Click to Visit
Rock - Keresztény Zene
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  

ArG e-mail | 2005-01-03 17:35:08 | 23.
Még jó! Én se ítélek ez alapján, sőt!

"csak egy rossz hozzáállás van: amikor valaki feltétlenül azt hiszi,ő tudja a frankót, és nem tolerálja mások véleményét." Tökéletesen egyetértek! Elvégre biztosat nem tudhatunk!!!!:)


Előzmény: Sziquinho (22.)
Sziquinho e-mail | 2005-01-02 21:20:11 | 22.
Milyen Isten? :) Huh, nehéz kérdés. És nincs igazság. Ebben sem. Vannak materialisták, akik szerint Isten nem létezik, vannak olyanok, akik meg azt mondják nem is csak egy Isten van.

Szóval szerintem ebben soha nem egyezünk meg, csak egy rossz hozzáállás van: amikor valaki feltétlenül azt hiszi, ö tudja a frankót, és nem tolerálja mások véleményét.

Nekem meg kevés a tudásom ahhoz, hogy kimondjam, mit is gondolok erröl. talán majd egyszer. :) Mindenesetre amit gondolok, közel áll ahhoz, hogy Isten akár van, akár nincs, sok embernek olyan mint egy dopping, egy erkölcsi dopping, amely segít vezérelni életét, és ez nem jelenti szükségszerüen azt, hogy ezek az emberek a) gyengék, b) nem szeretnek gondolkozni, szerintem inkább a neveltetés (szocializáció) kérdése a világfelfogás, és a hit. Én nem ez alapján ítélek meg embereket :). Szóval Peace mindenkinek! :o)

Jah amúgy meg hallottam hogy állítólag létezik "keresztény death metal". LOL ezen röhögtem egy jót.... :o)


Előzmény: ArG (21.)
ArG e-mail | 2005-01-02 17:15:54 | 21.
Én bárkivel, bármikor vitázom, Istenről (van aki ezt már tanúsíthatja:) és ne félj, nem akarlak majd megtéríteni. Mert sztem mindenkinek saját felismerései szerint kell élni. Én tapasztaltam, nekem van. Te máshogy állsz a világhoz, mást látsz benne és másmiért. És ez nem is baj. Viszont nem szeretem azt a kategóriát, hogy "keresztény zene"! Szólhat Istenről, de ne legyen ráhúzva az a kényszerzubbony, hogy keresztény. Nem megy. Ez olyan...erőltetett. Nem szeretem az ilyen meghatározásokat, legyen egy zenének jó, elgondolkodtató szövege, aztán mindenki süsse ki, hogy neki miről szól. De ha már eleve rajta van, hogy "keresztény" banda, akkor mindenki úgy fog hozzá viszonyulni és már egy előmagyaráztot ad mindenre. Ez nekem nem megy.

És hogy milyen isten? Neked lehet, hogy semmilyen, de nem baszom meg.


Előzmény: Lou (18.)
aronka e-mail | 2005-01-02 14:00:11 | 20.
Akit érdekel a keresztény (rock)zene, csekkolja a megújult vájtfület:
http://vajtful.hu

Tool-ardent e-mail | 2003-07-28 10:18:17 | 19.
Az én istenem. A te istened. Mindenkinek az, amiben hisz. Ha csak magadban hiszel, ha azt mondod, nincs felsőbb hatalom, rendező erő, elv nálad, akkor abban hiszel (de remélem, nem isteníted önmagad). De hit kell az embernek, mert az egy ilyen fajta, anélkül nem tud meglenni.

Előzmény: Lou (18.)
Lou e-mail | 2003-07-28 09:45:22 | 18.
Oh, úgy látom még mindíg nem nőttünk ki abból, hogy a vallást egyre inkább a tömeg szórakoztatásának nélkülözhetetlen elemévé tegyük, habár ez érthető: sajnos agyilag még fejlődnie kell az emberiségnek egy kicsit hogy kinőljön ebből az idióta vallás-dologból: a baj az hogy veletek még vitatkozni se lehet erről mert hajtjátok a magatokét...
MILYEN Isten, basszátok meg, MILYEN Isten??????


Előzmény: naillight (17.)
naillight e-mail | 2003-07-28 09:16:39 | 17.
nahat valaki itt kivesezte a manson szövegeket.

