Click to Visit
Rock - Miért van sok divat rocker???
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  4  5  

briar-rose e-mail | 2003-12-27 17:02:18 | 47.
Erre csak annyit tudok mondani h tök reális meg igaz,mert valóban így van.Mesélhetnél még arról a különös életfelfogásodról,mert eddig tetszik:))

Előzmény: Shackalor (39.)
haska e-mail | 2003-12-27 16:03:49 | 46.
hátteidefigyeljmostaztánittenlenneadzsoidimályó fejbebaxna a pallosával meg a abbath is a buzogányával bakker ;))

Előzmény: Zaramacca (44.)
dead soul e-mail | 2003-12-27 14:35:55 | 45.
kivéve, aki metállovag létére mjúzt hallgat. az divattapír.

Előzmény: Zaramacca (44.)
Zaramacca e-mail | 2003-12-27 13:03:13 | 44.
Szerintem nincs divatrock. Mindenki trú arc.
Vasmacsó e-mail | 2003-12-27 01:20:46 | 43.
nu metál hova tartozik?nem akarok hosszasan filozofálni de muszáj lesz!Szerintem 2kategória van: divat és a rock


divat(meghatározás):a zenetévék orrba-szájba sugározzák,a végén már hányni kell tőlük.minden második emberen olyan póló van.átlag életkor:13(van azért kivétel)

rock(a nemdivat):a felső meghatározás ellentettje.
nincs benne tuctucos puttyogatás,és repp stb.

vannak azért köztes állapotok is:a kis divatgyerkőcök rájöttek,hogy nem is menők a Linkin Park-kal ezért próbálnak váltani,na de olyanra ami rock.na szóval mivel mást nem ismernek
hát azzal menőznek ami híresebb,de nem túl kemény.
PL.KoRn,Marin Manson


Előzmény: MaCHEk (42.)
MaCHEk e-mail | 2003-12-26 00:16:40 | 42.
Na nézzük mason nem szeretem nem is uzálom ha megy vhol meghallgatom.

Másikrész igazad van nem szabad csak egy bandát vagy mereven csak egy irányzatot hallgatni mert azért vannak más számok is a világon. Nem csak az a három banda van akit hallgatsz. Pl.: én Tcs-és vagyok 80%-ban de hallgatok mindent Picsát,Ht-t,Junkies és ha bármilyen előadót hallok a tévében és ha nem is rock de tetszik akkor meghallgatom.


Ui.: Tud valaki valamit a jövőre állítólag idejövő AC/DC-ről?

U.u.i.: Na amúgy a nu-metal igazából hová tartozik ?


Előzmény: Shackalor (40.)
naillight e-mail | 2003-12-25 23:13:24 | 41.
tucc vmit gymarilynmansonrol? mivan vele? telefont nemveszifel, oldalt nemfrissiti, mélre nemválszol...és mosmá az oldal s emegy akurva szajat.
Shackalor e-mail | 2003-12-25 21:52:29 | 40.
Mansonról még v.mi, tény,h szinte mindenki ismeri és sokan hallottak már róla, még a discosok is, de az nem jelenti azt,h sokan szeretik is!! a discosok meg pláne nem(én már csak tudom, szinte az összes osztálytásrsam disco-s, és mind utálja,vagy legalábbis nem szereti)szal a divat nem egyenlő az ismertséggel!

más: Régebben is megvoltak a stílusirányzatok a rockon belül is pl. Cure-osok, digók, "csövesek" stb. és akkor is fikázták egymást, csak akkor nem a divatrockerséget aggatták egymásra, hanem mondjuk azt, hogy ott jön a f*sz digó stb.
sz.tem felesleges begyepesedni, saját magaddal szúrsz ki, ha ráálsz egy stílusra és elzárod a füled más zenei stílustól, mert lehet,h egy olyan számtól fosztod meg magad ami 1ébként tetszene, de mer makacs vagy véigig se hallgatod. azt azért hozzáteszem: nem baj, ha tartozol egy stílus irányzathoz és javarészt azt hallgatod(én is ilyen vagyok) viszont legyél nyitott másra is!

