Click to Visit
Rock - A thrash metal méltatlan mellőzése
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  

Donor666 e-mail | 2004-08-06 20:32:50 | 26.
Razoxane jól beszél, bazd meg!
Az igazság az, hogy én inkább a
Black Metalt szeretem, de a pl. a Destruction is nagy kedvencem.A hammer meg tényleg csak a sok nyálas, pénzelt szart támogatja, dehát miért is írnának Black/Death/Trash Metalról, mikor a kurva numetalra, meg poppunkra gerjed a sok buzi divathányadék!
LET THERE BE BLOOD!-VOMIT OUT WRATH!


Előzmény: Razoxane (9.)
carcass e-mail | 2004-07-15 10:53:39 | 25.
Sziasztok!

Black-Thrash-Death rajongókkal leveleznék, főleg olyan ZENE kedvelőkkel, akik hozzám hasonlóan nem kedvelik az MP3-as anyagokat.Korrekt, megbízható arcok jelentkezését várom, bennem nem fogtok csalódni!

Üdvözlök Mindenkit:Carcass.


Előzmény: Lenina (24.)
Lenina e-mail | 2004-02-06 11:17:54 | 24.
Bocs ;(
Asszem valamelyest kisebbségi komplexusom van soxor a lexikális tudásotok miatt ... valszeg ezért ugrottam.

De néha annyira nem tudom, hogy kit hova sorolnak, hogy az szörnyű :)
Most pl. megszereztük a Death egyik Los Angelesi koncertfelvételét DVD-n (mellesleg eszméletlenül tetszik! kár a szegény énekes-gitáros srácért ...) és egyszer csak eszembe jutott megkérdezni, hogy vajh' a Death milyen stílusba sorolandó :)
És a párom meg unottan válaszolt: "kérdésedben a válasz" ;)))
Szóval ilyen szinten nem vagyok egy egyszerű :))


Előzmény: Thomas (22.)
stevie e-mail | 2004-01-30 12:32:55 | 23.
Vigasztal a tudat, hogy a Legállatabb videoklippek mellet legalább még egy értelmes topic-ot alkottam...
Thomas e-mail | 2004-01-29 23:44:12 | 22.
Félreértettél. Nem kioktatás céljából írtam (hiszen TE írtad, hogy nem tudod, hova sorolják - én csak segítettem). A "tuffot" arra értettem, hogy arcbamászó, nem túlbonyolított, a "nagyon alap" pedig csak egy hozzáfűzés, ugyanis ez a zenekar egyike volt a kiemelkedő death metal bandáknak, és olyan mai zsenikre is hatott, mint a Hatebreed. Egyáltalán nem szántam támadásnak a szösszenetemet, nem tudom, miért vetted rögtön magadra. Na. És néha tessék csak elővenni az Értelmező Kéziszótárt, mert még ha nem is szerepel bene a "tuff" szó, találni egy-két olyan gyöngyszemet, mint pl a "mogyoró" szócikken belül a "paksi mogyoró"... ;)

Előzmény: Lenina (21.)
Lenina e-mail | 2004-01-29 14:44:05 | 21.
:))))))) Nagyon alap :)))) Mihez alap :)))) Ha nem tudom, akkor nem is hallgathatom?!
Az ilyentől mindig röhögőgörcsöt szoktam kapni ;)
Tehát, ha nem tudom, hogy X zene, amit éppen hallgatok, egész pontosan melyik alfajba/kategóriába tartozik, akkor hótgyökértapló vagyok, és zene ne érintse füleimet?
Lehet, hogy sokan itt ráértek arra, hogy a Hammerwold (vagy mit tudom én, hogy hívják mostanában - ill. tudnom kellene, mert állítólag ... izé, papíron ... ott voltam szerkesztőségi gyakorlaton...) nevű újságot meg egyéb szakirodalmat böngészgetve hallgassanak zenét, én sajnos nem érek rá ilyenekre, ráadásul angolul sem tudok (mert, ugyebár én még oroszt tanultam...), és jó esetben talán tudom, mit jelent a death, és talán elevickélek a trash nevű szóval is (bár ebben már kissé kételkedem), de, hogy mit jelent a "tuff", azt, már megbocsáss taplóságomért, de nem tudom. Bármilyen alap is ... (és csakazértsem veszek elő szótárat, bocccs ...)
És valahogy úgy érzem, hogy nem ezeken múlik a világ sorsa ... ill. nem azon múlik, hogy szeretek-e, meghallgatok-e egy zenét, hogy milyen alfajba sorolják/soroljátok ....
Mellesleg sokszor, ahány ember, annyi féle besorolás. Te ragaszkodsz a saját kategorizálásodhoz, más ragaszkodik az övéhez, de a zene minősége nem azon múlik, hogy melyik fiókba teszed sztem.
Na, tovább nem görcsölök a témán. Talán ez is túl bő lé volt ...


Előzmény: Thomas (20.)
Thomas e-mail | 2004-01-28 17:35:55 | 20.
Az Obituary tuff death metal. És nagyon alap.

