Click to Visit
Rock - Mikor vagy igazi rocker?
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  

ck e-mail | 2003-04-09 07:04:14 | 45.
De, ugye azért megtanítottátok???!!! :)))))))))

Előzmény: Gonosz Csiga (44.)
Gonosz Csiga e-mail | 2003-04-08 21:02:09 | 44.
Hi all!

Azért kíváncsi lennék, hogy azok a divat-rockerek miben járnak, mert öltözet alapján van pár rocker:

- ősrocker
- pólós rocker
- converse cipős rocker
- bőrkabátos rocker
- lelke mélyén rocker - ha vmi vagyok ezen a világon akkor talán ez.
- dark (nem tom őket mennyire lehet rockernek nevezni?)

Egyszer nagyon tetszett, amikor egy ilyen divatrocker odajött hozzám és az alábbi szavakat mondta nekem (szószerint idézek):
- Megtanítanál pogózni?

Majdnem befostam a röhögéstől.

Áve!
Gonosz Csiga

Inkább utáljanak azért aki vagyok, minthogy azért szeressenek aki nem vagyok!

Fóka e-mail | 2003-04-08 14:00:56 | 43.
Teljesen igazad van, én is észrevettem, hogy egyre több olyan "rockert" ismertem meg - és ezt értem az utóbbi néhány évre - akiknek nem az eszme, és a zene volt a meghatározó, hanem hogy milyen ruhát viselsz, és milyen bakancsot (mert most épp az a menő...). Szerintem mindenki akkor igazi rocker, ha a zenét átéli, megmozgatja a gondolatait. Az eszmékkel tisztában van, érti hogy minden szónak súlya van, és ezek a dolgok nem függnek attól, hogy milyen ruha van rajta, vagy hogy van kisminkelve. Ez a legkevesebb. Arra próbáltam rávilágítani, hogy manapság egyre több a divatrocker, de idővel úgyis kimegy a divatból. Béke!

Előzmény: redemptor (29.)
Nightqueen e-mail | 2003-04-08 13:35:27 | 42.
Peace!
Hát, én nem tartom magamat rockernek abból a szempontból, ami hamar szembe ötlik. Tehát, nem piálok, nem öltözök kifejezetten rockercuccokba, de metalon kívül mást nem hallgatok meg. Szerintem ez a lényeg, nem a látszat. A lényeg bent van, és azt kell meglátni!
17 éves vagyok, és 12 éves korom óta hallgatok ilyen zenét. Szüleim elég rendesen ellenezték, de nem tudtak semmit tenni ellene, hogy lemondjak erről az élvezetről!
A lényeg a rajongáson, és az egyéni gondolatokon van!

adjmég! e-mail | 2003-04-08 09:37:58 | 41.
Hát,de:)néha jo kiengedni ezt a sok baromságot,
meg agressziot amivel tele vagyunk tunkolva.de csak úgy magunk között:)


Előzmény: ck (40.)
ck e-mail | 2003-04-07 14:29:34 | 40.
Ebben igazad van...
de nem jól esik fikázni??? :))


Előzmény: adjmég! (39.)
adjmég! e-mail | 2003-04-07 13:45:19 | 39.
Bár,ha jobban bele gondolunk,nem értem mér fikázzuk 1mást.végülis aki ezekre az oldalakra jön nagyon rossz nem lehet:)
/elnézést magamtól a fázis késésért:)/tsááááááááááááááááááá!

adjmég! e-mail | 2003-04-07 13:20:57 | 38.
Jó van na, lehet,hogy néha túl sokat agyalok....
legyél boldog ahogy vagy,igazából az a lényeg.elfogadni magunkat ahogy vayunk.
ember,küzdj és bízva bízzál!de ha nem megy...

adjmég! e-mail | 2003-04-07 13:13:42 | 37.
O,úgy sajnálom ha szivetekre vettétek,sajnos nem látom az arcotokat mikor a gép kiadja a véleményteket:(((((((((((((((((((((((((((((((((
azt hittem komolyan veszi mindenki a témát,az én környezetemben sajnos sokszor előkerül.
peace


Előzmény: ck (36.)
ck e-mail | 2003-04-03 12:29:04 | 36.
Megy az, csak vannak emberek, akik nem igazán értik az ilyen "bonyolult" dolgokat...


