Click to Visit
Rock - Rockzenét* az iskolákba!
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  4  

kakapanna e-mail | 2007-02-15 20:12:51 | 55.
dehogy vagy ejtve

Előzmény: Sly :) (54.)
Sly :) e-mail | 2007-02-15 20:08:58 | 54.
Na jól van, jól van...
Ejtve vagyok... Ha látom Borilát, szólok, hogy kerested... :P


Előzmény: kakapanna (53.)
kakapanna e-mail | 2007-02-15 19:58:26 | 53.
utálom a buzikat! te vagy a legjobb!!!!! jó lenne azért kicsit osztani valakit, erre meg a borika a legjobb

Előzmény: Sly :) (52.)
Sly :) e-mail | 2007-02-15 19:56:05 | 52.
Hiányzik?
Én már nem is vagyok jó neked... :(


Előzmény: kakapanna (51.)
kakapanna e-mail | 2007-02-15 19:52:03 | 51.
nem gondoltam én se komolyan.nem tudod ilyenkor hol a borila?ha én itt vagyok soha nincs itt

Előzmény: Sly :) (50.)
Sly :) e-mail | 2007-02-15 19:49:47 | 50.
Átgondoltam...

Nem...

Sly :) e-mail | 2007-02-15 19:49:33 | 49.
Érdekes program... :S
Asszem ezt még átgondolom...


Előzmény: kakapanna (48.)
kakapanna e-mail | 2007-02-15 19:42:56 | 48.
mi sokat lógtunk.egyszer óra alatt leléptem az ablakon mert szépen sütött kint a nap,mentem a Dunára sétálni. nem hányunk egyszer együtt?

Előzmény: Sly :) (47.)
Sly :) e-mail | 2007-02-15 19:38:57 | 47.
:D
Mi ki sem tudtunk jutni az épületből, csak a nap végén...
Olyan börtön feelingje volt a dolognak...
Volt beléptetőkártya, meg 1 rakás biztiőr...
12.-ben már kezdtem arra gyanakodni, hogy nem is minket féltenek ennyire,
hanem biztos valami illegális cuccal foglalkoznak a pincében... :P
Mi 1ébként valami mézes-paprikás házi páleszt ittunk a suliban 1x... De erre most inkább nem emlékeznék vissza, mert lehányom a monitort... :P


Előzmény: kakapanna (46.)
kakapanna e-mail | 2007-02-15 19:35:03 | 46.
tényleg jártunk. a kétdekás vodkát megittuk a wc-ben aztán a negyedikesekkel mentünk a kocsmába sörözni.

Előzmény: Sly :) (45.)
Sly :) e-mail | 2007-02-15 19:30:44 | 45.
Tőled ezt el is vártam... :)
Mi újság?


Előzmény: kakapanna (44.)
kakapanna e-mail | 2007-02-15 19:29:57 | 44.
mi szünetben simán kimentünk egy sörre a kocsmába

Előzmény: Sly :) (43.)
Sly :) e-mail | 2007-02-15 19:28:13 | 43.
Nana!!! Azért nem szidjuk...
Jó suli volt... Jó nagy balhék voltak...
És vicces volt, mert jó sok megbotránkoztató dolgot lehetett csinálni, mert mindent úgy felfújtak...
Az iskolatársak hatalmas arcok voltak...
Volt pl olyan ismerősöm, aki az 1. óra helyett kocsmázott és csak utána jött suliba... :P


Előzmény: joggy* (42.)
joggy* e-mail | 2007-02-15 15:23:20 | 42.
naja a lónyai.. :D:D

Előzmény: Sly :) (40.)
Dodus e-mail | 2007-02-15 14:01:26 | 41.
nálunk sincs ezért a menő repperek a fasza telefonjukon hallgatják a nyomorékságaikatXD

Előzmény: Sly :) (38.)
Sly :) e-mail | 2007-02-15 12:38:39 | 40.
Ja, mondjuk az biztos, hogy jobb, hogy nem volt sulirádió,
mintha egész nap református énekeket nyomtak volna... :S
:D


