy hogy szól?
Már kinéztem egy gitárt...
www.gitarcentrum.hu/termek_gitar.php?jelleg=2
Ezen az oldalon alul, Julia WG 41 NL a neve. Igaz ez akusztikus, nem klasszikus.
Pl ezt se tudom, hogy mi a különbség az akusztikus és a klasszikus gitár között? :(((
Segítsetek!!! Légyszííí!!


Előzmény: rockerzsuzsi (140.)
Freak e-mail | 2006-10-10 18:59:40 | 141.
Ajánlanám a Muszty-Dobay féle Gitáriskola c. könyvet.Lehet hogy van mégjobb is,de amikkel eddig találkoztam,azok közt ez a legjobb.
Hogy fémhúrost vagy nylonhúrost,abban az a fő kérdés,hogy melyiknek szereted jobban a hangját,egyébként ugyanazok a játékszabályok érvényesek mindkettőre.
Szolfézst viszont nem olyan könnyű tanár nélkül tanulni,ehhez most nem ismerek könyvet se,de biztos van sok.


Előzmény: rockerzsuzsi (140.)
rockerzsuzsi e-mail | 2006-10-10 18:44:19 | 140.
Hali Mindenkinek!
Szeretnék gitározni, de....
Nagyon nem tudok még semmit, hogy mit hogyan kell. Húrt lefogni, kottát olvasni...stb.
Amúgy csak klasszikus gitárt szeretnék. Meg nem is kell nekem olyan komoly gitár, mert csak itthon pengetgetnék, meg ha esetleg megyek vhova haverokkal, akkor ne unatkozzunk, szóval nem szeretnék zenekarban zenélni, csak úgy barátoknak,magamnak unalmas perceimben.
Tanárhoz nem tudok menni, mert nem nagyon lenne rá időm (iskola és gyakorlat miatt ---> ilyen jó iskolába járok).
Valami nagyon jó könyv kéne, vagy CD-n program, amiben/amin elmagyarázzák, hogy honnan számolják a hangokat, meg ilyen alapfogalmkat, mint pl akkord...stb.
Szóval totálisan kezdő vagyok és még a gitár sincs meg.
Ja! Gitár... Fémhúros, vagy nylonhúros? Ilyen itthoni gitározgatásra... Bár szerintem nekem elég lenne a nylonhúros is.
Szerintetek?
Légyszi segítsetek! Előre is köszi!

poszterek e-mail | 2006-04-23 06:26:32 | 139.









Szia!

Poszterek eladók
ÁR: 1000-1500-ft / db mérettől függően
Tel: 06204235526
dope05@freemail.hu

