Click to Visit
Rock - A szülők hogy viszonyulnak gyermekük rockerségéhez
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  4  5  

blackdingostar e-mail | 2003-08-03 20:48:56 | 44.
magas ívben szarnak rá,csak ne égessem őket a szomszédok előtt
cob_kovi e-mail | 2003-08-02 20:14:26 | 43.
Elég rég vagyok már rocker, de a szüleim még mindig nem vették észre,hogy mi lett az pici lányukból. Vagy egyszerüen csak nem akarják észrevenni. Amúgy a rock zenét totálisan gyűlölik.:(
Leea e-mail | 2003-07-31 08:57:29 | 42.
Apám is rocker volt, úgyhogy vele nincs baj, de anyám nem tudja elviselni, hogy a gyereke ilyen társaságokba jár....reméli, hogy majd kinövöm..
(pedig sosem fogom)


Előzmény: Witch (41.)
Witch e-mail | 2003-07-18 18:16:55 | 41.
Anyám mindig kiabál velem,apám meg elviseli,egyenlőre...persze midnig a vallásos cuccaival jön elő...nem élünk rosszúl,meg semmi gáz nincs itthon...csak ez ,hogy milyen zenét hallgatok,és ma pont azt mondta anyám:olyan vagyok mint MARILYN MANSON...köszi...
Lisa Ann Neelley e-mail | 2003-07-08 08:24:06 | 40.
apám szintén black sabbath-ot stb. hallgat, szóval ôt nem zavarja az ízlésen. anyuval már már más a helyzet. ô nem szereti, de elviseli. :)
Clitoris e-mail | 2003-07-07 15:48:58 | 39.
Anyám egy darabig elhallgatja mellettem a zenét, aztán utána közli, hogy fáj tőle a feje, pedig ő sem egy diszkóscica volt fiatalon ehhehe.Apámmal érdekesen állok.Benyomat egy black sabbatth albumot, addig én viszonylag csendesen elvagyok, aztán mikor vége a cdjének, akkor én hangosítom fel a szobámba a sepulturát mint állat, de apámnak szeme se rebben.Maximum valami szülinapkor együtt megiszunk párüveg szeszt és olyankor regél hogy ő akkora lázadó rokker volt fiatalon mint állat, és én se hagyjam elnyomni az egyéniségemet....ehhh....ilyenkor valahogy nem tudom elképzeni apámat fiatalon mint lázadót.De múltkor találtam róla egy fiatalkori képet....nem részletezem :)
haska e-mail | 2003-07-06 14:34:29 | 38.
apám játszott a számítógépemen, én meg bekapcsoltam a hifit, és elkezdtem hallgatni a darkthrone-tól a transylvanian hungert. apám reakciója: KAPCSOLD KI EZT A SZART!!!!!:))
de amúgy ő régi cuccokat szereti. (meg még a maident meg 'taligát is)

BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-07-06 13:20:36 | 37.
vén mint az országút
mini-manson e-mail | 2003-07-06 12:57:52 | 36.
Megpróbálom, de nem garantálom, hogy talákozunk. Eléggé nehézkes a program szervezésem. ÁRULD MÁ' EL HÁNY ÉVES VAGY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: BurzsoáNyugdíjas (31.)
BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-07-06 09:53:31 | 35.
nekem is volt ilyen de aztán beletzörődtek, főleg apám közreműködésével, de én se vok ilyen tipikus metal arc, ha nincs rajtam rocker ruha akkor aki nem ismer annak egy tipikus szükeegér48 vok...
Nightqueen e-mail | 2003-07-06 09:52:25 | 34.
Akkor én egy mázlista vagyok: nálunk rajtam kívül senki sem ért a géphez.
Talán még a húgom, de ő csak játszik. Szerencsére senki sem veszélyezteti a gépem épségét!