Előzmény: mm_moni (39.)
mm_moni e-mail | 2007-02-15 12:29:09 | 39.
Örülj neki! Nálunk sajnos van. techno éjjel nappal, orrba szájba...Na jó azért nagyritkán adnak 1-2 AC-DC-t, Iron Maident + Ossian-t is de 90% nyálzene:-(

Előzmény: Sly :) (38.)
Sly :) e-mail | 2007-02-15 12:21:46 | 38.
Nem tudom mit sír itt mindenki...
Nálunk nem hogy nem volt rock a sulirádióban... De sulirádió se volt... :P

Ricko_the_first e-mail | 2007-02-15 12:16:50 | 37.
Nálunk anno szakközépben volt ilyen próbálkozás de a tanárok még az Ossianra is azt mondták hogy durva... Nemtudom mitszóltak volna a Cradle-re meg a Finntrollra, hogy a Mardukot ne is említsem... pedig sokan szerettünk volna ilyeneket is hallani a sulirádióban... na mindegy az a lényeg hogy azt mondták hogy rockzenét csak olyat játszhatnak le a rádióban amiket a kereskedelmi rádiókban is játszanak... :S igy kötöttünk ki mindig a dohányzón... :P :D
Avvoltoio e-mail | 2007-02-15 10:23:12 | 36.
Nálunk sose adnak metált, de még rock-ot se :(

Amúgy csináltam most egy oldalt:
http://nords.extra.hu
ez érdekelhet titeket

Arunson e-mail | 2007-02-15 09:49:25 | 35.
Iskolát a rockzenébe!
Sátánka18 e-mail | 2007-02-14 19:47:45 | 34.
Melyik suliba jársz?

Előzmény: punk.csaj (32.)
tifi e-mail | 2006-07-21 08:30:35 | 33.
Ebben én is benne vagyok :D
punk.csaj e-mail | 2006-05-19 09:42:53 | 32.
A mi sulinkba ilyen gond nincs,mert mi adjuk le a zenét. :D Csak PUNKot. Nah jo meg ROCK zenét is meg néha METALt...:D Ez a három lehetőség van. De ez remélem mindig igy lesz...:S mert ha nem. az cink lenne beleőrülnék:S
Killermachine e-mail | 2006-05-19 08:04:06 | 31.
Üdv mindenkinek a bulik nálunk is szánalmasask a köcsög caramel megy amire a szerelmesek lassúznek meg rap vagy disco

jevgenyij e-mail | 2006-05-13 19:09:52 | 30.
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Előzmény: csuporka (15.)
tuulii e-mail | 2006-05-05 09:52:03 | 29.
nállunk is ZENE szól a suliban!Persze ez ez nem bántás a többi stílus képviselőinek..meg persze kinek mi a jó zene.Nekem a rock.
Kishülye e-mail | 2006-04-09 10:10:24 | 28.
Hát ja!De legalább a sulirádióba rock megy legalábbis nálunk.DE azér előfordul más is

Előzmény: csuporka (27.)
csuporka e-mail | 2006-03-19 15:41:20 | 27.
nálunk az összes szar iskolai bulin diszkó van... és csodálkoznak a tanárok hogy hátul piálnak a kis diszkópatkányok... ha normális zenét tettek volna be, akkor nem csak ők lennének, és nagyobb népszerűsége lenne a szánalmas partijaiknak... :D

Előzmény: Morrisongirl (26.)
Morrisongirl e-mail | 2006-03-16 09:58:05 | 26.
Miért ne?! Ha disco meg rap is szólhat akkor rock is szóljon. Habár a mi iskolánkban sosem szólt. CSak az a rohadt nyávogós szarok!!!
Noncs e-mail | 2006-03-15 11:40:55 | 25.
az én anyám is!!
:DDDDDDDDDDDDDD


Előzmény: csuporka (22.)
csuporka e-mail | 2006-03-14 18:30:09 | 24.
már megbeszéltük, nem hiszem, de jó kifogás!

Előzmény: lilo13 (23.)
lilo13 e-mail | 2006-03-14 16:37:15 | 23.
Tényleg ez igaz???