aurora
guano apes, tankcsapda,no doubt, riki martin, A-hA
2pac, eminem, 50 cent , supernem, HIM, ROBIE WILLIAMS
bon jovi , linkin park, nirvana
robie williams
alvajárók-kozsó, hip hop boys, Manhattan
Charli Angyalai, Supernem, Metallica, Colin Farrel, Gareth Gates,
Jennifer Lopez, Marilyn Manson, Robbie Williams, Paul Walker, Linkin
Park, Sarah Connor, Nick Carter, R-port, Busted, Ricky Martin, Zsedényi
Adrienn, Appleton, 50 Cent,
Szakítópróba, Alias Jennifer Garner, Barátok közt-viva, Nsync, Destinys
Child
Barátok közt, Anastacia, Fiesta, Papa Roach , Heaven Street Seven,
Való Világ- Ági,
Him, Eminem, Kerozin, the chemical brothers, R-port, Wiclef Jean,
Scooter, Janett Jackson, Shaggy, Simply red, Bon jovi, Westlife, French
Affari, N-sync, Náksi,
Hoffer Dani, V.I.P. Jon Bon Jovi, Brad Pit, TNT, No Angels, Sub Bass
Monster,
Jim Carry, Peter Andre, The Fugees, Mark Owen, Eternal, N-sync, Carpe
Diem,
Ricky Martin, Julia Roberts, Twenty 4s, 2 Unlimited, Haddaway,
Groovehouse,
Eminem, Sugar Spice, TEA, Fat boy Slim, Papa-roach, Shakira, Unicue,
Faith Euans,
Josh , Dj bobo, East 17, Mr president- értékes! Brandy, Spice Girls- 5
db,
Leonardo Dicaprio, Down Low, Natali Imbruglia, Hip-hop boys, Puff
Dady, Faith no more, Betty, Hanson, Orsi, Chirs, Imperio, OJ duck, Del
piero, Kozmix, Mariah Carey, Westlife, Backstreet boys, Prodigy, Help,
Taxi 3, Atomic Kitten, Jennifer Lopez-óriásposzter, Majka óriásposzter,
Neo, Justin, AJ reet , Demi more, Jonnny English, Magyar Bálint, Avril,
Luke perry, Nick carter, Gillian Anderson, Bestiák, Will Smith ,
Mr Bean, Mel 8, Boyzone, David Craig, Tupac, Roy és Ádám, Ricky
martin,
All 4 love, Christina Aguilera, Pink, FLM, Alvajárók, Unlimited, Fiesta,
Blink, Nickel back, ATC, Josh Hartnett, Mr big, Whitney houston, Dave
pirner, Manhattan, Beathovem, Hello, Tom cruise, NKOTB, Szuulák
Andrea, Roxette, Ice-t, Whig-field,
Usher, Kenau reeves, Worlds Apart, Fred- surst, B3, Crystal, Aguszt
Bárió, Bro sis,
Korn, Shakira, P.o.d., Linkin part, Britney, Duran duran, Beverly hills,
East 17, Westlife, Alcazar, Angus Young, Elton John- egyedi poszter,
Slash.Haddaway, Loaf meat, Megadeth, P.m. dawn, Nkotb, Kevin
costner, Tina Turner, Sarah Condor, CPM, No doubt, Take That-
óriásposzter egyedi, East 17 óriásposzter egyedi, Ace of base
óriásposzter, Kis Ramóna, Luke peri, Aurora, a-ha, Michael Schumacher,
Jóbarátok, Ákos

Jimmy_Page_88 e-mail | 2006-04-22 22:00:09 | 138.
Szerintem elég indokolt a dolog. A fejlődésben adok némi igazat, de szerintem abban tévedsz,hogy technikailag Hendrix semmit nem tett le az asztalra. ő és Van Halen azok,akik a ma ismert trükköket olyan formában kivitelezték,ahogy azt most mások is csinálják. Ezekből a trükkökből Van Halen így is csak 1-et, a tappinget mondhatja magáénak(nem lebecsülni akarom,hanemhangsúlyozni Hendrix szerepét). Nem elhanyagolható az a tény sem, hogy sok mai stílus csak Jimi közbenjárásával alakulhatott ki,lásd pl. metál. Ennek ellenére látom,hogy eléggé konyítasz a témához, és különbözzön bármennyire is a véleményünk, minden tiszteletem a tiéd. Üdv!

Előzmény: Georgeo (130.)
jem 777 e-mail | 2006-04-15 23:50:18 | 137.
G I T Á R O K T A T Á S ! ! Kezdőknek és haladóknak R O C K stílusban Czifra Mikinél a Kőbányai Zeneművészeti Stúdió végzős hallgatójánál! Bp. V. Ker. Vadász utca Tel.: 0630/5787979 további információk: www.snakeheart.hu
landmine e-mail | 2006-04-11 05:59:55 | 136.
GITÁR-és zeneelmélet oktatás!
Egyénileg, személyre szabottan, rengeteg technikai, elméleti, hallásfejlesztő gyakorlat könnyűzenei műfajokban!
Bővebb info itt:
http://landmine.uw.hu/index.php?p=Oktatas

penge-tő e-mail | 2006-04-08 15:18:18 | 135.
Szevasztok!
Ha valaki tud Gazdagrét közelében (nemdohányzó) tanárt,olyan nejlonhúros pengetőzésre,kérem jelezze nekem,az emilemre lenne a legjobb!
Köszönettel!!!

gibbsonn e-mail | 2006-02-09 12:52:27 | 134.
Mellesleg én kétségbe vonom azt a fejlődést amiről Georgeo írt!
Én a mai világban (és most nem feltétlenül csak a zenére gondolok) nem ennek vagyok szemtanúja!

gibbsonn e-mail | 2006-02-09 12:42:34 | 133.
A Hendrix kultuszról az a véleményem hogy teljes mértékben indokolt!
Szerintem a legnagyobb különbség Hendrix és a mai "képzett" gitárosok között az hogy míg Hedrix a gitárt és az erősítőt az érzelmei kifejezésére használta, Vai, Satriani, Malmsteen és társai legfeljebb képzettségük, technikai tudásuk kifejezésére képesek!
Ennek ellenére elismerem Vai és társai munkásságát, csak éppen az utóbbiak játéka mosolyt csal az arcomra, Hendrixé pedig könnyeket!
Nem azt akarom mondani hogy Jimi Hendrix az egyetlen, mert sorolhatnék még olyan gitárosokat akik képesek pillanatnyi érzésük kifejezésére!