Előzmény: Marque (35.)
Marque e-mail | 2003-04-03 11:54:32 | 35.
úhhh...na mind1.

lehet hogy az önirónia v. a cinizmus még nem megy tökéletesen :-)))

Amúgy én kifejezetten NEM akarok "kőrokker" lenni. Tényleg, köszönöm, igazán nem.
(Jól vagyok ahogy vagyok, csak hagyjatok :-)

adjmég! e-mail | 2003-04-03 08:23:03 | 34.
És te mér akarsz "kőrocker" lenni?egyáltalán mit takar a fogalom?kit érdekel mi vagy?az a lényeg hogy normálisan GONDOLKODJ!Az ember úgy tudom gondolkodó lény.ergo:mielőtt bármit is állítana gondolkodik,legalábbis kéne.nem Gondolod?

Előzmény: Marque (31.)
adjmég! e-mail | 2003-04-03 08:17:59 | 33.
Látod!végre.arra lenne szükség hogy mindenki magát adná,normálisan,ésszerüen gondolkodna,azt hiszem ha ez meg lenne nem csak 1-2 igazi jó barátom lenne.sajnos a környezetünkben nem igazán értenek meg bennünket,ezért maradtunk magunknak Pankatával,szar ügy de igyekszünk tisztán látni,és nyitottnak maradni a többiek felé.

Előzmény: redemptor (29.)
stevie e-mail | 2003-04-02 19:02:46 | 32.
Nem én tartom magam rockernek, mások tartanak annak.
Nekem van olyan csoporttársam, aki kérdezgeti: megvan a metal hammer legújabb száma? Közbe nem ismeri pl. a Sepultura-t, Megadeth-et stb.
Ezt annyira "bírom", mikor olyannal beszélsz a rockról, aki nem ismeri a legalapabb bandákat, mint a Deep Purple, Black Sabbath stb.

Marque e-mail | 2003-03-31 18:19:36 | 31.
Ez ciki...most akkor én nem is vagyok kőrokker. Emin3m ugyan is bejön. Sőt, ha nagyon őszinte vagyok, akkor néha-néha becsúszik egy kis 50cent meg D12. jajj, most mi lesz...

hüpp-hüpp... :-P


Előzmény: redemptor (29.)
ck e-mail | 2003-03-31 17:07:19 | 30.
Nagy részével én is egyet értek. Bár a kedvenc színem a feket, mégsem mindig abban járok - nyáron megbolondulnék benne :)) és a hajam is rövid, de akár fekete börkabátban vagyok, akár kék fürdőgatyában vagy öltönyben akkor is "rockernek" érzem magam...
(Az öltözködésemmel én nem nyilvánitok semmilyen nézetet, mert nincs rá szükségem...)


Előzmény: redemptor (29.)
redemptor e-mail | 2003-03-31 13:33:44 | 29.
Sosem értettem, miért kell azon versenyezni, hogy ki a "rocker-ebb"...
Csak figyeljétek meg a Buffalo-s köcsöggyerekeket, még azok sem versengenek egymással ennyire, mint a rockerek/metálosok/punkok. Innen látszik, hogy mennyire magamutogató tud lenni egy alter-es ember.
Az egészben az a legszörnyűbb, hogy sokan azért tartják magukat rockernek, vagy metálosnak, amiért annak öltöznek. Közben ha meghallanak egy Eminem-et, rögtön tombolni kezdenek. Persze az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy az öltözködés egy általános nézet-nyilvánítás, csak az a baj, hogy az emberkék 90%-a azt sem tudja, mit képvisel. Csak jól néz ki, most ez a divat, kemény gyerek leszek, etc...
A lényeg, hogy nem a ruha miatt vagy metálos, hanem metálos mivoltod miatt öltözöl így. Csak az említett 90%-os tábor erről nem így vélekedik, de talán el sem jut idáig.
A másik, hogy én is állandóan feketében járok, hosszú a hajam, és aki meglát, rögtön besuvaszt a "sátánisták" közé. Ezt kikérem magamnak. A "sátánizmus" megint csak egy divat dolog, amit az unatkozó hülyegyerekek találtak ki maguknak, hogy legyen valamicske tekintélyük, ha már egyszer nyomorékok. Nézzetek rá egy "sátánistára". Mindegyiken látszik, hogy valamiféle kisebbségi komplexusa van. Vagy elbaszott feje van, vagy alacsony, esetleg dagadt, netán lelkileg fogyatékos, és az ún. "sátánizmus" címszó alatti 'kihaénnem'-séggel próbálja ezt kompenzálni.
(Más. Én sem zenei ízlés alapján ítélek meg egy embert, hanem gondolkodás alapján. Ismerek olyan rapper-t, aki teljesen non-populár, underground rap-et hallgat, és az átlagostól éppen csak eltérő ruhában császkál. Érezni rajta, hogy szívből csinálja azt, amit csinál. Más meg befűzi a három centi vastag nukleon-zöld cipőfűzőt, felveszi a józsefvárosi Fubu nyeglizsét, és fennen hirdeti, hogy ő az igazi rapper...)
Summa summarum, a metálnak belülről kell jönnie, az ember hosszú távon úgysem tudja magára erőszakolni azt, ami valójában nem is tetszik neki. Ha ez csak egyfajta felületes dolog, az kapásból lesüt valakiről...