Előzmény: mini-manson (26.)
kornlorant e-mail | 2003-07-06 09:52:18 | 33.
mindenkinek uzenem a slipknotol a surfasing refrenjet!
Nightqueen e-mail | 2003-07-06 09:48:27 | 32.
Kompromisszumot kötöttem szüleimmel. Most már azt hallgatok, amit akarok. Csak arra kérnek, hogy pl. Dismal Euphony-t ne bömböltessek max. hangerőn, és utcára ne vegyek fel fekete pólókat, hanem maradjak a nőies viseletnél. Nekem ezzel semmi bajom sincs, mert nem akarom reklámozni, milyen zenét szeretek. Akik ismernek, úgyis tudják, akik nem, azoknak meg tök mindegy.
A zene szeretetét nem a ruháimmal akarom kifejezni.
De nekem is tetszenek az ilyen pólók, pulcsik, a bakancsok, nem tagadom, néha szívesen fel is húznék ilyesmit, de ez van!


Előzmény: Razorbladekiss (24.)
BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-07-06 09:43:41 | 31.
nem sajna... de szalkán tutira van, L is kísérlek lehet mert nekem meg egy csomó haveromnak is kell, de mi már lefixáltuk, Novemberbe megyünk, ha van kedved csatlakozz.
mini-manson e-mail | 2003-07-06 09:40:17 | 30.
Apropó, lehet, hogy mégis 5-6 hónapon belül (szeptembertől nézve) összejön a pénz a bakimra. Anyám ajánlott egy számomra roppan előnyös üzletet. 4 rongy havonta, heti másfél óra angol oktatásért. (heti 1000 Ft) Akkor amikor akarom és úgy ahogy akarom. Tök jó. Gyerekjáték lesz. :)))) Pöstön nem tudsz egy jó helyet?

Előzmény: BurzsoáNyugdíjas (29.)
BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-07-05 09:30:44 | 29.
szivike
mini-manson e-mail | 2003-07-04 16:17:04 | 28.
Köszike.

Előzmény: BurzsoáNyugdíjas (27.)
BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-07-04 08:26:56 | 27.
ha Groteszkes manson lemezt szerintem le lehet tölteni innen: http//:mmp3.fw.hu regisztráld magad és válogass a kb 600 lemez kzül...
mini-manson e-mail | 2003-07-03 16:36:22 | 26.
Köszike, de mire összegyűlik a máním, addigra szakállam nő. !!Max!! 50-100 forintjával, ráadásul hol 2 havonta, hol 2 hetente elég lassú az iram + a THE GOLDEN AGE OF GROTESQUEre is gyűjtök még. Az se két forint. Azért örülök, hogy felajánlottad. Részvétem a nevelőért. Tényleg nagy fasz lehet. Má'bocsika. Tényleg haza vágta a vinyódat?? Apám se csinál ekkorát, pedig ő aztán... tud. Főleg ha az ikon fájlokról van szó. Pár éve elintézte úgy a gépemet, hogy semmilyen ikon fájlt nem ismert fel. Most mondjuk van némi jó pontja nálam. Nekem anni mázlim van, hogy a keresztapám ehte rock őrűlt. Főleg ha METALLICáról vagy IRON MAIDENről van szó. Hozzá menekülök a családon belül.

Előzmény: BurzsoáNyugdíjas (23.)
Razorbladekiss e-mail | 2003-07-03 11:24:48 | 25.
Miért ne lenne normális??téged nagyon nem értelek!Attól még hogy így öltözködök normális vagyok,nem szorulok segítségre!és nagyon sok rocker haverom van,és azoknak is a szülei így viszonyulnak a dologhoz!

Előzmény: Máté1 (22.)
Razorbladekiss e-mail | 2003-07-03 11:21:10 | 24.
Már nagyon sokszor próbáltam ezt megbeszélni velük,de a vége mindig ugyanaz lett:veszekedés,és én már feladtam,és nagyon nem érdekel hogy mit gondolnak!!