Bandirulez e-mail | 2006-02-02 18:29:19 | 132.
HELL HELL......


Itt lenne egy két kérdés?

hol lehet olcsón és jó állapotú epiphone thunderbird-et kapni? vag yesetleg még fasza kis tokot hozzá?? nem igazán találok....

Köszi

kornélkül e-mail | 2006-02-01 11:28:50 | 131.
Gitároktatás! Guns n’ Roses, Aerosmith stb. gyakorlati példákon keresztül zeneelmélet, improvizáció, stílusgyakorlat tanítást vállalok, nem csak haladóknak! Több éves tanítási, színpadi rutinnal rendelkező 24 éves zenész várja a jelentkezésedet, oktatás a Pöttyös u.M3megállónál! 06 30 346-8104
Georgeo e-mail | 2006-01-30 12:10:43 | 130.
Nem tudom,nekem sokszor furcsának és indokolatlannak tűnik ez a nagy Hendrix kultusz.Kétségtelen,hogy ő volt az első aki olyan szólókat nyomott amilyeneket,és olyan hangokat csikart ki a gityóból mint előtte senki,s ráadásul úgy hogy nem "tanult" gitározni.De technikailag pl. szerintem semmit nem rakott le az asztalra,ahhoz képest mint pl. Van Halen.Szóval csak annyit szeretnék ezzel mondani,hogy nem gondolom,hogy van olyan,hogy csak úgy a semmiből egy új csoda születik és egy,a semmiből teremtett új zenei világ Isteneként gondolunk rá.Szerintem a zene is mint minden más egy folytonos fejlődési folyamat eredménye.Mindenki,hozzáteszi a magáét az elődjei hagyományaihoz(a zsenik kicsit többet) és ebből születik valami új.Vai és Satriani nem gitározna úgy ahogy,ha nincs Van Halen,Van Halen nem gitározhatott volna úgy ahogy,ha nincs Hendrix és ezt egészen vissza lehetne vezetni a Miles Davies-en és a klasszikus zenén át a barlangban doboló ősemberekig.

Előzmény: stevie (129.)
stevie e-mail | 2006-01-29 18:44:56 | 129.
Szerintem úgy értette hogy Hendrix a NAGY ELŐD és az ő gatyája/gityója alól bújt ki minden későbbi nagy hős.
Bár így ez sem teljesen igaz, elég ha a kortárs Eric Claptonra gondolunk ugye...


Előzmény: Georgeo (125.)
vb. e-mail | 2006-01-28 21:36:38 | 128.
én 6 éve gitározok és alakulóban van egy együttesem.
Lamb e-mail | 2006-01-28 21:07:02 | 127.
öhmöhm
hát én 2 évig tanultam folyamatosan gitározni
a tanár sz*rt sem ért..tom ez kemény volt, de
hát ez az igazság...szal most keresek egy jó tanárt,
vagy vmi.. nagyon hiányzik, néha rákezdek...hát...

Jimmy_Page_88 e-mail | 2006-01-28 21:04:03 | 126.
Nem mondtam ilyet, Qk jó gitárosok, de példákat azért nem hoztam ilyenekre,mert sokan vannak. Azzal,hogy Hendrixet minden gitáros atyjának neveztem, csak kijelentettem egy tényt, Isten lássa lelkemet, nem rosszindulatból.

Előzmény: Georgeo (125.)
Georgeo e-mail | 2006-01-22 16:22:35 | 125.
Ezek szerint Satriani,Petrucci,Vai mehet a sunyiba...!?
Jimmy_Page_88 e-mail | 2006-01-21 20:26:53 | 124.
Értem a problémát. Az tényleg gáz,amit 1-2 osztálytársad csinál,annak ellenére h. jó gitárosnak vallja magát.Annak ellenére,h. nincs nagy gitáros. Csak jó gitáros létezik,mióta a NAGY GITÁROS (Jimi Hendrix),minden gityós atyja meghalt. Maradjunk annyiban,h. ne dicsekedjünk,hanem gyakoroljunk.