Előzmény: Fülesbogár (19.)
csuporka e-mail | 2006-03-08 15:47:19 | 22.
az anyám manson rajongó (meg minden ilyet szeret...), de apám viszont nem bírja ezeket a szörnyű ricsajokat, meg miket mond rá, és ezé le kell halkítanom mindig.... :..(

Előzmény: ArG (21.)
ArG e-mail | 2006-03-07 17:19:56 | 21.
:) Az én anyám csak arra kér, hogy vegyem hangosabbra;)

Előzmény: csuporka (20.)
csuporka e-mail | 2006-03-07 16:49:32 | 20.
akkor majd ezt mondom anyámnak ha panaszkodik a zene miatt!!! :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Előzmény: Fülesbogár (19.)
Fülesbogár e-mail | 2006-03-06 16:11:02 | 19.
Sziasztok! Hallotátok már hogy egy felmérés szerint az a virág nő a leggyorsabban aminek éjjel nappal rock zenéket játszanak??
csuporka e-mail | 2006-03-06 12:46:57 | 18.
engem az zavar (mostanában) az énekórákban, hogy ez a szerencsétlen nyomoronc, azt hiszi mi nyolc évig tök jól elvoltunk az ő óráin, élveztük a szánalmas kornyikálását, és megvan róla győződve, hogy mindenki énekből fog érettségizni, annyira szerettük az ő előadásait, és egyéb kínzásait....
de a tesitanár is ezt csinálja... egyfolytában azt hallgatom h ha majd tesiből érettségizek, nem lesz olyan könnyű... :D

álmodik a nyomor....

Pimarett Aurél e-mail | 2006-03-05 13:22:20 | 17.
Olyan jó neked, hogy a nagyapád ilyen volt mint az enyém. Csak az enyém már sajna meghalt. Ő is olyan volt, hogy minden népdalra megtanított minket, és a lábára ültünk elkezdett énekelni. Nagyon szépen énekelt, de nem ez a téma.
ArG e-mail | 2006-03-05 11:34:06 | 16.
Bizony, bizony, ez sokszor van így. Az általános iskolás énekoktatás tényleg csak arra jó, hogy meggyűlöltessék az egészet. Engem az mentett meg attól, hogy megutáljam, hogy 3-4 éves koromban körülbelül már 20-30 népdalt ismertem és rendszeresen énekelgettem, valamint volt egy nagypapám, akinek szinte minden szóról egy népdal ugrott be, így amikor iskolában ezekre került a sor nekem mindig az áldott jó gyerekkorom ugrott be... meg szeretek énekelni. De ami az általánosokban énekoktatás címen folyik... hát egyetértek...

Előzmény: csuporka (15.)
csuporka e-mail | 2006-03-05 10:19:28 | 15.
aha ha te mondod.... mind1... én az énekórákról szeretnék pár szót szólni....
UTÁLOM!!!!! ELSZARTÁK VELE 8 ÉVEMET!!!!! NEM BÍROM ELVISELNI AHOGY BETESZI A NÉPDALOKAT A MAGNÓBA (hál istennek h magnó, mostanában szokott rá, régebben ő énekelt nekünk... :'( ) ÉS AZT VÁRJA EZ A SZERENCSÉTLEN HOGY MAJD ÉNEKELNI FOGUNK!!!!
utoljára 6.os koromban kellett énekelnem... a Himnuszt.... nem voltam hajlandó énekelni, erre kijelentette hogy meggyalázom a magyar nemzetet... majd mikor láncfűrészes csontvázat rajzoltam egy füzetbe, kijelentette az én drága gittám, hogy romlott a lelkem.... és ezek után azt várja hogy daloljak neki? mikor nyolc éven keresztül meggyalázott, és tönkretette az életem?
miatta utálom az összes népdalt és a komoly zenét! talán ha nem mérgezi az életemet, elsős koromtól kezdve, nem kezdek el Led zeppelint hallgatni és nem leszek ilyen, amilyen vagyok...
mindenről az általános iskolai ének-oktatás tehet, és a kottaírás... főként a kottaírás...


