Click to Visit
Hip-Hop - Old School rap and hip-hop:kik voltak a legnagyobb
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  2  3  

Mr.Leathaface e-mail | 2005-06-30 20:05:08 | 39.
mondjá má párat!hagy okosodjak!
(figyeld meg mind ny os ratyi lesz)

Cash Money e-mail | 2005-06-30 12:42:42 | 38.
86-92-ig csúcspont?
az igaz hogy meghalt a rap dr dre-the chronic lemeze után 92-be de vannak mai fasza előadók azér


Előzmény: pietor (36.)
Mr.Leathaface e-mail | 2005-06-29 17:03:52 | 37.
ice cube és nwa nem old school???? ezt te mikor találtad ki??? igazad van teljsen olyanok minta a mai zenék.....
pietor e-mail | 2005-06-23 16:47:32 | 36.
Na figyeljen mindenki, mert csak egyszer vagyok hajlandó leírni! Az OLD SCHOOL az egy jól felismerhető stílus. Ne keverjétek össze a NEW SCHOOL-al. Azért mert egy együttes a 80-as években rapelt az nem jelenti azt, hogy OLD SCHOOL zenét játszott.
OlD SCHOOL : -Grandmaster Flash, Sugarhill Gang, Africa Bambaataa, SoulsonicForce, Whodini, 2 live crew, KURTIS BLOW
Ezek az együttesek, igazi példái az OLD SCHOOL zenének. Az viszont, hogy egyesek olyan neveket említenek OLD SCHOOL stílus alatt, mint :RUN-D.M.C, PUBLIC ENEMY, L.L. COOL J., EPMD, N.W.A., DE LA SOUL, 2 PAC, DIGITAL UNDERGRUND, ICE T, ICE CUBE, MC: HAMMER, BEASTIE BOYS
Akik valóban a 80-as évek meghatározó zenekarai voltak, de semmiféleképp sem az OLD SCHOOL stílus képviselői, hanem épphogy az ÚJ ISKOLA elindítói pl: RUN-D.M.C, FAT BOYS BEASTIE BOSY, L.L. COOL J., Akik körülbelül egy időben indultak útnak. OLD SCHOOL stílus pedig KURTIS BLOW-al ért véget. Váltás a két stílus között A 80-as évek közepére tehető. Innen kezdve csak max nosztalgiából csinálnak OLD SCHOOL stílusú zenét.
Szerintem a rap zene csúcspontja 1986-1992-ig volt itt voltak a legjobb zenék, de az OLD SCOOL-t is szeretem, kedvencem a WHODINI formáció.

RedGuy e-mail | 2005-06-03 09:30:56 | 35.
Ja Grandmaster Flash and the Furious Five

Előzmény: Gerync (32.)
Gerync e-mail | 2005-03-30 09:21:33 | 34.
Ja meg persze MC Ricky.
El is felejtettem...

Tejföl e-mail | 2005-03-29 15:59:34 | 33.
Slick Rick
Ice Cube
Dr.Dre
Run DMC
Ice T

Gerync e-mail | 2005-03-28 13:14:17 | 32.
Egyértelműen Grandmaster Flash és a Furious Five
MsMixmastermike e-mail | 2005-01-26 18:10:51 | 31.
te agy, 2pac mióta oldschool?

amúgy meg még ő maga is írt egy "oldschool" c. számot oldschool stílusban (sorry 4 szóism.) ????? te aztán yol informált vagy nem mondom....szerencsétle

Afrika Bambaataa !!!! az akkkkkora arc és marhasokat tett a hiphopért! R-E-S-P-E-K-T !!