Előzmény: danoba (120.)
PJOrsi e-mail | 2006-01-20 18:30:25 | 123.
Sorry, de én ilyet nem hallgatok, meg én is mindig bajban vagyok, hogy hol találhatnék megbízható tabokat.És különben is, én még csak egy fu*ing kis kezdő vok, kb. szeptember óta, ha nyomom, otthon, tanártalanul, Gitársuliból. A gitárom kb. 20 éves, csehszlovák, szétesőfélben levő gagyesz, de nekem ugye nem is kell komolyabb, mert még kárt tennék benne! Egyébként egyszerűen imádom a zenét, és a kis lelkem egyik legnagyobb fájdalma, hogy én nem tok zenéhez hasonlót magamból kihozni!:(((Pedig vannak igazán nagy zenészek, akik a példaképeim, de mondjátok meg, éreztétek már azt, hogy valami nagyot akartok összehozni, de úgyis képtelenek vagytok rá??? Én soxor... a másik nagy fájdalmam az, hogy még csak egy rendes koncertre sem tok elmenni, mert a kedvenceim vagy meghaltak már(NIRVANA), vagy akkora sztárok, hogy úgyse fognak idejönni, ebbe a koszos kis isten háta mögötti országba, (már bocs mindenki, aki nem így érzi),úgyhogy nem tom.Maradnak a cd-k, vidók és ennyi. Mondhatom, komoly. ja meg még az, hogy én próbálom a legjobb számokat reprodukálni...hát, olyankor örülök, hogy az ideáljaim nincsenek véletlenül sem hallótávolságban...szar az élet, ez a mottóm!!!
Nos, ez így elég kusza, de ha valaki kihámozza, annak naon fok örűni.


Előzmény: Kis szöszi (122.)
Kis szöszi e-mail | 2006-01-17 17:58:55 | 122.
Fontos lenne!
Két éve gitározom akusztikuson és lenne egy problémám.Már két éve keresem A piramistól A dal című szám akordjait.Bátyám kedvenc száma és már Két éve ígérem neki hogy eljátszom.De sehonnan se tudtam megszerezni.Ja és megkéne szereznem Péntekig a Delhusza Gjontól az Egyszer majd rájössz című szám akordjait is mert a baráti társaságom oda van ezért a számért de annyira hogy az egyiknek ez az eljegyzési száma.Tényleg nagyon szép szám és tudom hogy kicsi az esély hogy meg van valakinek (mert nem rock szám)de már mindent átkutattam érte a neten és semmi.Fontos lenne mert hétvégén ünnepeljük az eljegyzést és ezt kérték tőlem.Szarul érezném magam ha nem tudnám eljátszani nekik.Szóval ha tudtok segítseteklétszi.

Az e-mail címem:mesz.cs@freemail.hu

Előre is kössz annak aki segíteni tud!

stevie e-mail | 2006-01-12 09:47:14 | 121.
Kapsz is fikázást. Mi még érettségi körül akartunk komolyan bandát csinálni és olyanokkal kezdtünk, mint Megadeth: Holy Wars vagy Take no prisoners. Ha ez szerinted smafu...akkor mi a kemény?

Ha valaki akarna Szegeden egy komoly technikás speed/thrash metál bandát csinálni, az szóljon! Ilyen okon újra komolyabban nekiállnék - de csak a vizsgaidőszak végeztével.


Előzmény: danoba (117.)
danoba e-mail | 2006-01-08 16:33:04 | 120.
Teljesen egyetértek veled. Nem az a bajom,hogy ha valaki tud valamit azt át akarja adni másnak. A bajom az,hogy a volt osztályom fele gitározik. Mármint próbálkozik. Úgy képzeld el,hogy a dinamitot nem tudja lejátszani az egyik srác,mert elfelejti a számot meg a ritmust. DE Ő NAGY GITÁROSNAK VALJA MAGÁT!!! és engem ez idegesít. Mondjuk tény és való,hogy a Stairway to heaven egy elég bonyulult szám attól függetlenül,hogy bontás végig.