Előzmény: ArG (14.)
ArG e-mail | 2006-03-04 17:33:35 | 14.
Úgy szeretnék hozzászólni a témához, mint aki énekből fog érettségizni idén... Szóval, a klasszikus műfajok szerintem nem csak alapműveltség miatt lényegesek. Az ember fejlődéstörténetéhez tartozik a zene, hogy melyik korban, mit, hogyan, kiknek, kik játszottak. Nagyon szépek a reneszánsz zenék és rengeteg szép szimfónikus, vonósnégyes darab van. És hát szerintem a rock és metal műfajok után a lehallgathatóbb, legszebb zenei műfaj a komolyzene. (jó még ide sorolom a népdalokat is, csak úgy simán, énekhangon előadott népdalokat)
Amit viszont szerintem nagyon elszúrnak, az az általános iskolai énk-zene oktatás. Ugyanis szerintem akkor nem kéne erőltetni pl. zenetörténetet, főleg hogy egy általános iskolai ének órát általában minden gyermek lesz_r, és csak meggyűlölik az egészet. Amikor általánosba jártam el se tudtam képzelni, hogy valaha énekből fogok érettségizni, majd meghaltam az órákon az unalomtól, és eszembe nem jutott klasszikus műfajokat hallgatni. Azt hiszem kell az agynak egy bizonyos érés, amíg megérti ezt a műfajt, amíg befogadó képes lesz. Hatodikos koromban pedig szüleim akarták erőltetni, hogy tanuljak zongorázni, de azt se szerettem, utáltam a zongoratanárnőmet, mostanában pedig magamtól ülök le a zongorához és szeretnék komolyan megtanulni.
Egyébként pedig szerintem a rock/metal műfajoknak sok közük van a klasszikus zenéhez.

Pimarett Aurél e-mail | 2006-03-04 13:01:53 | 13.
Hy! Szerintem jó ötlet a rockzene az iskolákba, inkább mint az, hogy cigó zene menjen(olvastam I love Duncan), vagyis rap. Utálom a rap-et, és teljesen egyetértek I love Duncan-el, de azt nem értem, hogy ezt most miért kelett neki felhoznia, de mindegy.
skalala e-mail | 2006-03-02 18:06:34 | 12.
HEllóka Nem szeretem a rockot de úgy összevéve jó lenne kitiltani a discot és a popot helyére ALTERNATÍV zenéket,de nem.
Ja amúgy az emberekben az előitélet megmarad és ezt nemcsak bőrszínre hanem öltözködés viselkedés kinézet alapjára véve.Aki v ami kítűnik az sose lesz elfogadva vagy elismerve. (nagyon ritka)
Kurva jó a rock suli.
HOGY HÍVTÁK A FEKA KISLÁNYT BELŐLE? valami fiú neve volt PIst v Feri.hümm


Előzmény: PJOrsi (11.)
PJOrsi e-mail | 2006-02-11 22:07:21 | 11.
Azt nem tartom valami hatalmas ötletnek, hogy a rock téma helyett a cigányellenesség jött ebben a fórumban divatba, mert már így is elég sok olyan embert ismerek, aki alapból rasszistának gondol mindenkit, aki a rockot szereti, és sajnos be kell látnom, igazuk lehet, mert tényleg sokan vagytok vele így. De az a gáz, hogy én, aki nem ítélek el senkit, csak amiért olyannak született, amilyennek, (Most ez szépen hangzik, meg talán hihetetlen is, vagy azt hiszitek, én vagyok a kissebségi, de ez nem így van. Magyar vagyok. És amikor ilyeneket olvasok, amilyen az előttem hozzászólók és hasonlók véleménye, akkor szégyellem is magam érte.) szóval, engem is megbélyegeznek ilyen jelzőkkel, ha megtudják, hogy élek-halok a rockért. Szívás...de nem tehetek semmit ellene,nem igaz? Mindegy...vissza az igazi témához, a rock-sulihoz! Én nem tartom hülye ötletnek, mert ha Haydn-t tanítják, akkor mért nem lehet rockot is tanulni???Persze nem úgy gondolnám a dolgot, mint ahogy a Rock-suli c. amerikai filmben látható, de azért azt el tudnám képzelni, hogy olyan szinten, mint most a klasszikus zenét , a rockot, és történetét is tanítanák! Akkor tanulnék is valamit az énekórákra:)...