Előzmény: Labello (30.)
Labello e-mail | 2005-01-24 17:11:54 | 30.
2pac Is Da Best!
RedGuy e-mail | 2005-01-21 13:23:17 | 29.
Hát bazmeg Eminem nem egyenlő MC Hammerrel mer' Eminem egy k****g B**i míg Hammer Király!
SZERINTEM!

djzsozso e-mail | 2004-12-27 11:27:00 | 28.
Császtok! Most akkor hogy kell leirni az "Old School"-t, mert én igy tudom, de láttam hogy néhányan igy írtátok "Old Skool".
soulsonic e-mail | 2004-12-10 23:03:06 | 27.
...Jómagam az oldschool zenén nöttem fel.Persze 83'ban nem volt "old". Soha nem lesz olyan igényes rap zene, mint vokálisan,mint akusztikus hangszerelten, mint szöveggel mint azokban az években.Akárki akármit mond, a mostani bandák csak álmodhatnak,hogy majd 10-20 év után meghalgatják a zenéiket. Steady B.;Spoonie gee;Grandmaster Flash;Sugarhill Gang;Love Back Starsky;Africa Bambaataa;SoulsonicForce;STB....ŐK AZ ALAPOK.Belölük él mindenki.Szerencsére van komoly gyülyteményem, és halgatom gyakran őket,ajó zenét és röhögök a mai rap kulturán. Eminem meg a többi egy rakás szar.Tisztelet a kivételnek....mert azért néha van igényes muzsika is.De csakpár évig, aztán...
dr.dre e-mail | 2004-11-29 18:28:23 | 26.
Pont hogy nem Hammert kéne meghallgatni olyan volt az a srác mint ma Eminem vazee

Előzmény: RedGuy (25.)
RedGuy e-mail | 2004-11-29 14:57:56 | 25.
Szerintem az óldszkúl a yó.hö.
Run DMC,MC Hammer,Grandmaster Flash,NWA,Ice-T fórevör.Amúgy nemt'om ki talátta ki hogy az ódszkúlban csak üvőltenek meg másodpercenként 2szer szkreccselnek.Ha lenne szíves meghallgatni egy MC Hammer számot rájönne hogy b*szot nagy ökörség amit ki vólt szives találni

Szotyee e-mail | 2004-07-13 08:40:22 | 24.
hello!
igen igazad van teljes mértékben. Ezt én is így gondolom kurtis blow-ot (elírtad bocs) én is hallgatom és tényleg nem üvöltöznek meg a Beastiek sem, de ők ma is nyomják. De én általános jellemzőket írtam. és én azé' tekintettem oldskool-nak mer a mai rapnek oldskool. és a wu-tang is az!:) szval lényeg a lényeg h igazad van, de részben nekem is, úh nincs helye többé a vitának :)) leugattak máshol h ne írjam magyarúl az angol szavakat,úh azér is most így írom...
píssz ól!! :)


Előzmény: szadddam (23.)
szadddam e-mail | 2004-07-09 07:06:38 | 23.
szotyi! igazad van bizonyos értelemben, de azért a hiphopnak van egy 30éves történelme és élesen el lehet választani benne határokat! az onyx és a cypress, bár a mai tizenéveseknek oldschool, a maguk idejében mind zeneileg, mind szövegelési stilusukat tekintve az újdonság erejével hatottak! nem igaz az, hogy az ockúl rappák mind üvöltöztek, mint az onyx! hallgass meg egy grandmasta flash vagy kurtsi blow számot! kb. a run dmc-vel, public enemyvel ért kb véget az oldskul, ill valóban nem ért véget, csak közben elkezdődött vmi más. az a helyzet, hogy tényleg nagyon sok a fiatal, akik 3-4 esetleg 5-6 éve hallgatnak rapet, eminemen meg a többi kommersz rapzenén nőttek fel, és nekik már a 90-es éra is oldskul (ezzel az erővel a wu-tang is az, mert 92-ben már nyomták, vadak voltak és "üvöltöztek":)) na peace!

da deadly wutang swordman


Előzmény: Szotyee (22.)
Szotyee e-mail | 2004-07-09 06:29:03 | 22.
hello! hát szeretnék veled vitatkozni, de norma hangvételben. Olyan h old skool idő nincs. ill. van, az első rapperek befutásának ideje. mi vót a jellemzőjük? Kemény, gyakaran orditozós hangvétel gyakori szkreccs (így szép magyarosan..) és gitár alap vagy egyéb korai alapok, amik mára már elavultnak számítanak. Ez az Onyxra mind jellemző és nagggyon yo régi hangzást ad! A Cypresst is mai old-skool előadónak vehetjük és még sok-sok bandát. Az old-skool most is él! 4ever!
Peace man: Szotyee


Előzmény: dr.dre (21.)
dr.dre e-mail | 2004-07-06 17:16:56 | 21.
igen az ONYX egy kibaszott nagy banda Sticky föleg de a topic neve OLD SCHOOL és 93' amikor kijött a Bacdafucup már nem volt old school idö!

