Click to Visit
Rock - Magyar Underground
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  

Grizon e-mail | 2003-09-18 16:36:11 | 32.
Persze, őt is szeretem, szerintem is nagyon technikás és egyedi amiket dobol, de a Morbid Angel sosem lesz a kedvencem, pedig nagyon igényes zene, de én inkább már maradok az Opeth-nél, ha ilyen technikás death-re vagyok kíváncsi...

Előzmény: Thomas (30.)
Thomas e-mail | 2003-09-17 23:54:01 | 31.
Te meg jobb ha beletörődsz, hogy a Morbid Angel igenis nyúmetál, mert a gitár olyan, hogy dzzzzzzzzzzzzzzzzzzs, az ének meg hhhhhuuuuuuurrrrrrgggghhhh, szóval, egyazegybe Ill Nino... A...

Előzmény: Razoxane (18.)
Thomas e-mail | 2003-09-17 23:51:48 | 30.
Ezt így nem lehet kijelenteni... Tényleg zseniális a fickó és mellette egyedi és hangulatos is. Hallgasd csak meg a Rapture-t, Prayer Of Hatred-et, Nothing Is Not-ot vagy a God Of Emptiness-t.
Nem lehet összehasonlítani Lombardoval meg Igorral, mindhárman óriási egyéniségek.


Előzmény: Grizon (29.)
Grizon e-mail | 2003-09-17 19:22:37 | 29.
Látom téged kilöktek a sorból, mikor a humorérzéket osztogatták...Amúgy azzal vitatkoznék, hogy a Commando lenne a "METAL világ legnagyobb dobosa", szerintem Igor Cavalera vagy Lombardo bácsi jobban nyomja...Portnoy bácsiról nem is beszélve(bár valószinűleg a DT-t te nem tartod "METAL" zenének...

Előzmény: Razoxane (18.)
haska e-mail | 2003-09-17 17:25:25 | 28.
jóhogy vaze':DD
néha hallgatok kenibölkorpszt meg kárpésönforesztet de szpálynsenket, gleszdzsót meg egy kis szolylvörköt is ;DDD mivel ezek mindmind nyúmetálok a javából!


Előzmény: Thomas (27.)
Thomas e-mail | 2003-09-17 17:16:35 | 27.
Mert nyúmetálos vagy, igaz? hiszen mindegyik nyúmetál... :)

Előzmény: haska (26.)
haska e-mail | 2003-09-17 17:07:53 | 26.
szeretem a deftonszt a szisztemet meg a mercbót meg a morbidéndzsölt is:))

Előzmény: Thomas (25.)
Thomas e-mail | 2003-09-17 17:03:37 | 25.
Naaa, a Deftones-t nem kell fonetikusan cikizni, az egy jó zenekar...

Előzmény: haska (16.)
Thomas e-mail | 2003-09-17 17:02:03 | 24.
Minden nyúmetál! A Berzerker is!

Előzmény: haska (19.)
fearzone1 e-mail | 2003-09-17 16:50:45 | 23.
Nem szálltam el, és később szolgáltatok bővebb magyarázatot is.

Előzmény: AMDFan (21.)
Thomas e-mail | 2003-09-17 16:44:23 | 22.
Hát, már csak a zenei tudást tekintve a Hybrid kábé olyan távol van a Slipknottól, mint Nagykanizsa Osakától...

A hardcore pedig egy hozzáállás, egy életstílus. Hardcore zenekarok pedig elég sok műfajban tevékenykednek. Hallgass meg egy Warzone lemezt, majd egy Newborn-t. Mindkettő hardcore. Hogy mitől, arra majd talán valamikor később rájössz...


Előzmény: AMDFan (21.)
AMDFan e-mail | 2003-09-17 16:23:15 | 21.
Haha :)
Azért ennyire ne szállj már el...
Nevetséges amikor valaki nagyszájúan ( vagyis bocsánat, hozzáértően :)) kurva nagy szakadékot képez két stílus között. (kutya-macska)
Ez olyan mintha azt mondaná valaki, hogy thrash metalnak semmi köze a deathhez... ehhh...
Azt meg, hogy a SlipKnotról nem hallotad, hogy HC elhiszem. Én hallottam (illetve olvastam asszem egy online magazinban)

Én nem mondtam, hogy a Hardcore magába foglalja a death black stb stílusokat...
Azt akartam kifejezni vele, hogy a szó jelentéséből adódóan (gyengébbek kedvéért Hardcore=Hard+core="keménymag")
megtévesztő, és nem tartom helyesnek használni ezt a stílus megnevezést.
Akkor akadtam ki amikor Hardcore-nak nevezték az In Flames-t és a Metallica-t, egy színtéren említve őket a SOAD, Korn, Deftones, Machine Head kvartettel.)

