Click to Visit
Rock - Subscribe
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  

faget e-mail | 2003-01-15 23:55:33 | 27.
Garfield! Kezdjük ott, hogy régen én is zenéltem -igaz nem saját magam hanem a közönség szórakoztatására - de sajnos az itthoni helyzet lehetetlenné tette, hogy folytassam.
Ez a Hybrid nagyon csípheti a szemedet... Én is hallottam őket nem egyszer (így én nem első hallásra ítélek mint te) és úgy gondolom, hogy inkább te puffogtatsz kliséket mint ők. Az, hogy kevésbé egyedi az igaz. Valahol el kell kezdeni és nyílván hat rájuk a nyugati vonal. Remélem levetkőzik majd idővel ezeket a hatásokat. Viszont én odafigyeltem a zenéjükre és nagyon sok ötletes és ugyan még gyerekcipőben járó de egyediséget fedeztem föl. Próbáld meg nem felületesen hallgatni a koncertet - előítélet nélkül. Mellesleg én úgy tudom, hogy a Mindcrime gitárost később vették be, tehát nem a Mindcrime romjain alakult...
Az Insane zenéje nekem már kevésbé jön be. Igaz nem bonyolítják nagyon a dolgot de nem olyan borzalmas mint ahogy fogalmazol. Nézd! Ha a véleményed szubjektív, akkor mint már említettem ügyelj arra, hogy ne sérts meg vele másokat. Illetve ne degradált munkájukat, mert ők kiálltak a színpadra... Végezetül a Cd vásárlásban egyet értek. Sajnos a hazai piac borsos árral termeli a lemezeket. Ez van. Bár én inkább várok a vétellel de eredetiben legyen meg a számomra kedvenc zeném, ne egy olcsó másolaton.


Előzmény: Garfield (23.)
faget e-mail | 2003-01-15 23:41:21 | 26.
Grizon! Azt hiszem arról a női zenekarról beszélsz. Nos engem meglepett. Sokkal rosszabbra számítottam. Igaz van még mit csiszolni technikailag és sokszor a témák is túl egyszerűek, de nem akarok MEGFEJTŐ lenni. A hörgős csaj hangja meglepett. Sok ordibálni próbáló metál-palánta elbújhatna mögötte. Sütött a hangja rendesen... :)

Előzmény: Grizon (22.)
Gurhu e-mail | 2003-01-15 22:48:08 | 25.
...az insane engem sem nyűgöz le igazán, pedig már többször volt hozzájuk szerencsém.teljesen arctalan banda. a subscribe-al más a helyzet. szimpatikusak a srácok, jó a zene. egy kifogásom van a mai magyar modern metállal kapcsolatban. nagyon kevés az egyéniség. csak az "amerikamajmolás" megy. mindenki úgy akar szólni mint a korn, a limp bizkit, a linkin park, vagy a lostprophets, sorolhatnám... és sajnos ez valahol a subscribe-ra is igaz.ne szégyelljük már, hogy magyarok (európaiak) vagyunk...pont.
Máté1 e-mail | 2003-01-15 21:27:59 | 24.
Nekem pedig tetszik az Insane...Fabrik után második legjobb zenekar MO-n.