Ferdydurke e-mail | 2003-03-30 10:58:57 | 28.
Teljesen igazad van, az orrbaverés nélkűl...:)

Előzmény: pec (27.)
pec e-mail | 2003-03-29 21:29:28 | 27.
Aki bizonygatja, hogy rocker, az kiröhögteti a többit, és azt kéne orrbaverni. :D Deménem?
Pankata e-mail | 2003-03-27 14:30:10 | 26.
AMIKOR ÖNMAGAD VAGY : csak te és a zene, ha jól csinálod jobb bármilyen szernél és fájdalmasabb minden kibaszott pengénél!!!!!
adjmég! e-mail | 2003-03-27 14:13:27 | 25.
Ja,és PEACE a lelketekbe!

Előzmény: koponya (1.)
adjmég! e-mail | 2003-03-27 14:11:10 | 24.
Hi!
én nem tom minek irok ide,nem mondom magam se rockernek,se panknak,inkább hippinek,de ez mindegy.én ettől még ugyanugy rockot,pankot,metal és más értelmes zenéket hallgatok:)szerintem mindenkinek magába kell nézni és ezután+állapítani h. igazi rocker e?azzal h. melldöngetve kiáltjátok világnak h. én igy vaok rocker te +úgy nem az egy qrva nagy baromság,és attól még nem leszel rocker,ezek csak szavak,amik nem biztos h.igazak.a lényeg szerintem az h.jegyél önmagad,ne koppints másokrol,legyen mindig saját véleményed,halgass jo zenét mindig,de csak olyat ami mond is vlmt!


Előzmény: koponya (1.)
stevie e-mail | 2003-03-23 21:19:08 | 23.
Hogy mikor? Például most is, meg úgy általában. Még akkor is ha alkalmanként pop és más zenéket is hallgatok.

lzsolt:

A basszeros túl sokszor látta Nikki Sixx-et és a Mötley Crüe-t, s ez bizony meglátszik a kinézetén - a zenéjén azonban sajnos nem...


Előzmény: lzsolt (7.)
koponya e-mail | 2003-03-21 12:04:44 | 22.
mi eges?

Előzmény: Cali Tee (20.)
Nikkelbolha e-mail | 2003-03-15 09:14:43 | 21.
me mér?:)

Előzmény: Cali Tee (20.)
Cali Tee e-mail | 2003-03-15 00:40:22 | 20.
égés :)
koponya e-mail | 2003-03-14 17:59:59 | 19.
hat ja bocs hogy eddig nem irtam ...........

szoval en atttol erzem magam rockernek hogy fellvalaom mindenki elott hogy az vagyok es ha jon egy seggfej rapper akkkor nem modnom neki hgoy en soha 1 Metallica szamot sem hallottam stb........
azt hogy rocker legy erezned kell es nem csak agy "tinedzserkori" hobort hanem te az vagy es azt akarod hogy a ahverjaid is az legyeneke es ez kitolti eleted minden reszet es meg 100 vees korodban is Metallicara raod a fejed.....

aki maskepp van irjon:O)

ck e-mail | 2003-03-14 16:26:52 | 18.
Akkor lehet, hogy én is Sátánista vagyok??? :))

Kükönben én igazi rocker vagyok! Miért? Csak!!! (idevágó gondolat: ezt senki más nem tudja rólad megmondani, csak egyedül te érzed... vagy valami hasonló már régen láttam a filmet...)