Előzmény: I love Duncan (10.)
I love Duncan e-mail | 2006-02-11 20:11:58 | 10.
Én csak azt szeretném mondani, hogy a mi sulinkba csomó a cigány, ezért is csomó a sulirádióban a rap. És amikor odamennék leköpni a rádiót, valaki mindig beszól, hogy mért teszek így, mert én magyar vok, és a magyarnak tisztelnie kell a cigányokat. Na már most itt álljunk meg, mert: A Magyarok egedték be ide a cigányokat, ezért tisztelhetnének ők minket. Másrészt meg viszont hallottam a mamámtól, hogy amikor régen a falumba mozi volt, a cigánynak TILOS volt megszólalnia, mert egy ember ráütött. Csak ma már azért nincs ez így, mert elfajultak a magyarok jözt a cigányok, magyar ember cigánylányt vett el, cigányember magyar lányhoz ment feleségül. Így fojamatosan több lett a cigány.
Vagyis utálom ha egy cigány beszól, hogy magyar vok, tiszteljem a cigányt, azt legszivesebben leütném. Meg egyszer hallottam hogy valaki azt mondta, hogy jaj de utálom a magyaarokat. De könyörgöm! Akkor mért jöttek be Magyarországba?
Köszi mindenkinek, és azt tanácsolom, hogy hajrá rock, köpjük le a cigányokat, velük együtt a rap-et!

Üdv: Janka, a minden6ó(Amíg a popsi kerek, mindig lesznek rocks ikerek!

Mazsoli e-mail | 2006-02-02 14:03:28 | 9.
Jogos ... nem azt mondom hogy rossz, csak nem látom az értelmét ... igazság szerint egyszer majdnem megbuktam belőle ... (bár teknikailag meg is buktam :P ...)

Előzmény: stevie (8.)
stevie e-mail | 2006-01-29 19:06:12 | 8.
Én tanárnak készülök és eddig egyetlenegy tantárgyat találtam aminek totál nincs értelme: a filozófia. Nahát ha valaki nekem meg tudja magyarázni hogy MI A RÁK értelme van attól bocsánatot kérek.
Egyébként az igaz hogy a klasszikus zene hozzátartozik az alapműveltséghez, egy rakat igen jó klasszikus mű is van pl. Vivaldi: Négy évszak, ?: Új világ szimfónia stb. Meg ugye a Cacophony-tól a Speed metal symphony, hehe.

Mazsoli e-mail | 2006-01-28 18:22:59 | 7.
Hali.
Lenne egy pár dolog, amit nem egészen értek :S. Kérlek, világíts meg nekem valmit.

Először is kíváncsi lennék mely korosztályon belül derült fény erre az elszomorító ”eredményre”. Csupán azért kérdem, mert a környezetemben elég nevetségesnek találná bárki ha azt mondanám (rosszabb esetben ha úgy is gondolnám) hogy sztár akarok lenni. Körülöttem mindenki jóval ”földhözragadtabb” terveket szövöget. Azonban én már jóindulattal sem vagyok gyermeknek nevezhető :( …

Aztán, honnan jutottál arra a következtetésre, hogy a komolyzenét kedvelők aránya 1% körül jár? Ugyanis személy szerint nekem nincs olyan ismerősöm, aki ne kedvelné a klasszikus zenét. Persze ez alatt nem leendő karmestereket, és zeneszerzőket kell érteni, de az átlag ember legalább egy-két művet kedvel a leghíresebb művészek repertoárjából.

