Click to Visit
Rock - A fanatizmus áldás vagy átok?
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  

skalala e-mail | 2006-03-02 17:43:08 | 63.
Egyrészről elitélem a fanatikusokat(bazzeg de nehéz szó).
Értelmetlen az egész tök mindeggy hogy vallási vagy akármi.Mongyuk jó lenne ha ma is úgy örjöngenének az emberek a koncerten hogy az együttes azért hagyja abba a zenélést mert nem hallja hogy mit játszik.(Neeeem a playback és a zenei tudatlanság miatt)

sickorchid e-mail | 2006-02-20 11:42:33 | 62.
Elöbb halnék meg olyasmiért,amiben nem hiszek,mint amiben igen.Különben meg nincs értelme meghalni semmiért,attól nem lesz értékesebb az a dolog,amiért meghalsz.Ez ugyanolyan dolog,minthogy attól nem lesz vmi igazabb,mert több ember hiszi...
A fanatizmus vakság,de legalább érzel vmit.Nem jó és nem rossz,véleményt csak az alkthat róla,aki megtapasztalja.

_olgA_ e-mail | 2004-04-11 15:14:45 | 61.
a fanatizmus átok, mer belehalhatsz, de legalább azé halsz meg, amiben hiszel...
v.o.n. e-mail | 2004-04-11 12:08:02 | 60.
most ezért másztam be ide baz?!

Előzmény: Marque (56.)
valentin e-mail | 2004-03-25 22:13:30 | 59.
Tuc-tuc ritmusra csinálni, az a szép.

Előzmény: mini-manson (58.)
mini-manson e-mail | 2004-03-25 19:33:29 | 58.
bazd meg! esküszöm hiányoztál volna az életemből, ha nem írsz ide! :)
egyébként én csinálni szeretem, nem hallgatni tuc-tuc ritmusra ;)


Előzmény: johnny (55.)
valentin e-mail | 2004-03-25 11:38:06 | 57.
Az kurva jó! Le lehet róla szállni! A baszós technók a legjobbak!

Előzmény: johnny (55.)
Marque e-mail | 2004-03-21 22:49:09 | 56.
ismertem :)


hehehehe ;)))
Oksa, exkjúz mí


Előzmény: v.o.n. (53.)
johnny e-mail | 2004-03-21 22:37:13 | 55.
Az a Michelle Wild vs. dj.Junior!Mi a fasz bajod van vele?!Nagyon ász!Igazi trúmetál!Olyan valentinos(höhöhöhöhö ezért még kapok höhöhöhöhö)!

Ez a topik is egy kúrvanagy blőd szarbaszódás!!


Előzmény: Marque (50.)
v.o.n. e-mail | 2004-03-21 16:21:13 | 54.
"netene!", he? höhö (szóval mi van?)

Előzmény: DrBubó (22.)
v.o.n. e-mail | 2004-03-21 16:20:19 | 53.
<:(

http://www.youdontknowwhoiam.org/lol.html


Előzmény: Marque (21.)
v.o.n. e-mail | 2004-03-21 16:15:37 | 52.
heló-beló. mi az, ami "másodszpr pontosn így van"? ja és ki az a bardika?

Előzmény: BurzsoáNyugdíjas (20.)
mini-manson e-mail | 2004-03-19 20:40:29 | 51.
:))))))

hát körübelül. :)

valami azt súgja, hogy te pontosan érted mire céloztam. :)


Előzmény: Marque (50.)
Marque e-mail | 2004-03-18 22:14:35 | 50.
üc-üc-üc



forró!

nedves...

igeeen!

ez a 69...


:)))))
ugye?


Előzmény: mini-manson (49.)
mini-manson e-mail | 2004-03-18 20:21:03 | 49.
(nos, inkább erre a szép hosszúra írok csak, mert látom azért irogattál már)

az tény, amit mondasz. tényleg bepoccenek ha valaki fikázza Marilynt, de érdekes csak akkor, ha túl durva dolgokat vagy hazugságot mond róla. mondjuk nekem alapból kicsit "idegbeteg" természetem van :)))))
viszont! amit én "bizonyítottan szarnak" hívok, az többnyire azokat a fajta zenéket takarja, amelyek tök egyformák, semmi értelmük és csak a tuc-tuc megy benne. semmi normális szöveg (csak max annyi, hogy "kívánlak baby, megdughatlak?"), se egy normális dallam, semmi érzelem. egyszóval a technotól kapok hideglelést!