Előzmény: Garfield (21.)
BurzsoáNyugdíjas e-mail | 2003-07-03 08:34:52 | 23.
nekem is megszokták már a bakancsot is megengedik bár tudják hogy így még mindig jobb mintha titokban csinálnám ugyanis megakadályozni nem tdják...főleg hogy már verni se tudnak, és a baseballutöt még nem vették meg a sámlival pedig sehogy se érnek az államig:))
amugy fateromnak (az igazi nagy rocker de sajna elváltak a nevelő fas**** nem tudok jobb jelzőt pedig grúvháúzt meg eminemet hallgat, ez még nem is baj de amikor "véletlenül " rálép a bdiúj Mayhem dvd-mre akkor kissé elönti a szar az agyam...sokmindent nem tehetek, de már biztonsági zár van a z ajtómon...amugy meg multkor belenyúlt a gépembe csórikám Nikkelbolha emiatt nem tudja megkapni a zenéit mer nem tudom kiirni mert kinyírta a vinyót...ugyhogy kezdhetem ujra összeszedegetni azt a pár száz albumot ami megvolt...de a vérszerinti faterom csúcs...Soliworkot megFlamest hallgat de újabban Behemoth cd-t vett...multkor elvitt koncira és bejött velem aztán öltönybe nyakkendőbe az 5. sorba küzdötte magát és magánkívül ordítottam a szövegek...amugy ez a régesrégi Deicedon volt ami pösten került megrendezésre...azóta kissé lenyugodott, koncira nem jár de máig is Corpset hallgat... amugy meg ugy néz ki mint egy átlagos emberke...ki se nézné belöle az ember...tudom hogy senki se fogja elhinni, de ewan...már megszoktam


mini-manson: ajánlom figyelmedbe Mátészalka Ösz utca legvége Import ruházat...ott van egy zsák baki getta martense meg minden használ is új is én újat 12 ért vettem...12 soros betértes...de használt van 6 rongyért...ha érdekel dobj meg egy maillel és elmagyarázom bővebben, sőt lehet hogy elkísérlek:))


Előzmény: mini-manson (19.)
Máté1 e-mail | 2003-07-02 21:53:37 | 22.
ez nem normális dolog!te tényleg segítségre szorulsz,most nem azér mondom!

Előzmény: Razorbladekiss (20.)
Garfield e-mail | 2003-07-02 21:36:25 | 21.
szerintem a szüleidnek igaza van! nem ártana leülnötök beszélni erről!

Előzmény: Razorbladekiss (20.)
Razorbladekiss e-mail | 2003-07-02 17:57:17 | 20.
Szerintem az én szüleim tűrik az egyik legrosszabban,pedig lassan 4 éve öltözködök úgy mint a rockerek.Anyámnak az a baja hogy állandóan feketébe vagyok,és itt is előjön az acélbetétes bakancs sztori,hogy milyen ronda és nem nőies.Apám attól van kiakadva hogy felveszek Manson-os és HIM-es pólókat,ezeket utálja a legjobban.Nem bírják elviselni a szögecses karkötőket,a Heartagramm-os medálokat,csuklószorítókat,és pszichológushoz is akartak vinni,de mondtam hogy semmi szüksé.Ja és akkor még nem beszéltem a rocker haveri-körömről...
mini-manson e-mail | 2003-07-02 17:18:44 | 19.
Hááááát. Az enyémek eléggé nehezen viselik. Anyám például közölte velem, hogy ameddig ő él nem lesz acélbetétes bakancsom. Ehhez képest arra gyűjtök. Nem tudtok egy jó helyet ahhol van? Apám már az öltözködési stílusomnál kiakadt, mondván, hogy nem valami nőies. Amikor meglátta az egyéb kiegészítőket enyhén szólva kiakadt. De szerencsére drasztikusan még nem szóltak a stílusomba.
Nikkelbolha e-mail | 2003-05-03 10:54:14 | 18.
sok ilyen ember kéne!