Shackalor e-mail | 2003-12-25 21:25:50 | 39.
Sziasztok!

Zaramacca:"A Metal(-rock) eredetileg egy underground stílus" ---> ne haragudj meg de elég gáz ez a bejegyzésed mert se a metal se a rock sohasem volt underground, max voltak a rockon belül olyan együtteseke amik underground-ok voltak. Hallottál Te mondjuk a Led Zeppelinről? ők is berobbantak a világba, mégsem mondja/ta rájuk senki,h divatzene, pedig rengetegen szeretik/ték. Hallottad már egyáltalán,h hogy alakult ki a stílus? mert akkor nem írnál ilyen baromságot,h eredetileg underground zene volt.

Most itt egy bejegyzésem a fallenangel.uw.hu egyik forumjáról:
Véleményem a "dicatrockkerségről": Szerintem az a divatrocker, aki:
1. csak azért öltözködik és hallgat rockzenét(és otthon nem vagy csak
keveset), mert a haveri köre az és nem akar kilógni a társaságból
- ismerek ilyeneket.
2. csak azért vesz fel bakancsot mert húúú de vagyány, és tök jól néz ki,
és az ismerősei között épp a rockerség a menő, amúgy meg nem is
hallgat rockzenét.
3. sz.tem van egy kis paradoxon is ebben az egész divatrocker dologban,
mert akár tetszik, akár nem a rocker stílus, öltözködés egy fajta divat-
irányzat(csak az a kérdés, hogy mennyire divat, ez évről-évre változik).
Mindig is az volt és még egy jó ideig biztosan az is lesz, mert
akárhogyis nézzük egy rockert fel lehet ismerni az öltözékéről(általában)
pl. bakancs, bőrkabát, hosszúhaj stb. -->ezért a rockerek is általában
kovetnek egy bizonyos trendet, hogy így kell kinézniük. Ezért mondom én,h
az, hogy valaki nem öltözködik tipikusan rockernek és mondjuk energie,vagy
faxom tudja pl. fubu stb cuccot vesz fel, mert neki ez tetszik, de ettől
függetlenül rockzenét hallgat, nem jelenti azt, hogy divatrocker! Ilyet is
ismerek pl. van egy haverom, 29 éves a srác, akinek igaz háta közepéig ér a haja, de
amúgy meg laza márkás cuccokat hord, de amióta az eszét tudja, rockzenét hallgat,
együttesben is játszott, ráadásul nem is mai hanem inkább a 80as
évekbeli metalzenéket szereti, szal szerintem egyáltalán nem nevezhető divat-
rockernek, pedig sokan ráaggatják ezt a jelzőt a ruházata miatt.(sok tizenéves, mert inkább
ezek között elterjedt fogalom a divatrockerség kb 14 - huszonegynéhány éves korig, az
idősebbek általában lexarják,h ki az és ki nem az, örülnek,h van még hallásuk és
és hogy még áll a faxuk és tudják a élvezni a zenét és a sex gyönyöreit):)
A másik példa én vagyok:): régebben(kb2éve) én sem úgy öltözködtem mint egy átlagrocker
de ettől függetlenül akkor is ugyanúgy szerettem Mansont mint most. Bár most
sem vagyok nagyon átlagos rocker(nem is akarok az lenni), bár mondjuk van bakancsom,
általában feketében járok de a hajam nem ér a s*ggemig, és nem akarom megnöveszteni
olyan hosszúra, jó ez így ahogy most van, feketére festve, elöl hosszú, hátul kiálló
tüske, számban piercing stbstb. festem a körmöm, a szememet is és nem
csak bulikra, hanem még a suliba is így járok. És nem azért nézek ki így, mert
Mansont szeretem és Ő is hasonlóan néz ki(ha ez lenne a helyzet akkor, nagy fax lennék
és akkor már több éve így néznék ki, azon kívül meg megőrülnék, mert nem csak
Mansont szeretem hanem több együttest is és akkor nem tudnám eldönteni,h melyikre
akarjak hasonlítani-bár hozzáteszem azé Manson a kedvencem):), hanem mer nagyon
bejön ez a stílus, és amúgy meg tök beteges, perverz, állat vagyok.:) --> ez amúgy
komoly! Elég egyedi életfelfogásom van.
A begyepesedett rockerségről meg annyit,h majdnem annyira gáz mint a divatrockerség,
mert ha van más stílusban olyan együttes/szám ami jó, akkor azt el kell ismerni!
Én pl igaz 90%-ban rockot halgatok, de pl szeretem a Prodigy-t is stb.
Ja és még v.mi aztán már tényleg befejezem:):
A Nu-metalról meg a hasonló mai újabb stílusú zenékről csak annyit, hogy
el kéne már végre fogadni, hogy ezeket is a rock kategóriába vették bele, és
nem anyázni azokat akik szeretik (mielött megijednétek én nem vagyok Nu-metal rajongó:),
igaz van pár numetál szám ami szerintem nem rossz, bár nem az én stílusom, de
azért nem mondanám mind1ik ilyen stílusú együttes tagjaira,h zeneileg analfabéták,
bár sok utángyártmány van közöttük)