Előzmény: Lisa Ann Neelley (11.)
Nikkelbolha e-mail | 2003-03-13 17:42:06 | 17.
vááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá

na nemá. most ezt komolyan elhitted hogy ezt komolyan írtam? Garfield poénkodott egy jót. Grizon poénkodott egy jót gondoltam én is poénkodok egy jót.
gondoltam hogy nem szabad leírni mer vki tuti komolyan fogja venni:) pedig szerintem 1 értelmü:)
remélem azért bejössz és elolvasod mit írtam most és nem úgy halsz meg hogy aszitted ien vagyok:)
vváááááá pfujj:)


Előzmény: Cali Tee (16.)
Cali Tee e-mail | 2003-03-13 16:24:57 | 16.
Uhh hogy ez mennyire jol esett :P
Cali Tee e-mail | 2003-03-13 16:17:50 | 15.
na bocsi...izeee...ooo...nekem ezen rohogni kell. Garfield beirja SZERINTE ki a rocker es mindenki most ezzel van nagyon el. Nincs bor kabatod? Azert meg rocker lehetsz. Nincs Akelas felvarod a satyrodon? Uristen na nem is vagy te igazi rocker! Hehe. Mi a pont? Ez egy velemeny volt nem egy mindenhol elismert igazsag. En rocker vagyok de nem annak oltozok es senki nem szolhat semmit.

Nikelbolha...

'amúgy Garfield engem beveszel rockernek?
képzeld épp tegnap vettem egy igazi acélbetétes bakancsot. nem tettem bele mindenféle színes füzöt mint a sok buziegyerek. az igazi rockereknek fekete füzöje van. képzeld múltkor mentünk haverokkal junkies koncertre és arra jött az egyik tanárom. olyat beszóltam neki bazmeg. de hát engem kurvára nem érdekel mit gondol az a fasz. majdnem kirúgtak érte'

...na ez nagyon 'kemenyen' hangoztt. Korulotted voltak a haverjaid azert szoltal be, magad lettel volna meg sem nyikkansz csak szepen jo estet kivansz neki. Es miert kell Garfieldnak bevenni teged? Ki o? Ehh mindjart osszehanyom magam.

'múltkor is jött szemben egy rapper. én megmondtam neki mit gondolok róla. visszaszólt aztán orrbavágtam. nekem ne szójjon be.'

aham ja persze, te mondod neki meg mi a velemnyed es o visszaszol erre te orrbavagod? Na ezt megneznem. Es hogy o szolt be? Na ne mar.

En nem azt szerint itelem meg az embereket hogy milyen a zenei stilusuk/izlesuk. A legtobb haverom rocker de akadnak nem rockerek is. Es nagyon jol megvagyunk.

Rasszista barmok ahhh...

Nikkelbolha e-mail | 2003-03-13 13:41:48 | 14.
hát kisiam látom még nem éreztél rá a lényegre.
legjobb ha aszondod hogy 10. jó tanács.

amúgy Garfield engem beveszel rockernek?
képzeld épp tegnap vettem egy igazi acélbetétes bakancsot. nem tettem bele mindenféle színes füzöt mint a sok buziegyerek. az igazi rockereknek fekete füzöje van. képzeld múltkor mentünk haverokkal junkies koncertre és arra jött az egyik tanárom. olyat beszóltam neki bazmeg. de hát engem kurvára nem érdekel mit gondol az a fasz. majdnem kirúgtak érte. rátett egy lapáttal hogy a suliban a folyosón ordítottam egyet hogy aki nem rocker kapja be a faszom. de én legalább kimondom mit gondolok. múltkor is jött szemben egy rapper. én megmondtam neki mit gondolok róla. visszaszólt aztán orrbavágtam. nekem ne szójjon be.
tegnap vettem egy fekete koponyás polo-t. láttad volna hogy meg voltak botránkozva az emberek. na nem szaporítom tovább a szót.
ROCK FOREVER.
és aki nem rocker bekaphatja.