nos, hogy mi a pozitív a fanatizmusban ill. mondjak egy pozitív fanatizmust?
egyszerű: erősebb és ugyanakkor gyengé(de)bb is leszel általa. megtanulod megvédeni azt, ami számodra kedves, ugyanakkor a pozitív érzelmek felszínre törhetnek benned, amikor a közelségét érzed. a fanatizmus olyan, mint a szerelem. őszinte, tiszta, szenvedélyes érzelem, mely teljesen magával ragad. ez már önmagában jó. mert, amikor a tárgyára gondolsz boldogság tölt el.
vald be, amikor Pokolgépet hallgatsz... jól érzed magad.
ez a pozitív a rajongói fanatizmusban.


Előzmény: Lenina (39.)
haska e-mail | 2004-03-18 20:06:23 | 48.
igen, úgy hallottam. nekem még be kell szereznem a könyvet, de asszem inkább antikváriumban veszem majd meg. nagyon jó dolgokat lehet ott venni, töredékáron, jó minőségben.

ki rendezi? passz. a napfény íze nekem is tetszett, szép film. előbbit viszont amerikaiak csinálják úgy tudom. magyar film most a sorstalanságból készül, aminek elolvasásával szintén adós vagyok.


Előzmény: dead soul (47.)
dead soul e-mail | 2004-03-18 18:54:45 | 47.
a gyertyák csomkig égnek-et is megfilmesítik? kissé le vagyok maradva. nem tudom, engem annyira nem vágott falhoz az a könyv, tetszett mondjuk, de nekem kissé sok, ahogy túlmoralizál mindent. ízlések és pofonok.
ki lesz a rendezö? ha összedobnak belöle egy olyan filmet, mint a napfény íze, akkor már nem lesz szar.


Előzmény: haska (40.)
haska e-mail | 2004-03-18 18:48:50 | 46.
hát, akkor eléggé mellényúlt, meg pár oszkárral is több lehetne neki. a gyűrűk urában mi lett volna? gondori kém? ;)

Előzmény: Lenina (44.)
Lenina e-mail | 2004-03-18 11:16:04 | 45.
Ha hosszan írok, az a baj, ha röviden, akkor meg az :)
Továbbra is tartom: a fanatizmus megöli a toleranciát. Sztem. nem is kellett volna részleteznem, mivelhogy, ha valamivel kapcsolatban valaki fanatikus, az ugyanazzal a dologgal kapcsolatban nem lesz toleráns. Sőt, a fanatikus hajlamos arra, hogy abból a szempontból ítélje meg az embereket, hogy beleillenek-e "fanatizmusába" (pl. milyen zenét szeret)...


Előzmény: DrBubó (42.)
Lenina e-mail | 2004-03-18 11:01:31 | 44.
"sónkánöri" visszadobta a Gyűrűk Urát, meg a Mátrixot is anno ... nem jó üzletember ;)

Előzmény: haska (40.)
"WesBuzi" e-mail | 2004-03-17 20:22:04 | 43.
Én fanatikus Wes Borland Rajongó vagyok!!!!!
Ezért vagyok WesBuzi!!!

Ja Dr.Bubó, tetszik a neved, én szoktam BagolyKöpet néven is lenni. :)

DrBubó e-mail | 2004-03-17 19:32:03 | 42.
Heló! Első sorban hozzád szolnék oh, Lenina. Az az igazság, hogy amikor írtad, hogy a fanatizmus megöli a tolarenciát, majdnem medöltelek.. ;) Tényleg. Nem éretttem egyet, némi indulatot is váltott ki belőlem a rövidre szabott hozzászólás és magamban csak egy kis "na azé vazze én is írok nektek nép, hogy megmutassam magam.." színtű esztelen odafirkantásnak tituláltam. De nem írtam rá, (legalábbis nem emlékszem :P) várva hátha kifejted. Huh.. Szóval igaz, igaz a francba is igaz. Főleg az a gyenge pontos dolog. Nagyot kell nyelnie annak aki tényleg nem "csap oda" annak hallatán, hogy fikázod.. a zenéjét. Igazábol szerintem a zene egy nagyon érzékeny kérdés attol függetlenül, hogy fanatizmusról beszélünk, vagy mellőzzük a fogalmat. Viszont az az igazság, hogy fanatizmus=szenvedély (nem teljesen azonos, de nagyon hasonló, mondhatni az én szótáramban édestestvérek) nélkül nem igazán tudom... Ez az egész lényem sava borsa. Érted? És jól érzem magam. Általában a körülöttem lévő embereket is boldoggá teszem és szerintem átlagon felül toleráns vagyok. (Hátrány szeszélyesség!) Innentől kezdve az az igazán fontos és mellőzhetetlen kérdés tevődik fel :) na jó merül fel, hogy mire irányul a fanatizmus? Amúgy tényleg érdekes kérdés. Majd visszatérek 3 év múlva elolvasom a hozzászólásokat és írok egy könyvet. :) Na ennyi voltam mára. Bocs a sok irkáért.