Ja és még v.mi ami nagyon szokott idegesíteni:
Ha v.ki azt mondja, hogy nem szereti az xyz zenét, mert az divat. Ennél
nagyobb hülyeséget nehéz mondani, mert nem azért kell v.mit szeretni
mert divat vagy nem divat, hanem mert tetszik.
Egyébként a rockerek körében nagyon nagy divat lett az antidivat,
divatot csináltak abból,h nem szeretik a divatos dolgokat.
És ezzel csak azt érik el, hogy egyre több olyan lesz aki nem szereti
a divatos dolgokat, így fordul a kocka és ami nem volt divat az válik divattá. vegyük pl Masont: 4 éve még az átlagrockerek Manson-t általánosan szerették
vagy ha nem is szerették, de nem utálták. Aztán, évről évre nőtt azok száma
akik szerették Mansont. De lassacskán emiatt sokan kezdték nem szeretni, mert
hogy divat (rengeteg ex manson emberkét ismerek akik már nem szeretik Mansont és mondjuk most a Dimmu-t istenitik, igaz az se rossz, de ezáltal most abból csinálnak divatot), de ezzel csak azt érték el, hogy fogyóban vannak a mansonos emberkék, és nemsokára meglátjátok a Marilyn Manson nem lesz divat.
Bár szerintem már most sem divat, mert én rengeteg rockert ismerek és a 90%-uk nem szereti Mansont, és mostanában a Dimmu, Maiden, Ossian, TCsapda stb.stb., a divat, csak a birka nép nem veszi észre!

Na császtok, irjátok meg a véleményeiteket!

naillight e-mail | 2003-12-25 20:15:31 | 38.
uristen...


en inkabb hallgatok nasumot mint sumot....neis haragudj de eddig ez a legeslegnagyobb fasság amit életemben hallottam. most kicsit ingerult vok szal most csak ennyire futtya. maj megindoklom.


Előzmény: Cone (35.)
Cone e-mail | 2003-12-25 18:53:29 | 37.
jajne! már megint kezded!!!! :)

Előzmény: dead soul (36.)
dead soul e-mail | 2003-12-25 18:34:30 | 36.
:DDDDDDDDDDDDDDDDDd
jajjj de édes:)))


Előzmény: Cone (35.)
Cone e-mail | 2003-12-25 18:08:47 | 35.
Már tudom h miért ejtitek ki olyan szánalmasan azt h divat , mert FÉLTÉKENYEK vagytok aa bizonyos zenékre mert a ti zenéteket nem hallgatja senki ! a DIVAT NINCS SEMMI ROSSZ , HA VMI NÉPSZERŰ ABBAN MI A BAJ?! :)) SUM 41 RULEZZZZ!
briar-rose e-mail | 2003-12-25 17:14:50 | 34.
qrva 1szerű:1.mert most divat rockernek lenni 2.azért van sok divatrocker mert sok a divatmajom és ebből kifolyólag lásd az 1.pontot:)))szal értitek
haska e-mail | 2003-12-23 22:05:13 | 33.
miért zavar titeket a sok pöcs? mert kisajátítják azt a szót h rock? mert ugye a rock örök és elpusztíthatalan meg szent és sérthetetlen
MaCHEk e-mail | 2003-12-23 20:49:00 | 32.
Mert idegesíti őket ,hogy nem lehet kordában tartani minket. Ezért megalkotta a számára kivánatos rocker idilt és mi ezt hívjuk divatrockernek. Ez a faj félúton van a két műfaj között. Nem találja a helyét és úgy ugrál ahogy a korlátlói füttyülnek, de ugyanakkor vágynak arra, hogy beállhassanak közénk. Ez a nem jó mert így egy ember csoport leírja a (divat)rockereket. De ahogy coma mondta az a rövidebb verzió + én még egy darabig csűrném-csavarnám és ugyan az lenne a lényege: "Több Tiszteletet!"