Előzmény: Szotyee (19.)
Szotyee e-mail | 2004-07-05 09:31:16 | 20.
jajj jajj!
kihagytam a NWA-t bocs...
Old skool 4ever!


Előzmény: Szotyee (19.)
Szotyee e-mail | 2004-07-05 09:27:13 | 19.
hello niggaz! (vagy nem...)
egyetlen kicsi problémám akadt. Senki se írta ebbe a rovatba az Onyx nevét, pedig ezt bőven megérdemelnék csak mondjuk a Slam-ért és a Last Dayz-ért. A 'mai' idők legjobb old skool raperei, és nem a fasz (bocs, de nincs más szó rá) LL Cool a yo manapság. Wéleményem szerint a legjobb old skool előadók:
Run-DMC (JMJ R.I.P.)
Beastie Boys (őket se láttam leírva)
Public Enemy (fasza szövegek...)
Onyx
Snoop korai számai
Peace: szotyee

dr.dre e-mail | 2004-06-26 19:29:12 | 18.
Afrika Bambataa nagy kedvenc lett miota hallottam meg a Whodini is...
meg találtam egy számot All yoo go no do cimmel full afro-old school stilusu nagyon yoo


Előzmény: scorpiovenom (17.)
scorpiovenom e-mail | 2004-06-23 16:53:59 | 17.
Zee36th nak van igaza a második hozzászólásban.
Szerintem, Zee, az első sor, az igazi nagy öregek az "Old School", de legyunk liberálisok és aminek régies a hangulata azt is lehessen szerintem old schoolnak hívni. Pl Snoop-Undercova funk: jóval az ezredforduló után, de egy olds buliba simán befér.

scorpiovenom e-mail | 2004-06-23 16:24:55 | 16.
plusz még!
Del da funky homosapien (mistadobalina...)
Wreckxx-n-effect (Rump shaker)
Ini Kamoze (The hotstepper)
Ezekethogy lehetett kifelejteni!!!

scorpiovenom e-mail | 2004-06-22 15:15:24 | 15.
MAJDNEM az összes nagy old school rapper nevét olvashattam.
"The roof! The roof! The roof is on firree!
We don't need no water; let the Motherfucka' BURRN!
BURRN, mothafucka, BURRN!"
Szóval Rockmaster Scott

Márky-PaPa e-mail | 2004-05-17 09:50:30 | 14.
N.W.A.
Eazy "Muthafuckin" E
Dr. Dre
Kid 'N Play
Grandmaster Flash

JAM MASTER JAY e-mail | 2004-03-01 14:58:34 | 13.
RUN DMC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!A RUN DMC A LEGJOBB!!!

Előzmény: dr.dre (5.)
JAM MASTER JAY e-mail | 2004-03-01 14:58:03 | 12.
RUN DMC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: dr.dre (5.)
thamole e-mail | 2004-02-22 21:12:52 | 11.
Pete Rock, Dj. Hollywood, Kool Moe Dee, Kool G Rap, N.W.A., Leaders of the new school, Big Daddy Kane, Twin Hype, Digital Underground, X-Clan, nekem ők old schoolok+ kedvencek ........de rengetegen vannak még akiket szeretek de nem akarlak benneteket untatni velük.......peace mindenkinek!!!!!!by thamole
Grist187 e-mail | 2004-02-20 23:42:10 | 10.
Eric B. and Rakim, DJ Kool Herc, Sugarhill Gang, Grandmaster Flash and the Furious Five, Kurtis Blow, Slic Rick, MC Hammer... meg Big Daddy Kane, KRS One, Run DMC, Fat Boys, N.W.A., LL Cool J, Ice-T, bár ők már kicsit későbbiek. Az oldschool szerintem kb. a Naughty By Nature-féle időkig tart...
Manitu e-mail | 2004-02-02 23:55:23 | 9.
Eric B & Rakim
Tuff Crew
Ultramagnetic Mc-s
Twin Hype
Brotherhood Creed
Kiss-Amc