Előzmény: Garfield (23.)
Garfield e-mail | 2003-01-15 19:52:41 | 23.
na akkor fordítsuk komolyra a szót! valmennyire foglalkozom a zenéléssel! magam szórakoztatására, tehát nem teljesen hozzá nem értő fülekkel állok hozzá a zenékhez! vegyünk pl a Hybridet! ez egy magyar modern metal zenekar ha jól tudom ami a Mindcrime romjain alakult! volt szerencsém a CDT előtt koncerten elcsípni őket! a zenéjük tele volt klissékkel! egyszerű ütemek, teljesen kiszámítható! számomra semmi egyediség nem volt a zenéjükben! előre tudtam hogy még hány ütem van a következő üvöltésig! halomra gyártott egymástól alíg különböző alapok, amík hemzsegnek az adott stílusú bandáknál! (ez szubjektív, de én ezért is ki nem állhatom a modern metalt mert ezek az ütemek felidegesítenek) amit meg hiányolok az az egyediség! lehet hogy azért van mert ezek a zenekarok jobbára még csak egy-két hanghordozóval esetleg demóval rendelkeztek és még nem sikerült megtalálniuk a saját hangzásukat! e téma mindíg ellentétet vált ki az emberek között! talán néhány év múlva beérik nálunk is ez a dolog! az Insane is számomra egy borzalmas élmény volt! de ez már mondtam teljesen szubjektív!
ami meg a magyar zenekarokat illeti, rendesen szoktam áldozni rájuk! nem vagyok miliomos így sok a másolt CD-m de ha fantáziámat megmozgató a zene vagy új hangzást keresek akkor gyakran kinyílik a pénztárcám! havonta 8-10 albummal mindíg gyarapodik a gyűjteményem de ebből max 2-3 az ami eredeti! ugyanis a mai lemezárak mellett képtelenség mindent boltban megvenni! ez volt a helyzet a CDT-vel is! hiába tisztelem, becsülöm Körmiék munkásságát, nem voltam olyan anyagi helyzetben hogy megvegyem a lemezeiket! de ha utána gondolsz, te is biztos voltál már hasonló helyzetben!


Előzmény: faget (21.)
Grizon e-mail | 2003-01-15 15:28:00 | 22.
Blandish hogy tetszett?

Előzmény: faget (17.)
faget e-mail | 2003-01-14 21:47:29 | 21.
Te beszélsz toleranciáról? Amikor úgy jellemzel új hazai zenekarokat, hogy fosok és, hogy még a wc-n sem érdemes hallgatni őket, stb. Ez neked tolerancia? Csak te létezel a világon egyedül? Én tisztában vagyok más zenei stílusokkal, és, hogy egálban legyünk, tudom miről beszélek, mert Iron Maidennel kezdtem. De nem magam akarom fényezni. Írd azt, hogy nem tetszik az xy zenekar neked, de fogalmazz úgy, hogy azzal ne sérts senkit!!! Azok a zenekarok próbálnak valamivel színesebb dolgot csinálni. Ezért nem kell őket fikázni! Főleg úgy, hogy neked közöd sincs a zenéléshez.

Előzmény: Garfield (20.)
Garfield e-mail | 2003-01-14 21:40:32 | 20.
ezért nem enged el anyukám Bodom koncertre! mert tanulnom kell! nem megy túl jól a suli! valakinek több, valakinek kevesebb jutott! lehetnél toleráns!!

Előzmény: faget (19.)
faget e-mail | 2003-01-14 21:32:31 | 19.
Ennyi a hozzáfűzésed? Végülis igazad van! Ha eszed nincs hozzá akkor hozzászólásod se legyen...!

Előzmény: Garfield (18.)
Garfield e-mail | 2003-01-14 21:25:10 | 18.
beletaposol a lelkembe! igazad van! szégyenlem is magam!

Előzmény: faget (17.)
faget e-mail | 2003-01-14 20:28:54 | 17.
Na jellemző Garfield! Te szerencsétlen őskövület! Járatod itt a szádat, fikázod a feltörekvőfélben lévő zenekarokat akik megpróbálkoznak ITTHON valami újjal ( nem a világon te beszűkűlt kretén ). Tipikus sikertelen ember dumáját vágod folyamatosan, aztán az álltalad éltetett, úgymond "egyedi" zenekarodnak meg még egy CD-jét sem vetted még meg! Szánalmas vagy barátom...

Amúgy a Subscribe-ról annyit, hogy múltkor voltam a Jókaiba és nagyon korrekt koncertet adtak. A Last 1 Down is egyre korrektebb zenét csinál. Azoknak szólok akiket még nem emésztett fel a Magyar penész, és még éles a látásuk! M.O.-n lesz modern rock zene! Lehet, hogy várni kell rá de a zenekarok keményen dolgoznak. Bocsánat ha nem lesz eleinte egyedi de hát mi az itthon???? Majd belerázódnak!
Tisztelettel!

Garfield e-mail | 2002-10-27 18:18:12 | 16.
fingom sincs! én kölcsön kaptam az összeset!

Előzmény: Grizon (15.)
Grizon e-mail | 2002-10-25 18:02:28 | 15.
Honnan lehetne letölteni?

