Click to Visit
Hip-Hop - Angol nyelv belekuszik a magyarba
Kereső:
Részletes kereső!
Belépés regisztrált tagoknak:
Login:
Jelszó:
Üdvözlünk a Zene.net fórumában!

Regisztráld magad most! Ezáltal Te is hozzászólhatsz a különböző témákhoz és új témát is nyithatsz!
Regisztráció | Kereső | Kategóriák

1  

cprod e-mail | 2019-03-16 21:28:42 | 33.
*Ceki Productions*

Az alábbiakat vállalom:

Képszerkesztés:
Kreatív grafika, logó, névjegykártya, szórólap, poszter, étlap, itallap, címke, naptár, csomagolás, borító, manipulálás, retusálás, fényelés

Videószerkesztés:
Zenei klip, rövidfilm, intro-outro, videós utómunka, forgatókönyvírás

Zeneszerkesztés:
Egyedi alap, intro-outro, reklámanyag, karaoke, dalszövegírás

Műfajtól és felhasználási céltól függetlenül előre egyeztetve bármi elkészíthető! Gyors válasz és munkaidő!

https://www.facebook.com/cekiproductions
https://soundcloud.com/cekiproductions
http://www.youtube.com/cekiproductions

Soliel e-mail | 2008-02-05 17:04:06 | 32.
Szerintem jobban mint a What's up girl!Es ha igy inditasz es utana meg megszolitaskent baby-zni is kezdesz akkor tuti hogy megutlek!

Előzmény: Cápa (18.)
Soliel e-mail | 2008-02-05 16:58:43 | 31.
Szia!Nem csak neked tunik benanak!Nekem is az!En buszke vagyok hogy magyar vagyok es a hideg kiraz amikor valakinek a billentyuzet klaviatura,hogy csak 1 peldat mondjak!Meg attol is viszketeg leszek mikor valaki azon lovagol hogy mas nem tud helyesen irni,de o teletuzdeli a mondandojat jovevenyszavakkal!

Előzmény: Vaskez (1.)
Manó01 e-mail | 2008-02-05 16:11:43 | 30.
És kiket hallgatsz magyarok közül, ki a kedvenced?

Előzmény: Dup LOC (29.)
Dup LOC e-mail | 2008-02-02 09:25:51 | 29.
Hááát én magyar rappet halgatok meg külföldit is,főleg angolt,mert azt azért naggyából értem :D
Manó01 e-mail | 2008-02-01 21:38:50 | 28.
Úgy látszik itt majdnem mindenkivel egyet értek, kivéve egy-kettőt! Én szinte csak magyar rap-et hallgatok, márcsak azért is mert azt értem h mit mond, mert azért nem vagyok perfekt angolból + magyarok vagyunk és én büszke vagyok arra hogy magyar vagyok. Ennyi! Ez az én véleményem!
JUNIOR KIRÁLY e-mail | 2007-09-28 11:05:30 | 27.
MI VAN BUZIK???????

L.L. JUNIOR A LEGESLEGNAGYOBB ISTENKIRÁLY AZ UNIVERZUMBAN ÉS MÉG AZON IS TÚL!!!!!!!!!

TI MEG BAKAPHATJÁTOK A HARAGOS LÓ FASZÁT KIS SZARCSIMBÓKOK!!!!

L.L. JUNIOR 4 EVER!!! L.L. JUNIOR 4 EVER!!! L.L. JUNIOR 4 EVER!!!

JUNIOR KIRÁLY FOR EVER!!!

JUNIOR KIRÁLY FOR EVER!!!

JUNIOR KIRÁLY FOR EVER!!!

Mike65 e-mail | 2007-03-24 10:18:55 | 26.
AZ IGAZI!!! -T HALHATTÁTOK, némi egyetértést adok néki
WestSideKilla e-mail | 2007-03-23 17:42:50 | 25.
:D :D
Batman Papa 2 e-mail | 2007-03-22 09:23:49 | 24.
majd belekuszik az angol majmolo pofatokba a jobbkezem rohadek majmolo kis kocsogok
mind elhuzhattok a jo budos picsaba

Batman Papa 2 e-mail | 2007-03-22 04:43:34 | 23.
akarki aki magyar es magyarorszagon lakik es a amerikaiakat majmolja leszophatja a nagy faszomat kis gecik leegetitek m.o-t bazd meg ahogy lattom a reklamokat es a ujsagokat hat szegyen es fajdalom jon a szivemre,mit kepzeltekl hogy amerikaba vagytok baszatok szejjel mekkora okorseg
mert nem lehettek arra buszkek hogy magyarok vagytok basszak meg az amerikaiak es aki nem ert velem egyutt elmehett a jo budos picsaba azert aljon mar meg a menet
tudjatok milyen hulyen hangzottok mikor angolt kevertek bele kibasszott majmok olyat rattok basznek hogy egybol kicsapnatok magatokat ebbol a nagy "divatbol'
majd amikor haza megyek lattogatni akkor talalkozhatunk es "elbeszelgethettunk" errol a kis problemara

gengsztercsaj e-mail | 2004-04-16 09:59:30 | 22.
Abszolút gáz mind2...