Előzmény: Jimmy_Page_88 (119.)
Jimmy_Page_88 e-mail | 2006-01-07 21:21:05 | 119.
danoba: én nem fikázlak, van v.mi igazság abban amit mondasz, mivel a szabadidönkben illenék gityózni, de ha a kezdöknek nem adjuk át a tapasztalatokat, akkor nehezebben haladnak. Én is csak egy éve nyomom, szívesen +hallgatok minden jótanácsot, pedig a Stairway To Heaven már megy (a szóló kivételével,de ez egy 13 hónapja gitározó egyéntQl nem várható el a napi 4-5 óra gyakorlás ellenére sem, a bontás és a helyes tempó már amúgy is ha nem fél, de min. harmadsiker). Ezt nem fikázásnak szántam, az messze álljon tölem.
Atalla e-mail | 2006-01-05 21:48:49 | 118.
aryee: NEM!!! Hangzásuk tiszta más. Villanygitáron magas hang van jobban kiemelve, az viszi a szólót, a riffeket. Basszusgitár kísér, az adja meg a zenének azt, amit a gitár nem tud nyújtani. Ott a basszus van kiemelve. Viszont megintcsak ne ess túlzásba: nem kell max. basst tenni rá, middle-t meg treble-t meg 0-ra. Az hülyeség.
Ha villanygitározni akarsz, azon kezdj. Ha basszgitározni akarsz, akkor is inkább gitáron kezdj, hidd el. Fordítva ez NEM JÓ! Az olyan, mintha pl. dobolni kezdesz rövid dobverővel, aztán hosszúval akarsz dobolni. Bár nem teljesen olyan. Haverom először vett egy hosszút. Ha azon fog tudni, röviden már nem gond.
danoba: Nem fikázlak, tök igazad van. Mondjuk én nem osztom az észt, összesen 2-szer írtam. Minden nap játszok pár órát, azt mondják, jól megy, tehetséges vagyok, de akkor se állok le. Egyébként Stairway to Heaven nem megy, az kurva nehéz szám. Még egy viszonylag nehéz szám: Iron Maiden - The Number Of The Beast -> na azt - szóló kivételével - hiba nélkül lejátszottam éjfélkor TV-nézés közben. Na jó TV zavart, volt benne pár ütemhiba. De azonkívül ok volt, talán egyszer félrenyúltam. Amúgy TV nélkül már nem gond. Az az első szám amit le tudtam játszani :D Jóval kezdtem mi? Paranoidot utána tanultam meg. Sokkal könnyebb.

danoba e-mail | 2006-01-05 16:32:10 | 117.
Hali mindenkinek!
Még új vagyok,de úgy veszem észre a hozzászólásokból,hogy itt alíg van olyan aki a gitárt komolyan nyomja. Akik komolyan nyomják azoknak most ez nem szól. De a többiek b**ik sztem. Tisztelet a kivételnek. Aki komolyan gondolja a gitárt annak nem itt kéne osztani az észt hanem napi 24órában gitároznia. Az tud valamit aki lenyomja hibátlanul a Stairway to heaven-t! Várom a fikázásaitokat!!!

aryee e-mail | 2005-12-28 20:45:34 | 116.
De attól még a hangzásuk ugyanaz???? És ha valaki megtanul jól basszusgitározni utána könnyeben fog menni az elektromos gitár is??!!
Atalla e-mail | 2005-12-27 21:32:09 | 115.
Azonkívül a basszusgitárnak vastagabbak a húrjai, 1 oktávval lejjebb van, mint a villanygitár, basszusgitárnak hosszabb a nyaka. Villanygitár ugyanaz, mint a spanyolgitár, csak vékonyabb, nincs benne üreg, és erősítővel szól. Basszusgitárnak csak EADG húrjai vannak, villanygitárnak EADGHE, de basszusgitárból van öt húros is, sőt hat húros is, de azt nem nagyon használják. Legalábbis rockban nem.
Zoty@ e-mail | 2005-12-27 11:45:00 | 114.
A Basszusgitárnak négy húrja van és csak erősítővel szól az elektromos gitárnak 6 húrja van és az is csak erősítővel szól
aryee e-mail | 2005-12-11 16:58:39 | 113.
nem igazán tudom de a basszus gitár meg az elektromos gitár az egy és ugyan az vagy más mind a kettő??? VALAKI magyarázza már el nekem!!!!! PLS

1  2  3  4  5  6  7  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.