Előzmény: stevie (14.)
Odal e-mail | 2003-07-26 22:03:55 | 16.
Úgy érzed, hogy a topicba írogatok nem megfelelően lázadnak? Kérlek írd meg, hogy hol lehet megkapni azt a könyvet, amiben a lázadás szabályai pontosan megírattak, mert én is szeretnék úgy lázadni, ahogy a nagyok.

Előzmény: stevie (14.)
cordell e-mail | 2003-05-20 20:38:21 | 15.
Sixpence none the richer.

stevie e-mail | 2003-05-06 12:50:12 | 14.
God is in the TV.

Egyébként régebben faszán égő volt vallásosnak lenni. Mi változott ekkorát?
Emberek a rock pont a béklyók lerázásáról, a szabadság mindenek feletti uralmát hirdeti. Ennél semmiféle humbug sem érhet többet!


Előzmény: Marque (6.)
Máté1 e-mail | 2003-04-17 20:13:03 | 13.
igazából nem is tudom hogy ide való ez...
pedofilp.fw.hu,hallgassátok meg a Hittel Tisztességgel c.számot.Lehet páran felháborodtok majd.Én nevettem rajta.

aronka e-mail | 2003-04-07 12:29:21 | 12.
Igen, elöször töle hallottam róla, hogy meg lettek hivva, aztán utánanéztem a neten néhány helyen és láttam, hogy tényleg szerepelnek a turné listákon.
emo_cry_baby e-mail | 2003-04-06 17:48:39 | 11.
aronka: te kitol tudsz errol? Csehi atitol? vagy mifene?
aronka e-mail | 2003-04-05 19:11:38 | 10.
Sajna még nem tudok részleteket, hol lesz stb., de ha lesz vmi pontos infóm rögtön felteszem a Vájtfülre (www.cograf.hu/vajtful).
De olvastam már olyat is egy weblapon, hogy a Mewithoutyou május 11-én lesz.. De azért mindenképpen jobb lenne, ha együtt lépnének fel.


Előzmény: lzsolt (9.)
lzsolt e-mail | 2003-04-05 07:38:32 | 9.
Még szép, hogy ismerem! A Norma Jean iszonyú jó kis banda, kegyetlenül durva, de komplex zenével! A Mewithoutyou se rossz banda, de a Norma Jean mellett eltörpül.
További infók a koncertről?


Előzmény: aronka (8.)
aronka e-mail | 2003-04-04 21:57:40 | 8.
Május 28-án Bp-en lép fel két keresztény hc banda, a Norma Jean és a Mewithoutyou, ismeritek őket?
Ferdydurke e-mail | 2003-02-03 17:15:09 | 7.
Gods are great
But I'm the greatest!
(Borknagar)


Előzmény: Marque (6.)
Marque e-mail | 2003-02-02 23:00:12 | 6.
a topic témájához kapcsolódva:

"GOD HATES US ALL!
GOD HATES US ALL!
I'M SURE HE HATES THIS PLACE!
I BELIVE THAT HE HATES THIS RACE!"


:-)))))

Thomas e-mail | 2003-02-02 17:49:11 | 5.
Ha jól tudom a xDISCIPLEx is keresztény, meg a Shockwave. Bár sajna utóbbit még nem ismerem...
lzsolt e-mail | 2003-02-02 12:29:53 | 4.
Ja, elég jók. Az első 2 albumok elég erősen Refused-hatású, de a 2. (A Thought Crushed My Mind)zseniális. Az új album, a Silence már nem igazán HC. Inkább amolyan nyugisabb nu metal-poszt HC keverék, de ez is nagyon jó. Szedj le Hopesfall-t is, kurva jó banda! Az új album (The Satellite Years) 2002 egyik legjobbja.

Előzmény: Grizon (3.)
Grizon e-mail | 2003-02-02 12:21:47 | 3.
Blindside keresztény banda?Nagyon jó, mostmár leszedek tőlük vmit, mert mindenki odaáig van tőlük meg vissza...kezdek kíváncsi lenni...

Előzmény: lzsolt (2.)
lzsolt e-mail | 2003-02-02 08:36:12 | 2.
Nagyon sok keresztény hardcore-t ismerek, többnyire jók. pl.: Zao, Soul Emraced, Hopesfall, Blindside

Előzmény: jonnYZMOS (1.)
jonnYZMOS e-mail | 2003-02-01 20:57:47 | 1.
hmm.. asszem már van egy hasonló topic amit az egyik barátom hozott létre. sebaj :)

1  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.