Előzmény: dr.dre (8.)
dr.dre e-mail | 2004-02-02 08:00:04 | 8.
The Fat Boys is nagy volt de NWA!!!!!

Előzmény: Venom (7.)
Venom e-mail | 2003-11-11 18:35:34 | 7.
The Diabolical. Dagadt, mint Biggie, hihetetlen a flowja, kiabál, beatbox legenda és az X-Ecutioners lemezen Ő volt a Genius Of Luv. Megfejtéseket kérjük a szerkesztőségbe!

Szóval: az öregiskolás Biz Markie új lemezzel jelentkezett Weekend Warrior címmel. Akik bírták a fickót anno, azok mindenképp szerezzék be az albumot, amin közreműködik J-Zone, Jazzy Jeff, P Diddy és Elephant Man (!).

carcass e-mail | 2003-11-05 08:42:26 | 6.
Üdv Mindenkinek!
A nevemből adódóan kiderül, hogy a durva metal zene elkötelezettje vagyok.Amit keresek ezeken az oldalakon, az az, hogy nem találom sehol sem, azt a nevet, aki szerintem a rap/hip-hop legnagyobb alakja, (nálam) a vitathatatlan CSÁSZÁR:Tone Loc.Vagy már rajtam kívül senkisem hallgatja e kis országban a Wild Thing, Funky Cold Medina című mega klasszisokat?
Itt jegyezném meg, hogy keresek megvételre/átvételre Tone Loc maxikat.Ha tud valaki segíteni, kérem jelezze.MegaThanx.

Bye:Carcass.


Előzmény: dr.dre (5.)
dr.dre e-mail | 2003-10-20 17:54:47 | 5.
N.W.A
Run DMC
Public Enemy
Grandmaster
X-Clan
LL Cool J
Sugarhill Gang
Kurtis


Előzmény: Jamalpapa (4.)
Jamalpapa e-mail | 2003-10-19 23:58:20 | 4.
Whodini
Slick Rick
RUN DMC
LL Cool J
Public Ememy
NWA

Method e-mail | 2003-10-17 22:24:07 | 3.
Csá!
Esküszöm, ha tegnap nem dumáltunk volna fogalmam se lett volna, hogy ki vagy és mit akarsz.
A név pedig nagyon durva:DDDDDDDDDDDDDDDDDD
Mi ketten tudjuk miért.


Előzmény: Da Dogg (1.)
zee36th e-mail | 2003-10-17 08:56:26 | 2.
attól függ, kit nevezünk old school-nak

pl james brown, isaac hayes, earth wind and fire..
vagy sugar hill gang, grandmaster flash, kurtis blow, 2 live crew (nagy kedvencem volt), fat boys, big daddy kane, digital underground, run dmc... stb
vagy a következő sor: ice t, nwa, public enemy, ll cool j, epmd, brand nubian, de la soul...
vagy egy minőségi ugrás: 2pac, death row nyugaton, wu-tang keleten
még egy ugrás: bad boy, rocafella, dirty south...
s el is jutottunk napjainkig neptunes és a többi slágergyáros, pl eminem

kicsit pontosíts :))


Da Dogg e-mail | 2003-10-17 07:11:19 | 1.
Szerintem a legnagyobb a Run D.M.C.szerintem eddig ők araták a old school rap-ben a legnagyobbakat.A It's like that még mostanáig is nagy zene volt Mc Hammer:U Can't Touch This hát ehez szóhoz se tudok jutni.szeretném ha Method is írna egy pár sort

1  2  3  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.