Előzmény: ZAti (17.)
ZAti e-mail | 2003-05-02 21:46:25 | 17.
Sziasztok!
Anyám bele-belehallgatott kedvenc rockzenészeim, elsősorban a Lord dalaiba. Ez még '86-'90 között volt. Volt, amelyik tetszett neki, volt, amelyik nem.
Ma már gyakorló szülő vagyok, lányom 9 éves. Hat éves (!) kora óta gyakran elvisszük őt is koncertekre. És szerencsére nincs egyedül: sok szülő ítéli meg úgy, hogy egy igazi jó rockbulin semmi olyat nem lát-hall semmi olyat a gyermek, amit ne láthatna bárhol, pl. a kereskedelmi TV-ken délután 5 órakor. Zenei ízlésének pedig - meggyőződésem - a tiszta gitárjáték, és a "rendes" rockzenészek társasága tesz jót, nem pedig a gagyi. Persze, meg kell válogatni, mikor és hová visszük el őt. A Lord együttes újra nyomul, és kislányom imádja őket, ahogy mi is.
A Lord legyen veletek!

stevie e-mail | 2003-04-29 16:15:42 | 16.
Fater: Black Sabbath, Deep Purple, Dire Straits, Bikini, Charlie, Tátrai, Beatrice P. Mobil, AC/DC, Cseh Tamás (vááá, fujj!)

Anyu: Deep Purple, Dire Straits, Mötley Crüe, de szinte bármit elvisel, amit hallgatok (pl. Metallica, Megadeth, RATT, Helloween).

De amit utálnak: Possessed, Sepultura.
Mayhem-et és Burzum-ot még nem mertem nekik mutatni.

Amúgy nem szóltak bele sose, hogy mit hallgatok. Tudták, hogy úgyis azt fogom hallgatni, amit akarok.

Nightqueen e-mail | 2003-04-29 13:20:43 | 15.
Tegnap kölcsön kaptam a legújabb Ossian albumot, gyorsan feldobtam a gépre, aztán kellett is visszavinnem a csajnak, mert nem az övé volt a CD. Mire odaértem, nem volt otthon, az apukája fogadott a kapuban: "Hi! Na, milyen a CD? Érdemes belehallgatnom, míg Bea nincs itthon?" Ekkor kicsit leesett az állam. Az addig ok, hogy szüleim már elviselik a dolgot, de hogy önként bele is hallgassanak, sajna nagyon messze áll tőlük, de már beletörődtek a változtathatatlanba. 4 év alatt sikerült nekik...

Előzmény: mariann666 (14.)
mariann666 e-mail | 2003-04-29 11:18:42 | 14.
Az én szüleim totál nem bírják a Rockot! Már a Nu Metalt sem bírják elviselni, tehát a Seedet és a Darkot nem nagyon hallgatom hétvégén mikor otthol vannak (kivéve ha akkor is dolgoznak). Nem igazán bírják elviselni, hogy én nem követem pl. a húgom és az ő példájukat és nem vagyok hajlandó azokat a nyálgépeket hallgatni amit ők. Sokszor totál ki vannak akadva rajtam, persze nem értem, hogy miért. Érdekes a haverjaimnak nincsenek ilyen problémái............
Nightqueen e-mail | 2003-04-28 19:35:53 | 13.
:) Na, ne izélj má'!

Előzmény: Nikkelbolha (12.)
Nikkelbolha e-mail | 2003-04-28 18:04:29 | 12.
én sem olvastam eddig el az egész fórumot:)


Előzmény: Nightqueen (11.)
Nightqueen e-mail | 2003-04-28 17:32:30 | 11.
Mondták már, hogy a naivitásom a legnagyobb hibám...
Amúgy még elég új vagyok, és nem olvastam végig az egész fórumot...


Előzmény: Nikkelbolha (10.)
Nikkelbolha e-mail | 2003-04-28 16:29:18 | 10.
te még el is hiszed amit ez ír?:)
má hozzászokhatnátok Garfield cinikus hozzászólásaihoz...


Előzmény: Nightqueen (7.)
zeika e-mail | 2003-04-27 13:43:45 | 9.
Ez egyszerűen túl szép ahhoz, hogy igaz legyen...
Az én szüleim nem is sejtették, hogy mit tesznek amikor megvették az 5+1-es hangfalrendszert a géphez! :))))) Azóta jelentek meg a repedések a falon... :))))
Próbáltak már leállítani, de sikertelenek voltak!