Előzmény: Lenina (39.)
haska e-mail | 2004-03-17 18:46:32 | 41.
hasznos fanatizmus? pl mikor valaki fanatikus környezetvédő. ez egy gagyi példa volt, de eképp lehet pozitív a fanatizmus is.
ellentétben egy együttes/ember/stb fanatikusának lenni sokkal korlátoltabb dolog (nem célzás volt minimanson), mint "fanatikus színházlátogatónak" pl.
szar példákat hoztam fel, lehetnének jobbak is, ez jutott eszembe.


Előzmény: Lenina (39.)
haska e-mail | 2004-03-17 18:37:32 | 40.
hát fingom sincs őszintén. asszem a millenárison lehetett valami koncert, előtte egy ghymes szám végét láttam, meg lenyomtak két kispált. ennyi, nem volt nagy cucc.

a pál utcai fiúkat azért néztem végig, mert gondoltam, ha már elkezdtem... de tényleg fosadék volt.
a gyertyák csonkig égnek c márai könyv filmváltozatára kíváncsi leszek, nem olvastam, de remélem legalább a film népszerűsíti egy kicsit(a füves könyvbe beleolvastam, a versei is jók). sónkánöri visszadobta a főszerepet. buzibond.


Előzmény: dead soul (38.)
Lenina e-mail | 2004-03-17 17:07:51 | 39.
Namármost van nekem olyan kollégám, aki az általad "bizonyítottan szar"-nak nevezett zenét hallgatja. (most ne ecseteljük, hogy miként lehet valami bizonyítottan szar, mert a végén kiderülne, hogy a XX. századi kortárs "klasszikus" zene is bizonyítottan szar - ellentétben a közvélemény felfogásával ...)
Ha én lefikáznám a kollégám zenei ízlését (akivel mellesleg nagyon szeretek együtt dolgozni, mert szorgalmas, megbízható, őszinte, és nagyon ott van szakmailag), akkor sutba dobnék ezzel egy jól működő kollegiális (vagy, hogy a francba hívják) viszonyt. Ha a zene irányába terelődik a beszélgetés fonala, sosem szoktunk túl mélyen elemezni (értem ezalatt a fikázást), mert Ő is tudja, hogy nekem nem jön be amit Ő szeret, és én is tudom, hogy neki sem jön be, amit én szeretek - eltekintve egy-két érdekes kivételtől: pl. a Cradle of Filth tetszett Neki ...

Szóval Te fanatikus Manson rajongó vagy?
Én tartom az elméletemet, hogy, ha fikázni kezdeném, nekemugranál - vagy nem? ;)

Ez a fanatikus rajongó gyenge pontja.
És ez mindenképpen hátrány a toleránssal szemben, aki nyugodtan elvigyorog (spec. én) azon is, ha a kedvencét szidják. Ez nem felületes vicsor! Szó sincs róla. Egyszerűen arról van szó, hogy el tudom fogadni, hogy valaki ne szeresse (sőt azt is, hogy utálja, undorodjon, gyűlölje stb.) azt amit én szeretek. Mert nem gondolom, hogy azok alapján kell megítélnem egy embert, hogy mit hallgat. Max. nem megyünk együtt koncertre, na bumm! ;)

Továbbmegyek: ha vendég van nálunk, és mondjuk kijön hozzám a konyhába dumcsizni, miközben a kávét felteszem (vagy mosogatok, vagy bármi mást csinálok), és én éppen Ossiant, vagy Pokolgépet hallgatok, most már (főként, mert elég sok fiatalabb generáció került a baráti körünkbe) megkérdezem, hogy milyen zenét szeretne hallgatni, esetleg elviseli-e azt amit ezidáig hallgattam.
Különben fura, mert amikor pl. Tiszai bulit csapunk (szimpla tiszaparti ivászatról van szó egy régi nagy magnó és sok jó barát társaságában), van, hogy a fiatalabbak (akik nem is szeretik az "old rocker" zenéket) mondják, hogy ugyan tegyünk már be Pokolgépet, mert látni akarják, hogy rázom a fürtjeimet :)))Ez úgy jól esik :))

Na, átmentem megint szentimentálisba, pedig hiába nézem, hogy tök jó idő van, menni kéne már a Tiszára, akkor sincs lé ...