Előzmény: Lenina (12.)
Lenina e-mail | 2004-01-28 14:49:19 | 19.
Jó Neked :) Nekünk nincs Vivánk :) Szobaantennával fogjuk az egyest, meg a kettest, és slussz :) Hetente egyszer bekapcsolom a TV-t, hogy vasárnap este hétkor az egyesen megnézzem a Szívek szállodáját :))) (egyszerűen nem indulna a hétfőm, ha ezt vasárnap elmulasztanám :))
Koncertekre pedig már évek óta nem járok ... kicsit megváltozott az életritmusom az utóbbi években ;)
De: azt mondod jók maradtak? Majd valahogy meg kellene szereznem az új albumot ...


Előzmény: trendkiller (16.)
Lenina e-mail | 2004-01-28 14:39:49 | 18.
Az én kedvencem a "So far, so good, so what ..." volt. A többinek különben sem igen tudom a címét, mert mindet úgy másoltam át olyan kaziról, ami már eleve másolt volt :))) De ez a kilencvenes években volt még :)

Előzmény: stevie (15.)
Lenina e-mail | 2004-01-28 14:27:17 | 17.
Ahhhh, tényleg :)))) Bocs :)

Előzmény: haska (13.)
trendkiller e-mail | 2004-01-26 22:43:33 | 16.
lenina! újra formában a moby dick! az áment már nyomja a viva, szakít ezerrel! voltam a decemberi koncerten is a pecsában, és nagyon súlyosan szóltak az új számok! tavasszal állítólag megint csinálnak pecsát, akkor is megyek!

Előzmény: Lenina (12.)
stevie e-mail | 2004-01-26 16:00:32 | 15.
A régi Megadeth (1985-1990-ig) volt thrash. A Peace sells igazi vadállat speed metal, de a thrash feeling rendesen ott van a Rust in peace albumon is.

Előzmény: Lenina (12.)
haska e-mail | 2004-01-14 20:35:46 | 14.
próbáld meg a nile-t, az entombed-ot, és bloodbath-ot. ezek kellemes death cuccok:)

Előzmény: Lenina (12.)
haska e-mail | 2004-01-14 20:32:56 | 13.
obituary

Előzmény: Lenina (12.)
Lenina e-mail | 2004-01-14 16:25:53 | 12.
A legtöbb közeli barátom mind trash-, black-, death- metal rajongó. Persze van olyan ismerősöm is, aki csak "hörgőmorgó", meg "öldmeganyád" zeneként emlegeti. Jómagam nem igazán ismertem a stílust, (pl. nem is tudtam, hogy a Megadeth trash, pedig már elég régóta imádom ... csak valahogy a lexikális képzettségem nem követi a zenei ízlésemet :)), de szerintem az ember nyitott kell, hogy legyen zeneileg is, (és emberileg is -ezt csak így, zárójelben). Pl. így ismerkedtem meg az Obytuary-val is (fogalmam sincs melyik stílusba tartozik, de én idevalahova sorolnám), amikor először meghallgattam, akkor úgy éreztem, hogy kiszaladok a világból, ha ezt sokáig hallgatnom kell, utána szép lassan megszoktam, végül már többször előfordult, hogy olyan kedvem volt, hogy: "na most hallgatok egy kis Obytuary-t"!
Az új Moby Dickre kíváncsi lennék én is! Hallott már valaki valamit Tőlük, mióta újra összeálltak?

Taliesin e-mail | 2004-01-13 20:27:19 | 11.
A Story hatalmas együttes lehet. Sajnos azt tudom mondani, hogy lehet, mivel csak a Kontroll c. számot ismerem tőlük, de az bent van a 10 kedvencem között. Nem tudsz mondani róla pár dolgot? Vagy vmi forrást megadni?
Amúgy nem vagyok oda a trashért (bár a Moby Dick nem rossz), de ez a szám nagyon megfogott.


Előzmény: Garfield (10.)
Garfield e-mail | 2003-09-18 17:02:59 | 10.
ott volt a Story példának! kib jól nyomták, mind a két lemezük (Kontroll, Kill-enium) simán megütötte a Moby Dick szintjét sőt! de a hammer kicsinálta őket! olyat megcsináltak velük hogy a sziget hammerszínpad koncertkritikában csak róluk nem írtak! PERSZE AZ mZ/X MEG A HASONLÓ SZEMETEK HALÁLRA VANNAK DÍCSÉRVE!

Előzmény: Razoxane (9.)
Razoxane e-mail | 2003-09-17 13:56:52 | 9.
Nagyon örülnék, ha nálunk is felbukkanna sok Thrash zenekar, úgy, mint a 80-as években. (Angel Reaper, Mirror, Detonator, Diktátor, stb.)
Az a baj, hogy a köcsög divatmetalhammer sem támogatja ezt a stílust, de még a Black Metal-t sem. A Mirror egyik tagja nagyon jól megmondta a véleményét a hammerről: "Lénárdék egyébként profi újságírók, igazán jól írnak, a tehetségük is megvan hozzá, csak éppen olyan jellemtelenek, és nullák, mint az, amiről az újságjuk is szól."
Csak a divat megy náluk, minden hónapban tankbalfaszcsapda, linkin szar, limp dickshit, meg hasonló divatszennyek, Thrash Metal pedig csak nagyon szűkösen. Black Metal is csak a Carpathian Forest által van képviselve 1 oldalon, bár az ilyen extrém stílusokat általában fél oldalra szokták tenni. Vegyetek Stygian Shadows-t! Megfelelő underground hozzáállás, Fodor Laciék fanatikus rajongók, minden számban volt legalább 2 db Thrash Metal interjú, minimum 1 oldalon.
Ha jó Thrash Metal oldalt akartok nézni a neten, akkor írjátok be a következőt: www.devoted.to/thrash
Támogassátok a Thrash Metal-t!