Előzmény: key02 (21.)
key02 e-mail | 2004-04-10 11:37:13 | 21.
Sz.tem ha odamész 1 csajhoz, akkor 1iket se mondd.
Vaskez e-mail | 2004-04-09 22:48:00 | 20.
Miert, a "wassup girl?" az bejon a csajoknal? ;) hehe. Ha nekem valaki angliaban vagy amerikaban mondja hogy "wassup man?" akkor az normalis. De ha valaki m.o. mondana ezt nekem akkor csak azt gondolnam hogy vagy nagyfiuskodik az angoljaval vagy azt hiszi hogy ez "cool" hehe.

I mean just 'cos I talk like this, doesn't make me cooler :)


Előzmény: Cápa (18.)
nils holgerson e-mail | 2004-04-09 19:34:37 | 19.
Na már megint okoskodik.

Előzmény: Fura (16.)
Cápa e-mail | 2004-04-09 18:28:25 | 18.
szal ha vki odamenne hozzád h Mi van csaj?,az neked bejönne?

Előzmény: gengsztercsaj (15.)
gengsztercsaj e-mail | 2004-04-09 14:55:48 | 17.
Jaj bocs! Figyelmetlen voltam... Kissé félreértettem emiatt a témát, de már tiszta. Sajna szerintem se fog kimenni az angol használata a "divatból". Megszokjuk lassan a szavakat, és nincs idő a magyar párjukat kitalálni vagy megszerettetni az adott környezetben (például egy rapszöveg). Ezért a média nagyban felelős, és sokszor a szövegírók se törődnek azzal, hogy kiküszöböljék az idegen elemeket. Hát ez van. Én mindenesetre hozzád hasonlóan próbálok magyar szavakat használni. De mondjuk kiváncsi lennék, hogy itt is példát tudnál-e mutatni M.o.-n!

Előzmény: Vaskez (11.)
Fura e-mail | 2004-04-09 11:39:28 | 16.
Hülye? Ha nem vetted volna észre, idézőjelben írtam. És különben is, én a rapszövegekre gondoltam, amikor ezt írtam, hogy egyes szövegkörnyezetekbe nem passzol be mondjuk a respekt magyar megfelelője (ami egyébként a tisztel, tisztelet...). Vmikor az passzol be a szövegbe, hogy respekt, vmikor meg más. Én így értettem azt, amit mondtam.

Előzmény: Batman Papa (14.)
gengsztercsaj e-mail | 2004-04-09 09:53:03 | 15.
Szerintem a "Mi van, csaj" igenis jó lenne, még szótagra is kijön!

Előzmény: Cápa (10.)
Batman Papa e-mail | 2004-04-08 22:44:12 | 14.
ha szerinted a respect-nek hulye a magyar megfeleloje akkor te nem tudod mit jelent!es eleg hulye miker mikor azt mondjak hogy "mar en is erzem a feelinget" na ez a legszarab hulyeseg,mert nem jo azt mondoni hogy erzes!

Előzmény: Fura (3.)
Vaskez e-mail | 2004-04-08 22:20:06 | 13.
De, eszre vettem, es szomorit is. Sokkal erdekesebb a vilag ha valtozatosabb. Es kulonben is, 50 ev mulva mar siman lesznek olcso keszulekek amik forditanak.

Előzmény: key02 (12.)
key02 e-mail | 2004-04-08 20:58:57 | 12.
Vaskez nem veszed észre h minden nyelv kezd "elangolosodni"? 50 év és az egész világ angolul fog beszélni.(én sem gondolom komolyan de azért van rá esély)
Vaskez e-mail | 2004-04-08 19:23:03 | 11.
Hehe azert hasznalok mindennap angolt mert angliaban nem ertenek magyarul. Azt mar mondtam hogy nem m.o. on elek. De amikor ott vagyok akkor probalok magyar szot hasznalni akkor is ha az angol jobban hangzik. Nekem nem tunik annyira jobbnak az angol mert mar megszoktam.