Szóval, lényeg a lényeg, fenntartom, hogy a fanatizmus káros.

De mondj egy-két kézzel-lábbal fogható indokot, miszerint hasznos a fanatizmus!
És én meghajlok az erősebb logika előtt bizisten ;)


Előzmény: mini-manson (36.)
dead soul e-mail | 2004-03-17 13:56:06 | 38.
vazz, kispált adtak az emkettesen? a jó életbe, én meg nem bírtam végignézni a pál utcai fiúkat, úgy untam, helyette beraktuk a csernust videón:)
melyikeket adták le?


Előzmény: haska (37.)
haska e-mail | 2004-03-16 20:15:31 | 37.
tudom h tetszeni fog:)) persze öt vagy hányórás a film, és állítólag kihagyták a könyv egyes részleteit(persze, az egyben meg a kettőben is biztos, de azért írtam, h így is 5 órás).

ennél (időben) már csak a tegnap esti pál utcai fiúk volt szarabb, mert a film is gagyi volt. mindenesetre két kispál számmal vigasztaltam magam, amit utána vetített az m2:))

én nem olvasok star warst, inkább északi fekete metált hallgatok:)) höhö (-barbár nevetés-)
meg ott van a magus is amit ritkán játszom, de alkalmanként jólesik egy kis mentális faszverés.


Előzmény: mini-manson (36.)
mini-manson e-mail | 2004-03-16 19:47:45 | 36.
hidd el tetszeni fog neked. én már láttam mind a hármat, de azt kell mondjam az utolsó a legjobb.
az igazat megvallva a Gyűrűk Urával is csak a hossza a bajom. elgémberedett a moziba a nemesebbik felem basszus mire vége lett a harmadiknak!!!

nem tom' valahogy azért én se szeretek minden sci-fit. valahogy a Star Wars az más, az valahogy megfogott. egyébként még a lovagkori cuccokat is szeretem :) mondjuk én a Star Warsot olvasom/tam is könyvbe így kicsit többet is tudok az egészről. mindenesetre tökre tetszik a Sötét-kódex is :)
o Nincs béke, harag van.
o Nincs félelem, hatalom van.
o Nincs halál, halhatatlanság van.
o Nincs gyengeség, sötét oldal van.
o Én vagyok a sötétség szíve.
o Nem ismerek félelmet,
o De félelmet okozok az ellenségeimnek.
o Én vagyok a világok pusztítója.
o Ismerem a sötét oldal hatalmát.
o Én vagyok a gyűlölet lángja.
o Az egész univerzum előttem hajol meg.
o A sötétségnek áldozom magamat.
o Ahol igazi életet találtam
o A világosság halálában.
ha szabad idéznem. :)
valahogy elvannak látva egyfajta "egészséges egoizmussal" :)

lenina: nos én alapból igyekszem nem fikázni mások izlését csak ha bizonyítottan szar :) lásd: pláza macák és HMCS-k
egyébként viszonylag tág a zenei befogadó képességem. nyitott vagyok új dolgokra, de valahogy mindig Marilyn marad számomra az isten. :) és azért örülök is ennek egy kicsit.


Előzmény: haska (34.)
Lenina e-mail | 2004-03-16 09:03:46 | 35.
Is-is.

A rajongói fanatizmus sem a toleranciáról híres.

T.f.h. szidni kezdeném Mansont (nem igazán ismerem, így ennek a halvány veszélye sem létező jelenség ...), Mini-Manson biztosan nekem ugrana.

Ha Ő szidni kezdené a Pokolgépet (nekem a Pokolgép az Isten :)), akkor esetleg megpróbálnám elmagyarázni, hogy nekem miért jó a Pokolgépet hallgatni; de nem érezném rosszabbul magam attól, hogy Ő mondjuk nem szereti, és nem feltétlenül ragaszkodnék ahhoz, hogy megismerje, megszeresse, vagy egyáltalán, csak meghallgassa.