Előzmény: Garfield (6.)
Máté1 e-mail | 2003-04-27 13:31:19 | 8.
ja,persze:))

Előzmény: Garfield (6.)
Nightqueen e-mail | 2003-04-27 09:47:29 | 7.
Huhh! Ez nagyon durva! Hol lehet szert tenni ilyen szülőkre? :)
(Én is épp Burzumot hallgatok...)
Mi az a dallamos zene, amit te hallgatsz?
Apa: Black Sabbath, Led Zeppelin, Rainbow, Ted Nugent, Nazareth...stb.
De ő a mai zenét nem szereti. Mindig azt mondja, hogy amit ő hallgat, az az enyémhez képest egy elsőáldozó kislány szerenádja...


Előzmény: Garfield (6.)
Garfield e-mail | 2003-04-27 08:53:32 | 6.
apám: Lock Up, Dismember, Hypocrisy, Napalm Death
anyám inkább a blackes dolgokat szeretei! mostanában rákattant a Dark Funeralra, de Burzum, Satyr nála alap! emlékszem, majdnem szétrugta a konyhabútort mikor feloszlott az Emperor! úgy tudtuk csak lenyugtatni hogy összedobtunk neki öcsémmel egy Marduk DVD-re! most hajnalban mikor hazajött a Mega Pub-os koncertről még felpakolta csutkára a Panzer Division-t! nem lehet tőle megmaradni! mindig égek mikor hullasminkben megy a szülői értekezlere...
ne tudjátok meg mennyit baszogatnak itthon , amiért ilyen dallamos zenét hallgatok! emlékszem mikor hazavittem az Új Dark Tranquillity-t, apám nem akart beengedni a házba! azt hiszitek, hogy ez olyan vicces , de mikor belezett nyuszit és marcipános fordított keresztet kapok húsvétra minden évben az egy kissé már monoton! mutter mesélte, hogy nála ez már csecsemőkorában kialakult, mikor a keresztelőjén arcbahuggyozta a tiszteletest! 6 hónapos volt!

Marque e-mail | 2003-04-26 20:33:22 | 5.
Anyu: '60-as. '70-es évek zenéi (light rock beat, light disco stb... + Nirvana (unplugged), Metallica, Belga (!)

Apa: "oldschool" rock & roll - Led Zeppelin, Rolling Stones, Elvis Presley stb. + Jazz (Louis Armstrong és hasonlók)

fighterbunny e-mail | 2003-04-26 08:48:00 | 4.
háhá,én ngyon jó családba kerültem-ebben az értelemben:)
Apuci Alice Cooper-Deep-purple-Mötley Crüe-és korai metallicrajongó, anyu majdnem ugyanez csak nála beleesik a nirvana és a gnr. szóval szülői fronton minden ok, most épp a wiesen-i manson koncertre akrnak mindenképpen velemjönni,lássák már mit produkál a csávo élőben:)
Szóval apucikának még zenekara is vlt,de csak "hobbi" szinten. ö tanitgatott basszgitározni. Anyu mezei zenekedvelő volt.
Huu,a legnagyobb látvánosság amit koncerten produkálnak.... fel kéne venni videóra és beküldeni a kész átverésbe ;DDD

ck e-mail | 2003-04-26 07:27:50 | 3.
Nagyon jól; a rock zenéről is pozitiv véleményünk van (Sikeresen átneveltem őket...:))
Nightqueen e-mail | 2003-04-25 19:49:46 | 2.
Jaj, az enyémek nagyon nem bírják... Régebben mindenféle tiltással próbálkoztak, nem használt. Mostanság már úgy ahogy elfogadják a dolgot. Az ellenzésükön mondjuk nagyon csodálkozom, mert régebben ők is rockot hallgattak, sőt, apa az még a mai napig is imádja a ZENÉT!
Marque e-mail | 2003-04-25 19:09:02 | 1.
sehogy. bírja...

1  2  3  4  5  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.