Thomas: Akkor tegyük fel elhiszem, hogy nincs köze a SlipKnotnak és a Hybridnek a HC-hez. De zeneileg nincs nagy különbség.


Előzmény: fearzone1 (17.)
fearzone1 e-mail | 2003-09-17 15:22:28 | 20.
jóó van na elbasztam hajnali 3-kor
HELYESBÍTEK:
Tehát azt nem hallottam még, hogy HC-nek mondják
Nagy-nagy bocs, és kösz, hogy ennyire figyelsz rám:)))

:)


Előzmény: haska (19.)
haska e-mail | 2003-09-17 15:05:11 | 19.
igen?
sokan szokták mondani hogy numetal, (mer az is ugye thomas??:)) komolyan nem hallottad még?

az a közös bennük, hogy mindkettő vonyít, ha rajtuk parkolsz az úthengerrel:))


Előzmény: fearzone1 (17.)
Razoxane e-mail | 2003-09-17 14:12:28 | 18.
A MORBID ANGEL-nek rohadtul nincsen köze a nyomorék slipknot-linkinszar-limpdickshit+hasonló szarokhoz. A MORBID ANGEL Death Metal-t játszik immár 1986-óta, és ezután is azt fog játszani!
Senki ne baszogasson olyan isten zenészeket, mint Peter Sandoval "Commando", aki a METAL világ legnagyobb dobosa!
A magyar undergroundra ráférne egy vérfrissítés, + Death, Thrash és Dark Metal hordákat kellene életre hívni. Ennyi lenne a megoldás.

fearzone1 e-mail | 2003-09-17 00:32:45 | 17.
A Slipknot-ról még az életben nem hallottam, hogy nu-metalnak mondanák, és arról sem, hogy a HC magába foglalná a black, death stb stílust sem, de biztos én vagyok ilyen műveletlen.
Nu-metal és HC közti különbségek. Inkább azt mondanám el mi benne a hasonló: mindkettő zene, és a rock kategóriához tartozik.Hmmm Mi a hasonlóság a kutya, és a macska közt?:))


Előzmény: AMDFan (12.)
haska e-mail | 2003-09-16 22:34:48 | 16.
kihagytad az anal cuntot, az is simán, meg a merzbow is tetves numetál meg gudsárlott is. és szisztemofadáun is meg a deftonsz is.

Előzmény: Thomas (15.)
Thomas e-mail | 2003-09-16 19:27:31 | 15.
Oh, igen. Nyúlmetál a linkinpárk, a nikölbekk ahogy a Slipknot és a Morbid Angel is. Ja, és emellett mindegyik kajak hácé! Szigorúan HÁCÉ!!!Simán... :DDDD

Előzmény: haska (14.)
haska e-mail | 2003-09-16 19:21:46 | 14.
thomas, slipknot is numetál ugye? ;)
Thomas e-mail | 2003-09-16 18:36:49 | 13.
Na jó. Olvasd el a "Hardcore" című topicot. Elvesz egy kicsit az idődből, de tanulságos.
Amit a zenei életben hardcore-nak nevezünk, annak köze nincs se a Slipknothoz, se a Hybridhez. Nekem elhiheted.


Előzmény: AMDFan (12.)
AMDFan e-mail | 2003-09-16 18:28:26 | 12.
Hi!
1: A nem értek hozzá c. mondatom, abból ered, hogy hálistennek nem hallgatok HC-t.
2: Rossz a sejtésed. Ő a Hybrid énekese volt, + a barátnője, + asszem a basszer és még pár fan.
3: Ez igaz :)
4: Nem a zenekarnévből ered.

fearzone1: alapvetően mi különbséget tennél a Hardcore metal és a nu-metal között.
Mondjuk ezt a Hardcore kifejezést nagyon rühellem, több okból.
Ha a magyar jelentését nézzük akkor ez, hogy hardcore magábafoglal igen sok stílust (black, death,thrash,speed) Ez esetben viszont semmi értelme a kifejezésnek...
Viszont a SlipKnot mint Hadcore metal banda van feltűntetve akkor ez csak egy hülye jólhangzó kifejezés.
Én az utóbbi esetet tartom igaznak. Viszont amit a Hybrid énekese mondott az elég elgondolkodtató, hogy érdemes e a kifejezést használni, mivel eléggé félreérthető...