Előzmény: Grizon (12.)
pistols e-mail | 2003-03-12 19:21:25 | 13.
ezt a témát a divatemberkéknek hoták lézre hogy meghalgatván hogy más mit csinál, mik az elvei, hogyan öltözködik....megtenulhassák hogyan legyenek kemény rokkerek...hejj

Előzmény: koponya (1.)
Grizon e-mail | 2003-03-12 14:43:31 | 12.
Hazudjak?Szerintem nem túl jó 5let, mert a végén kitöltet egy iq tesztet velem és kiderül hogy csak 20 van...

Előzmény: Nikkelbolha (9.)
Lisa Ann Neelley e-mail | 2003-03-12 13:21:15 | 11.
A sátánizmus még véletlenül sem azonos a sátánimádással. Egy sátánimádó fordětva értelmezi a bibliát, stb. A sátánista világnézetben a sátán nem is létezik, hiszen ez egy keresztény "találmány".

A sátánizmus fô gondolata (ahogy ezt már egy másik topicban is ěrtam), hogy 'ne kövess vakon hiteket, legyél saját magad istene'.

Amúgy ajánlom figyelmedbe a www.scythe.hu weboldalt, de ha valami kérdésed van ěrj mailt, talán tudok rá válaszolni. :-)


Előzmény: Főnix (10.)
Főnix e-mail | 2003-03-12 07:52:13 | 10.
Én sajnos nem ismerek egy sátánistát sem, de érdekelnének a nézeteik. Ezért szeretnék elbeszélgetni egy sátánimádóval, hátha mond valami olyat, ami meghat, és én is eltaszítom Jézus tanításait :)

Előzmény: Róka Gyurka (6.)
Nikkelbolha e-mail | 2003-03-11 19:07:17 | 9.
mondd azt hogy 50 az iq-d akkor biztos bevesz
Grizon e-mail | 2003-03-11 16:05:20 | 8.
Borharapó,bőrkabát és szimattatyó stimmel, bár nincs rajta felvarró meg idézetek sem...De ugye azért még félrokker lehetek?Na léci,léciléci!Ígérem jó leszek!

Előzmény: Garfield (3.)
lzsolt e-mail | 2003-03-10 20:14:12 | 7.
Ez jó:))))) JUNKIES RULZ!!!:)))) RIKI CHURCH AZ ISTEN!!

Előzmény: Garfield (3.)
Róka Gyurka e-mail | 2003-03-10 20:06:48 | 6.
Amúgy a sátánisták nem rossz fejek.Sőt némelyik tök normális.A lényeg:el kell fogadni őket olyannak amilyenek.


Előzmény: Róka Gyurka (5.)
Róka Gyurka e-mail | 2003-03-10 20:01:58 | 5.
A sátánista(fekete)rockerek a saját világukban élnek.Ha valaki sátánista lesz nem könnyű megtéríteni!Ha valaki szerint ez nem így van akkir irjon választ!

Előzmény: Garfield (3.)
Főnix e-mail | 2003-03-10 08:10:12 | 4.
Ez a sátánizmus és a feketemágia komoly?

Előzmény: Garfield (3.)
Garfield e-mail | 2003-03-09 22:27:31 | 3.
akkor ha hosszú a hajad és igénytelen vagy, a borharapóba jársz bebaszni és hetente legalább egyszer behánysz! Ossiánt és Rózsaszín Pitbullt hallgatsz és szegecselt nyakörved és gizda betkósbakancsod van! Tankcsapdás póló és a bőrkabát alap! elengedhetetlen a szimatszatyor Akelás felvarróval és az elmaradhatatlan idézetekkel mint pl "ha nem vagy rocker, nem vagy a barátom"! ha magadra ismersz jelentkezz és bevezetlek a sátánizmus és a feketemágia rejtelmeibe! Manson és Junkies forever!!
lzsolt e-mail | 2003-03-09 21:30:29 | 2.
Kit érdekel?

Előzmény: koponya (1.)
koponya e-mail | 2003-03-09 13:44:21 | 1.
ezt a szobat azert"hoztam letre" hogy nem csak en hanem mas is megtudja hogy mitol es mikor vagy es erezheted magad igzai rockernek?

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.