Pl. nézd meg Agixa (bocs, de most Ő a zsánerem :)) Beatles-témáját. Ha valaki leszólja a Beatlest, azt képtelen elviselni - finoman szólva ...

Tolerancia nélkül beszűkül az ember ismeretségi köre. Így beszűkül a tudata, a nézetei, és mogorva vénember lesz sok-sok év elteltével - ha addig agyon nem üti vki. ;)


Előzmény: dead soul (26.)
haska e-mail | 2004-03-15 19:22:36 | 34.
én nem bírtam komolyan venni azt a részt, amikor a kis mackók a gagyi őslándzsáikkal befenyítik őket. szakadtam a röhögéstől.
azt azért ne feletjsd el, hogy a star wars célja nem emberi küzdelmek bemutatása, hanem h a fogyasztóbácsik, fogyasztónénik jót élvezzenek a lövöldözős, akciós jelenteken.

a gyűrűk ura kettőt, hármat még sajna nem láttam, mert a gép akadozva játssza le, viszont barátnőddel így is inkább szimpatizálok (könyvet olvastam). amúgy meg biztos tetszeni fog, mert a kosztümös/történelmi/fantasy/sokszereplő/nagycsata/hőseposz filmek mindig tetszenek. megérintik romantikára(a szó eredeti értelmében) éhes lelkemet. najó a szakra korona szar volt, dehát...


Előzmény: mini-manson (33.)
mini-manson e-mail | 2004-03-15 17:29:59 | 33.
hát igen. nekem az bluehawaii ha adják a tv-ben. :)
szerintem egyáltalán nem így van. Darth Vader alakja teljes mértékben egyedi! az emberi vívódás (emberi érzelmek vs. erős hit) legkitűnőbb példája. és végülis, ha úgy veszzük, jól döntött az utolsó pillanataiban.
az a macis rész tisztára olyan, mintha Disneylandbe csöppent volna a szereplő gárda :)


Előzmény: haska (32.)
haska e-mail | 2004-03-15 16:15:55 | 32.
na tegnap este vót mise mi?
csubakka kurva nagy arc, c3po egy degenerált pöcs, ártú szimplán autista, az evokok a legnagyobbak, a kis elbaszott plüssmedvék.
dartsvödör egy asztmás lúzer.


Előzmény: mini-manson (30.)
Bogeechili e-mail | 2004-03-15 14:19:31 | 31.
Hello, igyekszem keveset írni mert még nem olvassátok el! Fanatizmus, sztem amiért rossz, az elnyomja azt, amiért jó, nah, értitek! 2 éve elkezdtem chilit hallgatni, addig egy jellemtelen ember voltam! Beléjük szerettem, és nincs visszaút, olyan szinten RHCP fanatikus lettem, h legtöbben bolondnak néznek! Kis híján beleőrülök, de másfelöl boldog is vagyok, mert úgy érzem, megtaláltam magam, ez az életem értelme, s ha meghalnék, azt mondhatnám, volt miért élnem! De szar, mert soha nem fogom őket elérni, és csak egy álom marad, és most verem a fejem a falba,mmert pénzem sincs a közelgő koncertjükre! Ez az egész felforgatta az életem, és most egy kétségbeesett bolond vagyok!!!!! sziasztok
mini-manson e-mail | 2004-03-13 18:11:37 | 30.
drágám...
én se annak a szőrzsáknak a táborába tartozom.

ÉLJEN A BIRODALOM és a SITHEK! :)

az egyik barátnőmmel (a gyűrűk urással) épp a sith kardvívást tanuljuk :))))

dead soul: én azért igyekszem jóra gondolni. azzal a fajta fanatizmussal én se egyezek ki!


Előzmény: haska (29.)
haska e-mail | 2004-03-13 09:55:45 | 29.
igen, de csak azért mert egy ötéves dedós értelmi szintjén van, és legfőképp mert büdös!

Előzmény: valentin (28.)
valentin e-mail | 2004-03-12 23:02:47 | 28.
A Csubakka jó!

Előzmény: haska (27.)
haska e-mail | 2004-03-12 17:35:21 | 27.
a star wars egy szar

Előzmény: mini-manson (25.)
dead soul e-mail | 2004-03-12 10:57:24 | 26.
toleránsan irtsuk ki az alkajdát, a zsidókat, a katolikus íreket, a protestáns íreket, a vietnámiakat, a magyarokat. ugyi?
sztem Lenina nem a rajongói fanatizmusra gondolt.