Előzmény: Thomas (10.)
Thomas e-mail | 2003-09-16 18:01:54 | 11.
Ja, még valami: a nicked honnan ered? Mert ha a zenekarnévből, akkor valószínűleg a 4. esetről van szó.

Előzmény: AMDFan (8.)
Thomas e-mail | 2003-09-16 17:53:16 | 10.
1. "Tudod én nem értek a témához" Akkor inkább kérdezni kéne, nem gondolod? Vagyunk páran, akik konyítunk hozzá (Zsolt, Máté, Garfield, stb...)

2. Van egy sejtésem, hogy valaki "a Hybrid zenekar énekese" néven csúnyán hülyét csinált belőled.

3. Ha már van egy előismereted a Hybriddel kapcsolatban, feltételeznéd róluk, hogy otthon vannak hardcore témában?

4. Ha pedig csak szimplán minket szívatsz, és belőlünk akarnál hülyét csinálni, leszögezem: nem sikerül, mert csak magadat teszed nevetség tárgyává.
Na helló...


Előzmény: AMDFan (8.)
fearzone1 e-mail | 2003-09-16 16:45:43 | 9.
Basszus a Hybrid, ha egy kicsit meghallgatod elég KoRn-os, ami nem HC.(lehet az énekes szerint ez nem így van, de ez az igazság)
Ha már a magyar underground HC-nél tartunk akkor pl Anger, Forcas,stb.
Az Insane pedig mindig is nu-metalnak mondta magát.
Hmmmm OK a LP-ot tényleg naggyá tette a média. és nu-metalnak van mondva, de mondanál nekem egy HC zenekart amit naggyá tett a média?!?


Előzmény: AMDFan (8.)
AMDFan e-mail | 2003-09-16 16:29:00 | 8.
Szóval szerinted ezek nem HC együttesek?
Tudod én nem értek a témához, de az ebben a slusszpoén, hogy egy másik fórumon, kb 1 hétig anyáztuk egymást a Hybrid zenekar énekesével
és a haverjaival. Azzal kezdődött az egész, hogy nu-metalnak neveztem az általuk játszott stílust, ők ezen vérigsértődve kioktattak, hogy ők Hardcore Metalt játszanak, hasonlóképpen a Szeghez.
Szóval ennyit a magyar undergroundról... Ennyit a HC és nu közötti különbségről...
Nevetséges zenei műfajok, amiket sok esetben csak a Média tesz naggyá. Gondolok itt arra, hogy már akkor láttam Szeg klippet a TV-ben amikor éppen megalakultak, de mondjuk egy kib@szott Sear Bliss vagy Christian Death klippet (lehet nincs is nekik nemtom)
nem láttam, pedig enyhén szólva is jobban megérdemelnék...


Előzmény: fearzone1 (7.)
fearzone1 e-mail | 2003-09-16 13:37:48 | 7.
Az INSANE, és a többi általad említett zenekar a magyar nu-metál, és sztem nem rosszak. A HC pedig nem hulladék!!!!

Előzmény: AMDFan (5.)
Thomas e-mail | 2003-09-16 12:52:48 | 6.
HC és az általad említett zenekarok? Ugye csak én értem félre a beírásod??? Ha erről van szó, akkor nem húzol fel.

Előzmény: AMDFan (5.)
AMDFan e-mail | 2003-09-16 04:01:39 | 5.
Egyetértek.
A többi "underground" zenekar pedig csak a HC-nek nevezett hulladékkal próbálkozik.
Had ne mondjam név szerint (Hybrid,Szeg,Insane,Mindcontrol) ezeket volt szerencsétlenségem hallani élőben, és nem hagytak maradandó nyomot bennem...


Előzmény: Razoxane (4.)
Razoxane e-mail | 2003-09-16 01:11:25 | 4.
A magyar underground Thrash és Death szinten sajnos nem létezik, csak a Black Metal-unk képes felmutatni valamilyen pozitív jelet.
wfs e-mail | 2003-02-02 19:30:55 | 3.
kész a w.f.s. industrial zenekar videoja. az oldalunkon már letölthető.
www.wfsmusic.com

Thomas e-mail | 2003-02-02 17:51:51 | 2.
Magyar underground?
Din-Addict!!!!!!!!!!!!!!!!!!
röff-röff...

sadogoat e-mail | 2003-02-01 16:48:41 | 1.
Hail! Nézzétek meg ezt a két oldalt!
www.tar.hu/deadmonuments
www.extra.hu/Mogorva-Black
Szerintem tetszeni fog!

Ave


1  2  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.