Előzmény: coma (31.)
coma e-mail | 2003-12-23 19:59:07 | 31.
ehh most lusta vagyok elolvasni mindent amit már irtatok.Szoval szerintem azért van sok divatroker,mert valaki kitalálta hogy a rock az menöööö,és most minden barom kis sztárocska irjon egy "jo rockos"dalocskát,és nyomassuk a tv-ben,és a sok jellemtelen,személyiségében még ki nem alakult gyerköc majd ugrál rá és utánozni fogja a tv-ben látott sztárokat,(akiknek szintén fingjuk sincs a rockrol,de azt a macskanyávogást elnevezik annak),stb stb.Ez gyalázat,sértés,botrány,és minden rocker kikérheti magának!!!Miért kell a még egyetlen megmaradt tiszta és önzetlen zenei müfajt is besározni és nevetségessé tenni?Több tiszteletet!!!
haska e-mail | 2003-12-23 18:47:24 | 30.
akkor a rohadék nevörmór is mélysztrím! már nem is szeretem őket! vóről dén egy dagadt köcsög!

Előzmény: Zaramacca (29.)
Zaramacca e-mail | 2003-12-23 17:53:56 | 29.
Aki megél a zenélésből, az már méjnsztírm...:)

Előzmény: haska (28.)
haska e-mail | 2003-12-23 17:50:26 | 28.
sok együttesről meg sem tudnám állapítani, hogy az undergroundhoz vagy a mainstreamhez tartozik-e vagy sem (mi a mainstream és mi az underground?). de ez engem nem is nagyon érdekel. a limbizkit eleve szar, az meg hogy a tévé játssza már csak rátesz 1lapáttal.
Zaramacca e-mail | 2003-12-23 17:21:32 | 27.
Jó, persze. De hát
1. aki a tévéből ismeri meg az új bandákat, az már valszeg eleve divatrocker
2. aki letölt egy számot és az alapján ítél meg bármit is, az is bekaphatja...

Egyébként az undergroundban (amilyen a valódi, élő metal, vagy legalábbis amilyennek lennie kéne) nincsenek ilyen fogalmak, hogy "egy számos együttes", és az égig magasztalás is ritka, bár vannak legendás formációk...


Előzmény: MaCHEk (26.)
MaCHEk e-mail | 2003-12-23 17:09:38 | 26.
Nos a lényege az hogy sok albumos együttesek sem mindig jók de az újakat sem kéne egy szám után az egekig magasztalni.

Előzmény: Zaramacca (25.)
Zaramacca e-mail | 2003-12-23 17:01:46 | 25.
Stilisztikai hiányosságaid miatt sajnos nem fogtam fel mit szerettél volna mondani...

Előzmény: MaCHEk (24.)
MaCHEk e-mail | 2003-12-23 16:56:31 | 24.
Bocs de az amerikai szargyár egyre köpi ki ezeket a szarokat és lehet hogy lesz új album de csak azért mert kiharcolták vagy más cég is lát bennük vmit. Aki már csak azokkal dolgozik akikben látja a hosszú táv reményeit. Ez tény a kezdő félig híresek csak egy albummal rendelkező bandák is jók de eltünnek évekre mert nincsen pénz, az már csak van 1 sikeres album után ?

