Click to Visit
Rock - Thin Lizzy
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  

stevie e-mail | 2004-07-12 14:52:49 | 1.
Már elég régóta (kb 5-7 éve) ismerem a Thin Lizzy-t és néhány számát, de mostanában szerettem meg őket igazán. Klasszikus rock, de valami olyan feelinggel előadva, amit még a legynagyobbak közül se sokan tudtak. Phil Lynott énekes (és basszeros) olyan jól adja elő a szövegét hogy lehetetlen nem élvezni, de komolyan. Kár, hogy 1986-ban meghalt. Alkalmanként a szólógitáros pedig nem volt más, mint a legendás Gary Moore! Persze a többi gitáros se volt akárki: John Sykes (később a Whitesnake gitárosa), Scott Gorham, Brian Robertson (később Motörhead)...
Zseniálisak a számaik, pl.: The boys are back in town, The rocker - na és persze a Whiskey in the jar (óriásia fő riffje és szövege!). Ezt gondolom többen is ismeritek, a Metallica a Garage INC. albumon feldolgozta (szerintem szarabbul mint amilyen az eredeti volt).
Ismeri még valaki rajtam kívül? Aki nem és nyitott a Deep Purple, Black Sabbath korabeli, de annál különlegesebb ír rock zenére, annak érdemes tennie egy próbát!


1  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.