Előzmény: mini-manson (25.)
mini-manson e-mail | 2004-03-11 19:36:26 | 25.
nem, ha igazán átérzed. cselesen kell másnak "átadni" a fertőzést ;))

úgy, hogy neki is tetszen.

ha fanatikus érzéseket táplálsz valaki/valami iránt attól még lehetsz toleráns bizonyos helyzetekben. ha fanatikus vagy attól még bizonyos dolgokban dönthetsz másként. ha fanatizmusod ellenére nem tudsz másokat is erre az útra terelni, attól még ugyanaz vagy. ha nem erőszakosan teszed, főként először, nem öli meg a toleranciát. toleránsan is lehet beszélgetni róla, főleg, ha a másikat is végig hallgatod.

lásd:
én-Marilyn Manson + barátnőm-U2
vagy
én-Star Wars + barátnőm-Gyűrűk Ura

mégis tökéletesen elvagyunk


Előzmény: Lenina (24.)
Lenina e-mail | 2004-03-09 14:20:42 | 24.
Kifejtenéd bővebben?
Csodás, hogy mindenki egyetlen mondatban elmondja a nagy semmit ...

Csatlakozom az egymondatos semmitmondókhoz ezúton:
A fanatizmus megöli a toleranciát.


Előzmény: Lica(ILoveJohn5) (23.)
Lica(ILoveJohn5) e-mail | 2004-03-09 11:50:30 | 23.
Sziasztok! Szerintem átok is meg áldás is!!
DrBubó e-mail | 2004-03-07 19:21:20 | 22.
Nem, Te nem. Ők.

Előzmény: v.o.n. (19.)
Marque e-mail | 2004-03-07 18:16:15 | 21.
te meg egy hülye fasz vagy..

Előzmény: v.o.n. (19.)
BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2004-03-07 12:28:09 | 20.
elöször is üdv, másodszpr pontosn így van...bardikát amugy meg asszem azért csukták le mert hidegvérrewl megölt egy hozzá közeledni próbáló buzit :))lol

Előzmény: v.o.n. (19.)
v.o.n. e-mail | 2004-03-07 09:59:52 | 19.
yeah! végre egy jó kis topik hehe.. fanatizmus rúlz! az összes fanatikus közül mi vagyunk a legfanatikusabbak: a vallási fanatikusok. mi vagyunk a máglyákon ezreket égető inkvizíció könyörtelensége, mi vagyunk az emberáldozatot végző indiánok odaadása, mi vagyunk a seppukut elkövető szamurájok becsülete, a fonalakkal manipulálgató zsidók elszántsága, a dzsihadra készülő arabok tisztasága, a Bécset védő SS-katonák hűsége és a kozmizmusba belehülyült bolsevikok őrülete is mi vagyunk!
DrBubó e-mail | 2004-03-06 20:25:11 | 18.
Nem merném egyértelműen kijelenteni, hogy ez volt az igazság. Biztosan nem, mert azóta sok minden történt. Nem hinném, hogy az igazságot akarta volna, vagy akarná láttatni, sokkal inkább valami nagyon fontosat, hogy láthatsz! Ha akarsz.. és nem félsz.., nekem ezt mutatta meg. Ha tettszik az ajtót, de én léptem be rajta. A tudati fejlődésem addigi tévelygés volt, de azt hiszem végül jó kezekbe kerültem. Nagyon sok mindent tanultam Tőle! Azóta persze sok minden történt, és mint egy útjára engedett gyerek én is elveszett voltam de erős, mert a kezdettől fogva bennem élt az elpusztíthatatlan AKARAT. Ez a felismerés. Aztán idővel komfortossá vált a helyzet és elfoglaltam a megfigyelőállást. Jelen pillanatban most ismét keresek. Egy másikat. Ami talán még közelebb van az igazsághoz...