Előzmény: Garfield (14.)
Garfield e-mail | 2002-10-24 19:05:49 | 14.
az uccsó két lemezük nagyon ott van de koncerten szakítanak igazán! megy a headbangelés, az ugrálás, a pogó az üvöltés! egyszerűen kurva jók! kár hogy a kongás srác már nem nagyon jár koncertekre! neked biztos tetszene!

Előzmény: Máté1 (12.)
Grizon e-mail | 2002-10-24 18:42:04 | 13.
Ismerek egy pár magyar nu-metal zenekart,de télleg van egy csomó amit nem...Igazából ez még nagyon kialakulva van ez a stílus itt Mo-n,de hát majd möglátjuk...

Előzmény: vizo (10.)
Máté1 e-mail | 2002-10-23 18:57:30 | 12.
sajnos még nem voltam koncertjükön,de azt mondják állati jók!

Előzmény: Garfield (11.)
Garfield e-mail | 2002-10-23 11:41:04 | 11.
trendlovaglás az egész!
ha van olyan zenekar aki az utóbbi időben újat tudott hozni a magyar metal életbe akkor az a CDT! minden elismerésem az övüké! VAN SAJÁT STÍLUSUK! ez az amiből kib nagy hiány van nálunk! lopni mindenki tud de újat kitalálni már nagyon kevesen!

vizo e-mail | 2002-10-23 11:37:01 | 10.
Grizonnak:
azért, mert esetleg nem jut el hozzád azoknak a zenekaroknak a zenéje ami egyedi, attól még vannak ilyenek. Plédául mi: Le Panic.

Grizon e-mail | 2002-10-23 10:52:07 | 9.
Sajnos Mo-n télleg nem túl színes a színtér és nem sok olyan banda van amelyik egyedi lenne és nem csak valami külföldi zenekar klónja lenne.

Előzmény: Garfield (6.)
bedoo e-mail | 2002-10-22 10:28:43 | 8.
RED NOISE FEST:
shamrok
subscribe
faceman
le panic
mindcontrol

02.okt.25.
VörösLyuk
www.redhole.hu
________________________
ULTIMATE BASSFUCKERS NIGHT - november 23.
FMH; Bp. XI. Fehérvári út 47. Jegyár: 1.400.-
Fellépők:
20.30 mindcontrol
21.20 publo hunny
22.10 insane
23.00 freshfabrik

Thomas e-mail | 2002-10-21 20:44:02 | 7.
Nem véletlenül használtam idézőjelet...

Előzmény: Garfield (6.)
Garfield e-mail | 2002-10-21 20:25:26 | 6.
magyar nu metal!??? nevetséges! egy két próbálkozástól eltekintve! az olyan bandák mint a Szeg, a Hybrid vagy az Insane arra sem méltóak hogy a Wc-n lehúzzák őket! mindenki csak lop! az egész egy nagy büdös kamu szar! vannak tehetséges arcok a színtéren de ez kúrva kevés ahoz hogy működőképes legyen az egész!

Előzmény: Thomas (5.)
Thomas e-mail | 2002-10-21 19:35:25 | 5.
"Mo-n mondjuk a 2. legjobb nu-metal banda"

Ezzel elég jól ábrázoltad a magyar "nu-metal" "színteret"... :DDD


Előzmény: Grizon (4.)
Grizon e-mail | 2002-10-21 17:56:56 | 4.
Én bírom őket,bár nem túl egyediek,de Mo-n mondjuk a 2. legjobb nu-metal banda(az általam ismertek közül).Ott voltak a pénteki Newborn koncin is,haverom odament hozzájuk gratulálni(különben utálja őket csak be volt rúgva egy cseppet)...
Thomas e-mail | 2002-10-21 15:00:26 | 3.
Végignéztem egy koncertjüket... Ennyi elég is volt.
Máté1 e-mail | 2002-10-18 16:07:18 | 2.
bár a zenéjüket még nem hallottam,már beszélgettem a tagokkal és jó arcoknak tűnnek.
Thomas e-mail | 2002-10-18 09:48:52 | 1.
no comment... még a végén megsértenék valakit...

1  2  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.