Előzmény: Zaramacca (23.)
Zaramacca e-mail | 2003-12-23 10:59:13 | 23.
Egyalbumos szarok? Rengeteg kurva jó bandának csak egy albuma van sokáig, mert nincs pénz újakra, nem támogatják őket és mert a sok fasz csak a sokalbumos mainstream bandákat hallgatja, ismeri...
Dark Lord e-mail | 2003-12-22 20:12:06 | 22.
pontosan!!!!

Előzmény: MaCHEk (20.)
Zaramacca e-mail | 2003-12-22 16:34:45 | 21.
Értsétek már meg, hogy amikor egy underground stílusnak létrejön a mainstream irányzata is (legyen az alternatív, vagy metal zene), akkor olyan emberek is hallgatni fogják, akik addig nem is hallottak még ezekről a zenékről.
MaCHEk e-mail | 2003-12-21 22:13:00 | 20.
Nem'tom bárki bármit mondhat mit jelent a divat a zenében. Nem tetszik ez a kifejezés divatrocker. Divat rocker az szerintem aki az ilyen egyalbumos szarokat hallgatja vagy a nagyoktól csak a legfrissebb albumot és a régi számokat nem. Ez idegesít bennük. pl. Tcs-én ot vagyok lassan 5éve és egyre több olyan arcot látni aki nem tudja a Magányos repülő szövegét vagy Lopott könyveket ,de a Mennyország turisztot + az új albumot igen. Szerintem azért jött létre ez a faj ,hogy legyen egy újabb réteg akit lehúzzhatnak a ruhagyárak.
Zaramacca e-mail | 2003-12-21 21:47:03 | 19.
A divat szót senki sem vezette be a metal/rock zenei világába, ez létrejött, mert volt aki pénzt látott a stílusban. A Metal(-rock) eredetileg egy underground stílus, és elkezdte baszni az ilyen emberkék agyát, hogy magukat metal/rock együttesként meghatározó "zenekarok" a tévében/rádióban nyomulnak hathatós média- és marketingtámogatással. Na és persze érdemtelenül, mert zeneileg abszolút nulla amit alkotnak, de rajtuk vannak a menő cuccok, az ő életstílusuk a menő és ezért MENŐ ezeket szeretni...

Pl.: az összes nu-metal és pánkbanda, akiknek a klippjeit rendszeresen játszák a zenecsatornák...






















































































































































Dark Lord e-mail | 2003-12-21 00:40:08 | 18.
köhömm......
rosszul irtad!! Marilyn Manson FOREVER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mondjuk nekem nincs sok bajom a summal de az egyik az hogy utánozzák a blink 182!!!!!!!!


Előzmény: Cone (17.)
Cone e-mail | 2003-12-20 20:17:03 | 17.
ja és azt kifelejtettem még hogy SUM 41 FOREVER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cone e-mail | 2003-12-20 20:13:14 | 16.
Sziasztok!Előszőr is én azzal kezdeném...nem értem hogy melyik hülye volt az a hülye ember a világon aki be vezetett a zenébe olyan fogalmat h divat! Oká, ezzel még semmi bajom se lenne ! De akkor legalább ne rossz tényként mutassák fel, mindenki úgymondja olyan flegmán ki az hogy divat v divatzene, divatrokker mintha az a másik az anyát megölte volna!De következtessünk visza! MI AZ HOGY DIVAT? Az hogy sok ember szeret valamely terméket vagy bármit és népszerű!Namár akkor ha így nézzük még büszke is lehetne magára az az ember akire azt mondják h divatrokker , mert sokan szeretik azt a zenét és ebben szerintem nincsen semmi rossz!
nano17 e-mail | 2003-12-20 15:01:59 | 15.
sziasztok!arra lennék kiváncsi,hogy kinek mi a rocKer?ja meg a pánk stilus is divatba jöttpl.csikos zokni,lánc,rakott fekete miniszoknya necc harisnya,bőrök-pfuuuuujjjjj
Zaramacca e-mail | 2003-12-20 14:08:56 | 14.
Anyátokat divatrokkerek!!!
Az ilyen divatbandák miatt van kurva sok divatrokker, mint pl.: Aeternus, Anthrax, Arcturus, Darkest Hour, Death, Emperor, the Forsaken, Hatebreed, Korog, Napalm Death, Voivod, Winds...
Fujj, de undorító!!!