banderas76 e-mail | 2003-09-17 09:15:24 | 8.
Egyetértek.
Az új lemezek még nincsenek meg, de majd igyekszem...
A Dew-Scented egyelőre még inkább underground zenekar, de ha ügyesek, és tényleg olyan állat a lemez, mint az általam hallott előzetesek, most eljuthatnak egy magasabb szintre, pl. hogy a Destruction-nel egy lapon emlegessék őket...


Előzmény: Garfield (7.)
Garfield e-mail | 2003-09-17 08:28:31 | 7.
2003 május 23. Trafó club Gödöllő - Dew Scented
hatalmas volt
ja és beszerezni az Impact lemezt mert kib állat, nagyon tarol!
ja meg az új Destruction-t!!
The Butcher strikes back
Devastating Thrash Attack!!!

banderas76 e-mail | 2003-09-17 08:00:17 | 6.
Felsorolhatnék egy pár közelmúltbeli koncertet, ahol azért kiderült, hogy elég sok ember lelkesedik még ezért a zenéért:
2002 - Slayer, Destruction, Kreator
2003 - Anthrax, Slayer, Testament, Annihilator
Ugyanakkor sajnos igaz, hogy hazai thrash zenekar nem igazán tudott az utóbbi időben felszínre törni. Talán olyanokat lehetne említeni, mint Ektomorf, Replika, de ők már más, "modernebb" stílusokból indultak el. Remélem, a Moby Dick egy korrekt thrash lemezzel tud most visszajönni, ők eleve egy nagyobb közönséghez el tudnak jutni.
Egyébként aki úgy érzi, hogy énekes/gitárosként (vagy legalább az egyikként) szívesen működne ebben a stílusban, csatlakozhatna hozzánk - pár saját számunk is van, de már hosszú ideje csak vegetálunk a hiányos felállás miatt. (Jelentkezni nálam lehet e-mailben.)


Előzmény: Razoxane (4.)
AMDFan e-mail | 2003-09-16 04:14:48 | 5.
Néhányan vagytok csak? :)
Azért ez erős :)
Slayeren kisebbségi érzésem, volt, hogy nem fújom az öszes szöveget kívülről. :DD
Ki is jöttem a tömegből...
Mondjuk vitathatatlan, hogy zenei alapot ad a trash a keményebb műfajoknak.
De valamiért nemtudom, nálam nem jön be. Mondjuk nem azt mondom, hogy utálom, van nagyon sok Slayer, Dew Scented szám ami tetszik, de annyira nem fog meg...
Nem érzem azt mint amikor pl. Arch Enemy-t hallgatok (perpill).


Előzmény: Razoxane (4.)
Razoxane e-mail | 2003-09-16 01:09:24 | 4.
Sajnálatos módon hazánk teljesen Thrash Metal mentes, már csak néhányan vagyunk, akik szeretik ezt a stílust. Remélem, hogy állításom nem teljesen igaz, és sokan vannak rajtam kívül olyanok, akik meghalnának ezért a stílusért!
Magyarországon minden fordítva működik. Németországban újra kezdenek előretörni az új Thrash hordák. (Final Cry, Final Breath, Dew Scented, Guerilla, Reflection, stb.) Itthon bezzeg semmi... Eljön még a Thrash Metal ideje!

ck e-mail | 2003-02-07 13:46:44 | 3.
A trash szerintem az egyik legjobb irány a metálon belül! Sokkar jobban szeretem mint a heavyt, nem is beszélve a gótikus- siránkozós-vernyákolós borzadalmakról!!!
Még van is és biztosan lesz is jó trash banda!!!!


Előzmény: stevie (1.)
Thomas e-mail | 2003-02-07 13:45:02 | 2.
Nézz utána ezeknek:
Arkangel, Reprisal, Heaven Shall Burn, All Out War, Morning Again, Corporation 187...

stevie e-mail | 2003-02-07 13:30:05 | 1.
Szerintem borzasztó, hogy mennyien nem szeretik a thrash-t! Egy csomó "igaz" roker-t ismerek akik azt mondják: Jó a gótikus metal, meg a death, de a thrash az nem igazán. De miért? A kemény metal-nál teljesen ez az alap. Enélkül nem lennének extrém metalstílusok! Meg különben is: egy csomó jó thrash banda volt!
Például: a régi Megadeth, Nuclear Assault, Kreator, Testament, esetleg Metallica, Anthrax, Exodus, Nasty Savage, Slayer, Sodom, Destruction, Pestilence stb.


1  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.