Előzmény: mini-manson (17.)
mini-manson e-mail | 2004-03-04 19:52:18 | 17.
igen. pontosan ez az. :)
reméltem, hogy valaki érteni fogja.

valahányszor látom Őt vagy csak hallom a zenéjét elvesztem a fejem. megszűnik körülöttem minden, ami addig a percig zavart. érzem, ahogy a szívverésem meggyorsul akárcsak a légzésem. van úgy, hogy akaratlanul is remegni kezdek.

ezt rajta kívül csak egy ember tudja elérni, aminek nagyon örülök :)
teljesen... belfeledkezem az érzésbe és onnantól kezdve már nem érdekel más, olyannyira, hogy még a saját testi épségemről is meg tudok feledkezni.
volt már rá példa, hogy annyira belefeledkeztem, hogy félpercenként neki mentem mindennek és mindenkinek. :)

tetszett az igazság?


Előzmény: DrBubó (14.)
haska e-mail | 2004-03-03 22:52:37 | 16.
amikor kinyírtak kollektíven egy buzit? vagy keverem a dissectionnel?

elég sokminden történt ott akkor. minden arcnak külön története van, és néhány év sitt is kijutott azért mindegyiküknek.

nagyon büszke vagyok felfedezésemre:)) amit bard faust honlapján találtam. kedvencei közt szerepel a placebo is. memóriafrissítő segítőkérdés: miért is csukták le? ;)))


Előzmény: Aeternus (13.)
haska e-mail | 2004-03-03 22:48:46 | 15.
igen, valami ilyesmit hallottam én is, pontosabban, hogy nem a füle fájt, csak ott érezte nagyon a fájdalmat. egy nehezebb pillanatában ezért vágta le.
a lényeg, h nem mentális zavarai voltak, viszont egy orosz oldalon láttam néhány elmebajos képét és hát szvsz igen jók voltak.


Előzmény: dead soul (12.)
DrBubó e-mail | 2004-03-03 20:29:55 | 14.
A fanatizmusban a józan ész nem diktálhat. Szerintem. Ha fanatizmusról beszélünk, ott egy csepp józan ész sincs, és nem is kell, hogy legyen, ettől lesz fanatizmus. Persze be kellene határolnunk, hogy mit is értünk pontosan fanatizmus alatt és, hogy mire is irányul az. Nem hiszem, hogy most a dzsihád!-ról akart volna mini-manson beszélni, úgyhogy én sem erről fogok, ha valaki kiváncsi egyáltalán. Azért elmondom. Számomra a fanatizmus egy olyan felszabadító, mindent átölelő, átfogó, hatalmas, óriási kibebaszottnagy érzelem, és érzés, ami a nap minden pillanatában ott van velem, áthatja az egész lényem. Én szenvedélynek hívom. Rajongásnak. Egy olyan képességnek, ami lehetővé teszi, hogy valami, vagy valaki iránt olyan óriási áhitattal, lelkesedéssel bírj, hogy minden pillanat olyan, mint egy kurvanagy atomrobbanás. Azt érzem, hogy ÉLEK. Elönt ez az érzés. Amikor alszok,csendesen és nyugodtan, tudom, hogy a vérem olyan forró, hogy a kilélegzett levegő fülledt meleggel árasztja el a szobát. Amikor az utcán megyek, a vérem olyan forró, hogy azt érzem beleégetem magam a világmindenségbe. És amikor eszem, a vérem olyan forró, hogy a falat szétolvad a számban, és amikor beszélek a vérem olyan forró, hogy olyan hévvel csak az tud beszélni aki szenvedélyesen ÉL!!! És amikor nevetek és amikor sírok és gyűlölök és szeretkezek a vérem forró, mert áthatja valami, és amikor üveges szemmel merengek akkor is forró a vérem és csak mosolygok azon, hogy kívülről képes vagyok egy hal hidegségével és egy szobor mozdulatlanságával ülni, miközben legbelül forrok.
Ugyan akkor hozzá kell tennem, nem lehet könnyű fanatizmus tárgyának lennni. Amíg esetleg te vagy a rajongás válsztott eszköze addig nehéz, de még jó lehet. Az az ember azonban, aki fanatikusan szeret, él..stb, valójában, szerintem, egyszerre, csak egy dologért tud igazán rajongani, és ha ez nem te vagy... (de mondjuk az szeretnél lennni) nehéz.
Bocsi, hogy hosszúra nyújtottam a rétestésztát. Ha nem tetszik bátran fikázzatok le. Mini-mansonnak: Mansonnal egyet értek. Ezt én is átéltem és valóban frenetikus időszaka volt az élatemnek az a része, amikor rájöttem, hogy elvehetném a szemem elől a kezem...
Még frenetikusabb volt elvennni.


Előzmény: point (9.)

1  2  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.