Aztán, szerinted a komolyzenét azért tanítják az iskolákban, hogy később mindenki azt hallgassa, szeresse. Ez nem így van. A klasszikus zene hozzá tartozik (és mindig is hozzá tartozott) a műveltség alapjaihoz. Attól, ha néha odafigyelsz ezeken az órákon nem leszel kevesebb, és talán az ízlésed sem ”ferdül el”. Csupán egy hajszálnyival műveltebbnek érezheted magad. Az egyéniséged, az ízlésed a tiéd marad, nem is szabad hagyni, hogy más megpróbálja megváltoztatni azt.

Aztán, azt mondod, egy kis csoport elnyomja a feltörekvő tömegeket, és nem érted hol van itt a demokrácia. Picit megint csak félreértetted a dolgokat, szerintem. A demokrácia nem az egyén akaratát képviseli, hanem a többségét. Valószínűleg ha az ország nagyobb része fölöslegesnek, károsnak találná a komolyzenét, akkor az abban az esetben megválasztott képviselők tennének ellene valamit. A demokráciában csupán (?) annyit tehetsz, hogy olyan képviselőket vagy pártot választasz, akik ténylegese képviselik a nézeteid.

Aztán, azt írod, ez a műfaj mindig is a vagyonos réteg igényei szolgálta ki. Ez valóban igaz lehet. De ha kicsit belegondolsz a műfaj igazi mesterei, szinte mindig a viszonylag egyszerűbb sorból származtak. Szerintem ez valamelyest ”enyhítő körülmény”, legalábbis nekem, nem túl vagyonos embernek az …

Aztán, szerinted ez a műfaj nem tudott a modern hangszerekhez alkalmazkodni. Nos, én is kedvelem a minőségi rock-zenét, így tisztában vagyok vele, hogy ez fa**ság! (fatális tévedésság) Biztos vagyok benne, hogy még nem hallottad a Metalica-Symphonics albumot. A világ egyik legjobb rock-bandája, a világ egyik legjobb szimfonikus zenekarával zenél. Végeredményben pedig, eszméletlen dalokat kaptunk. Mellesleg még ott van a Scorpions is, akik a Berlini filharmonikusokkal alkottak hasonlóan kiemelkedőt. Azt hiszem mindkét banda meglehetősen rock, nem? Egyszer meg kéne hallgatnod …

Aztán, szerinted a ”modern-klasszikusok” alkotóereje kiapadt. Újfent ellenkezni kényszerülök. Ha esetleg Hector Berlioz nem is, Vangelis neve biztosan ismerősen cseng még neked is. Ha valamilyen úton-módon mégsem, akkor is biztos vagyok benne, hogy hallottad már művét, legalább a ”Paradicsom meghódítását” biztos (azt hiszem így fordították :S ). Valamelyik Kolombusz Kristóf-os film főcímdala is volt.

Aztán, szerinted a komolyzenének nem maradt más célja, mint a hagyományőrzés. Lehet, hogy van, aki így gondolja, de abban az esetben a kultúra, és a műveltség feladata is csupán a hagyományőrzésre fog korlátozódni. Mellesleg nekem még mindig a nyugalmat és a pihenést jelenti, ha olykor-olykor leülök Zenét hallgatni.

Végül, azt írtad ez a műfaj osztályokon alapszik. Melyik nem? Mondj nekem egy olyan műfajt, amit a világon mindenhol elismernek ….

Nézd kicsit más szemszögből. Képzeld, hogy valaki a szépirodalmat látná értelmetlennek, és inkább a képregények (kétségkívül létező) történelméről és értékeiről tanulna. Abban azonban egyetértünk, hogy a könnyűzene majd olyan fontos, mint a klasszikus, viszont nem hiszem, hogy érdemes olyasmi ellen keresztes háborút indítani, ami nem biztos, hogy tényleg olyan ”keresztes”. Szóval van egy-két dolog, amiben jók a meglátásaid de szerintem nem mindenben …

Azért kíváncsi lennék a te véleményedre is :) ...
Mazsola


Előzmény: papírszobrász (1.)
Gonosz Manó e-mail | 2004-07-25 14:36:16 | 6.
el kell, hogy keserítselek, de ez az iskolák vezetésének (lenne) a dolga.

Előzmény: Cone (5.)

1  2  3  4  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.