Dark Lord e-mail | 2003-12-20 01:50:59 | 13.
Azért van sok divatrocker mert ilyenekvannak mint pl: Linkin Park meg Evanachence vagy hogy kell irni!!!!! De ez lehet hogy ez csak az én véleményem!!!!
Zazi e-mail | 2003-12-20 00:21:57 | 12.
Azért van sok divat rocker ,mert a gazdag tünci csaj a cica stílusról átpártol vmi durvábbhoz pl a rockhoz,hogy jobban szeressék a 10 b-ből a rocker csávók.És persze rocker baki kell? nembaj vegyél nyugisan egy 30 ezreset,mitszámít?Bőr kabát, bőrgatya ,miért is ne?Persze a kedvenc rockegyüttese a Zanzibár,meg Avril.Nevetséges!! sztem röhögjünk együtt a divat rockereken!!hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah
Hozzászóló e-mail | 2003-04-17 15:55:35 | 11.
Ez a sok kis divatrocker véleményem szerint azért van,mert most divat a rock zene:(((SAJNOS.
Ezért minden kis mitugrász "rocker".

Lisette e-mail | 2002-08-16 19:03:36 | 10.
Oké.Így stimmel.
laczkoM e-mail | 2002-08-16 14:44:49 | 9.
Lisette! TE FÉLRE ÉRTETTÉL!!! Én nem azokat tartom divatrockernek akik linkint meg ilyen populárisabb rockot hallgatnak!!! Hanem azokat, akik rajból vesznek fel bőröket, meg például MarduK polót, oszt 2 számot nem ismernek töllük (erős túlzással persze). Ha valaki spec Linkin Parkot hallgat, az nem feltétlen divatrocker. De aki ManOwar-t az se feltétlen truemetalos. Igy nézd a témát!
Lisette e-mail | 2002-08-16 13:56:09 | 8.
Tisztelet a kivételnek, nem lehet embereket kategóriákba besorolni.
Heretic e-mail | 2002-08-16 09:31:36 | 7.
Valakinek viszont csak egy bizonyos stílus jön be, ez izlés kérdése. Én ismerek olyat, aki már 40 valahány éves, de nem hallgat mást, csak Led Zeppelint, Deff Lepardot, T-Rexet meg hasonló, klasszikus bandákat. Ő ezt szereti. Másokat pedig nem szól le. A lánya nagy diszkós, és van egy halom CD-je amire az apja adja a zsét, tehát látszik, hogy az öreg objektívan gondolkozik, annak ellenére, hogy csak egy fajta zenét szeret. Mert szerinted az ilyenek lenéznek másokat.
Lisette e-mail | 2002-08-16 09:23:55 | 6.
Hát tudjaátok én nem érzem divatrockernek magam, sőt rockernek se, mert nagyon sokféle zenét szeretek, de ti és azok az emberek akik 'igazi rockerek' lenéznek mindenki mást, aki mást hallgat. Én amúgy is utálom és hülyeségnek tartom ezt a stílusozást, a zenében nem az a lényeg, és nem csak a kemény lehet jó és őszinte. Az én legnagyobb kedvenceim személy szerint: Korn, Manson, Sytem of a Down, Deftones, Orgy, Disturbed, Adema, Nine Inch Nails,és persze Linkin de ezek mellett: The Roots, Black Eyed Peas, vagy éppen Dido. Nagyon is vegyes, és nem érdekelnek a stílusba szorítások, ezen a baromságon túlestem én is tinédzerként, amikor csk Metallica, Fear Factory, Guns'n roses, ..., szóval leszűkítettem magam ezekre, nagy butaság. Mndenki azt hallgat, amit akar. Egyébként a Linkin sose mondta, hogy ők rockzenét játszanak. Nem véletlenül volt Hybrid Theory az album címe, ők ugyanis hybridként határozzák meg stílusukat, a rock a rap és még ezer más műfaj keveredésének. Azt hogy az újságok mit írnak, és hogy rockműsorokba teszik be őket, arról nem ők tehetnek, de amúgy is kit érdekel. 5-6 évvel ezelőtt sehol nem volt ez a divatrockerezés, pedig Kornt és Mansont már akkor is hallgattam, ez is csak egy újkeletű divat.
laczkoM e-mail | 2002-08-16 08:56:34 | 5.
Máté léci ezt az OSSIAN topicba legközelebb! Amugy mondod hogy germetegek az OSSIAN szövegek, hát már ne haragudj de halgas meg más mgar metal bandát. Mob Dick, vagy AkelA vagy netán Kalapács, hát ezeknél igényesebbek az OSSIAN szövegek. Paksiról meg csak annyit mint ember nekem se szimpi, de magasan a legjobb hangú énekes SZERINTEM. H nem tetszik, hát áldásom rája, ugybárnem vagyunk egyformák!!!! És itt léci viseldel azokat akik ezt szeretik. Amugy kiváncsi lennék te miket hallgatsz.
Lisette! Ez nem tolerancia kérdése. Az ilyen divatrockerek megszégyenítik a rock, és mtal zenét. Akikcsak azért hallgatnak rock zenét, hogy kitünjenek a tömegböl az már rég rosz.
Heretic! Na most a szivmből szóltál. Most nagyot nőttél aszememben. (de azt a skinheades beírásodat nem értem)