Előzmény: gengsztercsaj (9.)
Cápa e-mail | 2004-04-08 14:42:03 | 10.
kevés magyar zenét hallgatok,de szerintem gáz h a fele ez a fele az.akkor inkább fordítsák le magyarra(vagy próbálják meg)
sztem azér folyik bele mert "jobban hangzik" angolul.pl Whut up girl?-de az hogy Mi van kislány,már nem hangzik olyan jól.

gengsztercsaj e-mail | 2004-04-08 13:31:08 | 9.
Miért használsz "mindennap" angolt?! Ezen elgondolkodtál már? S mit gondolsz arról, hogy nincsenek megfelelő magyar kifejezéseink? Szerintem szimpatikus, hogy néhány rapper megpróbált magyart becsempészni az angol helyett, igaz, ezek is tükörfordítások... Például XY a házban stb. Majd még gondolkodom hasonlókon. Helló!

Előzmény: Vaskez (8.)
Vaskez e-mail | 2004-04-07 18:29:34 | 8.
akkor ugy latszik csak nekem nem tetszik. De ahogy mondom, en mindennap angolt hasznalok es nekem unalmas - a magyar sokkal erdekesebb es ugyesebb nyelv is gramatikailag. Engem szomorit hogy a magyarok is csak angolul akarnak beszelni mint mindenki mas.
don dizzy e-mail | 2004-04-07 18:07:27 | 7.
engem ez a "probléma" nem különösebben zavar :)
Vaskez e-mail | 2004-04-06 23:56:17 | 6.
Nem, ha elgondolkozol, biztos eszedbe jut hogy a magyar szo erre az "tisztelet". ;) A "respekt" az magyarositott verzioja az angol "respect"-nek, de ez mar magatol ertetodo. :p

Mas hozzatenni valod nincs? Mit gondolsz, jo dolog hogy egyre tobb angol szot hasznalunk magyarban (amik rapbol es filmekbol jonnek at) vagy rossz mert igy a magyar nyelv lassan haldoklik? Vagy csak "valtozik" es igy rendjen van is?


Előzmény: Noryka (5.)
Noryka e-mail | 2004-04-06 10:37:23 | 5.
A respect-et nem magyarosítva írják respektnek, hanem ez egy magyar szó így: respekt.

Előzmény: Fura (3.)
Vaskez e-mail | 2004-04-04 12:55:35 | 4.
Igazad van hogy sok olyan szo van ami mar reg beolvadt a nyelvbe mas nyelvekbol. Pldl "schlaug" - arra nem is tudok nem "nemet" szot! Aztan "muszaj" az is a nemetbol van a magyar "kell" helyett. Ezeket mar megszoktuk.

De az angolositassal en ugy vagyok hogy tok jo erzes angliaban lenni es egy olyan "fursca" (nekik) nyelvet ismerni mint a magyar es kozbe latom hogy a magyarok is angolul akarnak mindent kifejezni! Legyunk mar rendesen magyarok ;)
De azert igazad van hogy a respekt vagy peace magyarul kicsit hulyen hangzik a "rap dumaban".


Előzmény: Fura (3.)
Fura e-mail | 2004-04-04 07:51:20 | 3.
Hát igen, abban igazad van, hogy egyre többen és egyre sűrűbben használunk angol szavakat, de nemcsak a rapben, hanem mindenhol. Ez szerintem csak neked furcsa, nekünk meg már nem annyira.
Meg van egy csomó olyan szó (mint pl.: peace, respect), aminek így nyelvi használatban a magyar megfelelője "hülyén" hangzik. Így a legegyszerűbb azt mondani, hogy peace vagy respekt (és már a respektet is a "-k" betűvel magyarosítják).
Ez szerintem nem rossz, hogy sok szót átveszünk, egy bizonyos pontig. Mert a magyar nyelvre tényleg büszkék lehetünk, de ez a pár idegen szó használata még nem olyan drasztikus változás. Gondolj csak bele, hogy a magyarban is van egy jópár olyan szó, ami idegen nyelvekéből forrott ki.

Ez persze csak az én véleményem.

\/peace'n'respekt q:D

Vaskez e-mail | 2004-04-03 17:16:03 | 2.
Ja es mielott valaki szol - ennek van koze a raphez mert az amerikai rap a legnepszerubb es ezen a forumon sokan hasznalnak angol szavakat amiket a rapbol hallottak stb.

Előzmény: Vaskez (1.)
Vaskez e-mail | 2004-04-03 17:14:52 | 1.
Jo napot lanyok es fiuk. Csak azt akarom mondani, hogy en mar kiskorom ota nem m.o. elek es kicsit furcsallom hogy miert szeretnek most m.o.-on annyi angol szot hasznalni a nyelvben? Lehet hogy "cool" nak tunik ;) , de szerintem kicsit bena! Mi a baj a magyar nyelvvel?? Miert kell "peace" stb. meg minden angol dumat irni amikor magyar nyelv is van? Szerintem legyunk buszkek a magyar nyelvre ne probaljuk angolositani! Lehet hogy csak nekem tunik benanak aki angolt tobbet hasznal mint magyart...?

1  


Az itt olvasható hozzászólásokért a szerkesztőség nem vállal felelőséget.