Lisette e-mail | 2002-08-15 18:52:09 | 4.
Lerágott csont ez a téma, ideje lenne már túlesni rajta. Régóta nem találkoztam olyan begyöpösödött agyú emberekkel, mint akik újabban állandóan ezen a témán lovagolnak. Ez aztán a 'más' elfogaása és a tolerancia.
Máté1 e-mail | 2002-08-15 18:12:32 | 3.
hát szerintem akik az ossiant szeretik azok sem normálisak.Mi jó abban hogy valaki női hangon énekel.Ráadásul ilyen komolytalan szövegek.Csodálkoznak ha kiröhögik őket az emberek.Én az Acélszíven mindig szarrá röhögöm magam.A Rock katonái meg egyszerű mozgalmi induló,csak rockosítva meg megpiszkálva a szöveg.
Ráadásul ahogy hallom Paksi egy utcsó bunkó paraszt a koncerteken.Gratulálok azoknak akik ezzel azonosulnak.
Itt van még az Ítéletnap,láttam a klipjét,a haverjaimmal ennyit nem röhögtem mint ezen.Sport cipő-Cicanadrág-bőrdzseki és egymás mellé állva bólogatnak.Ha egy külföldinek meg kéne mutatni a klipet,szeritnem röhögőgörcsöt kapna és elfordulna a magyar rock zenétől.
Már nem azért de nem paksi a legjobb énekes ebben a stílusban(illetve most már igen )hanem Zámbó Jimmy.


Előzmény: Heretic (2.)
Heretic e-mail | 2002-08-15 15:14:09 | 2.
Valóban egyre több a divatrocker, akik zömében tinédzserek. Szerintem az a dolog a következőre vezethető vissza: az emberek szemében a rockerek és a metalosok nem tűnnek normális embernek. Ezt főleg a külső miatt gondolják (fekete zenekaros ruhák stb.), de persze ez nincs így, mi is teljes életet élünk, csak egy kicsit más világban. Nem azonosulunk a sok szürke, átlagos emberrel. Szóval kitűnünk a tömegből. És itt a lényeg: a kamaszok úgy gondolják, hogy ha ilyen zenéket hallgatnak és így öltözködnek, akkor keményebbek lesznek és sajnos sokszor keménykedve és bunkón is viselkednek, és élvezik, ha az emberek megbotránkoznak rajtuk. Ezzel pedig azt érik el, hogy a többség az ilyen típusú divatgyerekekkel azonosít minket.
laczkoM e-mail | 2002-08-15 14:27:42 | 1.
Sajnos az utóbi 2-3 évbe nagyon elszaporodtak, az olyanok akik csak a divat miatt valják magukat rockernek. Ezen jelenség okairól szeretném kikérni véleményeteket.

1  2  3  4  5  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.